Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Do ślubu w okularach
Autor Wiadomość
kakonka 
Ptysia


Wiek: 38
Dołączyła: 18 Lut 2008
Posty: 1805
Skąd: Zgierz/Aleksandrów
Wysłany: Pią Sty 28, 2011 8:52 pm   

Fijołkowa, ja nosze soczewki już jakiś czas... i wszystko tak na prawdę zależy od wrażliwości Twoich oczu...

przede wszystkim zacznij nosić soczewki co najmniej tydzień wcześniej... bo zaraz po założeniu oczy mogą łzawić i być zaczerwienione :/

myślę, że jeśli nie masz wrażliwych oczu to możesz wykonać sobie dowolny makijaż bez specjalnych kosmetyków. :)

co do rzęs ja miałam przyklejone kępki i nie było problemu :D
_________________
 
 
Misiak87 
Misiakomamusia:)


Wiek: 36
Dołączyła: 13 Lis 2007
Posty: 1983
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Sob Sty 29, 2011 7:23 am   

Ja sądzę, że nie tydzień tylko nawet miesiąc i więcej przed ślubem powinno się stosować soczewki. Czasami jest tak, że na początku wszystko jest ok a później oko zaczyna się buntować. Ale życzę, żeby się nie buntowało. :)
Wtedy zobaczysz czy możesz sobie malować oczy jak chcesz, możesz w soczewkach pójść na próbny makijaż i przekonasz się czy kosmetyki odpowiadają Twoim oczom i czy nie przeszkadzają Ci kępki.
Ja noszę soczewki od kilku lat i makijaż w ogóle mi nie przeszkadzał ani nie uczulił, właściwie po tylu latach jestem tak przyzwyczajona do soczewek, że w ogóle zapominam że je mam.
Polecam soczewki acuve.

Osobiście nie poszłabym do ślubu w okularach, bo mi w nich zwyczajnie nie do twarzy. Noszę je tylko po domu. Poza tym w soczewkach jest inny komfort widzenia. :)
_________________
 
 
555 


Dołączyła: 02 Lis 2006
Posty: 1486
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Sty 30, 2011 12:44 am   

Misiak87 napisał/a:
Ja sądzę, że nie tydzień tylko nawet miesiąc i więcej przed ślubem powinno się stosować soczewki.
też tak uważam, najlepiej idź do dobrego okulisty, który dobiera soczewki i razem podejmiecie decyzję, ja zaczynałam chyba 2-3 mies przed ślubem i dobrałyśmy tak fajnie, że noszę do tej pory (oczywiście, nie tę samą parę) :)
_________________
 
 
Fijołkowa 


Wiek: 38
Dołączyła: 16 Sty 2011
Posty: 149
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: Pon Sty 31, 2011 2:13 pm   

Moje oczy nie są wrażliwe, nigdy nie uczulały mnie nowe kosmetyki, np. tusz do rzęs. tak więc myślę, że nie będzie z tym większego problemu :) Co do okulisty to chodzę do sprawdzonego od wielu lat i mam do niego (właściwie do niej) duże zaufanie, więc myślę, że mi dobierze odpowiednie soczewki :) Zobaczymy co te moje oczki "powiedzą" na zmianę, no i ciekawa jestem, jak zareaguje M. jak zobaczy mnie bez okularów ;)
_________________

 
 
Misiak87 
Misiakomamusia:)


Wiek: 36
Dołączyła: 13 Lis 2007
Posty: 1983
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Pon Sty 31, 2011 3:07 pm   

Fijołkowa napisał/a:
Zobaczymy co te moje oczki "powiedzą" na zmianę, no i ciekawa jestem, jak zareaguje M. jak zobaczy mnie bez okularów ;)

Powiem Ci szczerze że o wiele lepiej widać (moim zdaniem). Pamiętam jak pierwszy raz założyłam soczewki nie mogłam się napatrzeć na siebie bez okularów (bez soczewek nie widziałam siebie dokładnie, a w okularach buzia wygląda trochę inaczej). No i w ogóle wszystko było lepiej widać. Byłam tak szczęśliwa, że szłam ulicą i uśmiechałam się szeroko do wszystkich ludzi, którzy nareszcie przestali wyglądać jakby brakowało im Rutinoscorbinu.

Teraz gdy mam wybierać co założyć do jazdy samochodem- okulary czy soczewki, zdecydowanie wybieram to drugie. Pomimo że mam i tu i tu taką sama moc, w okularach nie widzę tak dobrze, jak w soczewkach.

Ale chyba schodzę z tematu, więc przepraszam. :)
_________________
Ostatnio zmieniony przez Misiak87 Pon Sty 31, 2011 3:09 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Hellen 


Wiek: 44
Dołączyła: 18 Paź 2010
Posty: 1861
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 31, 2011 3:29 pm   

Ja jestem alergikiem i nosze soczewki od maja 2007. Sprawiłam je sobie bo chciałam ładnie wyglądać na weselu mojej kuzynki. Kupiłam tydzień wcześniej, głównie dlatego żeby nauczyć się je zakładać. Do soczewek możesz mieć dowolny makijaż, tylko zasada jest oczywiście taka że najpierw je zakładasz a potem się malujesz i na koniec najpierw zmywasz makijaż a potem je ściągasz. Dla mnie soczewki są rewelacyjne bo nie lubię tańczyć w okularach i do tego czasem lampa błyskowa odbija się w okularach.
Ja noszę akurat ACUVUE Oasys.
_________________

 
 
Fijołkowa 


Wiek: 38
Dołączyła: 16 Sty 2011
Posty: 149
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: Pon Sty 31, 2011 4:04 pm   

Do tej pory jakoś brakowało mi odwagi, aby zamienić okulary na soczewki, ale teraz nadarza się doskonała okazja ;) Motywacji też mi nie brakuje, więc czas najwyższy na soczewki ;) Nie będzie zaparowanych okularów, można będzie założyć przeciwsłoneczne okulary... i całować się będzie łatwiej :P
Dzięki za dobre rady! :)
Ostatnio zmieniony przez Fijołkowa Pon Sty 31, 2011 4:13 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
wamaba 


Dołączyła: 10 Sie 2010
Posty: 318
Skąd: Lodz/Warszawa
Wysłany: Nie Lut 27, 2011 1:43 pm   

A ja się wciąż jeszcze waham, czy zdecydować się na soczewki. Jakoś nie mogę sobie wyobrazić ich zakładania i zdejmowania ale sądząć po Waszych opiniach warto zaryzykować i zamienić okulary na soczewki ;)
 
 
Hellen 


Wiek: 44
Dołączyła: 18 Paź 2010
Posty: 1861
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lut 27, 2011 2:04 pm   

Ja na początku nie mogłam sobie wyobrazić tego "wkładania palców w oko", ale już na 2 dzień było ok.
_________________

 
 
wamaba 


Dołączyła: 10 Sie 2010
Posty: 318
Skąd: Lodz/Warszawa
Wysłany: Pon Lut 28, 2011 5:50 pm   

Powoli zaczynam dojrzewać do wypróbowania soczewek kontaktowych, chociaż czarno to widzę. Jak tylko je wypróbuję, to dam znać, ale nie ukrywam, że strasznie się boję.
 
 
e_linka2 

Dołączyła: 08 Lut 2010
Posty: 144
Skąd: Łódź/Rawa Mazowiecka
Wysłany: Sro Mar 16, 2011 8:51 pm   

Hellen napisał/a:
Do soczewek możesz mieć dowolny makijaż, tylko zasada jest oczywiście taka że najpierw je zakładasz a potem się malujesz i na koniec najpierw zmywasz makijaż a potem je ściągasz.


Mnie uczono, że zawsze należy najpierw zdjąć soczewki, a dopiero potem zmyć makijaż.
 
 
Hellen 


Wiek: 44
Dołączyła: 18 Paź 2010
Posty: 1861
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 16, 2011 11:37 pm   

Mnie wygodniej jest odwrotnie i wcale mi to nie szkodzi już od kilku lat. Chodzi mi o to że napisałam, iż najpierw zmywam makijaż a potem ściągam szkła. Gdy robiłam to odwrotnie to makijaż lądował mi w oku, więc zmieniłam kolejność i teraz jest super. Może chodzi o to żeby nie trzeć oka ze szkłem, no ale ja tak demakijażu nie robię.

Tak więc oczywiście najpierw ściągamy a potem demakijaż - tyle ze ja jestem chyba wyjątkiem i napisałam to odruchowo.
_________________

 
 
klarysa 

Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 895
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 18, 2011 7:16 pm   

Mój brat po raz pierwszy kupił soczewki parę miesięcy przed ślubem, ale próbował założyć je dopiero w dniu ślubu, dokładnie zabrał się do tego na pół godziny przed ;) Oczywiście nic z tego nie wyszło, bo ręce mu się trzęsły z ogólnych nerwów. Nigdy nie zapomnę, jak stałam z nim w łazience i próbowałam wytłumaczyć co się z tym robi, a do niego nic nie docierało :smile:
 
 
Fijołkowa 


Wiek: 38
Dołączyła: 16 Sty 2011
Posty: 149
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: Pon Lip 11, 2011 7:50 pm   

Miesiąc przed ślubem zdecydowałam się na wielką zmianę- z okularów na soczewki i wiem, ze była to właściwa decyzja! :) Kiedy wyszłam od makijażystki wiedziała, jak bardzo bym żałowała, jeśli ukryłabym go pod okularami. Nie wiem dlaczego, ale bez okularów czułam się jakoś tak bardziej kobieco i pewna siebie :) Mój mąż także zadowolony z tej zmiany :) Zakładanie początkowo sprawiało mi pewne problemy, ale teraz jest już oki ;)
 
 
MałaMi 


Dołączyła: 14 Kwi 2011
Posty: 355
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 25, 2012 10:31 am   

Ja na 99% idę do ślubu w okularach. Noszę je od wieeeeeelu lat, czuję się w nich "sobą".
Są dosyć delikatne, srebrne i cały ich dół jest na żyłce, więc widoczna jest tylko górna krawędź.


Postanowiłam, że podczas pleneru zrobię sobie 50% zdjęć bez okularów, tak na wszelki wypadek gdybym kiedyś zaczęła nosić soczewki lub skorygowała sobie wadę zabiegiem - wtedy fajnie mieć też zdjęcia ślubne z "aktualnym wyglądem".
_________________


Mój dzienniczek: http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=13295
 
 
Deco-Strefa 
Firma

Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 180
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 25, 2012 11:38 am   

Okulary noszę wymiennie z soczewkami.
Problem u mnie polegał na tym, ze mam bardzo specyficzne oprawki - dość grube i granatowe, które niestety fatalnie by się komponowały z suknią ślubną. Dlatego na ten dzień wybrałam soczewki.

Fakt jest też taki, że Panny Młode w okularach spotykam raczej sporadycznie.
 
 
olivka_ja
[Usunięty]

Wysłany: Sro Sty 25, 2012 1:52 pm   

ja na co dzień noszę okulary (sporadycznie soczewki) ale do ślubu zdecydowanie założę soczewki, przede wszystkim dla tego, że okulary są mniej wygodne no i będą zasłaniały makijaż
 
 
ewa.krzys 


Dołączyła: 17 Lut 2011
Posty: 2643
Skąd: z niedaleka
Wysłany: Sro Sty 25, 2012 2:01 pm   

Na ślub stanowczo założę soczewki, tym bardziej, że noszę je (prawie) nieprzerwanie od półtora roku. Przede wszystkim będzie dużo wygodniej i tak jak wcześniej pisałyście - nie zasłaniają makijażu.
_________________


 
 
Vesna 


Wiek: 34
Dołączyła: 19 Wrz 2011
Posty: 120
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lut 21, 2012 2:51 pm   

noszę okulary od szóstego roku życia i nikt nie wyobraża sobie mnie bez nich. bez okularów wyglądam nieładnie. jednak jeśli chodzi o ślub pojawia się mój mały problem. oprawki, które obecnie noszę są grube, czarne, plastikowe. nie sądzę, by pasowały z delikatnością sukni ślubnej itd. nie stać mnie na zakup nowych, bo to koszt w granicach 500 zł. będę musiała iść w tych, które mam na nosie :(
_________________
Mój dzienniczek: http://www.forum.wesele-l...der=asc&start=0
 
 
Gahanova 


Wiek: 39
Dołączyła: 05 Lut 2012
Posty: 454
Skąd: Miasto mostow
Wysłany: Wto Lut 21, 2012 3:16 pm   

Jestem na etapie zastanawiania sie nad soczewkami. Okulary nosze okolo 2 lat i lepiej czuje sie bez nich.
Nie wiem tylko jak dobrac soczewki, jakie sa rodzaje, jestem zupelnie niezorientowana.
No i kiedy kupic? Jakie sa ceny? Morze pytan. :smile:
_________________

Moje slubne perypetie
 
 
szaraczarownica 
zgryźliwy tetryk


Wiek: 39
Dołączyła: 15 Mar 2008
Posty: 1429
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lut 21, 2012 4:01 pm   

Gahanova, najlepiej idź do dobrego salonu optycznego i skonsultuj się z lekarzem. Oni od tego tam są i najlepiej doradzą co i jak. Poza tym sama nie nauczysz się zakładać i zdejmować szkieł. Także kontakt z lekarzem jest nieunikniony.
_________________

 
 
Gahanova 


Wiek: 39
Dołączyła: 05 Lut 2012
Posty: 454
Skąd: Miasto mostow
Wysłany: Wto Lut 21, 2012 4:45 pm   

Racja szaraczarownica, tak bede musiala zrobic. Najlepiej jak bede w Polsce. Mam swietna pania optyk i mysle, ze powinna mi pomoc. W planach tak czy siak wizyta u okulisty, wiec tez podpytam.
_________________

Moje slubne perypetie
 
 
Hellen 


Wiek: 44
Dołączyła: 18 Paź 2010
Posty: 1861
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lut 22, 2012 5:22 pm   

Dokładnie tak jak Ci szaraczarownica napisała musisz iść do optyka, bo musi Ci dobrać tez ilość dioptrii w soczewkach, gdyż jest ona inna niż w okularach - chyba zawsze mniejsza jeśli jesteś krótkowidzem. Ja jestem zachwycona soczewkami. W soczewkach mam -4 i -4,5 a w okularach -4,25 i -4,75. Swoją drogą nie cierpię tańczyć w okularach, no i fotki w okularach nie zawsze dobrze wyglądają.
Osobiście mam te: http://www.acuvue.pl/oasys
_________________

 
 
M_and_M 
Michałowa :)


Wiek: 43
Dołączyła: 03 Sie 2010
Posty: 563
Skąd: teo, widzew
Wysłany: Sro Lut 22, 2012 7:24 pm   

Vesna napisał/a:
oprawki, które obecnie noszę są grube, czarne, plastikowe. nie sądzę, by pasowały z delikatnością sukni ślubnej itd. nie stać mnie na zakup nowych, bo to koszt w granicach 500 zł. będę musiała iść w tych, które mam na nosie :(


jesli stałabym przed takim wyborem to zdecydowanie wybrałabym wersję bez okularów. soczewki jednodniowe na allegro to koszt ok 50 zł za 30 sztuk, więc chyba w calym ślubnym budzecie znajdzie się taka kwota :roll: lepiej darowac sobie droższą kwiaciarkę czy zaproszenia niz oszczędzać na wyglądzie twarzy w tym dniu.
_________________
 
 
Vesna 


Wiek: 34
Dołączyła: 19 Wrz 2011
Posty: 120
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 22, 2012 2:31 pm   

M_and_M, niby tak, ale ja bez okularów wyglądam po prostu brzydko i źle się bez nich czuję. noszę je prawie całe życie i ludzie by mnie nie poznali bez nich ;D (sama czuję się bez okularów, jakbym to nie była ja)
_________________
Mój dzienniczek: http://www.forum.wesele-l...der=asc&start=0
Ostatnio zmieniony przez Vesna Czw Mar 22, 2012 2:32 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
alamakota2011 

Dołączyła: 12 Kwi 2012
Posty: 10
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 12, 2012 10:47 am   

Ja wybrałam soczewki i to z błękitnym kolorem tęczówek. Moim zadaniem okulary niosa takie ryzyko, że odbija się w nich lampa gdy robią ci zdjęcia goście lub fotograf i wtedy wygląda to fatalnie.
 
 
M_and_M 
Michałowa :)


Wiek: 43
Dołączyła: 03 Sie 2010
Posty: 563
Skąd: teo, widzew
Wysłany: Czw Kwi 12, 2012 9:33 pm   

Vesnaa moze to po prostu kwestia makijazu? tez wygladmam o niebo lepiej w okularach, ale jak mialam zrobiony makijaz slubny to sie smialismy, ze mialam namalowane okulary :D bylam wyrazna! sprobuj z soczewkami na probnym makijazu. polecam z calego serca!
_________________
 
 
Hellen 


Wiek: 44
Dołączyła: 18 Paź 2010
Posty: 1861
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 12, 2012 11:01 pm   

M_and_M napisał/a:
sprobuj z soczewkami na probnym makijazu. polecam z calego serca!


Ja również. Poza tym mając okulary jest możliwość, że lampa z aparatu będzie się w nich odbijać. No i makijaż oka lepiej wygląda bez okularów.
_________________

 
 
Vesna 


Wiek: 34
Dołączyła: 19 Wrz 2011
Posty: 120
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Maj 29, 2012 12:03 am   

za soczewki dla mnie zaśpiewali mi w optyku 270 zł za jedną parę na 3 miesiące. nie ma sensu więc bawić się w soczewki.
_________________
Mój dzienniczek: http://www.forum.wesele-l...der=asc&start=0
 
 
Shy 


Wiek: 36
Dołączyła: 20 Lip 2010
Posty: 224
Skąd: Łódź/Łowicz
Wysłany: Wto Maj 29, 2012 10:29 am   

właśnie zastanawiałam się ile będę musiała zapłacić za soczewki.. niestety ja dużo lepiej będę wyglądała bez okularów.. dlatego też pewnie zainwestuję w soczewki..

Vesna a gdzie się o nie pytałaś??
_________________

 
 
Misiak87 
Misiakomamusia:)


Wiek: 36
Dołączyła: 13 Lis 2007
Posty: 1983
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Wto Maj 29, 2012 2:36 pm   

Ja soczewki zawsze kupuję na Piotrkowskiej 31 (w bramie). Mam dwie rożne wady wzroku, więc kupuję 2 opakowania po 45 zł po 6 miesięcznych soczewek. Czyli za 90 zł mam spokój przez pół roku (no plus płyn, ale to koszt 20 zł raz na jakiś czas, a na Piotrkowskiej dają małą butelkę przy zakupie soczewek za darmo). Używam i sobie chwalę:



Co prawda na ślub skusiłam się na trochę droższe:



Ale bałam się, że po 24 godzinach ciągłego noszenia (od 7 gdy wstałam do 7 następnego dnia gdy wróciliśmy do domu) przy tych zwykłych będą bolały mnie oczy, więc zainwestowałam w coś lepszego. Dzięki temu nic takiego się nie stało, więc na moich oczach sprawdziły się świetnie! :)
_________________
 
 
MałaMi 


Dołączyła: 14 Kwi 2011
Posty: 355
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Maj 29, 2012 4:34 pm   

Polecam z całego serca okulary na ślubie :)

Dla dziewczyn, które noszą je na co dzień to moim zdaniem super wyjście. Ja sama miałam je na ślubie, na weselu i przez większość pleneru. Na plenerze kilka zdjęć zrobiłam bez nich i są to najgorsze zdjęcia jakie mam - wyglądam dziwnie, jak obca osoba i ogólnie bleee. W okularach czuję się sobą :)

Nic się na zdjęciach u mnie w okularach nie odbija - a jeżeli nawet to fotograf to milion razy obrobi w stosownym programie.
_________________


Mój dzienniczek: http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=13295
 
 
ewa.krzys 


Dołączyła: 17 Lut 2011
Posty: 2643
Skąd: z niedaleka
Wysłany: Wto Maj 29, 2012 6:16 pm   

Misiak, a jak nazywa się ten optyk, gdzie kupujesz soczewki? Albo masz tam jakiś numer kontaktowy?
_________________


 
 
Misiak87 
Misiakomamusia:)


Wiek: 36
Dołączyła: 13 Lis 2007
Posty: 1983
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Wto Maj 29, 2012 9:24 pm   

ewa.krzys, to jest sklep z soczewkami, optyka tam nie ma. Sklep nazywa się Eurosoczewki, jak wpiszesz to w google to wyskoczy Ci ich cała strona i telefon.:)
_________________
 
 
Vesna 


Wiek: 34
Dołączyła: 19 Wrz 2011
Posty: 120
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Maj 30, 2012 9:15 am   

Shy, zapytałam w jednym z optyków w galerii handlowej. wcześniej pytałam gdzie indziej, to niedoinformowany pan powiedział mi, że soczewki z cylindrem robią tylko do dioptrii 2, co jest nieprawdą, bo produkują już soczewki na większy astygmatyzm. tak, czy inaczej nie dość, że musiałabym dużo zapłacić, to jeszcze dziwnie bym się czuła.

MałaMi, nareszcie jakieś zdrowe podejście ;D
_________________
Mój dzienniczek: http://www.forum.wesele-l...der=asc&start=0
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl