Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Kwiaty - a może z nich zrezygnować? Wierszyki
Autor Wiadomość
klarysa 

Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 895
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lip 07, 2008 9:29 pm   

my dostalismy kwiaty. oboje lubimy je dostawac, ale razdko sie to dzieje (tylko ja czesto od meza dostaje :) a on nigdy) to byla idealna i jedyna okazja, zeby dostac ich cale mnostwo :)
 
 
truskawka_ja 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 781
Skąd: ...
Wysłany: Wto Lip 08, 2008 11:37 am   

A my na pewno z kwiatów zrezygnujemy. Nie nacieszymy się nimi bo pewnie zaraz po weselu będziemy musieli wracać do Szwajcarii, a zostawianie moich rodziców w mały mieszkaniu z górą kwiatów nie jest najszczęśliwszym pomysłem. :kwasny:

Do zaproszenia chcemy dołączyć tekst, że pieniądze za które goście chcieliby kupić kwiaty prosimy o wrzucenie podczas składania życzeń do specjalnej puszki (myślę, że któryś ze świadków będzie ją trzymał).

Zebrane w ten sposób pieniądze chcemy przeznaczyć na kolonie dla dzieci niepełnosprawnych, organizowane przez łódzkie seminarium:
http://www.wsd.archidiece...&r=2005&g=1&s=4

Przez wiele lat jeździłam na te kolonie jako opiekun, znam te dzieciaki, są mi bliskie. Od dwóch lat niestety nie mogę być na koloniach (praca za granicą, a urlop nie jest z gumy). Chociaż tyle mogę dla nich zrobić.
Rodzina i znajomi wiedzą o tych koloniach więc pewnie nie będą zaskoczeni prośbą o pieniądze. :)
 
 
Yoanna 
mamuśka


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lis 2007
Posty: 1441
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lip 08, 2008 1:45 pm   

truskawka_ja to świetny pomysł!! Całym sercem popieram takie inicjatywy!!

?yczę owocnych zbiorów;)
Pozdrawiam!!
_________________
 
 
neferity 


Wiek: 46
Dołączyła: 28 Kwi 2008
Posty: 35
Skąd: Lodz
Wysłany: Wto Lip 08, 2008 4:25 pm   

Ja z moim K. poprosilismy gosci o zastapienie kwiatow jedzeniem dla zwierzakow ze znajomego schroniska lub datkami do puszki na ich rzecz. Zadna z osob dostajacych zaproszenia nie protestowala, wrecz przeciwnie, kazdy reagowal pozytywnie, a zwierzakom bedzie latwiej przetrwac zime i przytulisko bedzie miec mniej wydatkow na jedzenie, beda mogli zadbac o szczepienia zwierzakow i ich zdrowie. Dosc dlugo trwalo zanim wymyslilismy formulke na zaproszenie zeby to ladnie ujac, ale sie udalo.
 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lip 09, 2008 7:09 pm   

Ja nie chciałam rezygnować z kwiatów więc poprosiłam o symboliczną różę i kupon totolotka. Rozdaliśmy z D w sumie około 250 zaproszeń. To daje 250 róż :smile: Niezły bukiet się uzbiera.
 
 
justinaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 10 Mar 2008
Posty: 1601
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 10, 2008 1:03 pm   

ja też myslałam o karmie dla zwierzat, ale ze wiekszosc gosci jest przyjezdna i musileli by wiezc ze soba karme z daleka, to chyba jednak zostane tradycyjnie przy kwiatach, no i totku :) bo wszystkim, ktorym o tym wspominalam, pomysl sie spodobal
_________________

www.boatmummy.blogspot.com
www.lodzkiemamy.pl
 
 
neferity 


Wiek: 46
Dołączyła: 28 Kwi 2008
Posty: 35
Skąd: Lodz
Wysłany: Pią Lip 11, 2008 8:19 am   

ja tez mam przyjezdnych gosci i wlasnie dlatego zrobilam dwie mozliwosci, mozna samemu kupic karme, albo wrzucic pieniazki do puszki, ktora beda mieli swiadkowie.
pomysl sie gosciom bardzo spodobal. mam nadzieje, ze sie uda bo mi bardzo zalezy, zeby zwierzakom pomoc, schroniska w Polsce to katastrofa!!!!!
 
 
Marika007 

Wiek: 37
Dołączyła: 23 Lip 2008
Posty: 80
Skąd: z Łodzi
Wysłany: Pią Lip 25, 2008 6:35 pm   

a co myslicie o tym,zeby zamiast kwiatów goscie przynieśli butelke wina lub jakiegos innego trunku,ktory bedziemy co rok w rocznice slubu otwierac?to by bylo cos takiego co naprawde bedzie przypominac o tym wyjatkowym dniu.A jak bedzie milo otworzyc wino na 20 czy 30 rocznice slubu :D taki mamy wlasnie pomysl z moim miskiem.
 
 
ava 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lut 2008
Posty: 3728
Skąd: Bełchatów/Łódź
Wysłany: Pią Lip 25, 2008 6:49 pm   

Mariko pomysł jest bardzo fajny, tylko nie wiem czy nie będzie problemów z jego wykonaniem. Niby mówi się, że wino im starsze tym lepsze- co prawda żadnym znawcą win nie jestem (nawet średnio je lubię), ale słyszałam kiedyś, że to powiedzenie tak naprawdę odnosi się tylko do niektórych gatunków win, z tych naprawdę drogich, może to więc być dla gości zbyt duży wydatek jak na zamiennik kwiatów. Podobno wina sprzedawane w zwykłych sklepach takich właściwości nie mają. Ale jak napisałam wcześniej- nie jestem żadnym znawcą, więc może niech wypowie się osoba lepiej zorientowana.
Choć wiem, że kilka miesięcy temu moja siostra piła wino (takie zwykłe jakieś, żadne specjalne), które przez kilkanaście lat przeleżało zapomniane na strychu u znajomego i mówiła, że dało się wypić :mrgreen:
_________________
Nasz ślub - 05.09.2009r.

 
 
MalaJu 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 2628
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 25, 2008 7:26 pm   

ja trzymałam kiedyś butelkę wina na specjalną okazję i niestety, gdy takowa nadeszla w butelce był... ocet winny :wink:
wazne, jak bedzie sie przetrzymywać wino - odpowiednie warunki są konieczne!

sami prosimy o wino, jednak tak je lubimy, ze pewnie żadna butelka nie wytrzyma do drugiej rocznicy. czesc bedziemy trzymac w pozycji leżącej w piwnicy.
 
 
Malwina_łódź 


Wiek: 37
Dołączyła: 30 Gru 2007
Posty: 1291
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lip 26, 2008 8:57 am   

My zamiast kwiatów prosimy o kupony lotka. A nuż się nam poszczęści i na nową drogę życia wstąpimy troszkę bogatsi? ;)
_________________

 
 
Pamcia 


Wiek: 39
Dołączyła: 13 Lis 2007
Posty: 481
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lip 26, 2008 4:09 pm   

My tez prosimy o kupony totka, mimo wszystko część gosci napewno przyniesie kwiaty, np jedna różę, pomysl chyba sie wszystkim podoba bo nikt nie narzekał z tego powodu ;)
_________________


Nasza data: 08.08.2008!!
 
 
owieczka_foto 
Firma


Dołączyła: 28 Paź 2007
Posty: 452
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lip 26, 2008 4:52 pm   

Malwina_łódź napisał/a:
My zamiast kwiatów prosimy o kupony lotka. A nuż się nam poszczęści i na nową drogę życia wstąpimy troszkę bogatsi? ;)


?yczę Wam więcej szczęścia w losowaniu niż my mieliśmy. Kuponów otrzymaliśmy ogromną ilość na trzy różne losowania. Efekt raczej skromny... ale i duża niewiadoma i przynajmniej mieszkanie wytrzymało taką ilość kwiatów jaką otrzymaliśmy.
_________________
mynewborn... fotografia od dnia narodzin, ciążowa, noworodkowa, niemowlęca, na chrzest i komunię
 
 
Malwina_łódź 


Wiek: 37
Dołączyła: 30 Gru 2007
Posty: 1291
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lip 27, 2008 7:35 am   

No ale cóż kto nie ma szczęścia w grach ten ma szczęście w miłości. Chyba to w dniu ślubu się z reguły potwierdza. To tylko się cieszyć trzeba :smile:
_________________

 
 
szept 

Dołączyła: 20 Sie 2005
Posty: 230
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lip 27, 2008 7:51 am   

A my nie napisaliśmy żadnej formułki i o nic nie prosimy.
Myślę,że najważniejsze jest to,że bliscy nam ludzie będą z nami w tej ważnej chwili.
A mówienie im co byśmy chcieli zamiast kwiatka, nie wydawało nam się dobrym pomysłem.
_________________
 
 
owieczka_foto 
Firma


Dołączyła: 28 Paź 2007
Posty: 452
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lip 27, 2008 8:06 am   

szept napisał/a:
Myślę,że najważniejsze jest to,że bliscy nam ludzie będą z nami w tej ważnej chwili.
A mówienie im co byśmy chcieli zamiast kwiatka, nie wydawało nam się dobrym pomysłem.


Dla nas też obecność naszych gości była najważniejsza, ale mieszkanie na styk przeżyło oblężenie kwiatów. Cieszyliśmy się bardzo z każdego prezentu czy był to kupon, kartka, czy kwiaty. Natomiast sami goście mówili o tym, że dobrą decyzję podjeliśmy, bo upał w dniu naszego ślubu był przeraźliwy i gdyby nie szybkie reakcje naszego świadka to część kwiatów nocy by nie dożyła.
_________________
mynewborn... fotografia od dnia narodzin, ciążowa, noworodkowa, niemowlęca, na chrzest i komunię
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Nie Lip 27, 2008 8:26 am   

Teraz są modne różne rzeczy, o które proszą MŁodzi w zamian kwiatów od gości ślubno-weselnych. Ale tak sobie myślę, że, zwŁaszcza Ci starsi goście oprócz rzeczy o którą prosicie i tak przybędą z kwiatami. Zresztą ja ich rozumiem bo to jakoś tak "gŁupio" bez kwiatów z życzeniami pod KościoŁem. A wiadomo, że na sali weselnej to już sam prezent, bez kwiatów się daje.
A poza tym kiedy jeszcze zostaniecie obsypani kwiatami? Pewnie nigdy, przynajmniej nie w takich ilościach. A to jest bardzo przyjemne :D
Ostatnio zmieniony przez gosc Nie Lip 27, 2008 8:27 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Debussy 
pedagog specjalny


Dołączyła: 16 Lut 2008
Posty: 1712
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lip 27, 2008 8:54 am   

Sajonara, "najpiękniejsze kwiaty człowiek dostaje na swoim pogrzebie" :razz: Więc jakby co, wtedy zostaniemy obsypani...

Jeśli chodzi o mnie, to fakt, że jest taki zwyczaj z tymi kwiatami i ja też zawsze je kupowałam jak szłam na ślub.
Ale... chyba jednak dołożymy do zaproszeń wierszyk, żeby tych kwiatów uniknąć.
Musimy to jeszcze dobrze przemyśleć. Bo z jednej strony, to naprawdę kupa kasy, która i tak zwiędnie.
_________________
Są tajemnice, które tylko niebo może ostatecznie odkryć...
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Nie Lip 27, 2008 9:28 am   

Debussy napisał/a:
Sajonara, "najpiękniejsze kwiaty człowiek dostaje na swoim pogrzebie" :razz: Więc jakby co, wtedy zostaniemy obsypani...

bardzo dowcipne, nie ma co :o
niby tak ale wtedy to ci już wszystko jedno będzie i się raczej nimi nie nacieszysz
 
 
ava 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lut 2008
Posty: 3728
Skąd: Bełchatów/Łódź
Wysłany: Nie Lip 27, 2008 12:08 pm   

Debussy napisał/a:
"najpiękniejsze kwiaty człowiek dostaje na swoim pogrzebie"


To tylko fragment piosenki " Kwiaty" Farben Lehre :roll:
_________________
Nasz ślub - 05.09.2009r.

 
 
szept 

Dołączyła: 20 Sie 2005
Posty: 230
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lip 27, 2008 12:24 pm   

Sajonara6 napisał/a:
Ale tak sobie myślę, że, zwŁaszcza Ci starsi goście oprócz rzeczy o którą prosicie i tak przybędą z kwiatami. Zresztą ja ich rozumiem bo to jakoś tak "gŁupio" bez kwiatów z życzeniami pod KościoŁem.



Właśnie,bo jak o nic nie prosimy,to każdy kupuje kwiatka(i tylko kwiatka)na miarę swoich możliwości-ogromny bukiet,czy jedną różyczkę. Natomiast prośba o wino,karmę,to już konkretny wydatek, do którego gość jest trochę "przymuszony"


Debussy napisała:"Bo z jednej strony, to naprawdę kupa kasy, która i tak zwiędnie."


Jejku,nie bądźcie tak praktyczne. Niedługo zaczniemy przeliczać ile metrów kafelków do łazienki kupiłybyśmy za te kwiaty :roll:


Dobrze napisała Sajonara6...to takie przyjemne być obsypanym kwiatami,nawet,jak za chwilę zwiędną.Właśnie po to są te przepiękne kwiaty w kwiaciarniach,żeby się nimi rozpieszczać przy różnych okazajach. Jak kupuje nam je chłopak/narzeczony,to nie mówimy,że szkoda kasy,bo zwiędną,kupmy herbatę,albo rajstopy,bo to starczy na dłużej :roll:
_________________
Ostatnio zmieniony przez szept Nie Lip 27, 2008 12:26 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MalaJu 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 2628
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lip 27, 2008 12:28 pm   

szept napisał/a:
Jak kupuje nam je chłopak/narzeczony,to nie mówimy,że szkoda kasy,bo zwiędną,kupmy herbatę,albo rajstopy,bo to starczy na dłużej :roll:

i tu sie nie zgodzę, ja nie lubię dostawać dużych bukietów, bo potem po prostu bardzo mi przykro, na granicy łez, gdy więdną. wiec PM wie, ze albo jedna róża, albo kwiatek doniczkowy. Stad ja nie chce kwiatow cietych na ślubie. Jak ktos przyniesie, to tragedii nie bedzie, ale i tak ich nie wezmę do domu przez alergię.
 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Pon Lip 28, 2008 9:19 am   

owieczka napisał/a:
?yczę Wam więcej szczęścia w losowaniu niż my mieliśmy. Kuponów otrzymaliśmy ogromną ilość na trzy różne losowania. Efekt raczej skromny... ale i duża niewiadoma i przynajmniej mieszkanie wytrzymało taką ilość kwiatów jaką otrzymaliśmy.


hmmm...ale pewnie niezly ubaw był jak kuponiki sprawdzaliście,co? :lol: sprawdzaliście je od razu po weselu, czy trzymaliście się w niepewności?

a ja znam,co prawda tylko z opowiadań-parkę która na ślubie zebrała z kuponów prawie 100tyś zł... więc zawsze taka możliwośc jest....

my prosimy o kupony-mamy szczęście w miłości i w wygrywaniu też :) dlatego tej dobrej passy nie chcemy przerywać, a nawet jak nic nie wygramy to kupony zostaną na pamiątkę :) i też płakać nie będziemy z tego powodu ;)
 
 
Malwina_łódź 


Wiek: 37
Dołączyła: 30 Gru 2007
Posty: 1291
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lip 28, 2008 8:03 pm   

Nie uważam, że prośba o coś konkretnego zamiast kwiatka jest przymuszaniem do konkretnego wydatku. Kwiaty mogą być tanie lub drogie. Tak samo jest z kuponami totolotka może być za 2 albo za 12, tak samo jest też z karmami może być za 3 albo za 103. Tak więc nie rozpatrujmy tak tego.

Ja osobiście nie lubię dostawać kwiatów ciętych. Wolę kwiaty doniczkowe albo jakieś praktyczne rzeczy.
_________________

 
 
owieczka_foto 
Firma


Dołączyła: 28 Paź 2007
Posty: 452
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lip 28, 2008 8:29 pm   

olciap6 napisał/a:
hmmm...ale pewnie niezly ubaw był jak kuponiki sprawdzaliście,co? :lol: sprawdzaliście je od razu po weselu, czy trzymaliście się w niepewności?


Nie mieliśmy wesela tylko obiad i późnym wieczorkiem potuptaliśmy sobie jeszcze na stację sprawdzić część kuponów. Pani ze stacji miała wyjątkowy wzrok, ale nic się nie odezwała, a przecież my wygladalismy lekko dziwnie, a kuponów było sporo.
_________________
mynewborn... fotografia od dnia narodzin, ciążowa, noworodkowa, niemowlęca, na chrzest i komunię
 
 
justinaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 10 Mar 2008
Posty: 1601
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 18, 2008 8:41 pm   

my w ten weekend rozdaliśmy sporą część zaproszeń i w większości przypadków powiedzieliśmy, że zamiast kwiatów chcielibyśmy dostać kupony totka, ale nie wszędzie, zależało to też od tego, jak rozwinęła się rozmowa :)
zwłaszcza, że musieliśmy jeszcze tłumaczyć, że w Łodzi są inne zwyczaje ślubno weselne niż w Turku, co spotykało się ze sporym zdziwieniem :)
_________________

www.boatmummy.blogspot.com
www.lodzkiemamy.pl
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 18, 2008 8:47 pm   

Widziałam ostatnio zaproszenie z prośbą, żeby zamiast kwiatka wrzucić ofiarę do kościelnych puszek na rzecz budowy parafii.

Wola Młodych, ale babcia ma już dylemat co zrobić, bo tak z pustymi rękami to dziwnie przyjść. Ma przynieść pojedynczą różę, a ofiarę zgodnie z prośbą wrzucić do puszki. Jeśli większość gości też tak do tego podejdzie, to i tak trochę tych kwiatków uzbierają...
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
fiona83 

Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 2952
Skąd: skądinąd
Wysłany: Pią Sie 29, 2008 4:05 pm   

Mieliśmy kwiaty. I fajnie bardzo :)
Koniec końców wszystkie poszły "w kanał", ale przez 2 dni były przecudną dekoracją tarasu :mrgreen:
 
 
veroni 

Dołączyła: 03 Lip 2008
Posty: 42
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sie 29, 2008 4:42 pm   

My mieliśmy kwiaty! bardzo chciałam dostać dużo kwiatów:) I dostaliśmy:))) a oprócz nich mnóstwo bombonierek i misie:)
_________________
szczęśliwa mężatka:) Nasz dzień 9.08.2008r :)
 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Sob Sie 30, 2008 10:57 am   

my dostaliśmy kupony totka o które zreszta prosilismy... dostaliśmy około 200 kuponów totka, a na nich prawie 500 zakładaów (niektóre na kilka losowań, więc zabawę mamy do dziś :) ) narazie zebraliśmy z nich 550zł, w tym 200zł dzis przeznaczamy na dużego lotka-w końcu i tak tej kwoty nie planowaliśmy wiec może warto zainwestowac, a nóż się uda :D a jak ie to trudno-bedzie kolejna porcja wrazen i zabawy ;) kwiatków tez troche dostaliśmy, jednak nawet nie zabieraliśmy ich z sali bo nie mieliśmy czym (trzeba bylo przewiezc wszystko kilkadziesiat km ). Kwiaty zwiedly a kupony totka pamiatkowe zostana do konca zycia wraz z nszymi wspomnieniami.... bedziemy o tym dzieciom opowiadac pokazujac je w pamiatkowym pudeleczku ;)
 
 
555 


Dołączyła: 02 Lis 2006
Posty: 1486
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Sie 30, 2008 11:02 am   

olciap6 napisał/a:
pokazujac je w pamiatkowym pudeleczku ;)

my tez swoje zostawilismy zwiazame szyfonowa wstazeczka :))
_________________
 
 
MalaJu 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 2628
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Sie 30, 2008 11:09 am   

Cytat:
Koniec końców wszystkie poszły "w kanał"


Cytat:
Kwiaty zwiedly a kupony totka pamiatkowe zostana do konca zycia wraz z naszymi wspomnieniami....


i wlasnie dlatego jestem za totkami a przeciw kwiatom.
 
 
Marika007 

Wiek: 37
Dołączyła: 23 Lip 2008
Posty: 80
Skąd: z Łodzi
Wysłany: Nie Sie 31, 2008 3:52 pm   

znalazłam 2 ciekawe wierszyki, które mozna umieścić na zaproszeniu:


Fortuna kołem się toczy, a dzień ten ma być uroczy, dlatego prosimy Was
nasi Mili, byście kupony Lotto kupili i wypełnione do kościoła zamiast kwiatków przynieśli, a może tego dnia nam się poszczęści.

Goście Drodzy, Goście Mili! Radość Byście Nam Sprawili, w Szczęście Nasze
Inwestując, Kupon Totka Nam kupując, Oszczędzajcie Kwiatów Moc, Co by
Zwiędły w Jedną Noc.

jak myslicie, który lepszy? :wink:
 
 
izunia_82 

Wiek: 41
Dołączyła: 07 Lis 2007
Posty: 1376
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Sie 31, 2008 6:53 pm   

Moim zdaniem ten drugi wierszyk jest fajniejszy :)
_________________


 
 
Tajgete 
żona swojego męża :)


Wiek: 40
Dołączyła: 24 Mar 2008
Posty: 833
Skąd: Kolumna
Wysłany: Nie Sie 31, 2008 6:56 pm   

My będziemy mieli jednak kwiaty - pomysł z lotkiem jest super, ale mój brat biorący ślub 4 miesiące po nas, ogłosił ten pomysł pierwszy i nie będę na tyle wredna, żeby go kopiować... A inne pomysły do mnie nie przemawiają... :(
_________________
 
 
Emi 


Wiek: 38
Dołączyła: 25 Cze 2007
Posty: 524
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 01, 2008 10:31 am   

My zdecydowaliśmy się na kupon totka, chociaż wiem, ze niektóre osoby z pewnością przyniosą kwiaty. Ogólnie pomysł z totkiem BARDZO się podobał rodzince :-)
_________________

 
 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Pon Wrz 01, 2008 2:20 pm   

Marika007 napisał/a:
znalazłam 2 ciekawe wierszyki, które mozna umieścić na zaproszeniu:


Fortuna kołem się toczy, a dzień ten ma być uroczy, dlatego prosimy Was
nasi Mili, byście kupony Lotto kupili i wypełnione do kościoła zamiast kwiatków przynieśli, a może tego dnia nam się poszczęści.

Goście Drodzy, Goście Mili! Radość Byście Nam Sprawili, w Szczęście Nasze
Inwestując, Kupon Totka Nam kupując, Oszczędzajcie Kwiatów Moc, Co by
Zwiędły w Jedną Noc.

jak myslicie, który lepszy? :wink:


my mieliśmy własnie na zaproszeniach ten drugi...
 
 
justinaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 10 Mar 2008
Posty: 1601
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Paź 29, 2008 7:00 pm   

my wspominaliśmy gościom, żeby zamiast kwiatów przynosili kuponu totka, ale w efekcie 90% gości i tak przyszło z kwiatami :) a kupony dawali nam extra np. w kopercie
dostaliśmy w sumie 50 kuponów i nie trafiliśmy NIC :D

no ale cóż, kto nie ma szczęście w totku, ten ma szczęście w miłości

przynajmniej tak to sobie tłumaczę :)
_________________

www.boatmummy.blogspot.com
www.lodzkiemamy.pl
 
 
yennefer 

Dołączyła: 14 Wrz 2008
Posty: 641
Skąd: nowhere
Wysłany: Sob Lis 01, 2008 3:53 pm   

Kwiaty są milutkie, ale co za dużo...Idealnie byłoby dla mnie, gdyby goście podarowali nam książki. Uwielbiam je :D Moi znajomi na pewno mnie nie zawiodą, ale ciocie i wujkowie...ciężko. Pomysł z totkiem też jest kuszący :wink: A kwiaty i tak dostaniemy
 
 
mroowi 


Wiek: 41
Dołączyła: 13 Lis 2008
Posty: 24
Skąd: Racibórz/Warszawa
Wysłany: Wto Gru 02, 2008 4:02 pm   

Klaudynka napisał/a:
Aga, a może coś takiego :)

Goście Drodzy, Goście Mili
radość byście Nam sprawili,
w przyszłość Naszą inwestując
kupon totka lub słodycze Nam darując,
oszczędzając kwiatów moc,
co by zwiędły w jedną noc

Klaudynka napisał/a:
1. Zmodyfikowany przeze mnie z internetu na potrzeby Agi
2. 100% mojego talentu :wink:

wow, fajnie ci to wyszło, może i mi coś zmodyfikujesz? ja chce wino, kwiaty albo 1 kwiat, kupon lotka i może jakąś przydatna młodej parze książkę...
_________________
 
 
Klaudynka 


Wiek: 38
Dołączyła: 20 Kwi 2008
Posty: 1321
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Gru 02, 2008 9:07 pm   

Mroowi, żeby mnie nie posądzono o plagiat :wink: ten powyższy wierszyk był właśnie z internetu (z tego co pamiętam z drobną modyfikacją)-więc generalnie nie mój ;)

w późniejszym poście coś próbowałam tworzyć :lol:
_________________
 
 
 
ava 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lut 2008
Posty: 3728
Skąd: Bełchatów/Łódź
Wysłany: Sro Gru 03, 2008 10:21 pm   

My zamierzamy poprosić o kupony totka, ale nie chcemy rezygnować z kwiatów, myślicie, że taki "ucięty" wierszyk mógłby być na zaproszeniu?

Goście Drodzy, Goście Mili
radość byście Nam sprawili,
w przyszłość Naszą inwestując
kupon totka Nam darując!
_________________
Nasz ślub - 05.09.2009r.

 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Gru 31, 2008 8:59 pm   

Mnie się podoba, prosto i treściwie. :)


yennefer napisał/a:
Idealnie byłoby dla mnie, gdyby goście podarowali nam książki.

Gdyby tylko książki nie były tak drogie... :-?
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
aggar 


Dołączyła: 07 Sty 2008
Posty: 205
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sty 02, 2009 12:35 pm   

My zdecydowanie poprosimy o kupony toto-lotka. Wszyscy zapraszani goście wiedzą, że nie posiadamy żadnej nieruchomości i skazani jesteśmy na wynajem, dlatego gdyby nam się poszczęściło (mało prawdopodobne ale nadzieję trzeba zawsze mieć ) mielibyśmy w końcu swój kąt :)
I w związku z tym wymyśliłam krótki wierszyk, oddający nasze pragnienia, co w na to:
"By dopomóc szczęściu w znalezieniu własnego kątka,
Prosimy zamiast kwiatów o kupony toto-lotka."
 
 
Ambrozja 


Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 1434
Skąd: Katowice
Wysłany: Pią Sty 02, 2009 8:25 pm   

Ja myślałam o książkach albo maskotkach. Nie chcę dostać kwiatów bo nawet ich nie zabiorę do domu. Gdybyśmy zabrali to w poniedziałek po ślubie musielibyśmy wyrzucić bo wyjeżdżamy w podróż poslubna ( wolę nie mysleć co by było w domu gdybyśmy te kwiatki tak na dwa tygodnie jdnak w domu zostawili :o )
_________________
Kobiety są niewolnicami tylko tych, którzy potrafią je mocno trzymać i dogadzać ich kaprysom - Bolesław Prus
 
 
 
mietka 
double trouble


Wiek: 46
Dołączyła: 28 Cze 2007
Posty: 1749
Skąd: Łódź/Żabiczki
Wysłany: Pią Sty 02, 2009 9:27 pm   

a ja w niedziele rano pojechalam po nasze kwiatki :) obralam je ze wszystkich dekoracji, ktorych nie znosze i zabralam same gole kwiaty do domu :) cieszylam sie nimi az do 5 rano w poniedzialek, bo wtedy ruszylismy nad morze :)
kilka ladniejszych wiazanek (czyli w moim pojeciu estetyki bez tych wszystkich pierdół) rozdalam :)
_________________
Ostatnio zmieniony przez mietka Pią Sty 02, 2009 9:27 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
doni_iza 

Wiek: 42
Dołączyła: 29 Paź 2007
Posty: 1974
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lut 03, 2009 4:21 pm   Wierszyki o kuponach totolotka

Nie mogłam znaleźć tych wierszyków ( może przeoczyłam), ponieważ kilka ich znalazłam postanowiłam zebrane razem umieścić tutaj :)

1.
Goście Grodzy , Goście Mili
Radość byście Nam sprawili,
Zamiast kwiatków - które zwiędną,
Cieszyć oczy krótko będą,
Niechaj każdy Gość jak może,
Szczęściu młodych dopomoże,
W kolekturze inwestując,
I kupon Lotto nam darując "

2.
Niech wiadomym się stanie,
iż równie mocno jak róża, tulipan czy stokrotka,
ucieszą nas kupony Dużego Totolotka

3.
Fortuna kołem się toczy,
a dzień ten ma być uroczy,
dlatego prosimy Was nasi Mili,
byście kupony Lotto kupili
i wypełnione zamiast kwiatków przynieśli,
a może tego dnia nam się poszczęści.

4.
Goście Drodzy, Goście Mili!
Radość byście nam sprawili
w szczęście nasze inwestując
Kupon Totka nam darując,
oszczędzacie kwiatów moc,
co by zwiędły w jedną noc.

5.
Aby nam jeszcze więcej radości przysporzyć,
Prosimy zamiast kwiatów,
kupony totolotka na nasze ręce złożyć.

6.
Fortuna kołem się toczy,
a dzień ten ma być uroczy,
dlatego prosimy Was Goście Mili,
byście kupony Lotto kupili
i wypełnione zamiast kwiatków przynieśli,
a może tego dnia(podwójnie) nam się poszczęści.

7.
Zamiast kwiatów podarujcie nam kupon TOTOLOTKA
Szczęście w miłości już mamy
Może szczęście w loterii nas spotka...

8.
Drodzy Goście, Państwo Mili
Byście radość Nam sprawili
Mamy pomysł całkiem nowy
Naszym zdaniem odlotowy
Po co dźwigać bukieciki
Lżejsze będą kuponiki
TOTOLOTKA sami skreślcie
w Dniu Wesela nam przynieście
Któryś celnie trafić może
Gniazdo uwić Nam pomoże

9.
W liczbach szczęścia spróbować chcemy
dlatego z kwiatów rezygnujemy.
Więc Miły Gościu-
zamień te lilie, róż, stokrotki
na trafne kupony - Duże Lotki (bądź: totki)!

10.
Niech wiadomym się stanie,
iż równie mocno jak róża, tulipan czy stokrotka
ucieszą nas kupony Dużego Totolotka

11.
Od przyjaciół i rodziny nie o kwiaty dziś prosimy.
Zamiast płatków, co opadną, może dacie "szóstkę" ładną?
Zamiast zatem róż, stokrotek, kupujemy Duży Lotek.
I do kartek z życzeniami mały kupon dziś wkładamy!

12.
Drodzy Goście!
Obdarujecie nas kuponem lotto,
byśmy mogli się przekonać czy mamy szczęście nie tylko w miłości.

13.
Będzie nam bardzo miło,
jeżeli zamiast kwiatów
obdarujecie nas kuponem lotto
_________________
 
 
rajeczka 

Dołączyła: 05 Sty 2008
Posty: 309
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lut 11, 2009 10:18 pm   

My bedziemy mieli taki..

Szanowny Gościu.
Zamiast na kwiaty wydawać pieniążki,
przynieś prosimy, drobne pamiątki lub książki
_________________
 
 
 
kicikotek 

Dołączyła: 15 Kwi 2009
Posty: 1
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Sro Kwi 15, 2009 4:29 pm   Zamiast kwiatów - POMYSŁ ;-)

Kochani Narzeczeni,

Jeżeli nie chcecie otrzymywać kwiatów, rozważcie jeszcze taką opcję oprócz prośby o wino, maskotki, książki i totolotki:

Czytałam artykuł, że w Wielkiej Brytanii niektóre pary proszą gości, by pieniążki przeznaczone na kwiaty przekazać na cele dobroczynne. ;)

Mojej Cioci, która teraz wychodzi za mąż ten pomysł się spodobał - uznała, że "Lepszy na dobry cel datek, niż najpiękniejszy kwiatek". ;-) Razem ze swoim narzeczonym poinformowała gości o tym. Wybrała rzeszowską fundację opiekującą się dziećmi, której chciałaby przekazać tak zebrane pieniądze. Po Mszy Świętej jedna osoba ( być może ja ) będzie stała z puszką i chętne osoby będą mogły przekazać datek. ;)

Mnie także podoba się takie zorganizowanie sprawy: gdybym wychodziła za mąż, to - po przedyskutowaniu z narzeczonym całego zagadnienia - chciałabym dołączyć do zaproszenia karteczkę-bilecik, na którym zamieściłabym stosowny wierszyk i propozycje, gdzie można przesłać grosik ( numery kont ). Chętne osoby mogłyby dołączyć dowód takiej wpłaty do życzeń.

Mam świadomość, że przelew kosztuje, ale ponieważ są to kwoty rzędu kilku złotych, a czasem nawet jest możliwość przelewu bezpłatnego - pulares gości by aż tak nie ucierpiał. ;) Wierzę, że warto pomagać potrzebującym, warto inspirować innych do czynienia dobra - a nawet gdyby ktoś marszczył nos, najwyżej nie włączyłby się do akcji.

Oto wierszyki mojego autorstwa zainspirowane powyższym tematem:

a)

Jeśli rozważacie kupno kwiatowych wiązanek,
To pragniemy Wam podsunąć inne rozwiązanie:
Niech ten grosik, co na bukiet miał być przeznaczony
Zamiast tego na cel szczytny zostanie wpłacony.
Oto nasza propozycja, gdzie pieniążek przesłać
I przyczynić się tym samym do radości dziecka: ...


Miło będzie nam otrzymać dowód takiej wpłaty -
- Stokroć bardziej nas ucieszy, niźli wszelkie kwiaty.


b)

Piękne kwiaty, lecz uśmiechy dzieci są piękniejsze.
Miło bukiet dostać, lecz są sprawy istotniejsze.
Niech więc grosik, co na kwiatek miał być przekazany
Na cel szczytny niech zostanie przez Was darowany.

c)

Gdybyście chcieli Goście kochani
obdarzyć nas kwiatów naręczami -
- prosimy, by na bukiet pieniążki
w potrzebujące przekazać rączki.

d)

Jeśli pragniecie kupić nam bukiet,
To Narzeczeni proszą od siebie:
Zamiast kwiaciarniom kabzę nabijać -
- Zechciejcie wspomóc dzieci w potrzebie.

Wasza obecność, uśmiech, modlitwa,
Dobre życzenia i dowód wpłaty
Więcej radości w tym dniu nam sprawią,
Niż najpiękniejsze nawet kwiaty.


Kopiowanie, rozpowszechnianie, przedruk i publikacja w jakiejkolwiek formie (również elektronicznej) do celów komercyjnych i prywatnych, bez zgody autora - WSKAZANE, a wręcz ZALECANE. ;)
 
 
MalaJu 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 2628
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 15, 2009 4:50 pm   

dzieki za wskazowki, ale jest juz taki wątek. Zanim cos sie wklei, warto sprawdzić w wyszukiwarce ;)
pozdrawiam.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl