Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Ola Krencjasz
Autor Wiadomość
Emilia 

Wiek: 41
Dołączyła: 18 Paź 2006
Posty: 18
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sty 02, 2007 8:19 pm   Ola Krencjasz

Czy ktoś korzystał z usług pani Oli Krencjasz ( zdjęcia plenerowe, reportaż z ślubu i wesela)?
_________________
Emilia
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Sro Sty 03, 2007 11:42 am   

Zajrzyj tutaj : http://www.forum.wesele-l...8aee1d1a#124087
_________________
 
 
Joanna 

Dołączyła: 18 Cze 2005
Posty: 38
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 03, 2007 7:23 pm   

Tak- zdjęcia plenerowe. Polecam!
 
 
Agnieszka19 


Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1715
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 14, 2007 3:36 pm   

kilka zdjęć plenerowych i studyjny jest w miom wątku. Zapraszam AGNIESZKA I KAMIL 26.04.2008
_________________


Nasz dzień 26.04.2008
 
 
 
gebka 


Wiek: 40
Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 816
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 29, 2007 9:22 pm   

a czy mogla bym prosic na prv jakas ich strone
 
 
 
dominiqsz 

Wiek: 40
Dołączyła: 21 Sty 2007
Posty: 1224
Skąd: Aleksandrów Ł.
Wysłany: Pią Mar 30, 2007 9:36 am   

poczytak watek, który doała Asiek :)
_________________
 
 
Martysia 
mammolina


Wiek: 37
Dołączyła: 23 Sie 2007
Posty: 538
Skąd: Milano
Wysłany: Pon Wrz 03, 2007 1:24 pm   

b ładne zdjęcia w b. przystępnej cenie. polecam! niestety nie mają stronki int.
_________________
 
 
 
magdoo 


Wiek: 41
Dołączyła: 10 Maj 2007
Posty: 9
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 07, 2007 10:44 am   

my właśnie odebraliśmy nasze zdjęcia robione przez Panią Olę i jesteśmy zachwyceni (zresztą nie tylko my) piękne zdjęcia w przystępnej cenie, na super papierze. jak najbardziej polecam!!!! wstawiam kilka zdjęć

82.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1589 raz(y) 38.49 KB

54.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1432 raz(y) 77.22 KB

50.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1422 raz(y) 53.32 KB

59.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1397 raz(y) 57.29 KB

_________________
magda
 
 
Martysia 
mammolina


Wiek: 37
Dołączyła: 23 Sie 2007
Posty: 538
Skąd: Milano
Wysłany: Pią Wrz 07, 2007 11:18 am   

my tez 2 dni temu podpisaliśmy z nią umowę :) na plenerowe i reportażowe. i fotoksiążkę też u niej robimy:) natomiast studio w Foto Ewa. pzdr
_________________
 
 
 
Koalinha 


Wiek: 38
Dołączyła: 11 Sie 2007
Posty: 212
Skąd: Łódź / Portugalia
Wysłany: Pią Wrz 07, 2007 1:20 pm   

Magdoo - bardzo fajne fotki. My również będziemy mieć zdjęcia robione przez p. Olę, studio, plener i reportaż... Jak szaleć to szaleć :) Ma to być pamiątka na całe życie, więc zdecydowaliśmy, że nie będziemy na tym elemencie oszczędzać. Pozdrawiam.
_________________
Monika
9.08.2008.
 
 
Martysia 
mammolina


Wiek: 37
Dołączyła: 23 Sie 2007
Posty: 538
Skąd: Milano
Wysłany: Pią Wrz 07, 2007 1:59 pm   

ja pojechałam do nich z myślą o filmie a tu niespodzianka- urzekły nas fotki, film niestety nie. cieszę się, bo te fotki to chyba jedne z najtańszych, które widziałam a bardzo dobra jakość i fajny papier
_________________
 
 
 
Koalinha 


Wiek: 38
Dołączyła: 11 Sie 2007
Posty: 212
Skąd: Łódź / Portugalia
Wysłany: Pią Wrz 07, 2007 9:27 pm   

Robienie potem odbitek z tych zdjęć u nich też jest tanie. Będzie to dla nas ważne, bo musimy zrobić kopie dla rodziny. Przede wszystkim w rodzinie Rui jest to szczególnie ważne, by obdarować ich później zdjęciami z uroczystości. U mnie ta tradycja nie jest taka ważna, ale też chętnie rozdam trochę zdjęć :)
I jeszcze jedno: fotografia grupowa. W Portugalii nie ma wesela, by nie było fotografii grupowej wszystkich gości, a p. Ola może nam te fotki pstryknąć, już nawet zaproponowała 3 możliwe sytuacje, w których to zrobimy.
Martysia, na jakiej zasadzie robicie u niej fotoksiążkę? Bo z pleneru i reportażu będziecie mieć osobne albumu, czyli robicie dodatkowo tę fotoksiążkę? Ja akurat się o to nie dowiadywałam, a spotkamy się z p. Olą osobiście dopiero pod koniec pażdziernika.
_________________
Monika
9.08.2008.
 
 
Martysia 
mammolina


Wiek: 37
Dołączyła: 23 Sie 2007
Posty: 538
Skąd: Milano
Wysłany: Sob Wrz 08, 2007 10:30 am   

fotoksiazka to oddzielna sprawa i nie trzeba tego zaznaczac na umowie, mozesz to dopiero powiedziec im potem, przed slubem lub po sesji. wybierasz sama zdjecia jakie chcesz zeby tam umiescili, moze byc to tylko fotoksiazka stydyjna, badz ze zdjeciami z ceremonii i pleneru, lub ze wszystkimi po trochu. piekna sprawa, niesamowita jakos i efekt- gigantyczne zdjecia, fajnie obrobione z roznymi bajerami, gruby papier! wszystko oprawione w skore (rozne warianty do wyboru, najdrozsza- 600 zl) i jest to niezalezne od reszty albumow, ktore dostajesz! polecam, mysle, ze to nowa moda, ktorej warto ulec! zajrzyj do watku fotograf--> fotoksiazka :) pzdr
_________________
 
 
 
Petitka 
nareszcie żona:)


Wiek: 39
Dołączyła: 05 Maj 2007
Posty: 1166
Skąd: Zgierz
Wysłany: Sob Paź 20, 2007 8:22 pm   

Obejrzalam wlasnie zdjecia robione przez p. Ole naszym znajomym. Dostali 174 zdjecia ze slubu, a jesli chodzi o plener zrobiono 213 zdjec, z czego p. Ola wybrala 185 najlepszych, z ktorych 76 zostaslo obrobionych, a 25 wywolanych do albumu. Musze powiedziec, ze jestem zachwycona - zdjecia pelne romantyzmu, uczuc, naturalne, niektore wrecz artystyczne, inne nawet delikatnie intymne, jakby robione gdzies z ukrycia. Uspokoilam sie, bo my tez podpisalismy z nia umowe
_________________

24.05.2008 na zawsze... :wedding:
 
 
 
Meerkat 


Wiek: 41
Dołączyła: 16 Paź 2007
Posty: 245
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Paź 21, 2007 11:51 am   

My też przed wczoraj podpisaliśmy umowę z państwem Krencjasz - czyli robimy u nich i zdjęcia i film. Zdjęcia rewelacja, film przeciętny, bez fajerwerków, ale za to w korzystnej cenie. Nie chcieliśmy szaleć - najważniejsze, żeby mieć pamiątkę, ale nie za wszelką cenę:) Uznaliśmy, że ceny proponowane przez niektórych są mocno przesadzone. Na podstawie Waszych opinii jestem przekonana, że będziemy zadowoleni :)
 
 
alusha 

Wiek: 46
Dołączyła: 21 Wrz 2006
Posty: 34
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Gru 21, 2007 7:46 pm   

A mozna zamowic u nich same zdjęcia? Ostatnio dowiedzialam sie ze tylko z filmem. A film mi sie nie bardzo podoba wiec zrezygnowalam.
_________________


Milego dnia Gość
 
 
 
*lmyszka 
Moderator
EL jak elmyszka :P


Wiek: 40
Dołączyła: 26 Lis 2006
Posty: 2328
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Gru 24, 2007 12:05 pm   

można zamawiać pojedyńcze usługi, przcież zdaża się tak że kamerzysta jest już zarezerwowany a Pani Ola na zdjęcia ma miejsca, zadzwoń do źródła i się dowiedz, po co rezygnować z fajnych zdjęć skoro można je mieć :) ja np. tylko korzystałam z filmu i nie było żadnego problemu :)
_________________
 
 
 
Koalinha 


Wiek: 38
Dołączyła: 11 Sie 2007
Posty: 212
Skąd: Łódź / Portugalia
Wysłany: Wto Gru 25, 2007 7:16 pm   

Alusha
A kto Ci mowil, ze zdjecia tylko z filmem? Bo na pewno tak nie jest :) Moze ktos opowiadal Ci, ze ma pakiet i dzieki temu znizke, zle go zrozumialas. Oczywiscie, ze mozna miec same zdjecia. My mielismy miec sam film, a potem dolozylismy zdjecia :)
_________________
Monika
9.08.2008.
 
 
alusha 

Wiek: 46
Dołączyła: 21 Wrz 2006
Posty: 34
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Sty 05, 2008 3:44 pm   

Byłam u Pani Oli przed swoim slubem. Na same zdjęcia sie nie zgodzili. Tylko z filmem..
_________________


Milego dnia Gość
 
 
 
OkO 
Firma

Dołączyła: 19 Wrz 2007
Posty: 37
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Sty 05, 2008 4:11 pm   

..niemożliwe:) Mogłyśmy jedynie źle się zrozumieć rezygnuję się z całości usługi ale jak najbardziej jest możliwość zamówienia samych zdjec lub wideofilmowania . Nie wszystko się musi podobać to naturalne :)ale aż taką babą jagą nie jestem:)
Przykro mi jedynie , ale naszczęscie jest masa fachowców w tej branży i napewno będziecie Państwo zadowoleni.
Pozdrawiam serdecznie Ola Krencjasz
 
 
madzialenac 

Wiek: 41
Dołączyła: 07 Lut 2008
Posty: 20
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lut 27, 2008 2:54 pm   

A mozecie powiedziec jak kształtują się ceny za pakiet (ślub, wesele i plener) bez filmowania? Co to znaczy przystępna cena?
Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi :)
Ostatnio zmieniony przez madzialenac Sro Lut 27, 2008 10:17 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Emilia 

Wiek: 41
Dołączyła: 18 Paź 2006
Posty: 18
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 24, 2008 12:01 am   

Pani Ola robiła nam zdjęcia plenerowe. Jesteśmy bardzo zadowoleni z jej usług. Zdjęcia są bardzo ładne. Zamówiliśmy aż 90 póz, gdyż trudno było dokonać eliminacji tak udanych zdjęć. Ponadto fotograf ma świetny kontakt z klientem, potrafi odstresować młodych przed ślubem. Polecamy panią Olę.
_________________
Emilia
 
 
Trismegista 

Wiek: 40
Dołączyła: 06 Maj 2008
Posty: 2405
Skąd: to tu, to tam
Wysłany: Czw Maj 08, 2008 12:49 pm   

ja dzisiaj dzwonilam do p Krencjasz, powiedzili mi, ze filmowanie jest odrazu ze zdjeciami, hmm juz sama nie wiem, o co chodzi;)
 
 
*lmyszka 
Moderator
EL jak elmyszka :P


Wiek: 40
Dołączyła: 26 Lis 2006
Posty: 2328
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 08, 2008 1:04 pm   

Bo oni świadczą obie te usługi, ale nie musisz brać pakietu :)
_________________
 
 
 
juliazuk 


Wiek: 42
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 336
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: Pią Maj 09, 2008 2:17 pm   

Poza tym warianty "pakietów" są różne. Zdjęcia plenerowe, studyjne, reportaż... Co tylko chcecie. Możecie wziąć wszystko, ale nie musicie. ?adnego przymusu. My mamy filmowanie i sesję plenerową. A moja koleżanka ma film, plener i studio. :)
_________________




9.08.2008 r.
 
 
marta_s3 

Wiek: 41
Dołączyła: 08 Gru 2007
Posty: 185
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Maj 09, 2008 7:12 pm   

Potwierdzam, że nie trzeba korzystać z obu usług. My mamy podpisaną umowę tylko na filmowanie a zdjęcia robimy gdzie indziej.
 
 
 
Martysia 
mammolina


Wiek: 37
Dołączyła: 23 Sie 2007
Posty: 538
Skąd: Milano
Wysłany: Czw Sie 14, 2008 2:32 pm   

POLECAM SERDECZNIE PANI? OL?! Robiła mi zdjęcia reportażowe ze ślubu i wesela oraz plenerowe 3 dni po ślubie. Studyjne robiliśmy gdzie indziej, filmu także nie kręcił nikt od niej, więc nie trzeba korzystać z 2 usług.
Wspaniała kobieta, która mnie niesamowicie potrafiła wyluzować, a spięta byłam nieźle! Każe mówić do siebie na Ty, cały czas się uśmiecha i stwarza wspaniałą atmosferę. Czułam się jakby była moją starą, dobrą znajomą:) W pon. jedziemy oglądać fotki i wybrać te plenerowe. Mam nadzieję, że juz niedługo będę miała moje zdjątka! POLECAM
_________________
Ostatnio zmieniony przez Martysia Czw Sie 14, 2008 2:33 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
miluka 

Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 122
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Paź 10, 2008 9:17 am   

Wczoraj odebraliśmy nasze zdjęcia reportażowe na płycie oraz zdjęcia z pleneru. Jestesmy bardzo zadowoleni i w 100% polecamy p. Olę. Bardzo miła osoba, bylismy wyluzowani i usmiechnięci. Na plenerze było na pewno łatwiej bo już robiła nam reportaz podczas ślubu i wesela, więc się troszke znalismy.
Zdjęcia bardzo ładne i trudno sie zdecydować które wybrac do albumu.
Dziękujemy za śliczne zdjęcia p. Olu.
Teraz czekamy tylko na film od p. Adama.
 
 
Maja_Kris 


Wiek: 40
Dołączyła: 05 Mar 2007
Posty: 1020
Skąd: Łódż/Kanzas
Wysłany: Czw Gru 04, 2008 10:58 am   

my rowniez mielismy zdjecia u Oli! Zrobila nam najpiekniejsze na swiecie!!!! DZiekujemy po stokroc!
P.S. Wybralismy az 60 zdjec do albumu... i nadal jeszcze dowołuje :) :)
_________________
najszczęśliwsza żona na świecie :)
 
 
agniesia22 


Wiek: 38
Dołączyła: 28 Lip 2008
Posty: 268
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Cze 30, 2009 9:13 pm   

Polecam fotografke Olę robi świetne zdjęcia. Zainteresowanych zapraszam do obejrzenia zdjęć http://www.forum.wesele-l...ghlight=#319631
_________________


Ostatnio zmieniony przez agniesia22 Wto Cze 30, 2009 9:13 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
evelinka 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Lut 2008
Posty: 554
Skąd: ja to mogę wiedzieć?
Wysłany: Sro Lip 01, 2009 10:34 am   

Ja nie mam innego wyjścia, muszę polecić nie tylko Olę, ale i Łukasza :smile: Zdjęcia są niesamowite. Do tej pory, jak przeglądam zdjęcia, to się nimi zachwycam. Gdyby ktoś mi kazał teraz wybrać jeszcze raz zdjęcia do albumu, który dają, to nie było by mi tak łatwo wybrać. Każde zdjęcie jest najfajniejsze. A co najważniejsze ich jakość jest fenomenalna. Myślę, że nikt nie będzie żałował współpracy z Olą.

PS. agniesia22, jak zobaczyłam Wasze zdjęcia, to od razu pomyślałam, że Ola je robiła :)
 
 
Tissaia 
pani stara*


Wiek: 38
Dołączyła: 14 Kwi 2008
Posty: 536
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 30, 2009 12:34 pm   

My robiliśmy u Oli Krencjasz tylko plener, ale jesteśmy nim zachwyceni. Jak ktoś zainteresowany, może obejrzeć fotki na picasie

Jak to mój małżonek określił: jak na tak niefotogenicznych ludzi, na dodatek robiących dziwaczne miny, to zadziwiająco dużo udanych zdjęć! :) )) I to chyba wystarczy za reklamę... ;) )
_________________
*Mój wieczór panieński, etap szaleństw w klubie, przyplątuje się jakiś facet i zwraca do mojej zamężnej już wtedy koleżanki:
-To ty jesteś ta panna młoda?
Koleżanka:
-Nie, ja jestem już pani stara...

Mission accomplished 06.06.09. :)
Ostatnio zmieniony przez Tissaia Sro Wrz 30, 2009 12:35 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Aleksandra35 

Dołączyła: 21 Wrz 2009
Posty: 4
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Gru 16, 2009 11:53 am   

czy ja moge dostac namiary na panią Olę Krencjasz :) potrzebuje kamerzysty
 
 
aga20 

Dołączyła: 06 Lip 2006
Posty: 27
Skąd: łódź
Wysłany: Sro Lut 03, 2010 11:54 am   

Poszukaj w necie... Ja napewno mogę Panią Olę z czystym sumieniem polecić, pełen profesjonalizm..
 
 
tajemnicza1979 

Dołączyła: 17 Cze 2010
Posty: 4
Skąd: łódź
Wysłany: Czw Cze 17, 2010 11:14 am   

Rok temu u mojej koleżanki zdjęcia robiła Pani Ola...
Pełen profesjonalizm-POLECAM!!!!
 
 
gosista 


Wiek: 37
Dołączyła: 08 Sie 2010
Posty: 67
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 23, 2010 11:26 am   

Byliśmy w piątek na spotkaniu u Państwa Krencjasz. Generalnie troszkę ich zaskoczyliśmy swoją wizytą bo nie umawialiśmy się wcześniej telefonicznie. A wyszło tak dlatego że znalazłam ich adres na zumi i były tam również godziny otwarcia więc doszłam do wniosku że to normalnie studio, a tu sie okazuje że to normalne mieszkanie :oops: Więc taka rada dla wszystkich najpierw dzwońcie :-P
Ale do rzeczy. Rozmawialiśmy z Panią Olą, która wszystko nam dokładnie opisała i pokazała albumy ze zdjęciami. Zdjęcia z pleneru są genialne. Jak to nam sama powiedziała nie jest fanką zdjęć studyjnych, a już tym bardziej jakiś filarków ławeczek itp (co jak dla mnie bomba bo strasznie nie lubię takich sztucznych zdjęć) więc w studiu jest tylko kilka zdjęć (no chyba że ktoś się uprze :) ). Sesje plenerowe tak naprawdę gdzie kto chce (fabryki, pola, jeziora, tory kolejowe itd)
Co do reportażu to również zdjęcia są bardzo fajne. Tak naprawdę jeśli ktoś chce to można zacząć już od przygotowań u fryzjera, później przygotowania w domach, błogosławieństwo itd.
Również cenę, jak na ludzi z tak dobrymi opiniami, mają bardzo przystępną.
Jest tylko jeden minus Pani Ola nie robi zdjęć na poprawinach. Chociaż po rozmowie z Nią uznaliśmy że faktycznie nie jest to konieczne bo są to spore dodatkowe koszta, a tak naprawdę można gości poprosić o przesłanie później swoich zdjęć bo przecież z połowa będzie miała aparaty.
_________________

 
 
Emi i Rafał 

Dołączyła: 26 Gru 2010
Posty: 4
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 13, 2011 7:46 am   

Witam !
ja również podpisałam wczoraj umowę z P. Krencjasz :wink: na zdjęcia plenerowe, reportażowe oraz filmowanie!! Wszystko robi niesamowite wrażenie :razz:
Polecam !!
 
 
kasiapiecz 

Wiek: 42
Dołączyła: 20 Sty 2011
Posty: 4
Skąd: pabianice
Wysłany: Czw Sty 20, 2011 7:22 pm   

Pani Ola robiła zdjecia u mojej kuzynki w 2008 roku, naprawdę rewelacyjnie i profesjonalnie wszystko wyszło. Śmiało można ją polecić każdemu.
Pozdrowienia dla Pani Oli...
_________________
pozdrawiam-kasia
 
 
adka 


Wiek: 39
Dołączyła: 26 Paź 2010
Posty: 105
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Pon Lut 14, 2011 10:22 pm   

Może mi ktoś podać namiary na p. Krencjasz?? Tel komórkowy lub stronkę www?? Mój mail: adzia6@interia.pl. dzięki
_________________
 
 
stary-cylinder 

Dołączył: 23 Mar 2011
Posty: 2
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 23, 2011 4:54 pm   

Tak czytam i czytam, chyba muszę niestety pokazać i drugą stronę medalu. Długo się powstrzymywałem przed negatywnym komentarzem, ale nadszedł już czas na rzucenie nieco światła na "ofertę" tych Państwa. Niestety należę do grupy osób wysoce niezadowolonych z obsługi przez p. Krencjasz i ich "VideoFX". Wybrałem ich z żoną na własny ślub i wesele. Żałuję, bo taką okazję ma się raz w życiu, i właśnie na niej nauczyłem się jak bardzo wybór fotografa się liczy.

Być może byłem trudniejszym klientem, bo sam również zajmuję się fotografią, na szczęście jest ona moją pasją, a nie pracą (i oby tak zostało jak najdłużej). Niestety patrząc na pracę tych Państwa na naszej uroczystości z przykrością stwierdzam, jak dramatycznie słaby może być zarówno poziom obsługi jak i świadczenia samej usługi. Zostali nam poleceni, a ja siłą rzeczy znając temat nie bardzo chciałem przeszkadzać. Zaufałem opinii. Podsumowanie współpracy podzielę na 3 etapy: kościół, salę i oczekiwanie na materiały z ich finałem.

Zdjęcia z kościoła ... no cóż. Są lekko mówiąc przypadkowe, mam wśród puli przyznanej mi po ostrej selekcji np. piękne zdjęcia dekoracji w kościele, np. szyszek, tylko w jakim celu ? W tle większości ujęć są wspaniałe ujęcia gazetki parafialnej, jakieś ściany ... ogólnie wszystko jakoś przypadkowo zrobione, jakby bez zupełnej kontroli kadru. Jakbym dał aparat z dużą kartą 11-latkowi. "Narobić jak najwięcej, a później coś się wybierze" - byle jak, byle szybciej - z takiego założenia chyba musieli wyjść. Pomijam fakt, iż mimo zapewnień nie ma wielu zdjęć na których nam zależało - np. najważniejszych osób z rodziny w kluczowych momentach uroczystości i tak dalej. Zdjęcia z tortem mamy np. na tle babek z kuchni, bo p. Ola nie wpadła na to, że przecież można stanąć lekko z innego kąta i złapać nas na tle gości.

Największą jednak porażką jest kompletne olewatorstwo Klienta na dalszym etapie. W momencie skasowania finansów staliśmy się upierdliwą przeszłością, która dosłownie musiała nękać w/w Państwa aby uzyskać to za co zapłaciła. Po 3 czy 4 miesiącach od ślubu skontaktowałem się z Państwem Krencjasz w celu zapytania co u licha się dzieje z naszymi zdjęciami i czemu jeszcze nic nie ma. W odpowiedzi zostałem lekko mówiąc upomniany, że to przecież nikt z nas jeszcze się nie skontaktował. W 2011 roku to klient płacący ma biegać za "mistrzem" i mu po 4 miesiącach przypominać o umowie i materiałach. Szczytem dna był termin przygotowania prezentacji ... odebraliśmy ją 11 i pół miesiąca po dacie ślubu.

Niestety uważam, że te pieniądze wyrzuciliśmy po prostu w błoto. W przybliżeniu 2,5k za salę i kościół, czyli raczej standard jak na tamten okres. Dziś jednak myślę, że można było dopłacić jednak nieco więcej i zamówić kogoś lepszego. W efekcie mamy słabe zdjęcia.
Podsumowując - nie polecam niestety. Zdjęcia są słabe - zarówno ogólnie w sensie kadru, pomysłu na fotografowanie, jak i technicznie - obróbka na poziomie Bravo Girl. Komputerowe "błyski" na światłach, wystemplowane i sztuczne twarze, wielkie szumy cyfrowe na zdjęciach nieporadnie usuwane softem.

Ogólne wrażenie - to nie jest fotografia. To jest coś na poziomie garażowego rzemieślnika, który klejem marki Butapren łata podarte buty. Widać to niestety na każdym etapie współpracy - od "studia" (strych walącej się kamienicy w lekko mówiąc słabej okolicy centrum), poprzez zupełny brak podejścia do klienta (w myśl "ja jestem Foto-Video i ja wiem najlepiej jak to zrobić, żeby zarobić i się nie narobić), a kończąc na procesie finalizacji. Skasowali finanse a reszta nie grała już dla nich roli.
Ostatnio zmieniony przez stary-cylinder Sro Mar 23, 2011 4:57 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
rafalolczyk.com 
Firma

Dołączył: 23 Sty 2010
Posty: 75
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 23, 2011 8:02 pm   

stary-cylinder napisał/a:
Największą jednak porażką jest kompletne olewatorstwo Klienta na dalszym etapie. W momencie skasowania finansów staliśmy się upierdliwą przeszłością, która dosłownie musiała nękać w/w Państwa aby uzyskać to za co zapłaciła. Po 3 czy 4 miesiącach od ślubu skontaktowałem się z Państwem Krencjasz w celu zapytania co u licha się dzieje z naszymi zdjęciami i czemu jeszcze nic nie ma. W odpowiedzi zostałem lekko mówiąc upomniany, że to przecież nikt z nas jeszcze się nie skontaktował. W 2011 roku to klient płacący ma biegać za "mistrzem" i mu po 4 miesiącach przypominać o umowie i materiałach. Szczytem dna był termin przygotowania prezentacji ... odebraliśmy ją 11 i pół miesiąca po dacie ślubu.


jak mogliście zapłacić za materiał, którego nie odebraliście????

jakie macie zapisy umowne odnosnie sytuacji kiedy fotograf nie zrealizuje zlecenia w czasie?

stary-cylinder napisał/a:
Niestety uważam, że te pieniądze wyrzuciliśmy po prostu w błoto. W przybliżeniu 2,5k za salę i kościół, czyli raczej standard jak na tamten okres.


jesli faktycznie jest tak, że zdjęcia sa słabe, to zapłacona kwota (2500zł) jest jednak raczej kosmiczna niż standardowa.

możecie załączyć kilka zdjęć? albo link?

a czy nie oglądaliście wczesniej zdjęć tego fotografa?
bo może pokazano Wam tylko wyrywki materiału z kilkunastu par?
czy widzieliście jeden, kompletny materiał - taki od A do Z jednej pary?

Niestety teraz już po wszystkim i nic nie zrobicie.
Pozostaje tylko smutne wspomnienie całej sytuacji, która powinna być wyjątkowa i cudowna.

Pozdrawiam
_________________
Rafał Olczyk
Fotografia Ślubna / Wedding Photography
 
 
 
evelinka 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Lut 2008
Posty: 554
Skąd: ja to mogę wiedzieć?
Wysłany: Sro Mar 23, 2011 8:05 pm   

Szczerze mówiąc jestem mocno zszokowana Twoją opinią :o Może my mieliśmy po prostu więcej szczęścia, ale nie mogę narzekać na współpracę z p. Olą na żadnym etapie. Z resztą robiła też zdjęcia na Komunii u siostrzenicy i wesele u znajomych i oni też byli bardzo zadowoleni.

Żeby nie było - nie mam zamiaru twierdzić, że to niemożliwe. Przykro mi, że nie macie swoich wymarzonych zdjęć i że mieliście takie doświadczenia.

Cytat:
jak mogliście zapłacić za materiał, którego nie odebraliście????
No właśnie? Z tego co pamiętam, to część kwoty płaci się po weselu, a resztę już przy odbiorze kompletnego materiału.
Ostatnio zmieniony przez evelinka Sro Mar 23, 2011 8:10 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mazurowicz.com 
Firma

Wiek: 38
Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 133
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 23, 2011 10:16 pm   

To kiedy ile się płaci zależy od fotografa/umowy , nie ma tu żadnej reguły. Rzadko jednak kiedy płaci się z góry całość , ale podkreślam , to wcale nie jest negatywne. Za granicą to norma przeważnie.
 
 
OkO 
Firma

Dołączyła: 19 Wrz 2007
Posty: 37
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 24, 2011 6:28 pm   

... Nawet nie bardzo Wiem jak mam to skomentować bo klienta , któremu świadczyło się usługi nie powinno opisywać się negatywnie z racji czystej etyki zawodowej.
Jednak tej sprawy nie pozostawię bez komentarza .
Szanowny Pan klient zawitał do nas z polecenia najbliższej rodziny ,widzial zdjęcia i widział materiał wykonany przez nasą firmę
Mimo , że współpraca nie układała się najlepiej , cierpliwie starliśmy się sprostać wymaganiom.
Prezentacja została wykonana po wybraniu przez klienta zdjęć co mialo miejssce 7 miesięcy po weselu. Kontaktowaliśmy się telefonicznie .Po odbiór prezentacji też nie miał kto się pofatygować musielismy wysłać płytę pocztą. Wiemy nawet czemu.....
Sposób w jaki zostałam potraktowana wraz z kamerzystą przez Szanownego klienta w środku zimy i drugi dzień Świąt to poprostu żenada rozumiem ,że o zespół się dba bo może popsuć imprezę ale siedzenie na parapecie w holu przez fotografa i kamerzystę nie wpływa pozytywnie na jakość pracy całe sczzęście , że można było w kuchni kupić herbatę bo mróz był siarczysty;). Właściciel sali zespół i nawet goście byli oburzeni.

Co do specyfiki zdjęć ...wspópracy zero....o kościele może nie będę się wypowiadać na forum bo nie chcę urazić uczuć religijnych Szanownego klienta . ..
Praca była trudna podczas tej uroczystości ponieważ dzielnie towarzyszło mi kilku Panów ( znajomych ), których obycie podczas mszy pozostawia wiele do życzenia. Szerokie kadry o które prosił klient były awykonalne z racji czepiajacych sie po schodach Panach fotografach.
Szanowny pan klient nie raczył się nawet osobiscie rozliczyć po weselu ani pożegnać jak robią to wszyscy nasi klienci od zawsze na zasadzie wzajemnej współpracy.
Co do płatności)
Wszystko zaznaczone jest na umowie i wytłuszczone grubym drukiem
1 zaliczka
2 do połowy kwoty na umowie na weselu
3 druga połowa przy odbiorze materiału
Klient odbierajac film i zdjęcia jako pliki Jpg
płaci całosć.
Dokładnie tak samo płacił brat znajomy i tak płacą wsszyscy!!

Prezentacja wykonywana jest po wybraniu przez klienta zdjęć ( klientowi zajęło to 7 miesięcy)
Jestem poprostu oburzona bezczelnością jeśli się komuś nie podoba nasza praca nikt nie zmusza do podpisania umowy.
Uważam , że w obliczu całej sytuacji wykazaliśmy sie dobrą wolą i anielską cierpliwością .
( Pozwoliliśmy usiąść Państwu na kanapie ja musiałam siedzieć w szatni na parapecie:)

Mam nadzieję , że tacy klienci i taka współpraca nie spotka mnie juz nigdy więcej .
Mało tego na weselu klienta Były dwie pary , którym świadczyłam usługi z którymi praca to była prawdziwa przyjemność.

Bardzo nam przykro, że Klient jest niezadowolony ale nie istniała i nie istnieje jakakolwiek nić porozumienia.
Niestety nie mogę napisać tego co chcę mogłabym wiele dodać ale złagodziłam wypowiedź aby nie urazić tu nikogo .

Wykonujemy usługi video-foto wiele lat bywają różne sytuacje i różni klienci nie zawsze jest słodko ale ten przypadek to jest poprostu szczyt wszystkiego. szkoda , że się Szanownemu klientowi przypomnialo , że jest niezadowolony po 1, 5 roku
Ostatnio zmieniony przez OkO Czw Mar 24, 2011 9:25 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
rafalolczyk.com 
Firma

Dołączył: 23 Sty 2010
Posty: 75
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 25, 2011 8:20 am   

Jak to wszystko potrafi odmiennie wyglądać w opowieściach 2 różnych stron :)
_________________
Rafał Olczyk
Fotografia Ślubna / Wedding Photography
 
 
 
OkO 
Firma

Dołączyła: 19 Wrz 2007
Posty: 37
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 25, 2011 8:34 am   

To jest tylko minimalna część , którą zdecydowałam się napisać Sprawa jest kuriozalna bo przez 10 lat u nas i w żadnej chyba firmie takiego przypadku nie było.
Nie będę nawet komentować prymitynych zdań dotyczących kamienicy , mojej pracy itd
Takiego klienta się nie zapomina...

Przy okazji zwracam honor Michałowi Mazurowiczowi bo kiedyś zawziecie dyskutowaliśmy o zdjeciach rreportażowych od dziś chyba zacznę popierać teorię aby oddawać lość zdjęć która jest w umowie i ani jednego wiecej.
poprostu szok.....!!!
 
 
bazyl 


Dołączył: 03 Lut 2010
Posty: 93
Skąd: gdansk
Wysłany: Nie Mar 27, 2011 1:47 pm   

na szczęście jeden taki klient w śweitle pozostałych opinii dla mnie np raczej nic nie zmienia.
Panu Klientowi ;) współczuje że nie ma takich zdjęć jak chciał.
 
 
 
stary-cylinder 

Dołączył: 23 Mar 2011
Posty: 2
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Mar 27, 2011 8:47 pm   

Ja rozumiem, że powinienem pisać annały pochwalne. Jednak jest to forum a szanowni państwo świadczą usługi komercyjne. Podkreślam - to oni je świadczą, a nie ja świadcze usługi plenerów ślubno-weselnych dla fotografików ani nie jestem modelem. To oni mieli wykonać pracę jak najlepiej. Wykonali jak wykonali. Moim zdaniem do bani. Mam prawo do własnej opinii.

Jestem świadom, że różne są gusta, zwłaszcza w fotografii i być może wiele osób cieszą zdjęcia z tego typu atrakcjami i efektami. Być może są też Klienci, którzy to za nich odwalają pracę, umawiają się, i tak dalej. Komentarze na temat wzburzonych gości i próby sączenia jadu w jakimś zabawnym odwecie, są raczej śmiechu warte. W jakim celu to Pani czyni ? Prawda w oczy kole ? Czy na forum można zamieszczać tylko pochlebne opinie ? Nie wiem, ja pracuję może w innej branży i być może przywykłem do innych standardów pracy z ludźmi. Jak mi ktoś za coś płaci, to ja skaczę wkoło niego i robię tak aby był maksymalnie zadowolony. Gdy klient się nie odzywa, to ja dzwonię do niego i się przypominam. Zapłacono mi, wiec działam w celu sfinalizowania tematu. I na pewno na krytykę nie reaguję atakiem. Chyba ciężko nazwać sprawną realizacją coś co w ratach zajmuję prawie rok czasu ? Czy ktoś kogoś zmuszał, żeby pracował w święta ? Jak za ciężko, czy strasznie to przecież można było nie podpisywać umowy. Czy ja Pańśtwa zmuszałem do pracy ze sobą ? Współpracy zero ? Ja zapłaciłem za reportaż, a nie za pozowane zdjęcia. To ekipa foto miała zrobić reportaż, a nie goście czy rodzina miała pajacować tak aby ekipa mogła zrobić dobre zdjęcia. Chyba coś tu się komuś pomyliło ? Czy Robert Capa też ustawiał żołnierzy w Normandii albo krzyczał, że mu zimno i mokro ? A może James Nachtwey, czy inni znani podobnie narzekają ? To jest reportaż ... chyba, że tak elementarne sprawy też postrzegamy odmiennie. Wygląda na to, że poza ekipą powinienem opłacić, poinstruować i ustawić wszystkich innych ludzi na sali, włacznie z obsługą tak aby pani fotograf mogła strzelić dobre zdjęcie. To fotograf robi reportaż, a nie ludzie ogrywają teatr aby mogło powstać zdjęcie. Przecież to kuriozum. Przez ten niespełna rok oczekiwania, owszem kontaktowaliśmy się ... ale tylko my, bo od państwa niestety ciężko było oczekiwać jakiegokolwiek kontaktu. Tak na marginesie płatności, której to Klient państwu ponoć nie wręczył ... z tego co pamietam, wszystko odbyło się wedle zapisu z umowy - nie na koniec wesela, tylko jak sobie państwo zażyczyliście,po oczepinach, czy ok. 2-3ej w nocy. Po czym po angielsku ekipa bez pożegnania się z młodymi po prostu zniknęła. Podobnie uważam, że jeżeli fotograf nie może zrobić jakiegoś zdjęcia, bo nie wiem np. kto jest kim, lub nie może złapać paru osób w jednym planie, to wystarczy po prostu się odezwać i poprosić o pomoc, bo po prostu się nie da, bo np. goście się rozłażą. Rozmowa pomaga, a milczenie i stanie z niezadowoloną miną - na pewno nie.

Jedyne co mogę powiedzieć na plus, to ujęcia z kamery. To faktycznie jest zrobione poprawnie i można być z tego zadowolonym. Niestety jednak czara goryczy jaką musieliśmy wypić przy okazji tej zabawy - zupełnie zniszczyła pracę pana K. A szkoda, bo jemu ciężko coś zarzucić. I być może niesprawiedliwie jest tutaj mieszany z krytyką przeznaczoną nie dla niego.

Reasumując ... moim celem nie jest publiczne pranie tutaj brudów tamtej przykrej współpracy. My, goście i rodzina widzieli jak wyglądała obsługa, ile czekaliśmy i co w efekcie z tego wyszło. Nie widzę, sensu aby zagłębiać się w zbędne detale i na tym kończę swój komentarz. Wydaje mi się jednak, że skoro już tutaj uprawia się tak piękną propagandę, to dobrze by było aby potencjalni klienci mieli świadomość co może się przydarzyć nie po ich myśli. To czysta przyzwoitość, a nie jakaś złośliwość czy wrogość. Każdy ma prawo do opinii, więc i ja wypowiadam swoją. Absolutnie nie w celu oczerniania, czy działania na szkodę - taka jest moja opinia z współpracy, na taką sobie Ci Państwo zasłużyli. Nie wiem czy mieliśmy pecha, czy taki jest codzienny standard. Ślub ma się jeden, podobnie jak wesele - no i ślubnych fotografów również. My wybraliśmy bardzo, bardzo niefortunnie. A piszę dopiero teraz, bo przez zupełny przypadek trafiłem na to forum i na wątek o naszych ex-współpracownikach i jestem lekko mówiąc zdumiony różnicą tego co można tu wyczytać, a tego co widziałem na własne oczy.

Smutna jest również dla mnie reakcja - zamiast próby wyciągnęcia wniosków, czy przyznania - "tak faktycznie, długo to trwało", o przeprosinach nie wpominając pojawia sie słusza linia obrony. To my byliśmy straszni, warunki pracy były nieludzkie, miejsce fatalne i w ogóle stała się największa krzywda w wieloletnim doświadczeniu. Szkoda, bo rozsądna fima wyciąga w takich przypadkach wnioski dbając o własny PR. A tak mam wrażenie jakbym czytał książkę skarg i wniosków z PRL w stylu:

Cytat:
Skarga z 1983 roku: Kolejka zaczyna się już przed sklepem, a obsługa odmawia uruchomienia drugiego stanowiska kasowego, mimo że w sklepie są cztery pracownice. Dwie siedzą sobie na zapleczu i piją herbatę. Ponadto kierowniczka ubliżała mi przy wpis...
(tu książka skarg jest nieco pomięta i naddarta, jakby ktoś ją klientowi z całej siły wyrwał - przyp. red.)
Wpis kierowniczki: NIEPRAWDA!!! KŁAMSTWO!!! Jako kierowniczka oświadczam, że w sklepie była duża kolejka spowodowana świeżą dostawą tak atrakcyjnych towarów jak olej, margaryna, cukier. Ekspedientki nie nadążały z noszeniem towaru. Ponadto klient ten jest wyjątkowo konfliktowym klientem, który to wiecznie ma dużo nieuzasadnionych pretensji i sam ubliża!!!


(EDIT - poprawiłem kilka literówek)
Ostatnio zmieniony przez stary-cylinder Nie Mar 27, 2011 9:31 pm, w całości zmieniany 7 razy  
 
 
ppola 
Birdwoman


Wiek: 41
Dołączyła: 05 Wrz 2008
Posty: 2189
Skąd: Kanzas
Wysłany: Nie Mar 27, 2011 9:37 pm   

jako że obie strony już się wypowiedziały, co poniektórzy nad wyraz elokwentnie bardzo proszę o przeniesienie dalszej dyskusji na priv, tam załatwiamy sprawy prywatne, jak również wszelkie niejasności Obie strony miały okazję przedstawić swoje stanowisko, w związku z tym forumowicze, będą mogli wyciągnąć odpowiednie wnioski
_________________

Obudź się Gość :D
 
 
Agnieszkaaa 

Dołączyła: 16 Paź 2013
Posty: 7
Skąd: łódzkie
Wysłany: Sro Lis 13, 2013 2:21 pm   

Witam, ma ktoś świeże opinie, spostrzeżenia?
_________________



 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl