Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
gdzie sie obywaja teraz nauki w Łodzi
Autor Wiadomość
lida 

Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 8
Skąd: łodz
Wysłany: Sro Paź 04, 2006 10:28 am   gdzie sie obywaja teraz nauki w Łodzi

Może ktoś wie gdzie teraz odbywają sie nauki? najlepiej oczywioście popołudnia (praca) Poproszę o popmoc :shock:
pozdrowienia dla wszystkich narzeczonych :D
Ostatnio zmieniony przez lida Sro Paź 04, 2006 10:29 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
madzia8181 


Wiek: 42
Dołączyła: 05 Paź 2006
Posty: 701
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Paź 05, 2006 9:56 am   

Ja wybieram sie na nauki do koscila akademickiego nie pamietam jak sie nazywa ale znajdujeise prawie na rogu siekiewicza a pilsudskiego. Nie robia problemow. zajecia trwaja ok 5 tyg niestety 2 razy w tg ale za to popludniami. Trzeba sie dowiedziec kiedy rusza grupa i sie zapisac.
_________________
 
 
 
milkablabla 

Wiek: 46
Dołączyła: 25 Kwi 2006
Posty: 14
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 09, 2006 3:01 pm   Re: gdzie sie obywaja teraz nauki w Łodzi

lida napisał/a:
Może ktoś wie gdzie teraz odbywają sie nauki? najlepiej oczywioście popołudnia (praca) Poproszę o popmoc :shock:
pozdrowienia dla wszystkich narzeczonych :D


W kościele na Zgierskiej (Najświętszego Serca Jezusowego) są teraz w poniedziałki o 19. Dzisiaj są trzecie zajęcia, poprzednie dwa trwały po 35 minut. Ksiądz jest ok. Myślę że gdyby ktoś chciał zacząć od 3 zajęć, czyli od dziś to nie byłoby wielkiego problemu.
 
 
Agas 


Dołączyła: 17 Lip 2006
Posty: 115
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Paź 10, 2006 8:04 am   

z tego co pamiętam napewno nauki przedmałżeńskie odbywają sie u Jezuitóow na ul, Sienkiewicza przy Galerii Łódźkiej
 
 
katia 


Wiek: 42
Dołączyła: 06 Lis 2005
Posty: 178
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Paź 11, 2006 1:12 pm   

Duszpasterstwo Akademickie W?ZEŁ
ul. Kopcińskiego 1/3

- zapisy na 1 spotkaniu
- godz. 19
- terminy:
16.10
23.10
30.10
06.11
13.11
20.11
27.11
04.12
 
 
Mała_Mi 


Dołączyła: 12 Paź 2006
Posty: 15
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Paź 18, 2006 10:31 pm   

To ja dodam do tego nauki na Dąbrowie, w kaplicy u o. Franciszkanów na Tatrzańskiej.
Na razie były dopiero 2 zajęcia, w tym pierwsze organizacyjne, więc na pewno jeszcze nie jest zbyt późno żeby się ewentualnie dopisać.
Zajęcia odbywają się co środę (razem 10 śród) o godzinie 18.00.
_________________
 
 
madzia8181 


Wiek: 42
Dołączyła: 05 Paź 2006
Posty: 701
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Paź 19, 2006 10:32 am   

Bylam wczoraj w kosicele akademickim na sienkewicza i nauki zaczynaja sie 23 listopada i trwaja do 18 grudnia.
w poniedzialki i czwartki od godziny 19.

pozdrawiam
_________________
 
 
 
j_kal 

Dołączyła: 09 Lis 2006
Posty: 1
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lis 09, 2006 12:38 pm   Re: gdzie sie obywaja teraz nauki w Łodzi

lida napisał/a:
Może ktoś wie gdzie teraz odbywają sie nauki? najlepiej oczywioście popołudnia (praca) Poproszę o popmoc :shock:
pozdrowienia dla wszystkich narzeczonych :D

Zapytaj w kościele św. Katarzyny w Zgierzu. My tam mieliśmy w sierpniu nauki trwały tylko 2 dni, krótko i fajnie. Płaciliśmy co łaska na kościół, ok 20 zł
 
 
Nikulec 

Wiek: 42
Dołączyła: 07 Lis 2006
Posty: 171
Skąd: łódź
Wysłany: Wto Lis 28, 2006 2:13 am   

U Jezuitów na ul. Sienkiewicza 60 podobno nauki odbywają się "na okrągło" jak to powiedział mi pan z kancelarii. Wystarczy się zapisać w którąś środę między godz. 17-18. Z tym, że spotkania ciągną się przez 4 tygodnie, po 2 razy w tyg. i są płatne 30 zł od osoby.

Ja osobiście mam zamiar odbyć nauki właśnie u św. Katarzyny w Zgierzu, o których pisała też j_kal. Tam są 3 spotkania 3 dni pod rząd na godz. 19-stą. Z tym, że najbliższe nauki mają być po Wielkanocy, także jak komuś są potrzebne wcześniej to musi szukać dalej :(
 
 
madzia8181 


Wiek: 42
Dołączyła: 05 Paź 2006
Posty: 701
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 28, 2006 8:22 am   

Nikulec napisał/a:
U Jezuitów na ul. Sienkiewicza 60 spotkania ciągną się przez 4 tygodnie, po 2 razy w tyg. i są płatne 30 zł od osoby.



prawda ale platne sa 40 zl od osoboy :)
ja jestem juz po 2 spotkaniu...jeszcze tylko 6...
uffff

fajnie jest z tym ze jak nie uda sie byc na minimum 6 zajeciach, mozna odrobic zajecia na ktorych mielismy nieobecnosc z inna grupa i nie ma potrzeby powtarzania calego kursu... :)
_________________
 
 
 
Linka 


Wiek: 45
Dołączyła: 29 Mar 2005
Posty: 334
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 28, 2006 8:22 am   

Wiem, że od niedzieli 26 listopada rozpoczęły się w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela na Al. Włókniarzy. Odbywają sie po południu w niedzielę. Co do kosztów i dokładnej godziny i ilości spotkań - trzeba zadzwonić do kancelarii.
_________________


:)
 
 
yott 

Wiek: 46
Dołączyła: 28 Lis 2006
Posty: 2
Skąd: Łódź
  Wysłany: Wto Lis 28, 2006 10:12 am   a ile czasu wazne jest zaswiadczenie?

Moze wiecie na ile wczesniej przed slubem warto zapisac sie na nauki? Mam niejasne wrazenie ze "zaswiadczenie" z nauk wazne jest tylko przez jakis czas <3 miesiące> :| Mylę się? :oops:

Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów,

Asia
 
 
madzia8181 


Wiek: 42
Dołączyła: 05 Paź 2006
Posty: 701
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 28, 2006 10:18 am   

tak, mylisz sie :)
nauki sa wazne cale zycie...jesli mialas je np w liceum i dostalas takie zaswiadczenie na lekcji religii to jest ono wazne i nie musisz chodzi na takie nauki :)
_________________
 
 
 
Nikulec 

Wiek: 42
Dołączyła: 07 Lis 2006
Posty: 171
Skąd: łódź
Wysłany: Wto Lis 28, 2006 1:26 pm   

No popatrz madzia, mi pan w kancelarii zaśpiewał 30 zł. Może trafiłam na jakąś promocję ;)
 
 
Agnies 


Wiek: 41
Dołączyła: 05 Gru 2006
Posty: 9
Skąd: łódź
Wysłany: Pią Gru 08, 2006 10:21 am   Nauki przedmałżeńskie

Cześć ja własnie uczęszczam na nauki w kościele na sienkiewicza u Jezuitów ten kościół jest przy zbiegu ulic piłsudskiego i sienkiewicza zapisy są bodajrze w środy miedzy 18-19 ale najlepiej wejść do kancelarii tam po lewo i tam powiedzą gdzie trzeba iść. Spotkań jest 9 spotkań 2 razy w tygodniu. od 19 do 21 czasem krócej. Płatne jest 40 zł na koniec kursu i w dodatku za zaświadczenie jeśli oczywiście chodzi ktos tylko dla towarzystwa to jest to bezpłatne.
Pozdrawiam
_________________

Nasz Dzień slubu to 25 sierpnia 2007 r. ;)
Ostatnio zmieniony przez Agnies Pią Gru 08, 2006 10:22 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
madzia8181 


Wiek: 42
Dołączyła: 05 Paź 2006
Posty: 701
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Gru 08, 2006 10:28 am   

:) ja tez wlasnie na nie uczeszczam :) wiec chyba jestesmy w jednej grupie :)
_________________
 
 
 
Agnies 


Wiek: 41
Dołączyła: 05 Gru 2006
Posty: 9
Skąd: łódź
  Wysłany: Pią Gru 08, 2006 12:51 pm   kurs przedmałżeński

Z tego co wiem to sa dwie grupy ale moze razem na mnie uczęszczamy :D
_________________

Nasz Dzień slubu to 25 sierpnia 2007 r. ;)
 
 
justyncia83 

Wiek: 41
Dołączyła: 19 Wrz 2006
Posty: 55
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: Nie Gru 10, 2006 3:47 pm   

czesc wszytskim forumkowiczkom.
właśnie wybieram się z moim ukochanym na nauki przedmałżeńskie.
jedziemy do klasztoru w Łagiewnikach bo o 17-tej zaczynają się tam nauki.
dowiadywałam się w kilku miejscach o nauki i tylko w łagiewnikach było najdogodniej dla nas- po pierwsze spotkania sa w niedziele a poza tym ksiadz powiedzial ze co prawda kurs juz sie zaczal- tydzien temu ale nie ma problemu jak zaczniemy od tej niedzieli.
zobacze dzis jak tam jest i napisze wam co i jak.


buziaki i pozdrowionka dla wszystkich forumkowiczek.pa

[ Dodano: Wto Gru 12, 2006 4:08 pm ]
czesc wszystkim forumkowiczkom.
w niedziele byłam na naukach przedmałżeńskich w klasztorze.
pojechaliśmy tam troszkę wcześniej żeby się czegoś dowiedzieć- jednak jedyne co usłyszeliśmy to to że nauki odbywają się o 17-tej.
o tej właśnie godzinie- czekając w sali stwierdziliśmy, że chyba jest coś nie tak bo nikt się nie pojawia.ale na szczęście przyszła bardzo duża grupa ludzi.
na moje oko było 50 no może nawet 60 osób.
duuużo!!!
ojciec spoko- zaczął opowiadać o "przeszkodach w zawarciu związku małżeńskiego".
spotkanie trwało ponad godzinkę.
mój misio troszkę ziewał- ale jak zauważyłam to nie tylko on- dużo osób wyglądała na znudzoną.
pod koniec było sprawdzanie obecności- i wtedy zapisaliśmy się!
spotkań jest podobno jeszcze - 4-ry.
spoko- myślę, że damy radę.hehe!!!
pozdrawiam wszystkich

BUZIAKI DLA WAS...

[ Dodano: Pon Gru 18, 2006 8:17 am ]
hej hej.
jestem po kolejnym spotkaniu w Łagiewnikach.wczoraj mniej osób przybyło na nauki- być może zrezygnowali.
spotkanie prowadził inny ojciec niż ostatnio.
opowiadał jakie dokumenty są potrzebne, jak wygląda ceremonia ślubna itd.
jak dla mnie to nawet ciekawe.
jednak spotkanie trwało dłużej niż ostatnio.trwało 1,5 godzinki.
następne spotkanie dopiero 7 stycznia.Fajnie!!!
już niedługo razem z Misiaczkiem będziemy mieć z głowy te nauki.bo po nowym roku jeszcze 3 spotkania- i koniec.

POZDRAWIAM WSZYSTKIE FORUMKOWICZKI
_________________
JUSTYNCIA83
 
 
Madjarica 


Wiek: 42
Dołączyła: 01 Sty 2007
Posty: 71
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Sty 13, 2007 3:56 pm   

Witam!
Wlasnie otrzymałam odpowiedź od Pana prowadzącego nauki w parafii Jezuitów przy Sienkiewicza 60. Oto co napisał:

"Nową edycję zaczynamy 8 lutego (w czwartek) o 19.00 w parafii o. Jezuitów. Zajęcia odbywają się 2 x w tygodniu (poniedziałek, czwartek). Jest 9 spotkań ok. 2 godziny każde), opłata za cały kurs wynosi 40 złotych od osoby.
Zajęcia zawsze zaczynają się o 19.00, trwają do ok. 21.00 (dwie godziny
trzeba sobie zarezerwować). Zapraszam 8 lutego do poradni
rodzinnej (tam odbywają się zajęcia), na Sienkiewicza 60 (budynek po prawej
stronie kościoła."

Z tego co wiem można się zapisać mailowo - ja tak zrobiłam - koszb@poczta.onet.pl- to adres mailowy Pana odpowiedzialnego za katechezę, do niego należy napisać.

Mam nadzieję, że komuś przydadzą się te informacje :)

P.S. Jeżeli kogoś interesują nauki w Katedrze - na razie nie ma ustalonego terminu, należy dzwonić jakoś w połowie miesiąca, wtedy powinno być coś wiadomo.
 
 
*lmyszka 
Moderator
EL jak elmyszka :P


Wiek: 40
Dołączyła: 26 Lis 2006
Posty: 2328
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Sty 13, 2007 4:05 pm   

a nauki sa płatne z tego co ja się dowiadywałam to są za darmo, ja będę odbywała w Zgierzu i nic mnie to nie będzie kosztować.
_________________
 
 
 
Madjarica 


Wiek: 42
Dołączyła: 01 Sty 2007
Posty: 71
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Sty 13, 2007 6:36 pm   

Ja dzwoniłam do 3 czy 4 kościołow i wszędzie są płatne: 30 - 40 zł. Masz szczęście, że nie zapłacisz :) Mi niestety nie jest do Zgierza po drodze, więc wybrałam możliwie najbliższą parafię. Plusem jest też to, że nauki potrwają tylko 1 miesiąc.
 
 
*lmyszka 
Moderator
EL jak elmyszka :P


Wiek: 40
Dołączyła: 26 Lis 2006
Posty: 2328
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Sty 13, 2007 6:42 pm   

z tego co wiem to w Zgiezu trwaja tylko 3 dni :) mnie też nie jest tam po drodze ale wole odbębnic 3 dni i miec z głowy :)
_________________
 
 
 
Madjarica 


Wiek: 42
Dołączyła: 01 Sty 2007
Posty: 71
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Sty 14, 2007 10:58 am   

A możesz mi podać dokładniejsze informacje, tzn. kiedy i októrej są te nauki i w jakiej parafii? Bo może rzeczywiście bardziej się opłaca podjechać...
 
 
*lmyszka 
Moderator
EL jak elmyszka :P


Wiek: 40
Dołączyła: 26 Lis 2006
Posty: 2328
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Sty 14, 2007 2:06 pm   

jak dotsane namiary od koleżanki to ci podam :) ale ma byc to zaraz po świetach Wielkanocnych
_________________
 
 
 
Madjarica 


Wiek: 42
Dołączyła: 01 Sty 2007
Posty: 71
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Sty 14, 2007 7:04 pm   

Bede bardzo wdzieczna :) Mam nadzieję, że cos do tego 8. lutego sie dowiem, bo jeśli nie, to pojdę na Sienkiewicza, ale chyba w sumie wolalabym tez do tego Zgierza :) A zalatwić to trzeba bo czas ucieka :)
 
 
mags77 

Wiek: 47
Dołączyła: 25 Sie 2006
Posty: 3
Skąd: łódź
Wysłany: Wto Sty 23, 2007 12:09 pm   nauki w katedrze i Łagiewnikach

Z tego co wiem nauki w Katedrze rozpoczęły sie wczoraj, czyli 22 stycznia i odbywają się w poniedziałki o 19.00. Spotkań ma być 8 po 1-2 godziny. Opłata 30 zł od osoby.
Dzwoniłam dzisiaj do Łagiewnik i nowy kurs rozpoczyna się w pierwszą niedzielę Postu (czyli chyba 25 lutego ;) ) i ma być najprawdopodobniej 7 spotkań, w niedziele o 17.00.
Pozdrawiam,
Magda
_________________
mags77
Ostatnio zmieniony przez mags77 Wto Sty 23, 2007 12:12 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Aniadamowicz 

Wiek: 42
Dołączyła: 19 Cze 2006
Posty: 138
Skąd: lodz
Wysłany: Sro Sty 24, 2007 12:14 pm   

Dzwoniłam do kościoła w Zgierzu, ksiadz powiedział że nauki przedmałżeńskie trwaja 3 dni od poniedziałku 16 kwietnia o godz 19 w parafii.

Nie ma zapisów, ile osób potzrebuje tyle może przyjść. Ja mam ślub w maju, mam nadzieje że nie okaże się że coś nie wypali z tymi naukami i bedzie duzyyyyy klopot. No nic ale nie mam czasu na 9 spotkan u Jezuitów na Sienkiewicza.
 
 
 
*lmyszka 
Moderator
EL jak elmyszka :P


Wiek: 40
Dołączyła: 26 Lis 2006
Posty: 2328
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 24, 2007 12:24 pm   

Ania to tam gdzie my będziemy chodzić :)
napewno wypali wszytsko :)
a pytałaś się o pieniążki czy kosztuje coś? bo z tego co ja wiem to nie ale może cos sie zmieniło :)
_________________
 
 
 
Aniadamowicz 

Wiek: 42
Dołączyła: 19 Cze 2006
Posty: 138
Skąd: lodz
Wysłany: Czw Sty 25, 2007 9:39 am   nauki

Imyszka, chyba co łaska... mnie już cena nie interesuje, ja chce przejść te nauki szybko i bezboleśnie:) Jeszcze sie tylko musze mojego ksiedz spytac czy nie bedzie za pozno jak zaswiadczenie o przebytych naukach dam na miesiac przed slubem. Boje sie strasznie ze cos nie wypali z tymi naukami na miesiac przed i bede miala stresa . Chyba przejade sie do kosciola w zgirzu porozmawiac z ksiedzem w 4 oczy i zeby mnie wpisal na liste ktorej nie prowadzi hahahha...

eh........ same formalnosi, gdybym nie zgubila zaswiadczenia z liceum ze mialam nauki-- zginelo na zawsze:)
 
 
 
*lmyszka 
Moderator
EL jak elmyszka :P


Wiek: 40
Dołączyła: 26 Lis 2006
Posty: 2328
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 25, 2007 10:08 am   

Ania a nie da się odzyskać takiego zaświadczenia z liceum? bo przciez ksiądz który to prowadził napewno ma gdzies to wpisane :) może warto sie wybrac na odwiedziny szkoły :)
a co do zaświadczenia z nauk to pewnie można je donieść nawet na tydzień przed ślubem, przeciez różnie ludziom się układa :) nie martw się głowa do góry :)
_________________
 
 
 
Aniadamowicz 

Wiek: 42
Dołączyła: 19 Cze 2006
Posty: 138
Skąd: lodz
Wysłany: Czw Sty 25, 2007 10:33 am   

Imyszka- jestes genialna.

odnalazłam ksiedza z liceum i wypisze mi nowe zaswiadczenie- i juz po moich mekach. Ale sie ciesze- ze tez ja na tow czesniej nie wpaslam- DZIEKUJE raz jeszcze.

:) huraaaa
 
 
 
*lmyszka 
Moderator
EL jak elmyszka :P


Wiek: 40
Dołączyła: 26 Lis 2006
Posty: 2328
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 25, 2007 1:48 pm   

no widzisz jak fajnie :)
Super że Ci się udało :)
_________________
 
 
 
Madjarica 


Wiek: 42
Dołączyła: 01 Sty 2007
Posty: 71
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 05, 2007 3:21 pm   

A mnie zastanawia jeszcze jedna rzecz - zadzwonilam dzis do tego Zgierza zeby wszystko potwierdzic, i owszem, sa 3 spotkania, ale potem trzeba jeszcze 2 razy udac sie do Poradni Rodzinnej - czy orientujecie sie gdzie takowe sa i jak to potem wyglada?
_________________
 
 
*lmyszka 
Moderator
EL jak elmyszka :P


Wiek: 40
Dołączyła: 26 Lis 2006
Posty: 2328
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 05, 2007 7:13 pm   

wiesz co ale z ta poradnia to juz chyba zalezy od księdza który udziela ci ślubu a nie od tego co nauk udziela, nasz ksiądz powiedział że do poradni nie będzie nas wysyłał więc czemu ten ze Zgierza ma o tym decydować ?
_________________
 
 
 
Madjarica 


Wiek: 42
Dołączyła: 01 Sty 2007
Posty: 71
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lut 06, 2007 3:18 pm   

Hmmm.... to w takim razie musze sie dowiedziec, bo ja tego ksiedza ze Zgierza zrozumialam, ze musze isc dotej poradni, ale skoro mowisz ze to jest opcjonalne, to zadzwonie i zapytam - po co lazic po jakichs poradniach niepotrzebnie...
_________________
 
 
*lmyszka 
Moderator
EL jak elmyszka :P


Wiek: 40
Dołączyła: 26 Lis 2006
Posty: 2328
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lut 06, 2007 7:46 pm   

wiesz ręki nie dam sobie uciąć ;)
trzeba to doprecyzować, jak się dowiesz to napisz nie będe niepotrzebnie i ja wydzwaniać :)
_________________
 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 12, 2007 9:28 am   

madzia8181 napisał/a:
nauki sa wazne cale zycie...jesli mialas je np w liceum i dostalas takie zaswiadczenie na lekcji religii to jest ono wazne i nie musisz chodzi na takie nauki :)

Niekoniecznie. Odsyłam do wątku na ten temat: Nauki w szkole średniej
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Karolcia82 


Wiek: 41
Dołączyła: 21 Lut 2007
Posty: 40
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 16, 2007 12:14 pm   

Dla zainteresowanych powiem, ze nauki bede sie odbywac od chyba 7 lub 8 maja w kosciele św. Anny, dwa razy w tyg. po poludniu. Narazie nic wiecej nie wiem :)
 
 
Nadia1982 

Dołączyła: 16 Sty 2007
Posty: 68
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 16, 2007 9:35 pm   :)

W kościele na Retkini rozpoczynaja sie za tydzien tj 23.04 w poniedzialek o 19.00......i trawaja 11 tygodni az:( Ale my chodzimy.Kościół Najswietszego Serca Jezusowego.
_________________
Nadia
 
 
 
KreaToR 


Wiek: 37
Dołączył: 14 Maj 2007
Posty: 41
Skąd: łódź
Wysłany: Pon Maj 14, 2007 5:09 pm   

Widzę, że temat dawno nie odświeżany, więc tu piszę <po co zakładać nowy> Jestem pod ścianą, ślub mam 25 sierpnia, i ciągle słyszę, że kościoły nie prowadzą nauk w wakacje. Pytałem się w kilku parafiach i tam juz nic nie będa prowadzić. Czy znacie namiary na jakąś parafię w łodzi, która teraz prowadziłaby nauki przedmałżeńskie? <żeby było ciekawiej moja narzeczona już zaczęła nauki//musimy oddzielnie je mieć, gdyż dzieli nas skromne 113 km ;) >

będę wdzięczny za każdą informację, oby jak najszybciej
 
 
 
Meli 


Dołączyła: 26 Kwi 2007
Posty: 7
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Maj 14, 2007 8:14 pm   

Sądzę, że Duszpasterstwo akademickie Węzeł przy kościele św. Teresy na Kopcińskiego prowadzi cały czas te nauki. Trzebaby zadzwonić do kancelarii (?) i dowiedzieć się o szczegóły.
 
 
Magari 

Wiek: 45
Dołączyła: 26 Wrz 2006
Posty: 41
Skąd: _EZG_
Wysłany: Wto Maj 15, 2007 7:15 am   

W Kościele Jezuitów na Sienkiewicza nauki odbywają się cały rok, jedne się kończą a drugie zaczynają (9 spotkań dwa razy w tygodniu).

Najlepiej wybrać się w środę do działającej tam poradni rodzinnej (od 17) i na pewno wysoko powiedzą.

My właśnie tam chodziliśmy i jesteśmy bardzo zadowoleni.
 
 
 
KreaToR 


Wiek: 37
Dołączył: 14 Maj 2007
Posty: 41
Skąd: łódź
Wysłany: Sro Maj 16, 2007 9:46 pm   

dziękuję za informację, byłem dziś zapisać się u jezuitów, rzeczywiście są zapisy, ale nauki zaczynają się dopiero 2 sierpnia, więc zapisałem się wstęonie tu <ale nie zdążę zrobić wszystkich> jednocześnie szukam czegoś innego, może się uda

[ Dodano: Wto Maj 22, 2007 11:10 pm ]
dziś byłem na moich pierwszych naukach :)

w kościele Chrystusa odkupiciela na ul ?ubardzkiej, można zapisać sie w każdej chwili i nie ma żadnych problemów, nauki są 2 razy w tygodniu i cały kurs to 20,5 zł
_________________
Gorące pozdrowienia dla wszystkich Pań

nie klikać bo ugryzę !! !!!!

 
 
 
Magari 

Wiek: 45
Dołączyła: 26 Wrz 2006
Posty: 41
Skąd: _EZG_
Wysłany: Wto Cze 05, 2007 10:03 am   Przedwakacyjny Kurs Przedmałżeński

Dowiedziałam się wczoraj o kursie w kościele św. Teresy na Kopcińskiego (KreaToRowi już nie potrzebne :lol: , nam też już nie , ale może komuś innemu się przyda).

Oto informacja :
"W dniach 18 - 23 czerwca organizujemy Przedwakacyjny Kurs Przedmałżeński "Przed nami małżeństwo". Dotyczy on jednak wyłącznie tych, ktorzy w najbliższym czasie pragną przyjąć Sakrament Małżeństwa. Jest to cykl 6 dwugodzinnych spotkań.
Zgłoszenie należy dokonać osobiście w kancelarii Parafii św. Teresy lub w Duszpasterstwie Akademickim.
Warunkiem jest jednak 100% obecność na wszystkich spotkaniach. "
 
 
 
askapi 

Wiek: 45
Dołączyła: 01 Kwi 2007
Posty: 166
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sie 24, 2007 2:55 pm   

Czy ktoś wie, gdzie we wrześniu organizują kurs przedmałżeński?
_________________

 
 
 
mo (d) nisia 

Dołączyła: 25 Lut 2007
Posty: 77
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 27, 2007 7:46 pm   

Askapi dobrze, że przypomniałąś temat bo zupełnie mi ten "szczegół" umknął w feroworze przygotowań :razz:
Wydaje mi się, że powinny odbywać się w Kościele u o. Jezuitów na Sienkiewicza, ale pewności nie mam :(
 
 
kamasz 

Dołączyła: 29 Sie 2007
Posty: 1
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sie 29, 2007 5:45 pm   

mo (d) nisia napisał/a:
Askapi dobrze, że przypomniałąś temat bo zupełnie mi ten "szczegół" umknął w feroworze przygotowań :razz:
Wydaje mi się, że powinny odbywać się w Kościele u o. Jezuitów na Sienkiewicza, ale pewności nie mam :(


Kiedy dokładnie wiecie?
 
 
fiona 

Dołączyła: 05 Maj 2007
Posty: 21
Skąd: Lodz
Wysłany: Nie Wrz 02, 2007 1:27 pm   

ja wlasnie skonczylam nauki u Jezuitow na Sienkiewicza i pan prowadzacy powiedzial ze teraz sa zapisy na pazdziernik bo we wrzesniu maja juz komplet

zapisy sa w kazda srode w poradni rodzinnej w godz 17-18 poradnia jest w budynku po prawej stronie jak sie stoi przodem do kosciola, ostatnie drzwi pokoj na pietrze

nauki sa 2x w tygodniu po ok 1,5godz spotkan jest 9 na 7 obecnosc obowiazkowa :)
my akurat chodzilismy w pon i czw na 19 ale wiem ze sa tez na 17
koszt calego kursu 40zl od osoby
jezeli ktos ma tylko spotkania z poradnictwa rodzinnego to to sa chyba 3 spotkania i wtedy kosztuje mniej nie wiem ile dokladnie
 
 
m.kwiatuszek 

Wiek: 40
Dołączyła: 11 Maj 2007
Posty: 26
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 03, 2007 8:26 pm   

Witam, czy ktoras z Was, kochane Forumki moglaby napisac mi adres tego kosciola w Zgierzu, ktory robi blyskawiczne nauki? Zalezy mi zeby je zrobic szybko i bezbolesnie, ze wzgledu na brak czasu. Pozdrawiam
_________________

 
 
*lmyszka 
Moderator
EL jak elmyszka :P


Wiek: 40
Dołączyła: 26 Lis 2006
Posty: 2328
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 03, 2007 8:38 pm   

Parafia farna św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Zgierzu
95-100 Zgierz, Pl. Jana Pawła II nr 11/13

Kancelaria czynna codziennie z wyjątkiem sobót

od godz. 15.00 do godz. 17.00

Ostatnie nauki były pod koniec sierpnia, nowych terminów narzie nie ma

nauki
_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl