Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Tunezja
Autor Wiadomość
evelinka 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Lut 2008
Posty: 554
Skąd: ja to mogę wiedzieć?
Wysłany: Pon Sie 10, 2009 7:28 am   

No to dzięki temu wpisowi poznaliśmy "ciemną" stronę Tunezji. Mnie już sama myśl, że tak może być odstrasza.
 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 10, 2009 9:35 am   

Ja już pisałam trochę o moim wyjeździe do Tunezji. Akurat tam gdzie byłam plaże były REWELACYJNE.
Ale spokojnego odpoczynku w Tunezji na pewno się nie zazna. Są koszmarnie upierdliwi. Jak wrzód na dup.ie :zly:
_________________
 
 
ola88 
Żona ;)


Dołączyła: 20 Lip 2009
Posty: 2026
Skąd: Tu i tam ;)
Wysłany: Wto Wrz 15, 2009 1:34 pm   

Czy któraś z Was się orientuje ile tak może kosztować koc z wielbłąda :) w krajach arabskich ?
_________________
 
 
Weira 


Wiek: 38
Dołączyła: 07 Lis 2008
Posty: 649
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 03, 2009 8:49 pm   

Ja byłam w Hammamecie oraz w Sousse. Mnie osobiście bardziej podobało się w Hamammecie. Przede wszystkim było czyściej, a to z tego względu, że hotele są położone w dzielny hammametu - Jasmin. A domy mieszkalne tubulców nieco dalej. Plaża rewelacyjna, morze cudowne. A opalenizna to już boska!
Tubylcy upierdliwi - to fakt. Najlepiej nie zwracać na nich uwagi to dadzą spokój.
I nie dać się nabrać że coś chcą dać za darmoszkę - tam wszystko kosztuje one dinar :)
Aha i koniecznie się targować :)
_________________
 
 
ola88 
Żona ;)


Dołączyła: 20 Lip 2009
Posty: 2026
Skąd: Tu i tam ;)
Wysłany: Sro Lis 04, 2009 4:23 pm   

My byliśmy w Monastirze :) w Sousse pojechaliśmy na małe zakupy, dość fajne miasto, chociaż brudne, a ten ich targ to przerażający ( łby krowy wisiały sobie w sklepie... :( )
Ale zgadzam się z Weira, plaże super, opalenizna też suuuper :) :smile:
A Araby to upierdliwi....
Podobało nam się jak byliśmy w Monastirze, wchodzimy tam oglądamy sisze itp. Arab się pyta czy z Polski ? Mówimy że tak :) a on pokazuje na ladzie miał wyłożone pocztówki :) i się pyta ? Kraków ? a my że nie. To może Warszawa ? Mówimy ze nie. Mówimy że Łódź... a on nie pokazuje nam żadnej pocztówki tylko wlepke Widzewa :]
_________________
 
 
Aga1986 
Żołnierzowa Żona


Wiek: 38
Dołączyła: 15 Wrz 2009
Posty: 1572
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Paź 13, 2010 4:00 pm   

my byliśmy w Sousse w 2007r., ogólnie wycieczka bardzo udana :) głównie ze względu na pogodę :) miasto brudne, ale jak cała Tunezja, tubylcy strasznie upierdliwi... trzeba mieć tego świadomość :) jeśli pojedzie się z dobrym nastawieniem to wróci się z pięknymi wspomnieniami :) na Medinie oczywiście się zgubiliśmy :) a wycieczkę taksówką do Portu el Kantaoui bardzo polecam :) Port piękny, a wrażenie z taksówki fiu fiu :)
_________________



Tam skarb Twój, gdzie serce Twoje...
 
 
 
Agnisia 

Dołączyła: 26 Paź 2009
Posty: 105
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Pią Lis 26, 2010 4:10 pm   

My byliśmy w Monastirze. Wspomnienia mamy super, opalenizna już się sprała, ale była wyjątkowo ładna ;) Sprzedający faktycznie potrafią wykończyć, ale ja ich ignorowałam, więc męczyli mojego mężulka. I nigdy na plażę nie braliśmy pieniędzy. Specjalnie, żeby nic nas nie kusiło. No i oczywiście jak opalenizna była już troche ciemniejsza niż pierwszego dnia to nawet nie podchodzili. Widocznie wyszli z założenia, że wszystko już takim opalonym turystom musieli już wcisnąć. I faktycznie wszystko jest albo za darmo albo za "Łan dinar" tylko szkoda, że później cena rośnie. I targować się do bólu. Ja w sklepiku na Medinie zbiłam cenę o 70% od początkowej. Wtedy podobno cena jest w granicach normy.
_________________
 
 
ola88 
Żona ;)


Dołączyła: 20 Lip 2009
Posty: 2026
Skąd: Tu i tam ;)
Wysłany: Sob Sty 29, 2011 11:26 am   

Po ostatnich zamieszkach w krajach arabskich, drugi raz tam bym już nie pojechała. Bardzo miło wspominam Tunezję, to jednak już w kraje arabskie nie pojadę... nawet jak już się tam uspokoi.
_________________
 
 
antonka 

Wiek: 37
Dołączyła: 26 Paź 2010
Posty: 87
Skąd: Sieradz/łódż
Wysłany: Wto Mar 01, 2011 12:20 pm   

Może do wakacji się wyprostuje sytuacja
 
 
malinka1984 

Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sie 2008
Posty: 987
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Mar 19, 2011 11:58 pm   

My byliśmy w zeszłym roku w Hammamecie niedaleko Yasmina Port i powiem że było super. Plaże ładne, ludzie tamtejsi też ok, organizowaliśmy sobie sami wycieczki, transport bus albo taxi- ceny bardzo niskie. Gorąco polecam
_________________
malinka1984


 
 
monic_pawlak 

Wiek: 37
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 604
Skąd: LÓDZ
Wysłany: Czw Paź 27, 2011 9:32 pm   

my byliśmy w zeszłe wakacje ( wrzesień 2010) w Hammamecie. Hotel piękny , plaże piękne, wycieczka do Tunisu , Kartaginy - coś naprawdę fajnego . ( byliśmy również w takim malym , typowym tunezyjskim miasteczku ) Jestem raczej cierpliwa i mnie się tam podobało, jednakże mój D dosc szybko traci nerwy...Juz na samym początku zaczął sie wkurzać bo obsluga w hotelu ( 4*) nie bardzo mówila po angielsku(!) , tylko po francusku.(jechaliśmy z angielskiego biura), potem na plaży pełno sprzedawcow, wieczorem na mieście ciagle nas zaczepiali , oczywiscie chcieli cos sprzedac .... ja byłam juz wczesniej w Egipcie wiec byłam przygotowana , ale D, bardzo sie nie podobalo i mówi ze nigdy wiecej ....
_________________
 
 
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Pią Paź 28, 2011 9:27 am   

Martysia napisał/a:
egipt czy tunezja już są tak oklepane, że szok. nie chcemy tam gdzie wszyscy.


Tak samo mozna powiedzieć o Paryżu, Londynie, Rzymie czy Mediolanie, ale jak się tam nie było - na pewno warto pojechać:)

My też byliśmy kilka lat temu w Tunezji, nie wiem, jak jest teraz, nam się podobało. Fakt, trochę nas Arabowie zaczepiali, ale nie było to bardzo upierdliwe - czasem na plaży chcieli zakładać nakrycia głowy, trzeba być po prostu asertywnym i tyle. Targowanie jest sprzeczne z naszymi przyzwyczajeniami i to mnie bardziej męczyło, ale ceny windują niemożliwie, więc warto, bo zawsze opłaca się potargować.
Niestety trzeba się nastawić na dość zatłoczone plaże, choć do tej pory chyba tylko w Portugalii w Lagos widziałam niezatłoczone..

My byliśmy w Sousse, nie chcieliśmy jechać do Hammametu, bo jest bardziej turystyczny, woleliśmy typowe duze miasto. Byliśmy na wycieczce w Porcie El kantoui, bardzo ładne miejsce, gdzie można popływać katamaranem. Oczywiście obowiązkowa wycieczka na Saharę - 2dniowa - warto zaliczyć, wielbłądy na pustyni, wchód słońca nad słonym jeziorem, jazda jeepem po wydmach, zobaczenie na zywo fatamorgany, odwiedziny w miejscu, gdzie kręcono "Gwiezdne wojny" i wciąż są makiety. Ja się cieszę, że byliśmy, pojechaliśmy do 4* hotelu na 2 tygodnie all inclusive, cena 1900zł, więc bardzo przyjemna.

Nie jest to niesamowita przygoda odkrywcza (miejsce bardzo turystyczne i zrobione pod turystów) ale jak ktoś chce takowej, niech jedzie do Doliny Amazonki - my chcieliśmy odpocząc, trochę poleniuchować i trochę zwiedzić za małe pieniądze i to nam się udało, choć drugi raz raczej nie wrócimy, bo chcemy poznać nowe miejsce.

Trochę fotek:























Ostatnio zmieniony przez Malena Pią Paź 28, 2011 9:28 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
szpilka86 


Dołączyła: 13 Paź 2011
Posty: 295
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lis 14, 2011 8:33 pm   

Pięknie zdjęcia!
Byłam w Tunezji trzy lata temu i widzę, że wybraliście tą samą wycieczkę co my :)

Wg mnie Tunezja jest bardzo dobrym pomysłem na podróż poślubną - bardzo malowniczy kraj (o ile oczywiście wystawi się nos poza hotel i wybierze się na liczne wycieczki)
 
 
motylek666 

Dołączyła: 28 Kwi 2011
Posty: 95
Skąd: z okolicy
Wysłany: Wto Lis 15, 2011 9:58 pm   

my byliśmy rok temu we wrześniu w sousse - polecam zwłaszcze jezeli ktoś nastawia się na typowy odpoczynek brzuchem do góry - trafił się super hotel korzystna cena
fakt arabowie są natrętni, ich miasta brudne ale za to jest tam długo ciepło nam się trafił super hotel i na odpoczynek idealnie - na zwiedzanie tunezja nie jest najciekawsza - jest kilka wycieczek fakultatywnych, wielbłądy sahara itd ale dla mnie bez szału - tak jak nam to mówili znajomi do tunezji warto pojechac dla piaszczystych plaż i ciepła
jeżeli ktoś mówi ze tunezja jest oklepana to ma racje - ale trzeba się zastanowić co dzisiaj nie jest oklepane - zasadniczo wszystkie europejskie kierunki, plus jakies dominikany , bali, indie, kuba, seszele to też jest bardzo popularne - jeżeli ktoś chce być oryginalny to powinien jechać w głąb amazonii kajakiem po amazonce albo na antarktydę z misiami wtedy oryginalność gwarantowana
 
 
LukaszB 


Wiek: 48
Dołączył: 22 Mar 2011
Posty: 22
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Sty 22, 2012 12:21 am   

motylek666 napisał/a:
my byliśmy rok temu we wrześniu w sousse - polecam zwłaszcze jezeli ktoś nastawia się na typowy odpoczynek brzuchem do góry - trafił się super hotel korzystna cena
fakt arabowie są natrętni, ich miasta brudne ale za to jest tam długo ciepło nam się trafił super hotel i na odpoczynek idealnie - na zwiedzanie tunezja nie jest najciekawsza - jest kilka wycieczek fakultatywnych, wielbłądy sahara itd ale dla mnie bez szału - tak jak nam to mówili znajomi do tunezji warto pojechac dla piaszczystych plaż i ciepła
jeżeli ktoś mówi ze tunezja jest oklepana to ma racje - ale trzeba się zastanowić co dzisiaj nie jest oklepane - zasadniczo wszystkie europejskie kierunki, plus jakies dominikany , bali, indie, kuba, seszele to też jest bardzo popularne - jeżeli ktoś chce być oryginalny to powinien jechać w głąb amazonii kajakiem po amazonce albo na antarktydę z misiami wtedy oryginalność gwarantowana


Oj to nie duzo wiesz o Tunezji skoro piszesz ze tam jest malo do zwiedzania i na dodatek oklepana. A w Ksar ghilane bylas, medynie najpieknijeszej w Sfax, czy Cartagina poza termami Antoniusza ze o miescie Dugga nie wspomne.
 
 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Nie Sty 22, 2012 2:46 pm   

niestety ludzie myślą dość prosto i pochopnie wyciągają wnioski-że jest gdzieś nudno lub nie ma nic do zobaczenia. Wszystko to kwestia podejścia do tematu zwiedzania-wszędzie można znaleźć cos do zwiedzania, nawet będąc w tych samych miejscach kilka razy za każdym razem można odkrywać coś nowego-trzeba tylko chcieć. Nie ma miejsc oklepanych, tylko ludzie są leniwi :P
 
 
szpilka86 


Dołączyła: 13 Paź 2011
Posty: 295
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Sty 22, 2012 3:35 pm   

zwłaszcza jak się jedzie po to, aby cały urlop leżeć przy basenie i jako rozrywki traktować zabawę z animatorami :?
olciap6, zgadzam się z Tobą w 100%
_________________
 
 
madziula13893 

Wiek: 35
Dołączyła: 01 Kwi 2011
Posty: 110
Skąd: Pabianice
Wysłany: Wto Maj 08, 2012 10:56 am   

Tak czytam i przerażają mnie te opinie o Tunezyjczykach... nie cierpię nachalnych ludzi ale wybieramy się tam i mam nadzieję, że przyszły małżonek będzie odpierał ataki ze strony kupców:) Oni tacy już są i tyle, nagle się nie zmienią a ja na Saharę chcę jechać :eek:
_________________
 
 
LukaszB 


Wiek: 48
Dołączył: 22 Mar 2011
Posty: 22
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sie 22, 2012 4:06 pm   

madziula13893 napisał/a:
Tak czytam i przerażają mnie te opinie o Tunezyjczykach... nie cierpię nachalnych ludzi ale wybieramy się tam i mam nadzieję, że przyszły małżonek będzie odpierał ataki ze strony kupców:) Oni tacy już są i tyle, nagle się nie zmienią a ja na Saharę chcę jechać :eek:


Bez przesady, pewnie ze pierwszy raz ze spredawca moze byc trudnu ale wszystko trzeba brac przez pryzmat zabawy i z usmiechem na ustach. Da sie zyc :) ))

Sahara tak ale polecam jeepem nie w autobusie
 
 
 
Moniś :) 

Dołączyła: 11 Paź 2012
Posty: 8
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 23, 2013 9:04 am   

Witam!
Czy mogłybyście polecić mi hotel najlepiej z niską zabudową?
Pozdrawiam
 
 
kplecha 

Wiek: 35
Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 1
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 26, 2013 11:02 am   

Dokładnie:P Też byłem i jakoś średnio odpocząłem


Usunęłam reklamę. Moderatorka Asiek
Ostatnio zmieniony przez Asiek Pią Kwi 26, 2013 9:32 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Catylyn89 


Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 1836
Skąd: Krk
Wysłany: Czw Mar 19, 2015 11:00 am   

bo jesteśmy zmuszeni zmienić kierunek wakacji, w związku z wczorajszym zamachem w Tunezji... Lub całkowicie z wyjazdu zrezygnować :wsciekly:
_________________
 
 
mimeczka 


Wiek: 38
Dołączyła: 19 Wrz 2010
Posty: 817
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 19, 2015 5:54 pm   

Catylyn89 zginęli ludzie a Ty jesteś zła, że musisz zmienić plany wakacyjne? No doprawdy dramat.
_________________

 
 
 
ola88 
Żona ;)


Dołączyła: 20 Lip 2009
Posty: 2026
Skąd: Tu i tam ;)
Wysłany: Czw Mar 19, 2015 9:59 pm   

Catylyn89, to tylko do Tunezji można lecieć? My byliśmy w Tunezji w 2009r powiem tak jedynie hotel super, wieczorami strach wyjść na ulicę. Baaa nawet za ogrodzenie hotelowe strach wyjść. Mieliśmy wycieczkę po Tunezji dwudniową no i wtedy bałam się. A co dopiero teraz. Bo zatrzymywaliśmy się w różnych miejscach, różni ludzie itp.
_________________
 
 
Catylyn89 


Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 1836
Skąd: Krk
Wysłany: Pią Mar 20, 2015 9:57 am   

mimeczka, Mistrz w wyciąganiu pochopnych wniosków... Przeczytaj najpierw dwa razy, później się zapytaj po ludzku... :)

Jestem zła, bo teraz do żadnego kraju arabskiego nie można lecieć, przez tych oszołomów, co według Boga są litościwi dla tych, których zabijają. Poza tym moja znajoma tam pracuje (a raczej pracowała) jako animatorka. Jest zmuszona szukać pracy w innym kraju, w którym też nie będzie bezpiecznie (uroki arabistyki).
Teraz jasne?:)

ola88, do żadnego kraju arabskiego teraz nie pojedziesz, bo są ONI. Poza tym teraz jest wszędzie niebezpiecznie. Zamach za zamachem. :roll:
_________________
Ostatnio zmieniony przez Catylyn89 Pią Mar 20, 2015 10:09 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Pią Mar 20, 2015 12:07 pm   

Catylyn89 napisał/a:
Poza tym teraz jest wszędzie niebezpiecznie. Zamach za zamachem. :roll:

Ok, przeczytałam dwa razy :smile: i nie rozumiem. Co masz na myśli?
_________________
 
 
Catylyn89 


Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 1836
Skąd: Krk
Wysłany: Pią Mar 20, 2015 1:13 pm   

Asiek napisał/a:
Catylyn89 napisał/a:
Poza tym teraz jest wszędzie niebezpiecznie. Zamach za zamachem. :roll:

Ok, przeczytałam dwa razy :smile: i nie rozumiem. Co masz na myśli?


Paryż, Madryt, Londyn, Turcja, Tunezja, Egipt...
_________________
Ostatnio zmieniony przez Catylyn89 Pią Mar 20, 2015 1:13 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
paulinkaaMU 


Wiek: 37
Dołączyła: 15 Sie 2009
Posty: 1509
Skąd: Pabianice/Wrocław
Wysłany: Pią Mar 20, 2015 1:20 pm   

Catylyn89 napisał/a:
mimeczka, Mistrz w wyciąganiu pochopnych wniosków... Przeczytaj najpierw dwa razy, później się zapytaj po ludzku...


Catylyn89, rozumiem Cię, ale moim zdaniem Twój pierwszy post nijak się ma do tego, co napisałaś później...
_________________


 
 
 
Catylyn89 


Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 1836
Skąd: Krk
Wysłany: Pią Mar 20, 2015 1:26 pm   

paulinkaaMU napisał/a:
Catylyn89 napisał/a:
mimeczka, Mistrz w wyciąganiu pochopnych wniosków... Przeczytaj najpierw dwa razy, później się zapytaj po ludzku...


Catylyn89, rozumiem Cię, ale moim zdaniem Twój pierwszy post nijak się ma do tego, co napisałaś później...


Dziękuję, zrozumiałam... Koniec tematu :-)
_________________
Ostatnio zmieniony przez Catylyn89 Pią Mar 20, 2015 1:26 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mimeczka 


Wiek: 38
Dołączyła: 19 Wrz 2010
Posty: 817
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 20, 2015 6:20 pm   

Catylyn89 przeczytałam nawet więcej niż 2 razy, bo nie wierzyłam w to co widzę. I nie bardzo rozumiem o co miałam po ludzku zapytać? O to, czy znalazłaś już inny kierunek? Napisałaś to co napisałaś, może niefortunnie sformułowałaś to co miałaś na myśli, ale nie zmienia to faktu, że wydźwięk jest jednoznaczny. Poczytaj sobie o dramacie dziewczyny, która straciła tam męża i pomyśl, czy chciałabyś żeby ona przeczytała Twój post.
_________________

 
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Pią Mar 20, 2015 7:35 pm   

Catylyn89 napisał/a:
Asiek napisał/a:
Catylyn89 napisał/a:
Poza tym teraz jest wszędzie niebezpiecznie. Zamach za zamachem. :roll:

Ok, przeczytałam dwa razy :smile: i nie rozumiem. Co masz na myśli?


Paryż, Madryt, Londyn, Turcja, Tunezja, Egipt...

To jeszcze nie wszędzie, prawda? :wink:
Twój post zabrzmiał strasznie dramatycznie. Nic tylko się z domu nie ruszać, bo wszędzie niebezpiecznie i zamach za zamachem. Ja na wakacje trzymam się Europy: tyle pięknych miejsc do zobaczenia! :)
_________________
 
 
Catylyn89 


Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 1836
Skąd: Krk
Wysłany: Pią Mar 20, 2015 7:48 pm   

mimeczka, napisałam, że w związku z wczorajszym zamachem, jesteśmy zmuszeni (bo biura podróży odwołały wszystkie rezerwacje) zrezygnować z wakacji w Tunezji, co jest stanem faktycznym. Czy ja coś napisałam odnośnie osób, które tam zginęły? Nie. Z szacunku nawet słowem się do nich nie odniosłam, co nie zmienia faktu, że o nich nie myślę. A to, że zrozumiałaś tak, a nie inaczej, to już Twoja sprawa. Nie wiedziałam, że wszystkie moje słowa, będą tak dwuznacznie odebrane, ponieważ nie miałam zamiaru wprowadzać zamętu. Jeżeli coś jeszcze do mnie macie, to na PW zapraszam :)
_________________
Ostatnio zmieniony przez Catylyn89 Pią Mar 20, 2015 7:57 pm, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
ola88 
Żona ;)


Dołączyła: 20 Lip 2009
Posty: 2026
Skąd: Tu i tam ;)
Wysłany: Pią Mar 20, 2015 9:15 pm   

Catylyn89, hmmm no chyba że masz na myśli, że np. teraz w Tunezji całkiem przyjemna jest pogoda, a w Europie, no w sumie Wyspy Kanaryjskie teraz na pewno jest też tam ładnie.
Tylko no właśnie Tunezja cenowo na pewno jest dużo tańsza niż Europa.
Ale my byliśmy fartem (bo nam hotel musieli zmienić) na One Resort w Monastirze jak patrzę tam na nasz hotel to cena akurat jak na Tunezję kosmiczna. Ale nam się podobał bardzo hotel, lepiej niż w Grecji. (mimo że wtedy nie było jeszcze tam tych wielkich zjeżdżalni itp. dopiero później dobudowali) i jak to z mężem stwierdziliśmy, że taki hotel chcemy ale w Europie :)
A do kiedy musicie wylecieć? Możecie sobie jakoś przełożyć ?
_________________
 
 
Catylyn89 


Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 1836
Skąd: Krk
Wysłany: Pią Mar 20, 2015 11:11 pm   

ola88, chcieliśmy jechać do Tunezji, bo byliśmy już w paru miejscach w Europie (w tym dwa razy w Grecji), a bardzo chcieliśmy zobaczyć Saharę i pozostałości po nagraniach do Star Wars, wybrać się w przejażdżkę na wielbłądach, zasmakować tamtejszej kuchni i pobyć troszkę w tej kulturze. Kiedy zamawialiśmy te wczasy, to bardzo się cieszyliśmy. No i Tunezja fakt, jest tańsza.

Wszystkie loty do Tunezji zostały anulowane do odwołania, przestrzegają też przed innymi krajami islamskimi, w tym Maroko czy Egipt... Wylot mielibyśmy we wrześniu, ale mówią, że hotele i publiczne obiekty w takich krajach są łatwymi celami dla terrorystów :(

Się zastanawiamy, czy odwołać rezerwację i poprosić o zwrot kwoty czy zmienić miejsce. Czytałam, że większość ludzi, którzy są w tej samej sytuacji, zmieniają miejsce. My musimy to przemyśleć, bo jakby nie patrzeć to będą nasze ostatnie wakacje we dwoje. Czeka nas kupno mieszkania, remont no i założenie rodziny.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Catylyn89 Pią Mar 20, 2015 11:18 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
podrozniczkaa 

Dołączyła: 07 Sty 2015
Posty: 91
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 23, 2015 2:51 pm   

Catylyn89 napisał/a:
Wszystkie loty do Tunezji zostały anulowane do odwołania, przestrzegają też przed innymi krajami islamskimi, w tym Maroko czy Egipt... Wylot mielibyśmy we wrześniu, ale mówią, że hotele i publiczne obiekty w takich krajach są łatwymi celami dla terrorystów


Do wakacji wycieczki wrócą do sprzedaży. Pamiętam jak odwołano wyloty do Egiptu z powodu zamachów, po miesiącu nie było problemów z wyjazdem. A nawet jeśli nie to można lecieć z Berlina, hotele lepsze, ceny często bardziej atrakcyjne więc nawet dojazd Polskim Busem nie wyjdzie drożej. :wink:
_________________


Dzienniczek -> http://forum.wesele-lodz.pl/viewtopic.php?t=17448
 
 
Catylyn89 


Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 1836
Skąd: Krk
Wysłany: Wto Mar 24, 2015 10:20 am   

podrozniczkaa napisał/a:


Do wakacji wycieczki wrócą do sprzedaży. Pamiętam jak odwołano wyloty do Egiptu z powodu zamachów, po miesiącu nie było problemów z wyjazdem. A nawet jeśli nie to można lecieć z Berlina, hotele lepsze, ceny często bardziej atrakcyjne więc nawet dojazd Polskim Busem nie wyjdzie drożej. :wink:


Kochana Itaka wznawia wyloty do Tunezji od 26 kwietnia... Także pogratulować, bo ja nie mam zamiaru już tam lecieć... Życie mi miłe :P
_________________
 
 
Juska 


Dołączyła: 10 Mar 2013
Posty: 3084
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 24, 2015 11:42 am   

Catylyn89 napisał/a:
bo biura podróży odwołały wszystkie rezerwacje


No i dobrze, że w końcu odwołały. Już w zeszłym roku MSZ wystosowało pismo, w którym odradzano wyjazdy do Tunezji na czas nieokreślony, ze względu na niestabilną sytuację polityczną oraz groźby zamachów terrorystycznych, ale BP bardziej zależało na kasie niż na życiu i bezpieczeństwie ludzi.

Asiek napisał/a:
Ja na wakacje trzymam się Europy: tyle pięknych miejsc do zobaczenia! :)


A my jeszcze bliżej, czyli naszego pięknego kraju :D Tyle tu do zobaczenia i mnóstwo miejsc do naprawdę fajnego wypoczynku :)
_________________
 
 
Catylyn89 


Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 1836
Skąd: Krk
Wysłany: Wto Mar 24, 2015 12:11 pm   

Juska napisał/a:


A my jeszcze bliżej, czyli naszego pięknego kraju :D Tyle tu do zobaczenia i mnóstwo miejsc do naprawdę fajnego wypoczynku :)


My Polskę zostawiamy na czas jak będziemy mieć dzieci, teraz jest czas, żeby świat pozwiedzać :)
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl