Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Parafia Najświętszego Serca Jezusowego - Retkinia
Autor Wiadomość
gosza 


Dołączyła: 24 Maj 2011
Posty: 1352
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Sie 13, 2011 9:14 pm   

Niestety nic pozytywnego nie mogę powiedzieć na temat tej parafii, niestety mojej parafii :/ Byłam tam na kilku ślubach i nie widzę w tym nic ładnego, kościół ponury, żółto tam od witraży i ciemno, goście giną w tej kopule, bo to wysoki gmach, ławki daleko, ludzie porozrzucani, młodych nie widać ( bo też daleko ). Ja uciekam z tamtej parafii jak najdalej tylko mogę :) i aż boję się iść tam nawet po papiery, bo pewnie to też będzie problem, że nie chcę tam ślubu ( zarobek im ucieka :) ). Dziewczyny czy któraś wie jak tam to wygląda ? i co ja musze od nich wziąć ?
_________________
 
 
oreska 


Dołączyła: 17 Maj 2011
Posty: 293
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Sie 20, 2011 6:54 pm   

wiem, że jeśli bierze się ślub w innej parafii niż swoja (lub narzeczonego) to trzeba uzyskać pozwolenie na ślub w innej parafii, pozwolenie takie trzeba dostać ze swojej lub narzeczonego parafii (tylko z jednej), niestety nie wiem ile takie pozwolenie kosztuje w naszej parafii i czy robią z tego jakieś problemy - obawiam się jednak, że mogą być "jaja" zatem chyba najpierw spróbujemy w parafii narzeczonego
 
 
Vesna 


Wiek: 34
Dołączyła: 19 Wrz 2011
Posty: 120
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 26, 2011 10:24 pm   

Jestem przerażona. Chyba pójdę na dniach dowiedzieć się jak to wygląda. Mój Narzeczony jest z innej parafii, ja z tej. Kościół jest nam obojętny, byle by nie był to ten kolos. Zatem najprawdopodobniej będę musiała dostać odpowiednie pozwolenie od parafii NSJ. Jeśli jednak rzeczywiście wystarczy pozwolenie tylko od jednej ze stron, to nawet tam nie idę ; )

Ponieważ post przede mną był pisany miesiąc wcześniej:
Czy ktoś się coś na ten temat już dowiedział?
 
 
All-me 


Wiek: 38
Dołączyła: 23 Kwi 2011
Posty: 1018
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 27, 2011 2:44 am   

haha my załatwiamy pozwolenie z parafi od narzeczonego 8)
_________________

Nasz Skarbeczek
 
 
gosza 


Dołączyła: 24 Maj 2011
Posty: 1352
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 27, 2011 7:44 pm   

haha :) My tzn ja nie muszę mieć pozwolenia z parafii :) zostajemy w parafii u M :D tylko akty potrzebuję wydobyć :)
_________________
 
 
oreska 


Dołączyła: 17 Maj 2011
Posty: 293
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lis 07, 2011 9:26 pm   

ponieważ bedę mieszkać już poza Łodzią więc ten kolos też nie będzie juz moją parafią (mimo zameldowania w Łodzi), nie zarobią na mnie :P :P :P alleluja :D
 
 
All-me 


Wiek: 38
Dołączyła: 23 Kwi 2011
Posty: 1018
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lis 07, 2011 9:29 pm   

oreska napisał/a:
nie zarobią na mnie :P :P :P alleluja :D
:lol: :lol: :smile:
_________________

Nasz Skarbeczek
 
 
Verenica 

Wiek: 43
Dołączyła: 23 Sie 2010
Posty: 88
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 08, 2011 8:44 am   

Na mnie też nie zarobili :razz:
_________________


http://www.pustamiska.pl
 
 
 
oreska 


Dołączyła: 17 Maj 2011
Posty: 293
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Sty 22, 2012 1:08 pm   

Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---
 
 
silvija 


Wiek: 35
Dołączyła: 06 Sty 2012
Posty: 2238
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lut 05, 2012 7:52 pm   

A my planujemy ślub własnie w tej parafii, bo to moja "rejonowa" i moi rodzice sobie nie wyobrażają nigdzie indziej, oni tam ślub brali, więc to może dlatego ;) Mam nadzieję, że się obędzie bez większych komplikacji ;P teraz tylko czekam na zamówienie terminu, jakoś się przejdę w wakacje, bo teraz to za wcześnie jeszcze chyba. Nie wiecie może o której godzinie jest tam najpóźniej ślub? bo chcielibyśmy względzie późno
_________________

 
 
PositiveAga 
PozytywneInspiracje


Wiek: 36
Dołączyła: 21 Cze 2009
Posty: 1844
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lut 05, 2012 8:36 pm   

Ja brałam ślub w tym kościele w tamtym roku/2011 i powiem wam że gdybym mogła to drugi raz bym nie popełniła tego błędu ... już nie chodzi mi o kwestie załatwiania czegokolwiek w kancelarii bo dla chcącego nic trudnego, fakt pani jest bardzo nie przyjemna, opryskliwa i najlepiej nie zawracać jej głowy, ale ja jestem żywym przykładem że przy odrobinie cierpliwości i chęci da rade tam załatwić wszystko ... ale największym problemem w tym kościele jest światło, pomimo że kościół jest duży to zdjęcia wychodzą fatalnie, niedoświetlone, wręcz pomarańczowe
Wiele osób przed ślubem mówiło mi że kościół ten jest ciężki do fotografowania i nie mylili się, także teraz po fakcie jeśli miałabym taką możliwość aby wybrać inny kościół, zrobiłabym to bez wachania
_________________

Rafałek 09.04.2014 | 3200g | 55cm | 10pkt Apgar
 
 
silvija 


Wiek: 35
Dołączyła: 06 Sty 2012
Posty: 2238
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 06, 2012 1:30 pm   

kurcze, to mnie teraz PositiveAga zagięłaś... póki nie jest "zaklepane", to się jeszcze pozastanawiam...
_________________

 
 
wamaba 


Dołączyła: 10 Sie 2010
Posty: 318
Skąd: Lodz/Warszawa
Wysłany: Pon Lut 06, 2012 4:46 pm   

Kościół jest rzeczywiście bardzo duży ale przy odpowiednim oświetleniu wygląda bardzo ładnie, dużo ładniej na zdjęciach i nagraniach niż w rzeczywistości. Potrzebne jest jednak odpowiednie oświetlenie.
 
 
All-me 


Wiek: 38
Dołączyła: 23 Kwi 2011
Posty: 1018
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 06, 2012 4:50 pm   

To również moja parafia....i tam ślubu nie bierzemy.
Byłam tam na ślubie koleżanki i jak pisała PositiveAga, zdjęcia wyszły fatalnie...przynajmniej te moje z aparatu...
Może fotograf z mega lampą błyskową coś zdoła z tym zrobić :)
_________________

Nasz Skarbeczek
 
 
nalinn 

Dołączyła: 21 Maj 2011
Posty: 222
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lut 10, 2012 7:36 pm   

Mnie przeraża trochę wielkość tego kościoła.
Ale i tak się na niego zdecydowaliśmy, bo jest jednak parafią.
Po drugie w innym kościele w którym bym chciała brać ślub, nie wezmę ze względu na to, że moja siostra brała tam ślub. Jednak cała historia nie skończyła się najlepiej.
_________________

Mój dzienniczek: http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=13976
 
 
silvija 


Wiek: 35
Dołączyła: 06 Sty 2012
Posty: 2238
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lut 11, 2012 12:26 am   

ok, zdecydowane, póki co moralnie, jeszcze nieformalnie, bo niezaklepane :P że bierzemy ślub w NSJ. Będzie co ma być ;) chociaż się na pewno wszyscy goście zmieszczą :P :D mam nadzieję, że fotograf "wyciśnie" z tego kościoła co najlepsze :P
_________________

 
 
bambolea 


Dołączyła: 22 Lut 2012
Posty: 397
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lut 22, 2012 10:59 pm   

Moje dwie koleżanki miały ślub w tym kościele i masakra... Oni tam śluby traktują jak towar, jeszcze jedna para nie wyszła, a już zaczynają następny ślub. Następny, następny, następny... U jednej z tych koleżanek jeszcze goście nie zdążyli wejść do kościoła, a organista już zaczął grać....
_________________
 
 
kubalmar 
Firma

Wiek: 55
Dołączył: 17 Lip 2012
Posty: 10
Skąd: Łęczyca
Wysłany: Nie Lis 18, 2012 10:18 pm   

Jako fotograf byłem przestraszony po przeczytaniu niektórych komentarzy, ale po zleceniu całkowicie zmieniłem zdanie o tym kościele. Kościół trudny zgodze sie, ale przy odrobinie dobraj woli można uzyskać dobre efekty. Nie chce wypowiadać sie za mlodych ale mz ślub był bardzo udany.
_________________

 
 
elasta 

Wiek: 37
Dołączyła: 13 Maj 2012
Posty: 9
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sty 31, 2014 3:44 pm   

Witam

Mam pytanie czy ktoś z Was orientuje się ile aktualnie kosztuje ślub w tej Parafii? bo za każdym razem kiedy idę do kancelarii niestety napotykam się na ta starsza panią która mnie z lekka irytuje :kwasny: ponieważ za każdym razem mówi co innego gdy mowie że chciałabym porozmawiać z księdzem lub proboszczem to słyszę "a po co?! ona mi wszystko powie" wrr.. jeszcze chciałabym się dowiedzieć czy może ktoś bierze Ślub 21,06,2014 właśnie w tym kościele chodzi o kwestie dekoracji

Pozdrawiam :)
 
 
 
silvija 


Wiek: 35
Dołączyła: 06 Sty 2012
Posty: 2238
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sty 31, 2014 7:03 pm   

elasta, pierwsza rada, to chodź chodź, aż nie trafisz na faceta w kancelarii, albo na księdza, bo ta baba najzwyczajniej połowę kasy, którą woła, bierze sobie chyba do kieszeni… :/ Jak my byliśmy się dowiadywać to nam krzyknęła 120 za zapowiedzi i zaklepanie terminu i 600 za ślub, potem byliśmy z papierami i płacić i trafiliśmy na faceta w kancelarii i wyszło na to, że płaci się 60 za zapowiedzi i termin i 300 za ślub. Mówi samo przez się…. No i jeszcze dodatkowo ona mi wciskała, że jak chcę dekorację spoza kościoła (w kościele robi jej koleżanka) to potrzebuję zgodę od biskupa i że jest jakaś opłata za odstąpienie :O no a oczywiście okazało, że nie ma problemu i że nie trzeba nic płacić za swoją dekorację.
o, taka historia. Więc powtarzam, od baby jak najdalej. Plus taki, że i facet i ksiądz, z którym potem załatwialiśmy są ok, a i ksiądz na naszym ślubie był mega sympatyczny.

Powodzenia!
_________________

 
 
elasta 

Wiek: 37
Dołączyła: 13 Maj 2012
Posty: 9
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sty 31, 2014 8:30 pm   

No właśnie ten babsztyl to jest jakaś porażka ja nie rozumiem czemu nikt tam z nią nie zrobi porządku nie to ze za zapisy wołała wpierw 50zl później 100zl a jak na nią warknęłam delikatnie mówiąc to jej się przypomniało ze jednak mówiła 50zl a co do dekoracji wpierw mówiła ze w cenie z organista później ze osobna a "tym bardziej ze to zaraz po Bożym Ciele to kościół musi pięknie wyglądać" no halo to raczej po takim święcie kwiaty powinny się jakieś ostać przecież ja nie wymagam od niej nie wiadomo czego a ona na to że może mi udekorować za 400zł :zly:
 
 
 
silvija 


Wiek: 35
Dołączyła: 06 Sty 2012
Posty: 2238
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sty 31, 2014 9:03 pm   

no, czyli widzę nic się nie zmieniło…. :/ mój dziadek jak za msze za rodziców płacił też na nią trafił, sytuacja podobnego typu to się w… i wylądował u proboszcza :P i podobno są na nią ciągle jakieś skargi, jakoś mnie to nie dziwi.

Od nas organistka nic nie chciała kasy, mój tata jej wcisnął trochę "na siłę, w nagrodę" za to, że nie chciała. Ale ona była akurat na zastępstwie, więc nie wiem czy jeszcze jest.

Ja naprawdę radzę się przejść jak jest facet (my na niego trafiliśmy w sobotę rano), albo jak przyjmuje proboszcz (chyba w środy).
_________________

 
 
Sisska 


Wiek: 36
Dołączyła: 06 Kwi 2013
Posty: 1153
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 10, 2014 3:01 pm   

orientujecie sie jak jest czynna kancelaria? na stronie nie znalazlam info. telefonu nikt nie odbiera, a musze tam podejsc po akt chrztu ;)
_________________
 
 
Klareczka 


Dołączyła: 23 Lut 2014
Posty: 90
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 10, 2014 3:44 pm   

Kościół pw. NSJ jest też naszą parafią... będziemy uciekać jak najdalej :)
Jak próbowałam dostać zgodę na bierzmowanie w innym kościele - były problemy.
Boję się, że przy otrzymywaniu zgody na ślub w innym kościele też będą niezłe... nawet jeśli wystarczy pozwolenie od jednej ze stron, to i tak utknęliśmy tutaj :(
 
 
wisieneczka85 


Wiek: 38
Dołączyła: 29 Lip 2008
Posty: 385
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 21, 2014 11:09 am   

ja brałam ślub w tym kościele i naprawde nie było tak źle jak niektórzy piszą ślub nie był expresowy bo trwał pół godziny ksiądz przepięknie mówił , co do ceny wszystkiego czyli slubu organisty kwiatów to rozmawialiśmy z księdzem bo ta kobieta w kancelarii faktycznie jakaś dziwna jest :? ale szło sie dogadac i ustalić. Pamiętam że kłopot był z dekoracja ale jakoś się udało i w 5 par mielismy jak myśle przepiękną dekoracje z żywych kwiatów i świec kiedyś wstawiałam zdjęcia, jak dziś patrzę na naszą pamiątke w postaci filmu to nadal mi się strasznie podoba i nie żałuje, goście prawie po 4 latach wspominają nasz ślub i wesele w samych pozytywach
_________________

 
 
 
martinni 

Wiek: 40
Dołączył: 14 Paź 2016
Posty: 19
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Paź 26, 2016 5:23 pm   

Mam pytanko: czy ktoś ostatnimi czasy brał ślub w tym kościele? Prosimy o Wasze wrażenia z "załatwiania" uroczystości.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl