Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Egipt
Autor Wiadomość
katia 


Wiek: 42
Dołączyła: 06 Lis 2005
Posty: 178
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 29, 2006 9:08 am   Egipt

W środę wieczorem wylatujemy w naszą mini podróż poślubną do Egiptu. Czasu na przygotowania nie mamy zbyt wiele. W związku z powyższym mam pytanie o praktyczne informacje: co warto zwiedzić ( 1, 2 propozycje), jakie leki zabrć ze sobą ( na pewno coś na niestrawność podobnie jak w Tunezji). Najbardziej jednak interesują mnie informacje dotyczace "choroby faraonów' - coś takiego obiło mi się o uszy, a nie mam niestety czasu, aby wertować dokładnie strony internetowe.

Z góry dziękuje za wszelkie wskazówki.

Pozdrawiam Katia
 
 
pipi 


Wiek: 47
Dołączyła: 11 Lut 2004
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 29, 2006 9:24 am   

:lol: Od razu faraonów.
Ok. napiszę wszystko co wiem.
Choroba faraonów, to silna biegunka, która może pojawić się po 7 dniach pobytu.
Wynika ona z wymiany flory bakteryjnej w jelitach na inną.

Leki najlepiej kupować w Egipcie ponoć są kilka razy mocniejsze od Europejskich. Można zapytać o ich nazwę rezydentów pilota wycieczki. Ewentualnie z Polski wziąć węgiel na łagodniejsze biegunki.

?eby uniknąć choroby faraona należy pić butelkowaną wodę (nie z kranu) i niektórzy zalecają unikanie jedzenia owoców i warzyw. Zaleca się "dezynfekcję" przewodu pokarmowego coca-colą i wódką.

Ja choroby faraona nie miałam jadłam owoce i warzywa piłam codziennie trochę coli, wódkę niekoniecznie, ale raz na jakiś czas owszem :wink: . A wódkę należy wziąć z Polski bo w Egipcie z alkoholem cienko. :mrgreen:
 
 
pinia_pinia 

Dołączyła: 19 Lip 2005
Posty: 331
Skąd: Łódź
  Wysłany: Wto Sie 29, 2006 3:50 pm   

Ja wylatuje za kilka dni do Egiptu i z tego co się dowiedziałam, na zemstę faraona leki kupować tylko w Egipcie, w pierwszej- lepszej aptece (sa przystosowane do tamtejszej flory bakteryjnej). Co do zwiedzania to jest tego ogrom. Myslę, że podstawą jest Luxor, Kair (piramidy), Assuan, Dolina Królów.
 
 
madziagrz 

Dołączyła: 28 Sie 2006
Posty: 1
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sie 30, 2006 12:43 pm   

Egipt fajne miejsce na spędzenie podróży poślubnej.Warto skorzystać z ofert biur podróży i zwiedzić ile się da. Moja rada aby skorzystać z biur podróży już na miejscu (taniej a warunki te same).Co do różnego rodzaju klątw to rzeczywiści mogą dopaść w najmniej oczekiwanym momencie. A leki my mieliśmy nasze Polskie i jakoś daliśmy radę. Nie wiem na jak długo wyjeżdżacie ale polecam rejs po Nilu. Super przeżycia i niezapomniane chwile.


Udanej wyprawy :)
 
 
pinia_pinia 

Dołączyła: 19 Lip 2005
Posty: 331
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sie 30, 2006 1:25 pm   

Ja jadę właśnie na rejs .... :drinkuje: Odliczam już dni... Do tego jeszcze 7 dni w tym hotelu:

http://www.selectours.com...rt-gallery.html

[smilie=122_new.gif]
 
 
sylwia 


Wiek: 43
Dołączyła: 16 Lut 2006
Posty: 507
Skąd: Toruń
Wysłany: Sro Sie 30, 2006 3:04 pm   

Bajeczna ta wasza wycieczka,cudna :D
 
 
ancia19 

Wiek: 43
Dołączyła: 24 Lip 2006
Posty: 198
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sie 30, 2006 8:31 pm   

Pinia, Desert Rose to bardzo fajny hotel, na pewno będziecie zadowoleni :)
Weźcie tylko kremy z mocnymi filtrami, bo w Egipcie można się mocno poparzyc nawet w marcu...
Ja lecę też za prawie 2 tyg, a dokładnie 12-go września, ale tylko na tydzien do Sharm el Sheikh :) z mamą ;)

[ Dodano: Sro Wrz 06, 2006 8:10 pm ]
Pinia, w końcu lecę też do Hurghady i też do Desert Rose :) Ja tam będę w dniach 13-20 września a ty? Chyba później troszkę?
_________________
Nasz najpiękniejszy dzień: 25.08.2007
 
 
 
Paula-S 


Wiek: 40
Dołączyła: 25 Sie 2006
Posty: 102
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 26, 2006 8:29 pm   

Pinia i ancia bardzo Was proszę zdajcie relację po powrocie i powiedzcie gdzie najlepiej wybrać się do Egiptu. Wybieram się tam w podróż poślubną, ale jeszcze nie byłam więc nie orientuje się gdzie byłoby najlepiej. A wiadomo, że najlepsze miejsca to sprawdzone miejsca :mrgreen:
_________________
Mężatka od 09.06.2007r. :]
 
 
katia 


Wiek: 42
Dołączyła: 06 Lis 2005
Posty: 178
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 27, 2006 9:20 am   

Wszystko zależy na jak długo jedziesz.
Najlepiej wybrać się na rejs po Nilu- wtedy zwiedzisz wszystko od A do Z.
 
 
Paula-S 


Wiek: 40
Dołączyła: 25 Sie 2006
Posty: 102
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 27, 2006 9:41 am   

Wybieramy się tam na jakieś dwa tygodnie, może trzy jak damy radę czasowo. Zależy nam aby zwiedzić Kair i dobrze wypocząć w jakimś hotelu blisko plaży. :drinkuje:
_________________
Mężatka od 09.06.2007r. :]
 
 
katia 


Wiek: 42
Dołączyła: 06 Lis 2005
Posty: 178
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 27, 2006 9:46 am   

Kair zwiedzić warto.
Z innych atrakcji zdecydowanie polecam nurkowanie na rafach ze sprzętem (nie tylko z rurką), bo widoki są niesamowite.
 
 
ancia19 

Wiek: 43
Dołączyła: 24 Lip 2006
Posty: 198
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 28, 2006 4:41 pm   

Hurghada jest lepszą bazą wypadową do wycieczek fakultatywnych (Luxor, Kair). Rafy dą jednak ładniejsze w okolicach Sharm el Sheikh (jest park narodowy Ras om Seed - reeeewalacyjne rafy z mnóstwem rybek). Hotel na pewno bierzcie 4/5 gwiazdek. Jeżeli chodzi o Sharm to hotele są nowsze i hotel 4**** bedzie na pewno OK. W Hurghadzie uważajcie, bo niektóre hotele sa już stare i można się naciąć. Jeżeli chodzi o HRG to dobre hotele jakie znam to: Golden5 (ale tylko Main Building), Grand Azur, Sindbad (super All Incl.), Sea Star. Jak będziecie mieć pytania to chętnie pomogę :)
_________________
Nasz najpiękniejszy dzień: 25.08.2007
 
 
 
Paula-S 


Wiek: 40
Dołączyła: 25 Sie 2006
Posty: 102
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 28, 2006 6:20 pm   

Dzięki za informacje. Mój narzeczony upiera się przy Sharm el Sheikh więc pewnie tam polecimy. Jeśli znasz w sharm jakieś fajowe 5-cio gwiazdkowe hotele to chętnie sprawdze ich ofertę. :mrgreen: Wole po prostu wybrać miejsce, w którym ktoś był i się nie zawiódł. A kiedy najlepiej jest rezerwować miejsca w hotelach, już teraz czy nie ma co się śpieszyć? My chcemy lecieć tam pod koniec czerwca lub na początku lipca przyszłego roku.
_________________
Mężatka od 09.06.2007r. :]
 
 
pipi 


Wiek: 47
Dołączyła: 11 Lut 2004
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 29, 2006 8:47 am   

Ja byłam w Sharm w hotelu Amar Sina, hotel jest ***, ale wg mnie jest rewelacyjny i nie trzeba nic więcej. POkoje z działającą regulowaną klimatyzacja , telewizor, lodówka, sprzątane codziennie i do tego rewelacyjne jedzonko (później byłam na rejsie po Nilu i nigdzie już tak dobrze nie karmili). Jedyny minus, to odległość do plaży, dość duża, ale za to z ponoć z najładniejszą rafą ;) . Dojazd taksówką nie jest drogi 5-10 ichniejszych dolarów (zależy do ilu stargujesz)

Musicie się liczyć z tym że im więcej gwiazdek tym w środku, ceny napoji i innych rzeczy są wyższe.
 
 
katia 


Wiek: 42
Dołączyła: 06 Lis 2005
Posty: 178
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 29, 2006 9:03 am   

W kwestii wyboru hotelu proponuję odwiedzić stronę www.wakacje.pl - pod ikoną hotele są opinie na temat wielu, nie tylko w Egipcie.

W kwestii ilości gwiazdek, radziłabym się raczej nie nastawiać na zbytnie luksusy. Ja byłam w Sindbad Aquapark, niby 4 i pół gwiazdki, ale ja dałabym słabe 4 - wparwdzie hole cudowne, mnóstwo restauracjii ogólnie,jedzenie dobre, fajne animacje, tym bardziej,że my mieliśmy ultra all, ale co do pokoi, a w szczególności łazienek miałam duże zastrzeżenia - standard 3.

Pozdrawiam Katia
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Pią Wrz 29, 2006 1:55 pm   

Pipi a podobno ten hotel (Amar Sina) dowozi na plażę busem. Jak to jest?

p.s. nie wybrałabym hotelu 2 km od plaży :)
 
 
 
pipi 


Wiek: 47
Dołączyła: 11 Lut 2004
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 29, 2006 3:09 pm   

Tak dowozi, ale polega to na tym że jedzie 2 x dziennie w jedną i drugą stronę i koniec (tzn. częstotliwości dokładnie nie pamiętam, ale to była tego rzędu wielkość).
Korzystałam z reguły w jedną z tych stron a w drugą pieszo (jeśli był wieczór), albo taxi.

Plaża jeśli chodzi o leżakowanie to bardzo bylejaka, jedzie się tam głównie po to by siedzieć w morzu i rybki oglądać -leżakuje się i czyta książki w hotelu przy basenie.

Ogólnie mogę powiedzieć, że do Hurghady jedzie się z dzieckiem, które musi mieć plażę (niech ktoś mi teraz powie, że dziecko nie ogranicza ;) ), a do Sharm jeśli chce się mieć ładne widoki w wodzie, bo plaż ładnych tu raczej nie ma i o spacerach brzegiem morza można zapomnieć - więc odległość hotelu od morza wg. mnie jest drugorzędna w tej sytuacji, ale to zależy wiadomo różne są preferencje.
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Pią Wrz 29, 2006 3:12 pm   

To ja razej do Hurgady :roll: choć ponurkowac lubię, to jednak plaża musi być
 
 
 
pipi 


Wiek: 47
Dołączyła: 11 Lut 2004
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 29, 2006 3:28 pm   

Jeśli mogę trochę poprzekonywać, to ja jednak wolę Sharm, pływanie jak w akwarium z rybkami w otoczeniu koralowców wynagradza wszelkie niedogodności związane z plażą.
I nikt tu nie mówi o nurkowaniu, wystarczy fajka i rurka oraz opcjonalnie płetwy.

Ci co nurkują też mają swoje informacje i wiedzą gdzie jechać ;) i niekoniecznie jest to Sharm :mrgreen:
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Pią Wrz 29, 2006 3:38 pm   

Tyle, ze ja nie nurkuję profesjonalnie ;) więc info dla wtajemniczonych do mnie nie dociera... hhiihih
Jednak wolę nawet jako amator wybrać aqualung (nie wiem czy tak to się pisze)

jednak te 2,5 km jak oglądałam Amar Sinę wydało mi się dużo. Apropos - chyba właśnie dlatego ten hotel ma 3 gwiazdki - ż ejest tak daleko od moża. Bo wszystko inne podobno ma spoko. Czy nie? :roll: :wink:
 
 
 
pinia_pinia 

Dołączyła: 19 Lip 2005
Posty: 331
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Wrz 30, 2006 12:01 pm   

Dziś wróciliśmy z cudownej podróży po Egipcie :) Będą zdjęcia i dłuższa relacja, ale musicie poczekać :) Powiem tylko, że rejs po Nilu był fantastyczny. Można było zobaczyć prawdziwy Egipt, a nie ten na pokaz, dla turystów (np. Hurghada ).
 
 
Magda2 


Dołączyła: 09 Lut 2006
Posty: 209
Skąd: ...
Wysłany: Sob Wrz 30, 2006 7:55 pm   

Pinia, bardzo fajne zdjecia :D
Mnie tez sie marzy :buja w oblokach:
 
 
pinia_pinia 

Dołączyła: 19 Lip 2005
Posty: 331
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Paź 01, 2006 12:37 pm   

Tu jest Nasz krótki fotoreportaż z podróży po Egipcie :)

GALERIA


P.S. Galerię oglądać najwygodniej na trybie pełnoekranowym.
Ostatnio zmieniony przez pinia_pinia Nie Paź 01, 2006 5:55 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Magda2 


Dołączyła: 09 Lut 2006
Posty: 209
Skąd: ...
Wysłany: Nie Paź 01, 2006 1:00 pm   

Oooo, to jeszcze bardziej mi sie marzy :D
Przepiekne zdjecia :D
A fotoreportaz wcale nie jest taki krotki :mrgreen:
 
 
Paula-S 


Wiek: 40
Dołączyła: 25 Sie 2006
Posty: 102
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Paź 01, 2006 1:03 pm   

Pinia suuuper suuuuper zdjatka ! :D Tak sobie wyobrażam moje wycieczki po Egipcie :rotfl: . Czy możesz mi napisać jakieś szczegóły, czy wszędzie, w każdym hotelu organizują coś takiego, a jak nie to gdzie załatwiać??? Już się nie mogę doczekać... :hyhy:
_________________
Mężatka od 09.06.2007r. :]
 
 
mls 

Wiek: 39
Dołączyła: 04 Paź 2006
Posty: 112
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Paź 07, 2006 11:31 am   

:D Ja z moin K. też wybieramy się do Egitpu. Jest to spowodowaane moimi zainteresowaniami i dlatego mój K. się zgodził. My wybieramy się na wycieczkę pt: " Egipt w przekroju". Jest to rejs statkiem wzdłuż Nilu. Więc ze zwiedzaniem poszczególnych zabytków i miejscowości nie będzie problemu. Wybieramy opcje ALL INC. i hotel 5* + wycieczki fakultatywne. Więc całość nie będzie tania. Nasza podróż będzie trwała 14 dni. :D
 
 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Nie Gru 30, 2007 3:46 pm   

hmm...my może się zdecydujemy na podróż poślubną do Egiptu-jak finanse pozwolą.. :] może wkleiłybyście jakeiś fotki z podróży do Egiptu? bo te linki podane przez Was nie działają, a tutaj żadnej fotki nie widać :( będę wdzięczna... 8)
 
 
SYLWECZKA 


Wiek: 39
Dołączyła: 01 Paź 2007
Posty: 680
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sty 01, 2008 7:05 pm   

Nam też marzy się podróż poślubna do Egiptu :) Zobaczymy na co będziemy mogli sobie pozwolić finansowo! Może napiszecie o swoich doświadczeniach z Egiptu, możecie polecić konkretne biura podróży, hotele... :)
_________________
 
 
klarysa 

Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 895
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 03, 2008 4:30 pm   

my chyba tez skonczymy w egipcie. mialo byc cos bardziej egzotycznego i odleglego, ale finanse zdecydowanie nie pozwola po slubie. moj narzeczony bardzo chce tam pojechac, chyba mu ulegne ;) mysle, ze rejs to najlepsza opcja. prosze o nazwy polecanych przez was biur organizujacych takie wypady :)
 
 
Emi 


Wiek: 38
Dołączyła: 25 Cze 2007
Posty: 524
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 03, 2008 6:02 pm   

My też planowaliśmy podróż poślubną do Egiptu :)
Chociaż ostatnio była mowa o Paryżu, Nowej Zelandii...
Tak naprawdę nie wiem gdzie pojedziemy, za często zmieniamy zdanie :)
Na szczęście mamy jeszcze trochę czasu.
_________________

 
 
 
juliazuk 


Wiek: 42
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 336
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: Wto Sty 08, 2008 2:37 pm   

My jedziemy do Egiptu!!! Z rejsem po Nilu. Oby tylko wszystko się udało...
_________________




9.08.2008 r.
 
 
askapi 

Wiek: 45
Dołączyła: 01 Kwi 2007
Posty: 166
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sty 15, 2008 12:30 am   

Emi ja i mój A. też tak czesto zmieniamy zdanie względem naszej podrózy poślubnej. Tyle jest cudownych miejsc, w które fajnie byłoby pojechac z tak romantycznej okazji :buja w oblokach:
_________________

 
 
 
magda26 
Żona i mama :)


Wiek: 43
Dołączyła: 26 Lut 2007
Posty: 338
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sty 15, 2008 2:26 pm   

A my właśnie wczoraj wykupiliśmy wycieczkę :hurra: (troszkę spóźnioną jak na podróż poślubną, ale lepiej późno niż wcale :) ).
Jedziemy z biura Alfa Star, polecanego przez znajomych. Wybraliśmy region Hurghada i hotel Sunny Days (wcześniej SunRise). Właśnie mam chwilkę i krążę po necie w poszukiwaniu informacji i powiem szczerze,że mam mieszane uczucia...z jednej strony chwalą jak mogą a z drugiej...masakra. Wiem,że ludzie są różni i to co dla jednego jest ok dla drugiego jest nie do przyjęcia. Ale patrząc także na opinie o innych hotelach,to też są one różne...no i jak tu dobrze wybrać??
Wybraliśmy też ten hotel, dlatego,że termin akurat był ten co sobie zaplanowaliśmy i wylot jest z Łodzi, a to też jest duży +.
Teraz tylko odliczanie i prośba o jeszcze jakieś rady :)
_________________


 
 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Wto Sty 15, 2008 2:45 pm   

a byłaś na www.forum.wakacje.pl ? ja zawsze korzystam z tego forum zanim wybiore jakis wyjazd, hotel,wycieczkę... a kiedy jedziecie i na ile? i ile Was taki wyjazd wyniósł jesli mozna wiedzieć? macie all inclusive, HB czy bez wyżywienia? masz jakaś stronkę tego hotelu?
 
 
magda26 
Żona i mama :)


Wiek: 43
Dołączyła: 26 Lut 2007
Posty: 338
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sty 15, 2008 3:27 pm   

Byłam na tej stronce i właśnie ona troszkę mnie przeraziła.
Tu jest ten hotel:
http://www.wakacje.pl/ofe...erminy=13655130

My zapłaciliśmy po 2850 zł (All inclusive) + na miejscu wycieczki fakultatywne (Kair ok 230 zł, Luksor też coś ok 230, Jerozolima ok 800 zł i chcemy też safari z przejażdżką kładami ok 180 zł od osoby) i na pewno coś jeszcze wymyślimy znając nas. Także troszkę nas to będzie kosztowało (ale to jedyna taka podróż i raczej nie prędko wybierzemy się w coś podobnego, dlatego chcemy ten wyjazd wykorzystać na maxa).
Wyjazd mamy 6 marca i urlopujemy się przez okrąglutkie 2 tygodnie :razz:
_________________


Ostatnio zmieniony przez magda26 Wto Sty 15, 2008 3:31 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Wto Sty 15, 2008 3:36 pm   

super jak dla mnie! a powiedz mi co sie ludziom nie podoba w tym hotelu (nie chce mi si,e szukać opinii), jakbys mogła mi strescić w skrócie... bo jak patrze na fotki to rewelacja, cóż można chcieć więcej?

spojrzalam na te opinie na stronie ,ktora podałas, jak dla mnie najbardziej przeszkadzałoby mi to, że jest daleko do mista i że nie ma gdzie wyjśc wieczorkiem... poza tym nie widze w tym hotelu nic zlego :]
 
 
magda26 
Żona i mama :)


Wiek: 43
Dołączyła: 26 Lut 2007
Posty: 338
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sty 15, 2008 7:55 pm   

Trochę ochłonełam po przeczytaniu tych opini i stwierdzam,że jaki byśmy hotel nie wybrali zawsze znajdzie się grupa osób, która będzie miała jakieś ale...rozmawiałam też z panią z biura (okazało się,że to znajoma kolegi z pracy,wykonał telefon i pogadałyśmy :) ) i uspokoiła mnie, owszem nie daje gwarancji,że wszytko będzie w 100% super, ale nikt mi jej nie da.
Także nie będę się zamartwiać na zapas, to nasza podróż poślubna, wymarzona więc zamierzamy się nią cieszyć :)

p.s. podobnie było z opinią o sali weselnej, też marwtiliśmy się,gdyż sporo osób wyraziło negatywne opinie, a okazało się,że na lepszą sale nie mogliśmy trafić :)
_________________


 
 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Wto Sty 15, 2008 8:51 pm   

mysle, że możesz byc spokojna... jeśli Wy będziecie pozytywnie nastawieni to na pewno będzie ok... ja też byłam na takim wypoczynku i powiem Ci, że dla nas on był rewelacyjny, a ozywiście znaleźli się i tacy , którzy narzekali i sami sobie szukali dziury w całym... mam nadzieje, że zdasz tutaj relacje z wyjazdu jak tylko wrócisz i wkleisz jakieś ciekawe fotki :) życzę Ci udanego wypoczynku i trzymam kciuki abyście wrócili zadowoleni...

P.S.
Ale Wam zazdroszcze... :roll:
 
 
magda26 
Żona i mama :)


Wiek: 43
Dołączyła: 26 Lut 2007
Posty: 338
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 16, 2008 11:17 am   

Nie dziękuję, by nie zapeszyć :) a relację i fotki z pewnością zamieszczę.
I napiszę Wam jedno:
" jeśli czegoś gorąco pragniecie to cały wszechświat działa potajemnie by udało Wam się to osiągnąć...".
życzę wszystkim młodym parom by udało im się wyjechać w wymarzone podróże ślubne, my musieliśmy poczekać na swoją kilka miesięcy, ale w końcu i na nas przyszła kolej :)
_________________


 
 
 
superbuzia 


Wiek: 43
Dołączyła: 02 Mar 2007
Posty: 83
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 17, 2008 7:08 pm   

My bylismy dzisiaj podpisac umowe :) Jedziemy do Egiptu do Hugardy :) Slub mamy 14 czerwca a w nasza podroz jedziemy we wrzesniu na dwa tygodnie . A w lipcu bedziemy mieli mini podroz nad morzem w Polsce (tydzien)
_________________

 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Czw Sty 17, 2008 8:11 pm   

no tp super....tylko pozazdrościc... a z jakiego biura podróży lecicie jesli mozna wiedziec?
 
 
Agha
[Usunięty]

Wysłany: Pią Kwi 11, 2008 3:15 pm   

Powiem jedno, Egipt to jedno z najwspanialszych miejsc na ziemi, oczywiście dla ludzi kochających zwiedzanie. Byłam 5 lat temu w Hurgadzie przez 2 tygodnie z wycieczkami: Kair, rejs po Nilu (Luxor - Aby Simbel), nurkowanie na rafie - bajka, najwspanialsza podróż życia.

Chętnie pojechałabym tam jeszcze raz. Ktokolwiek wybiera miedzy Egiptem a innym miejscem mówię Egipt.
 
 
Dorotka847 


Wiek: 39
Dołączyła: 19 Gru 2007
Posty: 426
Skąd: łódź
Wysłany: Czw Kwi 17, 2008 5:24 pm   

Też myslimy nad Egiptem bo w pażdzierniku to juz ciężko o ciepełko w innych miejcach (w osiągalnych dla nas cenach). Boje sie tylko że podobno w Egipcie jest tylko hotel i hotel i nic wiecej :( na wycieczki autobus eskortuje wojsko i nie bardzo można pospacerować po miescie. Do tego plażde są nie za łądne :( to tyle wiem ze słyszenia i nie podoba mi sie to za bardzo wiec może ktos kto tam był nie dawno opowie jak jest :? Dodam że nie jestem bardzo wymagającym turystą jesli chodzi o hotel ale nie lubie sie nudzic i siedziec cały czas w jednym miejscu :)
_________________
 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Czw Kwi 17, 2008 5:33 pm   

nie z tym wojskiem to juz lekka rpzesada :o ja byłam w Turcji, tez rozne rzeczy opowiadali, ze Arabi itd a my kurde wracalismy w srodku nocy, kazdy robil co chcial i nikt w zyciu niee e pomysla,aby chociaz spojrzec krzywo na kogokolwiek...pierwsze slysze ze w Egipcie trzeba siedziec w hotelu bo strach gdzies wyjsc :] (choc sama nie bylam jeszcze)
 
 
Agha
[Usunięty]

Wysłany: Czw Kwi 17, 2008 5:40 pm   

Dorotko, tam gdzie ja byłam, a byłam w Hurgadzie nie było problemu aby pochodzić po mieście. Owszem, jeżeli hotel jest położony w turystycznym miejscu, każdy jest swobodny.
Prawda, wycieczka do Kairu wygląda tak, że około 4 nad ranem zbiera się karawana, eskortowana przez wojsko. Nie jeździ się samotnie, jest to niebezpieczne.
Tak naprawdę chyba nie ma bezpieczniejszego miejsca, o turystę dbają jak o nadpęknięte jajo ;-)
Plaża? My byliśmy w hotelu z gigantycznym ogrodem, w nim stały bungalowy - osobiście polecam, to jest lepsze od pokoju hotelowego. Ogród dochodził aż do plaży, przed wejściem na plażę był duży basen z barem wodnym - tak wygląda większość hoteli. Co do samej plaży, cud miód piasek to to nie jest, na brzegu jest dużo skamienielin pozostałości po rafach etc. Jest jednak wyznaczone miejsce do wchodzenia, wysypane piaseczkiem. Woda bajeczna, ale najlepiej od razu pływać, albo wejść ciut głębiej wtedy jest już piasek pod stopami. Oczywiście każda plaża jest inna. Ale na każdej musi być wysypane piaskiem miejscem dla dzieci oraz wejście do wody.
Dziś nawet byłam w biurze podróży podpytać się o ciekawą podróż - najtańsze są Tunezja i Egipt. Chyba wrócę do tego cudnego kraju.
 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Czw Kwi 17, 2008 5:44 pm   

zależy od BP ale aj sie dowiadywałam to najtansza jest Turcja i Bułgaria :) Egipt owszem i jest tani ale bez wyzywienia :) za wyzywienie all dopłaca sie minimum 600zł od osoby i to w kazdym prawie oferowanym hotelu... przynajmniej te hotele ktore my przegladalismy tak mialy...i wtedy juz nie wygladalo to tak tanio :| a w Turcji z all mozna wypoczac za ta sama cene co w Egipcie bez wyzywienia... no ale wybor oczywiscie do Was nalezy :)
 
 
Dorotka847 


Wiek: 39
Dołączyła: 19 Gru 2007
Posty: 426
Skąd: łódź
Wysłany: Czw Kwi 17, 2008 5:50 pm   

ja też byłam w Turcji i jestem zachwycona i wiem że nie było problemów ze spacerowaniem po miście i nikt nie zaczepiał a Turcy wszscy z którymi miałam do czynienia byli mili :) Problem w tym ze osoba która nam zachwalała Turcje właśnie odradzała Egipt z powodów o których pisałam czyli ze jest niebezpiecznie poza terenem hotelu.
Ehhh takie tam mam wątpliwości :kwasny: Agha jaki hotel opisujesz to sobie poczytam o nim na wakacjach?
_________________
 
 
Agha
[Usunięty]

Wysłany: Czw Kwi 17, 2008 6:07 pm   

hmm, żebym to ja pamiętała... poszukam, może gdzieś sobie zapisałam na pamiątkę :-)

[ Dodano: Czw Kwi 17, 2008 7:10 pm ]
Chyba Helnan Regina, teraz podobno nazywa się Royal Regina
 
 
fewka 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Mar 2008
Posty: 196
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 17, 2008 9:30 pm   

Powiem tyle byłam dwa razy w egipcie w hurgadzie i w sharmie...Do hurgady nigdy w życiu bym nie wrociła...
Miasto pelne spalin samochodów nie można przejsc na drugą strone ulicy tragedia...
Sharma -cudowna spokojnie miło, można pospacerowac po miescie...

W Egipcie jest bezpiecznie!!!!!Wszędzie wojsko ma piecze nad turystami.....
Nie pozwolą sobie na kolejne ataki gdyz egipt żyje z turystyki.....!!!!!!
_________________
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Pią Kwi 18, 2008 8:47 am   

Wiem jedno - nawet jeśli ktoś by mi zapłacił ;) - nie wybiorę się do Egiptu. Mimo, że jestem historykiem. :lol: Dlaczego? Na wakacjach cenię sobie swobodę. Uwielbiam zwiedzać na własną rękę, wziąć samochód i pojechać gdzie mam ochotę. Nie jeżdzę na wycieczki fakultatywne. Wiem, że w Egipcie jest tak jak pisze Agha :
Agha napisał/a:

Prawda, wycieczka do Kairu wygląda tak, że około 4 nad ranem zbiera się karawana, eskortowana przez wojsko. Nie jeździ się samotnie, jest to niebezpieczne.


Sorry, to nie dla mnie. :roll:
No i po drugie urlop tam gryzie się z moimi poglądami, podobnie jak wiele innych ubogich krajów gdzie panuje zamordyzm, a gdzie kwitnie turystyka (np. Tunezja, z dalszych to Kuba, Domininikana, na wschód Chiny, Tajlandia, Wietnam, itd.). Po prostu nie potrafię wylegiwać się przy basenie (lub wydzielonej plaży...) z drinkiem w łapce, a 100 metrów dalej (za murem, bo turyście mają enklawę...) dziecko żebrze z głodu lub umiera na ulicy...
Wiem, może dla niektórych moje nastawienie odbierane być jako radykalne (a nie jest), ale na urlop pod tytułem "Wylegiwanie się na plaży" jest wiele pięknych miejsc w krajach o bliższym mi ustroju i bez łamania praw człowieka. A jeśli chodzi o zwiedzanie - życia mi nie starczy (i pieniędzy ;) ), żeby zobaczyć to co chcę w Europie. Bez pstryknięcia fotek pod piramidami się obędę. :wink:

fewka napisał/a:
W Egipcie jest bezpiecznie!!!!!Wszędzie wojsko ma piecze nad turystami.....

Nie do końca. Zamachy czy porwania nie są tam jednak ewenementem. Wolę nie ryzykować (zwłaszcza jadąc z dzieckiem).
_________________
Ostatnio zmieniony przez Asiek Pią Kwi 18, 2008 8:51 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl