Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Egipt
Autor Wiadomość
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Czw Maj 15, 2008 2:43 pm   

EwaM napisał/a:
Pokornie proszę o wybaczenie


No wredna moderatorka ci tym razem odpuści :> :kap
_________________

 
 
 
tweety 


Wiek: 40
Dołączyła: 31 Sty 2004
Posty: 258
Skąd: łódź/londyn
Wysłany: Pią Maj 16, 2008 3:51 pm   

ej tam, od razu wredna :mrgreen: pozdrowionka

Sorki za OT :oops:
_________________

Zeby Tobie Gość slonko ciagle swiecilo :)
 
 
 
justinaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 10 Mar 2008
Posty: 1601
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 08, 2008 7:00 pm   

a tak wracając do mertium :-) to my lecimy do Egiptu pojutrze z Exim Tours, mam nadzieję, że zemsta faraona dotknie nas tylko w niewielkim stopniu :)
aaa i w naszym przypadku to będzie podróż PRZEDślubna :)
_________________

www.boatmummy.blogspot.com
www.lodzkiemamy.pl
 
 
ppola 
Birdwoman


Wiek: 41
Dołączyła: 05 Wrz 2008
Posty: 2189
Skąd: Kanzas
Wysłany: Pon Wrz 08, 2008 7:28 pm   

Przez pewien czas pracowałam w Biurze "nigdy wiecej" Podróży:) Egipt poki co jest najpopularniejszym krajem wsrod naszych rodaków a zarazem w sumie najtanszym. Generalnie z zawodu jestem archeologiem wiec cale zycie marzylo mi sie zobaczyc piramidy... ale z powodu ze wszyscy tam jezdza i 3/4 zagranicznych podrozy poslubnych prowadzi do Egiptu to ja tak nie chce;) Ja juz sobie upatrzylam hotel i kierunek gdzie bede sie miziala z moim Skarbem a nie latała z wywieszonym jezykiem. Swoja droga uwielbiam zwiedzac i generalnie nie potrafimy lezec plackiem ale moze wtedy nam sie uda;)

Jesli chodzi o Egipt to polecam 7+7 tydzien zwiedzania i tydzien odpoczynku najlepiej 4* wtedy i cos zobaczymy i odpoczniemy i cenowo lepiej wychodzi niz 2 tyg + wycieczki. Co do firmy to jak cos to moge jakas polecic tak osobiscie bo juz nic z tego nie mam :P

A nasi klienci wszyscy wrocil:P Jedna Pani nawet w Egipcie miala operacje kregosłupa ale to juz z własnej winy :P
 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Wto Wrz 09, 2008 9:30 am   

ppola napisał/a:
Egipt poki co jest najpopularniejszym krajem wsrod naszych rodaków a zarazem w sumie najtanszym.


od 2-3 lat (nie wiem jak to było wcześniej)najtanszy wypoczynek i w naprawde dobrych warunkach jest w Turcji , Tunezji, poziej jest Grecja (ale nie wyspy) oraz Bułgaria, później dopiero Egipt... Mam tu oczywiscie na mysli wyjazd o odpowiednim standardzie z wyżywieniem ALL i w sezonie tzn między majem a październikiem :)

mimo tego oklepania mam nadzieje,ze uda nam się tam prędzej czy później jednak wyjechać ;)
 
 
ppola 
Birdwoman


Wiek: 41
Dołączyła: 05 Wrz 2008
Posty: 2189
Skąd: Kanzas
Wysłany: Wto Wrz 09, 2008 10:56 am   

Szczezrze mowiac nie porownywalabym Grecji do Egiptu. W Grecji standardem sa małe hoteliki, zreszta bardzo klimatyczne w odróżnieniu od kilku hektarowych kompleksow w egipcie. All inclusive tez wyglada nieco inaczej w Europie niz w Afryce.
Kolejna rzecz wyspy greckie od Grecjii kontynentalnej nie sa dyrastycznie drozsze a oferuja nieco ciekawsze warunki.
Najtanszym z wymienionych przez Ciebie panstw jest bez watpienia Bułgaria z tym ze opcja all i 4* dopiero zaczynaja tam sie pojawiac. Wiec sila rzeczy nie sa najtanszymi rozwiazaniami. Chyba ze 3-4 gwiazdki z allem gdzies poza zlotymi piaskami czy slonecznym brzegiem. Zreszta tam jest jeszcze nieco komunistyczna mentalnosc i hotele ;)
Tunezji osobiscie bym nie wybrala bo tam jest poprostu nudno hotele sa w roznym standardzie ale jesli nie znamy hotelu trzeba wybierac co najmniej 4* a i tak mozna sie przewieźć.
Turcja - naprawde dobry hotel z allem tez nie jest tu tani ale zawsze mozna znalesc cos fajnego ;) odradzam Alanye bo tansze hoteliki sa typu miejskiego przy ulicy z malenkim basenem a takie wypasne maja juz swoja cene ;)
Chyba troche zboczyłam z tematu wiec serdecznie przepraszam ;)
?ycze wszystkim udanej podrozy poslubnej :P
 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Wto Wrz 09, 2008 11:20 am   

byłam w Turcji w Alanyi, we wspaniałym hotelu z all-jedzonka w brud i pyszne, hotel przestronny , pokoje piękne, do tego dwa baseny i inne atrakcje... wcale nie było drogo !! na dzień dzisiejszy porównując podobne warunki w Turcji czy Tunezji (nie mówie tu o teoretycznych czterech gwiazdkach tylko o praktyce- w co jest wyposazony hotel itp) z Egiptem, to właśnie Turcja i Tunezja sa o kilkaset złotych tańsze... co do porównania Europy i Afryki czy Azji-nie ma co porównywać.... ja tu dokonałam porównania warunków hotelowych i cen, a nie tego co piękniejsze.... :roll: ja tez zdecydowanie mając do wyboru Europe na czele z Grecją czy Bułgarią a np Egipt czy Turcje wybrałabym ten drugi przedział, bo tych miejsc nie da się ze sobą porównać... choć byłam w Grecji i nie żałuję , też było pięknie, niedrogo i w dobrych waruneczkach ;)

ale Egipt nadal pozostaje moim marzeniem :roll:
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 09, 2008 12:29 pm   

olciap6 napisał/a:
byłam w Turcji w Alanyi, we wspaniałym hotelu z all-jedzonka w brud i pyszne

:hahaha: Kilka chwil się zastanawiam o co biega... wszystko cacy, a brudno.

Olciap6 - jako bywalczyni jednego hotelu w jednym państwie i przeglądacz tylko ofert katalogowych stawiasz się na równi z osobą, która pracowała w biurze podróży i organizowała wyjazdy?
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Wto Wrz 09, 2008 12:33 pm   

kryszka napisał/a:

:hahaha: Kilka chwil się zastanawiam o co biega... wszystko cacy, a brudno.

Olciap6 - jako bywalczyni jednego hotelu w jednym państwie i przeglądacz tylko ofert katalogowych stawiasz się na równi z osobą, która pracowała w biurze podróży i organizowała wyjazdy?


nie zamierzam Ci sie tłumaczyć z mojego doświadczenia i informacji na temat odwiedzanych przeze miejsc i wiadomościk jakie posiadam i skąd je czerpię :] spodziewałam się kolejnego ataku z Twojej strony- długo nie trzeba było czekać :]
Ostatnio zmieniony przez MałaMi1 Wto Wrz 09, 2008 12:33 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mika 


Wiek: 44
Dołączyła: 19 Mar 2005
Posty: 1034
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 09, 2008 12:38 pm   

Olciap6 wybacz, ale mi się dokładnie nasunęło to samo co Kryszka napisała. Nie musisz się tłumaczyć skąd czerpiesz wiadomości, ale jeśli się dyskutuje z osobą, która na pewno wie o wiele więcej od nas to należałoby coś napisać na poparcie swojego zdania.
_________________
http://www.biurotassa.pl
 
 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Wto Wrz 09, 2008 12:44 pm   

mam podać dane statystyczne czy ceny z konkretnych biur podróży ? a może zdjęcia na których będzie stan odwiedzanych przeze mnie i moich bliskich hoteli? bo nie bardzo rozumiem, co mam tu udowadniać i po co-to jest moja opinia na podstawie informacji które na bieżąco posiadam i którymi sie interesuje...jeśli ktoś w to nie wierzy, niech oleje moją wypowiedź i wogóle nie bierze jej pod uwagę :] droga wolna :]

i sorki,ale nie wiem jak można oceniac stan wiedzy dwóch forumek na dany temat po przeczytaniu dwóch postów :]
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 09, 2008 12:45 pm   

Zawsze do usług. :mrgreen:
Olciup6 - masz wyjątkową umiejętność zasłaniania się atakami na Twoją osobę zamiast rzeczowej odpowiedzi. Nie na tym polega dyskusja, ale trudno.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Mika 


Wiek: 44
Dołączyła: 19 Mar 2005
Posty: 1034
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 09, 2008 12:50 pm   

Po 1 skąd wiesz, że przeczytałam tylko 2 posty jestem na forum znacznie dłużej od Ciebie, po 2 jak dla mnie nie pisałaś swojej opinii tylko kontratakowałaś stwierdzenia osoby, która na 100% ma większą wiedzę na ten temat z racji wykonywanego zawodu, nie zależnie co przeczytałaś, gdzie byś nie była.
_________________
http://www.biurotassa.pl
Ostatnio zmieniony przez Mika Wto Wrz 09, 2008 12:51 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Wto Wrz 09, 2008 12:54 pm   

jasne, każdy na ten temat może mieć swoje zdanie :]

co do dwóch postów miałam na myśli dwa posty napisane przeze mnie i moją poprzedniczkę na temat który został poruszony-uogólniłaś moją wypowiedź sama..

myślę,że czas zakonczyć to bezsensowną dyskusje :]
 
 
Mika 


Wiek: 44
Dołączyła: 19 Mar 2005
Posty: 1034
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 09, 2008 12:57 pm   

Jak dla mnie żadna dyskusja nie jest bezsensowna, ale jeśli jest Ci tak wygodniej to proszę bardzo.
_________________
http://www.biurotassa.pl
 
 
 
ppola 
Birdwoman


Wiek: 41
Dołączyła: 05 Wrz 2008
Posty: 2189
Skąd: Kanzas
Wysłany: Wto Wrz 09, 2008 1:05 pm   

O kurcze przepraszam za takie rozgrzebanie sprawy ;)
Nie jestem Alfa i Omega w kwestii wycieczek i biur aczkolwiek wydaje mis ei ze cos tam wiem i gdzies tam bylam :P
Jakby ktos chcial sie skonsultowac to zapraszam moze na priv zeby juz nie bylo zadnych "atrakcji"

A tak swoja droga wracajac do tematu olciap6 jaki kurort w Egipcie ci sie marzy, bo ja osobiscie chyba na pierwszy wyjazd bym wybrała Hurghade lub cos okolicznego np. Safage stad blizej zeby cos zwiedzic, ale gdyby to bl kolejny wyjazd to chyba juz Sharm bo tam sa pieeekne rafy :] Ostatnio coraz popularniejszym kurortem staje sie Marsa el Alam to tez warto by bylo sprawdzic bo w ilosc turystow w Hurghadzie jest tak porazajaca ze sa tam polskie biura organizujace wycieczki miejscowe ;)

Dobra to ja sie juz moze na razie zamkne :P
 
 
Mika 


Wiek: 44
Dołączyła: 19 Mar 2005
Posty: 1034
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 09, 2008 1:17 pm   

Nie masz za co przepraszać :) Nikt nie jest Alfą i Omegą, ale na pewno masz większą wiedzę od osób, które nie pracują w tym zawodzie a tylko wyjeżdżają na wakacje a za czym wybiorą odpowiednie miejsce przejrzą katalog z ofertami różnych biur podróży.
_________________
http://www.biurotassa.pl
 
 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Wto Wrz 09, 2008 1:18 pm   

ja osobiście wybrałabym Hurghade, wiem, ze teraz wszyscy tam ciągną ale mimo to od zawsze chciałam pojechać w pierwszej kolejności właśnie tam :roll: jesli życie , czas i pieniązki pozwolą to w drugiej kolejności będzie Sharm-ale to dopiero jak się naucze dobrze pływać :mrgreen: nie chcemy jechac do Egiptu po to tylko żeby byc w Egipcie-najlepiej odpowiadało by nam gdyby w programie wyjazdu był 7 dniowy rejs po Nilu a potem wypoczynek i ewentualne zwiedzanie we własnym zakresie...oczywiscie stawimy na jakis odpowiedni hotel z all bez jakichs niemiłych niespodzianek ;) ze względu na nasze wesela a teraz remont podróż została odłożona, ale mam nadzieję, że w niedaleką przyszłośc ;)

Mika-widzę, że wiesz więcej na mój temat niz sama ja :)
Ostatnio zmieniony przez MałaMi1 Wto Wrz 09, 2008 1:20 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mika 


Wiek: 44
Dołączyła: 19 Mar 2005
Posty: 1034
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 09, 2008 1:33 pm   

olciap6 napisał/a:
ja osobiście wybrałabym Hurghade, wiem, ze teraz wszyscy tam ciągną ale mimo to od zawsze chciałam pojechać w pierwszej kolejności właśnie tam :roll:

Jak dla mnie kiepsko połączyłaś pisany tekst z ikonką, bo właśnie się zastanawiam czy to, że wybrałabyś Hurghade i że zawsze tam chciałaś pojechać to pozytywne czy jeszcze się nad tym zastanawiasz może Ci link pomoże tam jest temat co oznacza dokładnie ta ikonka. Temat to znaczenie ikonek

olciap6 napisał/a:
Mika-widzę, że wiesz więcej na mój temat niz sama ja :)

Ciekawe stwierdzenie osoby, która chciała zakończyć jak to było "bezsensowną dyskusję", poza tym nic o Tobie nie napisałam i przyznaję nie znam Cię i nie czuję też potrzeby poznawania, język pisany mówi czasem sam za siebie.
_________________
http://www.biurotassa.pl
 
 
 
ppola 
Birdwoman


Wiek: 41
Dołączyła: 05 Wrz 2008
Posty: 2189
Skąd: Kanzas
Wysłany: Wto Wrz 09, 2008 1:34 pm   

Jak juz bedziecie wybierali rejs po Nilu to zwroc uwage czy jest tam tez Kair, jeden z popularnych turoperatorów ma w swojej ofercie tylko i wyłacznie rejs, przy w sumie konkurencyjnej cenie, ale wydaje mi sie ze byc w Egipcie i piramid nie widziec toz to zbrodnia nieslychana :] Wiec chyba warto zrobic 5 dni rejsu + 2 dni Kairu + 7 dni byczenia sie dupka do gory na słońcu ;)
 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Wto Wrz 09, 2008 1:43 pm   

Mika-ikonka mi się podoba i nie zastanawiałam się nad jej znaczeniem :] bo chyba nie to jest najwazniejsze :]
owszem uważam że zdanie: "ale na pewno masz większą wiedzę od osób, które nie pracują w tym zawodzie a tylko wyjeżdżają na wakacje a za czym wybiorą odpowiednie miejsce przejrzą katalog z ofertami różnych biur podróży." dotyczyło mnie, zapomniałas jednak zapytać jaki związek z turystyka mam ja, ale nieważne, nie czuje potrzeby tłumaczenia się :]


ppola-pisząc o rejsie po Nilu miałam na myśli ten 7-dniowy ale również z wycieczkami obejmującymi zwiedzanie piramid itp. wiem,ze są i takie które obejmuja tylko rejs i sa w baardzo atrkacyjnej cenie ;) a są też takie które mają bardzo ciekawy program i mozna na nich wiele zwiedzić.... myslałam raczej o tych drugich ;) ale miło,że podpowiedziałaś :0 ja tez nie wyobrazam sobie bycia w Egpicie i pominięcia m.in piramid :] to tak jakby być w Grecji i nie widzieć Akropolu :]
 
 
Mika 


Wiek: 44
Dołączyła: 19 Mar 2005
Posty: 1034
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 09, 2008 1:53 pm   

Olcia po 1-sama chciałaś zakończyć dyskusję i to też uszanowałam, to była tylko odpowiedź na posta Poli, po 2-ja nie widzę tam Twojego imienia to zdanie jest zbyt ogólne, żeby je komukolwiek przypisywać, ale jeśli chcesz przypisać do siebie to Twoja wolna wola nie moja!

A co do ikonek po to je mamy, żeby podkreślać to co piszemy, a nie używać ich tylko dlatego, że nam się podobają, ikonki zmieniają czasem całkowicie to co chcemy napisać, więc proszę zastanów się nad ich słusznym wykorzystaniem.
_________________
http://www.biurotassa.pl
 
 
 
szaraczarownica 
zgryźliwy tetryk


Wiek: 39
Dołączyła: 15 Mar 2008
Posty: 1429
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 10, 2008 5:33 pm   

olciap6 napisał/a:
owszem uważam że zdanie: "ale na pewno masz większą wiedzę od osób, które nie pracują w tym zawodzie a tylko wyjeżdżają na wakacje a za czym wybiorą odpowiednie miejsce przejrzą katalog z ofertami różnych biur podróży." dotyczyło mnie, zapomniałas jednak zapytać jaki związek z turystyka mam ja, ale nieważne, nie czuje potrzeby tłumaczenia się :]


A ja nie wiem o co Ci chodzi. Nie zauważyłam w poście Miki nic obraźliwego. Chyba jesteś troszkę przewrażliwiona na swoim punkcie.
_________________

 
 
mietka 
double trouble


Wiek: 46
Dołączyła: 28 Cze 2007
Posty: 1749
Skąd: Łódź/Żabiczki
Wysłany: Sro Wrz 10, 2008 9:04 pm   

o matko... i znowu.... to jest post o Egipcie, a nie o Twojej znajomosci turystyki, olciu... !! w ogole swiat (zeby bylo jakies nawiazanie do tematu) nie kreci sie wokol Ciebie.. Mika nie miala nic zlego na mysli, przynajmniej tak odczytalam jej post, a Ty juz czujesz sie przesladowana (te niedobre moderatorki i w ogole wszyscy) przestan ukladac sobie teorie spiskow i ciesz sie malzenstwem, dziewczyno. lubisz podroze, duzo o tym czytasz i chwala Ci, ale sa tu tez inni, ktorzy moga o tym wiedziec wiecej niz Ty... tak, tak.. wyobraz sobie, ze to mozliwe..
i prosze Cie zastanow sie nad emotkami, ktorych uzywasz, bo to, czy sa ladne, czy nie jest akurat sprawa drugorzedna w tym wypadku.. hmmm... chyba, ze naprawde masz taki kwadratowy usmiech i skosne oczy... jesli tak, to sorry...

i nie draznij ciezarnych, ja Cie bardzo prosze..........
_________________
 
 
truskawka_ja 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 781
Skąd: ...
Wysłany: Sro Wrz 10, 2008 9:23 pm   

I znowu zaczyna sie w Egipcie...
 
 
fiona83 

Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 2952
Skąd: skądinąd
Wysłany: Sro Wrz 10, 2008 9:25 pm   

truskawka_ja napisał/a:
I znowu zaczyna sie w Egipcie...


Bo to chodliwe miejsce jest. I gorące ;)

A dla mnie na ten przykład tam jest za gorąco. I za sucho.
Dlatego Afryka dzika Zielonych nie kręci.
 
 
mietka 
double trouble


Wiek: 46
Dołączyła: 28 Cze 2007
Posty: 1749
Skąd: Łódź/Żabiczki
Wysłany: Sro Wrz 10, 2008 10:04 pm   

truskawka_ja napisał/a:
I znowu zaczyna sie w Egipcie...


za spokojnie bylo :)
_________________
 
 
szaraczarownica 
zgryźliwy tetryk


Wiek: 39
Dołączyła: 15 Mar 2008
Posty: 1429
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 11, 2008 7:56 pm   

truskawka_ja napisał/a:
I znowu zaczyna sie w Egipcie...


Łuuups... sorry :razz:
Nie zauważyłam, że już taki stosunkowy spokój się zrobił i rozgrzebałam temat. Przepraszam :razz:
_________________

 
 
MNE 


Wiek: 44
Dołączyła: 21 Mar 2007
Posty: 38
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Wrz 14, 2008 11:09 am   

My od drugiej randki jesteśmy umówieni, że Hurgada.Lecimy w styczniu.Szukamy fajnej oferty. :smile:
_________________
 
 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Wrz 14, 2008 11:43 am   

Ja w Egipcie byłam raz. I właśnie zgrzeszyłam, bo nie widziałam piramid. Wogóle nigdzie nie pojechałyśmy. Ale na usprawiedliwienie powiem, że poleciałyśmy tam strasznie fizycznie i psychicznie zmęczone, poleżeć z dupami do góry i ODPOCZ??. A wybrałyśmy Egipt, bo w tym okresie tylko ten kraj wchodził w grę.
Chciałabym jeszcze pojechać do Egiptu 2 razy. Raz pozwiedzać, a raz ponurkować. Ale jak ostatnio zasugerowałam mężowi, że może polecimy ponurkować do Egiptu, to on się skrzywił i powiedział: Do Egiptu? Tam wszyscy jeżdżą... No i dyskutuj tu z takim. :evil: On by najchętniej poleciał do Meksyku albo Australii. Ha, też bym chciała, ale na to to jeszcze musimy zapracować. :wink:
 
 
fiona83 

Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 2952
Skąd: skądinąd
Wysłany: Pon Wrz 22, 2008 12:51 pm   

W Egipcie porwano 15 turystów
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Pon Wrz 22, 2008 2:54 pm   

spoko! fajne wakacje :roll:
_________________

 
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Pon Wrz 22, 2008 4:34 pm   

Aż ciśnie mi się na usta "A nie mówiłam?". :roll:
Mam nadzieję, że da to do myślenia szczególnie tym, którzy skreślali moje argumenty jak durne i bezpodstawne. W tym roku to nie jedyne porwanie w Egipcie, tak jak już wspomniałam wcześniej w tym temacie.
_________________
 
 
Martuś i Jaruś 


Dołączyła: 30 Sty 2008
Posty: 531
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: Wto Wrz 23, 2008 10:42 am   

Kurcze my też myśleliśmy o Egipcie:( i marzyła nam się tam podróż poślubna....
_________________


 
 
mietka 
double trouble


Wiek: 46
Dołączyła: 28 Cze 2007
Posty: 1749
Skąd: Łódź/Żabiczki
Wysłany: Wto Wrz 23, 2008 11:05 am   

ja sie tam na szczescie nie wybieralam... wystarczy mi, ze bylam w Chorwacji w czasie wojny.. teraz wybiore jakies spokojniejsze miejsce... a szkoda, bo marzy mi sie Izrael
_________________
 
 
justinaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 10 Mar 2008
Posty: 1601
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 24, 2008 8:50 pm   

a ja właśnie i jest to bardzo adekwatne słowo, bo 9 godzin temu leżałam na plaży i było ok 30 stopni więcej niż tutaj!!! wróciłam z Egiptu i jestem zadowolona, nurkowałam, widziałam piramidy, ale jak zbiorę siły, to napiszę coś więcej :)
_________________

www.boatmummy.blogspot.com
www.lodzkiemamy.pl
 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Sro Wrz 24, 2008 10:02 pm   

justinaa-czeksm z niecierpliwością na relację i foteczki :mrgreen:
 
 
justinaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 10 Mar 2008
Posty: 1601
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 26, 2008 7:19 pm   

ok trochę doszłam już do siebie po powrocie, chociaż walizki jeszcze nie rozpakowane :) ale po co, skoro są tam same letnie ubrania, raczej mi się nie przydadzą przez najbliższe m-ce :)
no więc w każdym razie my byliśmy w Hurhgadzie (dokładniej w nowej dzielnicy Sahl Hasheesh, która na razie się dopiero buduje, ale o tym może innym razem) z Exim Tours w 5* hotelu LTI Pyramisa Beach Resort i generalnie tak, hotel naprawdę ładny, jedzenia bardzo dużo, bo i główna restauracja i jeszcze dwie na plaży i przy basenie, czysto, własna plaża i duużo raf koralowych my jakoś nie do końca byliśmy na nie przygotowani, ale bez problemu na miejscu kupiliśmy odpowiednie buty, płetwy i maski i mogliśmy podziwiać rybki i rafy :)
byliśmy na 2 wycieczkach w Kairze i Luksorze, oraz nurkowaliśmy z butlami, wiec gdyby ktoś miał jakieś pytania w tych kwestiach to chętnie odpowiem :)

jeśli chodzi o zemstę faraonów, która nas trochę martwiła, to nas na szczęście nie dopadła, tzn, owszem był jeden dzień, kiedy bolały nas żołądki, ale generalnie było ok, ale trzeba przyznać, że bardzo uważaliśmy na to, co jemy, nie piliśmy drinków ani sokiem z lodem, piliśmy dużo coli i nie jedliśmy żadnych wynalazków, tylko rzeczy sprawdzone typu ryż, gulasz czy kurczak, ser żółty etc
ale w każdym razie będąc w Egipcie dobrze jest zaopatrzyć się w tamtejszej aptece (ale nie hotelowej, bo będzie za drogo) lek ANTINAL, który kosztuje ok 1 USD i przez caly czas pobytu zażywać go przed jedzeniem, nie wiem, czy to na 100% chroni przed złymi wpływami tamtej flory bakteryjnej, ale strzeżonego Pan Bóg strzeże :)

a teraz parę fotek

nurkowanie


piramidy w Gizie


aleja Sfinksów w Karnaku w Luksorze


świątynia Karnak w Luksorze


Resize of PICT0260.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 539 raz(y) 64.44 KB

Resize of PICT0300.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 526 raz(y) 60.38 KB

Resize of Resize of PICT0037.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 542 raz(y) 20.71 KB

Resize of IMG_0005.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 576 raz(y) 16.42 KB

_________________

www.boatmummy.blogspot.com
www.lodzkiemamy.pl
 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Pią Wrz 26, 2008 7:58 pm   

justinaa widze, ze spedziliscie super ten czas...ale sie rozmarzylam.... :buja w oblokach: :buja w oblokach: :buja w oblokach: fotki przesliczne....a te z nurkowania super!! jesli mozna prosic o wiecej to poprosze ;) chociaz sobie popatrze jak z wyjazdem musze poczekac ;)
 
 
justinaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 10 Mar 2008
Posty: 1601
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 26, 2008 8:32 pm   

zgodnie z życzeniem jeszcze parę fotek z nurkowania z Morzu Czerwonym oraz Luksoru :)









Resize of Resize of IMG_0287.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 557 raz(y) 49.19 KB

Resize of Resize of IMG_0014.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 916 raz(y) 48.49 KB

Resize of PICT0256.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 565 raz(y) 69.48 KB

Resize of IMG_0027.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 524 raz(y) 22.35 KB

_________________

www.boatmummy.blogspot.com
www.lodzkiemamy.pl
 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Pią Wrz 26, 2008 9:36 pm   

dzięki.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: bajeczka normalnie :smile: aż miło się takie zdjęciuszka ogląda...
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Pon Wrz 29, 2008 2:24 pm   

Przeniosłam tu wypowiedź Justinaa ;)

[ Dodano: Sob Wrz 27, 2008 9:39 am ]
moje drogie wróciłam z urlopu :) odpoczęliśmy i naprawdę przez 2 tygodnie w ogóle nie myślałam o weselu i ślubie krótka relacja z pobytu w Egipcie jest tutaj ale oczywiście służę radą i podpowiedziami :)
_________________

 
 
 
izunia_82 

Wiek: 41
Dołączyła: 07 Lis 2007
Posty: 1376
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 12, 2009 6:18 pm   

justinaa oglądam Wasze zdjęcia i od razu przypomina się mi nasza podróż poślubna do Egiptu. Dla mnie to jest piękny kraj. Mieliśmy okazję zobaczyć i bogactwo i biedę(zwłaszcza w Kairze) tego kraju. Przeżycia są niesamowite, nie da się tego nawet słownie opisać to trzeba po prostu zobaczyć. :) No i ta pogoda... Polecam osobom, które uwielbiają ciepło, tam naprawdę można się wygrzać za wszystkie czasy, zwłaszcza jak w Polsce jest zimno. :D
_________________


 
 
Vion 


Wiek: 43
Dołączyła: 07 Lip 2009
Posty: 2
Skąd: Łódź/Liversedge
Wysłany: Wto Lip 07, 2009 12:42 pm   

my podroz poslubna w Egipcie zaplanowalismy. Luksor. Ale pod piramidy sie wybierzemy bo to rzeczywiscie "grzech" nie pojechac :razz:
_________________
 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lip 07, 2009 8:02 pm   

Dorzucę parę groszy na temat bezpieczeństwa w Egipcie. Ostatnio byli tam znajomi z dwójką dzieci, w tym 13-letnią dziewczynką - blondynką. I jakoś tak się dziwnie stało, że z całej wielkiej wycieczki zaginął paszport tej właśnie dziewczynki. W efekcie zniknęła ze wszystkich rejestrów, jakby nigdy jej tam nie było. Nie ma paszportu, nie ma wpisu w hotelu, jakby nie istniała. Najprawdopodobniej ktoś ją sobie upatrzył i postanowił "porwać". Znajomi zostali od ręki ostrzeżeni przed taką ewentualnością i kazano im wyjątkowo małej pilnować. Powiedziano im, żeby dosłownie ciągle trzymali ją za rękę i mieli stale przy sobie. Wycieczka nie zakończyła się miło, wyprawa do Kairu po paszport, ambasada paszport wydała, ale nie chciała lub nie mogła pomóc w wydaniu wizy bez której nie mogli wyjechać. Kilka dni szwendali się po arabskim kraju wszędzie spotykając się z niechęcią, brakiem zrozumienia i z arabskimi napisami, przez co nawet nie wiedzieli gdzie i do kogo zwrócić się o pomoc. Do tego stres o dziecko. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło, ale podobnej przygody nikomu nie życzę.
_________________
 
 
izunia_82 

Wiek: 41
Dołączyła: 07 Lis 2007
Posty: 1376
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lip 08, 2009 6:22 pm   

EwaM właśnie to jest najgorsze. Tam mężczyznom blondynki bardzo się podobają i zrobią wszystko, aby je mieć. Jeszcze gdy kończy się tylko na głupich podrywach czy zaczepkach to z Bogiem sprawa, ale niestety są i takie przykre sytuacje i gorsze jak u Twoich znajomych. :x
_________________


 
 
magda81 


Wiek: 42
Dołączyła: 09 Paź 2005
Posty: 221
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 16, 2009 10:46 pm   

ja polecam hotel koło Hurghady-Hilton long beach - bajka!! jedzonko mniam, drinki mniam :) pokoje bardzo mniam-z last minute cena bardzo bardzo przyzwoita-w 2009 za dwa tyg k 2000 tys z kawałkiem-wiec chyba całkiem niedużo jak na eipt-hiltona 4+gwiazdki,piękne widoki i wogóle :) :)mogę podesłać fotki jak ktoś byłby zainteresowany zarówno z hotelu jak i okolic :)
_________________
jeszcze tylko..

just married
Pozdrawiam Cię cieplutko Gość
 
 
 
karin_k 

Dołączyła: 17 Gru 2008
Posty: 19
Skąd: Zgierz
Wysłany: Czw Wrz 17, 2009 6:24 pm   

magda81 z jakiego biura byliście? Bo cena wydaje mi się, bardzo dobra jak na pobyt 2-wu tygodniowy. A ten hotel, tak mniej więcej, jak daleko jest od centrum HRG? Pozdr :wink:
 
 
magda81 


Wiek: 42
Dołączyła: 09 Paź 2005
Posty: 221
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 17, 2009 10:24 pm   

my z biura exim tour za 2300, a nast. Polacy przylecieli tez z last minute już takiego ostatecznego :)za równe 2000- tyś i to było z sun&fun-szczerze powiem , że obawiałam się tego biura bo wiele naczytałam sie w necie na ten temat...choć niepotrzebnie bo mieli takie same pokoje jak my z exim :) , Hilton long beach leży ok 20 km od Hurghady ok 1 dolar za osobe taxi po targowaniu :) w jedna strone, ale cały hotel to jest tak wileki komplex , że nie chciało sie nigdzie wychodzić-bo atrakcji mnóstwo, ok 6 basenów, dyskoteki w hotelu i na plaży-animacje, okazy fakira, Pan grajacy i śpiewający wieczorem przy jednym basenie, nast. przy drugim -bajka po prostu-ie wiem czy tam nie wróce-choć do tego samego hotelu to chyba bez sensu-zwiedzać inne też trzeba :) :D , aha i termin to był czerwiec-może dlatego cena też nizsza, trzeba trafić na okazje-bo byli też Polacy, którzy na tydzień przylecieli za 1800...więc ceny strasznie rozbieżne-ogólnie z sun&fun najtaniej...ale jakoś po negatywnych opiniach bałam się :)
Ostatnio zmieniony przez magda81 Czw Wrz 17, 2009 10:27 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Bella 
misiowa żona

Wiek: 40
Dołączyła: 04 Maj 2008
Posty: 849
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 24, 2009 12:47 pm   

ja właśnie też wróciłam nie cały tydzień temu z Egiptu, ogólnie bardzo mi się podobało nie licząc incydentu na lotnisku i jeszcze kilki innych aspektów... ale to trochę dłuższa historia. Byliśmy w właśnie w Hurghadzie w Hotelu Hilton Long Beach i na prawdę było cudownie, szczerze polecam ten hotel :) Niestety nie mam czasu na obszerniejszą relację, bo od powrotu bardzo intensywnie szukamy sali na przyszły rok ( w w międzyczasie tzn w weekend byliśmy jeszcze na weselu i poprawinach :lol: )
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl