Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Kiedy zamówić zaproszenia
Autor Wiadomość
dominiqsz 

Wiek: 40
Dołączyła: 21 Sty 2007
Posty: 1224
Skąd: Aleksandrów Ł.
Wysłany: Pią Lut 23, 2007 5:28 pm   Kiedy zamówić zaproszenia

Witam serdecznie, mam pytanko jak wczesnie zamawialiscie zaproszenia, pytam gdyz nie wiem jak długo się na nie czeka, i kiedy zapraszaliscie swoich gości.
pozdrawiam
_________________
 
 
madzia8181 


Wiek: 42
Dołączyła: 05 Paź 2006
Posty: 701
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lut 24, 2007 10:35 am   

Ja zapraszalam dosc pozno bo od poczatku lutego a slub mam 14.04 :) Na zaproszenia zamowione na miejscu czeka sie ok tygodnia, a na allegro czasem do dwoch tygodni.
_________________
 
 
 
fiona83 

Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 2952
Skąd: skądinąd
Wysłany: Sob Lut 24, 2007 10:45 pm   

Myślę, że zależy gdzie zamawiasz.
Najrozsądniej zasięgnąć informacji u źródła - terminy zależą od wielu czynników - sezon, ilość zleceń itp. :)


My to chyba jeszcze mamy czas 8)
 
 
=MiLi= 


Wiek: 37
Dołączyła: 23 Sty 2007
Posty: 897
Skąd: Rtk, ale z Bałut
Wysłany: Nie Lut 25, 2007 11:10 am   

My mamy ślub we wrześniu, a zaproszenia już mamy :) Zamówiliśmy, bo spodobały nam się bardzo i innych już nie chcieliśmy :) Chcemy pozapraszać gości wcześniej, żeby zdążyli się określić czy przyjdą czy nie, ewentualnie żeby zdążyć jeszcze zaprosić kogoś na miejsce osób które nie przyjdą :)
_________________
 
 
marcia331 
Szczesliwa zona


Dołączyła: 13 Maj 2008
Posty: 397
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lut 10, 2009 12:38 pm   

My slub mamy 30 maja a zaproszen jeszcze nie mamy:( ale mam nadzieje ze juz niedlugo to nadrobimy i ze na poczatku marca rozdamy wszystkie zeby goscie mieli czas.
_________________
 
 
agunia84 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2007
Posty: 3627
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lut 10, 2009 1:54 pm   

My mamy ślub 25 kwietnia i jeszcze zaproszeń nie mamy, ale w przyszłym tygodniu to nadrobimy, bo od marca ruszamy z ich rozdawaniem.
 
 
izunia_82 

Wiek: 41
Dołączyła: 07 Lis 2007
Posty: 1376
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lut 10, 2009 1:56 pm   

My zaproszenia zamawialiśmy przeszło pół roku wcześniej. Ale wszystko zależy, tak jak napisała fionka, od źródła, czasu oczekiwania itp, itd. Ważne jest też jak wcześnie chcecie zapraszać gości na wesele.
_________________


 
 
Belluszi 

Wiek: 41
Dołączyła: 18 Wrz 2008
Posty: 50
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lut 10, 2009 2:02 pm   

Jest taki zwyczaj, że zaproszenia należy wręczyć nie później jak trzy miesiące przed weselem (to dla tych gości, zaproszonych na wesele), na sam ślub wystarczy miesiąc.
My Mamy ślub 12 września, ale już teraz zamówiliśmy zaproszenia w firmie DiD studio, bo potem gdy zacznie się sezon ślubów, może będą dłuższe terminy no i goście w wakacje mogą być nieobecni, a więc musimy zaproszenia rozdać wcześniej.
DiD studio ma swoją stronę: zaproszenia.didstudio.pl można zmówić zmówić na ich stronie albo bezpośrednio w studiu w Łodzi na Wspólnej 6. Trafiliśmy tam,bo pod tym samym adresem mieści się studio fotograficzne Multifoto , w który zamówiliśmy sesje ślubną i reportaż, a więc wszystko pod jednym dachem bez niepotrzebnego szukania. W DiD wybraliśmy również dopasowane do zaproszeń winietki na stół i przywieszki, ale zamówimy je dopiero ze dwa miesiące przed ślubem i za takie kompleksowe zamówienie mamy obiecane pięć sztuk menu z nadrukiem gratis i standardowo tablice rejestracyjne Młoda Para
 
 
rajeczka 

Dołączyła: 05 Sty 2008
Posty: 309
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lut 10, 2009 7:23 pm   

My juz teraz zamowilismy bo z jednej strony po co czekac...slub w sierpniu wiec 3-4 miesiace wczesniej bedziemy juz powoli prosic,zeby pozniej nie bylo niespodzianek ze ktos zaplanowal sobie akurat wakacje :)
_________________
 
 
 
caixa 

Dołączyła: 06 Sty 2008
Posty: 1076
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lut 13, 2009 10:44 am   

My tez już teraz zamówiliśmy (ślub w sierpniu) Mamy kilka osób, które przyjadą na Swięta do Polski z zagranicy i chcieliśmy im dać zaproszenia wtedy. Poza tym tak jak pisała rajeczka nie chcemy później niespodzianek, że ktoś zaplanował sobie wakacje :)
 
 
ava 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lut 2008
Posty: 3728
Skąd: Bełchatów/Łódź
Wysłany: Pią Kwi 03, 2009 6:38 pm   

My dzisiaj odebraliśmy nasze zaproszenia, ślub dopiero na początku września, gości prosić zaczniemy za ok. 1,5-2 miesiące. A zamówiłam je w połowie marca.
_________________
Nasz ślub - 05.09.2009r.

 
 
aggar 


Dołączyła: 07 Sty 2008
Posty: 205
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 09, 2009 10:08 am   

My nasze zaproszenia będziemy odbierać jutro, ślub mamy w sierpniu ale chcemy przy okazji wizyt świątecznych rozdać już trochę rodzince.
Zaproszenia będziemy mieć na 4,5 miesiąca przed ślubem, uważam że to bardzo rozsądny czas bo spokojnie, bez ciśnienia wszystkim rozdamy.
 
 
Tissaia 
pani stara*


Wiek: 38
Dołączyła: 14 Kwi 2008
Posty: 536
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 09, 2009 12:53 pm   

Moja rada - jak najwcześniej. 4-5 miesięcy przed ślubem to dobry czas na zamówienie zaproszeń, a nawet pół roku. Weź pod uwagę, że możesz długo szukać odpowiedniego modelu (ja się bardzo długo zastanawiałam nad wzorem), a im gorętszy okres ślubny, tym dłużej się czeka na realizację. Ważnym jest, żeby od razu przy zamawianiu zapytać, jak długo może trwać realizacja. Kolejna sprawa to zapraszanie. Jeśli w grę wchodzą takie okresy jak wakacje, sesja egzaminacyjna itp., to łapanie niektórych znajomych bądź rodziny może trwać długo. Tak naprawdę wszystko zależy od naszych możliwości, naszego czasu i dyspozycyjności samych gości. Jeśli szykuje się spotkanie z okazji świąt, to warto się naszykować z gotowymi kopertkami, to dużo ułatwi i zaoszczędzi potem jeżdżenia. Jeśli oboje jesteście bardzo zajęci, zapraszanie może ciągnąć się tygodniami, jeśli macie więcej wolnego czasu, to można liczyć na bardziej optymistyczną wersję. Z doświadczenia wiem, że najgorzej wygląda sprawa z gośćmi bawiącymi gdzieś daleko, czasem trzeba poczekać kilka tygodni lub nawet miesięcy, aż przyjadą.
_________________
*Mój wieczór panieński, etap szaleństw w klubie, przyplątuje się jakiś facet i zwraca do mojej zamężnej już wtedy koleżanki:
-To ty jesteś ta panna młoda?
Koleżanka:
-Nie, ja jestem już pani stara...

Mission accomplished 06.06.09. :)
 
 
loletka1986 


Wiek: 37
Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 10
Skąd: Sieradz - Podłężyce
Wysłany: Pią Kwi 10, 2009 6:50 am   

Teraz prawie każda firma ma ofertę na stronach internetowych. Można wstępnie zapoznać się z ofertami i ewentualnie poprosić o próbki najładniejszych, które wpadły w oko. Ja planuję zamawiać tak 3 miesiące przed ślubem. A potwierdzenie przybycia będę chciała na miesiąc przed ślubem z tego względu, że jeżeli ktoś nie będzie mógł przyjść to będę mogła kogoś innego w to miejsce zaprosić a jeżeli zaproszę kogoś później niż miesiąc przed to pewnie się tylko obrażą, że tak na ostatnią chwilę i i tak nie przyjdą a jeszcze w dodatku powstanie niemiła atmosfera
_________________
 
 
 
555 


Dołączyła: 02 Lis 2006
Posty: 1486
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 15, 2009 1:28 pm   

loletka1986 napisał/a:
planuję zamawiać tak 3 miesiące przed ślubem. A potwierdzenie przybycia będę chciała na miesiąc przed ślubem

to trochę mało czasu zostawiasz gościom na podjęcie decyzji.. no i Wam na zapraszanie..
_________________
 
 
Klaudynka 


Wiek: 38
Dołączyła: 20 Kwi 2008
Posty: 1321
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 15, 2009 1:36 pm   

My zamówiliśmy zaproszenia około 6 miesięcy przed ślubem. Myślę że jest to optymalny czas-mamy bowiem sporo gości poza Łodzią.
_________________
 
 
 
loletka1986 


Wiek: 37
Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 10
Skąd: Sieradz - Podłężyce
Wysłany: Sro Kwi 15, 2009 6:29 pm   

Ja mam gości z okolic mojej miejscowości. Mój narzeczony podobnie. Myślę, że 1,5 miesiąca starczy im na zastanowienie się. A wstępnie już każdy prawie wie, że mam ślub w październiku 2010 więc zaskoczenia nie będzie a nie proszę żadnych nieznanych ciotek czy wujków :) Zaproszenia drukuje się max 2 tygodnie więc dam radę
_________________
 
 
 
Bella 
misiowa żona

Wiek: 40
Dołączyła: 04 Maj 2008
Posty: 849
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lis 18, 2009 3:36 pm   

Wczoraj byliśmy z Narzeczonym oglądać zaproszenia.. I powiem szczerze, ze niestety nie zachwyciły nas, do tego obsługa była bardzo nieprzyjemna, zatem zaczęłam się zastanawiać czy by przypadkiem nie zaczekać z wyborem, zaproszeń do targów ślubnych w styczniu... I tak się zastanawiam czy nie będzie to za późno tym bardziej, że większość gości będzie z poza Łodzi i będziemy musieli daleko jeździć zapraszać, a dodatkowe kilku gości będzie za zagranicy... Ślub mamy 10 lipca, jak myślicie?
_________________
 
 
misiao1983 
To sem ja


Wiek: 41
Dołączyła: 12 Lut 2009
Posty: 1365
Skąd: To tu, to tam...
Wysłany: Sro Lis 18, 2009 4:08 pm   

Bella napisał/a:
Ślub mamy 10 lipca, jak myślicie?
ja myślę że to wcale nie za późno, mój ślub 2 tyg po was a jeszcze wcale się nie rozglądaliśmy za zaproszeniami. Zbierzemy się do tego pewnie w styczniu. A nasza rodzina to już w ogóle rozsiana po całym łódzkim i nie tylko.
_________________


 
 
kasia_m85 


Wiek: 38
Dołączyła: 29 Paź 2008
Posty: 1343
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lis 18, 2009 4:22 pm   

Bella napisał/a:
aczęłam się zastanawiać czy by przypadkiem nie zaczekać z wyborem, zaproszeń do targów ślubnych w styczniu.

Wiesz co, w zeszłym roku na targach było tyle ludzi,że ciężko się było dopchać do zaproszeń.A o spokojnym przegladaniu i wybieraniu to w ogóle nie było mowy także nie wiem czy to dobry pomysł. My musieliśmy spokojnie pooglądać,przedyskutować i wybrać, ale nie każdy zastanawia się tyle co my:)
_________________
 
 
Weira 


Wiek: 38
Dołączyła: 07 Lis 2008
Posty: 649
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lis 26, 2009 7:51 pm   

Tissaia napisał/a:
jak najwcześniej. 4-5 miesięcy przed ślubem to dobry czas na zamówienie zaproszeń, a nawet pół roku. Weź pod uwagę, że możesz długo szukać odpowiedniego modelu (ja się bardzo długo zastanawiałam nad wzorem), a im gorętszy okres ślubny, tym dłużej się czeka na realizację.


też tak uważam, mamy jeszcze trochę czasu, ale powoli zaczniemy się już rozglądać.
Rodzinę mamy rozrzuconą także sporo czasu zejdzie z rozdawaniem :)
_________________
 
 
szaraczarownica 
zgryźliwy tetryk


Wiek: 39
Dołączyła: 15 Mar 2008
Posty: 1429
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lis 26, 2009 10:39 pm   

kasia_m85 napisał/a:
Bella napisał/a:
aczęłam się zastanawiać czy by przypadkiem nie zaczekać z wyborem, zaproszeń do targów ślubnych w styczniu.


Wiesz co, w zeszłym roku na targach było tyle ludzi,że ciężko się było dopchać do zaproszeń.A o spokojnym przegladaniu i wybieraniu to w ogóle nie było mowy także nie wiem czy to dobry pomysł. My musieliśmy spokojnie pooglądać,przedyskutować i wybrać, ale nie każdy zastanawia się tyle co my:)

Na targach najlepiej weźcie tylko ulotki, bo mogą byc w nich kupony zniżkowe i wypełnijcie zgłoszenia na konkurs (jeśli będą). W zeszłym roku na pierwszych targach album na zdjęcia wygrała chyba Klaudynka (jeśli się pomyliłam, to poprawcie mnie dziewczyny), a na drugich wygrałam ja :smile: Także opłaca się wypełniać kupony :)

Cytat:
Tissaia napisał/a:
jak najwcześniej. 4-5 miesięcy przed ślubem to dobry czas na zamówienie zaproszeń, a nawet pół roku. Weź pod uwagę, że możesz długo szukać odpowiedniego modelu (ja się bardzo długo zastanawiałam nad wzorem), a im gorętszy okres ślubny, tym dłużej się czeka na realizację.



też tak uważam, mamy jeszcze trochę czasu, ale powoli zaczniemy się już rozglądać.
Rodzinę mamy rozrzuconą także sporo czasu zejdzie z rozdawaniem

A poza tym może być tak jak u nas: zaproszenia zamówiliśmy w lutym i od razu zaczęliśmy je rozdawać (6 miesięcy przed ślubem), ale w kwietniu mieliśmy przymusową przerwę w związku z remontem i przeprowadzką. I jak wróciliśmy do zapraszania gości, to robiliśmy to już właściwie na ostatnią chwilę - końcówka czerwca. Byłam wtedy naprawdę zestresowana, że nam się goście poobrażają i nie przyjdą :(
_________________

Ostatnio zmieniony przez szaraczarownica Czw Lis 26, 2009 10:40 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Bella 
misiowa żona

Wiek: 40
Dołączyła: 04 Maj 2008
Posty: 849
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lis 26, 2009 11:14 pm   

szaraczarownica napisał/a:

Na targach najlepiej weźcie tylko ulotki, bo mogą byc w nich kupony zniżkowe i wypełnijcie zgłoszenia na konkurs (jeśli będą). W zeszłym roku na pierwszych targach album na zdjęcia wygrała chyba Klaudynka (jeśli się pomyliłam, to poprawcie mnie dziewczyny), a na drugich wygrałam ja :smile: Także opłaca się wypełniać kupony :)

szaraczarownica dzięki za dobra radę, na pewno wypełnimy kupony konkursowe :)
My byśmy chcieli już około marca zacząć zapraszać gości bo mamy bardzo dużo osób z poza województwa łódzkiego, do tego z różnych części kraju, więc myślę, ze ewentualnie weźmiemy jakieś kupony zniżkowe na targach i zaraz po zamówimy, aby zdążyli nam je zrobić.
_________________
 
 
Pecetka 

Dołączyła: 14 Kwi 2009
Posty: 44
Skąd: Lodz
Wysłany: Pon Lis 30, 2009 12:36 pm   

My mamy slub za pół roku a juz zamówilismy zaproszenia i przerwe swiateczną chcemy wykorzystac do zapraszania juz pierwszych gosci. Wyznajemy zasade, ze im szybciej rozdamy zaproszenia, tym szybciej bedziemy mieli odpowiedz czy ktos przyjedzie czy nie i w razie czego bedzie wiecej czasu na zaproszenie gosci tzw. awaryjnych.
_________________
 
 
Ambrozja 


Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 1434
Skąd: Katowice
Wysłany: Pon Lis 30, 2009 1:05 pm   

Pecetka napisał/a:
Wyznajemy zasade, ze im szybciej rozdamy zaproszenia, tym szybciej bedziemy mieli odpowiedz czy ktos przyjedzie czy nie


Też tak myślałam, niestety na moim myśleniu się skończyło.
My zaczęliśmy zapraszać gości luty/marzec na wesele w sierpniu. Potwierdziło nam kilka osób(mimo wydrukowanej prośby o potwierdzenie), dosłownie na palcach można policzyć, a do reszty musieliśmy dzwonić. I gdybyśmy nie dzwonili to kilkanaście osób by nie przyszło w ogóle nie zawiadamiając, że ich nie będzie (a przy zapraszaniu mówili, że będą).
_________________
Kobiety są niewolnicami tylko tych, którzy potrafią je mocno trzymać i dogadzać ich kaprysom - Bolesław Prus
 
 
 
joannakarolina 


Wiek: 42
Dołączyła: 05 Maj 2008
Posty: 401
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sty 15, 2010 11:08 pm   

My zamówiliśmy zaproszenia 5 miesięcy przed ślubem, mamy do zaproszenia około 100 osób więc myślę, że to już najwyższy czas.
_________________
Pozdrawiam
Asia




===> 19.06.2010 r. ;)
 
 
Elwirka1 


Wiek: 42
Dołączyła: 22 Wrz 2008
Posty: 645
Skąd: Krk
Wysłany: Sob Sty 16, 2010 8:00 pm   

My już znaleźliśmy zaproszenia i pewnie będziemy je wkrótce zamawiać. Chcemy je rozdać do wakacji
_________________
 
 
Aga1986 
Żołnierzowa Żona


Wiek: 38
Dołączyła: 15 Wrz 2009
Posty: 1572
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Sty 17, 2010 11:16 pm   

Elwirka1, my też już mamy zaproszenia :)
czasu jeszcze zostało dużo, ale byliśmy akurat na Pomorskiej, weszliśmy -> spodobały nam się -> była akurat promocja, bo więcej ich nie będzie -> zamówienie złożone :smile:
_________________



Tam skarb Twój, gdzie serce Twoje...
 
 
 
Jouliettka 


Wiek: 38
Dołączyła: 11 Lut 2009
Posty: 251
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Czw Sty 21, 2010 12:50 pm   

Też już mam zamówione zaproszenia. W najbliższych dniach powinnam je otrzymać:)
_________________


 
 
 
mira77 

Wiek: 47
Dołączyła: 02 Lis 2008
Posty: 27
Skąd: łódź
Wysłany: Czw Sty 21, 2010 10:05 pm   

Nasz ślub 26.06.2010,a zaproszenia zamówiliśmy w grudniu 2009 ,część rozdaliśmy na wigilii a reszta została na teraz.Myślę ,że do końca lutego rozdamy wszystkie tzn.tylko na wesele,ponieważ na sam ślub zostawiamy na sam koniec;))
_________________

 
 
Agata1234 

Wiek: 36
Dołączyła: 21 Cze 2009
Posty: 553
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 25, 2010 10:39 pm   

mira77 napisał/a:
Nasz ślub 26.06.2010,a zaproszenia zamówiliśmy w grudniu 2009 ,część rozdaliśmy na wigilii a reszta została na teraz

Nasz ślub 25.06 ale 2011 roku zaproszeń oczywiście jeszcze nie mamy, ale też myślałam, żeby zozdać je podczas świat w końcu i tak jesteśmy w wielu miejscach, a w ten sposób zostaną nam tylko te, dla dalszej rodziny i znajomych i będzie szybciej. tym bardziej, ze mamy dużo gości (ok160) i większość rozsiana po całej Polsce. Do niektórych wyślemy zaproszenia pocztą, ale i tak tych do rozwiezienia zostanie sporo. Tylko, ze ,moja mama twierdzi, ze to za wcześnie podobnie jak mój K.
 
 
aga.biernacka 

Wiek: 40
Dołączyła: 28 Sty 2010
Posty: 2
Skąd: Łódź / Andrespol
Wysłany: Pią Sty 29, 2010 12:15 am   

Ile przed ślubem wysyłacie zaproszenia?
 
 
Belluszi 

Wiek: 41
Dołączyła: 18 Wrz 2008
Posty: 50
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sty 29, 2010 11:32 am   

My zamawialiśmy zaproszenia ok. 5 miesięcy przed ślubem, żeby spokojnie rozdać zaproszenia przynajmniej z trzymiesięcznym wyprzedzeniem, bo liczyliśmy się z tym, że potencjalni goście mogą zaplanować urlop, a po za tym kultura wymaga by zapraszać co najmniej dwa miesiące wcześniej.
A zaproszenia w firmie zaproszenia.didstudio zrobili nam w ciągu tygodnia.
 
 
diatoma 

Dołączyła: 19 Kwi 2010
Posty: 8
Skąd: łódzkie
Wysłany: Pon Kwi 19, 2010 9:41 pm   

Witam, mam ślub we wrześniu, i po przeczytaniu Waszych postów wnioskuję że powinnam już zamówić te zaproszenia. Mam pytanie czy jak bym dała listę gości żeby juz były nazwiska na zaproszeniach wydrukowane, czy tojest jakaś dodatkowa opłata?
_________________
ślub 18.09.2010
 
 
agulka1989 


Wiek: 34
Dołączyła: 06 Paź 2009
Posty: 2973
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 19, 2010 9:45 pm   

diatoma, zależy w jakiej firmie. są takie gdzie personalizacja jest gratis, a są takie, gdzie musisz zapłacić.

a poza tym zapraszamy do działu powitań :arrow: http://www.forum.wesele-lodz.pl/viewforum.php?f=35
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl