Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Zmywarki do naczyń - pomoc pilnie potrzebna
Autor Wiadomość
Blue 


Dołączyła: 18 Maj 2009
Posty: 249
Skąd: Lodz
Wysłany: Pon Lut 03, 2014 2:05 pm   

U nas program eco trwa ok.2 h i też zdecydowanie wolałabym aby był krótszy.Ale ja mam zmywarkę po byłych właścicielach,więc sama jej nie wybierałam.
 
 
paulinkaaMU 


Wiek: 37
Dołączyła: 15 Sie 2009
Posty: 1509
Skąd: Pabianice/Wrocław
Wysłany: Pon Lut 03, 2014 9:59 pm   

szaraczarownica, no prawie caly czas tak zmywamy,dokładnie 3h50min ;) ,mi ten czas absolutnie nie przeszkadza,bo mamy tyle zastawy stolowej i sztućcy, ze nawet przy pełnej zmywarce mam jeszcze wszystko,co potrzebne :) a plus tego programu (oprócz eko) jest taki,ze tuz po zakończeniu mycia wszystko jest idealnie suche,wiec mogę ja od razu rozładować.
_________________


 
 
 
Karola5 


Wiek: 43
Dołączyła: 11 Maj 2010
Posty: 980
Skąd: Łódź/Wawa
Wysłany: Wto Lut 04, 2014 3:40 pm   

u mnie eco to 3 godz, też najczęściej na noc puszczamy. Ale jesteśmy tylko we dwoje jeszcze, to co drugi dzień zapuszczam jak dobrze upchnę :smile:
_________________

dzienniczek Basi
 
 
szaraczarownica 
zgryźliwy tetryk


Wiek: 39
Dołączyła: 15 Mar 2008
Posty: 1429
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lut 05, 2014 12:48 pm   

paulinkaaMU napisał/a:
mi ten czas absolutnie nie przeszkadza,bo mamy tyle zastawy stolowej i sztućcy, ze nawet przy pełnej zmywarce mam jeszcze wszystko,co potrzebne

Wiesz, mnie najbardziej brakowało butelek i niekapków :wink:
A za starych dobrych czasów garnków w trakcie szaleństwa gotowania.

Tęsknię też za czasami, gdy wstawiało się zmywanie na noc. Teraz nie ma szans, bo jak zaczniemy strzelać wieczorem garami, żeby zmywarkę zapełnić, to nam się Stanisław obudzi. I właśnie dlatego 4-godzinny program to absolutnie nie dla nas.
_________________

 
 
paulinkaaMU 


Wiek: 37
Dołączyła: 15 Sie 2009
Posty: 1509
Skąd: Pabianice/Wrocław
Wysłany: Sro Lut 05, 2014 12:52 pm   

szaraczarownica napisał/a:
Wiesz, mnie najbardziej brakowało butelek i niekapków :wink:


OK, wszystko jasne :wink:
_________________


 
 
 
Paolina 


Dołączyła: 03 Cze 2012
Posty: 511
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lut 11, 2014 10:41 pm   

Od niedawna mam zmywarkę :smile: Mimo przestudiowania instrukcji obsługi wciąż mam kilka pytań.
1) Używam tabletek do mycia 5w1, które zawierają już nabłyszczacz i sól. Mąż jednak twierdzi, że i tak powinniśmy napełnić pojemnik na sól. Czy faktycznie?
2) Podobno, żeby zmywarkę porządnie wyczyścić (oprócz częstego mycia filtra i uszczelek) trzeba raz na jakiś czas nalać do niej octu lub sody oczyszczonej i włączyć jeden z bardziej gorących programów. ;) Jak często trzeba robić? Używacie octu czy specjalnych tabletek do czyszczenia? Jak dbać o moją nową miłość? :mrgreen:
_________________
Pozdrawiam słonecznie Gość! ;)


 
 
Blue 


Dołączyła: 18 Maj 2009
Posty: 249
Skąd: Lodz
Wysłany: Sro Lut 12, 2014 8:37 am   

Paolina-ja używam jedynie tabletek 5w1,lub 3w1 i już nic nie wkładam innego.
Wszystko jest czyste,suche i błyszczące,to sensu nie widzę.
Co do czyszczenia samej zmywarki-nie czyściłam octem ani niczym innym jeszcze.Za to jak używałam tabletek fairy (3w1 bodajże) to nie poznałam tej zmywarki-normalnie mega czysta jak prosto ze sklepu (filtr też i bez osadów) i błyszczała jakby ją ktoś wypolerował-widać jednak,że fairy to naprawde silny detergent.Ale chętnie się dowiem czym ją myć.
 
 
paulinkaaMU 


Wiek: 37
Dołączyła: 15 Sie 2009
Posty: 1509
Skąd: Pabianice/Wrocław
Wysłany: Sro Lut 12, 2014 9:57 am   

Paolina, ja z kolei używam tabletek w wersji "podstawowej" (classic czy jakoś tam), a sól i nabłyszczacz osobno - czytałam i słyszałam od innych użytkowników zmywarek, że tak jest najlepiej - i najłatwiej uniknąć popularnych zacieków na szkle. W szczególności odradza się stosowanie tabletek 3w1 czy 5w1 i dodatkowo jeszcze soli i nabłyszczacza. Ja wszystkich tych detergentów używam z Finisha.

Co do czyszczenia, to co jakiś czas mąż czyści filtr i przymierzamy się do zakupu płynu do czyszczenia zmywarek - teściowa sobie chwali (też Finish).
_________________


 
 
 
Terry 


Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 1725
Skąd: łódzkie
Wysłany: Sro Lut 12, 2014 10:19 am   

Osady na szkle to też kwestia temperatury rozpuszczania się składników tabletki.
My też używamy tabletek 3w1. Ostatnio Ludwika. Osadów nie ma. Ale ogólnie wolę proszek + nabłyszczacz + sól.
Od czasu do czasu kupuję płyn finish lub zawieszkę somatu. Zaczeliśmy ich używać po 1 roku posiadania zmywarki. Wcześniej sama sobie radziła z brudem. Teraz trzeba ją wspomagać.
 
 
Paolina 


Dołączyła: 03 Cze 2012
Posty: 511
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lut 12, 2014 2:53 pm   

Dziękuję za pomoc ;)
Gdy skończymy opakowanie tabletek "Finish All in One" (super zmywają, nie ma zacieków na szkle), to przetestuję tabletki Fairy lub wersję tabletki+sól+nabłyszczacz. Chociaż przyznam, że z lenistwa wolę wersję wszystko w 1 tabletce :)
Mąż co weekend czyści filtr. Kupię też płyn do czyszczenia.

Jeszcze jedno pytanie - czy odważyłyście się na mycie kryształowych kieliszków w zmywarce? W Internecie znajduję sprzeczne informacje: "nie wolno, bo są zbyt delikatne", "tak, oczywiście, będą pięknie błyszczeć"...
_________________
Pozdrawiam słonecznie Gość! ;)


 
 
Szczęsliwa M 

Wiek: 39
Dołączyła: 21 Wrz 2009
Posty: 103
Skąd: Zgierz
Wysłany: Pią Lut 21, 2014 11:57 am   

Witam, zamierzam kupić zmywarkę pod zabudowę ale zupełnie nie orientuję się na co zwrócić uwagę i jaką wybrać. Widziałam na forum że polecacie Bosh i Siemens. Na 4 osobową rodzinkę to chyba większą trzeba wybrać? Czy zwrócić uwagę jakie programy zawiera?
_________________
Szczęśliwa M
 
 
 
Karola5 


Wiek: 43
Dołączyła: 11 Maj 2010
Posty: 980
Skąd: Łódź/Wawa
Wysłany: Pią Lut 21, 2014 1:58 pm   

Blue, a na jakim programie zmywasz i jaka zmywarka?
Ja mam 60tke Boscha gdzieś z pół roku, używam najczęściej programu eco, ale jak włączam raz na dwa/trzy dni to czasem nie domywa zaschniętych resztek, no i zostaje trochę wilgoci np na kubkach, które mają wklęsłe dno... Pozostałe programy nie mają tego problemu. Jak rodzinka nam się powiększy to pewnie będziemy wstawiać codziennie.
_________________

dzienniczek Basi
 
 
paulinkaaMU 


Wiek: 37
Dołączyła: 15 Sie 2009
Posty: 1509
Skąd: Pabianice/Wrocław
Wysłany: Pią Lut 21, 2014 2:27 pm   

Szczęsliwa M, my, mimo, że na razie rodzinę mamy dwuosobową, kupiliśmy 60cm i włączamy ją po prostu co 2-3 dni - tak jak Karola5, choć jak mamy gości, to zapełnia się dosłownie w momencie.

Szczęsliwa M napisał/a:
Czy zwrócić uwagę jakie programy zawiera?

U nas programów jest chyba 8, a korzystamy prawie zawsze z eco (długi, ale zużywa najmniej wody i prądu + naczynia są suche) i takiego 1,5h sporadycznie - jak potrzebujemy, żeby naczynia było szybciej umyte.

My akurat mamy Beko, o czym już wyżej pisałam i po niespełna 3 miesiącach użytkowania nie mam zastrzeżeń, a cena w stosunku do porównywalnych parametrami modeli Boscha / Siemensa zdecydowanie niższa.
_________________


 
 
 
Paolina 


Dołączyła: 03 Cze 2012
Posty: 511
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lut 21, 2014 4:00 pm   

Wszyscy mówili, że przy dwóch osobach nie zapełnimy szybko zmywarki i będziemy ją włączać co 2-3 dni... Kupiliśmy "czterdziestkę piątkę", bo nie mamy miejsca w kuchni na większą zmywarkę. W przeciwnym razie bez zastanowienia kupilibyśmy "sześćdziesiątkę". Faktycznie czasem włączamy zmywarkę co 2 dni. Ale jeśli spędzamy więcej czasu w domu, np. w weekendy i codziennie gotujemy, to zmywarka zapełnia się bardzo szybko. Jestem za większą zmywarką ;)
_________________
Pozdrawiam słonecznie Gość! ;)


 
 
Blue 


Dołączyła: 18 Maj 2009
Posty: 249
Skąd: Lodz
Wysłany: Pią Lut 21, 2014 11:06 pm   

Mamy Indesitowy Hotpoint Ariston-po poprzednich wlascicielach.Obawialam sie ze bedziemy musieli na wstepie wymienic zmywarke,bo nie spodziewalam sie cudow-wiadomo ze najwyzsza polka to nie jest;)Poprzednia wlascicielka bardzo zachwalala ze dobrze domywa,ze kupila dwa lata (teraz juz 3) temu,ale bylismy pewni ze tak mowi,bo co ma mowic.A tu zaskoczenie-nie mam zadnych zastrzezen.Moze to zasluga tabletek,chociaz nie sadze bo aktualnie uzywamy tescowe all-in-1 i wszystko czyste.Jest ona w zabudowie,wiec poki dobrze zmywa to niech bedzie jak najdluzej,1 wydatek mniej.Podobnie jestesmy pozytywnie zaskoczeni innymi sprzetami,ktore zostawili wlasciciele-bo my obstawialismy ich wymiane a tu jak dotad wszystko OK,zgodnie z tym co nam mowili.

aha-u nas sa jedynie 4 programy,zmywamy na eco co 2 dzien.Ale jak sa goscie to raz wieczorema drugi raz zaraz rano-na 2 tury.
Ostatnio zmieniony przez Blue Pią Lut 21, 2014 11:08 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Rusałka_Maja 


Dołączyła: 12 Kwi 2012
Posty: 3448
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lut 11, 2015 6:32 am   

Tak czytam i widzę, że jedne z Was włączają zmywarki co drugi dzień czasem co dziennie i ona pracuje po 3-4 godziny.. Piszecie, że to oszczędność czasu i wody - ale w takim razie co z energią? Chyba dużo ciągnie skoro tyle pracuje? :o
_________________


 
 
elises 

Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 76
Skąd: Polski
Wysłany: Nie Lut 15, 2015 10:05 pm   

Rusałka_Maja napisał/a:
Chyba dużo ciągnie skoro tyle pracuje?


nie do końca

dziwne to, ale dłuższe programy często zużywają mniej prądu niż te krótkie :wink:
 
 
Karola5 


Wiek: 43
Dołączyła: 11 Maj 2010
Posty: 980
Skąd: Łódź/Wawa
Wysłany: Nie Lut 15, 2015 10:29 pm   

Rusałka_Maja, polega to na tym, że zmywarka nagrzewa wodę i moczy naczynia, co jakiś czas oblewa wodą. Jak już namoczy to później zmycie jest dużo łatwiejsze. To nie jest tak, że cały czas programu zmywarka "mieli". To samo jest z pralką.
_________________

dzienniczek Basi
 
 
borsuk9w 

Wiek: 35
Dołączyła: 14 Lip 2014
Posty: 22
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Sob Lut 21, 2015 10:40 am   

Ostatnio oglądałem usterkę z podobnym przypadkiem zmywarki do naczyń i "wykryli", że coś jest nie tak z ciągiem odpływu do szamba :) . A w rzeczywistości skopana była elektronika w samym urządzeniu, więc może u Ciebie też to samo jest.
 
 
alekul89 


Wiek: 35
Dołączyła: 10 Maj 2014
Posty: 1360
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lis 26, 2015 9:50 am   

Podepnę się do tematu. Ponieważ kupiliśmy zmywarkę, a nigdy wcześniej nie używaliśmy, proszę Was o poradę. Jakie tabletki do zmywarki polecacie? Czy używacie samych tabletek czy dajecie osobno sól i nabłyszczacz do każdego zmywania? Czy wystarczyłyby tabletki typu "all in 1" jak np. W5 z Lidla?
_________________


 
 
Moniq25 

Dołączyła: 04 Lis 2015
Posty: 15
Skąd: śląskie
Wysłany: Czw Lis 26, 2015 11:22 am   

tabletki z nabłyszczaczem + sól osobno
_________________
:)
 
 
aguuuunia44 


Wiek: 33
Dołączyła: 21 Maj 2010
Posty: 405
Skąd: Głowno/Łódź
Wysłany: Czw Lis 26, 2015 2:40 pm   

alekul89, My dodajemy wszystko osobno. Ale sól i nabłyszczacz starczają nam na bardzo długo. Nabłyszczacz mamy ustawiony na 1 stopień bo najczęściej kupujemy kapsułki 2w1 więc więcej nie potrzeba.
Co prawda kilka razy zapomnieliśmy go dolać jak się skończył i niestety mimo używania tabletek 2w1 szklanki stały się takie jakby mętne... ;/ Ale po dodaniu płynu wszystko wróciło do normy.
_________________



Miłego dnia Gość :)
 
 
herbatnik 


Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2014
Posty: 651
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lis 26, 2015 3:01 pm   

alekul89, najlepiej dawać wszystko osobno. Tak jak napisała agunia, nabłyszczacz i sól starczają na długo i można używać wtedy zwykłych niedrogich tabletek. Jak pokusisz się o zastosowanie czegoś 3w1 to wydasz trochę więcej i albo zadziała albo nie i wtedy i tak będziesz musiała zastosować coś dodatkowego :) Kiedy dolać nabłyszczacza lub dosypać soli łatwo się nauczyć, bo zmywarki mają czasem oznaczenia poziomu jednego i drugiego, albo poprostu jedno zmywanie wyjdzie mętne.
_________________

 
 
alekul89 


Wiek: 35
Dołączyła: 10 Maj 2014
Posty: 1360
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lis 26, 2015 3:07 pm   

A możecie mi polecić jakieś konkretne tabletki/sól/nabłyszczacz?
_________________


 
 
Terry 


Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 1725
Skąd: łódzkie
Wysłany: Czw Lis 26, 2015 3:11 pm   

My uzywamy tylko tabletek. Nie narzekam na efekt. Moim zdaniem nie potrzeba dodawac soli i nablyszczacza, gdy uzywasz all.
 
 
aguuuunia44 


Wiek: 33
Dołączyła: 21 Maj 2010
Posty: 405
Skąd: Głowno/Łódź
Wysłany: Czw Lis 26, 2015 3:35 pm   

herbatnik napisał/a:
zmywarki mają czasem oznaczenia poziomu jednego i drugiego

Nam się zapala czerwona lampka gdy się skończy:)
Cytat:

A możecie mi polecić jakieś konkretne tabletki/sól/nabłyszczacz?

My używamy tabletek finish. Somat też jest w miarę dobry, ale ten pierwszy ma zazwyczaj lepsze promocje. Fairy kupiliśmy dwa razy. Jedno opakowanie super- wszystko czyściutkie i lśniące. Natomiast drugie to była jakaś porażka... Nie dość że nie domywało do końca to jeszcze zostawał osad na szklankach.... Ale to było dawno więc może jakaś wadliwa seria była. Tabletek z biedronki i lidla nie używałam, ale słyszałam, że te z lidla są podobno całkiem niezłe.
Nabłyszczacz mamy chyba też Finisha- już nie pamiętam. Często jest dodawany jako gratis do tabletek. U nas starcza średnio na ok. pół roku.
A sól ostatnio kupiliśmy w biedronce.
_________________



Miłego dnia Gość :)
 
 
1dorota 

Dołączyła: 18 Sty 2016
Posty: 17
Skąd: łódź
Wysłany: Pon Sty 18, 2016 9:45 pm   

mam bosha do zabudowy. Po 3 latach nagle zaczął nie dokładnie zmywać naczynia. Na niektórych talerzach zostają ślady, szklanki są matowe a naczynia wychodzą mokrę. Jaka może być tego przyczyna. Stosuje tabletki 5 w 1 Somat albo Finish, dodatkowo sól. Kilka razy też ją czyściłam tymi specjalnymi płynami i nic nie pomaga
 
 
Terry 


Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 1725
Skąd: łódzkie
Wysłany: Pon Sty 18, 2016 11:02 pm   

A próbowałaś sodą i octem. Uważam, że mycie uszczelek od pralki i zmywarki octem, oraz wlewanie octu i sypanie sody, więcej daje niż te specyfiki. Przynajmniej u mnie zadziałało lepiej na oba sprzęty.
 
 
aguuuunia44 


Wiek: 33
Dołączyła: 21 Maj 2010
Posty: 405
Skąd: Głowno/Łódź
Wysłany: Czw Sty 21, 2016 1:55 pm   

Terry napisał/a:
A próbowałaś sodą i octem

Najlepsze co może być! Ja swoją pralkę i zmywarkę co jakiś czas włączam na pusto z kilkoma łyżkami sody i szklanką octu i dzięki temu jest czyściutka i lśniąca :)
Co prawda ostatnio w wakacje mieliśmy taki przypadek, że w zmywarce nawet to nie pomagało- naczynia były niewypłukane i miały jakiś dziwny osad. Musieliśmy odkręcić i wyczyścić obydwie dysze, które dozują wodę... Okazało się, że pozatykały się od pestek z arbuza :)
_________________



Miłego dnia Gość :)
 
 
majoz 

Wiek: 32
Dołączyła: 22 Sty 2016
Posty: 4
Skąd: z kopanek
Wysłany: Pią Sty 22, 2016 4:09 pm   

Też mi się raz zdarzyło, że dysze były zapchane od resztek jedzenia, ale generalnie pomysł puszczania co jakiś czas zmywarki z sodą jest b.dobry ;-) polecam również. a co trybu Eco - nigdy go nie używam, no jak można tak długo na naczycia czekać... :P
 
 
Melka33 

Dołączyła: 27 Maj 2015
Posty: 23
Skąd: łódź
Ostrzeżeń:
 4/3/7
Wysłany: Sro Lut 17, 2016 3:34 pm   

Mi się nie zdarzyło. Staramy się po każdym zmywaniu opróżniac filtr No i raz na jakiś czas przeprowadzam mycie samej zmywarki ( nastawiam ją na program bez mycia naczyń....). Powinno się to robić bo to utrzymuje zmywarkę w dobrej kondycji.
Zmywarę kupowałam kilka miesięcy temu. Wybrałam model Candy CDPM 77883X . Zmywarka ma dobra pojemność oraz wiele programów. Domywa nawet najbardziej zabrudzone gary. Wprawdzie zastanawialam się nad mniejszym modelem ale potem doszłam do wniosku,ze lepiej bedzie kupić duży i miałam rację.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl