Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Pusiakowy wystrój okien i rozterki z tym związane....
Autor Wiadomość
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 43
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 23, 2009 1:43 pm   Pusiakowy wystrój okien i rozterki z tym związane....

W związku z przewidywanym przypływem gotówki, wiecznym marudzeniem teściowej i własnymi chęciami przystępuję do planowania tego, co zawiśnie przy oknach :)

Mam już jakąś ogólną wizję tego co to będzie, problem mam jednak z małym pokojem, bo już sama się gubię w możliwych rozwiązaniach.

Problem polega na tym, że pod oknem stoi łóżko, a po bokach okna wiszą półki z książkami (zdjęcia zrobie po powrocie do domu i wkleję). Chiałabym, podobnie jak w salonie zrobić firankę oraz ozdobne zasłony (takie tylko do wiszenia, ładnie podpięte, ewentualnie z lambrekimem, nie do zasłaniania, bo mam rolety). Rozwiązania widzę nastepujące:
:arrow: krótka firanka, do parapetu, albo tuż za parapet, i podobnie zasłonki, nie upiete, luźno wiszące, cięte skosem, tylko pytanie, czy maja zasłonić półeczki, czy nie
takie coś znaczy

:arrow: przestawić łóżko na scianę przeciwną, a szafę na bok i wtedy firanki i zasłony mogą być długie i zasłaniac półeczki, tylko mi ta szafa przeszkadza, a pozbyć sie jej nie mogę

:arrow: kupić nowe łózko, szafa zostaje tam gdzie jest, a łózko idzie na boczną ścianę, z głową za szafą i nie sięga ściany, wtedy firanki jak w punkcie 2.

Kosztowo najbardziej podoba mi sie punkt 1 i 2, bo na łóżko raczej Nam nie starczy, no może gdybyśmy kupili jakies tanie w Ikei, ale tu znów mo mąz wrzaśnie, że on nie bedzie teraz decydował o drugim dziecku, bo musi miec jeszcze oche czasu na oswojeie sie z tematem i w ogóle najbardziej podobałby mi sie punkt 2, gdzyby nie ta nieszczesna szafa.... wystawic jej do pokoju dużego nie mogę, bo raz, że nie pasuje do tamtych mebli, dwa, że w jedynym miejscu, w którym ta szafa by się zmiesciła ma stać docelowo komputer.....

W domku Wam to rozrysuję, żeby bylo widac o co mi chodzi :)

No i na koniec, prosze rady, potem Wam jeszcze podrzuce foty dużego pokoju i kuchni oraz to, co bym tam widziała, ale musze jeszcze troche pogrzebac :)
_________________

 
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Pon Mar 23, 2009 1:53 pm   

Tylko błagam, bez tej falbanki na górze przy karniszu :-)
_________________

 
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 43
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 23, 2009 2:01 pm   

ZNaczy, żeby nie było, ja nie chcę konkretnie tego, tylko ogólnie chciałam pokazać, jak te zasłonki wyglądają :) Falbanka jest wstretna :)
_________________

 
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Pon Mar 23, 2009 2:06 pm   

Pusiak napisał/a:
Falbanka jest wstretna :)
no raczej...

A co do firanki - tak, ale może na prosto cięta?
_________________

 
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 43
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 23, 2009 2:10 pm   

firanka zdecydowanie prosta, nie wcięta.... o sposób cięcia i układ zasłonki mi chodziło :)
_________________

 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 23, 2009 2:25 pm   

Żadnego cięcia zasłonek po skosie czy fantazyjnego upięcia. Prostota jest najlepsza.

Pusiak - niby pamiętam jak tam jest, ale może zrób fotkę każdej ściany jak masz teraz i daj rzucik z wymiarami to coś poprzestawiamy? Tak też łatwiej będzie dobrać styl i kolor firanki i zasłonki.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 43
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 23, 2009 2:50 pm   

No przecie mówiłam, że dam, tylko później :)
_________________

 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 23, 2009 3:32 pm   

A, faktycznie. Jak zobaczyłam tą nieszczęsną falbankę to zaczęłam pisać posta. :lol:
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 43
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 23, 2009 7:18 pm   

Żesz, k...a. Maciek wyniósł aparat do pracy i oczywiścia zapomniał go przynieść.... narysowałam ten mały pokój, to sie okazało, że skaner też nie działa.....

[ Dodano: Pon Mar 23, 2009 7:28 pm ]
No dobra, obeszłam oprogramowanie :) W załączniku rysunek małego pokoju, wybaczcie krzywość, ale rysowałam meble odręcznie, wymiary sa podane :)

Jeśli zmieniac ustawienie mebli to tylko łóżko można dać na ścianę z drzwiami, nierozsunięte do końca, żeby drzwi się otwierały, a szafę na krótką ścianę po prawej stronie okna przy szafce wiszacej.... tylko boję się, że to bedzie kretyńsko wyglądało....

Gdyby kupować nowe łóżko, to można by je ustawić na krótkiej ścianie, ale musiałoby być wąskie, bo mam tam niewiele ponad 100 cm (dokładnie 114) a w sumie przydałaby się szuflada na pościel

[ Dodano: Pon Mar 23, 2009 7:29 pm ]
Zdjęcia będą jutro :)

mały pokój.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 685 raz(y) 45.28 KB

_________________

 
 
 
mietka 
double trouble


Wiek: 46
Dołączyła: 28 Cze 2007
Posty: 1749
Skąd: Łódź/Żabiczki
Wysłany: Sro Mar 25, 2009 12:52 pm   

ja to lubie, jak do lozka jest dojscie z obu stron.. a nie da sie tego regalu jakos podzielic? i dodac szafe na tamta sciane?
a co do okna, to tej wersji sie przestraszylam i dopiero dzisiaj doszlam do siebie :)
za duzo kolorow, ksztaltow i zdobien. a jakby to wszystko tak rowno uciac?
mozna tez zrezygnowac z zaslon a powiesic jedynie firanki i ciemniejsze rolety w oknach - opuszczane na noc.
mozna tez powiesic rolety rzymskie. wygladaja bardzo ladnie i tak... czysto i nieskomplikowanie.....
albo tak...


a tu dla odmiany zaluzje w nowej wersji... fajne, takie nietypowe, ale chyba bym nie zrezygnowala dla nich z materialu
_________________
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 43
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 25, 2009 2:09 pm   

A Ty wiesz, mietka, że mnie rozwalanie regału do głowy nie przyszło....

A dałoby się, jak najbardziej :) a stolik pod kompa bedzie tam lepiej wygladał, poza tym może go w ogóle przeniosę do dużego pokoju i wtedy nie musiałabym kupować.... hmmmm.....


rolety w oknie mamy, teraz chodzi mi tylko o to, żeby to okno nie było gołe :) Dlatego firanki i zasłonki nie mają słuzyć zasłanianiu tylko dekoracji.
_________________

 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Cze 07, 2009 12:18 pm   

Pusiak - i na czym stanęło?
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 43
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Cze 07, 2009 8:57 pm   

No kurza pupa na niczym....

Chodzilismy ostatnio trochę po salonach, ale o ile z firankami nie bedzie chyba problemu, o tyle z zasłonkami koszmar, bo nic nie widziałam fajnego...

Poza tym, w dalszym ciągu nie moge męża namówic na przemeblowanie :)

Mam jednak nadzieje, że jakoś na początku lipca skończymy, jak małej nie będzie :)
_________________

 
 
 
EJ-ET 
Żona i Mama :))


Wiek: 43
Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 841
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Cze 08, 2009 8:11 pm   

Pusiak napisał/a:
Chodzilismy ostatnio trochę po salonach, ale o ile z firankami nie bedzie chyba problemu, o tyle z zasłonkami koszmar, bo nic nie widziałam fajnego...

a patrzyłaś na tkaniny w "Leroyu"? Mnie tam parę zasłonowych wpadło swego czasu w oku :lol: a i szyją dość niedrogo (zwłaszcza w porównaniu z salonami firan/okien itp)
_________________
Ostatnio zmieniony przez EJ-ET Pon Cze 08, 2009 8:13 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 43
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Cze 09, 2009 11:53 am   

w leroyu nie byłam - dzięki za podpowiedź :)
_________________

 
 
 
Dosia_Zosia 


Wiek: 43
Dołączyła: 31 Sie 2007
Posty: 931
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lis 25, 2010 1:35 pm   

Nie wiem gdzie mam zamieścić moje pytanie więc napiszę tutaj bo też ma to związek z wystrojem okna. Kupiłam na Allegro taką firankę


i teraz zastanawiam się w jakim kolorze kupić zasłony do tej firany. Jak myślicie?
_________________
Ostatnio zmieniony przez Dosia_Zosia Czw Lis 25, 2010 1:37 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Agnisia 

Dołączyła: 26 Paź 2009
Posty: 105
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Czw Lis 25, 2010 1:45 pm   

Jak chcesz fajne firanki to pojedź sobie do Fako na Kaczeńcowej. Mają duży wybór i przystępne ceny :) Wiem, bo sama ostatnio kupowałam firanki do swoich nowych apartamentów :wink:
_________________
 
 
tulipan87 
w pełni rozkwitu...


Wiek: 36
Dołączyła: 29 Sty 2009
Posty: 827
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lis 25, 2010 5:51 pm   

Dosia_Zosia napisał/a:
w jakim kolorze kupić zasłony do tej firany

Szczerze powiedziawszy darowałabym sobie w ogóle zasłony. Firanka jest ładna sama w sobie, wygląda na gęsto zdobioną, więc z zasłoną może być tego za dużo. Ja ogólnie jestem anty na zasłony - nawet do białej, gładkiej firanki ich nie wieszam, co najwyżej tiulowy, lekki lambrekin. A do zasłaniania okna mam rolety, więc zasłony nie są mi do tego potrzebne :)
_________________
 
 
Dosia_Zosia 


Wiek: 43
Dołączyła: 31 Sie 2007
Posty: 931
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lis 25, 2010 5:57 pm   

tulipan87 napisał/a:
Szczerze powiedziawszy darowałabym sobie w ogóle zasłony.


Ale muszą być bo to jest duże trójskrzydłowe okno balkonowe a następny blok stoi dość blisko naszego, jak sie zaświeci światło to wszystko widać wieczorem i przeszkadzają światła z tego bloku jak zgasimy światło u siebie.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Dosia_Zosia Czw Lis 25, 2010 6:02 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lis 26, 2010 11:45 am   

Jak dla mnie tylko jednokolorowe, dopasowane do jednego z kolorów firanki. I oczywiście do reszty wystroju pomieszczenia.

Firanka sama w sobie jest już że tak powiem dość ozdobna, więc spokojna zasłona by ją stonowała.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
M_and_M 
Michałowa :)


Wiek: 43
Dołączyła: 03 Sie 2010
Posty: 563
Skąd: teo, widzew
Wysłany: Pią Lis 26, 2010 1:09 pm   

to moze lepiej rolety??
_________________
 
 
Dosia_Zosia 


Wiek: 43
Dołączyła: 31 Sie 2007
Posty: 931
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lis 26, 2010 5:45 pm   

M_and_M napisał/a:
to moze lepiej rolety??


Na rolety mnie nie stać. Pamiętam,że za roletę do łazienki na okno o wymiarach 910x687 mm daliśmy prawie 50zł a co tu dopiero mówić o oknie balkonowym, które ma ze 2 metry wysokości i ze 2,5m szerokości(oczywiście okno jest podzielone na 3 skrzydła).
_________________
Ostatnio zmieniony przez Dosia_Zosia Pią Lis 26, 2010 5:50 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
tulipan87 
w pełni rozkwitu...


Wiek: 36
Dołączyła: 29 Sty 2009
Posty: 827
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lis 26, 2010 6:07 pm   

Fakt rolety to dość droga impreza. W takim razie zgadzam się z kryszką:
kryszka napisał/a:
Jak dla mnie tylko jednokolorowe, dopasowane do jednego z kolorów firanki.
_________________
 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lis 26, 2010 7:35 pm   

Ale za zasłonki wcale dużo taniej nie zapłacisz. Rozejrzyj się za cenami i sprawdź jakby to wyszło. Będziesz sama szyła zasłonki czy chcesz kupić gotowe? Czy szyć na miarę? Z szyciem są dość drogie, zwłaszcza na tak duże okno.
_________________
 
 
Dosia_Zosia 


Wiek: 43
Dołączyła: 31 Sie 2007
Posty: 931
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lis 26, 2010 7:54 pm   

Ja tylko kupię materiał a uszyje mi mój tata. W DH Pionier ceny tkanin zasłonowych zaczynają się od 20zł za metr więc będzie sporo taniej niż za rolety.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Dosia_Zosia Pią Lis 26, 2010 7:55 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl