Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Paznokcie
Autor Wiadomość
szaorma 

Dołączyła: 05 Mar 2014
Posty: 72
Skąd: Śląsk
Wysłany: Pią Wrz 19, 2014 8:07 am   

Nigdy żadnych nie stosowałam. Myślę, że wystarczy przyjmować witaminy zawarte w owocach i warzywach. A tak poza tym przez kilka ostatnich miesięcy do paznokci stosuję olejek arganowy. Są dzięki niemu naprawdę mocne.
 
 
Terry 


Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 1725
Skąd: łódzkie
Wysłany: Wto Maj 05, 2015 8:34 am   

Ponieważ znów się rozpoczęła dyskusja w jednym z dzienniczków, to pozwolę sobie na cytat z http://blogkokoszki.eu/

Odżywka Eveline zawiera formaldehyd czyli aldehyd mrówkowy.
"Długotrwałe stosowanie odżywek/lakierów z aldehydem mrówkowym może prowadzić do choroby paznokcia – onycholizy. Onycholiza to oddzielenie się płytki paznokciowej od łożyska, najczęściej dotyczy to bocznej części paznokcia. Chora płytka zmienia kolor na biały, szary, żółty, brązowy lub czarny, a miejsce to może być doskonałym miejscem do rozwoju różnych bakterii oraz grzybów...
Dopuszczalne stężenie formaldehydu w kosmetykach to 2 %, czyli tyle ile ma odżywka Eveline. Nie oznacza to jednak, że możemy czuć się bezpiecznie! Na forach, blogach możecie poczytać informacje i zobaczyć zdjęcia paznokci dziewczyn, którym ta odżywka zrobiła istne spustoszenie..."
"Pamiętajcie, żeby nie stosować odżywki na bardzo uszkodzoną płytkę paznokcia, zwłaszcza po zdjęciu tipsów, żelu czy hybrydzie!"

Co prawda blogerka napisała, że po 2 miesiącach u niej nic się nie działo i poleca odżywkę, z opcją odstawiania jej. Jedak popełniła poważny błąd. Onycholiza nie wynika z alergii na formaldehyd. Jeśli u was nic się nie dzieje, to gratuluję... Ale czy warto ryzykować stałe stosowanie, gdy i tak macie kiepskie paznokcie.

Do tego polecam przeczytanie http://joannapanna.blogsp...strzezenie.html Blogerka też była zachwycona odżywką, ale do czasu...
 
 
Gomigo 


Dołączyła: 08 Maj 2015
Posty: 224
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Maj 08, 2015 9:48 pm   

Jejku! Ja nie mogę przywrócić od dawna swoim paznokciom mocy. Są kruche, łamią się i rozdwajają przy byle dotknięciu. Męczę się z tym od roku jak nie lepiej. Stosowałam odżywki Eveline. Nie wiedziałam :( chyba zmyje to paskudztwo i przez jakiś czas nie będę nic stosować, może to poprawi sprawę. Biorę ponad rok preparaty na paznokcie (dość drogie) i nie ma poprawy, dzięki za info, poczytam sobie o tym.
 
 
Terry 


Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 1725
Skąd: łódzkie
Wysłany: Pon Maj 11, 2015 7:18 pm   

A próbowałaś ciepłej oliwy i bawełnianych rękawiczek?
 
 
Gomigo 


Dołączyła: 08 Maj 2015
Posty: 224
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Maj 12, 2015 9:00 am   

Właśnie jestem na takowej kuracji. Olej słonecznikowy trzymam na paznokciach ok 5 min. Robię to 3 razy dziennie, do tego krem do rąk cały czas w obiegu. Po 3 dniach widać poprawę, płytka jest bardziej nawilżona. Jem słonecznik :) Paznokcie są twardsze, szczególnie te z rozdwojoną płytką paznokcia. Ścięłam je krótko i czekam na efekty. Dodatkowo wcinam galeretki :) żelatyna odbudowuje strukturę paznokcia, moja stara metoda z młodzieńczych lat.
 
 
Terry 


Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 1725
Skąd: łódzkie
Wysłany: Wto Maj 12, 2015 1:09 pm   

Stara, ale świetna. Szkoda, że zapomina się o starych metodach, jak oliwa na paznokcie, jedzenie orzechów i pestek słonecznika, dyni, albo stosowanie nafty na włosy. To na prawdę działa i nie szkodzi nam, jeśli nie mamy alergii.
 
 
Gomigo 


Dołączyła: 08 Maj 2015
Posty: 224
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 14, 2015 5:00 pm   

Na razie jest super, minęło kilka dni i nie złamałam ani jednego paznokcia :D . Kruszyły się wcześniej nawet jak wykonywałam proste czynności, np. otwieranie szuflady, drzwi kluczem, otwieranie pudełka z ciastkami. Codziennie nawilżam je olejkiem arganowym z Joanny. Wcześniej miałam olej słonecznikowy. Są bardzo fajnie nawilżone :) już i jestem ciekawa jak ta kuracja wypadnie po miesiącu stosowania.

[ Dodano: Sro Lip 22, 2015 10:01 pm ]
Kuracja wypadła znakomicie, nigdy nie miałam tak mocnych i pięknych paznokci!!! Olejek arganowy i rycynowy czyni cuda. :D
 
 
Catylyn89 


Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 1836
Skąd: Krk
Wysłany: Sro Wrz 02, 2015 10:00 am   

Gomigo napisał/a:
Olejek arganowy i rycynowy czyni cuda. :D


Ja daję na paznokcie mieszankę olejków: rycynowy, ze słodkich migdałów i z drzewa herbacianego. Paznokcie mam rewelacyjne, nie łamią się i baaardzo szybko rosną :)
_________________
 
 
*Dorotka_ 
Moderator


Wiek: 35
Dołączyła: 02 Cze 2012
Posty: 5060
Skąd: Łódź/Wrocław
Wysłany: Sro Wrz 02, 2015 7:34 pm   

polecam tabletki Biotebal :P mi włosy rosły 2 cm w miesiąc.
_________________


 
 
patrycjaw 

Dołączyła: 21 Wrz 2015
Posty: 2
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 21, 2015 1:39 pm   

a żeby się nie łamały?
 
 
Forever 

Wiek: 34
Dołączyła: 17 Wrz 2015
Posty: 54
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 21, 2015 1:54 pm   

To radzę wprowadzić do diety dużo ryb i owoców morza, rezygnując jednocześnie ze słodyczy. Dużo warzyw i wody mineralnej - zmiana diety poprawia wygląd cery i paznokci lepiej niż kremy i odżywki.
 
 
ManaMana 

Dołączyła: 11 Kwi 2014
Posty: 31
Skąd: nie wiadomo
Wysłany: Pią Kwi 08, 2016 10:57 pm   

Gomigo napisał/a:
Na razie jest super, minęło kilka dni i nie złamałam ani jednego paznokcia :D . Kruszyły się wcześniej nawet jak wykonywałam proste czynności, np. otwieranie szuflady, drzwi kluczem, otwieranie pudełka z ciastkami. Codziennie nawilżam je olejkiem arganowym z Joanny. Wcześniej miałam olej słonecznikowy. Są bardzo fajnie nawilżone :) już i jestem ciekawa jak ta kuracja wypadnie po miesiącu stosowania.

[ Dodano: Sro Lip 22, 2015 10:01 pm ]
Kuracja wypadła znakomicie, nigdy nie miałam tak mocnych i pięknych paznokci!!! Olejek arganowy i rycynowy czyni cuda. :D
Tak się zastanawiam jakby to się miało do paznokci przy stopach?? Ja mam takie hmm jakoś nie zdrowo wyglądające koślawe. Już duży sukces, że znalazłam obcinak, który sobie poradzi z dużym paluchem a się nie złamie, w Drogerii Natura mają taki dział Natura Accesories a tam taki wielki obcinak, jest świetny. Niestety to nie poprawi wyglądu płytki, a jest taka jakaś matowa, nie ładna. Chciałabym mieć takie fajne błyszczące paznokcie.
 
 
jagna111 

Dołączyła: 09 Lut 2016
Posty: 10
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Pią Maj 20, 2016 3:12 pm   

ja mam długie, zapuszczam
 
 
kfr89 


Dołączyła: 27 Mar 2016
Posty: 154
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lip 20, 2016 7:39 pm   

Na paznokcie nigdy nie narzekałam, zawsze były mocne i nie łamały się ;-) nigdy też nie stosowałam odżywek ani nie chodziłam do kosmetyczki na akryle/żele itp. We wrześniu pierwszy raz sprawię sobie hybrydę na dłonie i stópki żeby pięknie wyglądać na wakacjach w Grecji :) mam nadzieję, że hybryda wytrzyma ogromną temperaturę i kąpiele w słonej wodzie ;)
 
 
alekul89 


Wiek: 35
Dołączyła: 10 Maj 2014
Posty: 1360
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 21, 2016 7:32 am   

kfr89 wytrzyma na pewno :) Ja w zeszłym roku na urlop w Grecji miałam hybrydę na dłoniach i stopach. Wytrzymała słońce, piasek, słoną morską wodę i wodę w basenie.
_________________


 
 
marikakak 

Dołączyła: 20 Wrz 2016
Posty: 11
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 20, 2016 1:45 pm   

Ja nigdy nie miałam ani żelowych, ani akrylowych. Co polecacie? Chodzi mi przede wszystkim o to, żeby paznokieć się za bardzo nie zniszczył.
 
 
Aga5 

Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2016
Posty: 11
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lis 23, 2016 12:13 pm   

Właśnie, tez sie tego obawiam. Moja kolezanka miala straszne paznokcie po zdjęciu żelek i to mnie trochę od nich odstrasza
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl