Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Paznokcie
Autor Wiadomość
efina 


Wiek: 39
Dołączyła: 18 Mar 2006
Posty: 138
Skąd: lodz
Wysłany: Sob Lut 17, 2007 12:52 pm   

karolina napisał/a:
efina dzieki za stronki :) ja tez jestem zwoleniczka zeli i juz nie moge sie doczekac kiedy je znowu bede miala :lol:
Nie ma za co:D

[ Dodano: Sob Lut 17, 2007 12:56 pm ]
Agatka_P napisał/a:
Dziewczyny a ile płacicie za żeliki?
Ja robię prywatnie za 60zl,a tak normalnie w saloniku jakim kolwiek to cenia sie troszke wiecej bo od 80zl do 120 :?
_________________
Jesteśmy małżeństwem od 27.10.2007 :)
 
 
Agatka_P 


Wiek: 41
Dołączyła: 07 Wrz 2005
Posty: 1093
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lut 17, 2007 1:13 pm   

A co ile trzeba uzupełniać i ile to kosztuje?
 
 
efina 


Wiek: 39
Dołączyła: 18 Mar 2006
Posty: 138
Skąd: lodz
Wysłany: Pon Lut 19, 2007 9:36 pm   

Agatka_P napisał/a:
A co ile trzeba uzupełniać i ile to kosztuje?
Paznokietki uzupełnia sie w zaleznosci od tego jak szybko rosną Twoje pazurki-średnio to co 3-4 tygodnie..Koszt uzupałnienia to 50% ceny zalożenia 8) 8) 8) 8)
_________________
Jesteśmy małżeństwem od 27.10.2007 :)
Ostatnio zmieniony przez efina Pon Lut 19, 2007 9:39 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
=MiLi= 


Wiek: 37
Dołączyła: 23 Sty 2007
Posty: 897
Skąd: Rtk, ale z Bałut
Wysłany: Wto Lut 20, 2007 7:51 am   

Ja zawsze miałam sztywne mocne i długie paznokcie, mogłam robić z nimi co chciałam i nie łamały się, wszyscy się zachwycali, ale zauważyłam, że odkąd zaczęłam używać odżywki do paznokci zaczęły mi się kruszyć i łamać :/ i guzik :/ teraz nie używam żadnej odżywki za to smaruje je olejkiem rycynowym liczę, że pomoże :) ale na ślub pewnie zrobię sobie jakieś akryle lub żele :) delikatne i nie za długie :) ciekawe jak będę monety przed kościołem zbierac ;)
_________________
 
 
efina 


Wiek: 39
Dołączyła: 18 Mar 2006
Posty: 138
Skąd: lodz
Wysłany: Wto Lut 20, 2007 12:35 pm   

=MiLi= napisał/a:
Ja zawsze miałam sztywne mocne i długie paznokcie, mogłam robić z nimi co chciałam i nie łamały się, wszyscy się zachwycali, ale zauważyłam, że odkąd zaczęłam używać odżywki do paznokci zaczęły mi się kruszyć i łamać :/ i guzik :/ teraz nie używam żadnej odżywki za to smaruje je olejkiem rycynowym liczę, że pomoże :) ale na ślub pewnie zrobię sobie jakieś akryle lub żele :) delikatne i nie za długie :) ciekawe jak będę monety przed kościołem zbierac ;)
Ja tez miałam swoje piekne pazurki i takze wszyscy sie nimi zachwycali,ale niestety kiedy zapuszczalam pazurki na studniowke to jeden mi sie zlamał-wskazujacy na dodatek :zalamany: i wtedy koleżanki mnie namówiły abym sobie założyła żelowe-no i sie skusiłam..Tak własnie zaczełam nosic pazurki zelowe do tej pory :D i jakos nie moge sie z nimi rozstac..Nawet teraz gdy mam swoje pazurki krociutkie to sa pokryte jedna wastwa zelu dla wzmocnienia i lepszego utrzymywania sie lakieru na nich :D
A jesli chodzi =MiLi= o zbieranie pieniążków przed kościólkiem przedlużonymi pazurkami to mozesz miec troszke problemów :D bo nawet ja czasem nie daje rady w sklepie poradzić sobie z tymi monetami :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:
_________________
Jesteśmy małżeństwem od 27.10.2007 :)
 
 
grusia 

Wiek: 43
Dołączyła: 17 Wrz 2006
Posty: 73
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lut 20, 2007 5:58 pm   

Ja juz od 6 lat mam paznokcie przedluzane, mialam juz przedluzane roznymi metodami. Jestem bardzo zadowolona i nie wyobrazam sobie pazurkow swoich naturalnych choc mam ladna plytke (dluga i waska). Dlon z dlugimi i zadbanymi paznokciami wyglada bardzo ladnie. Lakier trzyma sie bardzo dlugu, zreszta ja mam wtapiany brokat wiec nie maluje lakierem kolorowym tylko bezbarwnym i to tylko raz przy dopelnieniu. A co do zbierania pieniazkow TO DAMY RADE hihihi. Moze dluzej nam zejdzie zbieranie monet przed kościolkiem ale damy rade, napewno nie polamia sie pazurki czy uszkodza.
_________________


Nasz Ślub 28.07.2007
 
 
=MiLi= 


Wiek: 37
Dołączyła: 23 Sty 2007
Posty: 897
Skąd: Rtk, ale z Bałut
Wysłany: Nie Lut 25, 2007 11:40 am   

grusia napisał/a:
Moze dluzej nam zejdzie zbieranie monet przed kościolkiem ale damy rade, napewno nie polamia sie pazurki czy uszkodza.


Bo już brałam pod uwagę założenie rękawiczek na czas zbierania monet ;)
_________________
 
 
efina 


Wiek: 39
Dołączyła: 18 Mar 2006
Posty: 138
Skąd: lodz
Wysłany: Wto Lut 27, 2007 10:33 am   :)

Nie martw sie,nie bedzie az tak zle jak myslisz..Po prostu nie zakladajcie sobie pazurkow 1 dzien przed weselem tylko troszke wczesniej abyscie mogly sie do nich przyzwyczaic:)Najlepiej na poczatku bedzie wam szlo zapinanie malych guziczkow przy koszuli albo spodniach:)a jeszcze lepiej przy zapinaniu bizuteri:)
_________________
Jesteśmy małżeństwem od 27.10.2007 :)
 
 
mila1982 

Wiek: 41
Dołączyła: 25 Sty 2007
Posty: 85
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 19, 2007 2:13 pm   a ja obgryzam

:oops: :oops:
a ja obgryzam...musze przestac ,moze ktos zna jakas dobra manikiurzystke ktora by mi odratowala paznokcie???
 
 
 
asia84 
żonka

Dołączyła: 10 Lut 2007
Posty: 819
Skąd: Łodź
Wysłany: Pon Mar 19, 2007 3:58 pm   

ja nie mam bardzo długich paznokci, chyba, że założę sobie żele, wtedy tak :) teraz niestety nie mogę mieć żeli, ponieważ na uczelni, ciągle pracuję na laboratorium chemicznym :)
_________________


19 lipiec 2008 nasz dzień :)


Magia, która nas otacza sięga gwiazd...
 
 
misia-misia 
Working Mom :)


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Sty 2006
Posty: 1643
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 19, 2007 4:12 pm   

ponieważ od pewnego czasu jestem etatową kurą domową... myślałam, że przy kurowaniu będę miała "pałki" nie paznokcie... ciągłe zmywanie i sprzątanie nie sprzyja ładnym paznokciom.
A tu się okazuje...można mieć ładne paznokcie zmywając naczynia czy talerze kilka razy dziennie i to bez rękawiczek.
Oczywiście wspomogłam się pewnym preparatem ... Merz Special Dragess.
Łykam codziennie i efekty już widać.
Do tego stosuję podkład Astora (we wcześniejszym poście wspomniałam) i lakier Inglota...

I jest suuuper. ładne zadbane średniodługie paznokcie... :D
_________________
 
 
 
Balbina 

Dołączyła: 26 Paź 2006
Posty: 137
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 19, 2007 4:16 pm   

Kiedyś miałam ładne paznokcie.Teraz niestety płytka jest cała w bruzdach i muszę się z tym pogodzić :( Mila jest taki preparat zniechęcający dzieci do obgryzania paznokci.Próbowałaś czegoś takiego?
 
 
MonikaZgierz 

Wiek: 40
Dołączyła: 19 Lut 2007
Posty: 191
Skąd: Zgierz
Wysłany: Pon Mar 19, 2007 4:39 pm   

Po rozmowie z moją kosmetyczką stwierdziłam, że będę miała swoje paznokcie na mój ślub. Tzn. ona mnie namówiła, że skoro i tak mam długie paznokcie, to po co mam robić sobie takie same tylko sztuczne.
 
 
asia84 
żonka

Dołączyła: 10 Lut 2007
Posty: 819
Skąd: Łodź
Wysłany: Pon Mar 19, 2007 4:45 pm   

też tak uważam. jeżeli zakłada się sztuczne to naturalne bardzo się niszczą. też na Twoim miejscu wykorzystałabym naturalne :)
_________________


19 lipiec 2008 nasz dzień :)


Magia, która nas otacza sięga gwiazd...
 
 
Dunia 


Wiek: 47
Dołączyła: 04 Mar 2007
Posty: 167
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon Mar 19, 2007 5:52 pm   

Jeszcze nigdy nie miałam tipsów, żelek czy innych wynalazków, ale chyba będę musiała,... moje paznokcie bardzo się niszczą w pracy- od pyłu kredy :rozpacz: Boję się jednak: czy sztuczne paznokcie nie zniszczą jeszcze bardziej moich naturalnych? czy będę umiała wykonywać wszelkie czynności precyzyjne? Może rzeczywiście pójdę wcześniej do salonu, żeby nie przeżywać stresu tuż przed ślubem. :znudzony: 2 tygodnie wcześniej wystarczą? Ale czy nie będzie wtedy widać kawałka mojego prawdziwego paznokcia w dniu ślubu? O raju ale rozterki mną targają :zakrecony:
_________________

Trzymaj się Gość
Ostatnio zmieniony przez Dunia Pon Mar 19, 2007 5:54 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
asia84 
żonka

Dołączyła: 10 Lut 2007
Posty: 819
Skąd: Łodź
Wysłany: Pon Mar 19, 2007 5:54 pm   

Twoje naturalne paznokcie po tipsach trochę się zniszczą. możesz sobie zrobić wcześniej a później kosmetyczka Ci je uzupełni i nie będzie widać Twojego paznokcia.
do takich paznokci można się przyzwyczaić. ja po dwóch dniach nie miałam już problemu :)
_________________


19 lipiec 2008 nasz dzień :)


Magia, która nas otacza sięga gwiazd...
Ostatnio zmieniony przez asia84 Pon Mar 19, 2007 5:55 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
lilly78 


Wiek: 45
Dołączyła: 26 Sty 2007
Posty: 44
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 20, 2007 12:56 pm   

dziewczyny, a macie może namiary na dobrą kosmetyczkę (chodzi mi o manicure i pedicure) na Bałutach lub w ?ródmieściu?
_________________
 
 
Ela_i_Adam 


Dołączyła: 21 Sty 2007
Posty: 860
Skąd: łódź-widzew
Wysłany: Wto Mar 20, 2007 2:34 pm   

w salonie fryzjerskim "Monika" na wschodniej jest pani która robi bardzo ładnie i dobrze manikir mam u niej zamówiony ślubny (sprawdzone moja ciocia robi tam manikir od kilku lat) niestety nie wiem czy robą pedikir ale będę tam w piątek lub sobote podciąć włosy to moge się zapytać :wink:
_________________

Kocham Cię Adasiu :) 21.07.2007!!!!!!
 
 
lilly78 


Wiek: 45
Dołączyła: 26 Sty 2007
Posty: 44
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 20, 2007 6:57 pm   

o, to jakbyś mogła to się dowiedz, z góry dziękuję :) , a jeszcze mam pytanie, jaki to numer na Wschodniej, ewentualnie ptzy której przecznicy :)
_________________
 
 
Ela_i_Adam 


Dołączyła: 21 Sty 2007
Posty: 860
Skąd: łódź-widzew
Wysłany: Wto Mar 20, 2007 9:11 pm   

numeru nie pamietam ale to jest miedzy pomorską a północną. jak tylko bede to sie dowiem i napisze ci :)
_________________

Kocham Cię Adasiu :) 21.07.2007!!!!!!
 
 
agulus 

Dołączyła: 20 Lut 2006
Posty: 21
Skąd: Łódz
Wysłany: Czw Sie 30, 2007 12:33 am   

jakby ktos szukal dobrego salonu gdzie robia paznokcie to polecam salon Beautica Napiotrkowskiej 69, dziewczyny potrafia wyczarowac cuda :razz:
 
 
 
Maleństwo 

Wiek: 40
Dołączyła: 24 Cze 2007
Posty: 13
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 01, 2007 1:35 am   

niestety jestem obgryzająca:( mam krótką płytkę paznokciową:( za miesiąc ślub nie wiem co robic, jakie rozwiązanie jest najlepsze? czy przyklejane, czy akryl? Jaka mam pewnośc przy jednych i przy drugich ze nie odkleją się czy jakieś inne nieszczęście je spotka? problemem jest właśnie ta moja płytka paznokciowa:/ :roll: nie dość ze krótka to jeszcze słaba:( [smilie=b007.gif] . Niestety kompletnie nie znam się na tych sprawach i proszę o pomoc :help:
pozdrawiam serdecznie:)
_________________
już niedługo, coraz bliżej...

 
 
 
*lmyszka 
Moderator
EL jak elmyszka :P


Wiek: 40
Dołączyła: 26 Lis 2006
Posty: 2328
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 01, 2007 11:39 am   

nie wiem jak tipsy ( ale wydaje mi się że w mniejszym stopniu ) wpływają na paznokcie, ale akryl bym odradzała, zresztą każdy już chyba zna moje zdanie :) akryl bardzo niszczy płytkę paznokcia, więc jeśli masz ją słabiutką to po zdjęciu akryli obawiam się że byś już w ogóle nie mogla sobie z nią poradzić, nakładając akryl spiłowuje się pierwszą część płytki aby właśnie lepiej się trzymały i nie odpadły, jak dla mnie wygląd nie warty cierpień, gdybym następnym razem miałą coś robić z paznokciami to wybrałą bym tipsy
_________________
 
 
 
Cathee 
Firma

Dołączyła: 19 Sty 2007
Posty: 27
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 01, 2007 3:57 pm   

Malenstwo jesli naprawdę masz tak słabą płytkę paznokci to polecam ci zarzywanie odpowiednich witamin tak na codzień. Natomiast na okazję taką jak własny slub zrobiłabym jednak przedłużane paznokcie tymbardziej jesli je obgryzasz zawsze będą estetyczniej wyglądać. Polecam ci zrobienie króciutkich paznokci (naturalny wygląd) delikatnie przdłużonych żelem a nie akrylem lub fiberglasem co jest nieco delikatniejsze niż akryl. Musisz jedynie popytać w których salonach taki zabieg wykonują. Kategorycznie odradzam sztuczne tipsy na "super glue" (gdyż takiego zazwyczaj używają dziewczyny bo ten który jest w opakowaniu zazwyczaj nie trzyma. :-? ) Więc kropelką dopiero zniszczysz płytkę albo skończysz bez połowy paznokci na weselu. :kwasny:
Co do "piłowywania warstwy paznokcia". Jest to najczęściej popełniany błąd przez laików lub niedouczone stylistki które uczą się z kursów na allegro :zly: Przed nałożeniem masy jaką jest akryl lub żel nalezy najpierw ZMATOWI? płytkę paznokcia drobnoziarnistym pilnikiem tak aby się nie świeciła czyli zetrzeć jakby naturalne jej natłuszczenie. Niestety niektóre "stylistki" faktycznie potrafią człowiekowi spiłować pół paznokcia dlatego należy wybrać się do dobrego salonu lub zaufanej czy poleconej osoby :) Pozdrawiam
 
 
 
Maleństwo 

Wiek: 40
Dołączyła: 24 Cze 2007
Posty: 13
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 01, 2007 10:21 pm   

oj dzieki dziewczyny! czyli akryl odpada. moze własnie te zele lub to cos drugie...popytam się o to i zobaczę...oj teraz sobie pluje w twarz ze wczesniej o tym nie pomyslałam.. ech madry Polak po szkodzie:)
jeszcze raz wielkie dzieki!
_________________
już niedługo, coraz bliżej...

 
 
 
ir 

Dołączyła: 27 Lis 2006
Posty: 32
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Paź 02, 2007 4:01 pm   

Jesli chodzi o paznokcie to polecam salon Oasis na Widzewie a w szczegolnosci pania Kinge. Mloda dziewczyna, widac ze to co robi sprawia jej przyjemnoscia. Ja mialam zalozone akryle przez dziewczyne ktora zamiast zmatowic mi plytke to mi ja przetarla. Straszny bol a paznokcie trzymalay sie niecale 2 tyg. Dopiero jak trafilam na pania Kinge to wszystko ladnie mi wyprowadzila. Chodze juz do niej ponad rok i za kazdym razem jestem zadowolona. Paznokcie trzymaja sie swietnie. Jesli chodzi o żel to niestety nigdy nie mialam wiec nie wiem. Ale tam rowzniez robia zelowe
 
 
fastyna 
rudzielec :)


Wiek: 38
Dołączyła: 28 Wrz 2007
Posty: 582
Skąd: Rawa Mazowiecka
Wysłany: Sob Paź 06, 2007 12:45 pm   

Jeśli paznokcie są dobrze zrobione to nie ma szans że odpadną... To sie tyczy zarówno żelu jak i akrylu
_________________
 
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Sob Paź 06, 2007 5:56 pm   

Ale pęknąć mogą.... hihi mi pękł wskazujący - zawadziłam o klamkę w aucie jadąc na zdjęcia...

?aden natomiast nie śmiał odpaść... trzymały się aż zrosły
_________________

 
 
 
fastyna 
rudzielec :)


Wiek: 38
Dołączyła: 28 Wrz 2007
Posty: 582
Skąd: Rawa Mazowiecka
Wysłany: Sob Paź 06, 2007 11:23 pm   

Też nie powinny, chyba że przeżyją bardzo silne uderzenie...
I nie ma też różnicy czy będzie to żel czy akryl
I jeszcze najważniejsza rzecz, płytki sie nie piłuje przed założeniem paznokci, ją sie tylko matowi, a to jest wielka różnica... Osoba która potrafi na prawdę założyć dobrze paznokcie zrobi to tak, że nie zniszczy się nam płytka a paznokcie będą na prawdę trwałe i ładne
_________________
 
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Nie Paź 07, 2007 11:15 am   

Nie no awadziłam o klamkę dość mocno. Cud że tylko kawałek się ukruszył :?
_________________

 
 
 
pscoolka 


Wiek: 42
Dołączyła: 28 Cze 2007
Posty: 181
Skąd: Łódź/Holandia
Wysłany: Pią Lut 08, 2008 5:11 pm   

ja niestety obgryzam paznokcie:( ale poniewaz ślub niedługo wiec postanowiłam je wyhodowac. Dlatego po ?wietach Bożego Narodzenia zrobiłam sobie cudne żele. Ładnie towyglądało ale po 2 tygodniach zaczeły mi sie straszliwie łamać. Więc jak wróciłam do Holandii to musiałam iść do kosmetyczki zeby mi zrobiła akryle. które juz mam 3 tygodnie i zaden mi sie nie złamał. Jutro własnie ide na ich uzupełnienie.. I widac róznice;płytka paznokciowa ładnie sie wydłuzyła. Jeszcze troche je pohoduje i wroce do swoich paznokci:)
_________________

 
 
 
monika_zyga 


Wiek: 37
Dołączyła: 23 Paź 2006
Posty: 401
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lut 09, 2008 8:49 am   

ja jestem bardzo zadowolona ze swoich paznokci :)
zawsze mam dlugie i ladne i nigdy nie robilam akryli i innych, mam nadzieje ze na slub tez mi sie uda takie utrzymac bo nie chce zadnych sztucznych.
_________________
Zapraszam na mojego bloga o rozszerzaniu diety, BLW i nie tylko!
GuGuGa
 
 
 
KaMi1982 


Wiek: 41
Dołączyła: 06 Sty 2008
Posty: 239
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lut 09, 2008 12:27 pm   

Ja obgryzałam przez całą podstawówkę... Potem zapuściłam i wszystkim koleżankom w liceum bardzo się podobały. Miałam bardzo mocne, nie rozdwajałay się, nie łamały. W tamtym roku dopadł mnie kryzys i nie wiem czemu paznokcie bardzo się zniszczyły - łamały się i rozdwajały. Teraz jest już w porządku. Ale mimo wszystko na ślub chciałabym żele. Nigdy nie miałam sztucznych, ale ten jeden raz zaszaleję. :wink:
_________________

 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Wto Lut 12, 2008 7:05 pm   

ja też zawsze miaŁam bardzo Ładne paznokcie - dŁugie, mocne, o Ładnym ksztaŁcie.
Niestety na 2 miesiące przed ślubem wszystko się zmieniŁo. To pewnie stres spowodowaŁ, że paznokcie staŁy się bardzo Łamliwe, kruche. Do ślubu musiaŁam zaŁożyć tipsy - nie chciaŁam żeli czy akryli bo nie zależaŁo mi na trwaŁym efekcie. Teraz dbam o odbudowę pŁytki paznokciowej.
Koleżanka te tipsy umocowaŁa bardzo dobrze. ?wietnie się trzymaŁy i wogóle nie czuŁam, że są sztuczne. Po przyjeździe na salę byŁo powitanie a potem sypanie pieniędzmi, no i w trakcie zbierania oderwaŁ mi się jeden z tipsów. Siedzimy przy stole a ja do męża mówię, że tipsa straciŁam i że muszę go szukać. Z trudem udaŁo mu się przekonać mnie żebym jednak zostaŁa przy stole ale przeżywaŁam utratę tego tipsa przez caŁy obiad :mrgreen:
 
 
gosiaczek1 


Wiek: 44
Dołączyła: 10 Gru 2007
Posty: 48
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lut 12, 2008 10:10 pm   

Ja tez miałam zawsze ładne paznokcie natomiast ostatnimi czasy to sie zmieniło :(
a na ślub nie chcę mieć sztucznych bo jakoś nie jestem do tego przekonana potem w większości przypadków są jeszcze bardziej zniszczone
Postanowiłam łykać skrzyp i mam nadzieję że pomoże ;)
_________________
i stało się :)
 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Sob Lut 23, 2008 12:56 pm   

ja nigdy nie obgryzałam paznokci, jedynie skórki, gdy się denerwowałam :]
mimo to mam strasznie słabe paznokcie-rozdwajają mi sie od kilku lat i nic na nie nie działa-kupowałam już różne kosmetyki (lakiery z odżywką, wosk do paznokci itp) a takze brałam przez długi czas skrzyp, teraz biorę jakąs nowość-belissa... może są troche lepsze paznokietki ale niestety do ladnych to im bardzo daleko... zazdroszcze tym dziewczynom które mają swoje ładne i choc trochę długie paznokcie... :( może macie jakiś pomysł jak temu zaradzić? w związku z powyższym na ślub pewnie zdecyduje się na akrylowe lub żelowe...
 
 
555 


Dołączyła: 02 Lis 2006
Posty: 1486
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lut 23, 2008 1:10 pm   

ja mialam ogromne problemy z paznokciami, dopoki nie przestalam ich malowac (maluje tylko od wielkiego dzwonu).. oczywiscie, uzywam tylko pilniczkow papierowych lub szklanych.. no i wszelkie prace domowe wykonuje w rekawiczkach.. problemy sie skonczyly zupelnie..
_________________
 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Sob Lut 23, 2008 1:20 pm   

rzecz w tym, że ja ich wogóle nie maluje...staram sie o nie dbac jak tylko się da i właściwie nie widać żadnych efektów :( moze sa jakeis domowe sposoby aby sobie z tym poradzic? czasami takie sa lepsze od tych powszechnie znanych z prasy czy tv
 
 
555 


Dołączyła: 02 Lis 2006
Posty: 1486
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lut 23, 2008 1:26 pm   

Cytat:
Domowe sposoby na zadbane dłonie

Jeśli borykamy się z problematyczną płytką paznokcia, warto zastosować domowe sposoby. Domowe sposoby na piękne paznokcie są naprawdę skuteczne i często mogą zastąpić drogie, specjalistyczne preparaty:

*
Moczenie w żelatynie – codzienne moczenie paznokci w żelatynie spożywczej wspaniale wpływają na wygląd paznokci. Pierwsze efekty widoczne są po dwóch tygodniach.
*
Bawełniane rękawiczki - raz w tygodniu można nałożyć na dłonie odżywczą maseczkę - przed snem nasmarować dłonie grubą warstwą kremu, następnie nałożyć rękawiczki i pozostawić aż do rana. Dzięki temu dłonie będą gładkie i jędrne.
*
Sok z cytryny – żółtą płytkę paznokciową można wybielić smarując ją sokiem z cytryny lub zwyczajną oliwką.
*
Moczenie w oliwie z oliwek– codzienne moczenie paznokci w ciepłej oliwie oliwek doskonale wpływa na kondycję paznokci.
*
Maseczka z ziemniaka - gotujemy dwa ziemniaczki, rozgniatamy je tworząc puree, dodajemy 2 łyżki oliwy z oliwek ( lub oleju), odrobinę mleka i tak powstałą masę nakładamy na dłonie.
*
Gumowe rękawice - są absolutnie niezbędne przy wykonywaniu wszelkich domowych czynności, w czasie których stykamy się z wodą i detergentami.
*
Kremowanie rąk – obowiązkowo po każdym myciu.



źródło

Cytat:
Domowe sposoby na piękne dłonie i paznokcie

Z powodu braku czasu i środków finansowych mało która kobieta korzysta z zabiegów w gabinetach kosmetycznych. Niestety samo piłowanie i malowanie paznokci odżywkami nie wystarcza. Zwłaszcza w okresie zimy skóra dłoni i płytki paznokci wymagają specjalnych dopalaczy.

Przedstawiamy wam 7 sposobów na tanie i naturalne poprawienie kondycji dłoni i paznokci:
1. Maczanie paznokci w podgrzanym oleju z oliwek z kilkoma kroplami cytryny rozjaśnia i zmiękcza skórki wokół paznokci.
2. Wcieranie płynnej witaminy A i E w płytkę wzmacnia paznokcie.
3. Aby poprawić wygląd paznokci można codziennie moczyć je w żelatynie spożywczej.
4. Kondycję całych dłoni poprawi papka z 2 ziemniaków, 2 łyżek oliwy z oliwek, i łyżki mleka.
5. Podgrzany miód z sokiem z cytryny działa wygładzająco na spierzchnięte dłonie.
6. Połysk na paznokciach uzyskasz dzięki maseczce ze startego ogórka, soku z połowy cytryny, i 2 łyżek startego jabłka. Dłonie wystarczy zanurzyć w maseczce na 15-20 minut.
7. Raz w tygodniu zrób dłoniom peeling z cukru.

Naturalne dbanie o paznokcie i dłonie to nie tylko domowe mikstury i maseczki, ale również codzienna pielęgnacja.
Zamiast metalowych pilników stosuj te szklane lub papierowe. Nie niszczą struktury paznokcia.
Prace domowe wymagające użycia detergentów wykonuj w rękawiczkach ochronnych, najlepiej tych nasączonych balsamem.


Na koniec nasza sentencja:
Bądź piękna już teraz!


źródło
_________________
Ostatnio zmieniony przez 555 Sob Lut 23, 2008 1:27 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Sob Lut 23, 2008 1:40 pm   

hmm...dzieki dzieki-ciekawe tylko czy te wszystkie metody przynosza skutki :) na mnie te sposoby z oliwa nie dzialaja-już próbowalam :| ale zaciekawila mnie ta żelatyna-o tym nie slyszałam...
 
 
555 


Dołączyła: 02 Lis 2006
Posty: 1486
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lut 23, 2008 1:51 pm   

ja wiem tylko, ze kazda z tych metod trzeba stosowac dluzszy czas, zeby zaobserwowac jej dzialanie.. zycze powodzenia :))
_________________
 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Sob Lut 23, 2008 1:54 pm   

wierz mi, ze juz nie raz się zawziełam i potrafiłam stosować różne metody np przez kilka miesięcy....rezultaty były minimalne i jak przestawałam stosowania danej metody to lamliwośc i rozdwajanie powracaly :( ale teraz poprobuje niektorych z tych, które wymienilas :]
 
 
efina 


Wiek: 39
Dołączyła: 18 Mar 2006
Posty: 138
Skąd: lodz
Wysłany: Pon Lut 25, 2008 10:45 am   :P

Ja swoje pazurki(Mam ZELOWE) zakladalam na swoj slub i wesele ,dokładnie tydzien przed 27.10.2007 i trzymaja mi sie do tej pory tzn tipsy juz mi dawno zrosly ale uzupełniam sobie odrost na swoim naturalnym juz pazurku:) :)
_________________
Jesteśmy małżeństwem od 27.10.2007 :)
 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 05, 2008 10:43 pm   

Na włosy i paznokcie polecam kurację H-Pantotenem.
 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Czw Mar 06, 2008 1:37 am   

hmmm...a na czym polega ta kuracja? co to jest H-Pantoten?
 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 11, 2008 10:35 pm   

H-Pantoten to tabletki - zestaw minerałów i witamin, które kupuje się w aptece. Cała kuracja jest dość droga, ale niezwykle skuteczna.
 
 
fiona83 

Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 2952
Skąd: skądinąd
Wysłany: Czw Paź 23, 2008 8:12 pm   

Akrylowy french z muszelkami autorstwa misi-misi :mrgreen:

 
 
555 


Dołączyła: 02 Lis 2006
Posty: 1486
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Paź 23, 2008 8:14 pm   

mozna te muszelki na zwykle pazurki nalozyc, bo sa sliczne.. :))
_________________
 
 
fastyna 
rudzielec :)


Wiek: 38
Dołączyła: 28 Wrz 2007
Posty: 582
Skąd: Rawa Mazowiecka
Wysłany: Pią Paź 24, 2008 9:13 pm   

muszelki są dość grube i sztywne więc z nałożeniem ich na naturalne paznokcie będzie spory problem
_________________
Ostatnio zmieniony przez fastyna Pią Paź 24, 2008 9:14 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Ela_i_Adam 


Dołączyła: 21 Sty 2007
Posty: 860
Skąd: łódź-widzew
Wysłany: Pią Paź 24, 2008 9:46 pm   

dziewczyny a gdzie jest salon misi? może ja też się wybiorę zrobić pazurki na poprawę humoru :lol: co prawda sztucznych nie potrzebuję ale zawsze ładnie pomalowane pazurki są miłe :razz:
_________________

Kocham Cię Adasiu :) 21.07.2007!!!!!!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl