Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
O sprzęcie AGD
Autor Wiadomość
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 19, 2006 11:22 pm   

wybraliśmy już praleczkę.
zakup nastąpi po ślubie. razem z lodówką i płytą kuchenną (jak fundusze napłyną ;) )

Indesit WITL85
_________________
 
 
adriannaaa 


Wiek: 44
Dołączyła: 08 Lut 2006
Posty: 659
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 20, 2006 12:18 pm   

Szczako - no fakt - dobrze kryjące farby:)))), chociaż "mój groszek" ( z lekka zgniły) dosć dobrze pokrył się duluxem....

btw a o pralce nei mysleliście takiejzwykłej - tylko płytkiej? z tych wąskich? wydaje mi się, ze menij problemów z nimi, niż z tymi ogd góry otwieranymi.... mniej miejsca zajmują, i zawsze nad pralką mozesz coś jeszcze powiesic - półki, szafki.. cokolwiek...
_________________



typ kobiety, co spala kotlety;)
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 20, 2006 3:30 pm   

no niestety taka otwierana od przodu nie bardzo nam się komponuje w całości. ta jest maleńka, bo ma tylko 40 cm szerokości, a sprawdziliśmy, że nad nią też można powiesić jeszcze szafki.
przy tak małej powierzchni musimy wykorzystać każdy centymetr i tak to sobie obmyśliliśmy.
pralka będzie stała w tej wnęce, gdzie na zdjęciu też stoi pralka i są szafki. obok niej od ziemi do sufitu i nad nią do sufitu będą szafki.
nie widzieliśmy w sklepie pralki ładowanej od przodu na tyle wąskiej, żeby się obok niej jeszcze szafki zmieściły.

myślimy też o takiej lodówce:
Ardo DP28SH

Dwudrzwiowa DP28SH Biała
154 x 54 x 58 cm (WxSxG) - Klasa A+ - Zużycie prądu 0.61 [kWh] - Zdolność zamrażania 3 [kg/24h] - Głośność 37 [dB] - Utrzymanie temp. przy braku zasilania 16 [h] - Rodzaj czynnika chłodzącego R600a - Pojemność całkowita 265 l - Pojemność chłodziarki 216 l - Pojemność zamrażarki 40 l - Jeden kompresor - Automatyczne rozmrażanie chłodziarki - Ręczne rozmrażanie zamrażarki - Antibacteria - Wyposażenie: - 4 półki ze szkła hartowanego - 1 półka szklana - 2 szuflady na warzywa - 1 pojemnik na mięso - 2 balkoniki - 1 balkonik zamykany - 1 balkonik na butelki - pojemnik na jajka 8 - 1 półka druciana w zamrażarce - 1 pojemnik do robienia lodu - 1 skrobaczka do usuwania lodu - 1 półka do przechowywania butelek - regulowane nóżki -

jeżeli się któraś zna i może wypowiedzieć, to ja chętnie. lodówki nie kupowałam w życiu jeszcze :)
_________________
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Sro Wrz 20, 2006 5:19 pm   

Ja się wtrącę o pralce - mamy taką ładowaną z góry i jestem z niej bardzo zadowolona - uważam, że jest dużo wygodniejsza w obsłudze, ale fakt - wadą jej jest, że nic nie może na niej na stałe stać.

Lodówkę mam, ale nie mam pojęcia, o co w niej chodzi :roll:
_________________
chez alma |
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 20, 2006 5:59 pm   

dobrze to czytać :)
no i przy takiej ładowanej od góry nie trzeba kucać, więc to dobre dla żył ;)
_________________
Ostatnio zmieniony przez szczako Sro Wrz 20, 2006 6:00 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Sro Wrz 20, 2006 6:06 pm   

W nowym mieszkaniu też się pewnie na taka zdecydujemy, co najlepiej świadczy o naszych wobec niej uczuciach :D
Półki nad możesz powiesić, tylko trochę wyżej, więc nie jest tak tragicznie ;)
A mnie akurat fakt, że nie moge rozrzucać na niej podręcznych drobiazgów dyscyplinuje trochę do utrzymywania względnego porządku w łazience :lol:
_________________
chez alma |
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 20, 2006 6:08 pm   

Alma_ napisał/a:
A mnie akurat fakt, że nie moge rozrzucać na niej podręcznych drobiazgów dyscyplinuje trochę do utrzymywania względnego porządku w łazience :lol:


i to jest kolejny dobry argument ;)

półki będą. wyżej. Michał mi zawsze sięgnie, a sama też najmniejsza nie jestem, więc tragicznie nie będzie.

jutro jedziemy po kafle!!
_________________
 
 
fiona83 

Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 2952
Skąd: skądinąd
Wysłany: Sro Wrz 20, 2006 6:09 pm   

My także zdecydujemy się taką pralkę. Powód? Będzie stała w kuchni (malutka łazienka) i , przynajmniej dla mnie, ładowana od przodu nie komponuje się z resztą kuchennego wyposażenia.
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Sro Wrz 20, 2006 6:11 pm   

fionka, racja :)
A taką można zabudować!

Czy ktoś zerknie do mojego wątku mieszkaniowego i doradzi mi coś w sprawie gresu...? Proszę!
_________________
chez alma |
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 20, 2006 6:11 pm   

fionka, ale nad ładowaną od przodu możesz w kuchni zrobić blat. a nad taką już nie.
_________________
 
 
fiona83 

Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 2952
Skąd: skądinąd
Wysłany: Sro Wrz 20, 2006 6:15 pm   

Wiem szczako.
I nawet, idąc tym tropem, można zabudować całą pralkę. W szafce ją zamknąć - widziałam takie rozwiązanie. Ale nie daj Bóg przeciek jaki prujemy zabudowę :?
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Sro Wrz 20, 2006 6:16 pm   

"Prujemy" to chyba za dużo powiedziane - jeśli to szafka, to pewnie da się ją zdemontować, wystarczy przewidzieć taką możliwość.
_________________
chez alma |
 
 
fiona83 

Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 2952
Skąd: skądinąd
Wysłany: Sro Wrz 20, 2006 6:22 pm   

Oj to różnie bywa. Zależy od zastosowanego rozwiązania. Tak czy inaczej - więcej kłopotu. Zresztą jak z wszystkim. Lepiej mieć łatwy dostęp do zagrożonych awarią miejsc ;)
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Sro Wrz 20, 2006 6:23 pm   

Niby tak... ale zgodnie z tym załozeniem nie należałoby zabudowywać wanny, montować geberitów... Ja osobiście nie lubie mieć zbyt wielu urządzeń na wierzchu, wolę zabudować.
_________________
chez alma |
 
 
fiona83 

Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 2952
Skąd: skądinąd
Wysłany: Sro Wrz 20, 2006 6:28 pm   

Wannę obecnie mam zabudowaną, ale murku jest zostawiona dziura ;) . Wszystko wygląda super, bo płytki w tym miejscu są - tylko jest możliwość ich demontażu w każdej chwili. Podobnie jest z zaworami w ścianach.
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Sro Wrz 20, 2006 8:23 pm   

Heh no ja nie podzielam waszego zachwytu pralkami ładowanymi od góry - moim zdaniem nie są wygodne (źle mi się wyjmowało pranie, zamknięciem przytrzasnęłam palce... brrr) - moja ciocia ma taką... Zdecydowanie wolę naszą - wąską, otwieraną z przodu.
Loówkę wybrałabym z zamrażarką na dole (szuflady). Częściej korzysta się z lodówki i jest do niej wygodniejszy dostęp gdy jest na górze. Zamrażarka jest pakowniejsza niż zamrażalnik, a szuflady pomagają w utrzymaniu porządku. No i wreszcie - można na stand by przełączyć i umyć samą chłodziarkę nie rozmrażając zamrażarki ;)
 
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Sro Wrz 20, 2006 8:27 pm   

Kati napisał/a:
zamknięciem przytrzasnęłam palce...

Widocznie nie miała amortyzatorów. Szczako - Wasza ma? Bo to faktycznie dużo ułatwia.
_________________
chez alma |
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 20, 2006 8:36 pm   

Ja się w zupełności zgodzę z Kati co do pralki i lodówki.

Mi się też wygodniej korzysta z tradycyjnej pralki. Są teraz na rynku tradycyjne pralki ładowane od przodu i głębokie na 40 cm (a nie kobyły na 60 cm, te od góry chyba też są takie głębokie) - tak więc zabudowa nad nią półkami jest bardziej symetryczna i nie zajmuje dużo miejsca.

A co do lodówki - też wolę zamrażarkę na dole - lodówkę się jednak często otwiera i za każdym razem nie trzeba się schylać po warzywko na dole czy masełko. Do tego bezpieczniejsza mi się wydaje taka przy dziecku czy zwierzaku.



P.S. Może nowy wątek o sprzęcie AGD?
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Sro Wrz 20, 2006 8:43 pm   

Z lodówką się zgodzę - też wybierałam taką z zamrażarką na dole koniecznie.
I jeszcze jedno - wydawało mi się, że będzie stale pusta... :roll: No i kupiliśmy za małą :?
_________________
chez alma |
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 20, 2006 8:46 pm   

szczako napisał/a:
no i przy takiej ładowanej od góry nie trzeba kucać, więc to dobre dla żył ;)

Przy lodówce nakucasz się dużo więcej. ;)
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Megusia 

Wiek: 40
Dołączyła: 01 Maj 2006
Posty: 248
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 20, 2006 9:01 pm   

Zgadzam się z Kati i z Kryszką. Sami kupiliśmy lodówkę z zamrażalnikiem u dołu, a także pralkę otwieraną z przodu. Muszę powiedzieć, że u nas oba te zakupy były bardzo udane, a już najbardziej pralka, która ma 33 cm głębokości i idealnie pasuje do naszej malutkiej łazienki ( 1,7x1,7)
Ostatnio zmieniony przez Megusia Pią Wrz 22, 2006 4:59 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
FifthAvenue 


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Lut 2006
Posty: 1028
Skąd: Lodz
Wysłany: Sro Wrz 20, 2006 9:56 pm   

Podpisuje sie pod tym co pisala Kati:
Lodowka tylko z zamrazarka na dole.
Pralka ladowana z przodu, nie z gory. Mialam porownanie, ponad rok taka od gory. Wole "tradycyjna" - szczegolnie w przypadku kiedy mozna nad nia bezposrednio miec jakas poleczke czy blat.
_________________
DON'T HATE ME BECAUSE I'M BEAUTIFUL.HATE ME BECAUSE YOUR MAN THINKS I AM !


[/url]
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Pią Wrz 22, 2006 2:29 pm   



Taką mamy :) ma 44 cm głębokości

Jak narazie - super


Co do lodówki - moją babcie namówiliśmy na taką z zamrażarką na dole - choć chciała tradycyjną. Teraz nas wychwala pod niebiosa :P

Alma - my kupiliśmy jedną z najwyższych ;) zwykle nie jest pełna, ale jak jest jakaś impreza, albo sałatki do przechowania - wtedy się przydaje
 
 
 
Magda2 


Dołączyła: 09 Lut 2006
Posty: 209
Skąd: ...
Wysłany: Pią Wrz 22, 2006 7:22 pm   

Do naszego domku w Polsce kupilismy pralke LG ( 45 cm glebokosci, ladownosc 5 kg) i lodowke Amica z zamrazarnikiem na dole ( 3 szuflady).

pralka.gif
Pobierz Plik ściągnięto 689 raz(y) 47.69 KB

 
 
filmowiec 
Firma

Wiek: 43
Dołączył: 15 Mar 2004
Posty: 334
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 22, 2006 9:42 pm   

ja teraz szukam w dobrej cenie pralki electroluxa, wszyscy chwala ta firme
_________________
Marcin vel filmowiec:)
 
 
 
adriannaaa 


Wiek: 44
Dołączyła: 08 Lut 2006
Posty: 659
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Wrz 23, 2006 4:12 am   

Kati napisał/a:


Alma - my kupiliśmy jedną z najwyższych ;) zwykle nie jest pełna, ale jak jest jakaś impreza, albo sałatki do przechowania - wtedy się przydaje


Kati - o tak jak u nas:) biedny mąż, bo on kocha mieć pełną lodówkę, a tą naszą serio trudno jest zapełnić:)))

do tego - na co ja zwracałam dużą uwagę to - system no frost, wszelkiego rodzaju nawiewy oraz komora zerowa, bądź swieżościowa. Lodówki z typową komorą zero - są stanwczo droższe, i błagam nie dajcie sobie wmówić, że taka zwyksza szuflada z napisem fresh - jest komorą:) bo nie raz usiłowano mi to "zasugerować" - jeśli kogoś to interesuje to - komora taka charakteryzuje się tym, że ma osobny nawiew z możliwością regulacji temperatury TYLKO w niej, oraz jest odcięta od pozostałej części lodówki ścianką. Dośc sprytne, gdy nie chcemy zamrażać np mięsa, a chcemy trzymac je w temperaturze niższej niż 0 ( w mojej najniższą temetarurą jest - 7, przy czym w lodówce mogę ustawić do+2 ( miimum), a zamrażarka -18..

filmowiec - jak nie boisz się sklepów internetowych, to polecam, wiem, że agd merkury 24 ma dość atrakcyjne ceny - nieraz kilkaset złotych niższe, niż w media, czy euro agd...
_________________



typ kobiety, co spala kotlety;)
 
 
FifthAvenue 


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Lut 2006
Posty: 1028
Skąd: Lodz
Wysłany: Sob Wrz 23, 2006 12:48 pm   

Jest taka strona www.skapiec.pl tam mozna znalezc praktycznie kazdy sprzet w konkurencyjnych cenach... na przyklad lodowka, ktora ja sobie wybralam jest o kilka stów tańsza niż w tradycyjnym sklepie. DO tego sa opinie uzytkowników, widać od razu, który sklep jest polecany i który cieszy się dobrą opinią.
_________________
DON'T HATE ME BECAUSE I'M BEAUTIFUL.HATE ME BECAUSE YOUR MAN THINKS I AM !


[/url]
 
 
filmowiec 
Firma

Wiek: 43
Dołączył: 15 Mar 2004
Posty: 334
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Wrz 24, 2006 7:18 pm   

ja bac sie sklepow internetowych to nie w moim stylu od samego poczatku jestem na allegro i od poczatku na ebay.pl paczki juz prawie z kazdego zakatka swiata dostawalem az zaczalem zbierac znaczki ponownie:)
_________________
Marcin vel filmowiec:)
 
 
 
kapatka 


Wiek: 35
Dołączyła: 12 Maj 2014
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lut 09, 2016 9:23 pm   

Odkopuję stary temat. Chyba, że moderatorzy uznają, że lepiej wyodrębnić nowy to proszę bardzo. Przymierzamy się do zakupu pralki. Chciałam zapytać na co Waszym zdaniem warto zwrócić uwagę przy wyborze takowej? Chodzi mi o kwestie czysto praktyczne tj np. które programy i funkcje są tak naprawdę przydatne, a które to zbędne bajery? Czy to prawda, że "program dziecięcy" to tak naprawdę tylko chwyt marketingowy, czy "mniej zagnieceń" to też pic na wodę... Słowem wszystko co uważacie za istotne i przydatne.
_________________


 
 
herbatnik 


Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2014
Posty: 651
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lut 09, 2016 11:46 pm   

kapatka, my już jesteśmy po zakupach agd,więc mogę się wypowiedzieć,co dla mnie było istotne. Przede wszystkim rozmiar :) mamy mało miejsca, więc musieliśmy wybrać model węższy niż standardowy,ale pewnie tę kwestię macie akurat ustaloną.
Kolejna sprawa to energooszczędność, A+ stanowczo wystarczy,podobno dwa i trzy plusy to tylko + do ceny,a oszczędność energii nie zdąży się zwrócić,bo pralka się już popsuje do tego czasu.
Głośność-zarówno zwykłej pracy jak i wirowania; tutaj większość modeli ma podobne parametry,więc trzeba tylko odrzucić te wyróżniające się większą ilością decybeli.
Pojemność bębna-w modelach,które oglądaliśmy chyba wszystkie miały taką samą(6 kg), ale może się tak zdarzyć,że będą pralki w podobnej cenie,ale jedna pomieści mniej, druga więcej.
Ilość obrotów na minutę-mnie wystarczy 1000, ale można mieć więcej,a im więcej tym lepiej odwirowane=bardziej suche pranie.

A co do funkcji,o które pytasz, to ja przy wszystkich sprzętach wyznaję zasadę-im mniej bajerów tym lepiej. Nastawiłam w swym życiu wiele prań i z tych wszystkich proponowanych programów wybieram 3 ulubione. Przydatny jest jakiś krótki program, np 30 minut i wyprane-do lekkich zabrudzeń. Poza tym jeden długi z wysoką temperaturą i jeden średniej długości ze średnią temperaturą.
Nie lubię bardzo skomplikowanej obsługi, najchętniej cały czas używałabym tradycyjnych pokręteł od temperatury i programów :D No i jest jedno "udogodnienie",które ma pralka u moich rodziców-jak skończy prać to pika,dopóki się nie wyciągnie prania. Zwariowałabym z czymś takim :)
_________________

 
 
alekul89 


Wiek: 35
Dołączyła: 10 Maj 2014
Posty: 1360
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lut 10, 2016 8:26 am   

herbatnik napisał/a:
No i jest jedno "udogodnienie",które ma pralka u moich rodziców-jak skończy prać to pika,dopóki się nie wyciągnie prania. Zwariowałabym z czymś takim :)


Moja gra melodyjkę jak skończy prać i jestem bardzo zadowolona z tej opcji bo dzięki temu nie zapominam o wyjęciu prania od razu.
_________________


 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Sro Lut 10, 2016 8:42 am   

A moja "pika" tylko raz (trzy krótkie sygnały) jak skończy prać. A później już cisza. Dla mnie ok - wiem kiedy skończyła prać, a nie "zmusza" mnie, żebym już teraz koniecznie wyciągnęła pranie. Jak zrobię to 5 minut później to dramatu przecież nie będzie. :wink:

Zgadzam się, że ważna jest "cichość" pralki. :)

Dla mnie ważny jest też program dla tkanin delikatnych (firanki, bielizna), no i dla swetrów (wełna) - oszczędza mi to prania ręcznego. :) Acha, i moja pralko-suszarka ma jeszcze program prania...butów. Doceniłam to - dla obuwia sportowego (nie tylko dziecka) super sprawa (nie niszczy butów).
_________________
 
 
Terry 


Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 1725
Skąd: łódzkie
Wysłany: Sro Lut 10, 2016 9:57 am   

Kupowalam pralke 2 lata temu ale podziele sie z wami poradami kolegow z jednego ze sklepow z agd
Doradzano mi zebym sprawdzala jej glosnosc. Pralke mozna wyciszyc mata ale to niewielka ulga.
Kolejna rzecz to liczba obrotow. Podobno lepiej wybrac z wieksza moca. Dla prania lepiej stosowac 1000 ale wybrac pralke 1200.
Jesli ma sie miejsce to lepsze sa pralki glebsze.
Dla mnie jest wazne zebym sama mogla ustawiac program. Zadne dziecko, delikatne, czy zwierzak mnie nie interesuja. Sama dostosowuje parametry do prania. Wiecej programow to wieksza awaryjnosc. Program dziecko sama tworze. Ustawia sie temp liczbe obrotow i ilosc prania. Zadna filozofia.
 
 
herbatnik 


Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2014
Posty: 651
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lut 10, 2016 10:29 am   

O właśnie, zgodzę się z Terry. Te wszystkie dodatkowe programy o różnych nazwach mają dostosowane parametry(temperatura, ilość obrotów)do konkretnych warunków,ale lepiej mieć opcję mniej programów z możliwością wprowadzenia zmian samemu.
Co do prania sportowego obuwia, to słyszałam, że jest to bezpieczne tylko w pralkach, które mają bęben i te "wypustki"(nie wiem, jak to nazwać :D ) całe metalowe. Wszystkie modele, jakie obejrzeliśmy miały metalowy bęben i plastikowe wypustki, a mimo to posiadały program sport. Podobno trzepiące się podeszwy w trakcie wirowania mogą uszkodzić plastikowe elementy.

No i zapomniałam napisać o najważniejszym- kapatka, jak już obejrzycie kilka modeli, spiszcie sobie ich nazwy i sprawdźcie opinie w internecie. Czasami można się dowiedzieć czegoś ciekawego.
_________________

 
 
jpuasz 


Dołączyła: 17 Maj 2006
Posty: 1210
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lut 10, 2016 11:01 am   

My co prawda mamy pralkę 7,5 roku, ale muszę przyznać, ze jestem bardzo zadowolona i drugi raz wybrałabym identyczną. Na pralkę dostaliśmy "dofinansowanie" od rodziny, więc mogłam wybierać, a nie jak ze zmywarką wybierać najtańszą z wystawy i lekko obitą :P Na co zwracałam uwagę przy wyborze pralki a co było nieistotne?
1. Ładowana od frontu i żadna inna. W sumie nie znam osoby z pralką łądowaną od góry, któa byłaby zadowolona - jak nic się nie dzieje z samą pralką, to przy podnoszeniu klapy zaczyna dość szybko rdzewieć. Także jeśli tylko masz miejsce, to polecam ładowaną z przodu (wiem, że są też węższe).
2. Przede wszystkim elastyczność - niektórzy wśród rodziny czy znajomych mają dosyć sztywny wybór programów. Tzn np. bawełna ma 3 czy 4 temperatury prania i w obrębie tych programów można zmieniać tylko wirowanie... No nie, u mnie to by nie przeszło. Funkcja, którą mam nazywa się chyba time manager i tak dla każdej temperatury mam możliwość wyboru 5 stopni zabrudzenia. Czyli tak naprawdę zamiast 4 programów (np. 30, 45, 60, 90 stopni) mam 20. I dzięki temu mogę sobie dostosować długość czasu prania (od 20 minut do ponad 3h) czy stopień zabrudzenia ubrań.
3. Funkcja połowy wsadu - nie mam i w sumie nie wiem czy bym używała. I tak pralka chodzi zazwyczaj codziennie, więc po co miałabym puszczać 2 razy dziennie? :P
4. Wszystkie dodatkowe opcje do prania bielizny/jeansów/dziecięce itp. - nie używam. Wg opisu podanego wyżej mam tyle opcji prania, że te dodatkowe nie są mi potrzebne zwłaszcza, że tam jest wszystko na sztywno i nie można zmienić ani temperatury, ani wirowania ani stopnia zabrudzenia. A z normalnych programów mam 5 temperatur dla bawełny, 4 dla syntetyka i 3 dla delikatnych. Jak mam swetry, firanki itp, to używam programu delikatnego i mi to wystarcza.
5. Opcja ułatwiająca prasowanie. Niby jest, parę razy użyłam, ale nie widziałam różnicy :P
6. klasa energetyczna - teoretycznie ma to znaczenie, ale nie biorę tego aż tak pod uwagę. Dlaczego? A no dlatego, że obecnie chyba każda pralka/zmywarka ma program eco i ilość zużytych kwh się zgadza pod warunkiem używania programu eco. Ja go nie używam. Czemu? I znów to samo - bo tam nic nie można wyregulować i wszystko jest na "sztywno".
7. głośność - no tu chyba wszystko napisała herbatnik i w 100% popieram.
8. dźwięki - suuuper sprawa, ale jest coś ważniejszego a konkretnie możliwość wyłączenia :P Przy dziecku się przydaje :D
9. blokada przed dziećmi - i znów uważałam to za zbędny gadżet. Zmieniłam zdanie :P Zmywarka tego nie ma i nie wiem czy się bardziej wściekam na zmywarkę, czy na małego, który mi notorycznie ją wyłącza/pauzuje w trakcie pracy i żadne prośby i groźby nie działają :P
10. opóźnienie startu pracy - mam zarówno w pralce jak i w zmywarce, używam i bardzo sobie cenię.
Na koniec tylko słówko komentarza:
herbatnik napisał/a:
Ilość obrotów na minutę-mnie wystarczy 1000, ale można mieć więcej,a im więcej tym lepiej odwirowane=bardziej suche pranie.

Zgadza się - pranie jest bardziej suche ale też bardziej pogniecione. Rzadko, bo rzadko, ale czasem świadomie wybieram 600 obrotów, żeby potem nie stać nie wiadomo ile przy żelazku.

PS. ehhh i znowu się rozpisałam, ale to już chyba każdy się przyzwyczaił:P
_________________
Pozdrawiam :)
Paulina



Ostatnio zmieniony przez jpuasz Sro Lut 10, 2016 11:02 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
aguuuunia44 


Wiek: 33
Dołączyła: 21 Maj 2010
Posty: 405
Skąd: Głowno/Łódź
Wysłany: Sro Lut 10, 2016 12:28 pm   

Kilka miesięcy temu byliśmy zmuszeni wymienić naszą pralkę.. (poprzednia nie wytrzymała nawet 3 lat!!!! :szok: :szok: ) I pierwsza rzecz na jaką zwracałam uwagę to jak najmniej elektroniki i różnych bajerów. Poprzednia potrafiła być tak mądra że np "stwierdziła" że pranie jest za ciężkie. Wyprała ale wcale go nie odwirowała.... :/ a bęben nie był na maxa zapełniony.

W starej denerwowały mnie też programy. Były za długie, a te krótsze nie odpowiadały mi temperaturą, ilością obrotów lub max ciężkością prania do danego programu (np delikatne chyba były do max 2,5kg ;/ )....

Dlatego obecna pralka jest dla mnie idealna. Ma wyznaczone programy jak każda inna, ale ma też dodatkową opcję, że mogę sobie na danym programie np zmniejszyć temp i obroty. Dla mnie ta opcja jest idealna i praktycznie piorę tylko na jednym programie (bawełna) tylko zmniejszam lub zwiększam temperaturę do odpowiednich tkanin.

Ważna też dla mnie była klasa energooszczędności (A+), ilość obrotów (min 1000), max wsad(min 6kg) oraz cena (za naszą zapłaciliśmy bodajże niecałe 900zł). Stwierdziłam, że po kupnie pralki z bajerami, która wytrzymała niecałe 3 lata nie będę przepłacać i kupię najprostszą. A i tak jestem z niej dużo bardziej zadowolona niż z poprzedniej :D
_________________



Miłego dnia Gość :)
 
 
Terry 


Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 1725
Skąd: łódzkie
Wysłany: Sro Lut 10, 2016 4:09 pm   

Jesli chodzi o pralke ladowana od gory -moj tesc mial. Jedna po 5 latach zaczela razic pradem. Druga dziala juz przynajmniej 4 lata. Ale tesc w porownaniu z nami zadko pierze. Moj maz bardzo chwalil obie pralki. Ale on topornie uzywal jednego programu bez zmieniania. Nie patrzyl tez co pierze. Ale byl zadowolony. :razz:
Ja jej nie uzywalam. Klapa od bebna zawsze dawala mi po palcach. A po tym jak kiedys przekrecil im sie beben i otwieranie utknelo w obudowie juz jej nie tknelam.
 
 
LinaMiódMalina 


Wiek: 36
Dołączyła: 05 Gru 2015
Posty: 239
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lut 11, 2016 12:56 am   

jpuasz napisał/a:

1. Ładowana od frontu i żadna inna. W sumie nie znam osoby z pralką łądowaną od góry, która byłaby zadowolona

ja też nie znam, uznaję, że taki zakup to akt odwagi! :D

jpuasz napisał/a:
opóźnienie startu pracy - mam zarówno w pralce jak i w zmywarce, używam i bardzo sobie cenię.

potwierdzam - szczególnie, jak się ma niezbyt unormowany godzinowo rytm dobowy - można nastawić pranie i z czystym sumieniem iść spać :P

Ps. Bajery jak przykładowo funkcja odkłaczania ubrań z sierści zwierząt uważam za zbędne i nie korzystam bo nie widzę żadnej różnicy. Dla mnie ważnym kryterium była możliwość ustawienia bardzo krótkiego programu prania np. dla paru ciuchów tylko dla odświeżenia po treningu - max. 30 min, ku mojemu zdziwieniu dużo pralek ma spore ograniczenia w takim zakresie.
_________________

 
 
*Dorotka_ 
Moderator


Wiek: 35
Dołączyła: 02 Cze 2012
Posty: 5060
Skąd: Łódź/Wrocław
Wysłany: Czw Lut 11, 2016 9:19 am   

Nad taką ładowaną od frontu, można zrobić zabudowę i wykorzysta się sporo miejsca :)
_________________


 
 
jpuasz 


Dołączyła: 17 Maj 2006
Posty: 1210
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lut 11, 2016 12:40 pm   

Dorotka_ napisał/a:
Nad taką ładowaną od frontu, można zrobić zabudowę i wykorzysta się sporo miejsca

A to dodatkowy plus, taki oczywisty, sama z niego skorzystałam a zapomniałam wspomnieć :)
_________________
Pozdrawiam :)
Paulina



 
 
kaledonia 


Wiek: 40
Dołączyła: 08 Wrz 2006
Posty: 409
Skąd: już nie Retkinia
Wysłany: Nie Lut 14, 2016 1:54 am   

Mamy pralkę ładowaną od góry jak i wszyscy znajomi i nasze rodziny i innej sobie nie wyobrażam.
Raz, że mało miejsca zajmuje (zabudowy żadnej nie planujemy, kupowaliśmy wykończone mieszkanie), a dwa nie zamierzam się schylać, klęczeć przed pralką.

Nie korzystałam nigdy z żadnych programów typu opóźniony start (w zmywarce też nie), połowa załadunku czy innych programów specjalnych.
Pranie się nie gniecie jak obroty mam na max 600.

Wysiada nam właśnie Whirlpool (ma ponad 10lat) i będziemy chyba kupować Miele, bo z tych sprzętów jesteśmy zadowoleni. Proste menu, nawet wyświetlacza nie potrzebuję.
_________________

ślub cywilny 01.12.2012
 
 
Melka33 

Dołączyła: 27 Maj 2015
Posty: 23
Skąd: łódź
Ostrzeżeń:
 4/3/7
Wysłany: Sro Lut 17, 2016 3:32 pm   

Ja mam pralkę automat. Nie musi być duza. Wybraliśmy Candy, ktora jest wąska oraz ma 33 cm... Przy tym mieści 5 kg prania. Tyle nam w zupełności wystarcza oraz nie chcemy więcej....Sprzęt mam różnych marek ale najczęściej jest to albo Hoover albo Amica albo Candy ( mam z nimi dobrze doczynienia).

Reklama sklepu usunięta. Dorotka_
Ostatnio zmieniony przez Dorotka_ Sro Lut 17, 2016 9:02 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jagodaJ 

Wiek: 29
Dołączyła: 15 Mar 2016
Posty: 2
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 15, 2016 8:30 am   

Moim zdaniem nie ma sensu od razu kupować sprzęty najwyższej klasy, wszystkiego się na spokojnie dorobimy :)
 
 
kaledonia 


Wiek: 40
Dołączyła: 08 Wrz 2006
Posty: 409
Skąd: już nie Retkinia
Wysłany: Wto Lip 05, 2016 11:13 am   

jagodaJ napisał/a:
Moim zdaniem nie ma sensu od razu kupować sprzęty najwyższej klasy, wszystkiego się na spokojnie dorobimy :)

Wszystko zależy od możliwości finansowych i podejścia.
Ja lubię rzeczy proste i trwałe i nie kupuję wypasionego modelu średniego producenta tylko tańszy od solidnego Miele :)
Gdyby mnie nie było stać na dobrą zmywarkę zostawiłabym miejsce na nią, nie kupowała czego popadnie. Pralkę pewnie bym kupiła, bo o ile zmywać ręcznie sobie wyobrażam tak z praniem nie bardzo ;)

Dobrze sprawdza się też u nas i w naszych rodzinach AEG/Electrolux (pralki i zmywarki, lodówkę mamy, ale jest głośna). Siemens ma nienajgorsze lodówki.
_________________

ślub cywilny 01.12.2012
 
 
nadiaa 

Dołączyła: 08 Kwi 2023
Posty: 4
Skąd: Poznań
Ostrzeżeń:
 4/3/7
Wysłany: Pon Maj 15, 2023 9:16 am   

Nie znam , ale z pewnością zapoznam się z ich ofertą.
 
 
wiktoria7757 

Dołączyła: 21 Lip 2023
Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lip 21, 2023 11:03 am   

Z Miele nie miałam nic do tej pory ale może kiedyś wypróbuję :)
_________________
agregat
 
 
MartaFokacza 

Dołączyła: 21 Cze 2022
Posty: 23
Skąd: Polska
Wysłany: Sro Sie 09, 2023 5:07 pm   

Kupić taki, który się nie psuje to rzeczywiście trudne zadanie...
 
 
cleopatraa 

Dołączyła: 06 Sty 2018
Posty: 11
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Sie 09, 2023 5:23 pm   

Chyba to mało prawdopodobne. Wszystko się psuje po 2 latach.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl