Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
kupno mieszkania za pośrednictwem biura nieruchomości
Autor Wiadomość
PositiveAga 
PozytywneInspiracje


Wiek: 36
Dołączyła: 21 Cze 2009
Posty: 1844
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 02, 2013 8:46 am   

Malwina_łódź napisał/a:
ja kupowałam za pośrednictwem metrohouse.
Byłam zadowolona. W ramach promocji u nas całą prowizję płacił sprzedający.

u nas było tak samo, również kupowaliśmy mieszkanie przez biuro Metrohouse

Karola5 napisał/a:
Z tego co mi się wydaje, to albo prowizję płaci kupujący, albo do ceny sprzedaży dolicza się cenę prowizji i wtedy niby kupujący nie płaci, a i tak płaci

czasem też tak bywa ale nie koniecznie, w naszym przypadku sprzedający pokrywał całą prowizje (z tego co się dowiedziałam aż 7tys.)
chcieliśmy również kupić inne mieszkanie przez inne biuro i tam prowizje pokrywał kupujący 2,5% wartości mieszkania i sprzedający 1%


z tego co zauważyłam to takie biuro które pobiera prowizje od kupującego również załatwia wszelkie dokumenty w urzędzie, spółdzielni itp (jednym słowem- pomaga w całej tej papierkowej robocie), a np.Metrohouse ogranicza się wyłącznie do podtrzymania kontaktu między sprzedającym a kupującym, natomiast wszystkie dokumenty zbiera sprzedający, w naszym przypadku sprzedający był lekko roztargniony, nigdy na nic nie miał czasu i ja osobiście musiałam jeździć i dopilnować aby wszystko było załatwione, przy czym biuro kompletnie nam nie pomagało

z jednej strony fajnie jest nie płacić prowizji ale z drugiej strony czeka nas więcej latania i niepotrzebnych nerwów
_________________

Rafałek 09.04.2014 | 3200g | 55cm | 10pkt Apgar
 
 
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Wto Kwi 02, 2013 3:51 pm   

Cytat:
albo prowizję płaci kupujący, albo do ceny sprzedaży dolicza się cenę prowizji i wtedy niby kupujący nie płaci, a i tak płaci

dokładnie, cos w tym jest, bo jak widzimy, że prowizję płąci sprzedający, to musi sobie odbić:)

Ja zarówno sprzedawałam mieszkanie za pośrednictwem biura, jak i kupuję za pośrednictwem biura.
Generalnie polecam raczej sprzedaż przez biuro - owszem, trzeba dopłacić, ale w naszym przypadku mogłoby nie dojść do sprzedaży, gdyby nie biuro, pomijając fakt, że łatwiej od ręki załatwili wszystko w spóldzielni mieszkaniowej, to wychwycili drobny błąd w papierach, od którego jak się potem okazało zależy decyzja kredytowa kupców i gdybyśmy się sami tym zajmowali i przeoczyli ten niuans, opóźniłoby to znacznie i utrudniło procoes sprzedazy, wiec byliśmy bardzo zadowoleni, że biuro się tym zajmowało. Tym bardziej, że mieszkamy w innym mieście niż sprzedawane mieszkanie - co tu dużo gadac, ogromna wygoda, mieszkanie mogło być pokazane zawsze, nawet w tygodniu, inaczej pokazywalibyśmy je tylko w weekendy i to nie wszystkie, a zależało nam na czasie. Są wiec sytuacje, kiedy warto skorzystać z pośrednictwa biura. My korzystaliśmy z Metro House.

Jako kupiec nie miałam wyboru, oczywiście sprawdziliśmy, czy właściciele upatrzonego mieszkania nie wystawili go też prywatnie, ale nie, wiec skoro oni nie chcą poza biurem się dogadywać (pasuje im, że biuro załatwia to za nich), to nie mieliśmy wyjścia, ale z kolei prowizja była naszym argumentem w negocjacjach i udało się jeszcze trochę zbić cenę.

jeśli spodoba się komuś mieszkanie wystawione na sprzedaż, warto przeszperać net w poszukiwaniu tego samego ogłoszenia - czasem ktoś wystawia prywatnie, a poza tym przez 10 biur, wtedy jest szansa na dogadanie się.
Ostatnio zmieniony przez Malena Wto Kwi 02, 2013 4:00 pm, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
Rado.slaw 

Dołączył: 02 Kwi 2013
Posty: 4
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 04, 2013 7:37 am   

No różnie jest z tymi prowizjami.... Ja osobiście jestem zwolennikiem takiego rozwiązania, w którym część prowizji przypada biuro nieruchomości, dlatego że wtedy to oni załatwiają się organizacją spraw formalnych. Jak ktoś nie lubi spraw papierkowych albo po prostu nie radzi sobie z nimi, to dobrze oddać to w ręce profesjonalistów. Lichmann, z którego pomocy ja korzystałem, daje taką możlwość
_________________
Rado.slaw
 
 
kapatka 


Wiek: 35
Dołączyła: 12 Maj 2014
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 24, 2015 3:26 pm   

Podbijam temat. Próbowaliśmy sami znaleźć mieszkanie, ale 99% ogłoszeń w necie i tak jest od biur nieruchomości :kwasny: Czy ktoś kiedyś współpracował z biurem Meritum i mógłby coś na ich temat napisać?
_________________


 
 
Juska 


Dołączyła: 10 Mar 2013
Posty: 3084
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 25, 2015 10:43 am   

kapatka, a my próbujemy sprzedać mieszkanie bez pośrednictwa i dzwonią do nas przeważnie ... pośrednicy :)
_________________
 
 
borsuk9w 

Wiek: 35
Dołączyła: 14 Lip 2014
Posty: 22
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Wto Sie 25, 2015 12:07 pm   

Ja chciałem kupić mieszkanie w Katowicach, ale zdecydowałem się na Wielkopolskę. A jak szukałem i znalazłem - internet.
 
 
kapatka 


Wiek: 35
Dołączyła: 12 Maj 2014
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 25, 2015 2:06 pm   

Juska, szkoda, że macie kawalerkę bo może byśmy dobiły jakiegoś targu :lol:
_________________


 
 
Rusałka_Maja 


Dołączyła: 12 Kwi 2012
Posty: 3448
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 25, 2015 5:22 pm   

Uważam, że teraz w dobie internetu biura nieruchomości w ogóle są niepotrzebne.. aż dziw, że to w ogóle funkcjonuje..
My korzystaliśmy z usług biura kiedy sprzedawaliśmy mieszkanie bo głupio nam się wydawało, że może mają jakąś swoją bazę,albo.. sama nie wiem :lol:
W końcu co oni mogą takiego czego nie możemy my? Tak naprawdę to są zainteresowani podpisaniem umowy na świadczenie usług pośrednictwa, a jak wreszcie człowiek ulegnie to już nagle nie dzwonią 5 razy na godzinę ;)
Wystawiają oferty w necie; na gratce czy olx i tyle ich roboty i mam za to płacić 2 czy 3 % od sprzedaży? Chyba żart
Ostatecznie sprzedaliśmy sami, bo wystawić ofertę na gratce też potrafimy ;)

[ Dodano: Wto Sie 25, 2015 6:28 pm ]
Malena napisał/a:

jeśli spodoba się komuś mieszkanie wystawione na sprzedaż, warto przeszperać net w poszukiwaniu tego samego ogłoszenia - czasem ktoś wystawia prywatnie, a poza tym przez 10 biur, wtedy jest szansa na dogadanie się.


A to jest dziwne i proponuję na to uważać, bo niestety często ludzie nie czytają umów.. a potem okazuje się, że np w metrohouse właśnie prowizję płaci się nawet jeśli sprzedamy sami !
Więc żebyśmy się później nie obudzili z ręką w nocniku :/

[ Dodano: Wto Sie 25, 2015 6:35 pm ]
koniczynka84 napisał/a:
Uratował nas nasz notariusz który sam wziął wyciąg z księgi wieczystej

Jak zna się nr księgi można to sobie samemu w necie sprawdzić gdyby ktoś nie wiedział ;)
_________________


 
 
Juska 


Dołączyła: 10 Mar 2013
Posty: 3084
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 25, 2015 7:20 pm   

Rusałka_Maja, ale wiesz im więcej portali na których wystawiasz ogłoszenie, tym większa szansa na sprzedaż, a wystawianie kosztuje. My wydaliśmy od maja już prawie 200PLN na same ogłoszenia. A biura w dobie internetu robią to na kilkudziesięciu portalach i do tego pozycjonują ogłoszenia. I robią to bez dodatkowej opłaty do prowizji :)
Dlatego jednak zdecydowaliśmy się na pośrednika - zobaczymy :)
_________________
 
 
Rusałka_Maja 


Dołączyła: 12 Kwi 2012
Posty: 3448
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 25, 2015 7:53 pm   

No oby Wam się powiodło. Ja niestety nie mam z nimi dobrych doświadczeń.. i jeszcze raz przypominam o dokładnym przeczytaniu umów bo większość tych biur ma złodziejskie umowy, a wręcz były biura które nie chciały nam pokazać umowy przed podpisaniem (ot np żeby zapoznać się i zastanowić) :lol:
_________________


 
 
sebek.mucha 

Dołączył: 26 Sie 2015
Posty: 2
Skąd: słupsk
Wysłany: Sro Sie 26, 2015 1:26 pm   

Szukałem przez internet. Wpisałem frazę "Katowice mieszkania" i znalazłem idealne mieszkanie dla mnie i w przystępnej cenie.
 
 
lala.karol 

Dołączył: 27 Sie 2015
Posty: 3
Skąd: gdańsk
Wysłany: Czw Sie 27, 2015 8:40 am   

Szukałem mieszkania w Katowicach, trafiłem do pierwszego lepszego biura i o dziwo znaleźli w 2 tygodnie to czego szukałem, znaleźli w przystępnej cenie. Warto skorzystać z pomocy takiego biura.
 
 
Terry 


Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 1725
Skąd: łódzkie
Wysłany: Czw Sie 27, 2015 8:45 am   

Nawet jeśli szukacie sami, to większość ofert jest wystawionych przez biura, więc i tak zapłacicie więcej. Biura zazwyczaj pobierają opłatę od właścicieli mieszkania. Rzadziej od kupujących. Nie słyszałam, żeby brali kasę od jednego i drugiego.
Do tego większość z nich w umowach zastrzega sobie wyłączność. Dlatego, jeśli wystawi się ofertę na sprzedaż mieszkania samodzielnie, a ma się również umowę z biurem, to płaci się karę. Jeśli biuro odkryje taki manewr. A tu jak wszędzie, różnica zazwyczaj i tak spada na kupującego.
 
 
borsuk9w 

Wiek: 35
Dołączyła: 14 Lip 2014
Posty: 22
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Czw Sie 27, 2015 1:56 pm   

Ja też jestem z Katowic i szukam mieszkania. Ceny mieszkań z drugiej ręki są dość wysokie, na tyle że zastanawiam się po prostu nad większym kredytem i kupnem nowego mieszkania od dewelopera. Jak na razie ciągle szukam i porównuję oferty.

Usunęłam reklamę z treści posta. Odsyłam do przeczytania Regulaminu Forum. Moderatorka Dorotka_
Ostatnio zmieniony przez Dorotka_ Czw Sie 27, 2015 5:20 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kapatka 


Wiek: 35
Dołączyła: 12 Maj 2014
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 18, 2015 4:00 pm   

A z biurem Gerenda miał ktoś do czynienia?
_________________


 
 
daniel.duda 

Dołączył: 23 Wrz 2015
Posty: 3
Skąd: Polska
Wysłany: Sro Wrz 23, 2015 12:46 pm   

Ciężko znaleźć tanie i zadbane mieszkania w Katowicach. Mam nadzieję, że jakieś się trafi.
 
 
herbatnik 


Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2014
Posty: 651
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Paź 02, 2015 12:33 pm   

Zastanawiam się nad działaniem pośredników sprzedaży z punktu widzenia kupującego. Kiedy oglądam ogłoszenia nie interesuje mnie, kto je wystawia, najważniejsza jest nieruchomość, którą chcę kupić. Jednak większość jest wystawiana przez pośredników. Myślałam, że będzie się to wiązało z większą ofertą, bo jeśli już się z kimś takim kontaktuję, jest w stanie zaoferować mi więcej niż tą jedną konkretną ofertę. W rzeczywistości wygląda to tak, że dzwonię do pośrednika, pytam czy tego i tego dnia będzie pasowało spotkanie i pokazanie domu, pan oddzwania, że jednak nie pasuje, ale odezwie się, żeby się umówić na inny termin. Po czym...nie oddzwania. Albo okazuje się, że ogłoszenie jest stare i dawno nie kontaktowali się z właścicielem domu, więc pewnie nieaktualna sprawa,ale jak się skontaktują, to dadzą znać. Oczywiście-cisza, a ja przeglądając ogłoszenia trafiam na zaktualizowaną (przez pośrednika) ofertę. To samo z obietnicami maili z podobnymi ofertami, nic nie wysyłają. Także nawet jeśli kupimy dom przez pośrednika, to sprzedający(lub my) zapłaci jemu procent od wartości nieruchomości nie wiem za co, za to, że my sami spędziliśmy parę tygodni na portalach ogłoszeniowych? :/
_________________

 
 
kapatka 


Wiek: 35
Dołączyła: 12 Maj 2014
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Paź 02, 2015 1:29 pm   

Niestety w znacznej mierze mam te same doświadczenia... A już najbardziej denerwowało mnie stwierdzenie "to ogłoszenie jest już nieaktualne", które słyszałam chyba setki razy. No to ja się pytam: po co ciągle wisi i jest aktualizowane?! Szlag mnie jasny trafiał...
Koniec końców i tak kupujemy mieszkanie przez biuro, ale muszę przyznać, że wiem za co płacę: pani pomaga nam we wszystkich papierkowych sprawach, wiele rzeczy załatwia sama (wszelkie potrzebne nam do banku pisma i zaświadczenia ona załatwia, a my tylko od niej odbieramy) i generalnie wygląda to tak, że będzie z nami aż do końca wszystkich formalności typu przepisanie na nas liczników w mieszkaniu. Reasumując: jeśli chodzi o poszukiwanie mieszkania to tak naprawdę znajduje się je samemu, a biuro pomocne jest przy wszystkich formalnościach. Tak to przynajmniej u nas wygląda.
_________________


 
 
herbatnik 


Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2014
Posty: 651
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Paź 02, 2015 1:44 pm   

kapatka, to jakieś pocieszenie, może jednak nie będę miała poczucia, że ktoś wziął kasę za nic.
_________________

 
 
kapatka 


Wiek: 35
Dołączyła: 12 Maj 2014
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Paź 02, 2015 1:47 pm   

herbatnik, mnie najbardziej zdołowało jak się dowiedziałam ile weźmie notariusz... biuro nieruchomości też bierze niezłą kwotę, ale tak jak mówię naprawdę wiem za co im płacę - oczywiście zakładając, że każde tak całościowo obsługuje transakcję. Bo gdybym sama musiała załatwiać te wszystkie świstki i o wszystkim pamiętać to by mnie chyba krew zalała...
_________________


 
 
alekul89 


Wiek: 35
Dołączyła: 10 Maj 2014
Posty: 1360
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Paź 29, 2015 3:54 pm   

Kupiliśmy mieszkanie przez biuro nieruchomości i muszę przyznać, ze mam miłe doświadczenie i jestem zadowolona. To on zaproponował nam mieszkanie, które ostatecznie kupiliśmy. Pan pomagał nam we wszystkich sprawach, pilnował, żeby były wszystkie papierki i zaświadczenia. Załatwiał notariusza oraz obiecał pojechać z nami do spółdzielni, gazowni, elektrowni itp zmienić wszystko na nas. Opłata dla biura, którą ponosimy moim zdaniem jest adekwatna do ich pracy i pomocy nam.
_________________


 
 
dziduunia 

Dołączyła: 18 Cze 2015
Posty: 57
Skąd: łódź
Wysłany: Czw Paź 29, 2015 4:52 pm   

kapatka napisał/a:
A z biurem Gerenda miał ktoś do czynienia?



ja kupowalam mieszkanie przez to biuro. co moge powiedziec... biuro zainteresowane klientem (Pani ola o ile pamietam) kontakt byl sprawny, jak mielismy jakies pytania i watpliwosci to nawet przyjezdzala osobiscie, tlumaczyla, papiery zalatwiala o jakie prosilismy (typu zaswiadczenia o niezaleganiu z czynszem itd). jak mielismy jakies zastrzezenia czy propozycje, to zmieniala, uwzgledniala nasze prosby i posredniczyla w negocjacjach. wszystko bylo jasne, umowione. finansowo... obie strony tranzakcji placily dla biura 1 czesc po podpisaniu umowy przedwstepnej, druga czesc po notariuszu. jak to wygladalo szczegolowo moge napisac na prv. a co moge powiedziec na nie? też moge napisac na prv, ale ogolnie .... zostalam "zmuszona" do kupna mieszkania przez biuro bo mieszkanie jakie nam sie podobalo niestety bylo wystawione przez to biuro, a od prywatnych osob niestety nic ciekawego nie bylo. wspolpraca przebiegla ok. nie mam nic do zarzucenia wiekszego.
 
 
kapatka 


Wiek: 35
Dołączyła: 12 Maj 2014
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Paź 29, 2015 4:56 pm   

dziduunia napisał/a:
zostalam "zmuszona" do kupna mieszkania przez biuro bo mieszkanie jakie nam sie podobalo niestety bylo wystawione przez to biuro

ale to chyba logiczne, że skoro mieszkanie wystawia biuro to kupuje się przez nich? Albo ja czegoś nie rozumiem...
_________________


 
 
dziduunia 

Dołączyła: 18 Cze 2015
Posty: 57
Skąd: łódź
Wysłany: Czw Paź 29, 2015 5:08 pm   

chodzi mi o to ze nie chcialam absolutnie miec do czynienia z biurami i wydawac dodatkowo kase wiec szukalam ogloszen prywatnych, ale nic nie bylo, natknelam sie na to mieszkanie od biura spodobalo nam sie i nie bylo wyjscia- albo rezygnowac z taniego i ladnego mieszkania albo wydac ta dodatkowa kasena biuro. tak to logiczne ze jak wystawione przez buro to nie ma innego wyjscia. zle zrozumialas;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl