Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Kościół św. Kazimierza
Autor Wiadomość
ania_d 


Wiek: 47
Dołączyła: 03 Sty 2007
Posty: 9
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lip 15, 2007 3:16 pm   Kościół św. Kazimierza

Witajcie. Czy ktoś z Was mógłby mi powiedzieć coś o parafii i kościele pod wezwaniem św. Kazimierza na Niciarnianej? Czy ktoś brał tam ślub, albo uczestniczył w ceremonii, albo może należy do tej parafii? Niestety, niczego na temat tego kościoła nie mogę znależć :(
Z góry dziękuję za pomoc!

[ Dodano: Czw Lip 19, 2007 12:15 am ]
Czy naprawdę nikt nie zna tego kościoła? Nie wiecie nic o księżach, albo chociaż, czy organista ładnie śpiewa... :) Będę wdzięczna za jakiekolwiek informacje.
_________________

 
 
Gabro 

Dołączyła: 15 Mar 2007
Posty: 699
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 05, 2007 10:01 am   

Chyba ten kościól jest mało popularny :kwasny:
 
 
ania_d 


Wiek: 47
Dołączyła: 03 Sty 2007
Posty: 9
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 17, 2007 3:18 pm   

Rzeczywiście. Na szczęście zdecydowałam się już na inny. :)
_________________

 
 
Gabro 

Dołączyła: 15 Mar 2007
Posty: 699
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 18, 2007 7:44 am   

A na jaki?
 
 
Greginia 
improvers salseros


Dołączyła: 10 Gru 2008
Posty: 511
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lis 02, 2009 7:25 pm   

Podejmuję próbę odnowienia tematu.

Ostatnio wzięłam pod uwagę ślub w tym kościele, ale martwi mnie fakt, że nie ma na forum o nim prawie żadnej opinii. Czyżby nie odbywały się w nim śluby? Zdaję sobie sprawę z tego, że przez ostatni czas, był w generalnym remoncie, ale ten już się zakończył. Obecnie kościół ma odnowioną elewację i piękne nocne oświetlenie. Przyznaję też, że nie wiem, jak wygląda jego wnętrze, może to o nie chodzi...?

Czekam na jakiekolwiek wieści od Was :)
_________________
 
 
skrzypaczka 
Firma


Dołączyła: 16 Gru 2007
Posty: 59
Skąd: Łódź i okolice
Wysłany: Wto Lis 10, 2009 12:39 am   

Greginia ja byłam w Kazimierzu kilka razy, ostatnio parę miesięcy temu i jedyne z czym ten kościół mi się kojarzy to popękany sufit, czarne pajęczyny na schodach prowadzących na chór i TRAGICZNE organy. Wiele już widziałam, ale takiego dramatu z organami w Łodzi nie ma chyba nigdzie!
Za to plusem jest świetny ksiądz-Paweł Olszak,znamy się dobrze :wink:
pozdrawiam
 
 
Greginia 
improvers salseros


Dołączyła: 10 Gru 2008
Posty: 511
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 10, 2009 12:19 pm   

Skrzypaczko, bardzo dziękuję Ci za opinię. Ostatnio sama pofatygowałam się do tego kościoła i odniosłam takie samo wrażenie, że jest odnowiony z zewnątrz, ale zaniedbany w środku :( W takim razie szukam dalej :)
_________________
 
 
misio76 

Dołączyła: 04 Sty 2010
Posty: 8
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Sty 04, 2010 11:24 am   *

Witam. Kościół jest już wewnątrz w całości odnowiony nawet żyrandole. Ma teraz swój klimat. Polecam. Faktem jest, że organy są w kiepskim stanie, ale jakoś ujdzie w tłoku. Oprawa jest całkiem miła. Polecam rezerwować śluby bez mszy z tego względu, że jak jest ślub z mszą tzw rzymski, to proboszcz lata z tacką a to jest mało"smaczne". Wiem, że proboszcz wciska ludziom na siłę ślub z mszą, ale zawsze można odmówić i zdecydowć się na zwykły ślub. Z wikarymi nie ma żadnych problemów. Są bardzo elastyczni i przystępni. Cena ślubu wraz z wliczoną oprawą muzyczną i tzw. "dywanem" to koszt 550 zł. Mimo wszystko polecam. Jest o tyle w porządku, że księża są dość elastyczni i nie czynią trudności, ani nie wydziwiają z dokumentami oczywiście poza tym co konieczne. Ogólnie polecam. I jeszcze jedna uwaga. Zimą kościół jest ogrzewany. Nie jest tam upalnie, ale można wytrzymać
Ostatnio zmieniony przez misio76 Pon Sty 04, 2010 11:46 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Greginia 
improvers salseros


Dołączyła: 10 Gru 2008
Posty: 511
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Maj 24, 2010 7:54 am   

Misio76, a jaki Ty masz związek z kościołem św. Kazimierza? Zastanawia mnie to, ponieważ widzę, że tylko o nim są Twoje posty.

misio76 napisał/a:
organy są w kiepskim stanie

Może masz jakieś wiadomości o ich renowacji?
_________________
 
 
misio76 

Dołączyła: 04 Sty 2010
Posty: 8
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią Cze 04, 2010 4:17 pm   

Greginia napisał/a:
Misio76, a jaki Ty masz związek z kościołem św. Kazimierza? Zastanawia mnie to, ponieważ widzę, że tylko o nim są Twoje posty.

Poprostu mój dobry kumpel jest tam wikariuszem i czasem dowiem się czegoś nowego. Pozdrawiam
 
 
Malwina_łódź 


Wiek: 37
Dołączyła: 30 Gru 2007
Posty: 1291
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Cze 04, 2010 5:41 pm   

Byłam w tym kościele na ślubie 5 września. O ile wnętrze całkiem ładne, to oprawa samego ślubu mi się nie podobała. Mam wrażenie, że ślub odprawiony był "na odwal się". Kompletne nieprzygotowanie, bo kilka razy wysiadał mikrofon (robiło się sprzężenie - chyba tak to się pisze) i ksiądz za bardzo nie wiedział czy naprawiać czy może biec po inny. W efekcie przyniesiony został stacjonarny z takim pałąkiem. W ogóle nie było nic chwilowo słychać, a to był akurat moment przysięgi. Ja bym chyba nie chciała takich ślubnych atrakcji.
Ponadto kościół jest ciemny, więc bez lamp się nie obejdzie.
Nie podobała mi się ceremonia ślubu w tym kościele. :roll:
_________________

 
 
paulii 
bella coZa


Dołączyła: 19 Kwi 2010
Posty: 500
Skąd: zewsząd
Wysłany: Nie Lip 18, 2010 5:13 pm   

Mam nadzieję, że teraz jest już w porządku, bo my w przyszłym roku będziemy mieć tam ślub. Jeśli ktoś niedawno miał tam okazje ślubować bądź być na ślubie poproszę o wrażenia.
_________________


dziennikarsko http://www.forum.wesele-l...der=asc&start=0
 
 
Rzenka_86 


Wiek: 38
Dołączyła: 02 Wrz 2010
Posty: 78
Skąd: Łódż
Wysłany: Sro Wrz 22, 2010 11:07 pm   

W przyszłym roku planujemy wziąć ślub w kościele Św. Kazimierza. W tej chwili kościół jest w bardzo ładnym ,odnowionym stanie. Od jakiegoś czasu jest też nowy proboszcz- bardzo ciepły, sympatyczny człowiek. Jedyne zastrzeżenie to organy... ale powiem Wam, że od czasu do czasu w tym kościele gra na gitarze i śpiewa młoda dziewczyna. A jak śpiewa, to ciary po plecach przechodzą!! Przecudnie! Zastanawiam się, czy jest taka możliwość, żeby ona zaśpiewała na naszym ślubie- tzn chciałabym żeby ona śpiewała w trakcie, a na koniec marzy mi się marsz Mendelssohna (chyba tak to się pisze :kwasny: ) w organowym wykonaniu. Myślę, że za takie uatrakcyjnienie byłabym w stanie więcej zapłacić byleby to wyglądało dobrze. Nie miałam jednak nigdy okazji widzieć wystroju podczas ślubu...poza słynnym czerwonym dywanikiem:)
A, no i dodam, że będziemy mieć swoich księży:) z racji tego, że w rodzinie mam dwóch i do tego dwóch bardzo dobrych znajomych to nie chciałabym ich pominąć:)

[ Dodano: Pon Paź 04, 2010 2:31 am ]
Ps. We wspomnianym kościele jest od kilku tygodni nowy organista :wink: śpiewa tak, że ciarki po plecach przechodzą- trudno ocenić po głosie, czy to młody chłopak czy starszy facet- serio!! Mam nadzieję, że nie jest on tylko na jakiś czas a na stałe! 8)
_________________
 
 
marta95910 


Wiek: 34
Dołączyła: 04 Lip 2011
Posty: 193
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lip 11, 2011 11:18 am   

Odnawiam temat.... gdyby ktoś chciał mogę udzielić informacji na temat tego kościoła gdyż sama należę do tej parafii i mój ślub również tam będzie :smile:
_________________

 
 
alechandra 


Dołączyła: 07 Lip 2013
Posty: 4
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 27, 2013 12:31 pm   

Dziewczyny, ja bardzo chętnie dowiem się czegoś odnośnie ślubu w Kościółku na Niciarnianej. :)
 
 
PaulinaPS 

Dołączyła: 03 Wrz 2012
Posty: 443
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 27, 2013 8:09 pm   

znajomi mieli tam ślub 4 lata temu i do tej pory wspominają bezproblemowe załatwianie formalności i nie wielką cenę. Ostatnio porównywaliśmy np. spisanie protokołu, u mnie to trwało 2 godziny, u nich nawet nie 10 minut
_________________
 
 
alechandra 


Dołączyła: 07 Lip 2013
Posty: 4
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 11, 2013 12:14 pm   

Dziękuję Ci bardzo za cenne info :D

Mieszkam dwie przecznice dalej, więc pofatygowałam się któregoś pięknego dnia i obejrzałam sobie dokładnie Kościółek i otoczenie.


W środku jest ładnie, wnętrze zostało wyraźnie odnowione i jest ładnie.
Gdyby tylko jeszcze zrobili coś z terenem przed....było by doskonale.

Ogólnie na plus. Mały, kameralny i przyjemny kościół.
_________________
 
 
kapatka 


Wiek: 35
Dołączyła: 12 Maj 2014
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 15, 2014 11:34 am   

A mogłaby któraś napisać jak jest z terminami w tym kościele? Z jakim wyprzedzeniem trzeba sobie zarezerwować datę?

[ Dodano: Wto Lip 29, 2014 9:39 pm ]
Gdyby ktoś był zainteresowany ślubem w tej parafii w przyszłym roku to niech się nie wybiera tam wcześniej niż we wrześniu, bo terminy przyszłoroczne będą "zaklepywane" od września właśnie.
 
 
paquarette 

Wiek: 37
Dołączyła: 11 Wrz 2014
Posty: 12
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Paź 28, 2014 7:30 pm   

Plusem tego kościoła jest położenie - tak na uboczu, można powiedzieć kameralnie. Jak byliśmy tam pierwszy raz na 'przeszpiegach', posłuchać organisty, to byliśmy w szoku - mównica w kształcie kadłuba łodzi /!/ chyba autor miał natchnienie na Arkę Noego :)

Koszty ślubu to 750 zł za całość tj. ślub + pani kościelna + organista + czerwony dywan + krzesła dla Młodej Pary (bez żadnej dekoracji).
Albo to wina nagłośnienia albo organisty - nie podobała nam się oprawa muzyczna, słabo słychać :/
Co do terminów - duży wybór, bo to raczej starsza parafia, mało młodych.
Za pierwszym razem rozmawialiśmy z ks. Skurą, nie robił problemów, że przychodzimy z innej parafii, że mamy nauki ze szkoły średniej i z Pomarańczarni u dominikanów itd.. Dziś natrafiliśmy niestety na starszego księdza, być może proboszcza - oschły, aż nieprzyjemnie było cokolwiek powiedzieć.

Poszliśmy za to dziś do jezuitów na Sienkiewicza - i zdecydujemy się jednak na ten kościół. Zupełnie inne podejście, przede wszystkim "co łaska"!
 
 
kapatka 


Wiek: 35
Dołączyła: 12 Maj 2014
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Paź 28, 2014 9:16 pm   

To jest moja parafia i tam będziemy brali ślub to mogę się odnieść do powyższej wypowiedzi: faktycznie kilka rzeczy zależy od tego z kim się rozmawia ("cena" - jeśli można użyć takiego określenia w przypadku sakramentu - również :) ). A wspomniana mównica owszem jest, ale nigdy nie widziałam, żeby ktoś z niej korzystał. Dawniej takie rzeczy powstawały, a ten budynek też ma już swoje lata.
_________________


 
 
paquarette 

Wiek: 37
Dołączyła: 11 Wrz 2014
Posty: 12
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Paź 29, 2014 7:05 pm   

"A wspomniana mównica owszem jest, ale nigdy nie widziałam, żeby ktoś z niej korzystał."

szkoda, bo jest jedyna w swoim rodzaju :)
Ostatnio zmieniony przez paquarette Sro Paź 29, 2014 7:07 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kapatka 


Wiek: 35
Dołączyła: 12 Maj 2014
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Paź 29, 2014 8:44 pm   

Właściwie to masz rację-na pewno byłoby oryginalnie :D
_________________


 
 
marta95910 


Wiek: 34
Dołączyła: 04 Lip 2011
Posty: 193
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lis 02, 2014 4:56 pm   

Aż dziwne co do różnicy cen, my zawsze słyszeliśmy tą samą i wcale nie było to 750zł :o
_________________

 
 
kapatka 


Wiek: 35
Dołączyła: 12 Maj 2014
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lis 02, 2014 9:20 pm   

A mogę z ciekawości zapytać ile? I kiedy to było? (jeśli nie oficjalnie to na priw)
_________________


 
 
marta95910 


Wiek: 34
Dołączyła: 04 Lip 2011
Posty: 193
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lis 03, 2014 9:38 pm   

W czerwcu tamtego roku ....a daliśmy 500zł
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl