Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Tunezja
Autor Wiadomość
laryssa 


Wiek: 40
Dołączyła: 05 Mar 2006
Posty: 184
Skąd: prawie Łódź
Wysłany: Sro Lip 12, 2006 1:34 pm   Tunezja

(Nie wiem czy dobrze, ze zalozylam nowy temat, ale mysle,ze sie przyda)


Tunezja-ktora z Was byla, jakie wrazenia i w ogole czy warto jechac.
_________________
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Sro Lip 12, 2006 1:43 pm   

Byłam na północy, w okolicy Tunisu. Ogólnie - nie bardzo mi się podobało. Turyści zamknięci w betonowych enklawach na pustkowiu, brudno, dość zamknięte społeczeństwo, niechętne Europejkom.

Sa oczywiście wyjątki, przeurocze rynki i uliczki Tunisu (ale nie te dla turystów!), herbaciarnie, pyszne kebaby ;)
Kartagina - rzecz gustu - na mnie zrobiła wrażenie, ale byłam wyjątkiem ;)

Do Tunezji nie wracam :|
_________________
chez alma |
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lip 12, 2006 1:49 pm   

byłam jakiś czas temu w Tunisie. to była konferencja, ale na kilka dni pojechaliśmy z kolegą tubylcem zwiedzać okolicę.

samo miejsce, gdzie mieszkaliśmy, to jak wspomniała Alma - takie betonowe miasteczko z hotelem na hotelu. sami turyści i praktycznie żadnych oryginalnych ludzi zamieszkujących te tereny.
no, ale Tunis i jego kolorystyka - suuuper!!
moje fotki można obejrzeć tutaj
no i coś w tym jest, że reszta Afryki mówi, że Tunezja i Egipt, to nie Afryka.
_________________
 
 
pipi 


Wiek: 47
Dołączyła: 11 Lut 2004
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lip 12, 2006 2:02 pm   

Cóż ja się z zeszłym roku dzieliłam na świeżo swoimi wrażeniami z Tunezji.
Ja byłam zadowolona, ale nie mieszkałam w takim typowym centrum turystycznym (bo nie lubię), na traktowanie kobiet w Tunezji też nie narzekam w Grecji czasem się traktuje gorzej ;) . Zwiedziłam też półwysep Bon (to też okolice Tunisu) i piekielnie mi się podobał wiele uroczych nieskażonych turystami miejsc. Tunisu nie zwiedzałam, bo nie lubię zwiedzać miast.
 
 
adriannaaa 


Wiek: 44
Dołączyła: 08 Lut 2006
Posty: 659
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lip 12, 2006 2:28 pm   

A ja napisałam taki elaborat o moim pobycie w tunezji i mi zeżarło:/
Mnie się ogromnie podobało - ale.. nie siedziałam w hotelu - bo przez 6 na 7 dni pobytu jeżdzilimy po kraju - 2 dni safari na saharę - drogie, ale warto wg mnie - bo najwiecej zdjec i wspomnień mam własnie z tej wyprawy. Kartagina - fakt - robi wrażenie, ale niestety zdażyliśmy tylko termy antoniusza obejżec - muzeum w bardo - piękne mozajki, Tunis - niestety nie mam opini - za mało czasu i tylko słowa przewodniak - prędzej prędzej, bo autokar odjedzie... na własna trękę zwiedzaliśmy już okoliczne Sus (przepięne uliczki suku , pyszny brik, i herbata miętowa) i Monastyr - w Monastyrze wspaniały monumentalny Ribat - kontrast nieba, kamienia z jakiego został zbudowany i morza.. coś niezapomnianego...
Prawdą natomiast jest to co mówi alma- kraj jest brudny - jest strasznie niska świadomość ekologiczna wśród Tunezyjdczyków.. widać biedę w kraju.. ale ludzie są generalnie dobrze nastawieni - jeśli Ty podchodzisz do kogoś z uśmeichem, on ci też uśmeichem odpowie. Jesli chesz coś kupić, czy dojechać gdzieś taksówką - to trzeba się targowac (wyjątkeim są skelepy z urzędowo ustaloną ceną - tak zwane MonoPrix) ogólnie jestes w stanie zejść jakeiś 60 a nawet 70% podanej ceny. Ale jak już sprzedawca zgodzi się na twoją cenę - musisz dokonać tranzakcji.
warto też zostawić napiwek kelnerowi, czy sprzątaczce, pół dinra, czy dinar dla nas nie sa majątkiem, a oni w ten sposób dorabiają do niskich pensji - trzeba tez pamietać, że tam często jedna osoba pracuje na 6 czy 7 członków rodziny..

generalnie - wg mnie warto - ja osobiście jestem zauroczona Tunezją. A tu były nasze zdjęcia;) jak ktoś jeszcze chce, to na priva podeślę link:)
_________________



typ kobiety, co spala kotlety;)
Ostatnio zmieniony przez adriannaaa Czw Lip 13, 2006 6:36 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
laryssa 


Wiek: 40
Dołączyła: 05 Mar 2006
Posty: 184
Skąd: prawie Łódź
Wysłany: Sro Lip 12, 2006 6:29 pm   

Adriannaaa zdjecia niesamowite! Dusza artystyczna.
Szczako Twoich nie udalo mi sie otworzyc.
Tutaj mam link do jednej oferty http://www.wakacje.pl/o_i...erminy=3139054.
Co o niej sadzicie?
I jeszcze jedno pytanie-co sie lepiej oplaca all inclusive (kolo 1700zl) czy sniadania i obiadokolacje (1347zl)-w tej samej ofercie?
_________________
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lip 12, 2006 6:36 pm   

:? hmmm ... u mnie się otwierają, więc nie wiem o co chodzi.
_________________
 
 
Kot 


Wiek: 44
Dołączyła: 27 Kwi 2005
Posty: 1423
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lip 12, 2006 7:22 pm   

Adriannaaa boskie zdjęcia :padam:
_________________
... pamiętasz była jesień....

 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Sro Lip 12, 2006 9:21 pm   

Piękne zdjęcia :)


Ja wybrałabym ofertę All :) I może właśnie w Tunezji :hyhy:
_________________

 
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Sro Lip 12, 2006 9:29 pm   

Ja wolałabym wersję HB, a za zaoszczędzone 300 zł warto zjeść i wypić coś "prawdziwego" na mieście ;)
_________________
chez alma |
 
 
adriannaaa 


Wiek: 44
Dołączyła: 08 Lut 2006
Posty: 659
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 13, 2006 6:35 am   

dzięki dziewczyny:)


ja też wybrałabym opcję HB - bo tak jak alma uważam, że warto wejść na mieście do jakiejś knajpki i zjeść ichnie jedzenie (brik, brik, brik!!!!) zwlaszcza, że trochę różni się od hotelowego.
do tego ludzie narzekali, że z tym AI różne bywa w niekrorych hotelach..że niby wyliczane są napoje itp..ale nie dam głowy za to - dla mnie AI to AI, a do tego nie spotkało mnie nic złego ze strony obsługi hotelowej - ale miałam HB...
_________________



typ kobiety, co spala kotlety;)
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Czw Lip 13, 2006 8:51 am   

Ja miałam All w Turcji i warto było. Pić się chciało - a napoje tanie nie są. Poza tym owoce, przekąski, alkohole.
All zawierao 2 rodzaje lokalnego piwa, inne lokalne alkohole (bez limitu), wino białe i czerwone stołowe - bez limitu, herbata, kawa, zimne napoje 3 rodzaje (cola, pomarańczowy, mineralna - oczywiście lokalnych firm) do tego 4 posiłki w formie szwedzkiego bufetu w ciągu dnia, minibufet cały dzień, grill, kebab i inne. Moim zdaniem było warto.
_________________

 
 
 
FifthAvenue 


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Lut 2006
Posty: 1028
Skąd: Lodz
Wysłany: Czw Lip 13, 2006 9:45 am   

Kati, moim tez.. jedyny problem byl taki, ze mi to jedzenie nie sluzylo i strasznie sie meczylam. raz z rozpaczy odwiedzialm nawet lokalnego MacDonald'a :-D Ale moj L byl zachwycony.
Co do alkoholu nie narzekalismy.. w Turcji jest wszystko "orygnialne tureckie"... ale alkohole naprawde byly ok. My przez 2 tygodnie chodzilismy non stop leciutko zakreceni.. wina upalow i barku na plazy.
ja bym polecala opcje All Inclusive, ale w dobrym hotelu, 4* albo 5*. W hotelach nizszej klady jest wprawdzie all, ale okazuje sie, ze jakosc pozostawia wiele do zyczenia.
_________________
DON'T HATE ME BECAUSE I'M BEAUTIFUL.HATE ME BECAUSE YOUR MAN THINKS I AM !


[/url]
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Czw Lip 13, 2006 9:47 am   

Potwierdzam :) All w 4* był spoko :)
I my też chodziliśmy cały czas na lekkim rauszu :zdziwko: :hyhy:
_________________

 
 
 
adriannaaa 


Wiek: 44
Dołączyła: 08 Lut 2006
Posty: 659
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 13, 2006 9:52 am   

wiecie, może jak się w większej częścpi obytu siedzi na miejscu - jest sens:)) ale my na 7 dni wycieczki 6 spędziliśy na "fakultetach" więc AI byo nam zbędne bo i tak byśmy go nie wykorzystali:) i fakt - wybralismy 3* - ale nie załujemy:)))) PS. nasz kelner darzył nam wielką sympatią - i baardzo czesto zdarało się, że do kolacji dostawaliśmy dodatkowo wino w gratisie;)
_________________



typ kobiety, co spala kotlety;)
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Czw Lip 13, 2006 10:00 am   

Ależ nie siedzieliśmy cały czas w hotelu :) 7 dni - 5 wycieczek :D
(nurkowanie, rejs, rafting, pammukkale, Aquapark oraz wielokrotne wizytyw Alanyi)

I naprawdę miało to sens :)
_________________

 
 
 
FifthAvenue 


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Lut 2006
Posty: 1028
Skąd: Lodz
Wysłany: Czw Lip 13, 2006 10:07 am   

Wiecie, teraz mi sie przypomnialo cos smiesznego, to wprawdzie temat o Tunezji, ale szybciutko napisze. Przed naszym wyjazdem do Turcji szukalam w necie informacji.... i natrafilam na takie forum.... nie wiem jak to ladnie okreslic.. "forum dla dziewczyn zakochanych w Alanyi" Polecam, jesli gdzies je odnajde to wkleje link. Niektore dziewczyny (rzadzi glownie Skandynawia) sa szalone..... maja cale misterne plany powrotu, chec odnalezienia ukochanego, z ktorym po zakonczeniu turnusu jakos sie "zerwal" kontakt. Ale one wierza, ze on tam jest i czeka :)
_________________
DON'T HATE ME BECAUSE I'M BEAUTIFUL.HATE ME BECAUSE YOUR MAN THINKS I AM !


[/url]
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Czw Lip 13, 2006 10:18 am   

Nie no zabawne :rotfl:
_________________

 
 
 
adriannaaa 


Wiek: 44
Dołączyła: 08 Lut 2006
Posty: 659
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 13, 2006 10:23 am   

5th - ale to nei tylko o Alanyi są takei fora:)))) przed wyjazdem do Tunezji równeiż siedziałam na forum na portalu wakacje w poszukiwaniu informacji o tym kraju i tam również było pełno dziewczyn zakochanych w animatorach, kelnerach i innych miejscowych chopakach, knujących misterne plany powrotu i wpatrujące się w jedyne posiadane fotki z wyjazdu - właśnie z tymi chłopakami;)))
_________________



typ kobiety, co spala kotlety;)
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Czw Lip 13, 2006 10:25 am   

Dobra :) turcj ajest fajna ale to temat o Tunezji :D :D:D

i tego się będziemy trzymać :mrgreen:
_________________

 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 13, 2006 10:53 am   

Seksturystyka to się nazywa i to nic nowego. :wink: Po wakacjach znowu będą artykuły o tym w gazetach. :lol:
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
FifthAvenue 


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Lut 2006
Posty: 1028
Skąd: Lodz
Wysłany: Czw Lip 13, 2006 11:42 am   

sexturystyka ?? ? hahaha, piekne, piekne...

:slonko: :slonko: :slonko: :drinkuje: :drinkuje: [smilie=233_new.gif] :slonko: :slonko: :slonko: :drinkuje: :drinkuje:
_________________
DON'T HATE ME BECAUSE I'M BEAUTIFUL.HATE ME BECAUSE YOUR MAN THINKS I AM !


[/url]
 
 
katia 


Wiek: 42
Dołączyła: 06 Lis 2005
Posty: 178
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lip 17, 2006 7:31 pm   

Moim zdaniem do Tunezji warto pojechać, choć to kraj bardzo brudny(mnóstwo śmieci- wszędzie oprócz hoteli) i ja nie chciałabym tam pojechać w podróż poślubną- chyba, że miałabym tego świadomość. Safari fajne,Port el Kantoui,Tunis, a Kartagina niestety nie zrobiła na mnie wrazenia, mimo iż lubię takie klimaty.
W kwestii opcji żwieniowej w Tunezji nie warto brać All, bo alkohole są rozcieńczane,a posiłki mało urozmaicone i nie ma kompletnie prównania do All np. w Turcji.
 
 
sauvignon_blanc 


Wiek: 40
Dołączyła: 09 Sty 2007
Posty: 155
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sty 30, 2007 11:23 pm   

Byłam w Tunezji 2 razy. Wydaje mi się, że jesli ktos decyduje się na wyjazd w podróż poslubną do kraju arabskiego obojętnie Egipt, Tunezja czy Maroko to musi się spodziewać brudu. Owszem w hotelach i na około może być pięknie, ale już w miastach to jest strasznie. Ale jak widać nie tak bardzo bo w tym roku jadę 3 raz :slonko: :drinkuje:
Jesli chodzi o Hotele to na podróż poslubną proponowałabym powyżej 4*, wydaje mi się że na tą jedną okazję warto pojechać w lepsze miejsce-oczywiscie jesli się zamierza być głównie w hotelu, bo jesli mamy w planach dużo zwiedzania to wtedy bierzmy najtańszy- i tak będziemy tam tylko spać. Warto brać też to hotele przy samej plaży i troszkę dalej od centrum miasta-z doswiadczenia wiem że nie ma nic lepszego niż romantyczne spacery brzegiem morza bez tłumu innych turystów i przede wszystkim tubylców.
Ale się rozpisałam :szok: -to już lepiej skończę
_________________
Szczęśliwa mężatka.
 
 
tweety 


Wiek: 40
Dołączyła: 31 Sty 2004
Posty: 258
Skąd: łódź/londyn
Wysłany: Sro Paź 03, 2007 10:19 pm   

Ja wrocilam w poniedzialek z Tunezji. Jestem bardzo zadowolona, jednak nie wrocilabym juz tam drugi raz. Niewiem jakos tak dziwnie czuje sie wiedzac ze 90 procent ludzi, czyt. tubylcow, jest dla ciebie bardzo mila tylko ze wzgledu na wysokosc napiwku.

Generalnie bylo super, slonce, plaza, sahara...

Zdjecia wkleje jak znajde troche czasu:)

Pozdrowionka 8)
_________________

Zeby Tobie Gość slonko ciagle swiecilo :)
 
 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Paź 04, 2007 5:30 pm   

[quote="tweety"]. jakos tak dziwnie czuje sie wiedzac ze 90 procent ludzi, czyt. tubylcow, jest dla ciebie bardzo mila tylko ze wzgledu na wysokosc napiwku.
quote]

To w zasadzie standard w arabskich krajach :kwasny: .

Ja w Tunezji byłam raz z rodzicami jako nastolatka. I nie pojechałabym tam nigdy więcej bez mężczyzny, który towarzyszyłby mi 24 godziny na dobę. Takie przy...dalania się do każdej kobiety nigdzie nie widziałam.
Obrzydliwe jest to, że tak wiele kobiet uprawia w arabskich krajach seksturystykę, że oni po prostu rzucają się na każdą święcie przekonani, że wszystkie Europejki marzą tylko o tym, żeby im wskoczyć do łóżka. BLE :sick:
 
 
tweety 


Wiek: 40
Dołączyła: 31 Sty 2004
Posty: 258
Skąd: łódź/londyn
Wysłany: Pią Paź 05, 2007 6:44 pm   

Postaram sie zalaczyc troche wiecej zdiec jak chwile czasu znajde bo musze isc gotowac obiadek :(

[ Dodano: Pią Paź 05, 2007 6:56 pm ]
Wlasnie zauwazylam, ze te zdjecia sa jakies takie tyciutkie:( Chyba wkleje je do albumu bedzie latwiej. Wolalabym pokazac wieksze te zdjecia ale chyba nie umiem ich wkleich zeby byly duze :cry:

centrum sousse.jpg
widok z Ribatu (wieza, z kotrej wypatrywali nieprzyjaciela)
Pobierz Plik ściągnięto 706 raz(y) 3.71 KB

camel1.jpg
Tu ja i moj ukochany na wielbladach
Pobierz Plik ściągnięto 696 raz(y) 3.52 KB

camel.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 693 raz(y) 2.55 KB

Amphitheatre.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 685 raz(y) 3.38 KB

meczet w sousse.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 859 raz(y) 3.64 KB

_________________

Zeby Tobie Gość slonko ciagle swiecilo :)
Ostatnio zmieniony przez tweety Pią Paź 05, 2007 6:53 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Martysia 
mammolina


Wiek: 37
Dołączyła: 23 Sie 2007
Posty: 538
Skąd: Milano
Wysłany: Nie Paź 07, 2007 11:07 am   

a my nie chcemy żadnego arabskiego kraju:) byłam 2 razy w Turcji i mi wystarczy chociaż kraj piękny, polecam. ale egipt czy tunezja już są tak oklepane, że szok. nie chcemy tam gdzie wszyscy.
_________________
 
 
 
cosola 
full-time mum


Wiek: 40
Dołączyła: 04 Sty 2007
Posty: 730
Skąd: Łódź/Leicester, UK
Wysłany: Nie Paź 07, 2007 5:53 pm   

Martysia napisał/a:
ale egipt czy tunezja już są tak oklepane, że szok. nie chcemy tam gdzie wszyscy.

A co to ma za znaczenie :?:
My wybierając kraj na wakacje szukamy czegoś gdzie można dużo zwiedzić, zobaczyć coś czego nie ma u nas albo odpocząć (Egipt i Tunezja raczej spełniają te kryteria) :)
_________________
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Nie Paź 07, 2007 7:48 pm   

No tak :) ja też jeszcze nie byłam w Egipcie i Tunezji i dla mnie to byłaby atrakcja :roll: :cool:


ale jak się musi być oryginalnym - świat jest duży :twisted:
_________________

 
 
 
tweety 


Wiek: 40
Dołączyła: 31 Sty 2004
Posty: 258
Skąd: łódź/londyn
Wysłany: Nie Paź 07, 2007 8:19 pm   

Kati, zgadzam sie z Toba w 100%. Uwazam, ze jezeli ktos ma ochote jechac gdzies gdzie inni nie jezdza, to jest wiele takich zakatkow. Ja wychodze z zalozenia, ze jade tam, gdzie mam okazje duzo zwiedzic i szczerze mowiac nie patrze na to czy jest tam duzo ludzi czy nie. Poza tym, uwazam, ze gdziekolwiek by sie nie pojechalo, to zawsze mozna znalezc zaciszne miejsce :wink:

P.S. Probowalam wkleic zdjecia z Tunezji wiele razy,jednak nie udalo mi sie tak jakbym chciala:( Postanowilam wiec wkleic je do Albumu. Tych, ktorzy maja niewustarczajaca ilosc gwiazdek, z gory przepraszam :)
_________________

Zeby Tobie Gość slonko ciagle swiecilo :)
Ostatnio zmieniony przez tweety Nie Paź 07, 2007 8:59 pm, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
Canaves 

Dołączyła: 15 Wrz 2007
Posty: 103
Skąd: ...
Wysłany: Nie Paź 21, 2007 11:01 pm   

Ja byłam i w Tunezji i w Egipcie i mam dobrą rade dla wszystkich którym przeszło przez myśl żeby tam jechać w podróż poślubną :

Do Tunezji warto pojechać jak sie ma pieniądze na wycieczki fakultatywne. Zwiedzić Kartaginę, Tunis, pojechać na 2 dniową wycieczkę na Saharę z noclegiem w oazie i rajdem na wielbłądach i Jeepami.. To są piękne przeżycia na które kasy nie szkoda i po których będzie masa pięknych wspomnień..
Ale jak ktoś ma niewielki budżet i chce po prostu pojechać do ciepłego kraju sie poopalać i poplażować to nie tam :? Na plażach i w miejscowych miasteczkach brud, jeden wielki plac budowy, namolni ludzie.. Jak ktoś nie jest tolerancyjny to sie zawiedzie.. Kultura Arabska jest dosyć specyficzna..

Co do Egiptu.. Ludzie jeszcze gorsi, jeszcze większy brud i plac budowy. Tam warto pojechać jak jest sie zapalonym nurkiem, żeby wyjazd spędzić głownie na łodzi i pod wodą.. Rafy Morza Czerwonego są przepiękne!! :roll: Masa pięknych kolorowych ryb, Europejskie morza sie nie umywają.. :D Ale kraj wymaga jeszcze większej cierpliwości i tolerancji :)
Będąc w Egipcie warto sie wykosztować na jednodniową wycieczkę do Izraela, zwiedzić Jerozolimę i Betlejem.. Przeżycie nie do opisania.. :roll:

W żadnym z nich nie ma bujnej zieleni, wszędzie piach i gruz..Zdjęcia z folderów i katalogów daleko odbiegają od rzeczywistości, z dziką Afryka też niestety nie ma to wiele wspólnego..
Ale jest to jest kwestią gustu co sie komu podoba... :wink:
Ostatnio zmieniony przez Canaves Nie Paź 21, 2007 11:15 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 22, 2007 12:49 pm   

Prawie się z tobą zgodzę oprócz jednego. Nigdzie nie widziałam piękniejszych plaż niż w Tunezji. Może akurat byłam w odpowiednim miejscu.
Co sądzę nt Tunezji i innych arabskich krajów napisałam wyżej Natomiast pamiętajcie, że jeżeli ktoś chce się wygrzać na słonku w listopadzie lub październiku za niewielkie pieniądze to tylko Egipt wchodzi w grę. A przez tydzień czasu jak jest się z mężczyzną lub większą grupą to nawet arabusów można znieść. ;)
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Wto Lut 12, 2008 8:20 pm   

Dyskusję dotyczącą Turcji wydzieliŁam do nowego wątku.
Proszę unikać OT
 
 
agniesia22 


Wiek: 38
Dołączyła: 28 Lip 2008
Posty: 268
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 28, 2008 10:40 pm   

Zdecydowanie Tunezja, są tam najpiękniejsze plaże, najczystrza woda a jakie widoki. Kąpiąc się w zatoce jest prześliczny krajobraz gór, poprostu cudone miejsce na podróż poślubną.
_________________


 
 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Czw Mar 19, 2009 6:23 pm   

my wlasnie planujemy nasz spozniona podroz poslubna. Prawdopodobnie zdecydujemy sie na maj-czerwiec (jakos wlasnie w tym czasie) na wyjazd z Triadą. może ktoś da nam jakieś przydatne rady co do tego wyjazdu? Jesli pojedziemy to na pewno do Sousse( przynajmniej takiego zdania jestesmy na dzien dzisiejszy). Chetnie uslysze od Was co warto zoabczyc w tym miasteczku, na jakie wycieczki sie wybrac, ile pieniazkow warto zabrac. Kazda rada bedzie dla nas cenna :) wiec licze na Wasza pomoc. Byłam juz w Turcji-od tamtej pory marzy mi sie zwiedzenie innych krajów arabskich-są one takie "inne", charakterysatyczne, no i mają wiele ciekawych miejsc do odwiedzenia.... Bez porównania z karjami europejskimi (np.Grecja)... A moze ktos z Was byl w Tunezji wlasnie we wczesnych meisiacach letnich, ktore wyzej wymienilam i moze nam pwoiedziec jaka wtedy tam jest pogoda/temperatury? Z gory dzieki,pozdrawiam wszystkich podróżujących ;)
 
 
Debussy 
pedagog specjalny


Dołączyła: 16 Lut 2008
Posty: 1712
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Cze 07, 2009 8:31 am   

Ja juz prawie rok po mogę opisać co mi się podobało w Tunezji, a co nie...
Byłam w Hammamecie (niedaleko Nabeul).
Zacznę od plusów :razz:
Bardzo ciepłe, czyste, lazurowe morze :)
Dość ładna plaża, można też tanio zjeść i wypić...
Wycieczka na Saharę była najfajniejszą przygodą :)
Palmy... :cool:
Można było za grosze podróżówać pociągami.

Minusy:
Ludzie... w sensie tubylcy.. męczący jak cholera, nie przejdziesz spokojnie po targu, wszędzie Cię wciągają i omamiają cenami (nota bene z kosmosu), jasne.. jak masz czas, możesz się targować, a nawet musisz bo o to w tym wszystkim chodzi...
Taksówki.. które wręcz na Ciebie trąbią bo chcą Cię podwieźć :wink:
Czasami było czuć potforny fetor, nie mam pojęcia skąd... może jakieś masarnie? Obrzydlistwo!

Ale generalnie najbardziej męczący byli ludzie...
Nawet na plaży, człowiek sobie spokojnie leży a tu podchodzi jakiś natręt z cukierkami i musisz je kupić, bo on nie odejdzie... :eek:
Mimo tych wszystkich plusów, ładnych widoków i ciepełełka, ogromny niesmak pozostaje i takie umęczenie psychiczne.
I jednak doszłam do wniosku, podobnie jak któraś forumka powyżej... nigdy więcej kraju arabskiego !
Kiedyś miałam jeszcze chrapkę na Turcję, ale tam ludzie ponoć jeszcze upierdliwsi... a ja chcę się zrelaksować i nie martwić takimi rzeczami...
Teraz myślę o podróży poślubnej w spokojniejsze miejsca, europejską kulturę, a również piękne krajobrazy i znalazłam, ale o tym założę osobny wątek :mrgreen:
_________________
Są tajemnice, które tylko niebo może ostatecznie odkryć...
Ostatnio zmieniony przez Debussy Nie Cze 07, 2009 8:32 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
justinaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 10 Mar 2008
Posty: 1601
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Cze 09, 2009 8:52 pm   

my byliśmy w Tunezji dwa lata temu i uważam, że był to bardzo udany wyjazd, super pogoda, piękne plaże, może nie ma aż tyle do zwiedzania, ile np. w Egipcie ale zdecydowanym plusem w stosunku do Egiptu jest brak Zemsty Ramzesa, nie trzeba aż tak uważać na jedzenie, w każdym razie my byliśmy także w Hammamecie, ale w starszej części, bo jest też nowa hotelowa Hammamet Yasmin we wrześniu i było naprawdę ok
_________________

www.boatmummy.blogspot.com
www.lodzkiemamy.pl
 
 
kasia_m85 


Wiek: 38
Dołączyła: 29 Paź 2008
Posty: 1343
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Cze 09, 2009 9:28 pm   

Ja jeśli chodzi o Tunezje zgadzam sie z Debussy:)
_________________
 
 
owieczka_foto 
Firma


Dołączyła: 28 Paź 2007
Posty: 452
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Cze 09, 2009 9:43 pm   

kasia_m85 napisał/a:
Ja jeśli chodzi o Tunezje zgadzam sie z Debussy:)

to ja jestem zupełnie na drugim biegunie, nie zgadzam się zupłnie.

Byłam w Turcji - wróciłam zakochana po uszy w tym co widziałam. Ludzie przesympatyczni, pomocni. A sprzedawcy? no cóż asertywność góra - nie dziękuję i kropka. Teraz właśnie wybieram hotel w Tunezji.
_________________
mynewborn... fotografia od dnia narodzin, ciążowa, noworodkowa, niemowlęca, na chrzest i komunię
 
 
ola88 
Żona ;)


Dołączyła: 20 Lip 2009
Posty: 2026
Skąd: Tu i tam ;)
Wysłany: Sro Lip 22, 2009 1:50 pm   

A my wybieramy się właśnie w połowie września do Tunezji :) już nie mogę się doczekać, bo jeszcze nigdy tak daaaleko nie byłam za granicą :) :) będzie podróż przedślubna :D hihi :D
_________________
 
 
lodzia 

Wiek: 41
Dołączyła: 22 Lip 2009
Posty: 27
Skąd: stąd
Wysłany: Czw Lip 23, 2009 11:43 am   

mój brat był w tamtym roku w podróży poślubnej w tunezji, oaplili się bardzo i wypoczęli, ale stwierdzili też, że jedzenie było niesmaczne i w sumie nie ma tam zbyt wielu ciekawych miejsc, ale może oni tacy są.
 
 
MalaJu 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 2628
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 23, 2009 11:58 am   

lodzia napisał/a:
... i w sumie nie ma tam zbyt wielu ciekawych miejsc, ale może oni tacy są.


bo tam nie ma co zwiedzac, naprawde :)
 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 23, 2009 1:02 pm   

W sumie prawda. Jest Kartagina, ale to taka kupka gruzów, że trudno w tej stercie rozpoznać niegdyś świetne starożytne miasto. Mało co się zachowało. I to chyba właściwie tyle z ciekawszych miejsc.
My w Tunezji głównie plażowaliśmy. Tam gdzie bylismy plaża i piasek były niezwykłe. ;)
_________________
 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Czw Lip 23, 2009 1:46 pm   

hmm no ja jeszcze w Tunezji nie byłam,ale trochę poczytałam...i planuję pomimo różnych opinii na temat tego kraju tam własnie kiedyś dotrzeć :)
tzn skoro nic w tej Tunezji nie ma do zobaczenia to takie miejsca jak Tunis i Kartagina, Sahara, Dugga i Tuburbo Maius, czy chocby samo Sousse czy Monastir uważacie za totalną nude? nic ciekawego nie ma tam do zwiedzania, czego bysmy nie mieli na codzien w naszym kraju....? kurcze-no wierzyc mi sie nie chce ;) wedlug mnie- jak ktos chce to znajdzie ;)
 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 23, 2009 2:46 pm   

No tak, wycieczka na Saharę była przyjemna. Zawsze jakaś nowość, godzinny spacer po pustyni na wielbłądach.

Natomiast byliśmy też w jakimś mieście i dzisiaj już nawet nie pamiętam gdzie. Bo upał był tak niemiłosierny, że zabrał całą przyjemność ze zwiedzania i niewiele z tego pamiętam. Generalnie jak ja byłam w Tunezji to było koszmarnie gorąco i mało kto decydował się na jakiekolwiek wycieczki.

[ Dodano: Czw Lip 23, 2009 3:49 pm ]
Ach, jeszcze mi się przypomniało, że zwiedzaliśmy piękny amfiteatr El-Dżem. Zrobił na mnie naprawdę imponujące wrażenie. Jest wielki, piękny i praktycznie w całości. Ale to naprawdę był jedyny ciekawy punkt zwiedzania.
_________________
 
 
MalaJu 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 2628
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 23, 2009 3:18 pm   

moze sprostuje - moze cos i jest, ale są miejsca duuuzo ciekawsze.

Cytat:
wedlug mnie- jak ktos chce to znajdzie


Pcim Dolny tez ma wiele atrakcji.... kazde miejsce ma. A Tunezja została rozreklamowana na świecie nie ze względu na budynki, zabytki tylko "tanie słonce" i plaże.
 
 
Debussy 
pedagog specjalny


Dołączyła: 16 Lut 2008
Posty: 1712
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 10, 2009 6:53 am   

Znalazłam ciekawy wpis na blogu właśnie o Tunezji :)

http://niechzyjebal.blog....2,ID381155859,n

Jeżeli ktoś się wybiera, radzę przeczytać :wink:
_________________
Są tajemnice, które tylko niebo może ostatecznie odkryć...
 
 
MalaJu 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 2628
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 10, 2009 7:01 am   

Debussy, swietny tekst :) teraz moze jakies forumki niech napisza, czy to prawda,bo jak tak, to juz wiem, gdzie NIE pojade ;)
 
 
Debussy 
pedagog specjalny


Dołączyła: 16 Lut 2008
Posty: 1712
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 10, 2009 7:09 am   

W dużej mierze to niestety prawda. Ci ludzie nie pozwalają odpocząć, no i też pod koniec pobytu miałam już tak zszarpane nerwy, że miałam ochotę ich pobić. :wink:
_________________
Są tajemnice, które tylko niebo może ostatecznie odkryć...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl