Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: kryszka
Pon Kwi 18, 2011 9:07 am
Kierownikowanie
Autor Wiadomość
Spontana 

Dołączyła: 11 Paź 2006
Posty: 84
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Kwi 29, 2007 8:56 pm   Kierownikowanie

Chciałabym podyskutować tutaj, o tym jaki Waszym zdaniem powinien być idealny kierownik. Jak powinien się zachowywać, jaki styl pracy i współpracy powinien przyjąć.
Jednak nie chodzi tu o marzenia a o realia. Chodzi mi o Wasze spojrzenie z perspektywy bycia tym kierownikiem.
Czy powinien totalnie się zdystansować i tak naprawdę być jednostką tylko zarządzającą?
Takie podejście niejednokrotnie scala podwładny zespół. Bo przecież mogą ponarzekać na kierownika co w jakiś sposób ich łączy :kwasny: . Ale czy przekłada się to na efektywność pracy? Tego nie wiem...
Jest jeszcze jeden plus takiego podejścia, mianowicie nie integrując się zbytnio z podwładnymi nie zostanie nigdy posądzony o faworyzowanie pracowników.
Postawienie żelaznych zasad i trzymanie się ich na pewno ułatwi panowanie nad zespołem ale co w momencie kiedy okaże się, że wprowadzone zasady nie są odpowiednie?
Oczywiście należy poddać je modyfikacjom co dla niektórych może być brakiem konsekwencji w działaniu a dla innych udogodnieniem.
Wiadomo, że nie uda się wszystkich zadowolić. Czy ma to oznaczać, że podjęte działania będą połowiczne?
Innym rodzajem kierownika byłby człowiek, który jest przyjaźnie nastawiony do otoczenia, dba lub bardzo się stara aby atmosfera w pracy nie powodowała spięć.
Tu istnieje niebezpieczeństwo, że pracownicy zaczną to wykorzystywać.
Przykładem mogą być nagminne wcześniejsze wyjścia z pracy, niekiedy lekceważenie poleceń bo przecież kierownik zrozumie...
Z drugiej strony patrząc tyrania w pracy nie służy ludziom a uśmiech może wiele zdziałać a znów naiwność nie daje efektów ale pozwala na bliższe poznanie pracowników.
Czy przełożony może być autorytetem?
Z pewnością szanowanie drugiego człowieka sprawi że podwładny będzie szanował swojego kierownika. I tu pojawia się moje kolejne pytanie :
Czy jest sens wywyższania się będąc przełożonym? Przecież tak naprawdę pracuje się na sukces jednej firmy i chyba ważniejsza jest współpraca i zrozumienie. Może tylko w sytuacjach szczególnych ważne jest by pokazać kto rządzi...

Chyba się trochę rozpisałam.. :ups:
Gratuluję tym co dotrwali do końca :mrgreen:
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl