Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Stawka za poprawiny
Autor Wiadomość
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Wto Sie 29, 2006 10:34 pm   

misiek napisał/a:
a jak kazdy wie za poprawiny w lokalach placi sie 50%

To jakas nowość jak dla mnie :?
_________________
chez alma |
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 43
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sie 30, 2006 11:21 am   

Szczerze mówiąc dla mnie też :)
_________________

 
 
 
misiek 

Dołączyła: 24 Sie 2006
Posty: 30
Skąd: Łódź- Londyn
Wysłany: Sro Sie 30, 2006 11:36 am   

jaka nowosc. To robiac wesele poprawiny zrobili ci gratis?
 
 
 
Megusia 

Wiek: 40
Dołączyła: 01 Maj 2006
Posty: 248
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sie 30, 2006 11:41 am   

Misiek, nie wszędzie żądają aż 50% za poprawiny. Ja np. płacę 20zł od osoby w lokalu zajmującym się tylko tego rodzaju imprezami, ale to jest poza Łodzią.
 
 
misiek 

Dołączyła: 24 Sie 2006
Posty: 30
Skąd: Łódź- Londyn
Wysłany: Sro Sie 30, 2006 11:48 am   

ale w sydonie wolaja 50%
 
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 43
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sie 30, 2006 12:21 pm   

gratis nie, ale nie za 50% :)
_________________

 
 
 
jpuasz 


Dołączyła: 17 Maj 2006
Posty: 1210
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sie 30, 2006 12:36 pm   

Hmmm no mówiąc szczerze w bardzo wielu lokalach wołają 50% :niepewny: Tzn jak w maju chodziłam, to Tylko Boryna, Fantazja i może jeden lokal podały kwotę a reszta mówiła, że 50%. Więc wydaje mi się, że to jest dość powszechna taktyka...
_________________
Pozdrawiam :)
Paulina



 
 
misiek 

Dołączyła: 24 Sie 2006
Posty: 30
Skąd: Łódź- Londyn
Wysłany: Sro Sie 30, 2006 12:48 pm   

Megusia napisał/a:
Misiek, nie wszędzie żądają aż 50% za poprawiny. Ja np. płacę 20zł od osoby w lokalu zajmującym się tylko tego rodzaju imprezami, ale to jest poza Łodzią.


Nie twierdze ze wszedzie ale przez te 5 lat co pracowalam w Sydonie to wiem ze oni wolaja 50% i nie sa zadowoleni jak ktos sie na nie decyduje, oczywiscie poza szefem. Mowie o obsludze, kucharzu itp. Ale poza tym ten lokal jest super.
 
 
 
Paula-S 


Wiek: 41
Dołączyła: 25 Sie 2006
Posty: 102
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sie 30, 2006 12:54 pm   

Ja równiż chodząc za salami (ostatnie 2 tygodnie) dostawałam w ofercie 50% ceny pierwszego dnia za poprawiny, głównie tam, gdzie wesele jest robione na dość wysokim poziomie, np. Piemont :rotfl: . Również w hotelach, restauracjach, dworkach *** gwiazdkowych lub wyżej, jest ok 50% ceny lub nawet więcej. W Borynie powiedzieli 50 zł, ale cóż sie dziwić, skoro to miejsce jest odrażające (to oczywiście moje własne wnioski) ! Pozdrawiam wszystkich :mrgreen: !! !
 
 
pinia_pinia 

Dołączyła: 19 Lip 2005
Posty: 331
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sie 30, 2006 12:58 pm   

W synowieckiej 65 zł /os (czyli prawie połowa ceny 150) tylko za garden party. Moim zdaniem za dużo.
Ostatnio zmieniony przez pinia_pinia Sro Sie 30, 2006 2:20 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
FifthAvenue 


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Lut 2006
Posty: 1028
Skąd: Lodz
Wysłany: Sro Sie 30, 2006 1:01 pm   

W naszej sali, w Ambasadorze, 50 zl od osoby za poprawiny. Nie wiem czy to duzo czy malo.

Moze jakos da sie przeniesc rozmowy o cenach poprawin do osobnego watku ? Tutaj zasadniczo dzielimy sie opiniami o Sydonie ;-)
_________________
DON'T HATE ME BECAUSE I'M BEAUTIFUL.HATE ME BECAUSE YOUR MAN THINKS I AM !


[/url]
 
 
pinia_pinia 

Dołączyła: 19 Lip 2005
Posty: 331
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sie 30, 2006 1:14 pm   

Popieram Fifth. Moderatorki zróbcie porządek ;)
 
 
Paula-S 


Wiek: 41
Dołączyła: 25 Sie 2006
Posty: 102
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sie 30, 2006 1:21 pm   

Wiesz FifthAvenue, mi w Ambasadorze powiedzieli 50% ceny pierwszego dnia, oczywiście do negocjacji. 50zł jak na ten hotel to wręcz mało, ponieważ ciężko jest uzyskać taką ceną w innych hotelach czy restauracjach na przynajmniej średnim poziomie i wyżej. Wiem, bo szukałam sali w ostatnich dwóch tygodniach. Pozdrawiam :D .
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sie 30, 2006 1:59 pm   

Paula-S napisał/a:
JW Borynie powiedzieli 50 zł, ale cóż sie dziwić, skoro to miejsce jest odrażające (to oczywiście moje własne wnioski)

Tak jak pisałam - jeśli o wyglądzie sali można spokojnie dyskutować to nie wyciągaj wniosków z ceny za poprawiny, bo jedzenie jest rewelacyjne w smaku i ładnie podane. Nie wszędzie trzeba bezpodstawnie zdzierać z klienta.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Paula-S 


Wiek: 41
Dołączyła: 25 Sie 2006
Posty: 102
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sie 30, 2006 2:14 pm   

Jeśli płaci się w pierwszy dzień więcej to i za poprawiny jest wyższa cena. Poza tym poprawiny urządzane sa w tej samej sali, przy tym samym pięknym nakryciu, materiałowych serwetach, przy wspaniale podanym jedzeniu itd.. A to wszystko ma swoje odbicie w cenie. Jeśli chodziłoby o samo jedzenie, wynajęłabym bylejaką sale w pierwszej lepszej szkole czy stołówkę, sprowadziła i podała jedzenie z esplanady i spadkobierców, pewnie wyszłoby taniej, no i jak smacznie :hyhy: . Poza tym byłam w Borynie i widziałam nakrycia i sposób podania w 2 salach, jak dla mnie nie ma najmniejszego porównania z miejscami, o których wspominałam wcześniej. Moim zdaniem najważniejsza w przyjęciu weselnym jest jego oprawa, a w tym również zawierają się poprawiny. Ale powtarzam jeszcze raz, to jest tylko moje zdanie (oczywiście narzeczonego i rodzinki też :rotfl: ) więc proszę się nie obrażać czy coś w tym stylu. W końcu każdy ma swój gust :oczami: . Pozdrawiam :D .
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Sro Sie 30, 2006 2:19 pm   

Paula-S napisał/a:
Jeśli płaci się w pierwszy dzień więcej to i za poprawiny jest wyższa cena.

Niekoniecznie. Wszystko zależy od indywidualnych ustaleń dotyczących każdej z imprezy (ilość gości, dań, itp.).

Paula-S napisał/a:
Poza tym poprawiny urządzane sa w tej samej sali, przy tym samym pięknym nakryciu, materiałowych serwetach, przy wspaniale podanym jedzeniu itd.. A to wszystko ma swoje odbicie w cenie.

Znów nie zawsze. Często poprawiny mają luźniejszą formę, np. grilla czy bufetu.

Wydaje mi się, że trochę zbyt pochopnie wyciągasz wnioski i uogólniasz :roll:
_________________
chez alma |
Ostatnio zmieniony przez Alma_ Sro Sie 30, 2006 2:26 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Paula-S 


Wiek: 41
Dołączyła: 25 Sie 2006
Posty: 102
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sie 30, 2006 2:46 pm   

Przepraszam, ale myślałam że jest tu mowa o proponawanej stawce na poprawiny takie, jak wesele. Wiadome jest, że za bufet itp. bedzie niższa cena, jednak nikt wcześniej nie wspominał, że pisze o poprawinach w takim właśnie wydaniu, dlatego i ja pisałam o takich na sali z pełnym nemu. Oczywiste jest, że wszedzie zejdą z ceny, jeśli zrezygnuje się z pewnych rzeczy. Ale i tak to, gdzie i jaka jest sala, cała oprawa, decydują o cenie całego przedsięwzięcia. A jeśli chodzi o mniejszą liczbę osób czy dań to dotyczy to również wesela, nie tylko poprawin. Oczywiste jest, że im mniej tym taniej, niezależnie czy robi się w Ritzu czy Borynie. To wszystko nie kwestionuje tego co napisałam powyżej. Pozdroofki :D .
 
 
thet 

Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 3
Skąd: Rawa Mazowiecka
Wysłany: Nie Lis 23, 2008 2:30 pm   

W Niwnej/k. Rawy Mazowieckiej w sali Arkada sala na poprawiny jest gratis a za jedzenie z wesela nic nie płacisz, chyba że chcesz nowe danie to jedno danie masz za 15 zł/os + koszt obsługi (czyli za paru kelnerów i kucharke zapłacisz kilkaset zł). Jakby ktoś chciał namiary to stronka jest- salabankietowa. com.pl
 
 
izunia_82 

Wiek: 41
Dołączyła: 07 Lis 2007
Posty: 1376
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lis 23, 2008 10:33 pm   

U nas wyszło prawie połowa stawki co za wesele. Za poprawiny płaciliśmy 50zł, a za wesele 107zł od osoby. Ale szukając sali często spotykaliśmy się z tym, że właściciele życzyli sobie połowę tego co za wesele. Wyjątkiem były chyba dwie restauracje, gdzie do zapłacenia wychodziło mniej.
_________________


 
 
kakonka 
Ptysia


Wiek: 38
Dołączyła: 18 Lut 2008
Posty: 1805
Skąd: Zgierz/Aleksandrów
Wysłany: Nie Lis 23, 2008 10:46 pm   

my za poprawiny placimy 50 zlotych od osoby a za wesele 130.
_________________
 
 
Weira 


Wiek: 38
Dołączyła: 07 Lis 2008
Posty: 649
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lis 27, 2009 12:54 pm   

Za poprawiny w Yuce biorą 70 zł.
_________________
 
 
misiao1983 
To sem ja


Wiek: 41
Dołączyła: 12 Lut 2009
Posty: 1365
Skąd: To tu, to tam...
Wysłany: Pią Lis 27, 2009 1:31 pm   

U nas za poprawiny 50 zł. Ale raczej nie robimy na sali poprawin.
_________________


 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl