Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Mieszkanie w prywatnej kamienicy
Autor Wiadomość
mischelle22 


Wiek: 42
Dołączyła: 27 Gru 2003
Posty: 1211
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 10, 2007 5:44 pm   Mieszkanie w prywatnej kamienicy

Czy któraś z Was może mieszka w takowej?
A może któraś orientuje się gdzie są w Łodzi takie kamienice - z wolnymi mieszkaniami na dodatek?
Będę wdzięczna za wszelkie info.
(Interesuje nas mieszkanko 2 pokojowe z łazienką).
_________________

 
 
 
cosola 
full-time mum


Wiek: 40
Dołączyła: 04 Sty 2007
Posty: 730
Skąd: Łódź/Leicester, UK
Wysłany: Wto Kwi 10, 2007 8:37 pm   

Ja z mamą i siostrą mieszkamy w prywatnej kamienicy na Piotrkowskiej.
Mieszka się całkiem zwyczajnie, komorne płaci się u administratora, cokolwiek się zepsuje nie z naszej winy np. rura w ścianie jest naprawiane przez właściciela, czyli podobnie jak w mieszkaniach należących do miasta (tam chyba naprawia spółdzielnia czy coś podobnego).
Właściciel naszej kamienicy jest ok, w sumie to nawet nie wiem jak wygląda i czy tu mieszka :?
Minus jest taki że, na przestrzeni 10 lat, jak tu mieszkamy, na skutek uwolnienia cen, czynsz wzrósł z 250 do 520 zł.
Co do wolnych mieszkań to nie słyszałam o żadnym :kwasny: co wcale nie znaczy, że takowych nie ma, życzę powodzenia w szukaniu :)
_________________
 
 
Abudabi 
żona swojego męża


Wiek: 39
Dołączyła: 18 Kwi 2007
Posty: 434
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 18, 2007 7:17 pm   Re: Mieszkanie w prywatnej kamienicy

mischelle22 napisał/a:
Czy któraś z Was może mieszka w takowej?
A może któraś orientuje się gdzie są w Łodzi takie kamienice - z wolnymi mieszkaniami na dodatek?
Będę wdzięczna za wszelkie info.
(Interesuje nas mieszkanko 2 pokojowe z łazienką).

Na struga 17 (w bramie) znajduje się Zrzeszenie Prywatnych właścicieli domów.
Tam wchodzisz na pierwsze piętro i w pokoju "sekretariat/radca prawny" składasz podanie o mieszkanie, uwzględniając metraż, jaki by Cie interesował.

My złożyliśmy tydzień temu, jesteśmy z nimi w stałym kontakcie, czekamy na mieszkanie :)
(na kupno nas nie stać, odstępnego nie ryzykujemy, wynajomowanie sie nie opłaca ;) )

Czynsz wychodzi jakieś 5,40zł/m, płacisz za rok z góry, plus zwrotna kaucja (3xczynsz).
Zrzeszenie to instytucja przedwojenna, ma swój statut, masz prawa takie jak lokator giminy :)

Pozdrawiam
Justyna
 
 
 
mischelle22 


Wiek: 42
Dołączyła: 27 Gru 2003
Posty: 1211
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 18, 2007 7:57 pm   

Dzięki serdeczne :)
A czy ten czynsz z góry za rok to wymóg czy idzie się jakoś dogadać?
No i jak długo się czeka na mieszkanie?
_________________

 
 
 
Abudabi 
żona swojego męża


Wiek: 39
Dołączyła: 18 Kwi 2007
Posty: 434
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 18, 2007 8:11 pm   

My sie nawet nie próbowaliśmy dogadywać ;) także nie chcę Cię wprowadzać w błąd - spróbuj. Tam zajmuje sie tym naprawdę LUDZKA kobitka ;) nie taki "zimny służbista".

Na mieszkanie - trudno powiedzieć.
Koleżanka czekała tydzień.
My czekamy tydzień, i narazie nic :) A nie mieliśmy jakiś ekstra wymagań.
 
 
 
Martita 
Mamunia Jasiunia:)


Wiek: 42
Dołączyła: 16 Lis 2005
Posty: 294
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 18, 2007 8:26 pm   

My mieszkamy w prywatnej kamienicy na ul. Dowborczyków. Jestem bardzo zadowolona. Czynsz 6 zł za metr, mamy 2 pokoje z kuchnią. Wyremontowaliśmy mieszkanie a właściciel oddał nam wszystko w czyszu tzn ze nie płaciliśmy go prawie rok.
_________________
 
 
 
Maja_Kris 


Wiek: 40
Dołączyła: 05 Mar 2007
Posty: 1020
Skąd: Łódż/Kanzas
Wysłany: Czw Kwi 19, 2007 11:00 am   

na ulicy Dowborczykow tez jest takie biuro z prywatnymi kamienicami. ale takowe tez posiada calkiem sympatyczne biuro nieruchomosci na Zachodniej ktore nazywa sie Aura. szukalam ostatnio mieszkanka dla mamy i biuro okazalo sie pomocne :)
_________________
najszczęśliwsza żona na świecie :)
 
 
mischelle22 


Wiek: 42
Dołączyła: 27 Gru 2003
Posty: 1211
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 19, 2007 11:02 am   

Ale takie biuro to chyba liczy też sobie prowizję prawda?
A ja chciałabym uniknąć wszelkich dodatkowych kosztów :roll:
_________________

 
 
 
Maja_Kris 


Wiek: 40
Dołączyła: 05 Mar 2007
Posty: 1020
Skąd: Łódż/Kanzas
Wysłany: Czw Kwi 19, 2007 11:15 am   

niestety i to 2000.
w urzedzie miasta jest duzo ogloszen i w tych zrzeszeniach.wiem gdzie jest wolne mieszkanie ale 98 m2 wiec bardzo duze
_________________
najszczęśliwsza żona na świecie :)
 
 
mischelle22 


Wiek: 42
Dołączyła: 27 Gru 2003
Posty: 1211
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 19, 2007 11:17 am   

My szukamy malutkiego aby łatwo było go utrzymać - max 40m² :)
_________________

 
 
 
Maja_Kris 


Wiek: 40
Dołączyła: 05 Mar 2007
Posty: 1020
Skąd: Łódż/Kanzas
Wysłany: Czw Kwi 19, 2007 11:22 am   

a probowalas w gratce? tez sie czasami oglaszaja.
ceny troche poszly w gore , poza tym jak sie chce z ogrzewaniem to tez sie slono laci no ale o wiele mniej niz w blokach!
_________________
najszczęśliwsza żona na świecie :)
 
 
tekila 

Wiek: 45
Dołączyła: 21 Sie 2006
Posty: 78
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 19, 2007 3:12 pm   

Ja niestety mam złe wspomnienia z prywatną kamienicą. Mieszkaliśmy na wschodniej 1.5 roku. Samo mieszkanie może nie było złe(wyremontowaliśmy je)mieliśmy 2 pokoje z łazienką i kuchnią. Tylko jak je braliśmy to umówiliśmy sie że bez problemu zamienimy je potem na bloki. Chętnego znaleźliśmy ale własciciel zmienił zdanie. I dopiero sie zaczęło. Koniec końcem oddał nam kaucję tj. odstępne i musieliśmy wziąśc bloki na kredyt. Ale ile nas to kosztowało zdrowia!!!!!!!!!!! :zly:
 
 
 
mischelle22 


Wiek: 42
Dołączyła: 27 Gru 2003
Posty: 1211
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Maj 11, 2007 8:13 pm   

Abudabi - i jak Wasze mieszkanko?
Mi niestety ta Pani na Struga powiedziała, że nie zajmują się pośrednictwem w znalezieniu mieszkania :roll:
_________________

 
 
 
tekila 

Wiek: 45
Dołączyła: 21 Sie 2006
Posty: 78
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Maj 12, 2007 10:32 am   

Jak chcesz moge dać ci namiary na biuro które się tym zajmuje( a przynajmniej zajmowało rok temu) Włascicielem jest znajomy mojego misia.. Zreszta jak chcesz to najpierw się dowiem i dam ci znać
 
 
 
mischelle22 


Wiek: 42
Dołączyła: 27 Gru 2003
Posty: 1211
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Maj 12, 2007 9:31 pm   

Będę bardzo wdzięczna :)
_________________

 
 
 
Abudabi 
żona swojego męża


Wiek: 39
Dołączyła: 18 Kwi 2007
Posty: 434
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Maj 12, 2007 11:49 pm   

mischelle22 napisał/a:
Abudabi - i jak Wasze mieszkanko?
Mi niestety ta Pani na Struga powiedziała, że nie zajmują się pośrednictwem w znalezieniu mieszkania :roll:


eh :(
Od ponad miesiąca dzwonimy tam co drugi dzień.
I co drugi dzień słyszymy, że na razie nic, ale żebyśmy pozostali w kontakcie i nie tracili nadziei.
I tak mi entuzjazm opada z dnia na dzień coraz bardziej :zalamany: mam wrażenie, że po ślubie, do końca życia będziemy do siebie dojeżdżali autobusem - takie nowoczesne małżeństwo :niepewny:

Dam znać jak tylko coś drgnie. Oby drgnęło.
 
 
 
mischelle22 


Wiek: 42
Dołączyła: 27 Gru 2003
Posty: 1211
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Maj 13, 2007 11:25 am   

W najgorszym wypadku możecie mieszkać z rodzicami - tak jak my niestety :evil:
_________________

 
 
 
Abudabi 
żona swojego męża


Wiek: 39
Dołączyła: 18 Kwi 2007
Posty: 434
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Maj 14, 2007 1:33 pm   

mischelle22 napisał/a:
W najgorszym wypadku możecie mieszkać z rodzicami - tak jak my niestety :evil:

:o nie kracz, matko kochana.
Z MAMUSIOM :?: :o :wink:

Trzymam za Was kciuki, daj znać jak poszło. Dobre wieści mnie podnoszą na duchu :wink: Zwłaszcza, że u nas nadal nic. Ciągle i niezmiennie ;)
 
 
 
gebka 


Wiek: 40
Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 816
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Maj 14, 2007 1:37 pm   

abudabi czy twój narzyczony mieszka na złotnie bo starsznie wydaje sie znajoma twarz
Ostatnio zmieniony przez gebka Pon Maj 14, 2007 1:37 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Abudabi 
żona swojego męża


Wiek: 39
Dołączyła: 18 Kwi 2007
Posty: 434
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Maj 14, 2007 2:56 pm   

gebka napisał/a:
abudabi czy twój narzyczony mieszka na złotnie bo starsznie wydaje sie znajoma twarz


[smilie=12_new.gif] hehe, tak.
Już zmieniam avatar, jak jest drań taki popularny :wink:
 
 
 
gebka 


Wiek: 40
Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 816
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Maj 14, 2007 5:22 pm   

nie mowie ze jest popularny poprostu tam mieszkam i tak mi sie wydawalo nie zmieniaj z mojego powodu psssss nikomu nie powiemy i jemu tez nie mow hihi
Ostatnio zmieniony przez gebka Pon Maj 14, 2007 5:23 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Abudabi 
żona swojego męża


Wiek: 39
Dołączyła: 18 Kwi 2007
Posty: 434
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Maj 14, 2007 5:35 pm   

gebka napisał/a:
nie mowie ze jest popularny poprostu tam mieszkam i tak mi sie wydawalo nie zmieniaj z mojego powodu psssss nikomu nie powiemy i jemu tez nie mow hihi

Już mu powiedziałam, wpędzę go w jakaś nerwicę lękową :D

Avatar i tak miałam zmienić, po prostu akcja się przyspieszyła :wink:
Pozdrawiam serdecznie Zdrowie! I już nie uprawiam prywaty
 
 
 
gebka 


Wiek: 40
Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 816
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Maj 14, 2007 6:02 pm   

no wlasnie bo zaraz dostaniemy po uszach moze załóz swoj watek kiedy bierzecie ślub i jak ida przygotowania juz zmykam hehe
 
 
 
Kasjana 


Dołączyła: 17 Maj 2007
Posty: 18
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Maj 18, 2007 2:05 pm   Re: Mieszkanie w prywatnej kamienicy

Ja mieszkam od miesiąca w prywatnej kamienicy na Sienkiewicza. Muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolona (może troche męczy mnie wchodzenie na 4piętro, bo mieszkania są wysokie, wiec moje 4 pietro jest chyba odpowiednikiem 6 w bloku). Z właścicielem idzie się dogadać, trzeba tylko płacić czynsz regularnie. Nasze mieszkanko ma 43 metry, mamy jeden pokój. Placimy 350 czynszu (w tym jest woda, w zasadzie bez ograniczeń, bo nie ma licznika), do tej oplaty dochodzi prąd który zużyjemy (obecnie płacimy za prąd 60 zł, ale za pół roku przyjdzie rozliczenie, i wtedy okaże się czy musimy coś dopłacać). Odstepnego nie płaciliśmy, ale musieliśmy zapłaćić 3600 kaucji, która w razie rezygnacji z mieszkania zostanie zwrócona. Mieszkanie musieliśmy wyremontować. Wymieniliśmy okno w pokoju, rozprowadziliśmy wodę (bo była tylko puszczona do pionu), zrobilismy podłoge w pokoju, i pomalowaliśmy ściany. Były zrobione: gładzie gipsowe, wymienione okno w kuchni, podłoga w kuchni i lazience, nowe drzwi wejściowe (niestety zwykłe drewniane)i do pokoju, nowa instalacja.
_________________
Kasjana
 
 
 
gebka 


Wiek: 40
Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 816
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Maj 18, 2007 8:08 pm   

a jak zalatwiliscie takie miszkanie poszliscie do wlascicila czy przez jakis urzad bo my tez szukamy bo jak na razie zostanie nam mieszkanie z tesciowa
 
 
 
mischelle22 


Wiek: 42
Dołączyła: 27 Gru 2003
Posty: 1211
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Maj 19, 2007 11:47 am   

Kasjano - a nie odliczy Wam z czynszu właściciel za ten remont, który zrobiliście?
_________________

 
 
 
Kasjana 


Dołączyła: 17 Maj 2007
Posty: 18
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Maj 21, 2007 2:01 pm   

gebka napisał/a:
a jak zalatwiliscie takie miszkanie poszliscie do wlascicila czy przez jakis urzad bo my tez szukamy bo jak na razie zostanie nam mieszkanie z tesciowa


Skontaktuj się ze mną na priv to dam ci namiary na właściciela. Przypadkiem kiedyś się zgadałam z właścicielem i jak zwolniło się u niego mieszkanko, to dał mi znać. Niestety czekałam rok.

[ Dodano: Pon Maj 21, 2007 3:06 pm ]
mischelle22 napisał/a:
Kasjano - a nie odliczy Wam z czynszu właściciel za ten remont, który zrobiliście?


Co do zwrotu za remont to niestety nie ma takiej możliwości o czym wiedzieliśmy decydując się na to mieszkanie. Mimo, że włożyliśmy trochę kasy w remont to i tak jesteśmy zadowoleni, bo w innych kamienicach na ogół chcieli jakieś horendalne kwoty odstępnego za (najczęściej) zrujnowane mieszkania i też do remontu.
_________________
Kasjana
 
 
 
Abudabi 
żona swojego męża


Wiek: 39
Dołączyła: 18 Kwi 2007
Posty: 434
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Maj 25, 2007 9:05 pm   

Nam zaproponowano właśnie pierwsze mieszkanie.
19m² :niepewny:
M. nawet nie pytał o szczegóły. :(
 
 
 
Kasjana 


Dołączyła: 17 Maj 2007
Posty: 18
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Maj 30, 2007 9:03 am   

Abudabi napisał/a:
Nam zaproponowano właśnie pierwsze mieszkanie.
19m² :niepewny:
M. nawet nie pytał o szczegóły. :(



W sumie się nie dziwię- nasze mieszkanko ma 43 metry, a to już jest dla nas minimum. Tzn. zmieściliśmy wszystko bez problemu, ale raczej na styk. Chociaż widziałam fajnie urządzone mniejsze mieszkanka- i takie, które miały 38m, i takie 19-metrowe. Czasami ludzie nie mają wyjścia i muszą decydować się na tak małe mieszkania.
_________________
Kasjana
 
 
 
Abudabi 
żona swojego męża


Wiek: 39
Dołączyła: 18 Kwi 2007
Posty: 434
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Maj 30, 2007 11:10 am   

Zobaczymy jak to będzie. Na razie czekamy, i nadal dzwonimy co dwa dni :)



mischelle22 i jak z mieszkaniem?
 
 
 
mischelle22 


Wiek: 42
Dołączyła: 27 Gru 2003
Posty: 1211
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Maj 30, 2007 11:16 am   

Nadal nic :cry:
Czekam na wieści z jednego źródła, ale tracę nadzieję :cry:
_________________

 
 
 
gebka 


Wiek: 40
Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 816
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Maj 30, 2007 11:54 am   

Abudabi tak z innej becki a kiedy wy planujecie ślub bo chyba sie nie doczytałam nigdzie??
 
 
 
asia84 
żonka

Dołączyła: 10 Lut 2007
Posty: 819
Skąd: Łodź
Wysłany: Sro Maj 30, 2007 6:33 pm   

Mischelle a może poszukajcie przez gratkę? my tak znaleźliśmy nasze, to było pierwsze i ostatnie, które oglądaliśmy
_________________


19 lipiec 2008 nasz dzień :)


Magia, która nas otacza sięga gwiazd...
 
 
mischelle22 


Wiek: 42
Dołączyła: 27 Gru 2003
Posty: 1211
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Maj 30, 2007 7:50 pm   

Asia - ja nie chcę wynajmować mieszkania i płacić jeszcze dodatkowe 300-600 zł za wynajem.
Wolę raz zapłacić jakąś tam kaucję zwrotną, ale mieć pewność, że pomieszkam tam dłużej niż rok czy dwa :roll:
_________________

 
 
 
asia84 
żonka

Dołączyła: 10 Lut 2007
Posty: 819
Skąd: Łodź
Wysłany: Sro Maj 30, 2007 7:51 pm   

mi nie chodziło o wynajem tylko kupno, my kupiliśmy.
_________________


19 lipiec 2008 nasz dzień :)


Magia, która nas otacza sięga gwiazd...
 
 
mischelle22 


Wiek: 42
Dołączyła: 27 Gru 2003
Posty: 1211
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Maj 30, 2007 8:10 pm   

Nas niestety nie stać na kupno :(
_________________

 
 
 
tekila 

Wiek: 45
Dołączyła: 21 Sie 2006
Posty: 78
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 31, 2007 9:11 am   

witam
Mischelle22 no i dzwoniłaś może tam gdzie dałam ci namiary? Bo jestem ciekawa czy coś to dało?
 
 
 
mischelle22 


Wiek: 42
Dołączyła: 27 Gru 2003
Posty: 1211
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 31, 2007 10:10 am   

Tekilko - dzwoniłam, ale chyba mam pecha bo jeszcze ani razu nie odebrał telefonu :zalamany:
_________________

 
 
 
Abudabi 
żona swojego męża


Wiek: 39
Dołączyła: 18 Kwi 2007
Posty: 434
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 31, 2007 11:20 pm   

gebka napisał/a:
Abudabi tak z innej becki a kiedy wy planujecie ślub bo chyba sie nie doczytałam nigdzie??


wstępnie, sierpień 2008 (?). Na razie moje "męskie" próby podjęcia tematu jakichkolwiek konkretów kończą się na niczym :dontgetit: Po prostu M. ma na drugie "bierność" - ale to inna bajka :wink:
Na razie sobie czytam i się oswajam z tematem :)

mischelle22 faktycznie masz pecha. W zrzeszeniu też nie wyszło :glaszcze:
Ja tam też nie dzwonie, bo ze mną nie chcą gadać :niepewny: dla M. za to grupa wsparcia "nie możecie tracić nadziei" i takie tam. Także wydzwania on :)
 
 
 
mischelle22 


Wiek: 42
Dołączyła: 27 Gru 2003
Posty: 1211
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Cze 19, 2007 4:14 pm   

Abudabi - ruszyło się coś?
My się rozglądamy w przetargach.Zobaczymy co z tego wyjdzie :roll:
_________________

 
 
 
Abudabi 
żona swojego męża


Wiek: 39
Dołączyła: 18 Kwi 2007
Posty: 434
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Cze 20, 2007 12:16 pm   

Nic.
Nadal dzwonię co drugi dzień, i poza tymi 19 metrami nic nowego.
Ciągle słyszę, że mam być w kontakcie. No i jestem :(

Postanowiliśmy, że do momentu dopóki nam Zrzeszenie nic nie znajdzie, spróbujemy coś wynająć. Z tym, że koszta wynajmu :zdziwko: mnie przerażają.
Liczymy na mieszkanie po znajomości, bo właściciele wyjeżdżają do Angli, i chcą, żeby ktoś w nim mieszkał za same opłaty.

mischelle22 a przetargi w spółdzielniach?
Ja naiwnie sądziłam, że mając matkę w UMŁ coś uda mi się wskórać, ale nie. Jedyne co mi zaproponowali to ubieganie się o lokal do remontu od miasta. Z tym, że M. jest współwłaścicielem domku, czyli mogłoby być tylko na mnie. A na jedną osobę przypada koło 10 metrów, czyli mieszkanie 15metrowe, bo 10 metrowych nie ma :)
 
 
 
izab 

Dołączyła: 08 Cze 2008
Posty: 6
Skąd: UĆ
Wysłany: Nie Cze 08, 2008 9:52 pm   

co do zrzeszenia wlascicieli to jest ono na Piotrkowskej z tym ze oni zadnych informacji nie udzielają:(, więc jak ktos ma jakiś namiar na właściciela bądź administratora to uprzejmie prosze o kontakt.
 
 
 
izab 

Dołączyła: 08 Cze 2008
Posty: 6
Skąd: UĆ
Wysłany: Sro Cze 11, 2008 10:12 am   koszty w prywatnej kamienicy

razem z mężem szukamy mieszkania w pryw. kamienicy w łodzi. Zaproponowano nam czynsz 8-10zł/m2, mnie siewydaje drogo. A czy ktos sie nie orientuje czy da sie taniej??

edit: połączyłam oba tematy, bo w sumie sa dość podobne.
Pusiak
Ostatnio zmieniony przez Pusiak Sro Cze 11, 2008 10:19 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
mischelle22 


Wiek: 42
Dołączyła: 27 Gru 2003
Posty: 1211
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Cze 11, 2008 11:54 am   Re: koszty w prywatnej kamienicy

izab napisał/a:
Zaproponowano nam czynsz 8-10zł/m2, mnie sie wydaje drogo. A czy ktos sie nie orientuje czy da sie taniej??




Drogo??
Moim zdaniem to normalnie :roll:
Zależy jakie duże mieszkanie chcecie?
_________________

 
 
 
izab 

Dołączyła: 08 Cze 2008
Posty: 6
Skąd: UĆ
Wysłany: Sro Cze 11, 2008 12:54 pm   

normalnie?? w tej chwili za mieszkanie w bloku place 1,5zl /m2, mieszkanie chcemy do 50 m2 ale takich nie ma , najmniejsze to 60m2 i czynsz 10zl/m2 w dodatku do remontu. Wiec miesiecznie czynsz +opłaty to wyjdzie okolo 1000zł . Poza tym mieszkania sa z reguly do remontu wiec przeprowadzimy remont, damy kilkadziesiat tysiecy odstepnego a wlasciciel podniesie nam czynsz tak ze nie bedzie nas stac. Czy nadal jest tanio??
 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Cze 11, 2008 1:06 pm   

izab - normalne dla kamienicy prywatnej czy też komunalnej :wink:
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
izab 

Dołączyła: 08 Cze 2008
Posty: 6
Skąd: UĆ
Wysłany: Sro Cze 11, 2008 1:17 pm   

moze i normalne ale opłacalności w tym nie widze, to wychodzi drożej niz "zwykły" wynajem czy kredyt. W dodatku w każdej chwili mozna trafić na bruk...
 
 
 
mischelle22 


Wiek: 42
Dołączyła: 27 Gru 2003
Posty: 1211
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Cze 11, 2008 1:22 pm   

Gdzie są takie tanie bloki :o
Moja koleżanka mieszka na Bałutach.Za mieszkanko 50m² płaci 270zł.
Jeżeli dobrze liczę to płaci 5,4.
Ja mieszkam w starym budownictwie i płacimy ok.5 zł/m².
Biorąc pod uwagę, że prywatne kamienice rządzą się swoimi prawami to 8-10 zł/m² to naprawdę niewiele.
_________________

 
 
 
izab 

Dołączyła: 08 Cze 2008
Posty: 6
Skąd: UĆ
Wysłany: Sro Cze 11, 2008 1:30 pm   

ja w sumie tez place 350, ale w tym sa : gaz, prąd, woda, ogrzewanie, konserwacjw wodomierzy, domofonów itd, a czynsz to tylko i wyłącznie "goła" opłata za to ze sie mieszka a opłata za media popularnie nazywana czynszem to cos zupelnie innego, a w kamienicy te 8-10 zl/m to tylko wlasnie ta gola oplata do tego trzeba jeszcze wszystkie inne oplaty doliczysc czyli woda, ogrzewanie itd.
reasumujac czynszu place jakies 70 zł a 280 to oplaty, wiec do tych 10zl/m czyli na 60 m to 600 zł trzeba doliczyc media czyli jakies 250 zł + ogrzewanie, ktore w zimie sporo kosztuje
Ostatnio zmieniony przez izab Sro Cze 11, 2008 1:32 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Cze 11, 2008 1:33 pm   

Kwestia jeszcze tego co jest wliczone w te opłaty o których piszecie... Ja płacę za m2 w bloku cenę, o której pisze mischellka w ostatnim poście (wszystko oprócz gazu).


izab - no ale przecież musisz się z tym liczyć skoro chcesz mieszkanie w prywatnej kamienicy. Jak ci nie odpowiada to kup mieszkanie w bloku na kredyt i serce cię nie będzie bolało jak będziesz płacić czynsz. :wink:
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl