Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Płacenie za suknie slubna
Autor Wiadomość
aka 


Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 179
Skąd: Pabianice / Szkocja
Wysłany: Wto Wrz 18, 2007 9:14 pm   Płacenie za suknie slubna

Wlasnie wybralam suknie i wplacilam zaliczke (w Slawie na Pilsudskiego). Pani powiedziala, ze reszte sumy musze zaplacic do konca roku, mimo ze slub jest w maju i ewentualne poprawki beda wprowadzane tez wtedy.
I to wlasnie budzi moje watpliwosci: skoro cala sume musze zaplacic wczesniej, jaka mam gwarancje ze poprawki sie odbeda i w razie jakis niedorobek zostana one poprawione i ze nie zostane wyproszona z salonu razem ze zle dopasowana sukienka?
Jak to jest u Was?
_________________
 
 
kochecka 
żona i mama


Dołączyła: 16 Mar 2007
Posty: 1652
Skąd: z daleka
Wysłany: Wto Wrz 18, 2007 9:16 pm   

ja płaciłam zaliczkę przy "zakupie" czyli w dniu kiedy wybrałam suknię a reszte zapłacę w dniu odbioru (suknie kupowałam w Sławie ale na Sienkiewicza) :)
_________________
 
 
aka 


Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 179
Skąd: Pabianice / Szkocja
Wysłany: Wto Wrz 18, 2007 9:27 pm   

W moim przypadku pani z salonu mowila, ze musze zaplacic wczesniej, poniewaz suknie kupuje w promocji (sprzedaja suknie taniej, bo nie chca zamrazac pieniedzy, zeby miec na te z nowej kolecji - tak to interpretuje).
No ale i tak wydaje mi sie, ze nie powinno to byc 100% ceny.
Dlatego chcialam sie dowiedziec czy ktos jeszcze byl w takiej sytuacji i czy nie jest to niebezpieczne ;)
_________________
 
 
*lmyszka 
Moderator
EL jak elmyszka :P


Wiek: 40
Dołączyła: 26 Lis 2006
Posty: 2328
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 18, 2007 9:35 pm   

ja wpłaciłam zaliczkę przy zamwaianiu a resztę przy 3 przymiarce ( nie byłą ona ostatnią ) nie było potem żadnych problemów z poprawkami, jeszcze na tydzień przed ślubem moja suknai była poprawiana :) to był salon Lady Katherine, całość sukni była opłacona na 5 miesięcy przed śłubem :D
_________________
 
 
 
Gabro 

Dołączyła: 15 Mar 2007
Posty: 699
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 19, 2007 8:34 am   

Ja zamawiałam suknię w salonie Sława - zaliczkę zapłaciłam w dniu zamówienia, a resztę przy ostatniej przymiarce.
 
 
magda26 
Żona i mama :)


Wiek: 43
Dołączyła: 26 Lut 2007
Posty: 338
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 19, 2007 12:55 pm   

Ja też kupowałam w Sławie na Piłsudskiego. Zaliczkę 1/3 wartości sukni zapłaciłam przy zamawianiu a resztę przy odbiorze.No ale ja zamawiałam w lutym. Przyznam szczerze, że trochę o dziwne, że tak wcześnie musisz zapłacić całość. Z drugiej strony to jest jeden z najbardziej renomowanych salonów w Łodzi więc nie powinno być żadnych problemów z poprawkami.
Ja np zapłaciłam za pranie sukienki, ale wymagała ona jednak jeszcze minimalnego skrócenia gdyż w kilku miejscach nie udało się wyczyścić. Wahałam się czy skracać, panie z salonu zaproponowały ,że skrócą jak uda mi się sprzedać i wtedy nowa właścicielka będzie miała już poprawianą gratis do swojego wzrostu. Także też już zapłaciłam wcześniej za niewykonaną usługę.
Myślę,że nie ma się czym martwić i trzymam kciuki :)
_________________


 
 
 
Gabro 

Dołączyła: 15 Mar 2007
Posty: 699
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 19, 2007 1:06 pm   

Magdo, a ile kosztuje pranie sukni w Sławie?
 
 
magda26 
Żona i mama :)


Wiek: 43
Dołączyła: 26 Lut 2007
Posty: 338
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 19, 2007 1:40 pm   

Ja zapłaciłam 150 zł :kwasny: trochę dużo, no ale miałam długi tren więc to dlatego. W to wliczone już jest skrócenie w przypadku gdy dół sukni się nie dopierze.
_________________


 
 
 
mietka 
double trouble


Wiek: 46
Dołączyła: 28 Cze 2007
Posty: 1749
Skąd: Łódź/Żabiczki
Wysłany: Sro Wrz 19, 2007 3:48 pm   

ja kupowalam w cymbeline. zaliczke - 10% wartosci zaplacilam w momencie zamawiania sukni, reszte - w dniu odbioru - na dzien przed slubem :)
_________________
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Sro Wrz 19, 2007 6:10 pm   

ja wpŁaciŁam zaliczkę w momencie zamawiania sukni, później w trakcie pŁaciŁam za bolerko a przy odbiore sukni zapŁaciŁam resztę
 
 
moni-2 

Wiek: 43
Dołączyła: 21 Sty 2007
Posty: 32
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Pon Paź 01, 2007 8:19 am   

swoja suknie kupilam w NAJNIE. Po wyborze sukni i osattecznej deklaracji ze ta a nie zadna inna :) zaplacilam tylko zaliczke- 30% a przy odbiorze sukni -tj na drugiej przymiarce doplacilam reszte

Tez wydawalo mi sie ze to duza zaliczka ale podobno jest to zabezpieczenie dla salonu przed rezygnacja z sukni. nie ma co sie martwic na zapas. slyszalam same dobre opinie na temat tego salonu - nie powinnas miec zadnego problemu z ewentualnymi przerobkami.

Pozdrawiam i zycze milych przygotowan :)
_________________
 
 
 
kaska8866 

Wiek: 38
Dołączyła: 19 Kwi 2011
Posty: 53
Skąd: Pabianice
Wysłany: Wto Maj 10, 2011 4:26 pm   

Ja również wpłacałam zadatek w wysokości 500zł. Jednak spotkałam się w jednym z Salonów Łódzkich z dziwną sytuacją..Pani uparta przy swoim kłociła się o zadatek który wpłacała wcześniej bo upatrzyła sobie inną suknie ślubną..Na to sprzedawczyni że niestety zaliczka przepada, zadeklarowała szycie, zamówiona suknia i . Pani zaczęła grozić (nie zważając na Mnie i Moją siostrę w salonie) sądem, i cudami na kiju..chociaż naprawdę nie miała racji..Nie mogłam się nadziwić jacy potrafią być ludzie beZczelni..![/b] Chyba to normalne, że zaliczka przepada ? Ciężko jest każdemu dogodzić.. :twisted:
_________________
Don't let go, never give up..It's such a Wonderful Life :)
Ostatnio zmieniony przez Kati Nie Maj 15, 2011 3:10 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Emmi 

Wiek: 38
Dołączyła: 08 Mar 2010
Posty: 104
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Maj 15, 2011 3:09 pm   

i to jest właśnie druga strona medalu....efekt tego co dzieje się na rynku...w walce o klienta firmy zniżają się do wszystkiego by ludziom "dogodzić" a ludziom coraz częściej wydaje się że wszystko im wolno a personel sklepów traktują jak stworzenia niższej kategorii,bo przecież ekspedientka to dla nich jest...i można jej pogrozić i naubliżać ile wlezie...niestety coraz więcej ludzi zachowuje się w sklepach gorzej niż bydło...totalne nie?adnie...przykre ale prawdziwe...

a jeśli chodzi o zadatek to ja też wpłacałam 500zł....resztę będę płacić na pierwszej przymiarce....
_________________

Ostatnio zmieniony przez Emmi Nie Maj 15, 2011 3:10 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kaska8866 

Wiek: 38
Dołączyła: 19 Kwi 2011
Posty: 53
Skąd: Pabianice
Wysłany: Nie Maj 15, 2011 6:29 pm   

Kod:
a ludziom coraz częściej wydaje się że wszystko im wolno
dokładnie..ja osobiście byłam w totalnym szoku jak klient potrafi kłocić się i grozić w sytuacji w której nie ma ani troche racji.. :? może ta Pani myślała, że uda się zastraszyć sprzedawcę lub coś w tym stylu :-?
Cytat:
niestety coraz więcej ludzi zachowuje się w sklepach gorzej niż bydło..
zgadzam się, takim ludziom trzeba po prostu współczuć.. :( Zanim podejmuje się ostateczną decyzję, trzeba pomysleć o konsekwencjach..
_________________
Don't let go, never give up..It's such a Wonderful Life :)
 
 
cammillka 

Dołączyła: 12 Paź 2011
Posty: 95
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Paź 18, 2011 5:48 pm   

Ja też się zgadzam :) Ale cóż...

A co do kosztów, 1/5 zaliczki, reszta przy odbiorze sukni.
 
 
 
M4rcysi4 


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 4350
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Sro Lis 02, 2011 11:24 pm   

Przy wypisywaniu umowy zapłaciłam tyle ile miałam czyli 90zł :D Po tygodniu zapłaciłam przelewem 1/3 wartości. Przy odbiorze lub podczas przymiarek (ok. miesiąc przed ślubem) pozostałe 2/3 kwoty.
_________________
 
 
ewa.krzys 


Dołączyła: 17 Lut 2011
Posty: 2643
Skąd: z niedaleka
Wysłany: Sro Gru 14, 2011 10:51 am   

W związku z tym, że kupiłam suknię w czasie trwania promocji to powinnam wpłacić całą kwotę od razu. Jednak mieliśmy z Rodzicami przy sobie tylko 400 zł, więc resztę muszę dopłacić w ciągu dwóch tygodni.
_________________


 
 
asia7 


Wiek: 38
Dołączyła: 28 Maj 2011
Posty: 659
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lut 29, 2012 10:37 am   

ja wpłaciłam 200 zł zaliczki przy podpisaniu umowy a resztę zapłacę przy odbiorze, póki co suknia się jeszcze nawet nie szyje bo muszę jechać na zdjęcie miary :)
_________________
 
 
Gahanova 


Wiek: 39
Dołączyła: 05 Lut 2012
Posty: 454
Skąd: Miasto mostow
Wysłany: Sro Lut 29, 2012 11:31 am   

Ja placilam polowe przy zamowieniu, ale teraz nie jestem pewna czy druga polowa bedzie przy odbiorze czy przy przymiarce... W sumie dobrze byloby sie dowiedziec. :roll:
_________________

Moje slubne perypetie
 
 
ava 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lut 2008
Posty: 3728
Skąd: Bełchatów/Łódź
Wysłany: Sro Lut 29, 2012 11:48 am   

aka napisał/a:
W moim przypadku pani z salonu mowila, ze musze zaplacic wczesniej, poniewaz suknie kupuje w promocji
ewa.krzys napisał/a:
W związku z tym, że kupiłam suknię w czasie trwania promocji to powinnam wpłacić całą kwotę od razu.
Moja suknia też była z wyprzedaży, a mimo to przy jej zamówieniu wpłaciłam tylko 400 zł zaliczki, resztę zapłaciłam przy odbiorze. Suknię kupowałam w Optimusie + na ul. Sienkiewicza.
_________________
Nasz ślub - 05.09.2009r.

 
 
aguuuunia44 


Wiek: 33
Dołączyła: 21 Maj 2010
Posty: 405
Skąd: Głowno/Łódź
Wysłany: Sro Lut 29, 2012 12:26 pm   

Ja przy zamawianiu sukni płaciłam coś koło 1000zł. A przy pierwszej przymiarce resztę kwoty. Suknię kupowałam w salonie Cymbeline na Jaracza.
_________________



Miłego dnia Gość :)
 
 
mimeczka 


Wiek: 38
Dołączyła: 19 Wrz 2010
Posty: 817
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lut 29, 2012 5:11 pm   

Ja przy zamawianiu sukni płaciłam 1000 zł, reszta przy przymiarce.
_________________

 
 
 
Catylyn89 


Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 1836
Skąd: Krk
Wysłany: Czw Lut 27, 2014 9:56 am   

Całość na pierwszym spotkaniu, inaczej nie dostałabym dodatków w cenie sukni...
_________________
 
 
*Dorotka_ 
Moderator


Wiek: 35
Dołączyła: 02 Cze 2012
Posty: 5060
Skąd: Łódź/Wrocław
Wysłany: Czw Lut 27, 2014 10:01 am   

u mnie 800 zł przy zamówieniu reszta na pierwszej przymiarce
_________________


 
 
Sisska 


Wiek: 36
Dołączyła: 06 Kwi 2013
Posty: 1153
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lut 27, 2014 11:25 pm   

500,00zl przy zamawianiu, 500,00zl przy pierwszej przymiarce, reszta przy odbiorze.
_________________
 
 
Rusałka_Maja 


Dołączyła: 12 Kwi 2012
Posty: 3448
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lut 27, 2014 11:32 pm   

Połowa przy zamawianiu, reszta na pierwszej przymiarce
_________________


 
 
Karolain 

Wiek: 38
Dołączyła: 12 Cze 2012
Posty: 248
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lut 28, 2014 7:52 am   

W salonie, w którym kupowałam suknie było tak przyjęte, że 10% wartości przy zamówieniu, reszta kasy przy odbiorze. Ja jednak zapłaciłam całość przy zamówieniu ponieważ dostałam większy rabat
 
 
ithanielle 


Wiek: 36
Dołączyła: 07 Wrz 2013
Posty: 1947
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Pią Lut 28, 2014 8:29 am   

Zaliczka (1000 zł) przy zamówieniu, reszta w ciągu miesiąca (jeśli chcę skorzystać ze zniżki) - zatem mam wpłaconą całość i cieszę się, że ten wydatek już za mną :)
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl