Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kryszka
Pon Kwi 02, 2007 7:01 pm
Zapowiedzi
Autor Wiadomość
Amy 


Wiek: 44
Dołączyła: 17 Sie 2004
Posty: 245
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Paź 29, 2006 11:12 am   Zapowiedzi

Pytanie:

czy trzeba tak koniecznie dawac na te zapowiedzi w swoim ksiele parafialnym, jeśli kompletnie nei jest se z nim zwiazanym poza komunią i bierzmowaniem ??

Ja od latjestem emocjonalnie zwiazana z kościołem w łagiewnikach i uważam że wystaczy jesli tam dam na zapowiedzi,

zwłaszcza jesli w łagiewnikach jest co łaska, i w tym kosciele biorę ślub.

wiec jak to jest ??
_________________
Emi

 
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Nie Paź 29, 2006 11:24 am   

Teoretycznie tak, zapowiedzi powinny być wygłoszone w Twojej parafii. Nie chodzi tutaj o to, z którą jesteś związana. Zapowiedzi mają trochę podobną funcję co amerykańskie "jeśli ktoś zna powód... " - mają je usłyszeć ludzie z Twojego otoczenia i jeśli wiedzą o przeszkodach w zawarciu małżeństwa - powinni o nich powiedzieć księdzu.
Pamiętaj tylko, że "Twoja" to parafia, w której faktycznie mieszkasz, niekoniecznie ta, gdzie jesteś zameldowana.
_________________
chez alma |
 
 
Kropek 

Dołączyła: 23 Paź 2006
Posty: 80
Skąd: Łódź
  Wysłany: Pią Lis 17, 2006 9:15 am   

Alma_ napisał/a:
Pamiętaj tylko, że "Twoja" to parafia, w której faktycznie mieszkasz, niekoniecznie ta, gdzie jesteś zameldowana.


No to jeszcze pytanko niepokorne:
jezeli cale zycie bylam w jednej parafii, a teraz po przeprowadzce jestem w innej i tu NIKT mnie nie zna, to gdzie te zapowiedzi powinny byc? W starej czy nowej?
_________________


[/url]
 
 
Duszka 

Wiek: 45
Dołączyła: 22 Wrz 2006
Posty: 93
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lis 17, 2006 10:26 am   

Jesli o to chodzi to pisalam o kwestii przynaleznosci do parafii w watku dotyczacym "Zameldowanie/zamieszkanie a parafia": http://www.forum.wesele-l...opic.php?t=3260

Poczytaj sobie w w/w watku. To sie tyczy m.in. zapowiedzi.
_________________
~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~
Nasz dzien 08.04.2007

 
 
 
NiuniaOstry 

Dołączyła: 28 Sty 2007
Posty: 17
Skąd: Gdynia
Wysłany: Czw Mar 15, 2007 11:36 pm   

ehhh a Ile pieniedzy daje sie na te zapowiedzi? K. sam powie ?;/ Co łaska...??? ile wypada?
_________________
*** 16. 06. 2007r *** Nasz Najpięknieszy Dzień !! !

 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 16, 2007 9:22 am   

Przeważnie 50 zł od osoby. Powinni ci powiedzieć, choć zdarza się oczywiście "co łaska".
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Dunia 


Wiek: 47
Dołączyła: 04 Mar 2007
Posty: 167
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob Mar 17, 2007 9:17 am   

?e zapowiedzi są w moim kościele, czyli tam gdzie bierzemy ślub to wiem. Ale czy trzeba też coś takiego organizować u mojego R? Czy tam też fakt naszego ślubowania ma być podany opinii ogółu? :zakrecony:
_________________

Trzymaj się Gość
 
 
Ela_i_Adam 


Dołączyła: 21 Sty 2007
Posty: 860
Skąd: łódź-widzew
Wysłany: Sob Mar 17, 2007 9:52 am   

Mój Ksiądz powiedział ze zapowiedzi powinny wyjść w parafii młodej i młodego, ale jeśli biora slub w innej parafi to powinny byc wygłoszone w parafi gdzie biora ślub i w ich parafiach czyli teoretycznie w trzech :(
_________________

Kocham Cię Adasiu :) 21.07.2007!!!!!!
 
 
asia84 
żonka

Dołączyła: 10 Lut 2007
Posty: 819
Skąd: Łodź
Wysłany: Sob Mar 17, 2007 9:54 am   

chyba tak właśnie jest
_________________


19 lipiec 2008 nasz dzień :)


Magia, która nas otacza sięga gwiazd...
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Mar 17, 2007 11:23 am   

W parafiach młodych to oczywistość, gdyż zapowiedzi są po to, żeby zgłosić ewentualne przeszkody do zawarcia małżeństwa. A kto inny niż sąsiedzi i koledzy zna tak dobrze młodych? :wink: :lol:

Ela_i_Adam napisał/a:
Mój Ksiądz powiedział ze zapowiedzi powinny wyjść w parafii młodej i młodego, ale jeśli biora slub w innej parafi to powinny byc wygłoszone w parafi gdzie biora ślub i w ich parafiach czyli teoretycznie w trzech :(

Miałam taką sytuację i nie było zapowiedzi w parafii ślubu. Chodzi o to, o czym pisałam w ostatnim zdaniu wyżej.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
misia-misia 
Working Mom :)


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Sty 2006
Posty: 1643
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Mar 17, 2007 10:15 pm   

ja napiszę, jak to u nas było.

Ja na zapowiedzi dawałam u siebie w parafii, parafii z którą byłam związana nie tylko formalnie ale i emocjonalnie.
Natomiast mój małżonek dał na zapowiedzi nie w swojej parafii tylko w parafii z którą był związany emocjonalnie. Pytaliśmy proboszcza tejże parafii czy to jest w ogóle możliwe. Początkowo nie chciał się zgodzić,ale w końcu zgodził się. I zapowiedzi były właśnie w jego parafii.

Dowiedziałam się również czegoś takiego. jeśli młodzi biorą ślub w osobnej zupełnie parafii, czyli ani jego ani jej, to zapowiedzi muszą być w parafiach młodych + w parafii, w której biorą ślub
_________________
 
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Sob Mar 17, 2007 10:20 pm   

no dobrze, a jeśli przed ślubem mój narzeczony się zamelduje w naszym mieszkaniu (wciąż jest zameldowany u Rodziców) to teoretycznie moja parafia staje się też jego więc czy trzeba dać też na zapowiedzi w jego byŁej już parafii :?:
Ostatnio zmieniony przez gosc Sob Mar 17, 2007 10:20 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
misia-misia 
Working Mom :)


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Sty 2006
Posty: 1643
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Mar 17, 2007 10:23 pm   

Sajonara6, w takim razie na zapowiedzi dajecie tylko w waszej parafii, w starej już nie.
_________________
 
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Sob Mar 17, 2007 10:25 pm   

super - dzięki Misia-Misia :D
 
 
misia-misia 
Working Mom :)


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Sty 2006
Posty: 1643
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Mar 17, 2007 11:09 pm   

Sajonara6 lepiej się jeszcze dowiedzcie...

Pamiętam, jak ksiądz u którego chcieliśmy dać na zapowiedzi mówił, że to nie parafia męża i teoretycznie nie można dawać tu na zapowiedzi. Zgodził się, ale wcześniej dodał, że tylko zmiana miejsca zamieszkania uprawnia do zmiany parafii.
Czyli teoretycznie, jeśli twój narzeczony zmienia miejsce zameldowania a tym samym zamieszkania... zmienia również przynależność do parafii. wtedy daje na zapowiedzi właśnie w tej parafii 8)
_________________
 
 
 
asia84 
żonka

Dołączyła: 10 Lut 2007
Posty: 819
Skąd: Łodź
Wysłany: Nie Mar 18, 2007 12:03 pm   

to fajnie :) , bo myślałam, że my będziemy musieli, dać na zapowiedzi, w naszych byłych parafiach
_________________


19 lipiec 2008 nasz dzień :)


Magia, która nas otacza sięga gwiazd...
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Nie Mar 18, 2007 1:25 pm   

czyli Asiu jesteśmy w tej samej - dobrej - sytuacji :D
 
 
asia84 
żonka

Dołączyła: 10 Lut 2007
Posty: 819
Skąd: Łodź
Wysłany: Nie Mar 18, 2007 1:27 pm   

tak :) to bardzo dobra sytuacja :)
_________________


19 lipiec 2008 nasz dzień :)


Magia, która nas otacza sięga gwiazd...
 
 
Agnieszka19 


Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1715
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Mar 18, 2007 1:47 pm   

A jak mój kamil brał ostatnio zaświadczenie po to żeby zostać chrzesnym to ksiądz mu powiedział że nie liczy się miejsce zameldowania tylko zamieszkania :smile:
Więc jeżeli się mieszka razem to na zapowiedzi daje się wjednym kościele i tyle :smile:
_________________


Nasz dzień 26.04.2008
 
 
 
*lmyszka 
Moderator
EL jak elmyszka :P


Wiek: 40
Dołączyła: 26 Lis 2006
Posty: 2328
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Mar 18, 2007 4:54 pm   

czyli jeżeli mój Marcinek zameldowany jest na Dąbrowskiego ale nigdy tam nie mieszkała a mieszkamy razem od wrzesnia tu gdzie bierzemy ślub to w sumie tez powinniśmy dać tylko tu na zapowiedzi?? :)

wydaje mi sie że ksiądz może się czepiać :(
_________________
 
 
 
misia-misia 
Working Mom :)


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Sty 2006
Posty: 1643
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Mar 18, 2007 5:32 pm   

Agnieszka19 napisał/a:
A jak mój kamil brał ostatnio zaświadczenie po to żeby zostać chrzesnym to ksiądz mu powiedział że nie liczy się miejsce zameldowania tylko zamieszkania :smile:
Więc jeżeli się mieszka razem to na zapowiedzi daje się wjednym kościele i tyle :smile:


widzisz, czyli zupełnie rozbieżne informacje...

my mieszkamy w pobliżu parafii, w której chcieliśmy dać na zapowiedzi (A), a do której mój mąż nie należał. Należał do innej parafii (B).
I wtedy ksiądz z parafii A powiedział, że w kwestii zapowiedzi to do swoje parafii , w swoim rejonie zamieszkania. No bo tak jest z tymi ulicami...Dany rejon, dane ulice przynależą do danej parafii. Tylko zmiana miejsca zamieszkania upoważnia do zmiany parafii.
Jak powiedzieliśmy, że chcemy się zapisać do Parafii A, bo z nią czujemy się emocjonalnie związani, to ksiądz skwitował - zmienić miejsce zamieszkania i po sprawie...
Ale zgodził się wygłosić zapowiedzi.
I wcale nie dawaliśmy na zapowiedzi w parafii B czyli parafii męża.
_________________
 
 
 
Agnieszka19 


Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1715
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 19, 2007 1:02 am   

Nie wiem już co jest prawdą. My usłyszeliśmy taką wersję :znudzony:
_________________


Nasz dzień 26.04.2008
 
 
 
misia-misia 
Working Mom :)


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Sty 2006
Posty: 1643
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 19, 2007 6:33 pm   

Agnieszko nie chcę ci źle doradzać, najlepiej będzie jeśli pójdziecie dowiedzieć się u księdza. To najlepszy sposób na uzyskanie odpowiedzi. Lepiej się pofatygować raz, niż dawać na zapowiedzi nie tam gdzie potrzeba.
Ja ci tylko przekazuję to co nam ksiądz mówił.

Najlepiej właśnie spytać "u źródła" 8)
_________________
 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 19, 2007 6:54 pm   

Czytajcie proszę ze zrozumieniem, bo wątki robią się tasiemcowe i zamiast coś wyjaśniać coraz bardziej gmatwiają i się powtarzają.


Bywa różnie, zależy od księdza. I tylko on może wam powiedzieć jak będzie na pewno i co trzeba dla niego załatwić.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Amy 


Wiek: 44
Dołączyła: 17 Sie 2004
Posty: 245
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 27, 2007 10:59 am   

no dobrze, no to sobie poczytałam, tylko jesli tak jest że parafia na moim osiedlu jest mi zupelnie obca i ludzie ktorzy tu mieszkaja także (nawet do innej podstawówki chodziłam, a ta nalezała do jeszcze innej parafi), a ta w której będzie slub to parafia z której pochodzi pół albo i lepeij mojej rodziny i rodziny tej rodziny i znajomych, wiec chyba wystarczy dac na zapowiedzi tylko w parafi slubu, a nie mojej z adresu.
_________________
Emi

 
 
 
gebka 


Wiek: 40
Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 816
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 02, 2007 2:23 pm   

Ja wiem ze jak sie ma w trzeciej parafi to ksiadz powinie wyslac do parafi Panny Młodej i Pana Młodego tak mi sie wydaje
 
 
 
Amy 


Wiek: 44
Dołączyła: 17 Sie 2004
Posty: 245
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 02, 2007 3:42 pm   

gebka napisał/a:
Ja wiem ze jak sie ma w trzeciej parafi to ksiadz powinie wyslac do parafi Panny Młodej i Pana Młodego tak mi sie wydaje


no to jak my sie przemeldujemy, to krzys da do innej, a ja do innej niz by wyglądało z przydziału, więc po ch..... to wszystko, najlepiej dac tam gdzie to ma sens, a nie dzie nalezy, bo to wszystko sie mija z celem
_________________
Emi

 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 02, 2007 7:00 pm   

Amy - na logikę tak to powinno wyglądać, ale nikt na forum nie da ci zapewnienia że tak właśnie będzie. Tylko ksiądz ci to powie. Zwłaszcza, że nie mieszkasz w tej parafii, a tylko jesteś emocjonalnie związana, a to znaczy, że nie mają cię w księgach parafialnych. Jeśli byś tu mieszkała, a była gdzie indziej zameldowana sprawa byłaby łatwiejsza.

Podobny wątek: Zameldowanie/zamieszkanie a parafia
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Dunia 


Wiek: 47
Dołączyła: 04 Mar 2007
Posty: 167
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro Kwi 18, 2007 6:21 pm   

Nie wiem co zrobić- mam ślub za 2,5 tygodnia, a ksiądz nadal nie wywiesił zapowiedzi. Tak głupio mi Mu o tym przypominać, ale z drugiej strony nie miałam okazji niektórych powiadomić ( Pochwalić się :wink: ) że biorę ślub a to by spełniało funkcję takiego zbiorowego zawiadomienia...
_________________

Trzymaj się Gość
 
 
asia84 
żonka

Dołączyła: 10 Lut 2007
Posty: 819
Skąd: Łodź
Wysłany: Sro Kwi 18, 2007 7:27 pm   

ja na Twoim miejscu bym przypomniała mu o tym :)
_________________


19 lipiec 2008 nasz dzień :)


Magia, która nas otacza sięga gwiazd...
 
 
Dunia 


Wiek: 47
Dołączyła: 04 Mar 2007
Posty: 167
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro Kwi 18, 2007 7:38 pm   

gdybym miała iść do wikarego to O.K, ale głupio mi upominać proboszcza...
_________________

Trzymaj się Gość
 
 
asia84 
żonka

Dołączyła: 10 Lut 2007
Posty: 819
Skąd: Łodź
Wysłany: Sro Kwi 18, 2007 7:39 pm   

jak zapominalski jest to trzeba :razz:
_________________


19 lipiec 2008 nasz dzień :)


Magia, która nas otacza sięga gwiazd...
 
 
jpuasz 


Dołączyła: 17 Maj 2006
Posty: 1210
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 18, 2007 11:19 pm   

Dunia ale zapowiedzi muszą "wisieć" przez 2 tygodnie, więc możliwe, że pojawią sie w sb lub nd :) Poczekaj do tego czasu i zobaczysz czy sie pojawią ;)
_________________
Pozdrawiam :)
Paulina



 
 
Dunia 


Wiek: 47
Dołączyła: 04 Mar 2007
Posty: 167
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob Kwi 21, 2007 10:50 pm   

O.K Ale jak nie, to już zdecydowałam :chytry: upomnę się.
_________________

Trzymaj się Gość
 
 
SYLWECZKA 


Wiek: 39
Dołączyła: 01 Paź 2007
Posty: 680
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lis 04, 2007 12:18 am   

Z tymi zapowiedziami to jakaś bzdura jest!Co innego gdyby były odczytywane po mszy jak kiedyś, a tak niby wiszą przy kancelarii, nie wiem czy ktokolwiek je czyta!
:wedding:
_________________
 
 
Maverick 


Wiek: 37
Dołączyła: 02 Kwi 2007
Posty: 246
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lis 04, 2007 9:11 am   

U mnie w parafii są czytane w trakcie ogłoszeń, czyli chyba przetrwał stary zwyczaj.
_________________
 
 
cosola 
full-time mum


Wiek: 40
Dołączyła: 04 Sty 2007
Posty: 730
Skąd: Łódź/Leicester, UK
Wysłany: Czw Mar 20, 2008 8:50 pm   

Mam pytanie co do zapowiedzi.
Nie damy rady podpisać protokołu ślubnego wcześniej niż na 5 tygodni przed slubem, czy nie będziemy mieć problemów z zapowiedziami :?: bo coś słyszałam, ze one muszą wiscieć 2 tygodnie w jednej parafii, 2 w drugiej i jeszcze w tej w której się ma ślub (a to ani moja ani narzeczonego), nie wiem czy ten czas moze się pokrywać, czy najpierw tu, potem tam... bo jak po kolei to zabraknie nam jednego tygodnia :roll:
_________________
 
 
*lmyszka 
Moderator
EL jak elmyszka :P


Wiek: 40
Dołączyła: 26 Lis 2006
Posty: 2328
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 21, 2008 7:53 am   

ale co protokół ślubny ma do zapowiedzi?? my najpierw daliśmy na zapowiedzi a protokół podpisywaliśmy na 3 tygodnie przed ślubem, zapowiedzi daliśmy już 3 czy 2 miesiące wcześniej
_________________
 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 21, 2008 9:07 am   

cosola - nie widzę problemu. Zapowiedzi mogą wisieć wszędzie jednocześnie, nie ma tak, że jak wywieszą je w jednej parafii dostajesz jakiś świstak z poświadczeniem tego faktu i dalej idziesz do drugiej parafii itd.
Jeśli wcześniej nie możecie iść do parafii ślubnej po "skierowanie" na zapowiedzi to spokojnie się i tak wyrobicie w te 5 tygodni.


SYLWECZKA - to żadna bzdura. Zapowiedzi wywieszone są bardzo interesującą lekturą, może nie dla wszystkich, ale wystarczy, że jedna osoba przeczyta to potem wiedzą i tak wszyscy sąsiedzi. :lol:
Ja tam zawsze czytam. :cool:
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
cosola 
full-time mum


Wiek: 40
Dołączyła: 04 Sty 2007
Posty: 730
Skąd: Łódź/Leicester, UK
Wysłany: Pią Mar 21, 2008 1:46 pm   

lmyszka napisał/a:
ale co protokół ślubny ma do zapowiedzi??

Myślałam że podczas spisywania protokołu dostaje się zakąś kartkę na zapowiedzi czy coś...
_________________
 
 
agunia84 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2007
Posty: 3627
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 27, 2008 11:38 am   

My za zapowiedzi będziemy płacić 3 miesiące przed ślubem po spisaniu protokołu.
 
 
słonko 
projektant - amator


Wiek: 41
Dołączyła: 19 Kwi 2007
Posty: 2226
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: Pią Mar 28, 2008 1:32 pm   

Cosola, tak chyba nawet jest na ogół, że zapowiedzi wychodzą we wszystkich zaangażowanych parafiach jednocześnie. Nam jak ksiądz wypisywał kartki do trzech parafii (moja, K. i ta, w której będziemy ślubować) wpisywał na nich daty kiedy mają być wygłoszone i na wszystkich 3 wpisał te same. Spokojnie zdążycie.
_________________
 
 
 
Agha
[Usunięty]

Wysłany: Wto Kwi 22, 2008 9:26 am   

My i protokół i zapowiedzi będziemy załatwiali nie wcześniej niż na 3 m-ce przed. Ponieważ bierzemy ślub konkordatowy musimy się liczyć, że zaśw z US ważne są tylko 3 m-ce, a ważne żeby data końcowa wypadała nie w dzień, bądź dzień po ale przynajmniej z tydzień po ślubie.
Zapowiedzi będą wygłoszone w mojej i młodego parafii. Dostaniemy od księdza karteczkę, z którą młody będzie musiał zgłosić się do kancelarii w swojej parafii. Z tego co się orientuję, jak się daje na zapowiedzi w parafii w której ślubu się nie, nie trzeba zostawiać "cołaski".
 
 
słonko 
projektant - amator


Wiek: 41
Dołączyła: 19 Kwi 2007
Posty: 2226
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: Wto Kwi 22, 2008 11:07 am   

Z mojego doświadczenia wynika, że nic nie ma w żadnym kościele za darmo. Formalności ślubne załatwialiśmy z narzeczonym w trzech parafiach i w każdej za każdą jedną rzecz musieliśmy zapłacić (i na ogół wcale nie co łaska, tylko określoną sumę :kwasny: )
_________________
 
 
 
cosola 
full-time mum


Wiek: 40
Dołączyła: 04 Sty 2007
Posty: 730
Skąd: Łódź/Leicester, UK
Wysłany: Wto Kwi 22, 2008 6:20 pm   

Niepotrzebnie się martwiłam, bo podpisaliśmy protokół i dostaliśmy kartki na zapowiedzi króre mają być wygłoszone jednocześnie w moim kościele (podwyższenie Krzyża ?w. - 50zł) i w kościele narzeczonego (?w. Katarzyny w Zgierzu - 50zł) a w parafii, w której mam ślub nie będą wygłaszane :)
_________________
 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Pon Cze 16, 2008 9:00 pm   

my bierzemy ślub poza naszymi parafiami, czyli zapowiedzi wychodzą w naszych parafiach oraz w parafii, w której bierzemy ślub...jednak to , że zapowiedzi wychodza w naszych parafiach to nie jest wcale oczywistość :] okazuje się, że nie muszą... można załatwić to w zupełnie inny sposób i obejść własne parafie, wtedy zapowiedzi pójdą tylko w parafii w której bierzecie ślub. Takich informacji udzielił mi mój wujek który od lat jest księdzem ,proboszczem,dziekanem więc chyba wie o czym mówi. Nie powiem dokładnie jak to można załatwić, bo go nie pytałam o szczegóły-nie byliśmy tym zainteresowani... Wiem tylko, że wtedy sie to przez kurię biskupią załatwia...

a swoją droga za zapowiedzi w parafii w której bierzemy ślub płaciliśmy 60zł, ciekawa jestem jakie kwoty za ta usługę będą w naszych parafiach :-?
 
 
edys_lu 

Wiek: 39
Dołączyła: 08 Lut 2007
Posty: 328
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Cze 30, 2008 5:57 pm   

Mam takie pytanie z innej troszke beczki. Zapowiedzi w mmojej parafii, czyli tam gdzie bierzemy slub pojawily sie 2 razy, natomiast u mojego Grzesia tylko raz. Czy tak jest zawsze czy my bedziemy musieli dawac na te zapowiedzi jeszcze raz, co mi sie nie usmiecha i zreszta wtedy by bylo nie fair.
Na tej kartce wszystko bylo napisane w ktorych dniach u mnie ida a w parafii mojego narzeczonego tylko przez tydz byly.
Ehh te formalnosci i ludzie ktorzy sami sie nie znaja na tym co robia :? (przynajmniej czasem mam takie wrazenie)
_________________


Szczęśliwy dzień - 16.08.2008
Pozdrawiam i życzę miłego dnia Gość
Ostatnio zmieniony przez edys_lu Pon Cze 30, 2008 5:58 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
fiona83 

Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 2952
Skąd: skądinąd
Wysłany: Pon Cze 30, 2008 6:00 pm   

Cytat:
a w parafii mojego narzeczonego tylko przez tydz byly.


A czy tydzień obejmował dwie niedziele ?
Jeśli tak to nie ma problemu :)
 
 
edys_lu 

Wiek: 39
Dołączyła: 08 Lut 2007
Posty: 328
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Cze 30, 2008 9:48 pm   

Szczerze mowiac to nie bo w sobote bylismy i juz ich nie bylo ale na tym zaswiadczeniu jest ze w dniach 15-22 czyli tak jakby mozna tak przypuszczac chyba :roll:
Ehh przez ta biurokracje to zawsze pelno stresu jest :?

A co jesli okaze sie ze musza jeszcze tydz byc wywieszone, jeszcze raz bedziemy musieli zaplacic?
_________________


Szczęśliwy dzień - 16.08.2008
Pozdrawiam i życzę miłego dnia Gość
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Cze 30, 2008 10:16 pm   

Parafia, w której były zapowiedzi musi wam dać kartkę albo podpisać to co, dostaliście od parafii ślubu, o wygłoszeniu zapowiedzi. Jeśli się wam podpiszą, że zapowiedzi zostały wygłoszone to co cię obchodzi ile one faktycznie wisiały. :wink:
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl