Warning: include(/var/www/html/cache/board_config.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /var/www/html/common.php on line 259

Warning: include() [function.include]: Failed opening './cache/board_config.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /var/www/html/common.php on line 259

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /var/www/html/common.php:259) in /var/www/html/includes/sessions.php on line 548

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /var/www/html/common.php:259) in /var/www/html/includes/sessions.php on line 549

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /var/www/html/common.php:259) in /var/www/html/includes/page_header.php on line 423
:: View topic - Mieszkanie w prywatnej kamienicy

Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Warning ! cookie path is empty! Check in in the Admin Control Panel or set it in the PhpMyAdmin table: prefix_config - cookie_path row
 Forum Index


FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  CalendarCalendar
RegisterRegister  Log inLog in

Previous topic «» Next topic
Mieszkanie w prywatnej kamienicy
Author Message
mischelle22


Posted:    Mieszkanie w prywatnej kamienicy [ !!! ]

Czy któraś z Was może mieszka w takowej?
A może któraś orientuje się gdzie są w Łodzi takie kamienice - z wolnymi mieszkaniami na dodatek?
Będę wdzięczna za wszelkie info.
(Interesuje nas mieszkanko 2 pokojowe z łazienką).
 
 
cosola
full-time mum


Posted:     [ !!! ]

Ja z mamą i siostrą mieszkamy w prywatnej kamienicy na Piotrkowskiej.
Mieszka się całkiem zwyczajnie, komorne płaci się u administratora, cokolwiek się zepsuje nie z naszej winy np. rura w ścianie jest naprawiane przez właściciela, czyli podobnie jak w mieszkaniach należących do miasta (tam chyba naprawia spółdzielnia czy coś podobnego).
Właściciel naszej kamienicy jest ok, w sumie to nawet nie wiem jak wygląda i czy tu mieszka :?
Minus jest taki że, na przestrzeni 10 lat, jak tu mieszkamy, na skutek uwolnienia cen, czynsz wzrósł z 250 do 520 zł.
Co do wolnych mieszkań to nie słyszałam o żadnym :kwasny: co wcale nie znaczy, że takowych nie ma, życzę powodzenia w szukaniu :)
 
 
Abudabi
żona swojego męża


Posted:    Re: Mieszkanie w prywatnej kamienicy [ !!! ]

[quote="mischelle22"]Czy któraś z Was może mieszka w takowej?
A może któraś orientuje się gdzie są w Łodzi takie kamienice - z wolnymi mieszkaniami na dodatek?
Będę wdzięczna za wszelkie info.
(Interesuje nas mieszkanko 2 pokojowe z łazienką).[/quote]
Na struga 17 (w bramie) znajduje się Zrzeszenie Prywatnych właścicieli domów.
Tam wchodzisz na pierwsze piętro i w pokoju "sekretariat/radca prawny" składasz podanie o mieszkanie, uwzględniając metraż, jaki by Cie interesował.

My złożyliśmy tydzień temu, jesteśmy z nimi w stałym kontakcie, czekamy na mieszkanie :)
(na kupno nas nie stać, odstępnego nie ryzykujemy, wynajomowanie sie nie opłaca ;) )

Czynsz wychodzi jakieś 5,40zł/m, płacisz za rok z góry, plus zwrotna kaucja (3xczynsz).
Zrzeszenie to instytucja przedwojenna, ma swój statut, masz prawa takie jak lokator giminy :)

Pozdrawiam
Justyna
 
 
mischelle22


Posted:     [ !!! ]

Dzięki serdeczne :)
A czy ten czynsz z góry za rok to wymóg czy idzie się jakoś dogadać?
No i jak długo się czeka na mieszkanie?
 
 
Abudabi
żona swojego męża


Posted:     [ !!! ]

My sie nawet nie próbowaliśmy dogadywać ;) także nie chcę Cię wprowadzać w błąd - spróbuj. Tam zajmuje sie tym naprawdę LUDZKA kobitka ;) nie taki "zimny służbista".

Na mieszkanie - trudno powiedzieć.
Koleżanka czekała tydzień.
My czekamy tydzień, i narazie nic :) A nie mieliśmy jakiś ekstra wymagań.
 
 
Martita
Mamunia Jasiunia:)


Posted:     [ !!! ]

My mieszkamy w prywatnej kamienicy na ul. Dowborczyków. Jestem bardzo zadowolona. Czynsz 6 zł za metr, mamy 2 pokoje z kuchnią. Wyremontowaliśmy mieszkanie a właściciel oddał nam wszystko w czyszu tzn ze nie płaciliśmy go prawie rok.
 
 
Maja_Kris


Posted:     [ !!! ]

na ulicy Dowborczykow tez jest takie biuro z prywatnymi kamienicami. ale takowe tez posiada calkiem sympatyczne biuro nieruchomosci na Zachodniej ktore nazywa sie Aura. szukalam ostatnio mieszkanka dla mamy i biuro okazalo sie pomocne :)
 
 
mischelle22


Posted:     [ !!! ]

Ale takie biuro to chyba liczy też sobie prowizję prawda?
A ja chciałabym uniknąć wszelkich dodatkowych kosztów :roll:
 
 
Maja_Kris


Posted:     [ !!! ]

niestety i to 2000.
w urzedzie miasta jest duzo ogloszen i w tych zrzeszeniach.wiem gdzie jest wolne mieszkanie ale 98 m2 wiec bardzo duze
 
 
mischelle22


Posted:     [ !!! ]

My szukamy malutkiego aby łatwo było go utrzymać - max 40m² :)
 
 
Maja_Kris


Posted:     [ !!! ]

a probowalas w gratce? tez sie czasami oglaszaja.
ceny troche poszly w gore , poza tym jak sie chce z ogrzewaniem to tez sie slono laci no ale o wiele mniej niz w blokach!
 
 
tekila

Posted:     [ !!! ]

Ja niestety mam złe wspomnienia z prywatną kamienicą. Mieszkaliśmy na wschodniej 1.5 roku. Samo mieszkanie może nie było złe(wyremontowaliśmy je)mieliśmy 2 pokoje z łazienką i kuchnią. Tylko jak je braliśmy to umówiliśmy sie że bez problemu zamienimy je potem na bloki. Chętnego znaleźliśmy ale własciciel zmienił zdanie. I dopiero sie zaczęło. Koniec końcem oddał nam kaucję tj. odstępne i musieliśmy wziąśc bloki na kredyt. Ale ile nas to kosztowało zdrowia!!!!!!!!!!! :zly:
 
 
mischelle22


Posted:     [ !!! ]

Abudabi - i jak Wasze mieszkanko?
Mi niestety ta Pani na Struga powiedziała, że nie zajmują się pośrednictwem w znalezieniu mieszkania :roll:
 
 
tekila

Posted:     [ !!! ]

Jak chcesz moge dać ci namiary na biuro które się tym zajmuje( a przynajmniej zajmowało rok temu) Włascicielem jest znajomy mojego misia.. Zreszta jak chcesz to najpierw się dowiem i dam ci znać
 
 
mischelle22


Posted:     [ !!! ]

Będę bardzo wdzięczna :)
 
 
Abudabi
żona swojego męża


Posted:     [ !!! ]

[quote="mischelle22"]Abudabi - i jak Wasze mieszkanko?
Mi niestety ta Pani na Struga powiedziała, że nie zajmują się pośrednictwem w znalezieniu mieszkania :roll:[/quote]

eh :(
Od ponad miesiąca dzwonimy tam co drugi dzień.
I co drugi dzień słyszymy, że na razie nic, ale żebyśmy pozostali w kontakcie i nie tracili nadziei.
I tak mi entuzjazm opada z dnia na dzień coraz bardziej :zalamany: mam wrażenie, że po ślubie, do końca życia będziemy do siebie dojeżdżali autobusem - takie nowoczesne małżeństwo :niepewny:

Dam znać jak tylko coś drgnie. Oby drgnęło.
 
 
mischelle22


Posted:     [ !!! ]

W najgorszym wypadku możecie mieszkać z rodzicami - tak jak my niestety :evil:
 
 
Abudabi
żona swojego męża


Posted:     [ !!! ]

[quote="mischelle22"]W najgorszym wypadku możecie mieszkać z rodzicami - tak jak my niestety :evil:[/quote]
:o nie kracz, matko kochana.
Z MAMUSIOM :?: :o :wink:

Trzymam za Was kciuki, daj znać jak poszło. Dobre wieści mnie podnoszą na duchu :wink: Zwłaszcza, że u nas nadal nic. Ciągle i niezmiennie ;)
 
 
gebka


Posted:     [ !!! ]

abudabi czy twój narzyczony mieszka na złotnie bo starsznie wydaje sie znajoma twarz
  
 
 
Abudabi
żona swojego męża


Posted:     [ !!! ]

[quote="gebka"]abudabi czy twój narzyczony mieszka na złotnie bo starsznie wydaje sie znajoma twarz[/quote]

[smilie=12_new.gif] hehe, tak.
Już zmieniam avatar, jak jest drań taki popularny :wink:
 
 
gebka


Posted:     [ !!! ]

nie mowie ze jest popularny poprostu tam mieszkam i tak mi sie wydawalo nie zmieniaj z mojego powodu psssss nikomu nie powiemy i jemu tez nie mow hihi
  
 
 
Abudabi
żona swojego męża


Posted:     [ !!! ]

[quote="gebka"]nie mowie ze jest popularny poprostu tam mieszkam i tak mi sie wydawalo nie zmieniaj z mojego powodu psssss nikomu nie powiemy i jemu tez nie mow hihi[/quote]
Już mu powiedziałam, wpędzę go w jakaś nerwicę lękową :D

Avatar i tak miałam zmienić, po prostu akcja się przyspieszyła :wink:
Pozdrawiam serdecznie Zdrowie! [size=7]I już nie uprawiam prywaty[/size]
 
 
gebka


Posted:     [ !!! ]

no wlasnie bo zaraz dostaniemy po uszach moze załóz swoj watek kiedy bierzecie ślub i jak ida przygotowania juz zmykam hehe
 
 
Kasjana


Posted:    Re: Mieszkanie w prywatnej kamienicy [ !!! ]

Ja mieszkam od miesiąca w prywatnej kamienicy na Sienkiewicza. Muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolona (może troche męczy mnie wchodzenie na 4piętro, bo mieszkania są wysokie, wiec moje 4 pietro jest chyba odpowiednikiem 6 w bloku). Z właścicielem idzie się dogadać, trzeba tylko płacić czynsz regularnie. Nasze mieszkanko ma 43 metry, mamy jeden pokój. Placimy 350 czynszu (w tym jest woda, w zasadzie bez ograniczeń, bo nie ma licznika), do tej oplaty dochodzi prąd który zużyjemy (obecnie płacimy za prąd 60 zł, ale za pół roku przyjdzie rozliczenie, i wtedy okaże się czy musimy coś dopłacać). Odstepnego nie płaciliśmy, ale musieliśmy zapłaćić 3600 kaucji, która w razie rezygnacji z mieszkania zostanie zwrócona. Mieszkanie musieliśmy wyremontować. Wymieniliśmy okno w pokoju, rozprowadziliśmy wodę (bo była tylko puszczona do pionu), zrobilismy podłoge w pokoju, i pomalowaliśmy ściany. Były zrobione: gładzie gipsowe, wymienione okno w kuchni, podłoga w kuchni i lazience, nowe drzwi wejściowe (niestety zwykłe drewniane)i do pokoju, nowa instalacja.
 
 
gebka


Posted:     [ !!! ]

a jak zalatwiliscie takie miszkanie poszliscie do wlascicila czy przez jakis urzad bo my tez szukamy bo jak na razie zostanie nam mieszkanie z tesciowa
 
 
Display posts from previous:   
[ REPLY ]
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron
www.foto-sobieraj.com.pl