Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Ślub kościelny w maju.
Autor Wiadomość
cosola 
full-time mum


Wiek: 40
Dołączyła: 04 Sty 2007
Posty: 730
Skąd: Łódź/Leicester, UK
Wysłany: Sob Lut 03, 2007 9:20 pm   ?lub kościelny w maju.

Witam!

Poszukuję wszelkich informacji na temat ślubu kościelnego w maju.

Interesuje mnie zwłaszcza problem ewentualnego kolidowania ślubu z przygotowaniami do komunii, wtóre jak wiadomo odbywają się w każdą niedzielę maja.
Wiem, że śluby odbywają się w soboty, a komunie w niedziele, ale przecież do nich też są jakieś przygotowania, spotkania, czy próby dla dzieci, poza tym do komunii też dekoruje się kościół, czy prace nie odbywają się właśnie w sobotę?

Z tego co czytałam to już kilka z was miało ślub w maju (lub planuje), więc pewnie rozwiejecie moje niepokoje.

Z góry dziękuję z pomoc :padam:
Pozdrawiam!

P.S. Jeśli już istnieje taki wątek to proszę o podłączenie do mnie do, szukałam ale nie znalazłam :)
_________________
 
 
mischelle22 


Wiek: 42
Dołączyła: 27 Gru 2003
Posty: 1211
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lut 03, 2007 9:26 pm   

Wydaje mi się, że najlepiej zapytać w kościele - bo w każdym mają inne zwyczaje.
Na przykład w moim - kościół dekorowany jest po ostatniej mszy w sobotę a spotkania (ostatnie próby przed komunią ) rano.
_________________

Ostatnio zmieniony przez mischelle22 Sob Lut 03, 2007 9:27 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
karolina 

Wiek: 39
Dołączyła: 27 Sie 2006
Posty: 140
Skąd: śląsk
Wysłany: Czw Lut 15, 2007 6:02 pm   

Moja sis bierze slub 24 maja 2008 roku i jest to drugi dzien po Bozym Ciele i tydzien po komuni w naszej parafii wiec kosciol bedzie jeszcze pieknie udekorowany :)
_________________


13.09.2008 :D
Ostatnio zmieniony przez karolina Czw Lut 15, 2007 6:04 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
cosola 
full-time mum


Wiek: 40
Dołączyła: 04 Sty 2007
Posty: 730
Skąd: Łódź/Leicester, UK
Wysłany: Czw Lut 15, 2007 7:20 pm   

karolina napisał/a:
kosciol bedzie jeszcze pieknie udekorowany :)


W sumie to nawet dobry pomysł, bo można zaoszczędzić na dodatkowym wystroju kościoła :wink:
_________________
 
 
sylwanika 

Wiek: 42
Dołączyła: 11 Lut 2006
Posty: 50
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lut 16, 2007 10:12 pm   

Cosola poza tym maj to taki piękny miesiąc, że ostatnio nawet z Mamą rozmaiwałam nt tego dlaczego ludzie nie biorą slubów wtedy właśnie... Co do kościoła to myślę, że żadnego problemu z tym nie będzie mojej koleżanki siostra miała ślub 13 maja 2006 bez żadnych komplikacji.
_________________
Sylwia :)
 
 
organ_katedra 
Firma


Wiek: 48
Dołączył: 03 Sty 2006
Posty: 36
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lut 17, 2007 11:42 am   

sylwanika napisał/a:
ostatnio nawet z Mamą rozmaiwałam nt tego dlaczego ludzie nie biorą slubów wtedy właśnie...


To już się bardzo zmieniło. Jeszcze kilka lat temu najwięcej ślubów było:
- w święta Bożego Narodzenia
- w Wielkanoc
- w czerwcu i sierpniu.
Trochę jeszcze było w październiku i lipcu i to w zasadzie wszystko. Oczywiście zdarzały się też w inne miesiące, ale na prawdę rzadko. Natomiast wogóle nie było ślubów w maju i w listopadzie.

Obecnie można zauważyć zupełnie inne trendy. W święta wielkanocne czy w Boże Narodzenie ślubów jest caraz mniej - jeden, dwa - nie więcej. Za to coraz więcej par bierze ślub właśnie w maju. W 2006 roku w katedrze wzięlo ślub w maju coś koło 10 par! Sporo ludzi bierze też ślub w lipcu. W ubiegłych latach w lipcu było mało ślubów, "wysyp" był na sierpień. A z tego co widziałem w książce ślubów w katedrze na ten rok - w lipcu jest więcej ślubów, niż w sierpniu! Zdarzają się też coraz częściej śluby w listopadzie.

Tak więc powoli odchodzi się od miesięcy z "r" w środku, przełamuje się też zwyczaj unikania ślubów w maju czy listopadzie.
 
 
kolorowa441 

Wiek: 41
Dołączyła: 27 Wrz 2006
Posty: 48
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lut 18, 2007 9:18 pm   

Ja biorę ślub w maju i jedynym problemem jaki był to ustalenie godziny ślubu ponieważ w soboty odbywają się msze majowe. Miałam do wyboru 16 lub 19
_________________
 
 
sauvignon_blanc 


Wiek: 40
Dołączyła: 09 Sty 2007
Posty: 155
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 16, 2007 12:38 am   

Ja też biorę ślub w maju. Nie sądzę żeby były jakieś problemy-może się mylę :?
Super by było gdyby udało się coś zaoszczędzić na dekoracji kościoła, który i tak będzie ładnie przybrany na komunie-zobaczymy :)

Jeśli chodzi o godzinę ślubu to ja bym chciała o 19. Z mojej parafii jest dość blisko na salę więc pewnie kolacja zacznie się około 20:30.
Ale jeszcze nie wiem jak to będzie bo cały czas się zastanawiam czy chcę ślub u mnie w parafii (Matki Boskiej Zwycięskiej). Niektórzy księża są tam niezbyt przyjaźnie nastawieni :roll:
_________________
Szczęśliwa mężatka.
 
 
Dunia 


Wiek: 47
Dołączyła: 04 Mar 2007
Posty: 167
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie Mar 18, 2007 9:31 pm   

A ja ślubuję 5 maja. I też nie było żadnych problemów. Trzeba tylko pogadać z księdzem. U nas kościół sprzątają dosyć wcześnie, więc ślub w sobotę poprzedzającą Komunię raczej by odpadał, ale pozostałe terminy- no problem :mrgreen: A co do wystroju, to racja- zawsze można skorzystać i nieco zaoszczędzić
_________________

Trzymaj się Gość
 
 
Kasjana 


Dołączyła: 17 Maj 2007
Posty: 18
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 27, 2007 10:59 pm   

karolina napisał/a:
Moja sis bierze slub 24 maja 2008 roku i jest to drugi dzien po Bozym Ciele i tydzien po komuni w naszej parafii wiec kosciol bedzie jeszcze pieknie udekorowany :)


24 maj 2008 to również moja data.
Pozdrawiam
_________________
Kasjana
 
 
 
aka 


Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 179
Skąd: Pabianice / Szkocja
Wysłany: Pon Paź 01, 2007 12:32 pm   

Tez biore slub 24 maja 2008 :D
W ogole nie pomyslalam, ze to wypadnie w okolicach Bozego Ciala :( To swieto kojarzy mi sie z czerwcem... I bardziej nawet druga polowa. Dlatego nie myslalam, ze skoro Wielkanoc w tym roku wczesniej, to moze Boze Cialo wypasc w maju
Moze z jednej strony to dobrze (dekoracje), ale z drugiej to ludzie moga sobie cos zaplanowac na ten dlugi weekend :/
_________________
 
 
JustBart 

Wiek: 42
Dołączyła: 16 Cze 2007
Posty: 71
Skąd: Łódź
  Wysłany: Wto Paź 16, 2007 10:39 am   

My mieliśmy brać ślub 20.09.2008 ale przełożyliśmy go na 10.05.2008! Maj-piękny miesiąc! wszystko kwitnie i budzi się do życia!
Ostatnio zmieniony przez JustBart Wto Paź 16, 2007 10:39 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Koalinha 


Wiek: 39
Dołączyła: 11 Sie 2007
Posty: 212
Skąd: Łódź / Portugalia
Wysłany: Wto Paź 16, 2007 12:17 pm   

Moim zdaniem bardzo dobra decyzja :) Przy okazji wszystko jest 4 miesiące wcześniej i jest mniej czekania ;)
Maj też mi się podoba, ale musieliśmy mieć swój ślub w wakacje i stąd sierpień.
Dziwnie to wygląda na pierwszy rzut oka, gdy piszesz o ślubie i masz "stan cywilny: mężatka", ale już doczytałam w innym poście, że jesteście dawno po ślubie cywilnym :)
_________________
Monika
9.08.2008.
 
 
JustBart 

Wiek: 42
Dołączyła: 16 Cze 2007
Posty: 71
Skąd: Łódź
  Wysłany: Wto Paź 16, 2007 12:33 pm   

To taka mała zmyła! 8) . Nie mogę się już doczekac 10.05.2008 a nie wyobrażam sobie co by było, gdyby ślub miał się odbyć we wrześniu! :? Jestem baaaaaardzo niecieprliwa!
 
 
Petitka 
nareszcie żona:)


Wiek: 39
Dołączyła: 05 Maj 2007
Posty: 1166
Skąd: Zgierz
Wysłany: Wto Paź 16, 2007 2:04 pm   

Ja tez będę ślubowac 24 maja 2008 i szczerze mowiac, zupelnie zapomnialam o Bozym Ciele i teraz sie troszke martwie, ze wiele osob moze gdzies wyjechac na dlugi weekend:(
_________________

24.05.2008 na zawsze... :wedding:
 
 
 
JustBart 

Wiek: 42
Dołączyła: 16 Cze 2007
Posty: 71
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Paź 16, 2007 2:27 pm   

Jak uprzedzisz ich, to na bank Ci nigdzie nie wyjadą! :wink: Moja kuzynka miała wesele w tym roku podczas długiego majowego weekendu i przyszli prawie wszyscy (a miała wesele na 210 osób)!!!!!! :?
 
 
aka 


Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 179
Skąd: Pabianice / Szkocja
Wysłany: Wto Paź 16, 2007 2:42 pm   

MOze i wiekszosc gosci weselnych przyjdzie (zwlaszcza ze beda o weselu wiedziec duzo wczesniej, czyli pewnie zanim zaczna planowac dlugi weekend), ale gorzej moze byc goscmi slubnymi lub z zalatwianiem niektorych spraw na ostatnia chwile (nie wszystko moze byc czynne :/ )
Moze Boze Cialonie okaze sie duzym problemem, ale chyba gdybym wiedziala o tym wczesniej to rozwazylabym inny termin. TYlko ze jakos mi w ogole do glowy nie przyszlo ze moze ono wypasc tak wczesnie :/
_________________
 
 
Koalinha 


Wiek: 39
Dołączyła: 11 Sie 2007
Posty: 212
Skąd: Łódź / Portugalia
Wysłany: Wto Paź 16, 2007 3:24 pm   

Nie przejmujcie się dziewczyny. Skoro uprzedzicie gości, to Wasz ślub (dla gości tylko ślubnych), a tym bardziej wesele (dla pozostałych) będą najważniejsze. Ja np. mam ślub w czasie urlopów i też ktoś może planować wyjazd :) Staram się tym nie przejmować na razie. Rodzina i najbliżsi przyjaciele już wiedzą, więc chyba dostosują swoje plany urlopowe...
:roll:
_________________
Monika
9.08.2008.
Ostatnio zmieniony przez Koalinha Wto Paź 16, 2007 3:24 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kiri 


Wiek: 41
Dołączyła: 25 Paź 2007
Posty: 52
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Paź 25, 2007 9:16 pm   

Ja z moim M mamy slub 3.05.2008 to jest weekend majowy ale na pewno zaproszeni wczesniej goscie nie zapomna o tej wyjatkowej sobocie i wybiora nas niz jakis wyjazd
_________________


 
 
słonko 
projektant - amator


Wiek: 41
Dołączyła: 19 Kwi 2007
Posty: 2226
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: Pią Paź 26, 2007 12:49 am   

Ja ślubuję 24 maja i obawiam się jedynie, ale za to bardzo, żeby tego dnia nie wypadła komunia chrześnicy mojej przyjaciółki, bo wtedy nie wiem, co będzie :?
_________________
 
 
 
JustBart 

Wiek: 42
Dołączyła: 16 Cze 2007
Posty: 71
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Paź 26, 2007 10:27 am   

Komunie zwykle są w niedzielę, więc najwyżej prosto z wesela pójdziecie na komunię i przedłużycie tym samym sobie zabawę! :super:
 
 
słonko 
projektant - amator


Wiek: 41
Dołączyła: 19 Kwi 2007
Posty: 2226
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: Pią Paź 26, 2007 12:45 pm   

No właśnie raczej nie, bo po pierwsze ta komunia będzie 2-3 godziny jazdy od Łoszi, po drugie - ja mam poprawiny!!! I samolubnie chcę by moja przyjaciółka była w ten weekend cała moja :oops:
_________________
 
 
 
agniesia22 


Wiek: 38
Dołączyła: 28 Lip 2008
Posty: 268
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Wrz 07, 2008 10:46 pm   

kolorowa441 napisał/a:
Ja biorę ślub w maju i jedynym problemem jaki był to ustalenie godziny ślubu ponieważ w soboty odbywają się msze majowe. Miałam do wyboru 16 lub 19


U nas tak samo z tym że do wyboru mieliśmy 17:00 lub 19:00 zdecydowaliśmy na 17:00.
_________________


 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl