Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
dzien slubu...
Autor Wiadomość
avanti1983 

Dołączyła: 04 Mar 2007
Posty: 2
Skąd: lodz
Wysłany: Wto Mar 06, 2007 7:15 pm   dzien slubu...

w czerwcu tego roku chcemy wziasc slub cywilny ale nie wiemy od czego zaczac bede wdzieczna jesli pomozecie mi odpowiedziec na kilka pytan... przede wszystkim w jakie dni mozna wziasc slub cywilny czy rowniez godziny sa do wyboru...ile sie czeka na termin i na wszystkie wymagane dokumenty...jesli pobieramy sie na poczatku czerwca kiedy mamy zaczac to wszystko zalatwiac??? uff... z gory dzieki za odpowiedzi jestescie kochani :) ))
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Wto Mar 06, 2007 7:38 pm   

?lub w USC można wziąć w każdy dzień tygodnia (z wyjątkiem niedzieli); najbardziej popularne są soboty - ostatnia godzina to, zdaje się, 18, albo 17:30. ?lubu udziela kierownik USC albo inny wyznaczony urzędnik. ?eby się zapisać należy się zgŁosić najpóźniej na miesiąc przed planowanym terminem. My będziemy brać ślub w USC na Widzewie w czerwcu (jak Wy :smile: ). Jak zadzwoniŁam na w poŁowie stycznia to pani mnie mocno nastraszyŁa, że u nich termin ślubu rezerwuje się z ponad póŁrocznym wyprzedzeniem (czyli najlepiej jeszcze w grudniu poprzedniego roku). Jednak potem na spokojnie wszystko udaŁo nam się zaŁatwić do końca lutego - więc się mocno nie martw - ale zacznijcie się dowiadywać wcześniej niż w ustawowym terminie.
Jeśli chodzi o dokumenty, niezbędne są dowody osobiste mŁodych oraz skrócony odpis aktu urodzenia dla potrzeb zawarcia maŁżeństwa tego z maŁżonków, które się urodziŁo poza miejscem zawarcia aktu (w tym przypadku poza Łodzią). Jego zaŁatwienie kosztuje ok 20 zŁ. i trwa (Łącznie z pracą Poczty Polskiej) mniej więcej miesiąc. Poza tym w momencie rezerwacji terminu musicie wpŁacić za sporządzenie aktu maŁżeństwa 83 zŁ. oraz podać swoje nazwiska po zawarciu maŁżeństwa oraz nazwisko dzieci.
Na ślub (w TYM DNIU) należy się stawić na 10 minut wcześniej ze świadkami (ich nazwisk nie trzeba podawać przy rezerwacji), którzy muszą mieć przy sobie dowody osobiste.
Jeśli chcecie, żeby po ceremonii byŁ rozlany przez pracownikÓw USC szampan, musicie zapŁacić 50 zŁ. od butelki. Szmpana należy przywieźć dzień wcześniej. Poza tym w USC przed ceremonią można zaŁatwić muzyke i fotografa (nie wiem jak to wygląda i ile kosztuje).
Ceremonia Łącznie z szmpanem i zdjęciami trwa 30 minut.
Ostatnio zmieniony przez gosc Wto Mar 06, 2007 7:39 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MNE 


Wiek: 44
Dołączyła: 21 Mar 2007
Posty: 38
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lis 10, 2007 6:39 pm   

mam dziwne pytanie:zawsze wydawalo mi sie,ze potrzebne sa odpisy aktu urodzenia obydwojga narzeczonych,nie tylko osoby nie z Lodzi,jak to w koncu jest

i jeszcze jedno-ten odpis dostaje sie w kazdym usc,czy w tym,ktory "obsluguje" dzielnice,w ktorej sie mieszka?ktos mi mowil,ze w Lodzi takie akty dostaje sie tylko na Widzewie :znudzony:
_________________
 
 
 
Anuszka 


Wiek: 41
Dołączyła: 15 Maj 2007
Posty: 157
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lis 10, 2007 10:04 pm   

Tak, na Widzewie jest archiwum i tylko tam odbiera sie akty osob urodzonych w Lodzi

No i potrzebne sa akty obojga narzeczonych - potem idziecie z nimi (koniecznie oboje, z dowodami) do urzedu, przypisanego do konkretnej dzielnicy, w ktorej mieszka jedno z Was.
Czeka sie na nie kilka dni, a nie miesiac, jak w przypadkow aktu urodzenia:/
_________________
Miłość oznacza rozprowadzać ciepło, nie dusząc się przy tym wzajemnie. Miłość oznacza być ogniem, ale wzajemnie się nie spalać.

Phil Bosmans
 
 
MNE 


Wiek: 44
Dołączyła: 21 Mar 2007
Posty: 38
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lis 10, 2007 10:20 pm   

mam jeszcze jedno dziwne pytanie-rozumiem,ze mozna dokonac tylko rezerwacji terminu?wyjezdzamy za granice i wrocimy praktycznie przed samym slubem,wiec zastanawiam sie,czy zdazymy to wszystko zalatwic,skoro dokumenty maja 3 miesiace waznosci (czy tam pol roku)
_________________
 
 
 
Olala 
Pani Zona :)


Wiek: 44
Dołączyła: 30 Kwi 2007
Posty: 1410
Skąd: moje miasto
Wysłany: Pon Lis 12, 2007 1:54 pm   

a mnie powiedzieli ze akty urodzenia mozna odebrac tylko w USC Lodz Centrum na Pilsudskiego, bylam tam, trzeba czekac ok 3 tyg do miesiaca...

Ja i moj narzeczony jestesmy z Lodzi ale slub wezmiemy w USC w Zgierzu. Potrzebne nam beda akty ur, i date "zaklepuje sie" najwczesniej 5 mies przed slubem... a kierownik urzedu nam powiedzial ze akty ur moga nawet miec 8 miesiecy i on je przyjmie...
_________________


 
 
 
Anuszka 


Wiek: 41
Dołączyła: 15 Maj 2007
Posty: 157
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 13, 2007 4:31 pm   

Olala napisał/a:
a mnie powiedzieli ze akty urodzenia mozna odebrac tylko w USC Lodz Centrum na Pilsudskiego, bylam tam, trzeba czekac ok 3 tyg do miesiaca...


To ciekawe... Nam wlasnie mowili o tym na Widzewie, ale zaraz zaraz, to moze byc ten sam, bo on chyba wlasnie jest na Pilsudskiego:)

Urząd Stanu Cywilnego Łódź-Centrum

Łódź, al. Piłsudskiego 100, tel. 042 638 53 03

Tak, to jest ten sam :) , tyle tylko, ze to jest juz widzew


Olala napisał/a:
Ja i moj narzeczony jestesmy z Lodzi ale slub wezmiemy w USC w Zgierzu. Potrzebne nam beda akty ur, i date "zaklepuje sie" najwczesniej 5 mies przed slubem... a kierownik urzedu nam powiedzial ze akty ur moga nawet miec 8 miesiecy i on je przyjmie...


TAk ale mnie chodzi o dokumet stwierdzajacy brak przeciwskazan do zawarcia malzenstwa, ktory sie dostarcza do kosciola albo urzedu udzielajacemu Wam slubu. Ten dokument musi wydac przypisany jednej albo drugiej osobie USC. A slub mozecie wziac gdziekolwiek :)
_________________
Miłość oznacza rozprowadzać ciepło, nie dusząc się przy tym wzajemnie. Miłość oznacza być ogniem, ale wzajemnie się nie spalać.

Phil Bosmans
 
 
Olala 
Pani Zona :)


Wiek: 44
Dołączyła: 30 Kwi 2007
Posty: 1410
Skąd: moje miasto
Wysłany: Sob Lis 17, 2007 4:22 pm   

Oj, Anuszka, nie slyszalam o takim dokumencie. jak pytalismy Kierownika Urzedu, to powiedzial nam tylko o aktach urodzenia, i ze taki dokument o ktorym ty mowisz podpisuje sie u niego na miejscu. Widze, ze musze jeszcze raz dopytac... On wiedzial, ze jestesmy z Lodzi, bo sam sie spytal...

Co do USC Centrum, to rzeczywiscie znajduje sie na Widzewie juz... tylko nazywa sie Centrum... :wink:
_________________


 
 
 
Anuszka 


Wiek: 41
Dołączyła: 15 Maj 2007
Posty: 157
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lis 18, 2007 4:45 pm   

hmmm, nam ksiadz kazal isc do urzedu i taki papier przyniesc:)
Wpisujesz tam swoje dane, nazwisko jakie bedziesz nosic po slubie, nazwisko jakie beda nosic dzieci i podpisujecie sie, ze nie jestescie spokrewnieni. Taki sam kwit wypelnia narzeczony. Trzeba uiscic oplate skarbowa i zostawiacie te druki urzednikowi razem z odpisami aktu urodzenia. Oni sprawdzaja, czy naprawde nie ma przeciwskazan i po kilku dniach mozecie odebrac stosowne zaswiadczenie - tak to bylo u nas.

Na wszelki wypadek dopytajcie, bo to chyba wazne...
_________________
Miłość oznacza rozprowadzać ciepło, nie dusząc się przy tym wzajemnie. Miłość oznacza być ogniem, ale wzajemnie się nie spalać.

Phil Bosmans
Ostatnio zmieniony przez Anuszka Nie Lis 18, 2007 4:46 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Olala 
Pani Zona :)


Wiek: 44
Dołączyła: 30 Kwi 2007
Posty: 1410
Skąd: moje miasto
Wysłany: Pią Gru 07, 2007 11:56 pm   

No to juz widze, o co chodzi! my nie bierzemy slubu koscielnego, tylko sam cywilny, dlatego wszystko podpisujemy na miejscu w momencie skladanie papierow, a potem w dniu slubu akt tylko. A ty bierzesz slub koscielny, to musi wygladac ciut inaczej. W sumie mowimy o tym samym dokumencie, tyle ze wy musicie go doniesc :)
_________________


 
 
 
zabeczka 

Dołączyła: 06 Paź 2007
Posty: 143
Skąd: obywatelka swiata
Wysłany: Pon Gru 10, 2007 9:12 pm   

ja tez biore tylko cywilny
_________________
 
 
milijka24 


Dołączyła: 15 Kwi 2009
Posty: 23
Skąd: łódź
Wysłany: Nie Maj 03, 2009 12:28 pm   

Ja mam pytanie. Powiedzcie mi moje drogie jak wygląda sama ceremonia (bierzemy ślub w USC Centrum na Piłsudskiego).
Czy narzeczeni czekają z gośćmi na Urzędnika czy wchodzą później i inne tego typu rzeczy. Czy życzenia składane są w tej samej sali co cała ceremonia czy jest jakieś inne pomieszczenie.
Z góry dziękuje za odpowiedź
_________________

 
 
owieczka_foto 
Firma


Dołączyła: 28 Paź 2007
Posty: 452
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Maj 03, 2009 12:43 pm   

milijka24 napisał/a:
ślub w USC Centrum na Piłsudskiego).
Czy narzeczeni czekają z gośćmi na Urzędnika czy wchodzą później i inne tego typu rzeczy.

Na ślubie na którym byliśmy młodzi razem z gośćmi czekali przed salą. Młodzi wchodzili jako pierwsi poproszeni przez urzędnika.
milijka24 napisał/a:
Czy życzenia składane są w tej samej sali co cała ceremonia czy jest jakieś inne pomieszczenie.

Koło schodów na parterze po lewej stronie stał stół z szampanem i tam składane były życzenia.
_________________
mynewborn... fotografia od dnia narodzin, ciążowa, noworodkowa, niemowlęca, na chrzest i komunię
 
 
milijka24 


Dołączyła: 15 Kwi 2009
Posty: 23
Skąd: łódź
Wysłany: Nie Maj 03, 2009 1:43 pm   

Dziękuje serdecznie Owieczko :bukiet:
_________________

 
 
Bambi 

Wiek: 38
Dołączyła: 21 Maj 2009
Posty: 3
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 21, 2009 10:43 am   

Witajcie,
Ja tu pierwszy raz bo od niedawna mieszkam w Łodzi.
Chciałabym się zapytać jak wygląda sprawa ze ślubem cywilnym w środę.
Wcześniej mieszkałam w Warszawie i po zwiedzeniu praktycznie wszystkich USC stwierdziłam że nie ma tam szans na taką datę.
Więc stąd moje pytanie
Z góry dziękuję za pomoc.
 
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 21, 2009 11:33 am   

Bambi, w drugim poście tego watku Sajonara6 napisała

Sajonara6 napisał/a:
Ślub w USC można wziąć w każdy dzień tygodnia (z wyjątkiem niedzieli)


post jest z marca 2007, wiec teoretycznie cos mogło sie zmienić, ale nie sądzę.
_________________

 
 
 
Bambi 

Wiek: 38
Dołączyła: 21 Maj 2009
Posty: 3
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 21, 2009 4:00 pm   

*Pusiak, czytałam cały ten wątek ale chciałam się dowiedzieć jak ta teoria ma się do łódzkiej praktyki.
Bo jak pisałam - w Wa-wie nie znalazłam urzędu chętnego do współpracy w tym zakresie.
 
 
 
madzialenka 

Wiek: 39
Dołączyła: 09 Mar 2009
Posty: 735
Skąd: Pabianice
Wysłany: Czw Maj 21, 2009 8:27 pm   

mam pytanko czy w dniu ślubu my też potrzebujemy jakieś dokumenty czy już nie ? wiem, że świadkowie muszą się wcześniej zgłosić, a co z parą młodą?
_________________
 
 
Bambi 

Wiek: 38
Dołączyła: 21 Maj 2009
Posty: 3
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 21, 2009 8:29 pm   

madzialenka, dowód osobisty zawsze warto mieć przy sobie ale raczej nie powinno wam być nic potrzebne. ja za 1 razem nie miałam papierów.
 
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Czw Maj 21, 2009 8:31 pm   

my musieliśmy przedstawić dowody osobiste - swoje i świadków
 
 
pearlania 

Wiek: 40
Dołączyła: 08 Wrz 2008
Posty: 34
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 21, 2009 8:52 pm   

Dowody osobiste obowiązkowo, zresztą jest o tym informacja na takiej karteczce, którą dostajecie z USC podczas ustalanie daty. Dowody Młodych i świadków.

Co do ślubu w dzien powszedni to na pewno jest on możliwy w USC-centrum, przejeżdżam tam kilka razy w tygodniu i wiele razy widziałam pary wychodzące z urzędu czy tłumek gości zbierających się przed budynkiem.
_________________
 
 
 
Bella 
misiowa żona

Wiek: 40
Dołączyła: 04 Maj 2008
Posty: 849
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sie 28, 2009 2:36 pm   

Sajonara6 napisał/a:
?lub w USC można wziąć w każdy dzień tygodnia (z wyjątkiem niedzieli);


Potwierdzam! byłam na ślubie u znajomych w czwartek i z tego co wiem nie mieli żadnego problemu z ustaleniem takiej daty. ,Ślub był w urzędzie na Piłsudskiego
 
 
poison_moon 


Wiek: 40
Dołączyła: 24 Lut 2008
Posty: 221
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lut 07, 2010 3:39 pm   

Bella napisał/a:
Sajonara6 napisał/a:
?lub w USC można wziąć w każdy dzień tygodnia (z wyjątkiem niedzieli);



A jak to wygląda w dni świąteczne, typu np. Boże Ciało??
_________________
 
 
niesia2708 
Kociara :)


Wiek: 38
Dołączyła: 10 Cze 2008
Posty: 2700
Skąd: Piotrków/Tomaszów
Wysłany: Nie Lut 07, 2010 5:22 pm   

poison_moon, podejrzewam,że nie można ze względu na to,że jest to dzień wolny od pracy i urzędy są nieczynne. Wydaje mi się,że ślubu udzielają w godzinach pracy urzędu.
_________________

 
 
 
poison_moon 


Wiek: 40
Dołączyła: 24 Lut 2008
Posty: 221
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lut 07, 2010 7:03 pm   

Tak właśnie myślałam... Ale zadzwonie żeby się upewnić.
Dzięki za info :)

[ Dodano: Pon Lut 08, 2010 3:18 pm ]
Mój maraton telefoniczny do USC- ów raczej się nie powiódł. Nigdzie nie mogłam się dodzwonić, mam wrażenie ze chyba wszyscy poszli dziś na urlop...

W końcu pani na Bałutach podniosła słuchawkę i tak jak się spodziewałam Boże Ciało odpada, więc zapytałam o piątek po Bożym Ciele. Dowiedziałam się, że oni ślubów w piątki w ogóle nie udzielają :o Szczerze mówiąc jestem lekko zszokowana i zastanawiam się czy w każdym Urzędzie tak jest, czy tylko Bałuty mają takie dziwne zasady...
 
 
lineczka 

Dołączyła: 13 Mar 2009
Posty: 73
Skąd: łódź
Wysłany: Nie Lut 14, 2010 7:19 pm   

poison_moon napisał/a:
Dowiedziałam się, że oni ślubów w piątki w ogóle nie udzielają :o Szczerze mówiąc jestem lekko zszokowana i zastanawiam się czy w każdym Urzędzie tak jest, czy tylko Bałuty mają takie dziwne zasady...


Nie jestem pewna, jednak wydaje mi się, że jest to niezgodne z prawem. Urząd USC w godzinach swojej pracy ma obowiązek udzielać ślubu, tym samym piątek jest dniem jak każdy inny. Na Twoim miejscu poprosiłabym o jakiś przepis, na którym urzędnicy opierają swoją decyzję. Podejrzewam, że nic podobnego nie istnieje.

Z urzędów USC w Łodzi z całym przekonaniem polecam Centrum. Miałam przyjemność rozmawiać z Panią kierownik i jej zastępczynią - obie wyjątkowo kompetentne i serdecznie nastawione do młodych. Sam urząd był niedawno nieco odnawiany. Akurat my bierzemy cywilny w Instytucie Europejskim, ale jedna z" kierowniczek" udzieli nam ślubu i bardzo się z tego powodu cieszymy :]
 
 
Hosiole 
żonka i mamusia


Wiek: 40
Dołączyła: 26 Lut 2009
Posty: 968
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 21, 2010 10:49 am   

lineczka napisał/a:
Z urzędów USC w Łodzi z całym przekonaniem polecam Centrum. Miałam przyjemność rozmawiać z Panią kierownik i jej zastępczynią - obie wyjątkowo kompetentne i serdecznie nastawione do młodych.

Ja również polecam :) Braliśmy tam ślub w grudniu 2009, bardzo miło go wspominamy :smile:
_________________
 
 
poison_moon 


Wiek: 40
Dołączyła: 24 Lut 2008
Posty: 221
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 30, 2010 11:16 am   

Myślałam że załatwienie ślubu w USC to będzie pikuś... jakże się myliłam!
Na Bałutach pani nas wyśmiała i powiedziała że chyba sobie kpimy! Ślub w środę? Przecież oni nie są tylko od ślubów mają inną robotę i ślubów udzielają tylko w soboty. Po długiej dyskusji "przemiła" pani łaskawie się zgodziła ale zaproponowała godzinę 12. Podziękowaliśmy grzecznie i udaliśmy się na Górną. Tam siedziała kobita wyjęta żywcem z PRLu, brakowało mi tylko rzuconego przy powitaniu "CZEGO?!" Najpierw powiedziała że ślubów z reguły nie udzielają w tygodniu ale skoro tak chcemy to ok. Powiedzieliśmy że o zależy nam na godz. 15. O 15 nie ma mowy bo oni udzielaja ślubów tylko w godzinach pracy Urzedu. A do której jest urząd? Do 16... :? Na koniec zapytała już wyraznie poirytowana czy decydujemy sie na 10:00 w pokoju kierownika USC i tylko w obecności świadkow. Czym prędzej uciekliśmy...
Całe szczęscie USC Centrum nas nie rozczarował. Bardzo miła zastępca kierownika, ślub tak jak chcieliśmy o 15 i w obecności nie tylko świadkow ale i gości... Ufff
_________________
 
 
Daszek 

Dołączył: 26 Lis 2009
Posty: 6
Skąd: Aleks
Wysłany: Sro Maj 19, 2010 11:13 am   

ja mam ślub tylko cywilny i bardzo dużo widzę z tego plusów...a w zasadzie same plusy
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl