Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
najlepsza waszym zdaniem reklama
Autor Wiadomość
madzia8181 


Wiek: 42
Dołączyła: 05 Paź 2006
Posty: 701
Skąd: Łódź
  Wysłany: Sro Lis 15, 2006 9:13 am   najlepsza waszym zdaniem reklama

Jaka jest waszym zdaniem najfajniejsza reklama :) ?
Obecnie rekamy puszczane w tv sa na takim wysokim poziomie ze ja podziwiam osoby ktore je wymyslają :) Trzeba mieć "łeb" zeby wpasc na tak genialne pomysly :)

Strasznie smieszy mnie reklama produktów Bierdonki jak np jajka z patelni sypane pieprzem krzyczą " nie po oczach " :hyhy: :hyhy: :hyhy: Super reklamy są plusa z tym znanym kabaretem :)

Ulubione reklama mojego D. to Hals Uwolnij swoje gardlo...

A jakie sa reklamy was rozsmieszją? Albo najbardziej sie wam podobaja?
_________________
 
 
 
adriannaaa 


Wiek: 44
Dołączyła: 08 Lut 2006
Posty: 659
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lis 15, 2006 10:39 am   

a ja własnie jestem załamana poziomem naszych reklam - fakt reklamy produktów z biedronki - są jednymi z fajniejszych, ich humor jakoś mnei nei nudzi. Hals - równiez - t zcarnobiała. Reklamy Sony Bravia - ale one nie są robione w polsce. Reklamy Plusa z kabaretem Mumio - owszem całkeim całkiem. Kidys podobała mi sie reklama nutelli - , ale ostatnio skrócili ja i pozmieniali.
Całkiem fajne reklama to"babciu jesteś jakaś niewyraźna" rutinoskorbinu - fajny pomysł - cupełnie coś innego.
natomiast większosć reklam mnie totalnie załamuje są tragicznie nienaturalne, bez polotu i z lekko szowinistycznym nastawieniem... W domu zawsze siedzi kobeita, to ona gotuje, pierze, spzrąta itp. nadal nie mozemy sie oderwać od patriarchalnego wzorca rodziny.
Ale wiem tez, ze z 2. strony autor reklamy może i chciałby coś innego pokazać, ale zamawiajacy - czyli producent reklamowanego produktu ma swoją wizję, której się eni przeskoczy.....
_________________



typ kobiety, co spala kotlety;)
 
 
madzia8181 


Wiek: 42
Dołączyła: 05 Paź 2006
Posty: 701
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lis 15, 2006 10:51 am   

adriannaaa napisał/a:
a ja własnie jestem załamana poziomem naszych reklam . większosć reklam mnie totalnie załamuje są tragicznie nienaturalne, bez polotu i z lekko szowinistycznym nastawieniem... W domu zawsze siedzi kobeita, to ona gotuje, pierze, spzrąta itp. nadal nie mozemy sie oderwać od patriarchalnego wzorca rodziny.
Ale wiem tez, ze z 2. strony autor reklamy może i chciałby coś innego pokazać, ale zamawiajacy - czyli producent reklamowanego produktu ma swoją wizję, której się eni przeskoczy.....


chyba wiem co masz na mysli... reklama jakiejs firmy telekomunikacyjnej a ona 2 merty wzrosu nogi do ziemi od szyji wazaca max 50 kg wskakuje do basenu a jemu az napoj w twarz wytrysnal... :/ albo beznadziejne wybielacze proszki do prania plyny do plukania.... :/ albo modelki reklamujace krem przeciwzmarszczkowy majace lat max 25 ... czy reklama gum do zucia nie pamietam nazwy taka beznadziejna!! a`la przesluchanie idola...

ale jednak pojawia sie coraz wiecej reklam takich z jajem bym powiedziala...z pomyslem... takich ktore zwracaja swoja uwage i przyslaniaja te beznadziejne :) piekna reklama - nie pamietam czego co takie kolorowe pileczki lecą, albo fontanny kolorowe co wybuchaja kolory, fajne reklamy aut :) no i biedronka... "nie po oczach" :hyhy:
_________________
 
 
 
adriannaaa 


Wiek: 44
Dołączyła: 08 Lut 2006
Posty: 659
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lis 15, 2006 10:56 am   

kolorowe fiontanny i piłeczki to własnie sony bravia:))) reklama z fontasannami puszczana jest w TV w wersji skróconej - w pełnej te fontanny wybuchają jeszcze w pomieszczeniach tego budynku - no bajka.... ale mówię to nie jest reklama polskiej agencji z tego co pamietam:)))

a biedronka mnei rozwala za kazdym razem;0 "ruchy kluchy, leniwe";)))

albo ostatnio reklama milki alpejskie mleczko czekoladowe:)) zal mi tego misia:)))))))

a ta z basenem.. masakra...

Albo "Basiu!!" "nie Basiu, tylko ketoprom" bosz, kto tak mówi??;)

[ Dodano: Sro Lis 15, 2006 10:57 am ]
btw zauważyłas, ze wszystkie panie w reklamach nosza obrączke??;)
_________________



typ kobiety, co spala kotlety;)
 
 
madzia8181 


Wiek: 42
Dołączyła: 05 Paź 2006
Posty: 701
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lis 15, 2006 11:04 am   

a verdin?
"poczekaj poczekaj oooooooooooooooo juz mi lepiej" to ta co torta niosą po obiedzie? zawsze mam jedno skojarzenie ze musiala sie tam niezle ... spierdziec przy tym stole :wstyd:

kto to wymysla :wstyd: zalamka

a biedronka rządzi no :hyhy:

mase jest takich smiesznych reklam ale ja mam to tego pamiec jak do dowciopw! moge sie poplakac ze smiechu a za chwile nie potrafie powiedziec z czego sie smialam :)
_________________
 
 
 
adriannaaa 


Wiek: 44
Dołączyła: 08 Lut 2006
Posty: 659
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lis 15, 2006 11:08 am   

mam to samo:)
a co do pani - "juz mi lepiej" słuszne spostrzeżenie :wstyd: :rotfl:
o i jeszcze raklama jakiegoś środka do czyszczenia, czy zapachu do toalety, jak pan otwiera WC i zalewa go morska fala... zawsze mam wrażenie, że wyleciało na niego wszystko co było w tej toalecie :wstyd: - koszmarnie niesmaczna...a miala być taka "odświeżajaca";)
_________________



typ kobiety, co spala kotlety;)
 
 
madzia8181 


Wiek: 42
Dołączyła: 05 Paź 2006
Posty: 701
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lis 15, 2006 11:15 am   

dokladnie!!!! fuj!!

:wstyd:

a jak widze reklame z markiem kondratem co telefon rzuca bo pol polski go nie slucha mam wrazenie ze polowe polakow ma za idiotow i kretynow bo nie chca krozystac z banku ktory reklamuje.... przełaczam wtedy program :/

Fajna jest reklama kredytu hipotecznego, co sa mlode pary pokazane "tu bedziemy szczesliwi" kojarzysz?
fajna jest :)
_________________
 
 
 
adriannaaa 


Wiek: 44
Dołączyła: 08 Lut 2006
Posty: 659
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lis 15, 2006 11:28 am   

o tak:))

a ta z Kondratem pewnie miała nawiazywac do Adasia Miałczyńskiego.. swoja drogą jak tak wymachuje kubkiem, to dziwię sie, ze napój jaki w nim ma wylwewa się dopiero pod koniec spotu...

W miare afjny pomysł mieli twórcy reklam NO-SOPY - podoba mi sie ta dziewczyna, która z wyrzutem do kolezanki mówi - "co, okres??!!" taka wkurzona;)


jescze przypomniała mi sie reklama chyab winiar pomysł anobiad, teraz juz jeje nie puszczają, ale kilka razy zdarzy ło mi się ją widziec - kiedy mała diewczynaka bawi się lalkami, widzimy, jak ken gdzies się odala, barnie zostaje sama, a mała mówi - i odszedł od niej, bo nei miała pomysłu na obiad.. nosz krew mnei zalała..
i tak samo reklama simplusa chyba,każdy spot z laską świecącą cyckami, beznadzienymi chłopaczkami śliniącymi się i ogladajacymi za nią.
Za to fajen sa reklamy Heyah;) a najbardziej podoba mi się w nich ten głosik na końcu, przesłodki:)
_________________



typ kobiety, co spala kotlety;)
 
 
misimisia 

Wiek: 39
Dołączyła: 16 Paź 2006
Posty: 93
Skąd: polska
Wysłany: Sro Lis 15, 2006 11:29 am   

Mi podobają się reklamy żubra. Są oryginalne i pomysłowe. Kinder bueno też niczego sobie. Znawcą nie jestem i raczej przełączam program jak widzę reklamy. Polsat i TVN przesadzają z ilością reklam, bardzo mnie to denerwuje jak przerywają mi film, puszczając reklamy przez 15 min :twisted: .

Pozdrawiam
 
 
 
madzia8181 


Wiek: 42
Dołączyła: 05 Paź 2006
Posty: 701
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lis 15, 2006 11:37 am   

a reklama koncentratu pomidorowego z aniolkiem w blond loczkach?
"a dlacccccegoooo?"
super!!
"-moge jeszccce?
- a dlaczegooo?"

Bardzo mi sie podoba :)
_________________
 
 
 
Duszka 

Wiek: 45
Dołączyła: 22 Wrz 2006
Posty: 93
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lis 15, 2006 11:42 am   

A pamieta ktoras z Was pierwsze reklamy, to byl chyba Prusakolep i jakas reklama zestawu do TV satelitarnej ("... i nie zobaczysz dopoki nie kupisz zestawu telewizji satelitarnej firmy..."). To dopiero bylo cos.... :rotfl:

A co do obecnych reklam to mnie rowniez podobaja sie reklamy Biedronki, Plusa (z Mumio), SONY Bravia itp.

Co do stwierdzen Ady, ze i tak w wiekszosci reklam jest pokazane typowe szowinistyczne podejscie tez sie niestety zgadzam. I faktycznie - na reklamach zawsze i wszyscy (poza dziecmi oczywiscie) nosza obraczki. Po co? Kompletnie bez sensu.
_________________
~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~
Nasz dzien 08.04.2007

 
 
 
adriannaaa 


Wiek: 44
Dołączyła: 08 Lut 2006
Posty: 659
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lis 15, 2006 12:21 pm   

Duszka- no ale przecież nei można promować życia na kocia łąpę.. co by na to opinia społeczna powiedziała?;))))

dosć sympatyczne sa tez reklamy Łowicza.

Aaaa it eraz misięprzypomniały reklamy lotto - z kulami...

lubię reklamy garniera i vichy - są inne od pozostałych kosmetycznych nowinek...
_________________



typ kobiety, co spala kotlety;)
 
 
madzia8181 


Wiek: 42
Dołączyła: 05 Paź 2006
Posty: 701
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lis 15, 2006 12:29 pm   

lotto z kulami :hyhy: :hyhy: :hyhy:
fajneee byly :)

no i karta platnicza...ktroa za wszystko mozesz zaplacic a wrazenie ... bezcenne ;)

no i podoba mi sie reklama kredytu
"kochanie jak ty negocjjjjooowaaaallless" znow nie pamietam jakiej firmy ale ona stoi pod oknem i czeka a on zalatwia warunki kredytu bardzo przy tym gestykulujac :) kojarzycie?

ehh a reklama mbanku z tym beznadziejnym czerwonym mechanicznym pieskiem ktory obniza oprocentowanie ?
no nie... :wstyd: :wstyd: :wstyd: jak to jest ze jedne reklamy mogą być zrobione tak ze smiejesz sie na sama jej mysl a na innych przelaczasz kanal...
_________________
Ostatnio zmieniony przez madzia8181 Sro Lis 15, 2006 12:32 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Duszka 

Wiek: 45
Dołączyła: 22 Wrz 2006
Posty: 93
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lis 15, 2006 12:55 pm   

adriannaaa napisał/a:
Duszka- no ale przecież nei można promować życia na kocia łąpę.. co by na to opinia społeczna powiedziała?;))))


No ja wiem, ze tak trzeba, ale skad ja mam wiedziec, czy pani lykajaca jakas tabletke na bol gardla jest z kims w zwiazku czy nie (to jest chyba reklama Cholinecsu). Ona tam jest pokazana sama i ma obraczke. I to nie jest jedyna taka reklama.

A reklama LOTTO - fajna, fajna...
_________________
~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~
Nasz dzien 08.04.2007

 
 
 
madzia8181 


Wiek: 42
Dołączyła: 05 Paź 2006
Posty: 701
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lis 15, 2006 1:00 pm   

:hyhy: moze to jakas ukryta, tajna propaganda prorodzinnej polityki naszego rządu ;)
ze zalecane jest aby panie w reklamach mialy na palcach obrączki ;)
_________________
 
 
 
mischelle22 


Wiek: 42
Dołączyła: 27 Gru 2003
Posty: 1211
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lis 15, 2006 1:05 pm   

A mi się bardzo podobała jedna reklama przedwyborcza
"....Oszukali" kojarzycie?

A kiedyś podobały mi się wszystkie reklamy Mentosów, Bankowego z Pazurą i małym chłopcem "Ale Ty się Misiek rzucaj ... " i dezodorantu "Impulse" jak dziewczyna wchodzi na salę ćwiczeń i mają malować "akt" chłopaka i on :oops:

Teraz podoba mi się reklama koncentratu "Łowicz", Plusa z kabaretem Mumio i Sony Bravii.
_________________

Ostatnio zmieniony przez mischelle22 Sro Lis 15, 2006 1:06 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
adriannaaa 


Wiek: 44
Dołączyła: 08 Lut 2006
Posty: 659
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lis 15, 2006 1:49 pm   

akurat mnie ta "kochanie ale ty negocjowałes" wkurza strasznie:))))

ale to moze dlatego,z e z wyksztalceni ajestem negocjatorem;))

Co do oszukali - dobra. ale tak trochę kojarzy mi się z reklamą porównawczą i dyskredytowaniem konkurencji - a to jest, a przynajmniej było, zakazane w Polsce. Platforma robi dobre spoty, aczkolwiek zbyt cześto są to ciosy poniżej pasa.
_________________



typ kobiety, co spala kotlety;)
 
 
mischelle22 


Wiek: 42
Dołączyła: 27 Gru 2003
Posty: 1211
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lis 15, 2006 2:08 pm   

adriannaaa napisał/a:

.... Platforma robi dobre spoty, aczkolwiek zbyt cześto są to ciosy poniżej pasa.



Nie wiem czemu, ale właśnie dlatego tak mi się ta reklama spodobała.
Bo pokazuje prawdę.
_________________

 
 
 
adriannaaa 


Wiek: 44
Dołączyła: 08 Lut 2006
Posty: 659
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lis 15, 2006 2:24 pm   

rozumeim cię w pełni, tylko wg etyki reklamowej nie mozna zrobic czegoś takiego - nie mozan powiezdiec - jestesmy prodycentami proszku X i jestesmy lepsi odporszku Y i w ogóel to producejt Y kłamie i nie dopiera tych wszystkich plam. to jest nieetyczne....
Przeciwnik neima mozliwości obrony - ani wprzypadku gdy zarzuty są prawdziwe, ani gdy tak nie jest.
jestem przeciwnicza tego typu reklam, spotów. co innego polemika, gdzie wywleka się kłamstwa konkurencji, co innego tego typu hasła.
_________________



typ kobiety, co spala kotlety;)
 
 
fiona83 

Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 2952
Skąd: skądinąd
Wysłany: Sro Lis 15, 2006 7:11 pm   

Sony Bravia - zdecydowanie.

Tutaj możecie zobaczyć jak powstawała wersja z piłeczkami a tu z farbami :mrgreen:
 
 
Olusia 


Wiek: 41
Dołączyła: 18 Kwi 2006
Posty: 264
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lis 15, 2006 9:30 pm   

adriannaaa napisał/a:
Co do oszukali - dobra. ale tak trochę kojarzy mi się z reklamą porównawczą i dyskredytowaniem konkurencji - a to jest, a przynajmniej było, zakazane w Polsce.


No właśnie takim reklam nie ma w Polsce, ale jak kiedyś byłam w Kanadzie to widziałam taką śmieszną reklamę, jak w restauracji ktoś przelewał sobie Coca-Colę do szklanki od Pepsi, bo w tej knajpie tylko Pepsi podawali.
_________________
 
 
fiona83 

Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 2952
Skąd: skądinąd
Wysłany: Czw Lis 16, 2006 6:01 am   

madzia8181 napisał/a:
piekna reklama - nie pamietam czego co takie kolorowe pileczki lecą, albo fontanny kolorowe co wybuchaja kolory


madzia8181 napisał/a:
no i podoba mi sie reklama kredytu
"kochanie jak ty negocjjjjooowaaaallless" znow nie pamietam jakiej firmy


madzia8181 napisał/a:

a verdin?
"poczekaj poczekaj oooooooooooooooo juz mi lepiej" to ta co torta niosą po obiedzie[/u][/b]


Widzisz Madziu - firmom o to chodzi, żebyś zapamiętała nazwę produktu. A zirytowanie człowieka prymitywną realizacją okraszoną bezsensownymi, często infantylnymi tekstami - strzał w dziesiątkę ! Idziesz do apteki, stoisz w kolejce, przypatrujesz się lekarstwom na (powiedzmy) wzdęcia. Wśród nich zauważasz znajomą nazwę - więc bierzesz. Chociaż reszta może być 200 razy bardziej skuteczna i tańsza. Ale to TA nazwa utkwiła Ci w podświadomości. Zamierzony efekt osiągnięty 8)

Dobra firma obroni się dobrymi produktami. Często mam wrażenie, że reklamy Sony Bravia to tak naprawdę nie reklamy. Zauważcie, że nie zawierają żadnego przekazu werbalnego - jedynie nazwę produktu na końcu spota. Sony na siebie już zapracowała, teraz jedynie informuje o nowych produktach wprowadzanych na rynek ;)
 
 
madzia8181 


Wiek: 42
Dołączyła: 05 Paź 2006
Posty: 701
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lis 16, 2006 8:20 am   

fiona83 napisał/a:

Widzisz Madziu - firmom o to chodzi, żebyś zapamiętała nazwę produktu. A zirytowanie człowieka prymitywną realizacją okraszoną bezsensownymi, często infantylnymi tekstami - strzał w dziesiątkę ! Idziesz do apteki, stoisz w kolejce, przypatrujesz się lekarstwom na (powiedzmy) wzdęcia. Wśród nich zauważasz znajomą nazwę - więc bierzesz. Chociaż reszta może być 200 razy bardziej skuteczna i tańsza. Ale to TA nazwa utkwiła Ci w podświadomości. Zamierzony efekt osiągnięty 8)

Dobra firma obroni się dobrymi produktami. Często mam wrażenie, że reklamy Sony Bravia to tak naprawdę nie reklamy. Zauważcie, że nie zawierają żadnego przekazu werbalnego - jedynie nazwę produktu na końcu spota. Sony na siebie już zapracowała, teraz jedynie informuje o nowych produktach wprowadzanych na rynek ;)


no tak ale troche krzywisz wątek :)
mialysmy wymieniac reklamy ktore nam sie szczegolnie podobaja i ewentualnie takie na ktorych przełącza sie program a nie analizowac co autor chcial osiągnąć ...

moze podasz Fionko przyklad Twojej ulubionej reklamy albo takiej ktorej nie znosisz :)
pozdraiwam
_________________
 
 
 
fiona83 

Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 2952
Skąd: skądinąd
Wysłany: Czw Lis 16, 2006 8:26 am   

madzia8181 napisał/a:
no tak ale troche krzywisz wątek :)

Nie krzywię, a wyrażam spostrzeżenie na temat.(nie będę przecież noewego wątku zakładać, bo Alma_ mnie prześwięci ;) ) Poza tym - nie takie skrzywienia się zdarzają na forum :D

madzia8181 napisał/a:

moze podasz Fionko przyklad Twojej ulubionej reklamy


Podałam. Nawet dwa razy :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez fiona83 Czw Lis 16, 2006 8:29 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Czw Lis 16, 2006 8:29 am   

fiona83 napisał/a:
madzia8181 napisał/a:

a verdin?
"poczekaj poczekaj oooooooooooooooo juz mi lepiej" to ta co torta niosą po obiedzie[/u][/b]


Widzisz Madziu - firmom o to chodzi, żebyś zapamiętała nazwę produktu. A zirytowanie człowieka prymitywną realizacją okraszoną bezsensownymi, często infantylnymi tekstami - strzał w dziesiątkę ! Idziesz do apteki, stoisz w kolejce, przypatrujesz się lekarstwom na (powiedzmy) wzdęcia. Wśród nich zauważasz znajomą nazwę - więc bierzesz. Chociaż reszta może być 200 razy bardziej skuteczna i tańsza. Ale to TA nazwa utkwiła Ci w podświadomości. Zamierzony efekt osiągnięty 8)

Czasem efekt jest dokładnie odwrotny - mnie na przykład wstyd jest kupować leki, które tak idiotycznie się kojarzą, więc wybieram zazwyczaj coś mniej znanego.
_________________
chez alma |
 
 
fiona83 

Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 2952
Skąd: skądinąd
Wysłany: Czw Lis 16, 2006 8:36 am   

Alma_ - zależy która grupa wiekowa dokonuje zakupu :roll:
Słyszałam nawet rozmowę dwu pań w wieku ok 55 lat, które wręcz zachwycały się reklamą Verdinu właśnie. "Pani, od razu kupiłam, bo ten Espumisan to taki stary lek jest" :roll:
Taaa .. - bo te stare to nie działają niby, czy jak ?

Przypomniał mi się Czerwony Kapturek Heyah. Piosenka w wykonaniu Wodeckiego ładnych kilka tygodni po głowie mi chodziła :mrgreen:
 
 
madzia8181 


Wiek: 42
Dołączyła: 05 Paź 2006
Posty: 701
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lis 16, 2006 8:38 am   

Alma_ napisał/a:
fiona83 napisał/a:
madzia8181 napisał/a:

a verdin?
"poczekaj poczekaj oooooooooooooooo juz mi lepiej" to ta co torta niosą po obiedzie[/u][/b]


Widzisz Madziu - firmom o to chodzi, żebyś zapamiętała nazwę produktu. A zirytowanie człowieka prymitywną realizacją okraszoną bezsensownymi, często infantylnymi tekstami - strzał w dziesiątkę ! Idziesz do apteki, stoisz w kolejce, przypatrujesz się lekarstwom na (powiedzmy) wzdęcia. Wśród nich zauważasz znajomą nazwę - więc bierzesz. Chociaż reszta może być 200 razy bardziej skuteczna i tańsza. Ale to TA nazwa utkwiła Ci w podświadomości. Zamierzony efekt osiągnięty 8)

Czasem efekt jest dokładnie odwrotny - mnie na przykład wstyd jest kupować leki, które tak idiotycznie się kojarzą, więc wybieram zazwyczaj coś mniej znanego.


dokladnie tak jest! ja tez nie kupuje tego co ma idiotyczna reklame! zapamietuje taki produkt ale raczej efekt u mnie jest taki ze wiem czego nie kupie! :)
_________________
 
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lis 16, 2006 9:48 am   

my nie mamy telewizora, więc reklam nie oglądam.
ale wczoraj w przerwie meczu (oglądanego u przyjaciół) widziałam bravię z farbą - nie podoba mi się. taka zachlapana cała :roll:
_________________
 
 
adriannaaa 


Wiek: 44
Dołączyła: 08 Lut 2006
Posty: 659
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lis 16, 2006 1:08 pm   

brawia z piłeczkami i farbami - obrazują czystośc koloru w ekranie;)))

co do leków to aż sie dziwię, bo akurat leki sa jedyną grupą produktów, gdzie klient ni wybierze tego co jest NOWE, a raczej to co jest SPRAWDZONE. NIE wiem, czyzauwazylyscie,a le przy lekach nei ma napisu NOWO??, co najwyzej nowa nazwa jakiegos tam leku.. .
I fakt, bardzo czesto dana reklama jest robiona pod wybraną grupę odbiorców, więc panie z rekalmy VERDINA będa odpowiadały docelowej grupie odbiorców, i też im ta reklama ma siępodobać:) a nie 20-stoparolatom:)
Aczkolwien nie zmienia to faktu, ze reklama moze ise zle kojarzyc:)
_________________



typ kobiety, co spala kotlety;)
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 43
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 21, 2006 1:28 pm   

A mnie najbardziej podobają się reklamy ?UBRA, zwłaszcza ta z lisem i zającem, ptasiego mleczka Milki (ta z misiem), i koncentratu Łowicz :)

Wkurzają mnie natomiast te z kabaretem Mumio Plusa :zly:
_________________

 
 
 
FifthAvenue 


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Lut 2006
Posty: 1028
Skąd: Lodz
Wysłany: Wto Lis 21, 2006 4:15 pm   

Nie ogladam telweizji prawie w ogole, natomiast podobaja mi sie dobrze wyrezyserowane reklamy, z pomyslem. Kiedys bylam regularnym gosciem na Nocy Reklamozercow, gwizdalam, smialam sie, bylo fajnie. Reklamy, z ktorymi mamy do czynienia codziennie sa rozne, zdarzaja sie perelki, ale ogolnie uwazam, ze sa kiepskie.

Kiedys podobaly mi sie reklamy papierosow Goldenow, pozamieniali nazwy roznych Stanow, ciagle na billboardach pojawialy sie now.... Byla Bawizona, Spontana, Sexas... do dzisiaj sie usmiecham jak sobie przypomne.


Nawiazujac do ostatniej wypowiedzi Pusiaka.... ja Mumio uwielbiam :) Kocham takie poczucie humoru :-D

sorry..... ;-) Ale wieeesz..... diadem i ten welon na twarzy i tak rządzą ;-)
_________________
DON'T HATE ME BECAUSE I'M BEAUTIFUL.HATE ME BECAUSE YOUR MAN THINKS I AM !


[/url]
 
 
Nikulec 

Wiek: 42
Dołączyła: 07 Lis 2006
Posty: 171
Skąd: łódź
Wysłany: Wto Lis 21, 2006 6:25 pm   

Mnie, jako grafika, ostatnio zachwyca reklama dezodorantu dla facetów "burn". Dawno nie widziałam tak dobrze zrealizowanej reklamy. Lubię też reklamę odkurzaczy zelmera i wszystkie reklamy, z których można się pośmiać :)
 
 
mischelle22 


Wiek: 42
Dołączyła: 27 Gru 2003
Posty: 1211
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 03, 2007 9:28 pm   

Ranking najgorszych reklam 2006r.

http://gospodarka.gazeta....ias=2&startsz=x
_________________

 
 
 
madzia8181 


Wiek: 42
Dołączyła: 05 Paź 2006
Posty: 701
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 05, 2007 10:20 am   

ja nie znosze ostatniej reklamy wafli prince polo...baba jest tak sztuczna dziwna i flegmatyczna ze jak widze jak krzyczy z poduim TYSIACE KART DO WYGRANIA to mnie skręca i sciska nie powiem gdzie :kwasny:
_________________
 
 
 
Natalka 

Wiek: 37
Dołączyła: 04 Sty 2007
Posty: 46
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 05, 2007 12:59 pm   

mnie ost spodobała sie może nie cała reklama co mina Zako

[ Dodano: Pon Lut 05, 2007 1:00 pm ]
....Zakościelnego:) w reklamie Plusa (płacz w kinie). nie widziałam żeby ktoś miał taka mine płaczac:)
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Nie Kwi 29, 2007 6:47 pm   

mnie oczywiście się podobają reklamy Mumio dla Plusa, co nowa to lepsza
Moja ulubiona w danej chwili to reklama Fiata Bravo, ta czerwień jest boska, muzyka fantastyczna, aż się chce kupić to autko :D
 
 
ewuncia80 

Dołączyła: 16 Kwi 2007
Posty: 8
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 03, 2007 10:41 pm   

Sajonara6 ta reklama Fiata jest genialna, zupełnie inna niż wszystkie, a muzyka miodzio!!!!!
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Czw Maj 03, 2007 10:47 pm   

wiem; to jest naprawdę super reklama bo zaraz po obejrzeniu pomyślaŁam że chcę to auto - fantastycznie przemawia do "reklamobiorcy"
 
 
Magdzik
[Usunięty]

Wysłany: Pią Lip 16, 2010 7:43 pm   

A ja nie mogę zaczaić tej reklamy z PLUSa CO??KOPYTKO :evil:
 
 
ava 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lut 2008
Posty: 3728
Skąd: Bełchatów/Łódź
Wysłany: Pią Lip 16, 2010 8:30 pm   

Magdzik napisał/a:
A ja nie mogę zaczaić tej reklamy z PLUSa CO??KOPYTKO :evil:

Sczerze mówiąc w ogóle nie kojarzę tej reklamy :o Ale ja rzadko oglądam telewizję :)

Lubię, gdy w reklamach wykorzystywana jest gra słów, np. kilka lat temu w reklamach totolotka padały takie teksty jak "wygrane padają od kul" czy kule "stwierdzały" :razz: , że "cierpimy za miliony" :lol:
_________________
Nasz ślub - 05.09.2009r.

 
 
gosiaczek 

Dołączyła: 27 Sie 2004
Posty: 645
Skąd: stąd i z owąd
Wysłany: Pią Lip 16, 2010 11:34 pm   

Czyli reklamy Biedronki np? Słodkie są :) )

A kopytko, to ssssstrasznie stara rzecz
http://www.youtube.com/watch?v=tVFI99_hDn4 Bardzo zresztą fajna :)

A z pozatelewizyjnych - podobały mi się bilbordy reklamujące Manufakturę po otwarciu Ikei. Pomysł mi się podobał.
 
 
ava 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lut 2008
Posty: 3728
Skąd: Bełchatów/Łódź
Wysłany: Sob Lip 17, 2010 1:34 pm   

gosiaczek napisał/a:
Czyli reklamy Biedronki np?

Tak, też mi się podobają :smile:
_________________
Nasz ślub - 05.09.2009r.

 
 
suzarek 


Wiek: 41
Dołączyła: 26 Cze 2008
Posty: 248
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lip 20, 2010 11:04 am   

Z nie-telewizyjnych reklam bardzo podobała mi się reklama IKEI łódzkiej na rączkach w tramwajach - Proszę się trzymać, właśnie wyprzedzamy Warszawę ;)
_________________

Jedyne czego zazdroszczę mojemu mężowi to żona...
 
 
gosiaczek 

Dołączyła: 27 Sie 2004
Posty: 645
Skąd: stąd i z owąd
Wysłany: Wto Lip 20, 2010 1:23 pm   

Ile człowiek traci nie jeżdżąc tramwajami... ;)
 
 
randomgirl 

Dołączyła: 17 Sty 2010
Posty: 276
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto Lip 20, 2010 5:17 pm   

Ja nie przepadam za reklamami, ale zwróciłam ostatnio na reklamę KFC, bardzo fajne, nowoczesne ujęcie :smile:

Najbardziej nie lubię reklam głupkowatych :?
_________________

 
 
Weira 


Wiek: 38
Dołączyła: 07 Lis 2008
Posty: 649
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lip 20, 2010 5:20 pm   

gosiaczek napisał/a:
Czyli reklamy Biedronki np? Słodkie są :) )

Oj tak! Najbardziej lubię reklamy Biedronki :)
_________________
 
 
Audiolka 


Wiek: 39
Dołączyła: 25 Kwi 2008
Posty: 2581
Skąd: Uć
Wysłany: Wto Lip 20, 2010 6:04 pm   

Bardzo mi się podoba reklama z Szycem. AXE.
 
 
misiao1983 
To sem ja


Wiek: 41
Dołączyła: 12 Lut 2009
Posty: 1365
Skąd: To tu, to tam...
Wysłany: Wto Lip 20, 2010 11:33 pm   

Bezendu, bezendu bezendu :)
_________________


 
 
aggar 


Dołączyła: 07 Sty 2008
Posty: 205
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lip 21, 2010 10:48 am   

misiao1983 napisał/a:
Bezendu, bezendu bezendu :)


Ta reklama jest straszna :smile:

Mnie bardzo podobają się reklamy Heinekena :)

Natomiast ostatnia reklama Sprita jest po prostu okropna, tak jakby starość dotyczyła tylko kobiet :kwasny:
_________________

 
 
Bursztynka84 

Wiek: 39
Dołączyła: 18 Lip 2010
Posty: 19
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 23, 2010 1:09 pm   

Beznadziejne są reklamy depilatorów - kobiety, które depilują nogi już dawno wydepilowane...

Co do fajnych reklam to oczywiście Biedronkowe :)
Niektóre reklamy 36,6 też są fajne (SuperEs "co tu się dzieje?" (odpowiednia mina) itp) :)
Bardzo podoba mi się reklama telewizorów (nie pamiętam jakich) z systemem 3D. No i oczywiście reklamy z dzieciakami, które są przesłodkie :)

Pamiętam dawno, dawno temu była reklama papieru toaletowego z małym chłopcem, któremu rolki papieru posłużyły za okulary: "Ale fajny papier do d... PUPY!!" :) :D :D :D :D
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl