Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
czy ktos bral slub w bedoniu???
Autor Wiadomość
mila1982 

Wiek: 41
Dołączyła: 25 Sty 2007
Posty: 85
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 25, 2007 4:09 pm   czy ktos bral slub w bedoniu???

mam pytanie czy ktos bral slub w bedoniu,czy orientuje sie jakie sa koszty,jak z dekoracja i??
 
 
 
dominiqsz 

Wiek: 40
Dołączyła: 21 Sty 2007
Posty: 1224
Skąd: Aleksandrów Ł.
Wysłany: Sro Sty 31, 2007 12:29 pm   

hej, my planujemy ślub na sierpień 2008, mam pytanie jak wczesnie poszliscie do ksiedza zeby zarezerwowac termin? a co do kosztów, przykro mi jeszcze nie wiem :/
 
 
misimisia 

Wiek: 39
Dołączyła: 16 Paź 2006
Posty: 93
Skąd: polska
Wysłany: Czw Lut 01, 2007 11:10 am   

Ja ślub mam równierz w sierpniu tego roku, a godzinę ślubu zarezerwowaliśmy 3 msc temu.

Pozdrawiam cieplutko
Ostatnio zmieniony przez misimisia Czw Lut 01, 2007 11:11 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
dominiqsz 

Wiek: 40
Dołączyła: 21 Sty 2007
Posty: 1224
Skąd: Aleksandrów Ł.
Wysłany: Czw Lut 01, 2007 5:05 pm   

ale macie slub w bedoniu?
 
 
misimisia 

Wiek: 39
Dołączyła: 16 Paź 2006
Posty: 93
Skąd: polska
Wysłany: Sob Lut 03, 2007 10:43 am   

Tak, ale chciałabym by msze poprowadził wikary a nie proboszcz. Tylko nie wiem jak to można załatwić. Jak poszliśmy proboszcz powiedział, że trzy msc przed ślubem wystarczyło by przyjść. Ale ja chciałam ślub o 17 bo do sali mam 20 km. Więc myślę że ok. 19 rozpocznie się wesele. Bałam się poprostu, że ktoś zajmie mi godz. Nic nie płaciłam jedynie proboszcz zapisał w swoim kalendarzyku.

Pozdrawiam cieplutko
 
 
 
dominiqsz 

Wiek: 40
Dołączyła: 21 Sty 2007
Posty: 1224
Skąd: Aleksandrów Ł.
Wysłany: Nie Lut 04, 2007 9:52 am   

macie slub w 16 sierpnia 2008 roku i zarezerwował wam juz godzine? my w srode poszlismy sie zapytac kiedy przyjsc zeby zarezerwowac to powiedzial nam ze mamy przyjsc w grudniu :/
 
 
maddy 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Cze 2006
Posty: 21
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lut 04, 2007 9:26 pm   

A ja mam do Was pytanie. Chcemy z miom narzeczonym wziąść ślub w Bedoniu ale ten proboszcz powiedział nam że moga być problemy. Ja jestem z parafii w Andrzejowie a Marcin z Teofilowa no i potrzebne jest pozwolenie z mojej parafii (o czym wiem).
Czy i u Was istnieje taki problem czy jednak nie bo jesteście z tej parafii? A wogóle to powiedział nam, że nie lubi udzielać ślubów i wolałby nam wypożyczyć kościół :D :? no i chyba my w takim razie też zdecydujemy się na wikarego :wink:
 
 
dominiqsz 

Wiek: 40
Dołączyła: 21 Sty 2007
Posty: 1224
Skąd: Aleksandrów Ł.
Wysłany: Pon Lut 05, 2007 9:07 am   

nie wiem co powiedziec :/ tez bym chciała żeby ślubu udzielał nam wikary, ale powiem szczerze, że nie wiem jak o to poprossić proboszcza:( a czy ktos zna odpowiedź na moje wcześniejsze pytania?
 
 
maddy 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Cze 2006
Posty: 21
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 05, 2007 11:44 am   

Niestety na wcześniejsze nie znam jescze odpowiedzi co mam nadzieję, że niedługo się zmieni. Ja po prostu powiem mu, że jeżeli tak nie lubi udzielać ślubów to niech to zrobi jego wikary :wink: i tyle :D
 
 
filmowiec 
Firma

Wiek: 43
Dołączył: 15 Mar 2004
Posty: 334
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 05, 2007 4:44 pm   

jak filmowalem w sieprniu slub w kosciele w Bedoniu to ceromonie prowadzil wikary, chyba ze proboszcz jest taki mlody?pamietajacie ze slubu udzielacie sobie nawzjajem a ksiadz i goscia sa tylko swiadkami:)
_________________
Marcin vel filmowiec:)
 
 
 
maddy 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Cze 2006
Posty: 21
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 05, 2007 7:02 pm   

Bardzo ładnie powiedziane :D i ja tak uważam 8)
 
 
dominiqsz 

Wiek: 40
Dołączyła: 21 Sty 2007
Posty: 1224
Skąd: Aleksandrów Ł.
Wysłany: Pon Lut 12, 2007 11:19 am   

oczywiscie ze to najważniejsze ale nalezy też brać pod uwage wsyztskie okoliczności i starać się przewidziec tyle ile jest możliwe do przewidzenia ...
_________________
 
 
mila1982 

Wiek: 41
Dołączyła: 25 Sty 2007
Posty: 85
Skąd: Łódź
  Wysłany: Wto Mar 06, 2007 1:22 pm   SLUB W BEDONIU

BYLAM 2 DNI TEMU U KSIEDZA,OKAZALO SIE ZE SLUB BEDZIE BEZ MSZY O CZYM DOWIEDZIALAM SIE TEAZ,SUPER BO MAM JUZ ZAPROSZENIA!!! KSIADZ SIE SMIAL TYLKO..NIE ZROZUMIAL MNIE..W KAZDYM RAZIE SLUB MAM PRZESUNIETY O POL GODZU=INY BO CHCE Z MSZA A NIE JAKIS 25 MINUTOWY,CO DO KOSZTOW NIE CHCAILA NIC MI POWIEDZIEC,CO DO DEKORACJI TEZ,KAZAL TYLKO ISC DO usc ,mam sie zglosic ponownie do niegon na poczatku kwietnia,,ciezko sie rozmawia z tym ksiedzem..
 
 
 
dominiqsz 

Wiek: 40
Dołączyła: 21 Sty 2007
Posty: 1224
Skąd: Aleksandrów Ł.
Wysłany: Wto Mar 06, 2007 7:16 pm   

Ja aż drże jak pomyśle o tym że trzeba bedzie iść i rozmawiać z tym księdzem !! ! Ale trzeba bedzie sie przemóc i odważyć, nareszcie jeszcze mamy dużo czasu :)
_________________
 
 
misimisia 

Wiek: 39
Dołączyła: 16 Paź 2006
Posty: 93
Skąd: polska
Wysłany: Sro Mar 07, 2007 8:32 am   

Dziewczyny a słyszałyście coś o tym że proboszcz ma odejść na emeryture?? Bo do mnie doszły takie pogłoski. Podobno na jednej ze mszy coś mówił proboszcz.

Pozdrawiam cieplutko
_________________

 
 
 
mila1982 

Wiek: 41
Dołączyła: 25 Sty 2007
Posty: 85
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 07, 2007 11:03 am   bedon

nie,nic nie slyszalam...w kazdym razie wiem,ze na moim slubie bedzie obecny ksiadz,ten,z ktorym sie ciezko rozmawia..
 
 
 
dominiqsz 

Wiek: 40
Dołączyła: 21 Sty 2007
Posty: 1224
Skąd: Aleksandrów Ł.
Wysłany: Czw Mar 08, 2007 8:50 am   

Watpie żeby proboszcz przechodził na emeryture, jest chyba troszke za młody. Zreszta ja jestem w kosciele regularnie a nic o tym nie słyszałam. A szkoda :/
Mam jeszcze jedno pytanko, Czy ksiądz uznał Wam nauki przedmałżeńskie jakie pewnie mieliście w szkole średniej, czy robił z tegoo faktu jakies problemy?
_________________
Ostatnio zmieniony przez dominiqsz Czw Mar 08, 2007 9:07 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mila1982 

Wiek: 41
Dołączyła: 25 Sty 2007
Posty: 85
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 08, 2007 10:30 am   SLUB W BEDONIU

ja niestety nie mam nauk przedmalzenskich,moj adas ma,nie wiem jak ksiadz do tego podejdzie
 
 
 
misimisia 

Wiek: 39
Dołączyła: 16 Paź 2006
Posty: 93
Skąd: polska
Wysłany: Pią Mar 09, 2007 9:45 am   

Ja mam nauki ze szkoły średniej i mi je uznał. Z tym nie ma problemu.

Pozdrawiam cieplutko
_________________

 
 
 
mila1982 

Wiek: 41
Dołączyła: 25 Sty 2007
Posty: 85
Skąd: Łódź
  Wysłany: Sro Mar 28, 2007 12:47 pm   ksiadz

w piatek ide do ksiedza:D ciekawe co tym razem powie ciekawego:) [smilie=banana.gif]
 
 
 
dominiqsz 

Wiek: 40
Dołączyła: 21 Sty 2007
Posty: 1224
Skąd: Aleksandrów Ł.
Wysłany: Czw Maj 17, 2007 11:18 am   

A jak ksiądz zapatruje się na kwestie poradni rodzinnej ? Trzeba miec ja zaliczona?
_________________
 
 
magda26 
Żona i mama :)


Wiek: 43
Dołączyła: 26 Lut 2007
Posty: 338
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Maj 18, 2007 10:23 am   

Ja też mam ślub w Bedoniu,21 lipca...gdy byłam pierwszy raz u proboszcza w styczniu to nie mogłam się zupełnie dogadac,ksiądz zachowywał się tak jakby miał doczynienia z osobami które ślub brały juz kilka razy i wiedzą dobrze na czym to polega,każde nasze pytanie kwitował dziwnym uśmiechem i łapał się za głowe,zapisał tylko w kalendarzu datę i godzinę i poprosił,by przyjść 3 miesiące przed śłubem... w zeszlym tygodniu zawieźliśmy dokumenty z USC i jakos poszło ;) choć i tak dalej nie wiem ile kosztje ślub.To pytanie ksiądz zbywa śmiechem...
Powiem szczerze,że też wolalabym,by ślubu udzielił nam wikary...próbowałam też złapać kościelnego by dowiedziec się czegoś o dekoracji kościoła(bo proboszcz nie zajmuje się takimi sprawami) ale nie udało się.Także nie wiem za ile i co ewentualnie jest tą dekoracją.Chciałabym zamówić sobie firmą,która zajmuje się tym,ale nie wiem czy dostanę pozwolenie...
Z naukami nie było problemu,mieliśmy zazświadczenie z nauk w Zgierzu.
Pytałam też o fotografa czy musi mieć specjalnie pozwolenie i ukończony kurs,bo zdjęcia będzie robił przyjaciel rodziny i proboszcz przymknął oko na brak uprawnień.
Nic jeszcze nie załatwiłam z organista...chciałabym miec osobę grająca na skrzypcach ale czy jest to realne w naszej parafii...zobaczymy :)
_________________


 
 
 
dominiqsz 

Wiek: 40
Dołączyła: 21 Sty 2007
Posty: 1224
Skąd: Aleksandrów Ł.
Wysłany: Pią Maj 18, 2007 10:47 am   

no to czekam na dalsze relacje :) I życze powodzenia :)
_________________
 
 
maddy 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Cze 2006
Posty: 21
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 24, 2007 6:40 pm   

Witam!!!!
Bylismy dzisiaj dopełnić wszystkich formalności związanych za ślubem, który będzie w Bedoniu.
Za zapwiedzi proboszcz bez ogródek powiedział 50zł, za sam ślub powiedział 400zł razem z organistą (niechcemy żadnych dodatkowych skrzypiec więc powiedział tyle z normalną oprawą). Oczywiście spytaliśmy się o dekorację.Tą zajmuje się kościelny - jest 16 wazonów ze sztucznymi kwiatami w dobrym stanie i jakiś łuk, który będzie nad nami w czasie ślubu o ile dobrze zrozuiałam. Kwiaty wyglądają dość fajnie więc my na tą opcję się zdecydowaliśmy - koszt to 200zł razem z sprzątnięciem wszelakich płatków róż i innych takowych rzeczy.
To tyle. Muszę powiedzieć, że było w miarę sympatycznie jak na proboszcza i na wszelkie nasze pytania odpowiadał. POZDRAWIAM
 
 
mila1982 

Wiek: 41
Dołączyła: 25 Sty 2007
Posty: 85
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Maj 25, 2007 10:59 am   SLUB W BEDONIU

JESLI CHODZI O MNIE,TO JA NIE MAM TYCH NAUK,MOJ ADAS MA,JA MAM PROBLEM BO NIE MAM JESZCZE BIERZMOWANIA,JESLI CHODZI O KWESTIE FINANSOWA,TO NIESTETY ALE NICZEGO NIE MOGLISMY SIE DOWIEDZIEC,KSIADZ WZIAL TYLKO 50 ZL,KAZAL PRZYSJSC KILKA DNI PRZED SLUBEM,CO DO DEKORACJI NIC NIE WIEM BO MAM ROZMAWIAC Z KOSCIELNYM W TEJ SPRAWIE..ROZMAWIALAM Z KOLEZANKA ,KTORA MIALA SLUB W STYCZNIU I POWIEDZIALA,ZE CZEKALI 20 MIN PRZED KOSCIOLEM,BO TRWALA MSZA,GOSCIE POWYCHODZILI Z KOSCIOLA,NA DODATEK KSIADZ BYL LEKKO PODCIETY,NIE DAL IM KOMUNI JAK ROWNIEZ WSZYSTKIM POZOSTAŁYM,JA TEZ MUSIALAM 3 RAZY PRZYPOMINAC O GODZINIE NASZEGO SLUBU,OCZYWISTE BYLO DLA NAS ZE BEDIE SLUB Z MSZA,KSIADZ WPADL ZE TAKI 25 MINUTOWY NAM STARCZY,O CZYM MY NIE WIEDZIELISMY,W KAZDYM RAZIE BEDZIEMY MIEC NORMALNY Z MSZA,Z TYM ZE NA ZAPROSZENIACH MUSIELISMY POZKRESLAC,BO TRZEBA BYLO PRZESUNAC GODEZINE,BOJE SIE ZEWBY NIE BYLO JAKIES DZIWNEJ SYTUACJI...POZDRAWIAM
_________________
 
 
 
mischelle22 


Wiek: 42
Dołączyła: 27 Gru 2003
Posty: 1211
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Maj 25, 2007 12:46 pm   

mila1982 - wyłącz proszę CapsLoca jak piszesz.
Pisanie dużymi literami oznacza krzyk - a przecież się nie kłócimy :wink:
_________________

 
 
 
dominiqsz 

Wiek: 40
Dołączyła: 21 Sty 2007
Posty: 1224
Skąd: Aleksandrów Ł.
Wysłany: Pią Maj 25, 2007 3:24 pm   

O matko przeażacie mnie tymi opowieściami :( zastanawiam sie nad zmiana koscioła :/
_________________
 
 
maddy 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Cze 2006
Posty: 21
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Maj 25, 2007 4:28 pm   

Jakimi opowieściami jesteś przerażona? :? Uważam, że wystarczy iść do kancelarii wtedy kiedy proboszcz przyjmuje i o wszystko pytać. Był akurat kościelny więc go zawołał. Pokazał nam dekorację i tyle. Odpowiadał na wszelkie pytania, które mu zadawaliśmy i już.
Nie masz się czym denerwować.
 
 
dominiqsz 

Wiek: 40
Dołączyła: 21 Sty 2007
Posty: 1224
Skąd: Aleksandrów Ł.
Wysłany: Pią Maj 25, 2007 4:35 pm   

bardziej przeraza mnie opowiesc mili 1982
_________________
 
 
maddy 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Cze 2006
Posty: 21
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Maj 27, 2007 6:22 pm   

Nie rozumię nadal dlaczego? O ile wiem to wszelkie sprawy z proboszczem powinno zalatwiać się w kancelarii w godzinach urzędowania a nie przed kościołem łapać księdza po mszy. Trochę to dziwne no ale każdy załatwia swoje sprawy w inny sposób i taki jaki mu pasuje.
Nadal uważam żę nie było tak źle i proboszcz potraktował nas dość symatycznie i udzielał odpowiedzi na nurtujące nas pytania.
Dodam jeszcze, że chyba mili słabo się stawiała proboszczowi skoro zgodziła się na zmianę godziny ślubu już po wydrukowaniu zaproszeń bo ja na coś takiego bym nie poszła.
Ostatnio zmieniony przez maddy Nie Maj 27, 2007 6:25 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mila1982 

Wiek: 41
Dołączyła: 25 Sty 2007
Posty: 85
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Maj 28, 2007 10:51 am   SLUB W BEDONIU

madyy,posluchaj bylam u ksiedze wielokrotnie,w godzinach jego urzedowania ,bylam pierwszy raz jakos w grudniu czy w styczniu i wtedy juz byla zarezerwoana godz 17 ,dla nas normalne i oczywiste bylo ze slub bedzie z msza,,potem juz nie rozmawialismy na temat godz,tylko innych spraw,wkoncu chyba za 3 cim razem chcielismy potwierdzic godzine na co ksiadz ze slub jest bez mszy, zaproszenia byly zamowione juz i wydrukowane, jak mozna samemu wyjsc z zalozenia ze chcemy slub bez mszy????jeszcze ksiadz powiedzial ,ze my tak mu powiedzielismy,kiedy wrescie oswiadzcylismy ze slub ma byc z msza bo tak chcielismy od samego poczatku,to ksiadz powiedzial,ze po nas inna para ma slub i ze godz 17 jest niemozliwa,zaproponowal 16.30,co bys zrobila na naszym miwjscu????? ,mialam sie z nim klocic?????
jest jak jest ,o godz 16.30 mamy slub i na zaproszeniach przekreslilismy godzine,dodam jeszcze ,ze opinia o tym ksiedzu jest wszedzie taka sama,lacznie z pania z usc,ktora tez stwierdzila ze jest dziwny..
zaluje ,ze nie poszlam do kosciola w andrespolu..trudno stalo sie
_________________
 
 
 
maddy 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Cze 2006
Posty: 21
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Maj 28, 2007 11:51 am   

Ja wiem, że on jest trochę dziwny. Nie musisz zaraz się złościć tylko ja bym nie dała za wygraną w końcu chyba sobie gdzieś wcześniej zapisał waszą godzinę (naszą zrobił co prawda ołówkiem ale miał w zeszycie cały czas).
Mam nadzieję, że reszta pójdzie wam już szybko i gładko - życzę powodzenia
 
 
dominiqsz 

Wiek: 40
Dołączyła: 21 Sty 2007
Posty: 1224
Skąd: Aleksandrów Ł.
Wysłany: Pon Maj 28, 2007 4:34 pm   

W takim razie podejde do wszystkiego na spokojnie i bede 10 razy powtarzała o co mi chodzi :) Nie bede sie patyczkowc, spytam czy moze msze odprawiac wikary i o wszytsko co mnie bedzie interesować.

Mam jeszcze jedno pytanko: jak wyglada ta dekoracja kościoła proponowana przez kościelnego? ile sie za nia dodatkowo płaci? Maci może zdjęcia? czy ksiądz ma cos przeciwko temu że kościół był ubierany przez jakaś firmę?
_________________
 
 
maddy 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Cze 2006
Posty: 21
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Maj 29, 2007 2:00 pm   

O firmę dekoratorską się nie pytałam.
Dekoracja wygląda tak, że jest 16 wazonów na takich długich nóżkach (białych wazonów) a w nich są białe z niewielką ilością różu róże takie pnące wylewające się na zewnątrz. Wygląda to całkiem nieźle ponieważ nie jest ani brudne ani zakurzone. Koszt tej dekoracji plus sprzątnięcie tego wszystkiego jak i płatków róż i innych pozostałośći to 200zł. Zajmuje się tym kościelny.
 
 
misimisia 

Wiek: 39
Dołączyła: 16 Paź 2006
Posty: 93
Skąd: polska
Wysłany: Sob Cze 02, 2007 9:23 am   

W najbliższym czasie wybieram się do księdza z papierami z USC. Przeraża mnie to wszystko po waszych opowieściach. ?lub mam 25 sierpnia o godz. 17 wraz z mszą ?w. Dobrze że termin zarezerwowałam w grudniu, bo mogłabym mieć podobne do was problemy :)

Pozdrawiam cieplutko
_________________

 
 
 
dominiqsz 

Wiek: 40
Dołączyła: 21 Sty 2007
Posty: 1224
Skąd: Aleksandrów Ł.
Wysłany: Nie Cze 03, 2007 6:11 pm   

Dziewczynki trzymam za Was kciuki, bardzo mocno!!! Piszcie o postepach w załatwianiu tych kwestii :)
_________________
 
 
mila1982 

Wiek: 41
Dołączyła: 25 Sty 2007
Posty: 85
Skąd: Łódź
  Wysłany: Pon Cze 04, 2007 12:31 pm   ratunku!!!

mam problem i to ogromny...nie mam tego bierzmowania,czy wiecie moze kiedy było lub ma byc ?? ? podobno jakos teraz,kurcze ksiadz Adam ( ten młody,wysoki) kazal mi sie uczyc pytan,noi sie nauczylam jakos :kwasny: mialam sie zglosic,niestety nie udalo mi sie złapac ksiedza,a poniewaz studiuje zaocznie ,a w niedziele jezdze do mojego adasia( bo jest jeszcze przed przysiega) niedziela jest dla mnie dniem ,gdzie dopiero wieczorem moge cos załatwic...w andrespolu ksiadz jest po zawale i maja byc w justynowie 20 czerwca..i jestem w kropce ,macie jakis pomysl,rade? prosze :zalamany:
_________________
 
 
 
dominiqsz 

Wiek: 40
Dołączyła: 21 Sty 2007
Posty: 1224
Skąd: Aleksandrów Ł.
Wysłany: Pon Cze 04, 2007 4:53 pm   

wydaje mi sie ze bierzmowanie jest co drugi piatek w katedrze, musiałabys sie dokladnie jeszcze dowiedziec :)
_________________
 
 
mila1982 

Wiek: 41
Dołączyła: 25 Sty 2007
Posty: 85
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Cze 05, 2007 10:43 am   

wszystko juz wiem :zalamany:
bierzmowanie jest w listopadzie,bo ktoś odgórny tak zarzadził,biskup bedzie na jesien..
moze ta katedra
_________________
 
 
 
olinka 


Wiek: 41
Dołączyła: 06 Sie 2006
Posty: 23
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Cze 25, 2007 7:34 pm   

Witam:)
ja również mam ślub w Bedoniu. Jak przeczytałam wcześniejsze wypowiedzi to stwierdziłam, że mnie się jakoś wyjątkowo spokojnie udało załatwić sprawy z proboszczem. Termin na wrzesień rezerwowaliśmy w grudniu. A w sobotę byliśmy z dokumentami z USC. Proboszcz był całkiem miły, powiedział, że ślub kosztuje 400-500zł z oprawa muzyczną (organista) i z dywanem (wcześniej słyszałam, że za to tez trzeba dopłacić). Co do wystroju to mam się skontaktować z kościelnym. Na zapowiedzi już daliśmy i teraz mamy przyjść kilka dni przed ślubem ze świadkami. Co do tego kto będzie udzielał ślubu to nie wiem (trochę było mi głupio powiedzieć, że wolę wikarego), ale słyszałam, że proboszcz nie udziela ślubów (podobno nie lubi), tylko robi to wikary. Mam nadzieję, że do września mu się nie zmieni:)

Pozdrawiam ciepło
_________________
 
 
dominiqsz 

Wiek: 40
Dołączyła: 21 Sty 2007
Posty: 1224
Skąd: Aleksandrów Ł.
Wysłany: Wto Cze 26, 2007 6:19 pm   

Olinka dajesz nadzieje na spokojne załatwienie tych trudnych spraw kościelnych !! ! Prosze jak będziesz rozmawiała z organista to dowiedz się jak wyglada ta dekoracja kościoła, jeśli możesz to moze zrób jakies zdjęcie :)

Pozdrawiam !! !
_________________
 
 
magda26 
Żona i mama :)


Wiek: 43
Dołączyła: 26 Lut 2007
Posty: 338
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lip 14, 2007 7:48 pm   

Wczoraj byliśmy dopełnić ostatnich formalności w kościele.Bardzo szybko i sprawnie nam to poszło :) za ślub ksiądz powiedział "co łaska" a że mieliśmy przygotowane 400 zł to tyle daliśmy.
Z kościelnym też wszystko załatwiliśmy:zdecydowaliśmy się na dekorację z kościoła (te wazony wcale nie wyglądają tak źle jak słyszałam) a kosztowało nas to 200 zł (tyle zażądał kościelny za obsługę ślubu).Także to mamy już za sobą :)
Teraz tylko odliczanie do soboty...
Zdjęć dekoracji nie mam ale w czasie ślubu na pewno uda się coś sfotografować więc napewno coś wkleję :)
_________________


 
 
 
olinka 


Wiek: 41
Dołączyła: 06 Sie 2006
Posty: 23
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lip 15, 2007 1:25 pm   

Magda26 super, że udało Ci się już wszystko załatwić. Mam nadzieję, że nam pójdzie równie łatwo. Napisz o której masz ślub chętnie przyjdę pogratulować i przy okazji zobaczę dekorację na żywo :razz: Oczywiście jeśli nie masz nic przeciwko :smile:
Pozdrawiam
_________________
Ostatnio zmieniony przez olinka Nie Lip 15, 2007 1:25 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Marcino 


Wiek: 41
Dołączył: 05 Sie 2006
Posty: 8
Skąd: Łódź/Anrespol
Wysłany: Nie Lip 15, 2007 1:26 pm   

Ja też się chętnie pojawię. Ciekawe dlaczego hihi. 8)
_________________
 
 
magda26 
Żona i mama :)


Wiek: 43
Dołączyła: 26 Lut 2007
Posty: 338
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lip 15, 2007 8:36 pm   

Oczywiście,że nie mamy nic przeciwko :) będzie nam bardzo miło gościć forumowiczów na naszej uroczystości.
Zapraszamy na 19.00 :)
_________________


 
 
 
olinka 


Wiek: 41
Dołączyła: 06 Sie 2006
Posty: 23
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lip 15, 2007 11:28 pm   

Dziękujemy, chętnie się pojawimy (ja i Marcin 8) )
Pozdrawiam
_________________
 
 
dominiqsz 

Wiek: 40
Dołączyła: 21 Sty 2007
Posty: 1224
Skąd: Aleksandrów Ł.
Wysłany: Wto Lip 24, 2007 7:44 pm   

Dziewczynki może podzielicie sie jakimis zdjęciami tej dekoracji naszego kościółka :) Niestety nie mogłam być na ślubie, bo akurat bylismy na wakacjach, tak wiec prosze o jakies wrażenia na ten temat :)
_________________
 
 
magda26 
Żona i mama :)


Wiek: 43
Dołączyła: 26 Lut 2007
Posty: 338
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 26, 2007 11:02 am   

Dołączam trzy zdjęcia.Nie mam sfotografowanej samej dekoracji,ale na fotografiach widać łuk,który jest podczas uroczystości nad młodymi i wazony z kwiatami (ale ile ich jest to nie wiem,są rozstawione wzdłuż ławek).
Mi się podobało :)

[ Dodano: Czw Lip 26, 2007 11:16 am ]
No niestety coś nie widać tych zdjęć :( wysyłam zatem je meilem
_________________


Ostatnio zmieniony przez magda26 Czw Lip 26, 2007 11:17 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
mila1982 

Wiek: 41
Dołączyła: 25 Sty 2007
Posty: 85
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 26, 2007 11:30 am   bedon

ja jestem juz co prawda po,ksiedza mielismy z innej parafi byl poprostu rewelacykny super.jesli chodzi o dekoracje ,to zlozylismy sie i innymi parami i kosztowalo to 150 zl od pary,a dekoracja sliczna
jak ktos mi pomoze to wkleje zdjecia:0
_________________
 
 
 
olinka 


Wiek: 41
Dołączyła: 06 Sie 2006
Posty: 23
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 26, 2007 4:15 pm   

My byliśmy na ślubie, jeszcze raz gratulacje dla Państawa Młodych :smile:
Dekoracja faktycznie całkiem ładna. Spodziewałam się, że będzie w gorszym stanie, a tu miłe zaskoczenie :) Kwiaty w wazonach wygladają całkiem fajnie i łuk też niczego sobie.
Magda26 jak zobaczyłam, że proboszcz odprawia to zamarłam, myślałam, że on nigdy nie prowadzi ślubów. Napisz czy wiedziałaś o tym wcześniej czy to było z zaskoczenia?

Pozdrawiam
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl