Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Gdzie w Łodzi kupić tort weselny?
Autor Wiadomość
Kasiawka 
Żonomama


Wiek: 45
Dołączyła: 17 Lut 2005
Posty: 1150
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Cze 27, 2005 1:14 pm   

O tego nie wiem, ja pisąłam o tym z ul. Zaolziańskiej
_________________

Kasiawka szczęśliwa żona swojego męża
 
 
 
just_Kate 

Wiek: 47
Dołączyła: 26 Mar 2004
Posty: 719
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Cze 27, 2005 1:17 pm   

Jest też "Ptyś" na Białostockiej, na przeciwko cmentarza 'Kurczaki', w takich białych domkach, tyle że intryguje mnie to, czy oni tak faktycznie wsio na amen zamykają... :?
_________________
Życzę miłego dnia Gość ;)
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Cze 27, 2005 3:32 pm   

Filomena - no coż, taki urok wesela w lato. :roll:

Ale to normalne, że niektóre firmy usługowe zamykają całą firmę na cały miesiąc lub dwa w lipcu lub sierpniu. Bardziej im się to opłaca niż ponosić wszystkie koszty. Dla pracowników taki plus, że zawsze wiedzą kiedy mają urlop. :wink: Pracowałam tak i bardzo mi się podobało.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
strawberrytea 


Wiek: 42
Dołączyła: 19 Lip 2005
Posty: 667
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lis 20, 2005 4:36 pm   

najlepszy tort jaki jadłam to był tort na moim przyjeciu weselnym :) Tort zamawiała restauracja (Art Deco) i mam ochotę się dowiedziec gdzie go zamawiali, moze się jeszcze kiedys przyda ta informacja. jesli ktos z was będzie miał wesele w Art Deco to spytajcie...
_________________
W naszej zielonej kuchni
 
 
Kasiawka 
Żonomama


Wiek: 45
Dołączyła: 17 Lut 2005
Posty: 1150
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Gru 05, 2005 3:29 pm   

U nas był pycha tort jak sie okazało z mojej ulubionej cukierni PTY? mniam mniam
_________________

Kasiawka szczęśliwa żona swojego męża
 
 
 
Agatka_P 


Wiek: 41
Dołączyła: 07 Wrz 2005
Posty: 1093
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Gru 05, 2005 3:37 pm   

Ja polecam cukiernie na Retkini przy ryneczku na Retkińskiej "Basendowski" ciasta i torty mają pycha jak się dowiadywałam o tort z bitej śmietany na wesele 60 osobowe to kosztował by 150 zł + 300 zł kaucji za stelarz
 
 
rorrim 


Dołączyła: 08 Cze 2005
Posty: 338
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 31, 2006 12:39 pm   

Zamówiłam tort!
Po pewnych perturbacjach niestety... ale już jest ok. Napiszę tylko, że firma Skórka robi duże problemy z przywiezieniem tortu po godzinie 12 w południe. Problemy, czyli opłata 200 zł więcej niż normalnie :evil:

W końcu tort będę miała z "Kaskady" z bitej śmietany z owocami, ozdobiony bordowymi różami :mrgreen: Na czubku będą dwa ptysiowe łabędzie. Tort jest bardzo smaczny, bo go próbowałam. Ale oczywiście zobaczymy co na to goście.
Pan przywiezie mi go na godzinę 24 bez żadnego problemu i dodatkowej opłaty. Za kilogram tortu płacę 23 zł + 100 kaucji za stelaż. Jak narazie polecam!
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 31, 2006 12:44 pm   

rorrim, tort na pewno bedzie pyszny ...

rorrim napisał/a:
Napiszę tylko, że firma Skórka robi duże problemy z przywiezieniem tortu po godzinie 12 w południe. Problemy, czyli opłata 200 zł więcej niż normalnie :evil:


dobrze, ze piszesz, bo ta cukiernia znajduje sie na mojej liscie 'do odwiedzenia'.
_________________
 
 
rorrim 


Dołączyła: 08 Cze 2005
Posty: 338
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 31, 2006 12:47 pm   

Szczako - jeśli sala ma odpowiednią lodówkę do przechowania tortu to nie ma sprawy i u Skórki możesz spokojnie zamówić tort.
U mnie po prostu na tort nie ma wystarczająco dużo miejsca. Duże wesele = duży tort :wink:
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 31, 2006 12:54 pm   

rorrim napisał/a:
Szczako - jeśli sala ma odpowiednią lodówkę do przechowania tortu to nie ma sprawy i u Skórki możesz spokojnie zamówić tort.
U mnie po prostu na tort nie ma wystarczająco dużo miejsca. Duże wesele = duży tort :wink:


i wszystko jasne. dzieki za informacje.
czyli Skorka zostaje na liscie.
_________________
 
 
angi23 

Wiek: 44
Dołączyła: 12 Gru 2005
Posty: 32
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 05, 2006 12:17 pm   

Majaa napisał/a:
"MI?" robi fajne torty tylko trzeba uprzedzić, żeby nie zrobili za słodkiego.


ZAmowilam "tort hiszpański" na sprobowanie z tej cukierni i muszę powiedzieć, że smakował całej mojej rodzince ale jest pewien problem. Ponieważ jest z bitej śmietany (bez dodatku żelatyny- co cukiernie często praktykują niestety) i z owocami musi być zamrożony i wyjęty dopiero na 45 minut przed podaniem (duży weselny na 3 godz przed). Owoce rozmrażają się dużo wolniej niż śmietana i kiedy są zjadliwe niestety śmietna już "płynie". Dlateo też tortu hiszpańskiego nie polecam na wesele choć na małe przyjęcia myślę, że zamówię go jeszcze nie jeden raz :) [/quote]
 
 
 
bajeczka 


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Mar 2005
Posty: 940
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 05, 2006 8:31 pm   

Jeśli ktoś wie coś więcej o Misiu to dajcie znać. :) Stamtąd ma byc moj tort ;)
_________________


Życzę miłego dnia i pozdrawiam Cię gorąco Gość :)
Ostatnio zmieniony przez kryszka Czw Kwi 06, 2006 12:26 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
laryssa 


Wiek: 40
Dołączyła: 05 Mar 2006
Posty: 184
Skąd: prawie Łódź
Wysłany: Pią Maj 19, 2006 9:45 am   

Drogie forumki powiedzcie gdzie jest ta okrzyknieta cukiernia Ptyś,a moze ma stronke?Ja mialam ukochana cukiernie w Aleksandrowie z przepysznym tortem smietankowym i niestety zlikwidowali ja niedawno.I w ten oto sposob zostalam bez tortu. :cry:
Jesli macie swiezsze wiadomosci na temat jakis nowych poleconych cukierni(z tortem smietankowym-na innego sie nie decyduje) to dajcie znac.
_________________
 
 
FLOSSY 

Wiek: 42
Dołączyła: 01 Gru 2005
Posty: 34
Skąd: EL
Wysłany: Pią Maj 19, 2006 8:02 pm   

Yuca zamawia tort u Krakowiaka z Alexandrowa..moze słyszałyscie cos na temat tortow z tej cukierni???????

Ps.Z Retkini bralam 2razy tort smietanowy z jagodami......DELICJE!!!!!! Jak tyko da sie zmienic tort w Yuce na inny to pewnie zamowie na Retkini :D
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 27, 2006 10:53 am   

no to zabieram się za zamówienie tortu.
odwiedziłam wczoraj Skórkę (obok kina Polonia) i niestety pierwsze wrażenie jest bardzo negatywne. lubię wypieki tej firmy, ale Panie w tym "oddziale" do miłych nie należą.

teraz w kolejności jest cukiernia rorrim. zobaczymy co tam uda mi sie ustalić.
_________________
 
 
Kot 


Wiek: 45
Dołączyła: 27 Kwi 2005
Posty: 1423
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 27, 2006 11:11 am   

Ja do Skórki chodzę na Zieloną tuż przy Zachodniej i panie tam są bardzo miłe :D
_________________
... pamiętasz była jesień....

 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 27, 2006 11:39 am   

masz rację Kot, panie w Centralu też są miłe.
ale te odesłały mnie z kwitkiem na Klimatyczną ...
a i ceny nie są konkurencyjne.
_________________
 
 
Mika 


Wiek: 44
Dołączyła: 19 Mar 2005
Posty: 1034
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 27, 2006 4:28 pm   

Ja również lubię wyroby tej cukierni tylko, że zawsze chodziłam na Struga zaraz przy Kościuszki, torta nigdy nie zamawiałam, ale na stronie www bardzo apetycznie wyglądają :P http://www.skorka.pl/b2bgal3.html
_________________
http://www.biurotassa.pl
Ostatnio zmieniony przez Mika Czw Lip 27, 2006 4:30 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 15, 2006 12:51 pm   

zamówiłam tort w cukierni rorrim ;)
w Kaskadzie. pan cukiernik jest bardzo miły i wszystko można z nim ustalić. to była rozmowa telefoniczna. w czwartek idę zapłacić i dogadać szczegóły przewozu, ale jak wspominała rorrim, nie robią żadnego problemu.
_________________
 
 
adriannaaa 


Wiek: 44
Dołączyła: 08 Lut 2006
Posty: 659
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 15, 2006 1:03 pm   

szczako - witam w gronie:)) nie będziesz zawiedziona - mają torty rewelacyjne w smaku - my także mieliśmy z kaskady, i nawet Łukasz, który nie lubi tortów zjadał ze smakiem:)))

notabenę my mieliśmy cały catering ( poza ciepłymi daniami) przygotowywany przez kaskadę - do dziś śni mi się ich tatar z łososia ..mniam...
_________________



typ kobiety, co spala kotlety;)
 
 
rorrim 


Dołączyła: 08 Cze 2005
Posty: 338
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 15, 2006 6:09 pm   

szczako napisał/a:
zamówiłam tort w cukierni rorrim ;)


OT
Tak naprawdę to ja nie mam cukierni :wink:
Ale namiary na dobrą cukiernię mam i chętnie się nimi podzielę.
 
 
bajeczka 


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Mar 2005
Posty: 940
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 15, 2006 8:27 pm   

Ja miałam z Misia. Pycha :)
_________________


Życzę miłego dnia i pozdrawiam Cię gorąco Gość :)
 
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 15, 2006 9:47 pm   

rorrim napisał/a:
szczako napisał/a:
zamówiłam tort w cukierni rorrim ;)


OT
Tak naprawdę to ja nie mam cukierni :wink:


wiem, wiem. to był skrót myślowy ;)
_________________
 
 
Filomena 

Dołączyła: 31 Sie 2004
Posty: 365
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Wrz 16, 2006 8:51 pm   

A cukiernia Sowy z Manufaktury i Galerii? Nie wiem, czy prowadzą torty weselne, ale ciasta mają całkiem całkiem.

Ja chwalę swój weselny tort hiszpański z Grandki :mrgreen: .
 
 
Agnieszka19 


Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1715
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Paź 31, 2006 5:30 pm   

Ja polecam cukiernie Braci Miś. Bez problemu robią torty z bitrj smitany na wesele. Ponad to mają różne wzory do wyboru. Mogą zrobić trot ze djęciem. Na prawdę bomba. :lol:
_________________


Nasz dzień 26.04.2008
 
 
 
askapi 

Wiek: 45
Dołączyła: 01 Kwi 2007
Posty: 166
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 31, 2007 1:08 am   

Jeśli ciasta i praliny od Sowy są tak wspaniałe w smaku i wygladzie, to torty weselne zapewne też. Całą plejade tortów jakie oferują można obejrzeć na ich stronce internetowej. Osoboście bardzo mi się podobają i pewnie jeden z nich będzie mój. :) Przy okazji pobytu w Manufakturze zajrzałam do cukierni i wypytałam o szczegóły. Szeroka gama smaków, chyba z 10, dowolna gramatura. Pani na 70 osób poleciła mi zamówić tort ok. 10 kg, w sumie nie wiem czy to dobrze czy źle. Wiem jedno, torty te sątroszke ciężkawe bo niektóre kryte są marcepanem. Więc to, czy 10 kg tortu wystarczy na 70 osób, zalezy tylko od tego z czego będzie zrobiony. Bo 10 kg tortu z kremu i marcepanu w swojej wielkości znacznie się rózni od tortu zrobionego z bitej smietany. Wadą tortów od Sowy moze być jedynie tylko cena ok. 40 zł/kg.
_________________

 
 
 
madzia8181 


Wiek: 42
Dołączyła: 05 Paź 2006
Posty: 701
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 31, 2007 8:16 am   

Ja mialam wesele w Skarabeuszu i tort byl integralną częscią menu. Byl z bitej smietany i przepysznie smakował. Z tego co sie oreitnuję to coraz częsciej na sali tort jest juz wloczony w cene talerzyka... :razz:
_________________
 
 
 
minio3367 

Dołączyła: 27 Sty 2007
Posty: 4
Skąd: Łodź
Wysłany: Czw Wrz 20, 2007 1:18 pm   

Czesc
Zamawiałam tort w piekarni róg Olimpijskiej i Maratońskiej. Był przepyszny. Z owocami:maliny i jagody. Goście sie zajadali. Nie spotkałam jeszcze tak dobrego torta. I jeszcze jedno zamawiasz u nich podajesz im adres sali i w ten dzień kiedy masz ślub dowożą gratis na salę. Super. Godne polecenia. :)
_________________
minio
 
 
gebka 


Wiek: 40
Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 816
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 20, 2007 1:22 pm   

ja tez polecam swoja cukiernia na Placu Slonecznym nawet nie przypuszczalam ze tort moze tak smakowac poprostu pychota i wizualnie tez piekny zdjecia w moim watku :razz:
 
 
 
mietka 
double trouble


Wiek: 46
Dołączyła: 28 Cze 2007
Posty: 1749
Skąd: Łódź/Żabiczki
Wysłany: Wto Wrz 25, 2007 12:28 pm   

a moj byl z grandki :) piekny i pyszny
chcialam zamowic u Sowy w Manufakturze, ale tam chcieli mi go przywiezc o 11 czy 12 rano, a w grandzie mnie znaja (zamawiamy tam torty na wszystkie wesela w naszej karczmie) to sie dogadalam i przyjechali pozniej.

najbardziej smakuje mi tam hiszpanski bezowy z bitej smietany, ale balam sie ze sie rozpusci to kupilam marcello i tez byl bombowy.

ale moze nie jestem najlepszym doradca tortowym... nie lubie za bardzo slodyczy - kieruje sie zazwyczaj opinia innych gosci ;d
_________________
 
 
aness 

Dołączyła: 15 Sie 2007
Posty: 81
Skąd: łódź
Wysłany: Sro Paź 17, 2007 6:05 pm   

torcik z bitej śmietany jadłam od Dybalskiego ...rewelacja... :mrgreen: polecam
 
 
podrozniczka 


Wiek: 47
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 393
Skąd: UK
Wysłany: Czw Paź 18, 2007 2:34 pm   

Ja tez polecam tort od Dybalskiego. Moj tort wliczony byl w koszt sali wiec nie wiem ile dokladnie kosztowal ale wiem ze byl od Dybalskiego. Zreszta cala moja rodzina na rozne okolicznosci zawsze tam zamawia bo sa pyszne i swieze.
_________________
 
 
 
ewaok 

Wiek: 38
Dołączyła: 25 Kwi 2007
Posty: 16
Skąd: Łódź
  Wysłany: Pon Gru 10, 2007 2:49 pm   

Już wielokrotnie jadłam torty od KUCZKI i chyba nigdy nie jadłam lepszych.Są wyśmienite, krem z owocami no po prostu rewelacja.Napewnono wesele zamówię tort właśnie tam. Nie za słodki, śmietankowy......PYCHA i robią bardzo estetycznie. POLECAM!!!!!!!!!!!!! U KUCZKI!!!! [smilie=g035.gif]
 
 
mietka 
double trouble


Wiek: 46
Dołączyła: 28 Cze 2007
Posty: 1749
Skąd: Łódź/Żabiczki
Wysłany: Pon Gru 10, 2007 4:48 pm   

tydzien temu na weselu u mojej przyjaciolki jadlam tort ciasteczkowy od Sowy. chyba nigdy nie jadlam lepszego!!!
_________________
 
 
zabeczka 

Dołączyła: 06 Paź 2007
Posty: 143
Skąd: obywatelka swiata
Wysłany: Pon Gru 10, 2007 8:48 pm   

ja tez slyszalam pozytywne opinie na temat tortow z Sowy
_________________
 
 
dalenka 


Wiek: 40
Dołączyła: 28 Sie 2007
Posty: 70
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 21, 2008 12:03 pm   

Wszyscy tak chwalą torty z Horteksu, a mnie one zawsze rozczarowywały...Bardzo lubię te od Skórki, ale najlepsze jakie jadłam były od Sowy, najfajniejszy taki z czarnymi porzeczkami...mmmm... :razz: tylko dość drogie :(
_________________
 
 
izunia81 

Wiek: 42
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 17
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lut 02, 2008 10:56 am   Cukiernia z Limanowskiego 56

Czy ktoś próbował tortów z tej cukierni, bo słyszałam, że są tak pyszne jak torty Sowy?

[ Dodano: Sro Lut 06, 2008 10:08 pm ]
Czy naprawdę nikt nie zna tej cukiernii???

[ Dodano: Wto Lut 26, 2008 10:59 am ]
Wracając do cukierni z limanowskiego 56 z przykrością stwierdzam, że torty z niej to jedna wielka pomyłka. Pan Jagiełło (właściciel) twierdzi, że jego torty są takie jak u Sowy a nawet lepsze. Znam bardzo dobrze wyroby sowy i w zeszłym tygodniu z ciekawością (choć jestem na przedślubnej diecie) skosztowałam urodzinowy tort szefowej z Cukiernii Jagiełło. Pomijając cenę to niestety nie znalazłam podobieństwa do tortów Sowy. Tandetna dekoracja, która odpadła tuż po wyjęciu torta z pudełka, smakowała jak pamiętny z mojego prl-owego dzieciństwa wyrób czekoladopodobny. Tort bardzo słodki, jakoś dziwnie się kruszył, warstwy kremu były trzy razy grubsze niż biszkopt. A wszystko to z wyraźną nutą smaku i zapachu nieświeżego masła. Tort pozostawił po sobie niezapomniane wspomnienia wszystkim gościom. Następnego dnia wszyscy opowiadaliśmy sobie wrażenia z nocy spędzonej w toalecie. Nigdy więcej. Prawie 40 zł za kilogram to chyba do czegoś zobowiązuje!!!
_________________

 
 
klient1 

Dołączył: 16 Mar 2008
Posty: 1
Skąd: łódź
Wysłany: Nie Mar 16, 2008 9:59 pm   

Bardzo polecam wyroby z cukierni Jagiełło!!! Pierwszy raz jadłem tort z tej cukierni na weselu przyjaciela i postanowiliśmy z żoną, że żaden inny nie wchodzi w grę na naszym weselu. Od tego czasu dość dobrze poznaliśmy asortyment z tej cukierni i przynajmniej raz w tygodniu coś smakowitego gości na naszym stole.
Torty są przepyszne, nie za słodkie i rozpływają się w ustach. Myślę, że pisząc ten post pomyliłaś cukiernie, bo w cukierni Jagiełło wszystkie torty kosztują w granicach 30 PLN, a nie jak podałaś 40 PLN. Jeszcze raz polecam!!! Palce lizać!
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 17, 2008 1:16 pm   

Taaaa....

klient1 = pan Jagiełło

Choć powinnam usunąć post klienta1 jako autoreklamę to pozostawię go dla potomnych jako przykład "uczciwości".
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
Ostatnio zmieniony przez kryszka Pon Mar 17, 2008 1:18 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
birkinowa 

Wiek: 44
Dołączyła: 26 Lis 2007
Posty: 27
Skąd: Łódź
  Wysłany: Wto Kwi 01, 2008 2:14 pm   tort od Misia

Zamówiliśmy tort u Misia.

Piękny trzypiętrowy z ubraniem wg naszych preferencji.

Tydzień wcześniej miałam urodziny, więc dla pewności zamówiłam też mały tort w tej samej cukierni. Zarówno urodzinowy jak i weselny były przepyszne! :)
 
 
Kejti 


Wiek: 42
Dołączyła: 24 Lut 2008
Posty: 86
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Wto Kwi 01, 2008 2:17 pm   

My się chyba zdecydujemy na tort od Adama Sowy :) To będzie z mojej strony niejako ukłon w stronę przyszłej bydgoskiej rodziny - ponieważ wesele w Łodzi, niech będzie słodziutki bydgoski akent ;-)

Torty i ciasta Sowy są po prostu przepyszne! W Bydgoszczy jakoś jeszcze nie widziałam żeby kogoś w sklepikach Sowy nie było, prawie zawsze jest ogonek :D To mówi samo za siebie :)
_________________


 
 
 
Alotka 

Dołączyła: 25 Lis 2007
Posty: 30
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 03, 2008 9:19 pm   

No to mam pytanko do profesjonalnych poszukiwaczek ciast:

Czy wybierając torn na własne wesele (albo po prostu kupując słodkości) widziałyście gdzieś torty z marcepanową "polewą"? Coś co wygląda tak:



Nie mówię nawet o kokardzie, kolorze czy generalnie zdobieniu, ale takim typie tortów.
 
 
Kejti 


Wiek: 42
Dołączyła: 24 Lut 2008
Posty: 86
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Czw Kwi 03, 2008 9:37 pm   

No właśnie cukiernia Adama sowy robi takie torty :) Bardzo ładnie to wygląda, zajrzyj na ich stronkę :)
_________________


 
 
 
Alotka 

Dołączyła: 25 Lis 2007
Posty: 30
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 03, 2008 10:24 pm   

Kejti napisał/a:
No właśnie cukiernia Adama sowy robi takie torty :) Bardzo ładnie to wygląda, zajrzyj na ich stronkę :)


DZI?KI! :D

Znalazłam jeden wręcz identyczny z moją wizją, a podejrzewam, że drobna zmiana design'u nie będzie problemem. :)
 
 
Kejti 


Wiek: 42
Dołączyła: 24 Lut 2008
Posty: 86
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pią Kwi 04, 2008 8:34 am   

Nie sądzę :) To jest akurat taka firma, której mocno zależy na klienteli, można powiedzieć że przy dużym ale i nie tylko takim zamówieniu skaczą wokół ciebie ;)
Co do smaku tortu, to będziesz miała okropnie trudny wybór podejrzewam, bo ja też mam ten dylemat. Na razie zastanawiam się nad tortem królewskim albo lodowym... Geeezz... :roll:

P.S. A o którym torciku wspomniałaś?
_________________


 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 04, 2008 10:13 am   

Myślę, że w każdej cukierni powinni mieć w ofercie torty z tym marcepanem. To są gotowe "placki" do ułożenia na torcie, więc co to za problem zrobić taki tort.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Alotka 

Dołączyła: 25 Lis 2007
Posty: 30
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Kwi 06, 2008 2:06 pm   

kryszka, a jednak.

Jak na razie (widziałam oferty ok 5-6 cukierni), tylko Sowa miał takie torty i kosztują 45zł/kg. Nie byłam w Hortexie (a dodzwonić się - porażka), więc nie wiem jak tam kształtuje się to cenowo, ale przy cenie 25zł/kg, za sprawdzony, smaczny tort z innej cukierni... wybiorę ten za 25zł. (Chyba, że w przedślubnym szaleństwie znajdę dodatkowe 300zł na tort w marcepanie).

Albo zamówię prosty, 2-warstwowy bez ozdób, i sama zamarcepanuję, ozdobię i po kłopocie. 8)
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Nie Kwi 20, 2008 4:51 pm   

co do wpisu forumowicza klient1 - następnym razem Panie JagieŁŁo proponuję usunąć adres mailowy z podpisu - nie będzie może wtedy aż tak widać oszustwa, a tak nasze czyny świadczą o nas więc raczej nie znajdzie Pan tu klientów. Pozdrawiam

Alotka napisał/a:
Albo zamówię prosty, 2-warstwowy bez ozdób, i sama zamarcepanuję, ozdobię i po kłopocie. 8)

tylko musisz znaleźć na to czas na dzień przed weselem a z wŁasnego doświadczenia wiem, że jest to trudna sztuka bo milion rzeczy jest do zaŁatwienia, no i te nerwy... BaŁabym się, że coś wyjdzie nie tak
Ostatnio zmieniony przez gosc Nie Kwi 20, 2008 4:54 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
IGRASZKA 
Firma

Dołączył: 30 Kwi 2008
Posty: 27
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 30, 2008 2:00 pm   

jesli mogę coś doradzić, to na wesela wybierajcie torty z bitej smietany!
są najlżejsze i najdelikatniejsze, dobrze komponują sie z realiami polskiego wesela (wódka!).
Po ciezkich i słodkich tortach z kremami itp łatwiej o "mdłosci".
Moje typy cukierni to:
Skórka, Sowa, Barbarella...
Choc przyznam szczerze, że w Sowie za tortem smietanowym nie przepadam, wole inne, np Daquoise, ale on sie akurat na wesele nie nadaje... polecam jednak kupić kawalek i spróbować.
_________________
Z serdecznymi pozdrowieniami,

Joanna Kobalczyk
 
 
Lejdi 

Dołączyła: 02 Sie 2008
Posty: 7
Skąd: Lodz
Wysłany: Nie Paź 05, 2008 2:04 pm   

Muszę na początek przyznać, że zazwyczaj unikam tortów weselnych jak ognia, nie lubię ani tych kremowych ani tych z bitej śmietany, szczególnie nie mam ochoty na takie słodkości późno w nocy, po zjedzeniu kilku posiłków i po alkoholu. Postanowiłam więc na swoim weselu tort podać dużó wcześniej, ale do rzeczy...
Wczoraj miałam okazję spróbować tortu z cukierni pana Sowy i ... jestem oczarowana, żadna inna cukiernia nie wczodzi w grę, zjadłąm cały kawałek, co mi się nie zdarza, gorąco polecam:)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl