Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Klimatyzacja
Autor Wiadomość
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Sro Lip 26, 2006 9:58 am   Klimatyzacja

Zastanawiamy się dość poważnie nad założeniem klimatyzacji w mieszkaniu. Najprawdopodobniej byłaby to jednostka zewnętrzna + jedna wewntrzna zamontowana w salonie, myślę, że to wystarczy.

Czy macie może jakieś doświadczenia w tej materii?
Możecie coś doradzić odradzić?
Jak na razie to dla nas zagadnienie czysto teoretyczne, więc wszelkie komentarze, zwłaszcza fachowe, mile widziane :)
_________________
chez alma |
 
 
pipi 


Wiek: 47
Dołączyła: 11 Lut 2004
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lip 26, 2006 3:47 pm   

Też się nad tym zastanawialiśmy, chyba nam te upały w tym roku przygrzały.

Tak się zastanawiam czy na tą jednostkę zewnętrzną nie trzeba jakiejś zgody z administracji.

Co do wyboru klimy - urządzenia, to podejrzewam że całkowicie zajmie się tym moja druga połowa. Być może przez rok się jeszcze rozmyslimy, ale z tego co słyszałam to powinna być regulacja temperatury 18 - 30 st. Celcjusza. Na taką najprostszą bez regulacji raczej się nie zgodzę
 
 
Kot 


Wiek: 45
Dołączyła: 27 Kwi 2005
Posty: 1423
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lip 26, 2006 4:16 pm   

Jesli chodzi o klimatyzatory to najważniejsza jest tu chyba moc chłodnicza. Przyjmuje się, że na 1 metr sześcienny potrzeba około 40 W mocy chłodniczej. Jesli latem pomieszczenie bardzo się nagrzewa albo są w nim urządzenia imitujące bardzo dużo ciepła, należy wybrać model o mocy wyższej o 15- 20%.

Jednostke zewnętrzną umieszcza się zwykle na balkonie, elewacji lub na dachu budynku. Na montaż czegokolwiek na elewacji budynku wielorodzinnego faktycznie potrzebna jest zgoda własciciela domu - administracji lub wspólnoty mieszkaniowej.
_________________
... pamiętasz była jesień....

 
 
Lucky 

Wiek: 41
Dołączyła: 07 Lis 2005
Posty: 748
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lip 26, 2006 6:52 pm   

Kot powiedziała dużo ważnych rzeczy więc dodam tylko że taki klimatyzator to wydatek 1500 zł, od siebie moge polecić klimatyzatory firmy Zibro, sa stosunkowo niedrogie i schodza jak świeże bułeczki :lol:
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Sro Lip 26, 2006 7:25 pm   

Lucky, czyżbyś była w tamcie? :hm:
Jeśli tak, to poproszę o więcej szczegółów.

Co do kosztów - mamy nadzieję zmieścić się w 1,5 - 2k, czyli wygląda na to, że jest to realnie. Byłoby super w przyszłe lato... :buja w oblokach:
_________________
chez alma |
 
 
bajeczka 


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Mar 2005
Posty: 940
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lip 26, 2006 8:28 pm   

Mam to badziewie w pracy :( W domu w zyciu bym sie nie zdecydowała dobrowolnie. :kwasny:
_________________


Życzę miłego dnia i pozdrawiam Cię gorąco Gość :)
 
 
 
Lucky 

Wiek: 41
Dołączyła: 07 Lis 2005
Posty: 748
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lip 26, 2006 10:25 pm   

Alma a co moge Ci więcej powiedzieć :?:
Kot powiedziała wszystko co najważniejsze :lol: nasi fachowcy są średnio przekonani do takich urządzeń, ale ja ktoś sie uprze to.. 8)

jeśłi interesuja Cie jakieś konkretniejsze parametry czy cokolwiek innego to napisz, a ja dowiem sie czego trzeba :mrgreen:
 
 
misia-misia 
Working Mom :)


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Sty 2006
Posty: 1643
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 27, 2006 8:57 am   

Alma_ sami zastanawiamy się nad klimą ale dzisiaj akurat przeczytałam pewien artykuł i... szczerze mówią cam co do klimy pewne obawy. Fakt klimatyzacja bardzo ulatwia życie w takie upały ale poza tym to z tego co słyszałam ludzie szybciej się przeziębiają (zdecydowana zmiana temperatur między dworem a pomieszczeniem) no i do tego ten artykuł. Wierzyć w niego czy nie ... ale cos w tym jest :znudzony:

[URL=http://wiadomosci.onet.pl/1349377,2677,1,1,kioskart.html]?mierć z klimatyzatora[/URL]
_________________
 
 
 
Misiamo 

Wiek: 47
Dołączyła: 13 Cze 2005
Posty: 241
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 27, 2006 10:08 pm   

misia-misia napisał/a:
Alma_ sami zastanawiamy się nad klimą ale dzisiaj akurat przeczytałam pewien artykuł i... szczerze mówią cam co do klimy pewne obawy.


Rzeczywiście oprócz plusów klimatyzacja ma sporo minusów. Wiem, od jednego z alergologów, że istnieje "choroba klimatyzowanych pomieszczeń". Co ciekawe jeden ze znajomych lekarzy mimo, że ma klime w samochodzie, to nigdy z niej nie korzysta. Coś w tym musi być.
 
 
Edi 

Wiek: 40
Dołączyła: 24 Cze 2005
Posty: 430
Skąd: sprzed komputera
Wysłany: Czw Lip 27, 2006 10:16 pm   

Mieliśmy klimatyzator w pracy ale dla mnie to żadna rewelacja, dużo osób łapało infekcje i jak dla mnie były za duże różnice temperatur między biurowcem a wolnym powietrzem. Sama tez często chorowałam :evil: także raczej nie zdecydowałabym się na coś takiego w domu
_________________
Ja chce powtórki z 23 września 2006 !! !

 
 
adriannaaa 


Wiek: 44
Dołączyła: 08 Lut 2006
Posty: 659
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 27, 2006 10:55 pm   

A ja powiem tak - klima fajna rzecz, ale na krótki dystans... od ponad roku pracuję w kimatyzowanych pomieszczenach i co zauważyłam:
- mocno przesuszona skóra i oczy
- szybsze przeziębienia
- wyschnięte wszelkie śluzówki.

to tyle jeśli chodzi o wpływ klimy na organizm i cerę. Treaz - co ważniejsze - miły chłodek w domu, czy zdrowie i uroda?:)

Słyszałam, że są takie nawliżacze powietrza z funkcją chłodzenia. Ale jaką one mają wydajność, nie mam pojęcia.
_________________



typ kobiety, co spala kotlety;)
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Pią Lip 28, 2006 11:05 am   

Ja w klimatyzowanych pomieszczeniach pracuję kilka lat, więc o minusach dla zdrowia i urody wiem - ale jakoś szczególnie mnie nie dotknęły. Nie choruję, nawilżam dodatkowo skórę, tylko z tymi śluzówkami, faktycznie, mam problem. Ale przecież można klimę zawsze wyłączyć ;)

I chyba klimatyzatory mają tez funkcje regulacji wilgotności, prawda?
_________________
chez alma |
 
 
adriannaaa 


Wiek: 44
Dołączyła: 08 Lut 2006
Posty: 659
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 28, 2006 11:14 am   

Alma - nie mam pojęcia - ja mam styczność tylko z takimi biurowymi.. i tam nie miałam nic takiego jak regulacja wilgotności...
_________________



typ kobiety, co spala kotlety;)
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 08, 2006 9:45 am   

Z "Angory" nr 32 (842):

Cytat:
Mało kto zdaje sobie sprawę, że w urządzeniach niosących cudowną ulgę, a na dodatek coraz popularniejszych w naszym niebogatym kraju, czai się prawdziwa groza - bakterie choroby noszącej dźwięczną nazwę legionelloza - czytamy w "Ozonie".
Rozmnażają się szybko w rzadko czyszczonych filtrach i wylatują wraz ze schłodzonym powietrzem, wywołując jednocześnie u wielu ludzi, gości hotelowych lub pacjentów szpitali objawy podobne do zapalenia płuc. Tylko podobne, bo znacznie częściej zakażenie legionellą kończy się śmiercią.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
MadMar 


Wiek: 34
Dołączyła: 12 Lis 2010
Posty: 1343
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 16, 2013 8:11 pm   

odświeżę trochę temat- sami mamy klimatyzację w domu i jestem z niej zadowolona, szczególnie w upały. Nieraz ratowała i dawała oddech :D
Co do bakterii o których była mowa- moim zdaniem o klimatyzację trzeba dbać- tzn odgrzybiać ją, serwisować, czyścić.
Z bakteriami i chorobami jest tak ze wszystkim (w lodówce są bakterie tzw lodówkowe, także niebezpieczne)- wystarczy odpowiednia higiena.



Jeśli ktoś chce tanio założyć w domu, w biurze lub innym miejscu klimatyzację, wentylację lub odkurzacz centralny piszcie ;)
Możliwe jest także podłączenie rozprowadzenia ciepła z kominka:)
ewentualnie oczyszczenie, odgrzybienie klimatyzacji już istniejącej.
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl