Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
ślub cywilny - cichy czy z pompą
Autor Wiadomość
lineczka 

Dołączyła: 13 Mar 2009
Posty: 73
Skąd: łódź
Wysłany: Sob Sie 01, 2009 1:42 pm   

Powiedzmy, że rodzina jest na etapie oswajania się z tym faktem. w każdym razie to już jeden kroczek do akceptacji :]
Zazdroszczę oprawy cywilnego i wyjątkowej atmosfery. na pewno długo w głowie i sercu pozostanie.
Pozdrawiam, wszystkiego dobrego!
 
 
555 


Dołączyła: 02 Lis 2006
Posty: 1486
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Sie 02, 2009 12:23 pm   

truskawka_ja, brzmi jak bajka.. zazdroszczę.. :buja w oblokach:
_________________
 
 
darling 


Wiek: 40
Dołączyła: 14 Kwi 2009
Posty: 181
Skąd: lodz
Wysłany: Wto Sie 11, 2009 9:02 am   

My wzieliśmy skromny ślub cywilny. Byli tylko rodzice, rodzeństwo, dziadkowie i chrzestni. Potem był zorganizowany obiad w restauracji. Zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie, gdyż już wtedy trwały przygotowania do ślubu kościelnego i wesela, a sam ślub cywilny wyniknął nagle z różnych życiowych zawirowań (na początku był planowany konkordatowy, ale życie zweryfikowało nasze plany).
_________________
 
 
martitka 


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Gru 2008
Posty: 441
Skąd: :-)
Wysłany: Wto Gru 22, 2009 8:36 pm   

darling napisał/a:
My wzieliśmy skromny ślub cywilny.


My identycznie, tyle, że u nas było jeszcze mniej gości - rodzice, rodzeństwo i świadkowie, którzy byli parą (10 osób). Wszyscy wiedzieli, że rok później jest kościelny z weselem, na które zaprosiliśmy już dużo więcej osób (ponad 80 - no ale wiadomo, że zawsze przychodzi mniej)
 
 
 
Hosiole 
żonka i mamusia


Wiek: 40
Dołączyła: 26 Lut 2009
Posty: 968
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 21, 2010 10:53 am   

darling napisał/a:
My wzieliśmy skromny ślub cywilny.

Było malutko gości, tylko rodzice, dziadkowie, świadkowie i przyjaciele, którzy dowiedzieli się w ostatniej chwili. Wieczorem zrobiliśmy imprezkę dla przyjaciół u nas w mieszkaniu.
Wszyscy wiedzieli, że za 7 miesięcy będą się bawić na dużo wcześniej planowanym weselu :wink:
_________________
 
 
kropka. 

Wiek: 40
Dołączyła: 29 Mar 2010
Posty: 18
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 26, 2010 6:27 pm   

Ponieważ my zdecydowaliśmy się tylko na cywilny, ale jednocześnie liczba miejsc jest ograniczona, na samym ślubie będzie u nas ok 80 osób, a potem obiad dla rodziny i najbliższych przyjaciół na ok. 36 osób. Nie robimy wesela ze względów oszczędnościowych.
 
 
kamilla1984 

Wiek: 39
Dołączyła: 02 Sie 2010
Posty: 294
Skąd: ciuchciolandia
Wysłany: Pon Wrz 13, 2010 7:14 am   

by zdecydowalismy sie najpierw na slub koscielny ktory bedzie w 2012 r ale poniewaz zycie zweryfikowalo nasze plany 30.10.10 bierzemy slub cywilny na ktorym łącznie z nami bedzie 10 os.
_________________

 
 
 
Rzenka_86 


Wiek: 38
Dołączyła: 02 Wrz 2010
Posty: 78
Skąd: Łódż
Wysłany: Czw Wrz 23, 2010 11:10 am   

Przed nami ciężka decyzja. Również planujemy ślub cywilny i to pół roku przed ślubem kościelnym. Chyba nikogo to nie zdziwi, jeśli przyznam się, że robimy to tylko dla kredytu :-? no ale problem, kogo zaprosić- oboje chcemy by było to kameralnie- rodzice, świadkowie i my. Szampan w USC i do domu. Tylko co będzie jak pozostali się dowiedzą? Czy nie będzie masowego obrażania się? Nawet jeśli poinformujemy wszystkich, że to tylko formalność itd. to obawiam się, że nie wszyscy to zrozumieją (czyt.dziadkowie)...
_________________
 
 
niesia2708 
Kociara :)


Wiek: 38
Dołączyła: 10 Cze 2008
Posty: 2700
Skąd: Piotrków/Tomaszów
Wysłany: Czw Wrz 23, 2010 11:15 am   

Rzenka_86, u nas byli rodzice, rodzeństwo i dziadkowie. No i jeszcze kilka osób, którzy wiedzieli i dlatego przyszli. Ale cała rodzina wiedziała,że wesele i ślub kościelny są planowane później, dlatego nikogo nie zaprosiliśmy :roll: Nikt się nie obraził, raczej wielkie zaskoczenie było :razz:
_________________

 
 
 
kamilla1984 

Wiek: 39
Dołączyła: 02 Sie 2010
Posty: 294
Skąd: ciuchciolandia
Wysłany: Czw Wrz 23, 2010 11:16 am   

Nie przejmuj sie tym to ty masz byc szczesliwa a nie inni
O moim slubie nie wie nikt oprocz naszych rodzicow i swiadkow ktorymi bedzie nasze rodzenstwo. Jak soe obrazą to ich problem 2 wesel robic nie bede bo mnie na to nie stac a my poprostu chcemy wziac slub ze bylo latwiej zalatwic sprawy urzedowe, zebysmy nie musieli brac wolnego razem tylko ktores z nas no i oczywiscie dostac kredyt preferencyny
_________________

 
 
 
Rzenka_86 


Wiek: 38
Dołączyła: 02 Wrz 2010
Posty: 78
Skąd: Łódż
Wysłany: Czw Wrz 23, 2010 11:25 am   

Problem w tym, że mieszkam z dziadkami "przez ścianę"... No dobrze, zakładając że oni też będą- to są kolejne osoby. Czytam Wasze posty i coraz bliżej jestem podjęcia decyzji- najlepiej będzie, jak poinformujemy najbliższe osoby o ślubie- rodzice, świadkowie, dziadkowie i rodzeństwo. No i parę takich bliższych osób. Po prostu- niech wiedzą, ale mają świadomość, że to tylko podpisanie papieru, po którym wypijemy szampana i każdy pójdzie w swoją stronę- we wrześniu będzie wesele na 130 osób- dlatego nie możemy sobie pozwolić na dodatkowe imprezowanie po cywilnym, który jak wspomniałam- jest dla nas formalnością.
Swoją drogą- któraś z forumek napisała, że po cywilnym wyjechała z mężem- podoba mi się ten pomysł- może jakiś weekendzik w Zakopcu lub na Mazurach:)
_________________
 
 
kamilla1984 

Wiek: 39
Dołączyła: 02 Sie 2010
Posty: 294
Skąd: ciuchciolandia
Wysłany: Czw Wrz 23, 2010 11:29 am   

moim zdaniem wystarczy jak poinformujesz osoby ktore chcesz poinformowac. Jesli masz dziadkow przez sciane to mysle ze trzeba im powiedziec. Ja ze wzgledu na to ze nie kupuje specjalnie na te uroczystość kreacji nie mowie nikomu nawet znajomym powiemy im po zrobimy niespodzianke a wesele bedzie 1,5 roku pozniej o ktorym juz wszyscy wiedza
_________________

 
 
 
niesia2708 
Kociara :)


Wiek: 38
Dołączyła: 10 Cze 2008
Posty: 2700
Skąd: Piotrków/Tomaszów
Wysłany: Czw Wrz 23, 2010 11:36 am   

Rzenka_86, myślę że najbliższej rodzinie wypada powiedzieć. Ale właśnie zaznaczając, że to jest formalność, że ślub kościelny odbędzie się w planowanym terminie i dlatego nikogo nie zapraszacie teraz.
My po cywilnym mieliśmy w domu tort i szampana - rodzice, rodzeństwo, dziadkowie. W sumie było ok 10 osób.
_________________

 
 
 
kamilla1984 

Wiek: 39
Dołączyła: 02 Sie 2010
Posty: 294
Skąd: ciuchciolandia
Wysłany: Czw Wrz 23, 2010 11:40 am   

u mnie bedzie dokladnie tak jak u niesia2708, tylko dziadkow juz nie mamy :(
_________________

 
 
 
Magdzik
[Usunięty]

Wysłany: Czw Mar 17, 2011 4:45 pm   

My mieliśmy wcale nie robić ślubu cywilnego.Miał być kościelny ale zmieniliśmy z różnych przyczyn zdanie i zrobimy cywilny w małym gronie.Sami najbliżsi. Na tę chwilę wychodzi nam 10 osób. Później zrobimy imprezę w domu. A dopiero jak będziemy brać kościelny, to zaprosimy całą rodzinę i znajomych. Ale jestem takiego zdania, że osoby, które nie mogą mieć ślubu kościelnego, lub nie chcą mogą jak najbardziej zrobić ślub cywilny z dużą liczbą gości.
 
 
martitka 


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Gru 2008
Posty: 441
Skąd: :-)
Wysłany: Czw Mar 17, 2011 5:17 pm   

Magdzik napisał/a:
zrobimy cywilny w małym gronie.Sami najbliżsi. Na tę chwilę wychodzi nam 10 osób.

Tyle osób (z naszą dwójką) było na naszym cywilnym :)
 
 
 
Magdzik
[Usunięty]

Wysłany: Czw Mar 17, 2011 8:55 pm   

martitka, u nas wychodzi gości 10 osób.Z nami 12 :wink:
 
 
ineczka7 

Dołączyła: 24 Maj 2011
Posty: 36
Skąd: Poddębice
Wysłany: Pią Cze 10, 2011 12:52 am   

u mnie na cywilnym było ponad 50 osób (potem na weselu 46). Ale my mieliśmy tylko cywilny :)
 
 
olivka_ja
[Usunięty]

Wysłany: Pią Cze 10, 2011 10:22 am   

my będziemy mieć tylko cywilny a po nim wesele dla około 90-100 osób, więc to nie będzie na pewno cichy ślub, ale z pompą też nie będzie.... po prostu ślub tylko zamiast księdza- urzędnik :)
 
 
MlodaGaska 

Wiek: 46
Dołączyła: 18 Kwi 2011
Posty: 143
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Cze 10, 2011 10:38 am   

olivka_ja napisał/a:
my będziemy mieć tylko cywilny a po nim wesele dla około 90-100 osób, więc to nie będzie na pewno cichy ślub, ale z pompą też nie będzie.... po prostu ślub tylko zamiast księdza- urzędnik :)


My będziemy mieli cywilny, a wesele na max 60 osób (więcej się nie zmieści na sali :P ) :)
_________________
 
 
aggar 


Dołączyła: 07 Sty 2008
Posty: 205
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Cze 11, 2011 8:56 am   

olivka_ja a w którym urzędzie zamierzacie się pobrać ?
Bo jak czytam 90-100 osób na weselu to myślę że na samym ślubie będzie pewnie ze 130 i ciekawi mnie jak zamierzacie to ogarnąć w naszych ciasnych urzędach ... ?
_________________

 
 
MlodaGaska 

Wiek: 46
Dołączyła: 18 Kwi 2011
Posty: 143
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Cze 11, 2011 10:05 am   

aggar napisał/a:
olivka_ja a w którym urzędzie zamierzacie się pobrać ?
Bo jak czytam 90-100 osób na weselu to myślę że na samym ślubie będzie pewnie ze 130 i ciekawi mnie jak zamierzacie to ogarnąć w naszych ciasnych urzędach ... ?


Byłam kiedyś na ślubie cywilnym, na którym było ok. 100 osób. Urząd Stanu Cywilnego przy ul. Zgierskiej. 3/4 ludzi stało, ale jakoś nikt nie narzekał (to tylko 15 minut). :roll:

Panie urzędniczki też nic nie mówiły. :)
_________________
Ostatnio zmieniony przez MlodaGaska Sob Cze 11, 2011 10:06 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
olivka_ja
[Usunięty]

Wysłany: Sob Cze 11, 2011 1:12 pm   

w Zgierzu, co prawda jeszcze tam nie byliśmy ale mam nadzieję że wszyscy się zmieszczą:)
 
 
misia82 


Dołączyła: 28 Lip 2013
Posty: 133
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 13, 2013 1:11 pm   

My bierzemy ślub cywilny.....bo tak chcemy :) Ale podchodzimy do niego tak samo jak pewnie inne osoby do kościelnego :) Zaproszenia normalne są, biała sukienka jest, przyjęcie po również. Gości sporo się uzbierała, do samego USC około setki.....no bo to tak jest, jak przychodzi co do czego to lista się całkiem spora zrobiła ;) Z czego na wesele (a raczej przyjęcie ślubne) liczymy 50-60 osób. Cieszymy się każdą rzeczą jaką uda nam się załatwić, wszystko przeżywamy że hoho, na szafie wisi duuuuuża tablica-kalendarz, na której zapisujemy kiedy co trzeba załatwić/kupić/zapłacić plus do tego co udało nam się "zrobić" w danym dniu (np. zakup sukienki, butów, pierwsze zaproszenie zaniesione, zarezerwowanie terminu itp.) - myślę, że to będzie całkiem fajna pamiątka dla nas później :)
Zatem dla nas - cichy to on nie będzie raczej :D ...tym bardziej, że nasi rodzice równie mocno go przeżywają jak my i żadnego "ale" co do tego, że to cywilny (tylko) nam nie robią :) Może z wielką pompą nie będzie (bo fundusze okrojone raczej), ale na pewno nie uważamy go i nie przygotowujemy go jako "gorszy" tylko dlatego, że to cywilny :)
Każdy ślub jest ważny :) a czy cichy czy huczny.....to już zależy od innych czynników...
 
 
ola_łódź 

Dołączyła: 20 Mar 2011
Posty: 45
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 13, 2013 5:01 pm   

Nasz też był głośny... :smile: Goście się pięknie u urzędzie zmieścili (ok 150 osób). Suknia ślubna też była choć skromna, ale to dlatego, że takie lubię. Jak już pisałam w innym temacie moim zdaniem ślub to ślub. Tak naprawdę dokument jest ten sam. :)
 
 
Rusałka_Maja 


Dołączyła: 12 Kwi 2012
Posty: 3448
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 13, 2013 10:02 pm   

My też mieliśmy cywilny i cichy to na pewno nie był :smile:
Przygotowywaliśmy się do niego na półtora roku przed, suknia, smoking, biżu sala winietki motywy przewodnie, wszystko było dopracowane :)

Na ślubie było grubo ponad setka ludzi, wesele też było trochę mniejsze tak jak u misi ze względu na fundusze, ale za to na wypasie :) wszyscy do tej pory się zachwycają mimo iż minęło prawie 1m5 m-ca od ślubu :smile:
_________________


 
 
panmlody12 

Dołączył: 10 Sie 2013
Posty: 5
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto Sie 27, 2013 4:59 am   

Cywilny może być skromny ale za to Kościelny moim zdaniem powinien odbyć się z hukiem

Usunęłam reklamę. Moderatorka Asiek
Ostatnio zmieniony przez Asiek Wto Lis 03, 2015 8:05 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
monika73 

Wiek: 50
Dołączyła: 25 Wrz 2013
Posty: 21
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: Sro Wrz 25, 2013 7:17 pm   

to będzie mój drugi ślub w życiu i będzie cywilny, usłyszałam tylko informację która mnie zmartwiła, że śluby cywilne odbywają się najpóźniej o godz 16.00
_________________
pozdrawiam Monika
 
 
misia82 


Dołączyła: 28 Lip 2013
Posty: 133
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 25, 2013 7:36 pm   

monika73, my bierzemy ślub w USC na widzewie o godz. 16:30 :) fakt, że w sobotę, więc na ten dzień może mają zaplanowane dluższe godziny pracy. Bo tak w tygodniu, to pewnie udzielają ślubów w godzinach urzędowania....czyli do 16. Ale to i tak najlepiej zadzwonić do danego urzędu i się dowiedzieć :)
_________________


mój dzienniczek :) http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=16404
 
 
exoode
[Usunięty]

Wysłany: Nie Gru 01, 2013 12:55 pm   

monika73 napisał/a:
to będzie mój drugi ślub w życiu i będzie cywilny, usłyszałam tylko informację która mnie zmartwiła, że śluby cywilne odbywają się najpóźniej o godz 16.00


oj nie, na Zgierskiej są na pewno znacznie później:)
 
 
letycja 

Dołączyła: 30 Cze 2014
Posty: 6
Skąd: kraków
Wysłany: Pon Cze 30, 2014 10:25 pm   

Moi znajomi mieli bardzo skromny slub cywilny z braku pieniędzy ale było bardzo bardzo miło i uroczyście po paru latach wzieli kościelny i wtedy dla całej rodziny i znajomych zrobili duże wesele też było fajnie pamietam jak długo z młoda szukałyśmy sukienki na wesele no bo biała nie pasowała już ;) ale miło to wspominam teraz też szukam dla siebie kiecki na cywilny w sierpniu może jakiąś na sugarfree uda mi się upolować, ślub u kuzynki ma byc tylko 20 osób więc raczej kameralnie.
 
 
przykurzona 

Wiek: 32
Dołączyła: 03 Lip 2014
Posty: 2
Skąd: Lublin
Wysłany: Czw Lip 03, 2014 11:08 am   

My zdecydowaliśmy się na ślub z pompą i udało się bardzo fajnie- z resztą świeża sprawa bo minął od ślubu troche ponad miesiąc :) Ale polecamy to rozwiązanie z całych sił :)

Usunęłam link z podpisu. Moderatorka Asiek
Ostatnio zmieniony przez Asiek Pon Paź 27, 2014 4:20 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Iru 


Dołączyła: 11 Cze 2014
Posty: 587
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 07, 2014 2:25 pm   

My zapraszamy na cywilnych wszystkich, których byśmy chcieli zaprosić, bo kościelnego raczej nie zrobimy. Ale po ślubie będzie obiad. Na wesele zbytnio nas nie stać, chcielibyśmy te pieniądze przeznaczyć na co innego
_________________
Gość poproszę o wielki uśmiech :)
Chcesz zagościć u nas? Zapraszam do naszego dzienniczka remontowego ;)
 
 
pannastara 


Dołączyła: 27 Lip 2014
Posty: 82
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sie 22, 2014 12:42 pm   

dla nas cywilny będzie jedynym ślubem (z wyboru), dlatego nie zastanawiamy się nad tym, co wypada, co kto powie itp... będzie hucznie, będzie z weselem, z tłumem gości, może niekoniecznie z białą suknią (ale to tylko dlatego, że ja nie jestem przekonana do tradycyjnych ślubnych strojów).

moim zdaniem jeśli ktoś ma ochotę na welon - bardzo proszę. na karetę ze stangretem - również. za często zapominamy, że ten dzień to święto dwojga ludzi i kombinujemy, jak tu wszystkim dogodzić. o!
_________________
Mój dziennik przygotowań. Zajrzysz?
 
 
Lasiaa 

Dołączyła: 21 Kwi 2014
Posty: 9
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 25, 2014 8:04 pm   

Nas z pewnych względów również będzie czekał ślub cywilny. Nie ukrywam, że na początku było to dla mnie nie do przełknięcia, ten "urzędasowy" charakter uroczystości, krótki czas jej trwania.. ech.. Ale z perspektywy czasu widzę, że chyba trzeba dojrzec do tego, że nie można miec wszystkiego i jak się kogoś kocha, to nie ważne gdzie i jak. Ale z racji tego, że lubię wydarzenia z pompą ;) to tak właśnie będzie wyglądał nasz ślub.
Przede wszystkim zaczęliśmy od znalezienia miejsca, gdzie możliwe jest wzięcie ślubu cywilnego w plenerze, także tam, gdzie będziemy mieli wesele będzie też nasz ślub. Właśnie jestem 3 dni po zamówieniu sukni ślubnej - piękna, biała z dużym trenem - moja wymarzona :) może będę miała welon, ale nie jestem do niego przekonana. Także jak widzicie, niczego sobie nie odmawiamy, wesele będzie na 120 osób, staramy się jak najbardziej przedłużyc uroczystośc poprzez oprawę muzyczną, naprawdę się da! I już się nie mogę doczekac ;)
 
 
palacowa_n 


Dołączyła: 25 Sie 2014
Posty: 17
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 26, 2014 10:37 am   

Lasiaa, a gdzie robisz ten ślub i wesele w plenerze?
_________________
Mój dziennik - weselne party w plenerze :)
 
 
Lasiaa 

Dołączyła: 21 Kwi 2014
Posty: 9
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 26, 2014 1:19 pm   

W Starym Folwarku w Tworzyjankach :)
 
 
ewa91 

Dołączyła: 23 Sty 2015
Posty: 13
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Sob Sty 24, 2015 10:32 am   

My zdecydowaliśmy się na ślub cywilny poza Urzędem. Nie żałujemy swojej decyzji, ale wiąże się ona z niemałym zachodem. Ceremonia bez wątpienia odbędzie się w wyjątkowym miejscu. Pod uwagę bierzemy kilka. Decyzja zapadnie w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Usunęłam reklamę z podpisu. Moderatorka Asiek
Ostatnio zmieniony przez Asiek Sob Sty 24, 2015 11:19 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gomigo 


Dołączyła: 08 Maj 2015
Posty: 224
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Maj 08, 2015 8:34 am   Ślub cywilny

Ze względu na to że nikt nam się nie dołoży do ślubu i przyjęcia - postanowiliśmy zrobić skromny ślub cywilny w Łodzi. Ilość zaproszonych gości to ok. max 15 osób.

Z moich wstępnych wyliczeń wyszło już około 3 tyś. Szukamy restauracji na skromne przyjęcie weselne, obiad, tort, kawa lub herbata. Znacie może jakiś tani sklep jubilerski z obrączkami? Na razie chcę się zorientować w tym wszystkim. Jakie są terminy w Łódzkich USC? Ślub chcemy wsiąść latem a na razie zaczynamy zbierać na ślub cywilny.

Jaka sukienka dla młodej? Czy pasuje biała i skromna.
Ostatnio zmieniony przez Gomigo Pią Maj 08, 2015 8:44 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
pannastara 


Dołączyła: 27 Lip 2014
Posty: 82
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Maj 08, 2015 10:39 am   

Gomigo, jeśli chcecie wziąć ślub latem tego roku, sugeruję od razu biec do USC i rezerwować termin (musicie tam być oboje z Narzeczonym, odpisami aktu urodzenia, dowodami osobistymi i dowodem wpłaty 84 zł - wszystkie informacje znajdziesz na stronie UMŁ). zbierać kasę możecie przecież już po zarezerwowaniu terminu, bo obawiam się, że może już być różnie i niekoniecznie dostaniecie datę/godzinę, którą sobie wymarzycie. ponieważ terminy można rezerwować z półrocznym wyprzedzeniem, sporo może być już pozajmowanych.

co do obrączek - zerknij w odpowiednim wątku. Dziewczyny polecają tam tanich jubilerów.

co do sukienki - sky is the limit. pasuje wszystko, co sobie wymarzysz. przecież to Twój ślub :-)
_________________
Mój dziennik przygotowań. Zajrzysz?
 
 
Gomigo 


Dołączyła: 08 Maj 2015
Posty: 224
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Maj 08, 2015 1:50 pm   

W tym roku raczej marne szanse na uzbieranie tak dużej kasy jaką jest 3 tyś. zł. Pracuje tylko mój narzeczony, ja szukam pracy od 7 miesięcy bezskutecznie. Zajrzę w wątek obrączek. Może uda się znaleźć coś w niższej cenie niż 1200 zł za parę. Dzięki za info.
Nie wierzę, że w tak dużym mieście jak Łódź są tylko trzy USC. Nie wierzę. Macie może jakieś zdjęcia tych urzędów, jak wyglądają w środku? Czy osobiście trzeba jechać i ukradkiem zrobić zdjęcia. Ten na Bałutach faktycznie według mapy google przy zakładzie pogrzebowym się znajduje, a to nie za fajna ta lokalizacja jest.
Ostatnio zmieniony przez Gomigo Pią Maj 08, 2015 1:51 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
pannastara 


Dołączyła: 27 Lip 2014
Posty: 82
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Maj 08, 2015 2:52 pm   

Gomigo, jeśli nie w tym roku, to spokojnie. termin można rezerwować dopiero na 6 miesięcy przed planowaną datą.

nie jestem też pewna - ale nie chcę siać paniki - czy 3 tys. zł wystarczą na zorganizowanie ślubu + obiadu dla 15 osób. to oczywiście zależy od tego, jak wiele zdecydujesz się wydać na strój, bukiet, fryzurę, makijaż itp. sam obiad z alkoholem może już pochłonąć całą tę kwotę. masz pomysł na miejsce? może warto od razu dowiedzieć się, co ile kosztuje?

co do pracy - nie wiem, w jakiej "działce" szukasz, ale skoro trwa to już 7 miesięcy, chyba warto zaczepić się gdziekolwiek (sklep, knajpa)? i dalej szukać na większym luzie.

zdjęcia z urzędów z pewnością znajdziesz w necie. szczerze mówiąc, nie za bardzo wiem, jak wyglądają, bo my nie braliśmy tej opcji pod uwagę. ale są na forum wątki o najładniejszych USC!
_________________
Mój dziennik przygotowań. Zajrzysz?
 
 
Iru 


Dołączyła: 11 Cze 2014
Posty: 587
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Maj 08, 2015 7:26 pm   

Gomigo, od razu Ci powiem, że to z tymi 6 miesiącami przed to nie tak do końca. Nam równo pół roku wypadało 26 marca. Wzięliśmy na ten dzień wolne bo po prostu inaczej nie mieliśmy możliwości pojawić się razem. Okazało się że zapisy na wrzesień ruszają dopiero od 1 kwietnia, bo oni nie mają jeszcze możliwości zapisywać. I od razu mówię żebyś nie dzwoniła do USC z jakimikolwiek pytaniami tylko pojawiła się tam osobiście. Telefony wszystkich trzech łódzkich USC są obsługiwane przez callcenter - tam mają inne informacje niż w USC o czym mieliśmy niemiłą okazję się przekonać.
Co do zdjęć wklejam tutaj linki do wątków w których są zdjęcia
USC Łódź Górna http://forum.wesele-lodz.pl/viewtopic.php?t=7644
USC Łódź Bałuty http://forum.wesele-lodz.pl/viewtopic.php?t=6671
Zdjęć z Widzewa nie znalazłam na forum jak znajdę w internecie jakieś sensowne to wstawię :)

[ Dodano: Pią Maj 08, 2015 8:53 pm ]
Znalazłam zdjęcia z USC Widzew KLIK
_________________
Gość poproszę o wielki uśmiech :)
Chcesz zagościć u nas? Zapraszam do naszego dzienniczka remontowego ;)
 
 
pannastara 


Dołączyła: 27 Lip 2014
Posty: 82
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Maj 08, 2015 10:54 pm   

Iru, wiesz co, z tym call center to chyba jakaś ściema :-) kiedy wypełnialiśmy druczki byłam świadkiem jak urzędniczka odbierała telefony i rozmawiała z ludźmi. a jak odkładała słuchawkę, to mówiła w naszą stronę "no i jak tu pracować, skoro dzwonią, zamiast przychodzić". my też dzwoniliśmy wcześniej - właśnie po to, żeby dowiedzieć się, że z terminem na październik mamy przyjść od maja. i jeszcze tego samego dnia, tuż przed wyjściem, żeby się upewnić, jakie dokumenty mamy mieć ze sobą i do którego pokoju pójść. z pewnością obsługiwała nas potem ta sama osoba. no, chyba że jest jakiś wspólny numer telefonu dla wszystkich USC, ale my dzwoniliśmy konkretnie do tego przy Zgierskiej.
_________________
Mój dziennik przygotowań. Zajrzysz?
 
 
Iru 


Dołączyła: 11 Cze 2014
Posty: 587
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Maj 08, 2015 11:05 pm   

Też bym stwierdziła że ściema gdyby nie to że urzędniczka przy mnie opierdzieliła kierowniczkę call center a później dziewczyna która ze mną rozmawiała przez telefon do mnie dzwoniła z przeprosinami (nie do końca za to za co byłam najbardziej zła, ale dziewczyny nie winię). Telefony, które są podane na stronie dla każdego z USC z osobna przejęły callcenter. Tak powiedziała mi urzędniczka. Nie ważne kto odebrał - otrzymałam dwie różne informacje co spowodowało że byliśmy stratni pieniądze :/
_________________
Gość poproszę o wielki uśmiech :)
Chcesz zagościć u nas? Zapraszam do naszego dzienniczka remontowego ;)
 
 
pannastara 


Dołączyła: 27 Lip 2014
Posty: 82
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Maj 08, 2015 11:22 pm   

Iru, no to chyba byłyśmy w innych urzędach, bo "u mnie" telefony odbierała urzędniczka. a o co chodzi z wprowadzeniem w błąd? na czym straciliście? my poszliśmy do USC "na sucho", niczego wcześniej nie opłacaliśmy, dopiero po zarezerwowaniu terminu.
_________________
Mój dziennik przygotowań. Zajrzysz?
 
 
Iru 


Dołączyła: 11 Cze 2014
Posty: 587
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Maj 08, 2015 11:43 pm   

Jako że ja mam grafik od sasa do lasa a mój N pracuje do 15 wiedzieliśmy że aby dać rade iść razem trzeba wziąć wolne. Zadzwoniłam do urzędu i z trzy razy pytałam czy na pewno 26 marca możemy się zjawić aby podpisać dokumenty do ślubu cywilnego (26 marca mieliśmy pół roku do ślubu) N wziął wolne w pracy bo inaczej nie mógł, ja też wyszłam dużo wcześniej z pracy i pojechaliśmy. A na miejscu dowiedzieliśmy się że z zapisu nici bo zapisują dopiero od 1 kwietnia... Aż mi łzy stanęły w oczach normalnie ze zirytowania i zdenerwowania (czasem dziwnie reaguję). Za nieprzepracowane godiny nikt nam nie zapłcił oczywiście a nie załatwiliśmy tego co chcieliśmy. I tak poszliśmy na ugodę z Urzędniczką że zapisała nas ołówkiem ale i tak musieliśmy drugi raz jechać do urzędu. Ślub bierzemy na Zgierskiej
_________________
Gość poproszę o wielki uśmiech :)
Chcesz zagościć u nas? Zapraszam do naszego dzienniczka remontowego ;)
 
 
wesele123pl 

Dołączył: 27 Sie 2015
Posty: 1
Skąd: Polska
Wysłany: Czw Sie 27, 2015 6:55 pm   

Cywilny ślub powinien obejmować rodzinę i najbliższych przyjaciół. Cichy dla pary spokojnej lubiącej spokój spędzony razem z rodziną w najbliższym gronie. Z pompą przeważnie ślub nastawiony na dobrą zabawę w tę jedną noc w życiu. Nie ma określonej kwestii jaki ślub wybrać. Zawsze coś lub ktoś jest zależny od upodobań i charakterów pary czy rodziny.
Uzasadnienie
- domatorzy -> cichy ślub
- imprezowicze -> ślub pompa

Usunęłam reklamę z podpisu. Proszę o zapoznanie się z Regulaminem Forum. Moderatorka Dorotka_
Ostatnio zmieniony przez Dorotka_ Czw Sie 27, 2015 7:00 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kamylka 

Wiek: 37
Dołączyła: 03 Lis 2015
Posty: 12
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: Wto Lis 03, 2015 6:00 pm   

mi ten ślub cywilny trochę sprawia problemu... rodzinę mam dużą, na wesele będzie zaproszonych ok 120 osób, i oni wszyscy nie zmieszczą się w sali ślubnej w urzędzie stanu cywilnego... nie wiem teraz jak rozwiązać ten problem... czy niektórym gościom dać znać ze mają na nas poczekać przed urzędem? czy moze załatwić jakiś telebim na zewnątrz.. miał ktoś może podobny problem?
 
 
MadziaKura 


Dołączyła: 12 Lis 2015
Posty: 15
Skąd: Łódź Widzew
Ostrzeżeń:
 3/3/7
Wysłany: Czw Lis 12, 2015 12:17 pm   

Ja tak miała. Gości zaproszonych 110osób plus te co przyszły tylko na ślub. Z uwagi na to, że ślub trwa tylko ok 10min. to część gości poczekała na zewnątrz ale i tak większość weszła do środka. Można poprosić o drugą salę na złożenie życzeń jak to było u nas.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl