Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
kupno mieszkania za pośrednictwem biura nieruchomości
Autor Wiadomość
klara76 


Wiek: 47
Dołączyła: 06 Sie 2006
Posty: 538
Skąd: łódź-bałuty
Wysłany: Wto Sie 28, 2007 8:38 pm   kupno mieszkania za pośrednictwem biura nieruchomości

Przymierzamy się do kupienia mieszkanka, znaleźliśmy fajną ofertę w biurze nieruchomości. Może któraś z forumek dokonywała ostatnio takiej transakcji i mogłaby podzielić się swoimi doświadczeniami.

I jeszcze jedno: jak mieszkanie jest w zarządzie wspólnoty mieszkniowej to komu opłaca się czynsz?

[ Dodano: Wto Sie 28, 2007 9:43 pm ]
Aha, pochwalę się (mam nadzieję, że nie zapeszę) wszystko jest na najlepszej drodze do tego, że w czwartek wpłacimy zadatek i podpiszemy umowę przedwstępną u notariusz :) . A później zaczniemy załatwiać kredyt :( . Ale mimo wszystko nie mogliśmy chcieć lepszego prezentu ślubnego :D

Może jeszcze uda się ponegocjować z prowizją w biurze - może jak im powiemy o ślubie to zechcą nam zrobić mały prezent ślubny (choćby dwa - trzy punkty po przecinku; może zjadą z 2,5% + vat do 2,3%). Może troszkę naiwna jestem ale wierzę w ludzi i ich chęć czynienia dobra.
_________________
 
 
 
*lmyszka 
Moderator
EL jak elmyszka :P


Wiek: 40
Dołączyła: 26 Lis 2006
Posty: 2328
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 28, 2007 9:12 pm   

gratuluje :) tylko uważaj z tym ślubem, bo mogą pomyśleć że zbierzecie kase na weselu i wtedy wam podniosą :razz: nie no żartuje :D
_________________
 
 
 
Ela_i_Adam 


Dołączyła: 21 Sty 2007
Posty: 860
Skąd: łódź-widzew
Wysłany: Wto Sie 28, 2007 9:19 pm   

Klara a nie lepiej umówić się z zarządem wspólnoty lub poprzednim właścicielem mieszkania (nie wiem kto wystawiał oferte) żeby wycofał ofertę z biura i spisac umowe bezpośrednio z nim? wtedy unikniesz prowizji biura i możesz urwać więcej z ceny moi rodzice tak zrobili i zyskali na tym ok 5 tyś zł ;)
powiedz ile płacicie za mieszkanie i jakie? my szukamy mieszkania do kupienia ale ceny nas odstraszają bo nas nie stać :(
_________________

Kocham Cię Adasiu :) 21.07.2007!!!!!!
 
 
klara76 


Wiek: 47
Dołączyła: 06 Sie 2006
Posty: 538
Skąd: łódź-bałuty
Wysłany: Wto Sie 28, 2007 9:29 pm   

Mieszkanie nie wielkie - 38m2, rozkładowe z balkonem na bałutach, na IV piętrze w wieżowcu, do remontu (ale nie jest jakoś strasznie zapuszczone). Cena - 140 tys. (pierwotna cena 150 tys.). Na nic większego i droższego nas niestety nie stać ale nie chcemy już wynajmować. Wolę jednak spłacać kredyt niż komuś dawać kasę na "przejedzenie".
Mam nadzieję, że remont nas nie wykończy finansowo, tym bardziej, że mój ukochany sporo rzeczy jest w stanie zrobić sam (pewnie potrwa to dłużej ale nie zapłacimy za robociznę). A z resztą z "fachowcami" różnie bywa i wcale nie musi być szybko.
_________________
 
 
 
pipi 


Wiek: 47
Dołączyła: 11 Lut 2004
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 03, 2007 8:44 am   

Moja kamienica również tworzy wspólnotę mieszkaniową, więc mogę trochę poopowiadać jak to jest.
Czynsz płaci się zarządcy prowadzącemu administrację nieruchomością. Zarząd wspólnoty wybierany jest spośród mieszkańców właścicieli mieszkań. Dlatego właśnie zarząd z reguły nie chce bezpośrednio zajmować się prowadzeniem nieruchomości tylko zleca to komuś (czyli jakiejś administracji państwowej, bądź prywatnej).
 
 
bee 

Wiek: 39
Dołączyła: 29 Wrz 2007
Posty: 18
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Wrz 30, 2007 10:02 pm   

Z całego serca odradzam wszytkim transakcje z pośrednictwem biur nieruchomości! Biorą ogromne pieniądze i to w zasadzie tylko za skojarzenie klientów, bo o reszcie czynności, których dokonanie obiecują, nawet nie wspominam... Pracuję w kancelarii notarialnej, więc właściwie na co dzień widzę pracę takich pośredników - nie czarujcie się, oni nawet często nie znają podstawowych danych mieszkania, np. metrażu, statusu prawnego, nie sprawdzają ksiąg wieczystych ani czy nieruchomość nie jest obciążona - tym wszystkim zajmuje się notariusz i tylko on! Rzadko trafia się pośrednik, który potrafi dostarczyć komplet dokumentów niezbędnych do spisania umowy, a cóz dopiero mówić o reszcie. Dlatego radzę wam wszystkim rezygnację z biur - może to i wygodne - nie trzeba samemu wyszukiwać klienta bądź ciekawych ofert, ale w końcu nośników informacji jest na tyle dużo (gazety, internet...), że można spróbować samemu. Według mnie swatanie klientów nie jest warte tych koszmarnych prowizji, jakie sobie liczą...
 
 
klara76 


Wiek: 47
Dołączyła: 06 Sie 2006
Posty: 538
Skąd: łódź-bałuty
Wysłany: Nie Wrz 30, 2007 10:14 pm   

Ja znalazłam mieszkanie przez Mezcompu i nie mogę o tym biurze jak na razie złego słowa powiedzieć. Niedługo dojdzie do finalizowania umowy i oby tak dalej. Prawda jest taka, że są biura i "biura". Do tych pierwszych można właśnie zaliczyć Mezcompu, do tych drugich niestety pozostałe z których brałam oferty mieszkań - umowę spisywano tylko po to żebym mogła obejrzeć lokal, mimo że określałam czego i gdzie szukam już więcej się nie odezwali chociaż umowa zobowiązywała ich do poszukiwania mieszkania. A i sam wygląd biura świadczy o jego klasie, do Mezcompu przyjemnie było wejść, do nie których aż strach.
_________________
 
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Wto Paź 02, 2007 7:53 pm   

zgadzam się zcaŁym postem Klary.

Ja również kupowaŁam swoje mieszkanie za pośrednictwem Mezcompu. Uważam, że jest to najbardziej profesjonalne biuro pośrednictwa nieruchomościami na terenie Łodzi. Doskonale zrozumieli moje potrzeby, sprawdzili stan prawny wybranego mieszkania, pomagali w kontakcie ze sprzedawcą (a u mnie byŁ z tym problem bo kobieta byŁa "nawiedzona"). CaŁkowicie im się należaŁy pieniądze, które otrzymali ode mnie.
Natomiast inne biura to totalna porażka pod każdym względem.

Dla kupujących poprzez biura mam jedną radę - czytajcie uważnie umowę z biurem. Jeśli umowa skŁada się z kilkunastu stron zapisanych maczkiem musicie wyczaić podstęp i wtedy bardzo ale to bardzo uważać żeby się nie dać nabić w butelkę.
 
 
klara76 


Wiek: 47
Dołączyła: 06 Sie 2006
Posty: 538
Skąd: łódź-bałuty
Wysłany: Wto Paź 02, 2007 10:02 pm   

W naszym przypadku Mezcompu skompletowało wszelkie niezbędne dokumenty dotyczące stanu prawnego mieszkania do wniosku kredytowego my złożyliśmy tylko wniosek. Biuro dostało namiary na człowieka w banku i odbywało się to bez naszego udziału. Na bieżąco interesują się rozwojem sytuacji z załatwianiem kredytu. Przy podpisywaniu przedwstępnej polecili notariusza i muszę powiedzieć, że nie żałuję. Sporo każą sobie płacić za pośrednictwo (2,5% + 22% VAT) ale tak jak Sajonara uważam, że w ich przypadku nie są to zmarnowane pieniądze.

[ Dodano: Wto Paź 02, 2007 11:05 pm ]
Zapomniała się pochwalić. Zapadła już decyzja kredytowa i w piątek jedziemy do banku podpisać umowę. Tylko jeszcze muszę zorganizować pieniądze na zabezpieczenie kredytu. Mój mąż ma nieuregulowany stosunek do służby wojskowej i taki jest wymóg banku, musimy założyć lokatę, na której będzie równowartość 9 rat. Lokata jest kapitalizowana, więc jak już stosunek się ureguluje to trochę jeszcze zarobimy :roll:
_________________
 
 
 
justinaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 10 Mar 2008
Posty: 1601
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Maj 08, 2009 7:35 pm   

ja byłam przeciwna kupowaniu mieszkania przez biuro, ale byłam już trochę zdesperowana, że większość mieszkań wystawiane było przez biura, więc obejrzeliśmy mieszkanie przez biuro i strzał w 10!
póki co podpisaliśmy umowę przedwstępną i jest OK biuro skompletowało nam wszystkie dokumenty, poleciło Notariusza i jesteśmy na bieżąco w kontakcie, póki co nie mam zastrzeżeń, ale będę Was informować :)
aa "nasze" biuro to Konsalting Nieruchomości
_________________

www.boatmummy.blogspot.com
www.lodzkiemamy.pl
 
 
*lmyszka 
Moderator
EL jak elmyszka :P


Wiek: 40
Dołączyła: 26 Lis 2006
Posty: 2328
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Paź 04, 2009 2:34 pm   

dziewczyny odświerzam temat :) czy macie może jakieś biura do polecenia??
_________________
 
 
 
justinaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 10 Mar 2008
Posty: 1601
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Paź 06, 2009 8:38 pm   

ja polecam biuro, które wspominałam, czyli Konsalting Nieruchomości, kupiliśmy z nimi mieszkanie i wszystko było ok, żadnych problemów z formalnościami
_________________

www.boatmummy.blogspot.com
www.lodzkiemamy.pl
 
 
Aga1986 
Żołnierzowa Żona


Wiek: 38
Dołączyła: 15 Wrz 2009
Posty: 1572
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Gru 12, 2009 4:11 pm   

justinaa napisał/a:
ja polecam biuro, które wspominałam, czyli Konsalting Nieruchomości
ja też ich polecam naprawdę profesjonaliści w każdym calu, my u nich sprzedaliśmy mieszkanie :D a nie była to sprawa łatwa...
_________________



Tam skarb Twój, gdzie serce Twoje...
 
 
 
gohnia 


Wiek: 38
Dołączyła: 10 Paź 2008
Posty: 335
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Maj 23, 2010 10:55 pm   

Tydzień temu sfinalizowaliśmy w końcu kupno mieszkania :D Oczywiście nie obyło sie bez pośrednictwa agencji, ale przyznam szczerze, że nawet się przydała :wink: Korzystaliśmy z usług agencji BROKER Nieruchomości z siedzibą przy Rzgowskiej.
Mogę z czystym sumieniem polecić tę agencję, ponieważ wywiązała się ze wszystkich zobowiązań i w dodatku w porównaniu do innych, z którymi sie kontaktowałam są dość tani.
_________________
 
 
justinaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 10 Mar 2008
Posty: 1601
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Maj 24, 2010 4:12 pm   

gohnia napisał/a:
w dodatku w porównaniu do innych, z którymi sie kontaktowałam są dość tani.


czyli ile? bo przeważnie biorą prowizję 2,5% brutto od wartości nieruchomości
_________________

www.boatmummy.blogspot.com
www.lodzkiemamy.pl
 
 
espina 


Wiek: 43
Dołączyła: 25 Lip 2009
Posty: 154
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Maj 24, 2010 6:58 pm   

A ktoś zna/korzystał z biura Piotrowska-Nieruchomości na Próchnika? Przymierzamy się do zmiany na większe i znalazłam tam całkiem ładne mieszkanko. Poza tym trzeba opchnąć to nasze... Trochę mam stresa, bo jeszcze ten nieuniekniony kredyt nas czeka.
Dziś pani z biura powiedziała, że prowizja przy pierwszej transakcji to 2% a przy następnej będzie upust jakiś - może nawet poniżej 1% :)
_________________
 
 
gohnia 


Wiek: 38
Dołączyła: 10 Paź 2008
Posty: 335
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Maj 24, 2010 9:08 pm   

justinaa napisał/a:


czyli ile? bo przeważnie biorą prowizję 2,5% brutto od wartości nieruchomości


Biorą 2%. W innych bylo to od 2,3 do 2,9%. Trochę mnie to początkowo zdziwiło i bałam się, że skoro są "tani" to może i niesolidni, ale na szczęscie tak nie było :wink:
_________________
Ostatnio zmieniony przez gohnia Pon Maj 24, 2010 9:09 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Cze 11, 2010 11:10 am   

O biurach nieruchomości :arrow: http://wyborcza.pl/1,7548...?as=1&startsz=x
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
justinaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 10 Mar 2008
Posty: 1601
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Cze 11, 2010 11:46 am   

ciekawe i dość przerażające, no ale zrobić, warto znaleźć sprawdzone biuro i tyle
_________________

www.boatmummy.blogspot.com
www.lodzkiemamy.pl
 
 
monika_zyga 


Wiek: 37
Dołączyła: 23 Paź 2006
Posty: 401
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 09, 2010 12:20 pm   

Tez sie zaczelam nad tym zastanawiac, czy jest sens placic agencji, za coś co można zrobić samemu, z dzisiejszym dostepem do ogloszen. Tylko ja to zrobic, bo prawie kazde ogloszenie w internecie jest wystawione przez biuro nieruchomosci.
A co jakby kto znajomy zglosil sie do biura, a pozniej sprobowac samemu skontaktowac sie z wlascicielami mieszkania?
_________________
Zapraszam na mojego bloga o rozszerzaniu diety, BLW i nie tylko!
GuGuGa
 
 
 
justinaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 10 Mar 2008
Posty: 1601
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 09, 2010 1:55 pm   

monika_zyga napisał/a:
A co jakby kto znajomy zglosil sie do biura, a pozniej sprobowac samemu skontaktowac sie z wlascicielami mieszkania


jest to oczywiście pomysł, my też tak chcieliśmy zrobić, ale w końcu zarzuciliśmy ten pomysł :) a problem często polega na tym, że sprzedający boją się sprzedawać mieszkanie sami i dlatego decydują się na pośrednictwo
_________________

www.boatmummy.blogspot.com
www.lodzkiemamy.pl
 
 
Aga1986 
Żołnierzowa Żona


Wiek: 38
Dołączyła: 15 Wrz 2009
Posty: 1572
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 09, 2010 2:41 pm   

akurat sprzedający to chyba się nie boi... tak naprawdę dopóki nie ma kasy na swoim koncie nie da kluczy i po problemie, natomiast kupujący powinien mieć obawy bo może się okazać, ze mieszkanie jest zadłużone, hipoteka, dodatkowe osoby zameldowane itp. Piszę to jako osoba, która mieszkanie sprzedawała, a później również kupowała inne mieszkanie. Jednakże nie ma sie co sugerować, ze skoro biuro to bezpieczniej - bzdura... sama musiałam dopilnować aby wszystkie dokumenty, które zapewniały mnie o braku zadłużenia i np. o wymeldowaniu wszystkich z tego mieszkania pojawiły się z datą podpisania umowy o notariusza, gdyby coś poszło nie tak to biuro się wypnie i powie, ze oni są tylko pośrednikami i nie ponoszą odpowiedzialności, mało tego to, że umowa jest sporządzona u notariusza też nie daje 100% pewności. Niedawno okazało się, ze w mieszkaniu, które sprzedała moja kuzynka jest zameldowana jeszcze siostra jej męża, ona oczywiście o tym nie wiedziała, dostarczyła tylko dokument o wymeldowaniu jej, męża i ich dziecka, a tak naprawdę powinna mieć dokument o tym, że nikt w mieszkaniu nie jest zameldowany. Oczywiście ta siostra jej męża zostanie wymeldowana bez problemu, ale nie wiadomo na kogo trafisz, a potem się okazuje, że masz lokatora. Morał: wszystko trzeba dopilnować samemu i nie ufać, ze biuro albo notariusz zrobią to za Ciebie...
_________________



Tam skarb Twój, gdzie serce Twoje...
 
 
 
justinaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 10 Mar 2008
Posty: 1601
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 09, 2010 3:09 pm   

Aga1986 napisał/a:
wszystko trzeba dopilnować samemu i nie ufać, ze biuro albo notariusz zrobią to za Ciebie...


niestety święte słowa, chociaż tak jak wspominałam, ja akurat mam dobre doświadczenie z biurem nieruchomości, a sprawdzenie, czy w danym mieszkaniu ktoś jest zameldowany to drobna formalność, więc można sprawdzić rzeczywiście samemu, a co do tego, że ludzie boją się sprzedać mieszkanie sami, nie mam pojęcia czemu, bo tak jak piszesz to raczej kupujący może trafić na więcej "min" ale taką opinię usłyszałam od sprzedającego nasze mieszkanie rok temu, chociaż pewnie bardziej jest to lenistwo (albo brak czasu) niż strach
_________________

www.boatmummy.blogspot.com
www.lodzkiemamy.pl
 
 
Aga1986 
Żołnierzowa Żona


Wiek: 38
Dołączyła: 15 Wrz 2009
Posty: 1572
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 09, 2010 3:43 pm   

z biurem przy którym sprzedawałam mieszkanie też mam dobre wspomnienia, wtedy mało wiedziałam o tym jak załatwia się takie sprawy, ale mogłam sobie też pozwolić na niewiedzę ze względu na to, że ja nie ryzykowałam, czekałam na kasę i tyle... wtedy zapłaciliśmy dość niska prowizję jako sprzedający więc byliśmy zadowoleni. Myślę, że łatwiej jest znaleźć kupca przez biuro, ale nie miałabym obaw przy sprzedaży bez biura. Na początku nie chcieliśmy sprzedawać przez biuro, ale zamieszczanie ogłoszeń samemu nic nie dało i wtedy biura okazały się przydatne.

a moje doświadczenia z biurem przez, które kupowaliśmy mieszkanie to jakiś horror, straciłam od cholery nerwów bo pracowali tam jacyś niekompetentni ludzie, nie potrafiący rozmawiać z urzędnikami, wdający się w pyskówki - koszmar. Większość spraw załatwiłam sama bo tamci ciągle mieli jakiś problem... Oczywiście ich prowizja przez to znacznie się zmniejszyła (1000zł, nieźle się targuję) a ten stres, który wtedy przeżywałam :evil: na samo wspomnienia odczuwam ból głowy - dosłownie. W pewnym momencie jedna kobieta i właściciel biura doprowadził mnie do takiego stanu, że czułam potworny ból głowy promieniujący na całą prawą stronę, aż mi powieka pulsowała... teraz na samo wspomnienia tamtych przeżyć boli mnie głowa :/

chyba w najlepszej sytuacji są osoby biorące kredyt przez bank bo wtedy bank wszystko sprawdza za nich bardzo dokładnie i nie muszą się obawiać o niedopełnione formalności...
_________________



Tam skarb Twój, gdzie serce Twoje...
 
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 09, 2010 4:02 pm   

Aga1986, a co to było za biuro :?:
_________________

 
 
 
Aga1986 
Żołnierzowa Żona


Wiek: 38
Dołączyła: 15 Wrz 2009
Posty: 1572
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 09, 2010 5:13 pm   

właściwie to nie wiem czy mogę napisać :/ dla zainteresowanych odp na priv
_________________



Tam skarb Twój, gdzie serce Twoje...
 
 
 
Debussy 
pedagog specjalny


Dołączyła: 16 Lut 2008
Posty: 1712
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 11, 2010 11:58 am   

My też kupujemy mieszkanie przez biuro. Jest to o tyle wygodne, że zajmują się oni formalnościami i nas o to głowa nie boli.
No wiadomo, że nie robią tego za darmo. Ale udało nam się utargować prowizję, z 2% na 1,5% :)
Nie wiem czy to dużo, szczerze mówiąc nawet nie interesowałam się ile prowizji biorą inne biura.
_________________
Są tajemnice, które tylko niebo może ostatecznie odkryć...
 
 
misia-misia 
Working Mom :)


Wiek: 42
Dołączyła: 04 Sty 2006
Posty: 1643
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 14, 2011 9:31 pm   

my również kupiliśmy mieszkanie przez biuro (konkretnie K2). U nas było tak, że to sprzedający pokrywał prowizję dla biura, więc my w zasadzie nic nie płaciliśmy.
I powiem szczerze, że jak ja nigdy nie chciałam korzystać z biura, tak ich pomoc w załatwianiu wszystkiego okazała się nieoceniona.
_________________
 
 
 
suzarek 


Wiek: 41
Dołączyła: 26 Cze 2008
Posty: 248
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 14, 2011 9:40 pm   

misia-misia napisał/a:
I powiem szczerze, że jak ja nigdy nie chciałam korzystać z biura, tak ich pomoc w załatwianiu wszystkiego okazała się nieoceniona.

Miałam podobne nastawienie do biur nieruchomości a okazało się, że naprawdę byli pomocni, wszystkie zaświadczenia inne potrzebne papierki podstawione pod nos, zaangażowanie w najmniejszą pierdołę. Pozytywnie mnie zaskoczyli.
_________________

Jedyne czego zazdroszczę mojemu mężowi to żona...
 
 
tomcia 


Wiek: 39
Dołączyła: 04 Wrz 2010
Posty: 320
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 15, 2011 4:29 pm   

justinaa napisał/a:
Aga1986 napisał/a:
wszystko trzeba dopilnować samemu i nie ufać, ze biuro albo notariusz zrobią to za Ciebie...


niestety święte słowa, chociaż tak jak wspominałam, ja akurat mam dobre doświadczenie z biurem nieruchomości, a sprawdzenie, czy w danym mieszkaniu ktoś jest zameldowany to drobna formalność, więc można sprawdzić rzeczywiście samemu, a co do tego, że ludzie boją się sprzedać mieszkanie sami, nie mam pojęcia czemu, bo tak jak piszesz to raczej kupujący może trafić na więcej "min" ale taką opinię usłyszałam od sprzedającego nasze mieszkanie rok temu, chociaż pewnie bardziej jest to lenistwo (albo brak czasu) niż strach


Zgadzam się w 100%. Właścicielka mieszkania, którym byliśmy z początku bardzo poważnie zainteresowani wystąpiła o nadanie KW i nie wiedziała, że do momentu uzyskania wpisu nie może go sprzedać, bo notariusz po prostu nie mógłby sformułować umowy. My to mieszkanie znaleźliśmy drogą pantoflową, ale było też w ofercie jednego z biur. Nadanie nr KW trwa obecnie min pół roku, zgaduje więc, że biuro nie znało sytuacji prawnej mieszkania...
P.S. W końcu kupilismy bez pośredników:) Najbardziej podczas oglądania mieszkań wkurzały nas informacje typu "tu mamy przestronny salon" (a pokój miał 17m2). Sorry, ale ślepa nie jestem i sama potrafię ocenić czy pokój jest duży czy nie. Ja byłam zainteresowana kupnem mieszkania, a nie uniwersalnego środka czyszczącego od komiwojażera.
_________________
 
 
Amira 


Dołączyła: 14 Kwi 2009
Posty: 403
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: Pon Maj 09, 2011 9:21 pm   

jak dla mnie kupno nieruchomosci przez biuro to najlepsza opcja :D i z tego co wiem to w dużych miastach to standart. Nie kazdy ma czas latać i załatwiać wszystkie formalności z tym związane :roll: a tak przynajmniej wszystko jest bez problemu załatwione i dosłownie pod nos podstawione.. no chyba, że jakieś biuro faktycznie się do tego nie przykłada :? A prowizja.. przy zakupie mieszkania moim zdaniem warto te 2% dołożyć i mieć pewność, że wszystko będzie ok, niż co chwilę się tym zamartwiać :razz: Moi znajomi ostatnio wynajmowali mieszkanie przez biuro i są zadowoleni, zarówno z biura jak i mieszkania, bo nareszcie unikneli "castingow" wynajmujących :roll:
_________________

 
 
Bella 
misiowa żona

Wiek: 40
Dołączyła: 04 Maj 2008
Posty: 849
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Maj 14, 2011 3:39 pm   

Ja niestety nie mam najlepszych wspomnień związanych z biurem nieruchomości, dlatego teraz poszukujemy mieszkania na własną rękę.
_________________
 
 
Dosia_Zosia 


Wiek: 43
Dołączyła: 31 Sie 2007
Posty: 931
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Maj 14, 2011 9:29 pm   

My zamienialiśmy mieszkanie przez biuro nieruchomości Stephany z Nowomiejskiej 8 i nikomu nie polecam tego biura, właścicielka tak nas zwodziła,że zamiana trwała prawie rok. :-? Mieszkanie, które miało być dla nas inne biuro, współpracujące ze Stephany, sprzedało innemu klientowi bez naszej wiedzy a dowiedzieliśmy się o tym przypadkiem, właścicielka Stephany udawała,że nic nie wie. W końcu zaproponowała inne mieszkanie ale w dużo gorszym standardzie za tę samą cenę, tyle że trochę go wyremontowała. Ile nerwów kosztowała nas i moich rodziców ta zamiana to szkoda gadać. A tu z innego forum opinie o tym biurze http://www.mieszkaniadosp...opic.php?t=1435
_________________
 
 
 
misiao1983 
To sem ja


Wiek: 41
Dołączyła: 12 Lut 2009
Posty: 1365
Skąd: To tu, to tam...
Wysłany: Czw Sie 11, 2011 11:12 pm   

A propo pośrednictwa - moja siostra umówila się parę dni temu na oglądanie mieszkania, przyjechała na miejsce, następnie przyjechała pośredniczka i okazało się, że umówiła ( z właścicielami mieszkania) moją siostrę na oglądanie nie tego mieszkania, o które chodziło... Moja siostra zorientowała się pod blokiem, bo miał być blok 4 piętrowy a stała pod wieżowcem ( nie dostała konkretnego adresu do samego końca, tylko nr bloku). Oczywiście odpuściła sobie oglądanie :)
_________________


 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sie 12, 2011 1:10 pm   

Oj, to pośredniczka nawaliła troszkę :)
_________________

 
 
 
klarysa 

Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 895
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 22, 2011 10:16 pm   

A co takiego załatwiają pośrednicy? O jakich formalnościach piszecie? Jesteśmy na etapie sprzedawania i kupowania mieszkania i szczerze mówiąc nie wiem, w czym biuro miałoby mi pomóc. Zwłaszcza, że będziemy brać kredyt, więc i tak sporo rzeczy musimy dla banku przygotować.
 
 
kecaj73 

Dołączył: 06 Paź 2011
Posty: 22
Skąd: łódzkie
Wysłany: Wto Lis 22, 2011 10:54 pm   

Ze względu na brak czasu i ciągłe dojazdy na ew spotkania z klientami sprzedaz mieszkania zleciłem pośrednikowi. Mieszkanie ,,sprzedawało się,, 0,5roku. Mniej wolnego czasu, stres, ciągłe spotkania z pot. kupcami...dziękuję. Załatwił to pośrednik. Oczywiście prowizja ale warto było, myślę nawet ze wyszło na zero/mieszkanie w Łodzi a ja 50km dalej/
 
 
Emilka20 

Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lis 2011
Posty: 7
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lis 23, 2011 3:34 pm   

Tylko pośrednicy stosują wiele sztuczek w umowach i może się okazać, że jak sprzedamy mieszkanie sami to będziemy musieli zapłacić karę. Moja koleżanka tak miała.
Inna sprawa to dość wysokie prowizje jak za samo zamieszczenie ofert w ich bazie kontaktów.
 
 
koniczynka84 


Wiek: 40
Dołączyła: 29 Wrz 2011
Posty: 1649
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lis 25, 2011 3:27 pm   

ODRADZAM BIURO NIERUCHOMOŚCI "PRÓCHNIK"
od 3 lat nasze kupno mieszkania nie doszło do skutku bo okazało się że nie sprawdzili wszystkiego. Uratował nas nasz notariusz który sam wziął wyciąg z księgi wieczystej - co się okazało? 3 dni przed podpisaniem umowy notarialnej na mieszkanie został wpisany kredyt hipoteczny przewyższający dwukrotnie wartość nieruchomości. Aktualnie znowu szukamy mieszkania, mieszkamy w tym które mieliśmy kupić bo właścicielka nie chce oddać długu więc go "wymieszkujemy" (nie płacąc za nic - rachunku i czynsz idą z tego co jest nam dłużna). Niemniej tyle co nam to krwii napsuło... ehhh... dlatego uważajcie na biura nieruchomości, sami sprawdzajcie prawdomówność sprzedającego - jego zadłużenie w administracji itd. Żądajcie aktualnego zaświadczenia z wodociągów, elektrowni i gazowni o niezaleganiu z opłatami. Życzę powodzenia. Obyście nie nacięli się nigdy tak jak my

[ Dodano: Pią Lis 25, 2011 3:28 pm ]
aaaa i jeszcze jedno... notariusza wybierajcie SAMI - za NIC nie bierzcie tego proponowanego przez biuro. Nas właśnie to uratowało
 
 
kariczeq 


Wiek: 39
Dołączyła: 29 Cze 2009
Posty: 1076
Skąd: Zgierz
Wysłany: Pią Lis 25, 2011 3:39 pm   

koniczynka84, to zależy od biura nieruchomości

my nasze kupowaliśmy w Zgierzu, ale od starszych osób i oni sami też bardzo dbali o to, żeby wszystko było uregulowane i żeby nie było żadnych problemów, korzystaliśmy z notariusza, którego zaproponowało biuro, bo już nam się szukać nie chciało, a terminy goniły, u nas poszło sprawnie, najwięcej czasu czekaliśmy na zdanie mieszkania, bo wcześniejsi właściciele remontowali drugie mieszkanie i im się trochę przedłużyło z tym wszystkim, a sama współpraca z biurem całkiem w porządku
_________________


udanego dnia Gość
 
 
rgb 

Dołączyła: 08 Maj 2012
Posty: 2
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Maj 08, 2012 7:15 pm   

Dzień dobry, jestem nowa na forum. Zainteresował mnie temat biur nieruchomości. Szukamy mieszkania i trafiliśmy na biuro Mezcomu wydają się ok ale znalazłam na innym forum złe opinie, druga firma to Aura z Sienkiewicza- zna ktoś może???

[ Dodano: Sro Maj 09, 2012 5:16 pm ]
nikt nie pomoże?
 
 
Wizaz.waw.pl 
Firma

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 33
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Lip 04, 2012 2:54 pm   

Osobiście nie jestem za biurami nieruchomości. Najlepiej dogadaj się z właścicielem mieszkania i dokonajcie transakcji między sobą. Biura zawsze życzą sobie niezłą prowizję.



Usunęłam reklamę z podpisu. Odsyłam do regulaminu forum. Moderatorka Asiek
Ostatnio zmieniony przez Asiek Czw Lip 05, 2012 9:54 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
All-me 


Wiek: 38
Dołączyła: 23 Kwi 2011
Posty: 1018
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 20, 2012 8:01 am   

My zaczeliśmy współpracę z Home Broker...kupujemy nowe mieszkanie od developera..chyba na Nowym Polesiu :lol: ...zobaczymy co z tego będzie :roll:
_________________

Nasz Skarbeczek
 
 
ola_82 


Dołączyła: 06 Sie 2010
Posty: 158
Skąd: łódź
Wysłany: Sro Sie 29, 2012 8:21 am   

dziewczyny moi rodzice chcą sprzedać mieszkanie, polecicie jakieś biuro? bo poczytałam trochę wątek ale większość z Was odradza współpracę z biurem, wiadomo, że lepiej by było sprzedać bezpośrednio ale chcą też wystawić w jakimś biurze więc jakbyście znały jakieś godne polecenia proszę o namiary
_________________
 
 
Malwina_łódź 


Wiek: 37
Dołączyła: 30 Gru 2007
Posty: 1291
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sie 29, 2012 1:53 pm   

ola_82, jak wystawią w necie ogłoszenie, to biura się same kontaktują i pytają o możliwość dołączenia mieszkania do swojej oferty.
_________________

 
 
ola_82 


Dołączyła: 06 Sie 2010
Posty: 158
Skąd: łódź
Wysłany: Czw Sie 30, 2012 9:49 am   

no może i tak ale myślałam, że może któraś zna jakieś biuro godne polecenia;)
_________________
 
 
Malwina_łódź 


Wiek: 37
Dołączyła: 30 Gru 2007
Posty: 1291
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 30, 2012 10:21 am   

ola_82, ja kupowałam za pośrednictwem metrohouse.
Byłam zadowolona. W ramach promocji u nas całą prowizję płacił sprzedający.
Cenią się. Z tego co kojarzę 3,75% od wolumenu sprzedaży.
_________________

 
 
Karola5 


Wiek: 43
Dołączyła: 11 Maj 2010
Posty: 980
Skąd: Łódź/Wawa
Wysłany: Sob Wrz 08, 2012 3:14 pm   

Z tego co mi się wydaje, to albo prowizję płaci kupujący, albo do ceny sprzedaży dolicza się cenę prowizji i wtedy niby kupujący nie płaci, a i tak płaci :smile:
_________________

dzienniczek Basi
 
 
Sajgonka 

Dołączyła: 22 Gru 2012
Posty: 99
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lut 23, 2013 6:07 pm   

Czasem jest tak, że kupujący jest zwolniony z prowizji moja kuzynka tak kupiła.
 
 
Rado.slaw 

Dołączył: 02 Kwi 2013
Posty: 4
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 02, 2013 7:52 am   

Ja kupowałem mieszkanie z biurem nieruchomości Lichamann. Powiem szczerze - na początku uczucia miałem mieszane, zawsze za to pośrednictwo trzeba trochę zapłacić, myślałem nie lepiej samemu???? Kierowałem się oszczędnością i tym, że nie wiadomo, jak to będzie. teraz nie żałuję - otrzymałem pomoc w znalezieniu wymarzonego mieszkania, cieszę się:) polecam współpracę z tym biurem, jak przedstawia się współpraca z innymi, niestety nie wiem.
_________________
Rado.slaw
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl