Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy biaŁe zŁoto w Łączonych obrączkach zmienia kolor?
Autor Wiadomość
madzia8181 


Wiek: 42
Dołączyła: 05 Paź 2006
Posty: 701
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 15, 2007 11:36 am   Czy biaŁe zŁoto w Łączonych obrączkach zmienia kolor?

Doradzcie dziewczyny moze juz nawet z wlasnego doswiadczenia. czy w obraczkach łączonych- (biele z żółtym złotem...) - biale złoto sie wyciera i robi sie kremowe? albo szare? czy ciagle sie blyszczy jak przy zakupie?

Rozne opinie slyszalam i nie moge sie zdecydowac...chcialabym żółte z cienkim paseczkiem białego ale boje sie ze po czasie to białe zrobi sie brzydkie a ja wiem ze nie bedziemy latac po jubilerach zeby szlifowac lub odnawiac nasze obrączki...

Bo grawer na 100% sie wyciera i matowe złoto też. Tu nie ma sprzecznych opinii- takie zdobnienia nie sa trwae i ok...

ale jak jest z białym złotem? :kwasny:

edit: sprecyzowaŁam tytuŁ wątku
Sajonara6
_________________
Ostatnio zmieniony przez Sob Wrz 13, 2008 4:02 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Agucha 

Dołączyła: 21 Sie 2006
Posty: 14
Skąd: Skierniewice
Wysłany: Pon Sty 15, 2007 3:38 pm   białe złoto

białe złoto z czasem stanie się lekko żółte. takie herbaciane właściwie:-)
_________________
Aga
 
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Pon Sty 15, 2007 5:28 pm   Re: Doradzcie mi

madzia8181 napisał/a:

Bo grawer na 100% sie wyciera i matowe złoto też. Tu nie ma sprzecznych opinii- takie zdobnienia nie sa trwae i ok...

To zależy chyba gdzie jest ten grawer - jeśli na zewnątrz obrączki to na pewno się wyciera, podobnie jak te wszystkie matowienia obrączek (sama nie mam, ale widziałam u koleżanki).
Natomiast jeśli grawer jest od środka to raczej się nie wytrze.
_________________
 
 
Maja_Kris 


Wiek: 40
Dołączyła: 05 Mar 2007
Posty: 1020
Skąd: Łódż/Kanzas
  Wysłany: Wto Mar 13, 2007 11:36 am   

teraz to już są tak zrobione ze wystarczy ze co jakis czas dasz do polerowania i bedzie jak nowa!
polecam salon w pabianicach na św Jana 1! robia piekne...naja tez katalogi!!!! a uslugi nie sa drogie!!!
_________________
najszczęśliwsza żona na świecie :)
 
 
Ela_i_Adam 


Dołączyła: 21 Sty 2007
Posty: 860
Skąd: łódź-widzew
Wysłany: Wto Mar 13, 2007 12:33 pm   

ja mam pierścionek z białego złota nosze go już prawie rok i nic się z nim nie dzieje. nadal jest tak samo błyszczący jak był pierwszego dnia :) poza tym są specjalne płyny do czyszczenia birzuterii mam taki do srebra i z tego co wiem jest też do złota więc można sobie odświeżyć obrączke jeśli sciemnieje :) ja tak robie ze srebrnymi pierścionkami i myśle że ze złotem też nie powinno być problemów :)
_________________

Kocham Cię Adasiu :) 21.07.2007!!!!!!
 
 
Oli 

Wiek: 43
Dołączyła: 12 Paź 2005
Posty: 143
Skąd: Lodz
Wysłany: Wto Mar 13, 2007 12:42 pm   

Ja mam pierścionek zaręczynowy -połowa jest z białego złota a druga z żółtego..białe złoto sie wyciera, to prawda, ale można zawsze pierścionek wyczyścić specjalną ściereczką (jak już było wspomniane) lub oddać do złotnika by go dokładnie wyczyścić i połozyć nową warstwę złota..pierścionek wygląda jak nowy- "białe jest białe a żółte jest żółte" :wink:
ps:grawer się wyciera, ale zawsze można go poprawić- pogłebić i też będzie jak nowy..

my obrączki mamy z białego i żóltego złota..wybór należy do was :cool:
_________________
[url=http://www.pour-bientot.com][img]http://www.pour-bientot.com/3785696-1
 
 
hawwa 


Wiek: 44
Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 99
Skąd: Łódź i...
Wysłany: Wto Mar 13, 2007 12:54 pm   

Szczerze mowiac nie zauwazylam, zeby moje pierscionki z bialego zlota sie wycieraly... Ale nawet jesli to mysle, ze wystarczy polerowanie raz na jakis czas.
_________________
 
 
Aniadamowicz 

Wiek: 42
Dołączyła: 19 Cze 2006
Posty: 138
Skąd: lodz
Wysłany: Wto Mar 13, 2007 1:02 pm   obrączki

Mnie tez podobały się obrączki tzw łączone czyli białe i żółte złoto(taki też mam pierścionek zaręczynowy). Zdecydowałam się jednak że obrączka będzie żółto złota, bo juz wiem że białe złoto straci swój kolor, zetrze się. Chciałabym aby obrączka w dniu zakupu jak i kilkanaście lat później wyglądała tak samo. Moi rodzice mieli zwykłe standardowe obrączki, i mimo że minęło już 20 lat to złoto jest nadal ładne, może porysowane, ale przynajmniej ma pierwotny kolor.
 
 
 
madzia8181 


Wiek: 42
Dołączyła: 05 Paź 2006
Posty: 701
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 13, 2007 1:55 pm   

Mamy w koncu łączone złoto :)
2/3 żółte 1/3 biale złoto :) Szerokie na 6 mm :)
_________________
 
 
 
Maja_Kris 


Wiek: 40
Dołączyła: 05 Mar 2007
Posty: 1020
Skąd: Łódż/Kanzas
Wysłany: Wto Mar 13, 2007 2:38 pm   

ja tez mam łączony pierscionek i wystarczy go tylko czyscic co jakis czas a wydaje sie ze sie wyciera bo to biale zloto jest jasniejsze od zoltego wiec wszystko jest bardziej widoczne. najlepiej pierscionek czy obraczki wlozyc do garnka wsypac troche proszku do prania dolac troche wody i zagotowac pod przykrywka, pozniej wypolerowac sciereczka i juz sie blyszczy jak w dniu zakupu!!!
_________________
najszczęśliwsza żona na świecie :)
 
 
madzia8181 


Wiek: 42
Dołączyła: 05 Paź 2006
Posty: 701
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 13, 2007 2:52 pm   

Sprawdzałaś to z gotowaniem? Naprwde działa? :]
_________________
 
 
 
Maja_Kris 


Wiek: 40
Dołączyła: 05 Mar 2007
Posty: 1020
Skąd: Łódż/Kanzas
Wysłany: Wto Mar 13, 2007 2:59 pm   

tak caly czas tak robie bo pasta ma juz zmienione skladniki i wchodzi w jakas reakcje.sprawdzone bo moj brat jest jubilerem i jak nie mam czasu sie udac do jego salonu to staram sie sobie radzic domowymi sposobami. jak sie boisz to sprawdz na srebrze! zobaczysz roznice :)
_________________
najszczęśliwsza żona na świecie :)
 
 
madzia8181 


Wiek: 42
Dołączyła: 05 Paź 2006
Posty: 701
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 13, 2007 3:02 pm   

dzisiaj zrobie na kolczykach srebrnych :) zrobily mi sie paskudne wiec zaryzykuję :)
_________________
 
 
 
Maja_Kris 


Wiek: 40
Dołączyła: 05 Mar 2007
Posty: 1020
Skąd: Łódż/Kanzas
Wysłany: Wto Mar 13, 2007 3:04 pm   

tylko pilnuj ich zebys ich nie ugotowala :) to musi byc sekunda jak z mlekiem :)
_________________
najszczęśliwsza żona na świecie :)
 
 
asia84 
żonka

Dołączyła: 10 Lut 2007
Posty: 819
Skąd: Łodź
Wysłany: Wto Mar 13, 2007 4:31 pm   

słyszałam różne metody odświeżania biżuterii a taki po raz pierwszy :) może też się skuszę :)
_________________


19 lipiec 2008 nasz dzień :)


Magia, która nas otacza sięga gwiazd...
 
 
sauvignon_blanc 


Wiek: 40
Dołączyła: 09 Sty 2007
Posty: 155
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 13, 2007 7:15 pm   

A co jak mi się pierścionek rozgotuje? :D
?artuję oczywiście. Co do białego złota to najważniejsze jest ustalić czy jest rodowane czy nie. Jak jest rodowane tzn że jest ono tylko pokrywane warstwą białego złota więc zapewne się zetrze. Mnie pani powiedziała, że mój pierścionej nie jest rodowany więc nie ma prawa się wytrzeć. I na takie obrączki najprawdopodobniej się zdecydujemy :)
_________________
Szczęśliwa mężatka.
 
 
asia84 
żonka

Dołączyła: 10 Lut 2007
Posty: 819
Skąd: Łodź
Wysłany: Wto Mar 13, 2007 7:19 pm   

musisz uważać, bo czytałam (pewnie na forum), że często w sklepach jubilerskich nie mówią jak faktycznie jest :/ z wyrobami
_________________


19 lipiec 2008 nasz dzień :)


Magia, która nas otacza sięga gwiazd...
 
 
sauvignon_blanc 


Wiek: 40
Dołączyła: 09 Sty 2007
Posty: 155
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 13, 2007 7:25 pm   

Masz rację dlatego ja wybrałam pierścionek w salonie gdzie dostałam wieczystą gwarancję. Pan powiedział żebym przychodziła raz w roku to pierścionek zostanie oddany do czyszczenia i sprawdzą osadzenie kamieni-czy się nie ruszają itp.
Z racji ich profesjonalnego podejścia jestem pewna że zostałam dobrze poinformowana co do tego jakie jest to złoto. A jak nie to będę ich nawiedzać :twisted:
_________________
Szczęśliwa mężatka.
 
 
asia84 
żonka

Dołączyła: 10 Lut 2007
Posty: 819
Skąd: Łodź
Wysłany: Wto Mar 13, 2007 7:32 pm   

to fajnie :) a u jakiego jubilera wybraliście?
_________________


19 lipiec 2008 nasz dzień :)


Magia, która nas otacza sięga gwiazd...
 
 
Niusia80 

Dołączyła: 28 Lut 2007
Posty: 46
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 14, 2007 10:21 am   

Sauvignon_blanc nie masz racji mówiąc, że jeżeli białe złoto jest rodowane to oznacza, że jest on tylko pokryte warstwą białego złota. Białe złoto ma naturalną, jednolitą barwę miedziano-szarą z żółtym zabarwieniem. Nazwa jest więc tylko nazwą handlową, gdyż w przeciwieństwie do platyny i srebra nie jest ono naprawdę białe. W celu nadania pożądanego srebrzystego połysku białe złoto pokrywa się warstwą rodu, która rzeczywiście ulega wycieraniu. Nie mniej jednak wyrób jubilerski nie traci naturalnego koloru białego złota.
 
 
sauvignon_blanc 


Wiek: 40
Dołączyła: 09 Sty 2007
Posty: 155
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 14, 2007 11:42 am   

Przepraszam, zastosowałam skrót myślowy. Nie chodziło mi że to jest żółte złoto pokryte rodem tylko że białe bez rodu jest jakby żółtawe.
No jednak trochę racji mam, bo pytanie dotyczyło tego czy białe złoto się wyciera. Rodowane tak, i potem już nie jest takie "białe" jak srebro czy platyna.

Mój pierścionek kupiłam w salonie A&A na Piotrkowskiej 146
_________________
Szczęśliwa mężatka.
 
 
Agha
[Usunięty]

Wysłany: Czw Kwi 24, 2008 4:19 pm   

sauvignon_blanc, tak to prawda, białe złoto w "naturze" ma kolor lekko żółty, dopiero przez dodatek rodu uzyskuje się białą barwę
 
 
Michasia 


Wiek: 41
Dołączyła: 01 Paź 2009
Posty: 266
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Wto Maj 25, 2010 2:14 pm   

Dziewczyny a nie wiecie gdzie mogłabym pokryc moje obrączki rodem?Zamówiłam u jubilera na wzór z apartu ale wcale nie widac,że białe jest biale:(Lekko się załamałam, a jubiler powiedział ze te z apartu sa pokryte rodem.Ale gdzie ja mam to zrobic???
_________________
,
Ostatnio zmieniony przez Michasia Wto Maj 25, 2010 2:16 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Annalodz 

Dołączyła: 31 Maj 2010
Posty: 6
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Maj 31, 2010 7:27 pm   

Michasia napisał/a:
Dziewczyny a nie wiecie gdzie mogłabym pokryc moje obrączki rodem?Zamówiłam u jubilera na wzór z apartu ale wcale nie widac,że białe jest biale:(Lekko się załamałam, a jubiler powiedział ze te z apartu sa pokryte rodem.Ale gdzie ja mam to zrobic???



Witam Michasia,
Mozesz sprawdzic pracownie jubilerska Posiak Michal w Lodzi, ul Przybyszewskiego 69..Produkuja bizuterie z elementami rodowanymi, a takze zajmuja sie naprawa i przerobem bizuterii zlotej..Moze pokryja Twoje obraczki rodem.
Powodzenia...
Ania
 
 
kingakama 

Dołączyła: 01 Cze 2010
Posty: 56
Skąd: teraz Warszawa
Wysłany: Sro Lip 21, 2010 11:05 am   

Moja kuzynka ma wielobarwne obrączki z Apartu - nosi je już prawie 4 lata i nic się z nimi nie dzieje :) Mój pierścionek z białego i żółtego złota też ma się dobrze.
 
 
ART DECO JUBILER 
Firma


Dołączył: 12 Gru 2009
Posty: 286
Skąd: Siedlce
Ostrzeżeń:
 2/3/7
Wysłany: Pon Paź 25, 2010 7:09 pm   

Nie wiem jak jest w przypadku obrączek z apartu,ale kupione u mnie są naprawdę solidnie wykonane i nie słyszę o reklamacjach. Łączone obrączki z czasem przechodzą w delikatny odcień złota,w zależnosci od wybranego wzoru.
 
 
antonka 

Wiek: 37
Dołączyła: 26 Paź 2010
Posty: 87
Skąd: Sieradz/łódż
Wysłany: Czw Lis 04, 2010 2:43 pm   

My też jesteśmy zauroczeni obrączkami wielobarwnymi. Pytaliśmy znajomych, czy nic się z takimi obrączkami nie dzieje, ale nikt nie narzeka.Mój pierścionek z łączonego złota - białego i żółtego też nie zmienia koloru -kupowany był w Aparcie i dlatego obrączki też tam zamawiamy.
 
 
kakonka 
Ptysia


Wiek: 38
Dołączyła: 18 Lut 2008
Posty: 1805
Skąd: Zgierz/Aleksandrów
Wysłany: Sro Lis 10, 2010 8:52 am   

ja mam i obrączkę, i pierścionek zaręczynowy z łączonego złota :)

obrączkę mam krótko, ale pierścionek już ponad 2 lata i nie narzekam :) nic się nie starło :)
_________________
 
 
ART DECO JUBILER 
Firma


Dołączył: 12 Gru 2009
Posty: 286
Skąd: Siedlce
Ostrzeżeń:
 2/3/7
Wysłany: Pon Lis 29, 2010 12:11 pm   

A obrączke od jak dawna masz? Tez nic sie nie ściera? Możesz wstawic zdjecia i udowodnic forumowiczom,ze naprawde sa solidne i nie ma się czego obawiac.
 
 
M_and_M 
Michałowa :)


Wiek: 43
Dołączyła: 03 Sie 2010
Posty: 563
Skąd: teo, widzew
Wysłany: Pon Sty 31, 2011 4:52 pm   

pisałam o tym w watku apartowym, ale tu tez się jak najbardziej nadaje:

pan w aparcie powiedzial, ze wlasnie dzis (tj w srode tydzien temu) przyjał do ponownego rodowania obraczkę pana młodego, który brał slub w pazdzierniku :o po 3,5 miesiacach normalnego uzytkowania rod sie starł :( obraczka jego zony jako ze palce jej w ciazy spuchły i jej nie nosi wyglada nadal jak nowa, wiec maja z czym porownywac. tak szybko rod sie sciera???
_________________
 
 
ART DECO JUBILER 
Firma


Dołączył: 12 Gru 2009
Posty: 286
Skąd: Siedlce
Ostrzeżeń:
 2/3/7
Wysłany: Czw Cze 23, 2011 5:27 pm   

Nie,to zdecydowanie za szybko i widocznie i obrączki nie były tak do końca solidnie wykonane. Ale składaliście reklamację? Jak to wszystko się zakończyło?
 
 
kingakama 

Dołączyła: 01 Cze 2010
Posty: 56
Skąd: teraz Warszawa
Wysłany: Czw Lip 21, 2011 6:24 pm   

My mamy wielobarwne obrączki z Apartu, już je pokazywałam na forum i nic się ze złotem nie dzieje, mogę je tylko polecić.
 
 
motylek666 

Dołączyła: 28 Kwi 2011
Posty: 95
Skąd: z okolicy
Wysłany: Pią Lip 22, 2011 9:06 pm   

jeżeli białe złoto nie jest rodowane to będzie się ciut utleniać i nie będzie aż tak białe ale to niezależnie od tego czy jest w połączeniu z innym odcieniem czy samo jeżeli rodowane to nie powinno mieć to miejsca (rodowane jest bardziej białe) jednak to jest info od naszego jubilera nie wiem ile w tym prawdy
nasze obrączki z białego nierodowanego złota były przed ślubem odświeżone (bo wykonane były kilka miesięcy przed ślubem) przez jakieś kąpiele w roztworach i polerowanie - ale takie delikatne - pięknie się mieniły- wiem że Apart robi takie gruntowne polerowanie że nawet grawer może zejść - koleżanka raz im oddała i stwierdziła że więcej nie odda bo pewnie traci na wadze obrączki skoro aż tyle spolerowali że nie było widać literek

w sumie teraz porównałam obrączkę z białego nierodowanego złota i pierścionek z rodowanego białego z Apartu i są w dokładnie takich samych odcieniach mimo że pierścionek mam na palcu 3,5 roku a obrączkę miesiąc - więc albo pan jubiler ściemniał albo rodowanie z apartu to ściema
 
 
ART DECO JUBILER 
Firma


Dołączył: 12 Gru 2009
Posty: 286
Skąd: Siedlce
Ostrzeżeń:
 2/3/7
Wysłany: Pią Lip 29, 2011 1:24 pm   

No ktoś ewidentnie zawyżył możliwości obrączek i wszystko bardzo dobrze,dokładnie opisujesz. Białe złoto nie będzie się z czasem wycierać,pod warunkiem że obrączka lub pierścionek będą solidnie wykonane. Inaczej łądnie będzie to wyglądało tylko na początku,potem coraz gorzej.
 
 
asia7 


Wiek: 38
Dołączyła: 28 Maj 2011
Posty: 659
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lis 21, 2011 2:37 pm   

dowiedziałam się, że niestety apart ma kiepskie białe złoto - (za to b. dobre żółte), dlatego szybko traci kolor i żółknie... (zresztą w salonie tego nie ukrywają - tzn. jak oglądaliśmy obrączki z białego złota pani od razu mówiła, że żółkną i trzeba je co jakiś czas oddawać do rodowania)
_________________
 
 
ART DECO JUBILER 
Firma


Dołączył: 12 Gru 2009
Posty: 286
Skąd: Siedlce
Ostrzeżeń:
 2/3/7
Wysłany: Pon Lis 28, 2011 11:44 am   

Zgadza się,a z doświadczenia wiem że jest to bardzo uciążliwa sprawa,więc lepiej nie bawić się w coś takiego,tylko kupić od razu solidne obrączki. Wielokolorowe są teraz bardzo modne.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl