Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
nieslubne dziecko
Autor Wiadomość
Marne 

Dołączyła: 12 Lis 2006
Posty: 1
Skąd: warszawa
Wysłany: Nie Lis 12, 2006 11:35 am   nieslubne dziecko

Mam pytanie. zASZŁAM W CI??E, ROZWI?ZANIE ODB?DZIE SI? 2 MIESI?CE PRZED WESELEM NIE WIEM CZY POWINNAM I?? W WELONIE. NIECH KTOS POMOZE
 
 
sylwia 


Wiek: 43
Dołączyła: 16 Lut 2006
Posty: 507
Skąd: Toruń
Wysłany: Nie Lis 12, 2006 12:14 pm   

Witaj, ja uważam,że jak jesteś w ciązy nie musisz rezygnować z welony tylko dlatego,że zaszłaś w ciążę, ja nie widze w tym nic złego. :)
 
 
katarzynka1 

Wiek: 43
Dołączyła: 18 Kwi 2006
Posty: 136
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lis 12, 2006 3:23 pm   

Co ma welon do dziecka, ciąży, ślubu. ?yjemy w XXI wieku, nieślubne dziecko nie jest juz powodem do wytykania palcami.
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Nie Lis 12, 2006 3:41 pm   

Marne, skoro pytasz to znaczy, że masz wątpliwości.
Zle będziesz czuła się w welonie?
Jak tak lub uważasz, że ktoś Cię obgada z tego powodu to zrezygnuj. Po co czuć się nieswojo w dniu ślubu?
_________________
 
 
imbrulka 


Wiek: 46
Dołączyła: 12 Lis 2005
Posty: 279
Skąd: łódź
Wysłany: Nie Lis 12, 2006 4:35 pm   

Marne, a te co nie zaszły przed ślubem są "niewinne" aż do ślubu i dlatego zakładają welon? To chyba bardzo mało z nas miałoby ten welon...

Moim zdaniem zrób tak jak czujesz, jesli marzyłaś o welonie to go po prostu załóż, jeśli nie to nie. Dla mnie nie ma to związku z tym, że będziesz miała już dziecko. Kochacie się, chcecie się pobrać to jest najwazniejsze. Jeśli marzysz o tym welonie to nie rezygnuj z tego marzenia! Pozdrawiam Cię :D
_________________
Nasz Najpiekniejszy Dzień 29.07.2006
 
 
soseczka 

Dołączyła: 07 Lis 2006
Posty: 164
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lis 16, 2006 5:38 pm   

Marne,wg mnie nie powinnas przejmowac sie niczym!!!!!!moja siostra brala slub w 4 miesiacu ciąży ,miala piekny welon i niczym sie nie przejmowala.tak jak wyzej napisaly dziewczyny.zyjemy w 21 wieku,robisz co chcesz ,mowisz co chcesz bo to jest Twoje zycie,powodzonka Ci zyczę i zdrowego dzidziusia :) :)
_________________
...:::21.07.07:::...

.. :::GDYBY NIE TY.....
 
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Czw Lis 16, 2006 5:48 pm   

Marne, rób, jak chcesz, jak sobie wymarzyłaś :D
Imbrulka mądrze pisze ;)

A może ślub połączony z chrzcinami?

[ Dodano: Czw Lis 16, 2006 5:50 pm ]
Asiek napisał/a:
Jak tak lub uważasz, że ktoś Cię obgada z tego powodu to zrezygnuj.

Asiek, dziwne podejście... :roll:
Gdybym miała rezygnowac w życiu ze wszystkiego, co może być powodem do obmowy, to straciłabym połowę przyjemności :lol:
_________________
chez alma |
 
 
Edi 

Wiek: 40
Dołączyła: 24 Cze 2005
Posty: 430
Skąd: sprzed komputera
Wysłany: Czw Lis 16, 2006 5:56 pm   

Marne jeśli welon jest twoim marzeniem to absolutnie z niego nie rezygnuj, spełniaj swoje marzenia. I nie przejmuj sie czy to wypada czy nie. Skoro tego chcesz to wypada.
_________________
Ja chce powtórki z 23 września 2006 !! !

 
 
Nikulec 

Wiek: 42
Dołączyła: 07 Lis 2006
Posty: 171
Skąd: łódź
Wysłany: Pią Lis 24, 2006 6:08 am   

Wiesz, jak dla mnie oczywiste jest, że jak chcesz welon, to powinnaś go mieć. Wianek jest symbolem czystości i niewinności, ale jak Ci się wydaje ile panien młodych jest tak naprawdę niewinnych? ;) Niewinne nie są a welon wkładają, więc dlaczego Ty byś miała nie włożyć? - bo one nie zaszły w ciążę a Ty tak? ?miało girl :)
 
 
madzia8181 


Wiek: 42
Dołączyła: 05 Paź 2006
Posty: 701
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lis 24, 2006 1:37 pm   

hmmm
jesli masz ochote go zalozyc i martwisz sie tylko czy wypada to juz wiecej nie mysl tylko go zakladaj ;)
a jesli czujesz ze nie chcesz juz go zakladac...a pytanie ma zabarwienie "czy musze isc w welonie" to go poprostu nie zakladaj...

powiem ci ze moja kolezanka byla w 4 miesiacu na weselu i pieknie bawila sie w welonie :)
_________________
 
 
 
Dzesia 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Gru 2006
Posty: 64
Skąd: z Łodzi
Wysłany: Sob Lut 17, 2007 9:14 pm   

Symbolem czystości i niewinności jest w ogóle kolor biały, a tak jak zauważyły dziewczyny - nie sądzę, zeby wszystkie panny młode były całkowicie niewinne w dniu ślubu (czego ozywiście w żaden sposób nie potępiam). To, czy założysz welon czy nie - to tylko i wyłącznie Twój wybór. Ja na przykład ustaliłam sobie sama dla siebie, że ponieważ współżyłam przed ślubem, to suknię będę miała kremową bądź ecru, a nie białą. Ale to moja decyzja, zresztą też symboliczna i nikomu nic do tego. Więc nie obawiaj się niczego! Zdrowego i pięknego dzidziusia!
 
 
Suelen 


Wiek: 39
Dołączyła: 15 Sty 2007
Posty: 1258
Skąd: Zgierz
Wysłany: Nie Lut 18, 2007 12:19 am   

jesli ci się tylko podoba welon to nie ma co rezygnować :) nie przejmuj się jakimiś tam przesądami.
?yczę dużo zdrówczk dla ciebie i dziecka.
_________________


19.09.2009 :mar
 
 
 
Audiolka 


Wiek: 39
Dołączyła: 25 Kwi 2008
Posty: 2581
Skąd: Uć
Wysłany: Sro Cze 18, 2008 6:33 pm   

ha ha coś dla mnie- :mrgreen:
symbolem czystości i niewinności jest biel -owszem-ale nie welon tylko wianek!
rok temu byłam świadkiem na ślubie(ja w 6 miesiącu ciąży-nie chciałam ale młodej sie nie odmawia) młoda natomiast była w 9 miesiącu!
biała suknia i welon był!!!
a do tego ja u boku :mrgreen: złamanie wszelkich reguł-ja po wszystkich nie i tak postanowiłam założyć welon-mam do tego takie same prawo jak wszystkie dziewczyny.
 
 
kaczuszkaniunia 

Dołączyła: 24 Sty 2013
Posty: 207
Skąd: lodz
Wysłany: Sob Maj 25, 2013 8:34 pm   

prawda jest taka ze w dzisiejszych czasach wiekszosc dziewczyn nie powinna isc w bialej sukni i w welonie. nie dajmy sie zwarjowac :)
 
 
calsbergiem 

Dołączyła: 02 Kwi 2011
Posty: 17
Skąd: belchatow
Wysłany: Czw Lut 13, 2014 4:15 pm   

kaczuszkaniunia napisał/a:
prawda jest taka ze w dzisiejszych czasach wiekszosc dziewczyn nie powinna isc w bialej sukni i w welonie. nie dajmy sie zwarjowac :)

Niestety ale taka jest prawda pozatym juz chyba czas zabobony wsadzic w buty i to napewno nie slubne...
_________________
kama
 
 
Muszkowa 


Wiek: 33
Dołączyła: 12 Lis 2014
Posty: 308
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 18, 2014 2:14 pm   

Ja mam zamiar iść w białej sukni i welonie, mimo tego że nasz dwuletni synek będzie szedł przede mną z obrączkami :wink: także nie przesadzajmy, to nasz dzień i my mamy się czuć jak księżniczki :D
_________________
Zapraszam do mnie: http://www.forum.wesele-l...der=asc&start=0

 
 
Pani Misiowa 


Dołączyła: 02 Paź 2014
Posty: 46
Skąd: z Łodzi
Wysłany: Wto Lis 18, 2014 6:36 pm   

Zdecydowanie poszłabym w welonie :)
A zdaniem innych nie warto się przejmować. Dopiero zaczną gadać, kiedy pójdziesz bez. Będą mówić: "musi pokazać jaka to jest nieczysta" :razz: :razz: :razz:
_________________
 
 
Paolina 


Dołączyła: 03 Cze 2012
Posty: 511
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Gru 04, 2014 2:52 pm   

Muszkowa napisał/a:
nasz dwuletni synek będzie szedł przede mną z obrączkami :wink:
Pięknie ;) To na pewno będzie bardzo wzruszająca scena ;)
_________________
Pozdrawiam słonecznie Gość! ;)


 
 
Muszkowa 


Wiek: 33
Dołączyła: 12 Lis 2014
Posty: 308
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Gru 04, 2014 2:57 pm   

Paolina, Po cichu mam taką nadzieję :wink: tym bardziej, że chłopaki mają mieć takie same garnitury :smile:
_________________
Zapraszam do mnie: http://www.forum.wesele-l...der=asc&start=0

 
 
Terry 


Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 1725
Skąd: łódzkie
Wysłany: Czw Gru 04, 2014 3:09 pm   

Myślisz, że da radę? To spore przeżycie dla tak małego dziecka. U nas pięciolatka nie dała rady, starsze dzieci też okropnie się stresowały.
 
 
01Karolina01 

Dołączyła: 27 Sty 2015
Posty: 6
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: Wto Mar 03, 2015 2:38 pm   

Nikt Ci nie zakaże nosić welonu, w mojej rodzinie było kilka takich przypadków i nigdy nikt się nie czepiał że młoda mama ma welon.

usunięty podpis z reklamą. Dorotka_
Ostatnio zmieniony przez Dorotka_ Pon Lut 22, 2016 12:09 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Forever 

Wiek: 34
Dołączyła: 17 Wrz 2015
Posty: 54
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 01, 2016 3:53 pm   

Kiedyś się trzymano przekonania, że welon to symbol dziewictwa, ale dziś trudno chyba o "czystą" panne młodą - ja znam tylko jedną taką :)
 
 
materna 

Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 15
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 3/3/7
Wysłany: Sob Lut 13, 2016 1:33 pm   

Wbrew pozorom jest ich trochę. Wszystko zależy od tego w jakim towarzystwie się obracasz. i jakie wartości dane towarzystwo wyznaje.
 
 
in4h 

Dołączyła: 05 Lip 2013
Posty: 15
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 3/3/7
Wysłany: Pon Lut 22, 2016 12:07 pm   

Dziś to już nie jest nic nienormalnego
 
 
Ola92 

Wiek: 32
Dołączyła: 23 Mar 2016
Posty: 2
Skąd: Wraszawa
Wysłany: Sro Kwi 06, 2016 11:19 am   

Myślę, że ciąża nie ma nic do rzeczy. jasne, że kiedyś patrzyło się na to inaczej. Ale radzę Ci to przemyśleć, bo jeśli wiesz, że twoi goście weselni mogą to źle potraktować, to może lepiej oszczędzić sobie stresu. Świetnym zamiennikiem jest np. kapelusz!
 
 
RafalOwca 

Dołączył: 07 Kwi 2016
Posty: 1
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 07, 2016 8:24 am   

Czasy się zmieniły, chcesz welon, zakładasz welon, jak się komuś nie podoba to tylko i wyłącznie jego problem :)
 
 
DekoracjeSwiat 

Wiek: 42
Dołączył: 26 Maj 2016
Posty: 4
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 26, 2016 6:43 pm   

Jak dla mnie to nie problem gdy Panna Młoda w ciąży założy welon

usunięto podpis z linkiem. Dorotka_
Ostatnio zmieniony przez Dorotka_ Czw Maj 26, 2016 8:12 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kaskaa1234 

Dołączyła: 28 Cze 2016
Posty: 10
Skąd: Katowice
Wysłany: Wto Cze 28, 2016 9:42 pm   

Jasne że powinnaś jeżeli tylko masz na to ochotę :)
_________________
Kasia
 
 
Gomigo 


Dołączyła: 08 Maj 2015
Posty: 224
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 01, 2016 8:09 pm   

Moim zdaniem większość panien nie powinna iść w welonie i białej sukni do ślubu. Biały welon i suknia to był symbol niewinności (dziewica). Niestety czasy poszły bardzo szybko do przodu i z tych zasad pozostała tylko suknia i welon. Kiedyś ksiądz odmawiał udzielenia ślubu pannom w ciąży, a jeśli już się zgadzał to owa panna nie miała welonu.

Moim zdaniem kto co zakłada to kwestia zasad moralnych w jakich nas wychowano. Ja nie założę welonu, a w ciąży nie jestem. Będąc w ciąży również bym go nie założyła.
_________________

Dzienniczek przedślubny http://forum.wesele-lodz.pl/viewtopic.php?t=17605
Dzienniczek po-ślubny GOMIGO http://forum.wesele-lodz.pl/viewtopic.php?p=838314
Ostatnio zmieniony przez Gomigo Pią Lip 01, 2016 8:10 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
oleczqa002 


Wiek: 33
Dołączyła: 31 Sie 2015
Posty: 166
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 01, 2016 8:30 pm   

Tak jak napisała Gomigo w dzisiejszych czasach jakby tak na to patrzeć to mało która powinna iść do ślubu w białej sukni i w welonie, ze względu na niewielki odsetek dziewczyn zachowujących czystość PRZED.
Natomiast ja brałam udział już w kilku ceremoniach, gdzie panna młoda była w ciąży albo miała już dziecko i nigdy żadna z nich nie miała welonu na głowie czy wianka, więc zaakceptowałam ten stan rzeczy, że tak ma być i już. I tak jest w porządku.
Zdziwiłam się natomiast widząc zdjęcia ze ślubu koleżanki która w białej sukni i w welonie do ziemi trzymała dzieciaka na ramieniu... wyglądało to trochę dziwnie.
Ja osobiście gdybym była w ciąży lub gdybym miała już dziecko welonu bym nie założyła. Nawet poważnie zastanowiłabym się nad białą sukienką...
Ale ja nie krytykuje i nie oceniam. Niech każdy robi to co uważa za słuszne ;)
_________________


Zapraszam do mojego dzienniczka!
 
 
kasik91 

Dołączyła: 24 Lut 2015
Posty: 92
Skąd: łódź
Wysłany: Sob Lip 02, 2016 10:30 am   

A ja myślę, że to wszystko zależy od naszych upodobań. W sumie ja nigdy nie zwracałam na to uwagi. Jeśli dana dziewczyna zawsze marzyła o bialej sukni z welonem do ziemi to czemu ma sobie odmawiać tylko dlatego że ma już dziecko bądź jest w ciąży. Ja np. nie mam ani dziecka ani nie jestem w ciąży a nie idę w welonie bo po prostu źle sie w nim czuję i nie podoba mi się jak w nim wyglądam.

Gdyby patrzeć na wszystkie takie rzeczy to 99% z nas nie mogła by iść w białej sukni...
_________________
 
 
Blanka88 

Wiek: 35
Dołączyła: 02 Sie 2016
Posty: 17
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 02, 2016 9:02 am   

Dokładnie, przepraszam dziewczyny, ale która z nas jest w dniu ślubu niewinną dziewicą? Bo przecież teoretycznie tylko ona może założyć białą suknię, welon/wianek itp. :D

Jak chcesz mieć welon to zakładaj i już.
_________________
Małżeństwo jest zgodne, kiedy żona panuje nad mężem, a mąż nad sobą.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl