Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
zmniejszenie obrączek
Autor Wiadomość
Aniadamowicz 

Wiek: 42
Dołączyła: 19 Cze 2006
Posty: 138
Skąd: lodz
Wysłany: Pią Cze 22, 2007 12:21 pm   zmniejszenie obrączek

Czy można zmniejszyc obrączkę, czy jest to wykonalne jeśli od środka jest ona wygrawerowana i gdzie mogę to uczynić.

Okazało się że obrączka męża jest za duża i spada, tak to właśnie jest gdy nie wymierzymy jej odpowiednio u jubilera, my niestety mieliśmy ten problem że obsługa w Kruku niezbyt nam chciała pomóc o czym już wcześniej pisałam.
 
 
 
Ela_i_Adam 


Dołączyła: 21 Sty 2007
Posty: 860
Skąd: łódź-widzew
Wysłany: Pią Cze 22, 2007 6:47 pm   

Spróbuj u jubilera na rzgowskiej przy uniwersalu to jest chyba numer 6 ale dokładnie nie pamietam. jak się idzie od przybyszewskiego to po lewej stronie taki mały jubiler my tam zamawialiśmy obrączki i pan poprawiał nam na miejscu od reki przy odbiorze bo też sie okazało ze mimo starannego wybierania obie były za duze :) powodzenia
_________________

Kocham Cię Adasiu :) 21.07.2007!!!!!!
 
 
mischelle22 


Wiek: 42
Dołączyła: 27 Gru 2003
Posty: 1211
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Cze 22, 2007 7:55 pm   

My też zmniejszaliśmy /już po ślubie/ obrączkę męża (też mieliśmy grawer :) )
Polecam sklep/pracownię Krzysztofa Zielińskiego na Składowej 25 /blisko dw.Fabrycznego.
_________________

 
 
 
Agunia 

Wiek: 41
Dołączyła: 08 Kwi 2006
Posty: 958
Skąd: Lodz
Wysłany: Sob Cze 23, 2007 11:12 pm   

Ale numer! obraczka mojego mzea tez jest za duza i mu spada:)ale aly czas sie zastanawia czy zmniejszac, czy wtedy nie bedzie znow za cisna?Oj ci faceci:)
Aniu my tez mamy obraczki z Kruka i jesli bysmy zmniejszali to tylko tam,za darmo!!!
_________________
Agunia
 
 
Aniadamowicz 

Wiek: 42
Dołączyła: 19 Cze 2006
Posty: 138
Skąd: lodz
Wysłany: Pon Cze 25, 2007 11:52 am   

Agunia, bardzo Ci dziekuje za info. Faktycznie w Kruku zmniejszą nam obrączke gratisowo. Tym razem ominiemy salon w galerii i udamy się na Piotrkowską. Jeszcze raz dziękuje Ci za cenną informację :)
 
 
 
Agunia 

Wiek: 41
Dołączyła: 08 Kwi 2006
Posty: 958
Skąd: Lodz
Wysłany: Pon Cze 25, 2007 9:42 pm   

Aniu ciesze sie ze informacja okazla sie pomocna:0 mam nadzieje ze w salonie na Piotrkowskiej atmosfera bedzie o wiele milsza niz w Galerii
_________________
Agunia
 
 
Sylwiam 

Dołączyła: 03 Wrz 2008
Posty: 70
Skąd: Konstantynów Łódzki
Wysłany: Sro Cze 03, 2009 10:44 am   

Grawer nie przeszkadza, ale jeśli macie obrączki z jakimiś kamieniami, to niestety nie można zmienić ich rozmiaru (chociaż podobno w salonach jubilerskich mówią klientom, że można). Żeby zmienić rozmiar, trzeba wyjąć kamień i ponownie przetopić złoto, a to już niestety kosztuje.
_________________
Sylwia
 
 
agnese 


Dołączyła: 18 Paź 2009
Posty: 15
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lis 16, 2009 7:37 pm   

Hej Dziewczynki!
No właśnie-ja mam taki dylemat związany z wyborem obrączek i ich potem ewentualną zmianą rozmiaru: byłam dzisiaj u jubilera i zaskoczył mnie pewną sprawą. Otóż powiedział, że jeśli w obrączce są brylanty (a w mojej będą 3 brylanciki umieszczone obok siebie pod skosem ) to wtedy nie ma możliwości powiększania ani zmniejszania rozmiaru!!!???!!! Czy któraś z Was o tym słyszała??? Bo mnie to totalnie zaskoczyło-przecież tyle teraz jest robionych obrączek z brylantami i nie wierzę, by niemożliwa była zmiana ich rozmiaru...
I drugie pytanie-jak myślicie - czy takie połączenie żółtego i białego złota również może dodatkowo wpłynąć na niemożliwość dokonania zmiany rozmiaru???
Będę wdzięczna za informacje czy sugestie :)

_________________
 
 
owieczka_foto 
Firma


Dołączyła: 28 Paź 2007
Posty: 452
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lis 16, 2009 7:57 pm   

agnese napisał/a:
Otóż powiedział, że jeśli w obrączce są brylanty (a w mojej będą 3 brylanciki umieszczone obok siebie pod skosem ) to wtedy nie ma możliwości powiększania ani zmniejszania rozmiaru!!!???!!! Czy któraś z Was o tym słyszała???

to samo usłyszelismy w A&A dlatego zdecydowaliśmy się na cyrkonie.
Ostatnio zmieniony przez owieczka_foto Pon Lis 16, 2009 7:57 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ART DECO JUBILER 
Firma


Dołączył: 12 Gru 2009
Posty: 286
Skąd: Siedlce
Ostrzeżeń:
 2/3/7
Wysłany: Pią Lut 19, 2010 4:04 pm   

Niestety to prawda. Jeżeli na obrączce występują drobne elementy brylantu to aby ja zmniejszyc trzeba go najpierw wyjąć,nie będzie się potem do niczego nadawał...
 
 
diatoma 

Dołączyła: 19 Kwi 2010
Posty: 8
Skąd: łódzkie
Wysłany: Pon Kwi 19, 2010 10:11 pm   

niestety tak jest, to też zmąciło mój wybór obrączki. Na stronie apartu jest napsiane że w przypadku obrączek z brylancikiem, cyrkonia lub łączonym złotem białe żółte, nie ma możliwości zmiany rozmiaru!!!! Nie oszukujmy się al e te obrączki kosztują, i szkoda żeby za 5 lat trzeba było kupować nowe. nie wiem co teraz zrobić.
_________________
ślub 18.09.2010
 
 
ART DECO JUBILER 
Firma


Dołączył: 12 Gru 2009
Posty: 286
Skąd: Siedlce
Ostrzeżeń:
 2/3/7
Wysłany: Wto Maj 18, 2010 6:01 pm   

Może wybierz po prostu inne obrączki,inny wzór?? Te z elementami kamieni szlachetnych nie są najtańsze i rozmiar trzeba dobrac naprawde bardzo rozsadnie.
 
 
M_and_M 
Michałowa :)


Wiek: 43
Dołączyła: 03 Sie 2010
Posty: 563
Skąd: teo, widzew
Wysłany: Sro Cze 29, 2011 9:31 am   

agnese napisał/a:
Otóż powiedział, że jeśli w obrączce są brylanty (a w mojej będą 3 brylanciki umieszczone obok siebie pod skosem ) to wtedy nie ma możliwości powiększania ani zmniejszania rozmiaru!!!???!!! Czy któraś z Was o tym słyszała??? Bo mnie to totalnie zaskoczyło-przecież tyle teraz jest robionych obrączek z brylantami i nie wierzę, by niemożliwa była zmiana ich rozmiaru...


Sylwiam napisał/a:
jeśli macie obrączki z jakimiś kamieniami, to niestety nie można zmienić ich rozmiaru (chociaż podobno w salonach jubilerskich mówią klientom, że można). Żeby zmienić rozmiar, trzeba wyjąć kamień i ponownie przetopić złoto, a to już niestety kosztuje


teoria sobie a życie sobie. na szczescie :D mam dokladnie takie obrączki, jak opisała agnese - 3 brylanciki po skosie i 3 dni po slubie miałam ją powiekszaną. bez najmniejszego kłopotu. w salonie A&A tam, gdzie je kupilismy. wiec nie wiem ile prawdy jest w teorii, że się nie da, ja jestem żywym dowodem na to,że się da i sladu po takiej ingerencji nie ma. grawer został na miejscu, kamienie tez.
_________________
 
 
All-me 


Wiek: 38
Dołączyła: 23 Kwi 2011
Posty: 1018
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Cze 29, 2011 4:35 pm   

...ja również słyszałam, że nie można powiększyć obrączki wykonanej z białego i zółtego złota... :o ...trochę się załamałam...bo takie właśnie nam się podobały..
_________________

Nasz Skarbeczek
 
 
Ellka 

Dołączyła: 17 Maj 2011
Posty: 3
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Wrz 24, 2011 12:29 pm   

Na Piotkowskiej 29 w sklepie jubilerskim jest Pan, który zajmuje sie takim sprawami moim rodzicom powiększył obrączki, odświerzył i są jak nowe ...super człowiek "złota rączka" naprawia tez inna biżuterię...odnowiłam sobie kilka pierśconków które długo leżały w szkatułce a teraz je noszę i koleżnki pytają gdzie je kupiłam ...bo wygladają super :)
 
 
ART DECO JUBILER 
Firma


Dołączył: 12 Gru 2009
Posty: 286
Skąd: Siedlce
Ostrzeżeń:
 2/3/7
Wysłany: Sro Wrz 28, 2011 2:36 pm   

Jak pisałam powyżej,bardzo wiele zależy od umiejętności samego jubilera i w niektórych przypadkach da się jeszcze coś z tym zrobić,czyli pomniejszyć lub powiększyć.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl