Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Żylaki, siniaki, popekane naczynka... szukam pomocy
Autor Wiadomość
Agati 


Wiek: 43
Dołączyła: 12 Kwi 2006
Posty: 278
Skąd: Łódź
  Wysłany: Pią Sie 25, 2006 2:17 pm   ?ylaki, siniaki, popekane naczynka... szukam pomocy

Dziewczynki może Wy cos poradzicie?!?
Znacie jakieś metody na leczenie żylaków. Mój kuzyn (24 letni) ma przeokropne zylaki na nogach. Wygląda to strasznie. Wiekszość osób radziła mu operację, ale ona wolałby najpierw jakieś takie mniej drastyczne metody wypróbować.
Osobiście nie wiem czy coś mu to pomoże, bo z tego co widzę po moim wujku, a jego tacie to u nich dziedziczne.
Ale obiecałam mu, że zapytam moich forumkowych specjalistek :) i jak czegos się dowiem to go zaraz poinformuję.

A mnie męczą ostatnio dziwne przypadłości.
Pękają mi naczynka krwionosne na nogach. Zrobiły mi się takie dwa małe pajączki. Może tego tak bardzo nie widać, ale strasznie mnie to denerwuje.
I kolejna sprawa to szybko robiace się siniaki. Wcześniej tak nigdy nie miałam, a teraz wystarczy że o cos mocniej się oprę lub delikatnie uderzę. Na drugi dzień juz mam siniaka. To samo jest jak M. mnie mocniej złapie za rękę lub nogę. Często wygłupiamy się rzucając się np poduszkami lub siłując. Pełno jest przy tym smiechu, ale ostatnio po takich wygłupach wyglądam jakbym miała jakiś wypadek. Cała posiniaczona :zdziwko:
Nie wiecie może od czego moze mi się tak robić i jak temu zapobiec??? :?
_________________



:serce: Ach... 16.06.2007. :serce:
 
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sie 25, 2006 2:43 pm   

Jeśli chodzi o żylaki, to powiem tyle :) Jesli uszkodzone sa już zastawki w żyłach, to w zasadzie pozostaje już tylko operacja. Jesli nie można spróbować leków, np. Detralex, które wzmacniają żyły i ułatwiaja przepływ krwi, można uprawiac sporty (choc nie wszystki, bo np. jazda konna jest raczej niewskazana ze wzgledu na zbyt duże obciążenia), nie można za dużo siedzieć, a jesli juz to najlepiej z nogami do góry, dobrze jest też leżeć z nogam do góry w miare możliwości. Można nosic specjalne rajstopy uciskowe, no ale to odpada w przypadku faceta.... Można też używać maści i żeli, np. Tołpy, czy Aescin. Te masci równiez polecam przy pajączkach i szybko robiących sie siniakach :) No i połykac coś na wzmocnienie naczyń, bo pewnie z tym jest problem (choc dobrze by było zrobic też badania krwi, jak jest z krzepliwoscią - czyli morfologia i wskaźnik protrombinowy :) )

Pusiak-niestety specjalistka :cry:
_________________

Ostatnio zmieniony przez Pusiak Pią Sie 25, 2006 2:44 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
pipi 


Wiek: 47
Dołączyła: 11 Lut 2004
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sie 25, 2006 2:46 pm   

co do naczynek, to mamy taki temacik http://www.forum.wesele-l...opic.php?t=2876

Co do żylaków to obawiam się że można zapobiegać, a pozbyć się ich tylko operacyjnie
 
 
Megusia 

Wiek: 40
Dołączyła: 01 Maj 2006
Posty: 248
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sie 25, 2006 3:14 pm   

Gdy byłam mała też miałam mnóstwo siniaków. Kazano mi wtedy jeść więcej witamin, szczególnie C. Tak więc najlepiej zmienić coś w diecie :)
 
 
Kot 


Wiek: 44
Dołączyła: 27 Kwi 2005
Posty: 1423
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sie 25, 2006 11:45 pm   

Pusiak napisał/a:
Można nosic specjalne rajstopy uciskowe, no ale to odpada w przypadku faceta....


Nie nie to wcale nie odpada. Produkowane są specjalne uciskowe rajstopy dla płci męskiej również. Jak jest się chorym to nie ma zmiłuj i nosić trzeba wiem coś o tym...
_________________
... pamiętasz była jesień....

 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Sie 26, 2006 6:56 am   

No to znaczy, że niedokształcona jestem :) Ale to też raczej tylko profilaktyka :(
_________________

Ostatnio zmieniony przez Pusiak Sob Sie 26, 2006 6:57 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
fiona83 

Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 2952
Skąd: skądinąd
Wysłany: Sob Sie 26, 2006 12:53 pm   

Na siniaki, pajączki polecam Rutinoscorbin doraźnie (na kruchość naczyń), a docelowo wykonanie morfologii(w grę wchodzić może zła ilość płytek krwi odpowiadających za krzepliwość)

?ylaki... Moja Mamuś miała już dwie operacje - jedyna metoda leczenia. We wczesnym stadium można stosować te wszystkie maści z kasztanowca, jednak one nie tyle leczą, co przynoszą ulgę :roll:
?ylaki są uwarunkowane genetycznie i u mnie już pojawiają się pierwsze sygnały :(
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Sie 26, 2006 1:36 pm   

fiona83 napisał/a:
?ylaki są uwarunkowane genetycznie i u mnie już pojawiają się pierwsze sygnały :(


Przynajmniej nie jestem jedyna....
A na operację jeszcze musze troche poczekać :( Minimum pół roku po porodzie, a może i dłużej :(
_________________

 
 
 
Agati 


Wiek: 43
Dołączyła: 12 Kwi 2006
Posty: 278
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 28, 2006 8:19 am   

No to chyba nie ma innej rady jak zabieg. Niestety u kuzyna są dość widoczne.
O wit. C też słyszałam, ale podbno bardzo dobra jest też wit. K ale stosowana zewnętrznie ( w kremie). Próbował ktos z Was tego?
_________________



:serce: Ach... 16.06.2007. :serce:
 
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Wrz 03, 2006 8:06 pm   

moja mama ma żylaki i mnie też to niestety chyba grozi.
polecam klinikę MIKOMED. Mama tam właśnie żylaków się pozbyła, a teraz chodzi tam mój dziadek, który ma problemy z zatorami w żyłach. są już wyniki kuracji, więc myślę, że warto się tam wybrać i skonsultować.
_________________
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Wrz 03, 2006 8:18 pm   

Wybieram sie do Mikomedu 12 wrzesnia do dra Mikosińskiego :) A w ogóle to chodzę tam też do gina :) I bardzo sobie chwale tę klinikę :)
_________________

 
 
 
Ewa_Ewi 

Dołączyła: 15 Cze 2011
Posty: 455
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 17, 2014 9:30 pm   

Czy miałyście do czynienia ze skleroterapią? Gdzie? Jak efekty? Chce usunąc popękane naczynka po ciązy na nogach, ale najpierw polecono mi usuniecie zylakow skleroterapią.
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Wto Sie 19, 2014 11:17 am   

Ewa_Ewi miałam tak usuwane pajączki po ciąży i poszło idealnie. Z tego co pamiętam były to chyba 3 albo 4 zabiegi.
Nie wiem jak się sprawdza ta metoda w przypadku żylaków.
_________________
 
 
jemioła 


Dołączyła: 16 Sty 2015
Posty: 41
Skąd: centrum
Ostrzeżeń:
 3/3/7
Wysłany: Sro Mar 25, 2015 1:27 pm   Czy zdecydować się na skleroterapię

Witam. Od dawna już walczę z żylakami. Lekarz wspomniał mi o możliwości skleroterapii. Czy ktoś z Was miął ?
_________________
Praw­dzi­wa głupo­ta zaw­sze po­kona sztuczną inteligencję.
 
 
dora11 


Dołączyła: 16 Sty 2015
Posty: 62
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 4/3/7
Wysłany: Czw Mar 26, 2015 6:09 am   Re: Czy zdecydować się na skleroterapię

jemioła napisał/a:
Witam. Od dawna już walczę z żylakami. Lekarz wspomniał mi o możliwości skleroterapii. Czy ktoś z Was miął ?


Ja nie ale moja mama miała. Konkretnie 3 sesje ale wiem,że niektórym wystarczy jedynie jedna ( akurat moja mama miałam bardzo duże żylaki). Polega to na ostrzykiwaniu specjalnym płynem, który zamyka światło naczynia. Nie jest to bolesne.
W sieci są informacje na ten temat, na przykład tutaj: Usunęłam link. Odsyłam do regulaminu forum. Moderatorka Dorotka_ . Jak się przygotować itp.
Raczej będziesz musiała wykonać to prywatnie. Nie sądzę aby fundusz zdrowia to refundował. Niemniej jestem zdania,że warto.
_________________
Wszyscy zostaliśmy wychowani na telewizji aby wierzyć, że pewnego dnia zostaniemy milionerami, gwiazdami filmu i rocka. Ale nie zostaniemy.
Ostatnio zmieniony przez Dorotka_ Pon Sie 10, 2015 6:43 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl