Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Wypożyczanie sukni
Autor Wiadomość
Amy 


Wiek: 44
Dołączyła: 17 Sie 2004
Posty: 245
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lip 19, 2005 9:10 pm   

Magma napisał/a:
No i wypożyczyłam!!! Dzisiaj byłam na Sienkiewicza 35 (obok Optimusa, naprzeciw Sławy)w salonie Poezja i wypożyczyłam suknię moich marzeń. To bardzo piękna suknia Sincerity z długim odpinanym trenem. Wybór mają tam bardzo duży, więc polecam zainteresowanym dziewczynom tam wejść. Koszt to 600 zł + 200 kaucji (zdecydowanie najtaniej w Łodzi).


to na początku wesela sugeruje odpiac, jest bardzo niepraktyczny podczas tanca.
koleznaki z roku przyjaciółka po weselu palca na którym był zaczepiony nie czuła, bu jednak troszeczke wazyło, zwłaszcza w czasie tanca kiedy sie obracamy....

odpieła do dosc pozno i odetchnęła :D
_________________
Emi

 
 
 
Magma 


Wiek: 42
Dołączyła: 22 Kwi 2005
Posty: 21
Skąd: Łódź/Bydgoszcz
Wysłany: Sro Lip 20, 2005 8:00 am   

Amy napisał/a:
to na początku wesela sugeruje odpiac, jest bardzo niepraktyczny podczas tanca.
koleznaki z roku przyjaciółka po weselu palca na którym był zaczepiony nie czuła, bu jednak troszeczke wazyło, zwłaszcza w czasie tanca kiedy sie obracamy....

odpieła do dosc pozno i odetchnęła :D


Cóż, już o tym pomyślałam. Tren będę miała tylko w kościele, na sali odpinam i ... szaleję... :lol: W końcu to moje weselicho :!:

Ale dzięki za poradę. Jeżeli nie mi to innym dziewczynom się napewno przyda.
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Sro Lip 20, 2005 1:08 pm   

Też miałam odpinany tren :D ZDECYDOWANIE polecam takie rozwiązanie :wink:
_________________

 
 
 
Calinka 


Wiek: 43
Dołączyła: 21 Lip 2005
Posty: 190
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 20, 2005 10:54 am   

Zastanawiam się nad wypozyczeniem kiecki i myślę, że jak znajdę coś naprawdę fajnego to się zdecyduję, ale dziewczynki kochane nie wiem ile wcześniej trzeba się zacząc rozgladac za wypozyczeniem sukni żeby był duży wybór i żeby nie było że coś mi się spodoba a okaże się że niestety dany model jest już zajęty. Pół roku wcześniej wystarczy?
_________________
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 43
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 20, 2005 2:22 pm   

W przypadku mojej siostry ciotecznej wystarczyły 3 miesiące, ale ona brała ślub w listopadzie, więc w mało obleganym terminie...
_________________

 
 
 
Calinka 


Wiek: 43
Dołączyła: 21 Lip 2005
Posty: 190
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 20, 2005 2:25 pm   

No tak w sierpniu będzie gorzej :hmm :. Przyjmę chyba tą granice 6 m-cy.
_________________
 
 
Żaneta 
Jestem mamusią

Wiek: 39
Dołączyła: 17 Lip 2005
Posty: 925
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: Wto Wrz 20, 2005 7:55 pm   

Calinko! Na oblegane terminy trzeba wcześniej wypożyczać suknię!
Bo potem się okaże,że są zarezerwowane!
Acha!
Jeszcze jedna sprawa!
Szukaj sukni w miesiącach w których jest malo ślubów,bo np.od czerwca do września jest maly wybór w salonach bo suknie są wypożyczone!
Suknia jest u Ciebie już na tydzień przed ślubem czasami wcześniej,ale czasami później!
Zależy od salonu!
:roll:
_________________
 
 
laryssa 


Wiek: 40
Dołączyła: 05 Mar 2006
Posty: 184
Skąd: prawie Łódź
  Wysłany: Sro Mar 15, 2006 9:37 am   Wypożyczenie...

Zwracam sie z prosba do dziewczyn ktore wypozyczaly suknie do slubu-jak to jest? Mozna w razie czegos zwezic lub poszerzyc gdzies? I w ogole czy to jest oplacalne.Czy moze lepiej kupic a potem swoja sprzedac?
Osobiscie mysle ze jesli znajde taka jaka bedzie mi sie podobac to moglabym wypozyczyc no ale nie wiem czy to jest dobry pomysl. No i w ogole czy jest wybor wsrod sukienek do wypozyczenia?
PORADZCIE!!!
_________________
 
 
Madlen 


Wiek: 40
Dołączyła: 24 Sty 2006
Posty: 37
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 15, 2006 1:19 pm   

a ja mam- pytanie jak to jest od strony technicznej z tym wypozyczaniem?
Ok zarezerwuję sobie sukienke, na pół roku przed ślubem, a tydzień przed moim weselem, inna osoba bedzie ja wypozyczać i jej się zniszczy tak, że cięzko to naprawić, co wtedy??
_________________

 
 
Edi 

Wiek: 40
Dołączyła: 24 Cze 2005
Posty: 430
Skąd: sprzed komputera
Wysłany: Sro Mar 15, 2006 7:47 pm   

Madlen napisał/a:
a ja mam- pytanie jak to jest od strony technicznej z tym wypozyczaniem?
Ok zarezerwuję sobie sukienke, na pół roku przed ślubem, a tydzień przed moim weselem, inna osoba bedzie ja wypozyczać i jej się zniszczy tak, że cięzko to naprawić, co wtedy??


Madlen nie martw się, w tak bliskich dwóch terminach nie wypożyczają dwa razy tej samej sukienki z racji nieplanownego zniszczenia. :hm:
Także bądz spokojna a najlepiej dopytaj w wypożyczalni 8)
_________________
Ja chce powtórki z 23 września 2006 !! !

 
 
sylwia 


Wiek: 43
Dołączyła: 16 Lut 2006
Posty: 507
Skąd: Toruń
Wysłany: Sro Mar 15, 2006 9:53 pm   

:D Madlen, nie ma o co sie martwic, kolezanka wypozyczala suknie i tez tak myslala ze jak zarezerwuje wczesniej to potem albo ktos jej wypozyczy albo bedzie zniszczona, salony takie maja to pewnie rozplanowane, a zreszta miedzy jednym weselem a drugim jest tydzien wiec sadze ze da sie ta sukienke wyprac i w razie potrzeby poprawic.Musze ci poweidziec ze kolezanka byla zadowolona ze wypozycza bo zaoszczedzila czasu na sprzedaz, i jeszcze w zamian za to dostala druga sukienke na poprawiny :)
 
 
Madlen 


Wiek: 40
Dołączyła: 24 Sty 2006
Posty: 37
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 15, 2006 10:59 pm   

ja jeszcze nie myslę o mojej sukience, ale za każdym razem jak przejeżdżam koło wypozyczalni na Pilsudskiego zastanwiam się nad tym jak działają te wypożyczalnie,
dzięki za wyjaśneinia :P
_________________

 
 
laryssa 


Wiek: 40
Dołączyła: 05 Mar 2006
Posty: 184
Skąd: prawie Łódź
Wysłany: Czw Mar 16, 2006 7:49 pm   

A powiedzcie mi jak to jest z tymi sukniami.Bylam wczoraj w kilku salonach gdzie sa suknie do wypozyczenia i zalamalam rece.Te sukienki nie dosc ze sa szare to modele sprzed kilku lat.Nie ma na czym oka zawiesic.
Chyba ze ja nie trafilam do jakiejs porzadnej wypozyczalni.Podajcie jakis konkretny adres jesli mozecie. :worm:
_________________
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 16, 2006 8:06 pm   

larysso - zapraszam do odpowiedniego wątku: http://www.forum.wesele-l...topic.php?t=519 :)
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
misia-misia 
Working Mom :)


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Sty 2006
Posty: 1643
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Mar 18, 2006 5:27 pm   

no ja mogę coś powiedziec na temat wypozyczalni sukien ślubnych...łódzkich wypożyczalni...
Chodziłam z moim S. po różnych i na dzień dobry panie krzyczały mi cenę 400-500zł za wypożyczenie.pomyślałam ok, skoro takie stawki. ale niestety nie mogę skorzystać z opcji wypożyczenia bo kolejną rzeczą którą słyszałm było: "u Pani jest problem, owszem suknię poszerzymy lub zwęzimy ale...nie skrócimy."No a ja przecież nie będę nadrabiała obcasami conajmniej 15cm hehehe
_________________
 
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Sob Mar 18, 2006 5:30 pm   

Misiu, ale to i tak chyba niedrogo, zazwyczaj wypożyczenie kosztuje połowę wartości sukni.
Ale to zawsze połowa zaoszczędzona ;)
_________________
chez alma |
 
 
misia-misia 
Working Mom :)


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Sty 2006
Posty: 1643
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Mar 18, 2006 5:57 pm   

Alma niby masz rację..ale powiedzmy sobie szczerze co byście wolały...iść do normalnego salonu i mieć full modeli do wyboru do koloru czy isć do wypozyczalni i mieć przysłowiowe "5 modeli na krzyż" i a nóż widelec trafi się coś fajnego... Jeśli miałabym kasę i mogłabym na suknię przeznaczyć do 1000zł to wolałabym suknię z salonu. A jeśli miałabym ograniczone wydatki (jak jest u mnie) to z dwojga złego wolałabym iść do krawcowej i uszyć suknię (jak jest również u mnie) :hyhy:
_________________
 
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Sob Mar 18, 2006 8:18 pm   

Chyba nie do końca tak jest z tymi wypożyczalniami.

Np. w Lisa Ferrera możesz wypożyczyć większość modeli dokładnie tak, jak napisałam, za pół ceny. I teraz alternatywy są następujace: kupić za 1000 (praktycznie zerowy wybór) czy wypożyczyć taką za 2000.

Ale to tylko teoria, wypowiem się ostatecznie, czy te wypożyczalnie takie fajne, jak już znajdę sukienkę ;)
_________________
chez alma |
 
 
misia-misia 
Working Mom :)


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Sty 2006
Posty: 1643
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 22, 2006 10:16 am   

Alma_ napisał/a:
Chyba nie do końca tak jest z tymi wypożyczalniami.

Np. w Lisa Ferrera możesz wypożyczyć większość modeli dokładnie tak, jak napisałam, za pół ceny.


Hmmm ciekawe jest to co napisałas Alma. Pochodzisz po wypożyczalniach to zobaczysz jak to faktycznie jest.Ja sie na właśnej skórze przekonałam . Jesli wypozyczalnia to tylko jakas dobra, oferująca pełną game modeli. Alma napisałas ze w Lisa Ferrera podobno tak jest. Ok Chwała im za to ze wypozyczaja prawie każdy model. Tylko na moje oko jaki jest sens wypozyczac suknię za 2000 gdy za te pieniądze mozesz mieć swoją własną...
Przynajmniej tak zrozumiałam twojego posta ze wypożyczają suknie za 2000...moze cos przekręciłam? jesli tak to mnie poprwaw i zwracam honor ;)

Wracając do wypozyczalni, ja nie chodziłam po tych drogich tylko tych tanszych. No to tak jak mówię: ceny 400-500zł za 4 modele na krzyż...nic ciekawego :zdziwko:
_________________
 
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Sro Mar 22, 2006 12:14 pm   

Misiu, jeśli chodzi o ceny, to faktycznie, wypożyczyć w firmowych salonach możesz od 1 tys. wzwyż.
To już kwestia indywidualnej decyzji, ale ja wolałabym zapłacić 1 tys. za wypożyczenie wymarzonej sukni wartej 2-3 tys., niż kupić taką, która podoba mi się mniej za tę samą cenę. Fakt, że sunkia pozostaje moja po weselu nie jest dla mnie żadną wartością dodaną, raczej nie będę w niej często występować ;) a sprzedać raczej trudno :roll:
_________________
chez alma |
 
 
misia-misia 
Working Mom :)


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Sty 2006
Posty: 1643
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 22, 2006 12:24 pm   

Alma_ napisał/a:

ja wolałabym zapłacić 1 tys. za wypożyczenie wymarzonej sukni wartej 2-3 tys., niż kupić taką, która podoba mi się mniej za tę samą cenę. Fakt, że sunkia pozostaje moja po weselu nie jest dla mnie żadną wartością dodaną, raczej nie będę w niej często występować ;) a sprzedać raczej trudno :roll:


Zgadzam się z Tobą w tej kwestii, że lepiej wypozyczyc za tysiąc niż kupic za dwa czy trzy tysiące... Druga prawda jest taka, ze w tej sukni faktycznie nie wystąpisz już węcej...
Tylko widzisz, takie wypożyczanie jest o tyle dobre jesli jest się osobą "wymiarowaą", gdzie suknia pasuje, bądz wystarczy tylko zebrac w pasie 2 cm... A co mają zrobić ososby które niestety nie mogą skorzystać z wypożyczalni bo są za wysokie alebo za niskie, za bardzo chude albo za bardzo tęgie...pozostaje już tylko uszycie
_________________
 
 
 
Klaudia22 

Dołączyła: 16 Mar 2006
Posty: 139
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: Sro Mar 22, 2006 5:16 pm   

Alma_ napisał/a:
Misiu, jeśli chodzi o ceny, to faktycznie, wypożyczyć w firmowych salonach możesz od 1 tys. wzwyż.
To już kwestia indywidualnej decyzji, ale ja wolałabym zapłacić 1 tys. za wypożyczenie wymarzonej sukni wartej 2-3 tys., niż kupić taką, która podoba mi się mniej za tę samą cenę. Fakt, że sunkia pozostaje moja po weselu nie jest dla mnie żadną wartością dodaną, raczej nie będę w niej często występować ;) a sprzedać raczej trudno :roll:


Zgadzam się i też uważam ze nie będe już nigdzie występowac w takiej sukni :) :hyhy:
_________________
Ślub tuż tuż...
 
 
anulka 

Dołączyła: 12 Mar 2006
Posty: 9
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 22, 2006 6:20 pm   

misia-misia napisał/a:
Wracając do wypozyczalni, ja nie chodziłam po tych drogich tylko tych tanszych. No to tak jak mówię: ceny 400-500zł za 4 modele na krzyż...nic ciekawego :zdziwko:


Szkoda misiu-misiu, że nie chodziłaś po renomowanych wypożyczalniach, ponieważ w takiej Galerii ?lubnej mają blisko 200 modeli w większości bardzo dobrych firm, a cena wypożyczenia to 400-700 zł. Moja koleżanka, która zaliczyła "wpadkę" i nie była przygotowana finansowo na wysokie wydatki za suknię wypożyczyła u nich suknię za 500 zł (panie, którym szczerze o tym powiedziała obniżyły jej cenę z 700zł). Suknia była świetnie dopasowana, odświeżona i wyglądała jak nowa. Dziewczyna nie jest wysoka, ale z dopasowaniem długości też jakoś nie było problemu. Myślę, że podobnie jest w innych dobrych wypożyczalniach.
Ostatnio zmieniony przez kryszka Sro Mar 22, 2006 10:55 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
misia-misia 
Working Mom :)


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Sty 2006
Posty: 1643
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 27, 2006 4:02 pm   

anulka napisał/a:

Szkoda misiu-misiu, że nie chodziłaś po renomowanych wypożyczalniach, ponieważ w takiej Galerii ?lubnej mają blisko 200 modeli w większości bardzo dobrych firm, a cena wypożyczenia to 400-700 zł.
Suknia była świetnie dopasowana, odświeżona i wyglądała jak nowa. Dziewczyna nie jest wysoka, ale z dopasowaniem długości też jakoś nie było problemu. Myślę, że podobnie jest w innych dobrych wypożyczalniach.


Hmmm...gdyby to wczesniej wiedziała, moze i bym do takiej wypożyczalni zawitała, ale skoro byłam w kilku i tam na dzien dobry mówiono mi ze z moim wzrostem nie masz szans...to cóż. Uprzedziło mnie to do wypożyczalni... :niepewny:
_________________
 
 
 
bajeczka 


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Mar 2005
Posty: 940
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 27, 2006 8:53 pm   

No tak skrócić to się da, a wysocy??? :hyhy:
_________________


Życzę miłego dnia i pozdrawiam Cię gorąco Gość :)
 
 
 
misia-misia 
Working Mom :)


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Sty 2006
Posty: 1643
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 27, 2006 9:59 pm   

bajeczka napisał/a:
No tak skrócić to się da, a wysocy??? :hyhy:


No ja nie widze problemu. :wink:
Doszyć kilka falbanek na dole i już... [smilie=4.gif] żartowałam [smilie=e058.gif]
Ale powaznie, z wysokimi kobietami jest gorzej...jak i z tęgimi (ja mam taki problem)
_________________
 
 
 
dzarusia 


Wiek: 41
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 336
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 08, 2006 12:49 pm   

mnie kolezanka opowiadala ze jej ciotka wyopzyczyla bodajzeza 400-600 (nie pamietam dokladnie) i jeszcze gratis miala dodatki i makijaz ale nie wiem ile w tym prawdy :roll:
_________________
Buziaczki dla Ciebie Gość




Moje przygotowania :) http://forum.wesele-lodz.pl/viewtopic.php?t=17528
 
 
 
misia-misia 
Working Mom :)


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Sty 2006
Posty: 1643
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 08, 2006 3:52 pm   

Jak tak chodziłam po wypozyczalniach i za każdym razem słyszałam : "rozmiar...no coś znajdziemy ale wzrost...niestety nie skracamy" to doszłam do wniosku że jak się nie ma 170 cm i rozmiaru 38...nie ma po co wchodzić do wypozyczalni.. Zresztą, te fasony które wypozyczalnie mają do zaoferowania są z przed kilku lat i raptem kilka modeli (tych uniwersalnych) można jeszcze założyć.

Albo ja nie mam szczęścia do wypozyczalni albo te wypozyczalnie są do bani.

Poza tym jest też kwestia finansowa.

Wypożyczenie kosztuje średnio 600-800 zł. Za tą kwotę można uszyć suknię u krawcowej (np. u mnie w Czestochowie jest punkt gdzie kobitka szyje suknie na zamówienie, ma swoje materiały a cena 800zł a i za 600 też można-skromniejszą). Pozatym kiedyś znalazłam link do pracowni pod Krakowem gdzie babeczka szyje wszystkie suknie za 600zł, mało tego może nam zaprojektować suknię stosownie do naszego charakteru, temperamentu itd.
No i niezapominajmy o Allegro, gdzie (oprócz kfiatków!) są i śliczne suknie za rozsądne pieniądze. :wink:
_________________
 
 
 
Megusia 

Wiek: 40
Dołączyła: 01 Maj 2006
Posty: 248
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 22, 2006 6:25 pm   

Przy okazji wizyty w Galerii ?lubnej, rozejrzałam się po wypożyczalni. Zawsze myślałam, że warto wypożyczyć suknię, ale zmieniłam zdanie. Po prostu widać po tych sukniach, że są używane. Tracą świeżość, są szare i podniszczone. Znalazłam jedną suknię, która wyglądała ładnie i pani przyznała, że została niedawno wstawiona do wypożyczalni- to widać na pierwszy rzut oka. Także opłaca się wypożyczać suknie, które były prane 1-2 razy- a takich jest niewiele.
 
 
kasiczek 

Dołączyła: 13 Gru 2006
Posty: 6
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Gru 14, 2006 10:14 pm   czy wypożyczać??

NAczytałam się na forum na temat wypożyczania sukienek i chyba będzie trzeba zminić opcję. Coprawda nigdzie jeszcze nie byłam, ale się wybieram. Byłam nastawiona na wypożyczenie sukienki, nie robimy wesela tylko mały obiad dla rodziny.Ale po "lekturze" forum czuję się może być ciężko. Czy faktycznie jest taki mały wybór, a sukienki to modele archiwalne?Wszystkie białe i "bezowe"?I że trzeba mieć wymiary, jakich chyba nikt nie ma , czyli idealne?Trochę się przeraziłam wizją ich ogladania, bo u mnie różnica między górą a dołem to da rozmiary??pozdrawiam wszystkich
 
 
dymocha 

Wiek: 43
Dołączyła: 17 Mar 2006
Posty: 115
Skąd: łódź
Wysłany: Pią Gru 15, 2006 9:53 am   

Hmm no nie wiem czy jest tak źle.. Ja wypożyczam suknie i jest to model z kolekcji na rok 2007. Wymiarów modelki też nie mam i po prostu w tygodniu przed ślubem jadę przymierzyc poszerzoną suknię. Tylko jak jest innymi z kolorami nie wiem. Mnie interesowała tylko biała. Nie poddawaj się kasiczko i próbuj :lol:
_________________
 
 
EwelinaKrzys 

Wiek: 40
Dołączyła: 10 Lip 2007
Posty: 28
Skąd: Łodz
Wysłany: Wto Lip 31, 2007 12:34 am   

hm, ja zastanawiam się nad wypozyczeniem, tylko jaest mały problem, jestem bardzo szczupła- rozmiar 34 i nie wiem czy mi dopasują
 
 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Nie Lis 04, 2007 1:22 pm   czy ktoś wypozyczał suknię ślubną w 2007r ?

czy ktoś z Was wypozyczał suknię ślubną w 2007r ? jesli tak to prosze o kontakt, bo mam parę pytań...
 
 
dymocha 

Wiek: 43
Dołączyła: 17 Mar 2006
Posty: 115
Skąd: łódź
Wysłany: Pon Lis 05, 2007 9:48 am   

Ja wypożyczałam w kwietniu. Jeżeli chcesz to pytaj postaram się pomóc :)
_________________
 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Pon Lis 05, 2007 9:57 am   

chciałam zapytać przede wszystkim czy byłaś zadowolona po odebraniu stroju? czy wszystko pasowało i było na czas? gdzie wypozyczałaś suknię? ile płaciłas gotówki i ile kaucji? czy kaucję Ci zwrócili? jesli moglabys zalaczyc jakas fotke to bylabym wdzieczna :-) niektorzy strasznie marudza ze w wypozyczalniach nie ma wyboru i ze jest tylko "5 modeli na krzyż"-jakie jest Twoje zdanie jako doświadczonej? ;-)
 
 
dymocha 

Wiek: 43
Dołączyła: 17 Mar 2006
Posty: 115
Skąd: łódź
Wysłany: Wto Lis 06, 2007 9:47 am   

Suknię wypożyczałam w salonie "Sława". Nie wiem jak jest w innych salonach, bo od razu wybrałam suknię w tym. Oglądałam suknie z kolekcji St Patrick na 2007 rok. Wypożyczenie sukni kosztowało mnie 1400 zł, najpierw dałam 400 zł zadatku (potem dopłaciłam tylko 1000) zostawiłam 800 zł kaucji. Nie miałam żadnych zastrzeżeń oprócz tego, że byłam umówiona tydzień przed ślubem na przymiarkę gotowej sukni a okazało się , że nic nie było zrobione :-? Martwiłam się jak to będzie, bo odbierałam sukienkę dzień przed. Na szczęście wszystko było ok. Dodam, że sukienka była poszerzana. Nie miałam żadnych zastrzeżeń.
Miałam zapowiedziane, żebym bawiła się normalnie i w razie czego ratowała suknię jak swoją, tzn. jakby coś się odpruło, czy w razie plam. Miałam oddać ją do wtorku. Pani przy odbiorze tylko zerknęła czy wszystko jest w porządku (dół sukni był czarny z brudu :) ) i oddała mi kaucję.
_________________
 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Wto Lis 06, 2007 9:59 am   

dziękuję Ci bardzo za pomoc...

Ty jesteś KAsią , która pzysłałą mi fotke na maila? 8)
 
 
SYLWECZKA 


Wiek: 39
Dołączyła: 01 Paź 2007
Posty: 680
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lis 07, 2007 7:49 pm   

dymocha mam pytanie odnośnie dodatków do wypożyczanej sukni?Kupowałaś je?Czy można też wypożyczyć?Ile Cię to kosztowało?
:wedding:
_________________
 
 
dymocha 

Wiek: 43
Dołączyła: 17 Mar 2006
Posty: 115
Skąd: łódź
Wysłany: Pią Lis 09, 2007 8:30 pm   

Chyba trzeba kupić sobie. Ja od nich miałam jeszcze tylko welon za ok 150 zł ale za bardzo nie pamiętam.
_________________
 
 
SYLWECZKA 


Wiek: 39
Dołączyła: 01 Paź 2007
Posty: 680
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lis 09, 2007 9:07 pm   

Czyli w sumie wypożyczenie sukni też sporo Cię kosztowało, szczególnie po doliczeniu cen dodatków!
Więc moje przypuszczenia się potwierdzają!
Ciekawa jestem jakie doświadczenia mają inne dziewczyny korzystające z wypożyczalni. :)
_________________
 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Czw Lis 15, 2007 8:48 pm   

powiem tak-byłam w 100% zdecydowana wypozyczyć suknię a jednak dzis ją kupiłam :] spowodowane to było jednak nie tym, że coś mi się nie podobało w tych wypozyczanych-wręcz przeciwnie , w salonie Sławy na Sienkiewicza 34 mozna wypozyczyc nawet suknie z kolekcji 2008 ktorej jak dotad nikt na sobie nie mial-wiec suknie w bardzo dobrym stanie, jest w czym wybierac. Zdecydowalam sie na kupno ,gdyż ta suknia , która mi się spodobała była w pormocji z racji posezonowej wyprzedaży. normalnie suknia warta 4,5 tys( do wypozyczenia za 1800zł), ja zapłaciłam 2000zł za kupno więc własciwie 200zł różnicy-dlatego się zdecydowałam. Jednak gdyby mi sie spodobała jakaś kiecuszka z kolekcji 2008, która do tanich nie należy :] z pewnością zdecydowałabym się na wypozyczenie. Poza tym nie zmeinił sie mój pogląd odnosnie chomikowania sukni po ślubie-zamierzma ją sprzedać, a jak się nie uda, oddać do komisu.
Ale dziewczynki-nie zniechecajcie sie do wypozyczania, bo naprawde sa super kiecuszki, zależy tylko w której wypozyczalni. Ja polecam Sławe na Sienkiewicza-podkreslam jeszcze raz :-)
 
 
Martita 
Mamunia Jasiunia:)


Wiek: 42
Dołączyła: 16 Lis 2005
Posty: 294
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Cze 15, 2009 6:34 pm   

Ja byłam dziś w optimusie i niestety na mnie nie ma sukni do wypożyczenia....ponieważ mam za mało wzrostu i nie skrócą jej.... zostało kupienie...pani zaproponowała sukienke za 2200 i powiedziała, że po slubie odkupią ją ode mnie do wypożyczenia za 1/3 ceny.. ale to i tak dla mnie za drogo.. Nie wiem teraz co zrobić.. termin goni a ja nie mam sukienki... :?
_________________
 
 
 
555 


Dołączyła: 02 Lis 2006
Posty: 1486
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Cze 15, 2009 6:44 pm   

Martita, a może poszukaj na allegro..?
_________________
 
 
Kamelija 


Wiek: 40
Dołączyła: 15 Lut 2009
Posty: 95
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Cze 15, 2009 10:37 pm   

Również polecam allegro :) sama kupowałam suknie na aukcji. Dodam tylko, że też jestem malutka :lol:
_________________
 
 
 
Martita 
Mamunia Jasiunia:)


Wiek: 42
Dołączyła: 16 Lis 2005
Posty: 294
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Cze 16, 2009 9:40 am   

Szukałam wczoraj...ale ciężko.. Szukam czegoś w stylu empire.. (właściwie to swoją starą sukienkę powinnam gdzies wystawić.. :( )
_________________
 
 
 
555 


Dołączyła: 02 Lis 2006
Posty: 1486
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Cze 20, 2009 6:13 pm   

Martita, a jaki Ty masz rozmiar..?

http://www.allegro.pl/ite...mpire_ecru.html
http://www.allegro.pl/ite...pire_biala.html
http://www.allegro.pl/ite...ylu_empire.html
http://www.allegro.pl/ite...aza_okazja.html
http://www.allegro.pl/ite...nia_slubna.html
http://www.allegro.pl/ite...u_38_40_42.html
http://www.allegro.pl/ite...40_sliczna.html
_________________
Ostatnio zmieniony przez 555 Sob Cze 20, 2009 6:26 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
pearlania 

Wiek: 41
Dołączyła: 08 Wrz 2008
Posty: 34
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Cze 20, 2009 6:55 pm   

Martita, a może szycie sukni? Jaką kwotę chcesz przeznaczyć na suknię? Moja szyta na miarę, prosta i skromna w stylu empire kosztowała 1100 zł w salonie Wenus na Piotrkowskiej przy Narutowicza
_________________
 
 
 
Martita 
Mamunia Jasiunia:)


Wiek: 42
Dołączyła: 16 Lis 2005
Posty: 294
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Cze 20, 2009 8:15 pm   

555 dziękuję bardzo..w sumie nie wszystkie sukienki które tu podałas znalazłam na allegro ale.. albo nie są takie jakie mi się podobają, albo rozmiar nie ten albo poprostu są białe...a mi narazie nie wypada iść w bieli :lol:

Myślałam nad szyciem..sama nie wiem...może tak się to skończy. Narazie poszukiwania sukienki stanęły w miejscu bo dotarło do mnie, że to już mało czasu do 8.08 i generalnie nie chce nic robić na szybko, więc przesuneliśmy datę na po porodzie :smile:

Będzie więcej czasu na szukanie, myslenie no i figura będzie inna i będzie więcej możliwości.
_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl