Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Internet
Autor Wiadomość
misia-misia 
Working Mom :)


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Sty 2006
Posty: 1643
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Paź 03, 2006 12:49 am   Internet

Sprawa się ma tak...
Mamy podpisaną umowe z dostawca internetu (nie podam nazwy a chyba powinnam w ramach ostrzeżenia)na okres 3 lat. Termin umowy upływa bodajże w lutym 2007.
Dostawca jednak wcale nie dba o jakość usług.
Wysokie opłaty miesięczne nijak się mają do tego co oferuje dostawca...
80zł co miesiąc za prędkość łącza o ile pamiętam to 1024 kbit/s ale:
:arrow: gratis co chwila wysokie pingi (standard)
:arrow: gratis co chwila wymiana urządzen w centrali (o dziwo ciągle coś wymieniają a i tak się psuje!)-raczej wymówka niż fakt
:arrow: gratis co chwila przerwy w dostawie...a to burza przeszła i elektrownia ich odłączyła (bujda), a to kable im zalało, a to serwisant zachorował, a to grypa panuje i netu nie ma, ze to twój komputer ma zła kartę sieciowa (mimo tego że dawniej działało).... każda wymówka jest dobra
:arrow: gratis wysokie rachunki za dzwonienie do nich ze skargami
:arrow: limity na ściąganie, nadmienię że umowa która była spisywana nie obejmowała limitów. Limitu wprowadzono z czasem...Ale czy w takim razie nie powinna być sporządzona nowa umowa albo aneks do starej?

W umowie zaznaczają że za brak netu przez 48h (od chwili zgłoszenia) obniżaja jednorazowo o 10 zł! + za każdy dzień ileś zł... Tylko że awaria trwa 24 godz potem znów dobrze przez 48 h potem znowu awaria...

U mnie w Cz-wie takie cos było nie do pomyslenia. Za 40 zł miałam stabilny net, bez limitów o prędkości chyba ponad 600kb/s a w nocy 2Mb/s (256kB/s).
Awaria była raz na ruski rok, przy czym uprzedzali o niej.

A tu ni z gruchy ni z pietruchy nowa awaria.Oni nic nie robią tylko urządzenia wymieniają...

Mój problem
polega na tym , czy widzicie jakieś podstawy do zerwania umowy?
Co mi radzicie.
Moze ktoś z was zna się trochę na umowach , przepisach, na prawie.

Po drugie prośba... znacie jakiegoś innego dostawcę?
Moze byc transfer o połowę niższy za mniejsza kwotę ale w miarę stabilny i bez takich cyrków.
Z tego co wiem Neostrada nie wchodzi w grę bo w tym rejonie (konkretnie na tej ulicy) nie można podłączyć Neostrady. Chyba ze przez modem...raczej dziękuje ale nie skorzystam.
A co śmieszniejsze znajomy który mieszka ulicę dalej ma Neostradę... my już nie możemy.Chyba ze zmienimy nr telefonu...
Toya też odpada.
Mozę znacie jakiś innych dostawców?
Chodzi nam o jakąś alternatywe dla tego dostawcy. Z tego co się zorientowałam to takowej alternatywy nie ma...
Doradźcie coś..
_________________
 
 
 
emilkaa 
więcej niż mama


Wiek: 41
Dołączyła: 28 Gru 2005
Posty: 674
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Paź 03, 2006 1:27 am   

neostrada nie wchodzi w gre w rejonie ale jak zmienisz numer to juz wchodzi... no tak zrozumialam z twojego postu... to zmien numer! a nie moze byc przez dialog?

w odpowiedzi zas na Twoje pytanie podstawy do zerwania umowy to sama sobie wypisalas.. 8)
 
 
fiona83 

Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 2952
Skąd: skądinąd
Wysłany: Wto Paź 03, 2006 6:34 am   

Na prawie się nie znam, więc umowy się nie tykam 8)

Co do dostawców. Ja mam TOY? i bardzo sobie chwalę, ale jak sama napisałaś odpada. NEO, nawet jeślibyś mogła - odradzam szczerze. Zielony natomiast ma Internet drogą radiową. Zainstalowali mu na dachu talerz (identyczny jak drzewniej satelitarne ;) ) i wsio. Tyle, że narzeka gdy jest mgła, wiatr - ponieważ akurat nadajnik jest dość daleko. Ale, po pierwsze mieszka na obrzeżach (i nie sądzę by w centrum były problemy - chyba, że bbudynki, drzewa), a po drugie takie firmy się wciąż rozwijają i nadajników przybywa :)
Dlatego możecie się zainteresować taką formą dostawy usług sieciowych :)
 
 
Żaneta 
Jestem mamusią

Wiek: 39
Dołączyła: 17 Lip 2005
Posty: 925
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: Pon Paź 09, 2006 10:29 am   

Ja mam internet w Multi Mediach i teraz w promocji mam 512 za 25 PLN przez pierwszy rok później przez kolejny 65 PLN,a potem zmienić można na promocję. Nie ma przerw,nie rozlącza się i nie ma żadnych problemów. Mają coraz więcej klientów i dbają o nich
_________________
 
 
pinia_pinia 

Dołączyła: 19 Lip 2005
Posty: 331
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 09, 2006 11:34 pm   

Ja też chwalę TOYE. Miałam do tej pory u nich 256 za 49 zł a, teraz bez dopłat zwiększyli wszystkim prędkość do 512 :mrgreen: No i umowa tylko na 12 m-cy. Łącze symatryczne, więc bardzo stabilne. Nigdy nie miałam jeszcze sytuacji, że netu nie było.
 
 
dzarusia 


Wiek: 41
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 336
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 09, 2006 11:39 pm   

ja mam toye od kilku lat i bardzo sobie chwalę .... co chwile zwiększaja prędkość ... teraz mam 1024/750 ... jest giciarsko ...
a co do neostrady to zupełnie nie polecam ... nie miałam,ale słyszę od ludzi, że są wiecznie jakieś problemy :znudzony:
_________________
Buziaczki dla Ciebie Gość




Moje przygotowania :) http://forum.wesele-lodz.pl/viewtopic.php?t=17528
 
 
 
mischelle22 


Wiek: 42
Dołączyła: 27 Gru 2003
Posty: 1211
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Paź 10, 2006 3:52 pm   Re: Internet

misia-misia napisał/a:

czy widzicie jakieś podstawy do zerwania umowy?
Co mi radzicie.


Doczytaj uważnie w umowie jakie są podstawy do rozwiązania umowy.Bo w TP możesz rozwiązać umowę jeżeli dostawca nie wywiąże się z warunków umowy (np.brak netu przez okres dłuższy niż 48h)


misia-misia napisał/a:
Z tego co wiem Neostrada nie wchodzi w grę bo w tym rejonie (konkretnie na tej ulicy) nie można podłączyć Neostrady. Chyba ze przez modem...raczej dziękuje ale nie skorzystam.
A co śmieszniejsze znajomy który mieszka ulicę dalej ma Neostradę... my już nie możemy.Chyba ze zmienimy nr telefonu.



Neostrada jest tylko przez modem, więc nie rozumiem o co konkretnie chodzi - że Wy nie możecie ? Może nie możecie zamówić pakietów internetowych?

Ja mam od 3 lat neostradę 512kb/s i jeszcze niegdy nie miałam z nią problemów.
Do poczytania:
http://www.tp.pl/prt/pl/klienci_ind/internet/internet_w_domu/neostrada_tp/
_________________

 
 
 
misia-misia 
Working Mom :)


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Sty 2006
Posty: 1643
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Paź 10, 2006 4:49 pm   

Dowiedzieliśmy się, że istnieje już możliwośc podłączenia Neostrady na naszej ulicy. Jeszcze do niedawna aby to zrobić trzeba było zmienić nr telefonu.
I dobrze bo chyba się zdecydujemy na Neostradę.
Ponoć są różne opinie o Neo. Jedni mówią że dobra inni odradzają. Znajomy ma, chwali sobie. Nie ma żadnych problemów.
Więc chyba weźmiemy bo innych opcji niestety nie ma...
Co do umowy...
Wysłaliśmy podanie do dostawcy o odłączenie przedterminowo netu. Napisaliśmy dlaczego... wymienilismy te wszystkie wady o których wcześniej wspomniałam.
Zaznaczylismy że powinni dac aneks do umowy a nie dali itd. Jutro mamy zadzwonić w sprawie decyzji.
Zobaczymy co z tego wyjdzie.
_________________
 
 
 
Nemek 


Dołączył: 17 Maj 2006
Posty: 24
Skąd: Z daleka ;-)
Wysłany: Wto Paź 10, 2006 7:53 pm   

witam

Z Lodzi nie jestem ale jako ze bede sie tam przeprowadzal i to juz nie dlugo bo za rok :) nie caly :) to siedze w tym troche bo net jest bardzo przydatny :)

Tutaj jestem jednym z adminow 2500 osobowej sieci lokalnej takze mozliwe ze co nieco pomoge :)

Nie zostal nigdzie tutaj wymieniony Dialog (albo nie doczytalem :P ) www.dialog.pl
Moim zdaniem przystepne ceny za uslugi :) zeby nie gadac glupot najprosciej wejsc na strone i poczytac :) polecam lacza ADSL 1 i 2 Mbit.

Toya jest OK ale ma limit ;/ jezeli ktos nie zasysa duzo to wsam raz bo limt jest dosc spoory :)

Misia teraz pytanie do czego Ci internet jest potrzebny. Co do Toy przemilcze bo nie mialem z nimi sam do czynienia (tylko u mojego Slonka :) ) a z autopsji moge wypowiedziesz sie o MultiMediach, TP SA, Dialogu, Netii i GTS.

Wiec po kolei.

MultiMedia - nowa firma na rynku oferujaca dostep do interneteu. Bardzo ladne oferty wiele promocji i brak kruczkow w umowach. Dobra obsluga klijenta. Nie wiem tylko jak jest z adresem IP. Czy jest publiczny czy nie.

Jezeli nie wszyscy wiedza:
Publiczny adres IP to taki ktory jest jeden na calym swiecie zaden inny komputer nie bedzie mial takiego.
"Niepubliczny" adres IP najczesciej spotykamy w sieciach lokalnych amtorskich. Ludzie maja wpisane adresy najczesciej z puli 192.168.0.* i posiadaja 1 adres IP z ktorego korzystaja wszystkie komputery sieci przy wyjsciu na swiat.

TP SA - Odradzam jak tylko moge. Po 1 kruczkow prawnych jest od groma i troche. Zawarcie umowy o neostrade to jest masakra.

Dowod: Znajoma kupila neostrade 1zl aktywacja jakis symbolicny abonament za rok. Oczywiscie te dopiski gwiazki kwatuszki sa tak male ze cos musiala pominac bo pozniej w 2 roku (przyz awarciu umowy na 2 lata) placila wiecej niz normalnie jak sie kupi noe. o 15 zl wiecej ale zawsze... przebolala fakt bo $ miala. Ale gdy mijal ostatni dzien umowy gdy nie chciala jej przedluzac w TP SA powiedziano jej ze rezygnacja w dniu disiejszym bylaby zerwaniem umowy przed terminem... (paranoja!!) a nastepnego dnia powiedziano jej ze umowa ulegla automatycznie przedluzenie na koejne 2 lata. Zerwala umowe zaplacila 600 zloty kary i zmienila telefon na netie.

Ogolnie nie polecam tez z tego powodu ze sa limity o ktorych czasem pracownicy w TP SA sami nie wiedza (neo 128 to 7 GB na miechj czy tam 5GB). Poza tym dochodzi tutaj sprawa zmiennego IP.

Zmienne IP - to prawdziwe IP jednak przypisane do danej centrali. Za kazdym razem laczac sie komputer dostaje z serwera DHCP inny adres. Masakra dla tych co lubieja posciagac. Pule adresow IP sa czesto blokowne na hubach DC i innych prgramach p2p.

Usluga DSL droga... poza tym dalej sa kruczki w umowach ;/

Dialog - Idealny dla tych ktorzy lubia posciagac z inetrnetu. Brak limitow jakichkolwiek. Publiczny adres IP i dobre lacza za dobra cene. Nie wiem jak jest z koniecznoscia posiadania numeru telefonu.

Netia - Nie przegladalem dawno oferty. Trzeba sie dowiedziec na stronie www.netia.pl czy w danym rejonie wogole jest :) takze tutaj moze tyle

GTS Internet Partners - Moj dostawca internetu. Uwazam ze najlepsze rozwiazanie w tym kraju. Jednak w tym przypadku moze miec tez wade. Otoz jezeli macie siec lokalna gdzie jest okolo 50 uzytkownikow zaczyna sie ta zabawa oplacac. Dla pojedynczej osoby jest to wogole nie oplacalne. Lacze 1 Mbit/1Mbit kosztuje okolo 1500 zl. A cena spada im wiecej jest uzytkownikow. Nasza siec posiada 3x 128 Mbit/s i lazce rezerwowe 1Mbit/s. W ciagu 5 lat istnienia i rozbudowy sieci awarie byly doslownie 2 ze strony dostawcy. W samym LANie wiadomo ze zawsze cos moze pasc szczegolnie po burzy no i przy tak dużej sieci (prawie 30 blokow). Takie wawarie naprawiamy do 12h jezeli to w dzien a gdy cos sie w nocy zepsuje to w nastepny dzien jest naprawione.
Za lacze placimy 3x7500zl uzytkownicy placa po 50zl na miesiac. Daje to dosc duzo pieniedzy ale utrzymanie takiej infrastruktury kosztuje. Przykald kabel no 1zl za metr :) wymkienialismy ostatnio i zuzylismy okolo 7km :)

Lacza satelitarne - Wiem ze takie cos w Polsce jest. dziala ponoc calkiem calkiem. GTS swiadczy taka usluge ale jest bardzo dorga wiec pomijam ja. Ale wiem ze sa oferty bardziej na poziomie okolo 350zl za miesiac. To i tak duzo ale w branzy polaczen satelitarnych to przystepna cena.


Takze Misia jest nad czym myslec. jak masz pytania pisze odpowiem na kazde jezeli bede umial :)

Co do zerwania umowy jezeli w umowie jest napisane co innego a macie jako uzytkownicy co innego wspolnie wystapic chyba najlepiej do sadu konsumenta czy jak sie to zwie ze cos jest nie tak... Z tego co pisalas firma nie jest za porzadna wiec mozecie sie w niej spodziewac ze narzucaja wam fachowych terminow (gaorzej jak sie znacie :hyhy: ) albo was po prostu splawia...

No i chyba tez jestes aktywnym zasysaczam z tego co piszesz :)

ja z naszej sieci jestem bardzo zadowolony :) 11 ludzi sie dogadalo i cos stworzylo razem :) transfery wynosza (gwarantowane przy pelnym obciazeniu sieci) 50KB/s na uzywtkonika. W rzeczywistosci tak ani razu nie bylo nawet jak prosilismy :) srednio to 100KB/s z programow P2P, do 300 z serwerow FTP i do 1,5 MB/s z serwerow HTTP (dzieki serwerowi proxy). W kazdym razie rekord moj to ok 350GB sciagnietych danych na miesiac :) chyba wiecej nie bylo :P

Dla Ciebie moim zdaniem najlepszy jest Dialog :) jezeli jest w okolicy :)

uff sie rozpisalem :P ale to chyba zboczenie zawodowe :P

pozdrawiam
 
 
bajeczka 


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Mar 2005
Posty: 940
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Paź 10, 2006 8:25 pm   

Jak dla mnie fajna dyskusja tylko, że u mnie jest dostepna tylko TPSA (Ruda Pabianicka)............
_________________


Życzę miłego dnia i pozdrawiam Cię gorąco Gość :)
 
 
 
mls 

Wiek: 40
Dołączyła: 04 Paź 2006
Posty: 112
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Paź 15, 2006 1:40 pm   

ja mam TOYE i bardzo sobie ja cenie. obecnie mam lacze 1024/ 750 kb/s za 69 pln, przyczym pierwsze 2 miesiace sa za 29 pln, a podlaczenie za 1pln. unowa tyko na 12 miesiecy i co jest najwazniejsze "STALE IP" :D
 
 
 
FifthAvenue 


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Lut 2006
Posty: 1028
Skąd: Lodz
Wysłany: Nie Paź 15, 2006 5:26 pm   

Nemek, dzieki za takie obszerne informacje. Juz niedlugo mnie tez czeka decyzja: jaki net.
Jeszcze dokładnie sie nie orientowałam jakie opcje dostępne sa na Roadogoszczu. Wiem tylko, ze jest tam jakas kablówka, ale co to - nie wiem.
Jeszcze tu pewnie wróce za kilka tygodni już z dokładniejszymi pytaniami.
_________________
DON'T HATE ME BECAUSE I'M BEAUTIFUL.HATE ME BECAUSE YOUR MAN THINKS I AM !


[/url]
 
 
mischelle22 


Wiek: 42
Dołączyła: 27 Gru 2003
Posty: 1211
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Paź 15, 2006 7:53 pm   

Nemek napisał/a:

Ale gdy mijal ostatni dzien umowy gdy nie chciala jej przedluzac w TP SA powiedziano jej ze rezygnacja w dniu disiejszym bylaby zerwaniem umowy przed terminem... (paranoja!!) a nastepnego dnia powiedziano jej ze umowa ulegla automatycznie przedluzenie na koejne 2 lata. Zerwala umowe zaplacila 600 zloty kary i zmienila telefon na netie.



Faktem jest że za gapowe się płaci.
Mogła uważnie przeczytać umowę, ponieważ znalazłaby napewno zapis, że umowę można rozwiązać nie poźniej niż 30 dni przed jej zakończeniem, a nie w ostatni dzień :)
_________________

 
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Pon Paź 16, 2006 7:30 am   

To prawda co napisała Mischelle ;)


( dotyczy nie tylko TP SA ale wszelkich innych umów na czas określiny (Aster, chello, orange, plus, era i inne)
 
 
 
Nemek 


Dołączył: 17 Maj 2006
Posty: 24
Skąd: Z daleka ;-)
Wysłany: Wto Paź 17, 2006 12:25 am   

a oczywiscie ze macie racje :) no coz nie pomoglo dostarczenie wszystkich dokumentow bo tepsa zapomniala rzeczywiscie wydrukowac jej calego regulaminu bo jak wiadomo oni wszystkie umowy drukuja na miejscu... tlumaczenie tepsy oczywiste - klient zgubil ;] takze rozwiazala umowe kare zaplacila i zmienila telefon na dialog :D

czy lepiej nie wiem ale kumpel ostanoi zakupil za 77zl brutto lacze 2Mbit/0.5Mbit cos jakos tak :) mowi ze wypas :)

pozdrawiam

Jak ktos ma jakies pytania pisac :)
Ostatnio zmieniony przez Nemek Wto Paź 17, 2006 12:27 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Paź 27, 2006 11:10 am   

my już jesteśmy podłączeni :)
mamy neostradę, a co za tym idzie telefon stacjonarny (póki co TePSA jeszcze nie rozdzieliła tych dwóch usług, do czego jest zobowiązana, na szczęście).
obdzwoniliśmy wszystkie możliwe firmy zapewniające net i żadna nie oferuje usług w naszym bloku.
jest kablówka, ale biuro wygląda bardzo niezachęcająco, że się tak wyrażę, a czas oczekiwania to min. 4 tygodnie. baliśmy się takiej niestabilnie wyglądającej firemki i zdecydowaliśy się na monopolistę.
telefon założyli po 4 dniach, net po 1 od zakupienia modemu.
transfer jest szybki i dostaliśmy dodatkowe 10GB.

teraz kombinujemy bezprzewodowy. :hyhy:
_________________
 
 
misia-misia 
Working Mom :)


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Sty 2006
Posty: 1643
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Paź 27, 2006 9:54 pm   

Nemek dzięki wielkie za tą jakże obszerną rozpiskę o internecie.
To co napisałeś dam do przeczytania mojemu mężowi. On jest duuużo bardziej oblatany w te klocki niz ja.Wtedy może wspólnie dojdziemy do jakiegoś wniosku.
Co do Neostrady to możemy ją podłączyć u nas (Gdańska objęta jest już podłączaniem).Ale wahamy się ...
4web to w naszym przypadku tylko radiówka (kabli nam nie pociągną). A wiadomo jak jest z radiówką...
Dialogu nie braliśmy pod uwagę. Trzeba by się dowiedzieć czy na naszej ulicy jest możliwe podłączenie i spytać jak z numerem telefonu.
Co do naszego dostawcy to sprawa ma się tak. Zostały nam 4 miesiące do końca umowy. Dogadaliśmy się, ze od następnego rachunku będziemy mieć niższa stawkę ale i niższy transfer. I w ten sposób pociągniemy do lutego. Co dalej ... zastanowimy się czy podpisywac z nimi nową umowę (wątpliwe) czy szukać kogoś innego.
Gdybym miała jeszcze jakieś pytania to uderzę do Ciebie na priv...

P.S. Pisząc tego posta miałam kolejna w dniu dzisiejszym przerwę w działaniu netu!! szkoda słów...
_________________
 
 
 
Nemek 


Dołączył: 17 Maj 2006
Posty: 24
Skąd: Z daleka ;-)
Wysłany: Pon Paź 30, 2006 9:31 am   

Szczako jezli neta uzywac bedziecie tylko do przegladania www sprawdzania poczty i GG to w zupelnosaci wam tepsa wystarczy...

Jezli jednak chcecie sciagac pliki (jakiekolwiek) ogladac TV przez neta lub sluchac radia (chyba bardziej popularne :P ) tp moje kondolencje :twisted: zalezy jeszcze jakie macie neo jak 128 to limit na miech to 7 GB. Jako ciekawostke podam ze ogaldanie tego forum co 2 dzien przez caly miesiac (i to jeszcze nie sprawdzanie kazdego tematu) to ruch na laczu okolo 3 GB :) wiec jezli ktos zawsze obleci cale forum i to co dziennie bo ma czas to 8 GB jak nic moze i wiecej...

co do rozdzielenia telefonu od neta TPSA jest do tego zmuszana juz 4 lata :) nie robia tego bo:
1. stac ich na zaplacenie comiesiecznej kary
2. zyski z polaczenia tych uslug pozwalaja im jeszcze zarabiac przy comiesiecznej karze ;] dopoki ktos nie wymusi na nich tego pod duza grozba czy grzywna dopoty TPSA tego nie rozlaczy ;] a kto podskoczy monopoliscie co trzyma 89% polskiego rynku telekomunikacyjnego w garsci? tylko jeszcze wiekszy monopolista - Orange (oni znowu maja 63% swiatowego rynku :D ) trzeba wierzyc ze Orange kupi TPSA i cos zmieni...

Co do radiowek dobry pomysl tylko kupcie jak cos sami porzadne zeby sie nie kopaly ale to czytaj nizej :P



Misia

No wiec szukajcie do oporu nim podpiszecie umowe z tepsa.

Co do radiowek to wszytsko zalezy jaka odleglosc jaka zabudowa i jakie radiowki... otoz u nas tez sie na poczatku kopalo poki byly kiepskie radia... Jendak w koncu zakupilismy radia 3com (okolo 1200 za pare) ale maja dozywotnia gwarancje i poki co ten rok przetrwaly i burze tez :P takze no czasem warto wydac zeby miec spokoj na dluzszy okres czasu :)

pozdrawiam
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lis 05, 2006 7:47 pm   

no proszę, jaka wyczerpująca odpowiedź :)
nie używamy netu do ściągania plików, więc nie będzie źle.
dostaliśmy dodatkowo te 10GB, a Michał mówi, że to dotyczy tylko p2p, więc po Forum mogę chyba buszować ile chcę :roll:
_________________
 
 
555 


Dołączyła: 02 Lis 2006
Posty: 1486
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lis 05, 2006 10:49 pm   

powiem tylko tyle, ze jesli chodzi o tpsa, to generalnie z neo 2048 jestesmy zadowoleni i nie placimy wcale bardzo duzo.. limitow mimo siedzenia w necie nie przekraczamy..
a w przypadku nieuczciwych dostawcow uslug internetowych polecam kontakt z Urzedem Komunikacji Elektronicznej:
Delegatura UKE w Łodzi
p.o. Dyrektora: Andrzej Grenewicz
Adres: 90-418 Łódź, Al. Tadeusza Kościuszki 5/7
Tel. 042 633 94 54
Fax 042 636 80 39
e-mail: a.grenewicz@uke.gov.pl

dostaniesz pelna informacje na temat tego, co mozesz zdzialac, a jak za posrednictwem urzedu zlozysz skarge to beda sie z Toba obchodzic jak ze smierdzacym jajem ;))

pozdrawiam i trzymam kciuki..
 
 
Nemek 


Dołączył: 17 Maj 2006
Posty: 24
Skąd: Z daleka ;-)
Wysłany: Wto Lis 07, 2006 9:48 pm   

Tego ze limit dotyczy pp tylko nigdzie sie nie doszuklem w regulaminie na stronce :P jezeli tak wam powiedzieli w tpsa to trzeba wierzyc na slowo :)

Mi by to pasilo bo jest mozliwosc przepuszczenia calego p2p tak zeby wygladalo to jak na ruch www (czyli http) tzw tunneling :) zasysanie bez ograniczen :P i to mozna powiedziec ze za grosze :P
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 07, 2006 9:49 pm   

trafiłam na speca, a ja tylko po Michale powtarzam :)
_________________
 
 
mischelle22 


Wiek: 42
Dołączyła: 27 Gru 2003
Posty: 1211
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 13, 2008 8:40 pm   

A czy ma ktoś doświadczenia z internetem w Erze?
Chodzi mi o internet tzw. stacjonarny?
I jeżeli ktoś wie też jak sie sprawuje telefon stacjonarny w tej sieci to też prosiłabym o info.


Mam komórkę w Erze i nie narzekam - dlatego rozważam też zakup netu i stacjonarki.?
_________________

 
 
 
Ela_i_Adam 


Dołączyła: 21 Sty 2007
Posty: 860
Skąd: łódź-widzew
Wysłany: Pon Paź 13, 2008 8:44 pm   

z tego co wiem to tzw era domowa jest całkiem dobra moja szefowa po problemach z tpsa zmieniła na erę i jest zadowolona ;)
_________________

Kocham Cię Adasiu :) 21.07.2007!!!!!!
 
 
@ice 
Administrator
Pan i Władca


Wiek: 45
Dołączył: 08 Paź 2003
Posty: 332
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Paź 14, 2008 2:38 pm   

2 MB na 12 miesięcy w TP opłaca sie bardziej niż w Erze
_________________

Admin czuwa, Admin radzi , Admin NIGDY Was nie zdradzi :)
Zanim zadasz pytanie skorzystaj z wyszukiwarki - to nic nie boli.
Lekcja używania opcji szukaj
 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Paź 16, 2008 3:41 pm   

Mischellka - a Dialog? Najtańszy abonament stacjonarny 25 zł brutto z 15 impulsami + internet 6 MB za 69 zł.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
mischelle22 


Wiek: 42
Dołączyła: 27 Gru 2003
Posty: 1211
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Paź 16, 2008 3:50 pm   

Dialog odpada na tym moim "zadupiu" :(

Powiem wam jeszcze coś śmiesznego....
Chcieliśmy internet stacjonarny razem z telefonem w Netii.
O ile z netem nie byłoby problemu, to z telefonem owszem...
Każda firma, która Nas interesowała - nie mogła przenieść Nam numeru telefonu.
W regulaminie jest wszędzie napisane, że na linii TP nie ma takiego problemu.
My mieliśmy telefon w Tele2 (dodam, że również na linii TP).To było niestety dużym problemem dla Netii i dla Ery - bo dla nich Tele2 to nie linia TP :roll:
Musieliśmy najpierw przejść z powrotem do TP, aby za rok móc cokolwiek kombinować dalej.
Jak dla mnie to głupie, ale niestety.
Przedłużyliśmy dlatego Neostradę na rok i za rok możemy dopiero kombinować dalej.
_________________

 
 
 
Balbina 

Dołączyła: 26 Paź 2006
Posty: 137
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Paź 17, 2008 7:58 pm   

W Multimediach internet 1 Mb 48zł a telefon 49zł z 3000 min na Polskę.Tak było jak podpisywałam umowę w kwietniu.
 
 
mischelle22 


Wiek: 42
Dołączyła: 27 Gru 2003
Posty: 1211
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Paź 22, 2008 11:22 am   

Wszystko fajnie, ale u mnie też nie Multimedii :(

[ Dodano: Sro Paź 22, 2008 11:22 am ]
Czy ktoś się orientuje w przepisach?
Chodzi m o to, że składaliśmy zamówienie do Netii na telefon z internetem.
Okazało się, że nie ma możliwości podłączenia u Nas telefonu.
Jeżeli więc na jednej umowie był zamówiony pakiet (tel+internet) to uważam, że skoro nie nie będzie telefonu to umowa, którą zawarłam jest nieważna - prawda?

A Ci durni z Netii zażyczyli sobie pisemnego odmówienia internetu - bo według nich zamówienie było złożone. :roll:

Kto ma rację?
_________________

 
 
 
=MiLi= 


Wiek: 37
Dołączyła: 23 Sty 2007
Posty: 897
Skąd: Rtk, ale z Bałut
Wysłany: Sro Paź 22, 2008 11:29 am   

misia-misia napisał/a:
gratis co chwila przerwy w dostawie...a to burza przeszła i elektrownia ich odłączyła (bujda), a to kable im zalało, a to serwisant zachorował, a to grypa panuje i netu nie ma, ze to twój komputer ma zła kartę sieciowa (mimo tego że dawniej działało).... każda wymówka jest dobra


U nas jak zrywa połączenie i zdarza się to kilka dni z rzędu to Sebek dzwoni, składa reklamacje, oni przysyłają nam przeprosiny i zmniejszają nam opłatę :)

Ja u Rodziców miała 4web i byłam bardzo zadowolona , a tutaj mamy Vline (Sebek miał też u Rodziców net w Vline) i poza tymi przerwami jest ok :)
_________________
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Paź 22, 2008 12:55 pm   

mischelle22 napisał/a:
Okazało się, że nie ma możliwości podłączenia u Nas telefonu.

A nie sprawdzili tego przed podpisaniem umowy?

=MiLi= napisał/a:
tutaj mamy Vline

Najgorszy dostawca netu. :evil:
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
mischelle22 


Wiek: 42
Dołączyła: 27 Gru 2003
Posty: 1211
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Paź 22, 2008 12:59 pm   

kryszka napisał/a:
mischelle22 napisał/a:
Okazało się, że nie ma możliwości podłączenia u Nas telefonu.

A nie sprawdzili tego przed podpisaniem umowy?



Podobno można było.
Trzy razy powtarzaliśmy, że mamy telefon w tele2 - Pani nie widziała problemu, bo jak wiadomo tele2 i netia się połączyły.
Po tygodniu jednak okazało się, że problem jest :evil:

Nie chcę komentować "profesjonalizmu" obsługi klientów w Netii :twisted:
_________________

 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Paź 22, 2008 1:08 pm   

Wg mnie i tak musisz napisać pismo. Napisz, że umowę uważasz za nieważną z ich winy, że zostałaś wprowadzona przez nich w błąd i że w takim razie rezygnujesz z ich jakichkolwiek usług. Zanieś bezpośrednio do biura obsługi i niech ci przystemplują że otrzymali.


TP SA też nam w firmie tak zrobiła. Wszystko było cacy, dopóki po instalacji modemu nie okazało się, że na ISDN nie da się włączyć Neostrady. I heja - wszystko do zwrotu.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
misia-misia 
Working Mom :)


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Sty 2006
Posty: 1643
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 18, 2011 9:40 pm   

ja mam pytanie do osób z Kozin i nie tylko...
Jakie firmy udostępniają tam internet?
Wiem, że na sto procent Multimedia i TP. Czy coś jeszcze?
Szkoda ze Toya nie ma tam swojego łącza...
_________________
 
 
 
*lmyszka 
Moderator
EL jak elmyszka :P


Wiek: 40
Dołączyła: 26 Lis 2006
Posty: 2328
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 25, 2011 8:22 pm   

misia na kozinach nie ma żadnego wyboru :(
jest jeszcze dialog
a to ty teraz na Kozinach urzędujesz?? :)
_________________
 
 
 
misia-misia 
Working Mom :)


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Sty 2006
Posty: 1643
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 25, 2011 9:08 pm   

lmyszka napisał/a:
na kozinach nie ma żadnego wyboru


no właśnie to mnie nie pociesza....

lmyszka napisał/a:
a to ty teraz na Kozinach urzędujesz??


lada chwila tak :)
_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl