Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
jaki wybrać dekolt?
Autor Wiadomość
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lip 18, 2006 1:14 pm   jaki wybrać dekolt?

zmotywowana przez jedną z koleżanek zakładam wątek o różnych typach dekoltów. może okaże się to pomocne podczas wyboru sukni. nie tylko ślubnej.

Poniżej ramion

Dekolt eksponuje ramiona, a rękawki delikatnie przykrywają ich górną część. Taki fason pasuje prawie do każdego typu figury. Ale jeśli masz pełniejsze ramiona i nie czujesz się zbyt komfortowo odsłaniając je, proponujemy styl portretowy.

Wskazane dla: kobiet z szeroką klatką piersiową oraz kobiet o figurze tzw. "gruszki"
Nie wskazane dla: kobiet z szerokim i pełniejszymi ramionami

Portret

Bardziej zabudowany fason, charakteryzujący się szerokim delikatnym wcięciem biegnącym od koniuszka jednego ramiona do koniuszka drugiego.

Wskazane dla: kobiet o pełniejszych ramionach i wystających obojczykach
Nie wskazane dla: kobiet o słabo zarysowanych obojczykach

Serce

Dekolt w kształcie serca, to fason dla kobiet o dużym biuście - dzięki swojej formie idealnie go podkreśla.

Wskazane dla: kobiet z wydatnym biustem
Nie wskazane dla: kobiet z niewielkim biustem

Łódka

Fason delikatnie odsłania ramiona, a jego wcięcie nie jest zbyt głębokie. Idealny dla kobiet, które nie lubią eksponować biustu. Styl ten może być połączony z rękawami lub bez.

Wskazane dla: kobiet z małym biustem
Nie wskazane dla: kobiet z wydatnym biustem

Wysoka szyja

Fason ten charakteryzuje się ramiączkami, które mocno schodzą się ku szyi (często wiązane na karku) oraz głęboko wyciętymi ramionami. Wysmukla i zmniejsza optycznie szerokie ramiona.

Wskazane dla: wysokich kobiet lub o szerokich ramionach
Nie wskazane dla: kobiet o wąskich ramionach

Wycięcie w kształcie litery U

Dekolt w kształcie litery U to bardzo uniwersalny, elegancki i klasyczny styl. Często połączony z wycięciem na plecach.

Wskazane dla: prawie wszystkich pań

Biżuteryjny

Znany także jako styl T-shirta dzięki podobieństwu do niego. Dekolt biżuteryjny jest okrągły i układa się delikatnie przy podstawie szyi.

Wskazane dla: kobiet o małym biuście (biust będzie wyglądał na większy)
Nie wskazane dla: kobiet o dużym biuście (jeszcze bardziej go powiększy)

Wycięcie w kształcie litery V

Nazwa zdradza prawie wszystko - a szkic obok - resztę.

Wskazane dla: kobiet z miseczkami B lub C
Nie wskazane dla: kobiet o mniejszych lub większych miseczkach

Bez ramiączek

Styl ten jest preferowany najczęściej przez kobiety posiadające duży, zadbany biust.

Wskazane dla: kobiet o ładnie zarysowanych ramionach
Nie wskazane dla: kobiet o małym biuście
źródło

i inne źródło:
Dekolt typu "carmen"

Dekolt niewątpliwie eksponuje ramiona, a rękawki dodatkowo optycznie je poszerzają. Polecany jest w szczególności paniom o wąskich lub drobnych ramionach i szerokich biodrach, dla wyrównania równowagi między nimi, dlatego jeżeli masz rozbudowane, szerokie ramiona nie proporcjonalne do wąskich bioder, oraz brak wyraźnego wcięcia w talii, strzeż się tego typu dekoltów, bo choć wydawałoby się, że są romantyczne i subtelne, niestety nie współgrają z sylwetkami tego typu. W takiej sytuacji idealnym rozwiązaniem dla Ciebie i Twego samopoczucia będzie dekolt z podcięciami typu "podkoszulek", bądź też góra cięta asymetrycznie, a najbardziej neutralnym rozwiązaniem będzie góra bez ramiączek.

Dekolt typu "łódka"

Podobnie jak przy "carmen", również i ten typ dekoltu nie uznaje zastosowania przy szerokich, rozbudowanych ramionach, a świetnie komponuje się ze szczupłymi, wąskimi górami. Jest też idealny dla pań, które nie lubią, bądź nie chcą zbytnio eksponować biustu.

Dekolt "amerykański"

?wietnie wydłuża i optycznie wyszczupla górne partie sylwetki, nadaje się dla pań z większym biustem, sprawiając, iż zostaje on odpowiednio wyeksponowany, nadając harmonii górnej części ciała. Jeżeli więc uważasz się za posiadaczkę niewielkiego biustu, szukaj raczej innych rozwiązań, bo ten typ dekoltu, na pewno nie ułatwi Ci sprawy.

Dekolt typu "podkoszulek"

Dzięki łagodnym liniom i zazwyczaj dość wąskim ramiączkom nadaje się do sylwetek o szerokich ramionach, ale nie ze zbyt dużym biustem, ponieważ istnieje ryzyko dodatkowego go podkreślenia.

Dekolt w "szpic"

Idealny dla szerokich klatek piersiowych, dzięki swoim liniom pionowym optycznie je zmniejsza, odpowiedni dla dużych biustów nadaje im lekkości optycznie zmniejszając ciężką górę.

Dekolt bez ramiączek

Nadaje się praktycznie do każdego typu sylwetek i tych o mocnych, szerokich ramionach i wąskich biodrach, oraz tych drobniejszych i delikatniejszych górach.
_________________
 
 
pinia_pinia 

Dołączyła: 19 Lip 2005
Posty: 331
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lip 18, 2006 1:21 pm   

Wow ! "Naukowo" ujęte to co my kobitki wyczuwamy chyba podświadomie :)
Szczerze mówiąc nigdy aż tak szczegółowo się nie zastanawiałam nad dekoltem, ale myslę, że są to bardzo cenne wskazówki szczególnie podczas wybierania sukni, ślubnej lub wieczorowej.
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Wto Lip 18, 2006 2:20 pm   

Mojego nie ma wcale :roll:
_________________

 
 
 
bajeczka 


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Mar 2005
Posty: 940
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lip 18, 2006 8:37 pm   

Kati napisał/a:
Mojego nie ma wcale :roll:
_________________


Życzę miłego dnia i pozdrawiam Cię gorąco Gość :)
 
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Wto Lip 18, 2006 9:05 pm   

Bajeczko, co chciałaś przez to powiedzieć? ;)

Mnie się podoba amerykański i typowa "szelka" - czyli taki, jak ostatni, tylko z szelką na szyję. Ale dziś usłyszałam od fachowców, że ten ostatni dużo gorzej wygląda przy większym biuście, w przeciwieństwie do amerykańskiwgo właśnie.
_________________
chez alma |
 
 
bajeczka 


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Mar 2005
Posty: 940
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lip 19, 2006 8:44 pm   

Wykasowało mi się :(

Chcialam dodac, że mojego też nie ma :)
_________________


Życzę miłego dnia i pozdrawiam Cię gorąco Gość :)
 
 
 
Edi 

Wiek: 40
Dołączyła: 24 Cze 2005
Posty: 430
Skąd: sprzed komputera
Wysłany: Czw Lip 20, 2006 8:30 pm   

Mojego dekoltu tez tu nie ma 8)
_________________
Ja chce powtórki z 23 września 2006 !! !

 
 
misia-misia 
Working Mom :)


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Sty 2006
Posty: 1643
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 20, 2006 8:57 pm   

Mój dekolt będzie bez ramiączek.Myślałam ze do mojej sylwetki i biustu nie będzie zbytnio pasował ale myliłam sie. Jest super! :lol: I tak ma być :rotfl:
_________________
 
 
 
Bombasik 

Wiek: 41
Dołączyła: 10 Sie 2006
Posty: 41
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Sie 19, 2006 1:38 pm   

a mój dekold jest identyczny jak na rysunku "bez ramiączek". I moim zdaniem najpiękniejszy i cała suknia najpiękniejsza - bo MOJA!
_________________
 
 
Nana 

Wiek: 37
Dołączyła: 06 Wrz 2006
Posty: 28
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 18, 2007 6:53 pm   

Hehs... super... a co jeśli dziewczyna ani nie ma biustu, a do tego ma przeraźliwie chude obojczyki (i ramiona) no i wystające łopatki?? :D ech.... nie pozostaje mi nic innego jak szukać sukni szytej dla mnie specjalnie. Swoją drogą to ostatnio w salonach królują modele bez ramiączek... a co mają powiedzieć chudzielce o małych rozmiarach?:/
_________________
...Y'a du soleil et des nanas...
 
 
 
marta+fifi 

Wiek: 39
Dołączyła: 08 Lis 2006
Posty: 21
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sty 26, 2007 12:14 am   

A może macie jakieś propozycje co do dekoltu z tyłu?? Bo mnie bardziej interesuje wycięcie z tyłu niż z przodu. :)
_________________
Filipczaki się żenią! 21.06.2008.
 
 
 
madzia8181 


Wiek: 42
Dołączyła: 05 Paź 2006
Posty: 701
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sty 26, 2007 11:01 am   

ja mam gorset :)
odkryte ramiona i caly dekolt :)
miala byc szelka ale jak zobaczylam sie w gorsecie - nic innego nie chcialam :)
_________________
 
 
 
Szpilka 

Wiek: 39
Dołączyła: 14 Sie 2006
Posty: 362
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lut 02, 2007 11:59 am   

wydaje mi sie ze najlepiej zeby tyl byl prosty bez wyciec zeby nie martwic sie ze sukienka zle sie bedzie trzymac
_________________


Buziaki Gość
 
 
birkinowa 

Wiek: 44
Dołączyła: 26 Lis 2007
Posty: 27
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 15, 2008 11:27 am   gratulacje dla szczako

Gratulacje dla założycielki tematu!

Takich informacji brakuje na forum, gdzie przecież wiele z nas szuka porady.

Ja mam dość szerokie ramiona i akurat bardzo się bałam, by ich jeszcze nie poszerzyć - do tego doszedł problem z okryciem ramion.
Wszystkie futrzane kurtki robią z dziewczyn potwory. Zdecydowałam się na futrzaną etolkę, która pięknie podkreśla linię ramion, nie poszerzając ich. Polecam!
 
 
Agha
[Usunięty]

Wysłany: Sro Kwi 16, 2008 9:32 am   

witam, jako osoba o niemałym biuście, zawsze miałam obiekcje co do nadmiernego odsłaniania dekoltu podczas ślubu.
Podobnego zdania byłam jak poszłam na pierwsze przymierzanie sukien, wyszukiwałam takie z ramiączkami.
Ale po kilku modelach Panie namówiły mnie na gorset - rewelacja, bardzo dobrze trzyma biust, no ale zostaje kwestia odsłoniętych ramion.
Z jednej strony można mieć welon do ramion, który je trochę zakrywa, można mieć bolerko, ale suknia najczęściej na tym traci, albo coś lekkiego koronkowego.

Miałam wiele ulubionych sukien z gorsetem, w końcu znalazłam suknię, która ma bardzo ładnie wyprofilowany stanik (wszystko jest na swoim miejscu ;-) ), tak ze biust jest zasłonięty, dekolt nie za duży, a do tego subtelne ramiączka pomniejszają ramiona i nadają subtelności (White One 175).
 
 
justinaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 10 Mar 2008
Posty: 1601
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 24, 2008 2:54 pm   

a ja mam dekolt taki jak bez ramiączek ALE z bardzo cienkimi ramiączkami :)
generalnie chciała łódkę albo coś takiego, bo nie lubie nadmierni odłaniac dekoltu i ramion, ale że mam bolerko, które będzie mi towarzyszyło raczej całe wesele, bo jest koronkowe i super pasuje do sukni to dekolt mogę mieć taki :)
_________________

www.boatmummy.blogspot.com
www.lodzkiemamy.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl