Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Zmiana cennika w USC od 2007r.
Autor Wiadomość
@Mac-erson 
Administrator
forum.wesele-lodz.pl


Wiek: 51
Dołączył: 10 Lis 2006
Posty: 323
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 18, 2007 3:53 pm   Zmiana cennika w USC od 2007r.

Podobno od 2007 roku zmieniły się cenniki w USC. Jeśli ktoś zna aktualne ceny proszę o napisanie.
 
 
pipi 


Wiek: 47
Dołączyła: 11 Lut 2004
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sty 19, 2007 9:07 am   

84 zł sporządzenie aktu małżeństwa
38 zł zaświadczenie stwierdzające że możemy wziąć ślub za granicą
50 zł wpisanie zagranicznego aktu małżeństwa do polskich akt USC

22 zł odpis skrócony np. aktu urodzenia

Nie ma opłat za wnioski i załączniki ani znaczków skarbowych
 
 
madzia8181 


Wiek: 42
Dołączyła: 05 Paź 2006
Posty: 701
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sty 19, 2007 11:16 am   

no aak ale jest kasa w USC? czy trzeba placic przelewem i przyniesc dowod wplaty?
_________________
 
 
 
pipi 


Wiek: 47
Dołączyła: 11 Lut 2004
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sty 19, 2007 11:48 am   

Mam właśnie ustawę o opłacie skarbowej "na tapecie", więc cytuję
Cytat:
Rozdział 3

Zapłata i zwrot opłaty skarbowej


Art. 8. 1. Zapłaty opłaty skarbowej dokonuje się gotówką w kasie organu podatkowego lub bezgotówkowo na rachunek tego organu.
2. Rada gminy może zarządzić pobór opłaty skarbowej w drodze inkasa oraz wyznaczyć inkasentów i określić wysokość wynagrodzenia za inkaso.


W naszych USC nie byłam więc nie wiem jak to praktycznie wygląda
 
 
tekila 

Wiek: 45
Dołączyła: 21 Sie 2006
Posty: 78
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 23, 2007 3:20 pm   

witam
odpowiem z autopsji : byłam w urzedzie we wtorek, skrócony odpis aktu urodzenia kosztuje 22 zł. Kasa jest obok w urzędzie na pierwszym piętrze. A odebraliśmy akty w czwartek czyli w sumie czekaliśmy niecałe dwa dni. Teraz dopiero pójdziemy do naszego urzedu i tam zapłacimy po 84 zł. :-?
 
 
 
jpuasz 


Dołączyła: 17 Maj 2006
Posty: 1210
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 23, 2007 4:11 pm   

tekila napisał/a:
Teraz dopiero pójdziemy do naszego urzedu i tam zapłacimy po 84 zł. :-?


Po 84 zł?? :niepewny: Znaczy w 2 urzędach, czy może źle zrozumiałam?? Mnie się wydawało, że za sporządzenie aktu płaci sie tylko raz :|
_________________
Pozdrawiam :)
Paulina



 
 
madzia8181 


Wiek: 42
Dołączyła: 05 Paź 2006
Posty: 701
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 23, 2007 5:55 pm   

tylko raz :razz:
_________________
 
 
 
tekila 

Wiek: 45
Dołączyła: 21 Sie 2006
Posty: 78
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 23, 2007 5:57 pm   

Niestety dobrze zrozumiałam :( Teraz idziemy do usc tam gdzie jesteśmy zameldowani tzn na górną i tu znów skaładmy dokumenty ( m.in. skrócony odpis aktu urodzenia) i po 2-3 dniach dostajemy kolejne świstki( o tym ,że nie ma przeszkód do zawarcia związku małżeńskieg0 i coś jeszcze ale dokładnie nie wiem) Właśnie za to płacimy po 84 zł i dopiero z tym idziemy do kościoła podpisać protokół
 
 
 
madzia8181 


Wiek: 42
Dołączyła: 05 Paź 2006
Posty: 701
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 23, 2007 6:09 pm   

za protokol placi sie raz.
osobno placi sie za akty urodzenia. i z aktami idzie sie do usc mlodej lub mlodego i raz sie placi ! jeden protokol jest potrzebny. nie dwa.
_________________
 
 
 
tekila 

Wiek: 45
Dołączyła: 21 Sie 2006
Posty: 78
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 27, 2007 11:05 am   

witam
masz racje! :oops: płaci sie tylko raz 84 zł. Widocznie źle zrozumiałam. Byłam dzisiaj w urzedzie stanu cywilnego na górnej. Bardzo sprawnie i szybko - potrzebne sa akty urodzenia i dowody osobiste. Tylko tyle ,że trzeba zapłacić na poczcie bo w usc nie ma kasy. Tak więc ja wypisywałam świstki a moje szczescie poleciało na pocztę( jest na górniakukoło rzemiosła)I dzięki temu odbiór mamy już jutro. Teraz tylko w czwartek protokół w kościele i z głowy!!!! :smile: A czy ktoś mmoże wie kiedy sie płaci za slub? Czy właśnie przy podpisywaniu czy może później np. jak sie daje na zapowiedzi?
 
 
 
EJ-ET 
Żona i Mama :))


Wiek: 43
Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 841
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 30, 2007 2:35 pm   

Moim zdaniem za slub sie placi przy skladaniu podpisow, czyli chyba niewiele przed slubem. Ja na przyklad na zapowiedzi juz wplacilam przy dostarczaniu odpisu aktu chrztu (4 m-ce przed datą ślubu).
Niedługo wybieram się do USC-dobrze rozumiem że najpierw musimy mieć odpisy aktów urodzenia ze swoich urzędów i dopiero wybrać się razem(do czyjego USC?) w celu sporządzenia Aktu małżeństwa?
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Pon Kwi 30, 2007 5:01 pm   

EJ napisał/a:
Niedługo wybieram się do USC-dobrze rozumiem że najpierw musimy mieć odpisy aktów urodzenia ze swoich urzędów i dopiero wybrać się razem(do czyjego USC?) w celu sporządzenia Aktu małżeństwa?

teoretycznie tak ale jeśli jesteście z miasta, w którym bierzecie ślub, to USC sam odnajduje wasze akty urodzenia, tak w każdym razie byŁo w przypadku mojego Crissa - ja się urodziŁam gdzie indziej (nie w Łodzi) i musiaŁam dostarczyć a On, Łodzianin od urodzenia, nie musiaŁ, więc się dokŁadnie dowiedzcie telefonicznie. No i proponuję pojechać do urzędu trochę wcześniej przed jego zamknięciem bo należy uiścić od razu opŁatę a to w innym okienku / w innym budynku bardzo często bywa
 
 
EJ-ET 
Żona i Mama :))


Wiek: 43
Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 841
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 30, 2007 5:12 pm   

Gracias Sajonara6;*

Tak w ogóle to sie włśnie zorientowałam, że trochę nie w tym miejscu piszemy na ten tmat, bo tu sam cywilny, a zarówno pytanie Tekili jak i moje dotyczy przecież konkordatu...
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Pon Kwi 30, 2007 5:26 pm   

przyznam szczerze, że nie wiem jak to wygląda w przypadku ślubu konkordatowego ale wydaje mi się, że większej różnicy nie ma :)
 
 
*lmyszka 
Moderator
EL jak elmyszka :P


Wiek: 40
Dołączyła: 26 Lis 2006
Posty: 2328
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Maj 01, 2007 5:55 pm   

no właśnie dziewczynki :) ile kosztuje wyciagnięcie aktów urodzenia nas obojga i sporzadzenie protokołu do ślubu konkordatowego? któraś z was już brała te dokumenty?
_________________
 
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Wto Maj 01, 2007 6:48 pm   

myślę, że najlepiej poinformowaną w tej kwestii będzie Madzia 8181
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Maj 01, 2007 8:27 pm   

lmyszka - przecież wyżej wszystko jest napisane:

22 zł za każdy akt
84 zł za akt małżeństwa (czyli za papierek o braku przeciwskazań do ślubu i 3 odpisy aktu małżeństwa)


A w ogóle to o formalnościach dużo pisaliśmy tutaj: http://www.forum.wesele-l...topic.php?t=704 - nic się w tej kwestii nie zmieniło oprócz cen podanych w tym wątku.

Proszę przeczytajcie tamten temat, żeby niepotrzebnie nie powtarzać informacji.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
*lmyszka 
Moderator
EL jak elmyszka :P


Wiek: 40
Dołączyła: 26 Lis 2006
Posty: 2328
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Maj 01, 2007 8:33 pm   

kryszka napisał/a:
lmyszka - przecież wyżej wszystko jest napisane:

22 zł za każdy akt
84 zł za akt małżeństwa (czyli za papierek o braku przeciwskazań do ślubu i 3 odpisy aktu małżeństwa)


A w ogóle to o formalnościach dużo pisaliśmy tutaj: http://www.forum.wesele-l...topic.php?t=704 - nic się w tej kwestii nie zmieniło oprócz cen podanych w tym wątku.

Proszę przeczytajcie tamten temat, żeby niepotrzebnie nie powtarzać informacji.


Przepraszam Kryszka, ale wierz mi ze jest tu tyle inforamcji że może sie pokickac :P
nastepnym razem przejrze całe forum czyli zajmie mi to pare dni żeby nie powtórzyc czasem żadnego temtu
_________________
 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Maj 01, 2007 8:47 pm   

lmyszka - nie przesadzaj. Pare postów wyżej to nie całe forum.

Uwagi o wątku formalnościawym były poza odpowiedzią do ciebie. Wszyscy dbamy o porządek na forum i wierz mi, że łatwiej coś znaleźć jak ma się coś w jednym miejscu niż w piętnastu.

I nie cytuj niepotrzebnie całego posta.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl