Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Co jest najważniejsze w pamiątce filmowej??
Autor Wiadomość
elvid_videofilmowanie 
Firma


Wiek: 45
Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 90
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 19, 2007 2:45 pm   Co jest najważniejsze w pamiątce filmowej??

Witam,

chętnie wysłucham opinii przyszłych jak i już doświadczonych par co jest istotne w pamiątce filmowej. Poniżej przedstawiam kilka punktów, każdy kto ma ochotę niech posegreguje je według swojej kolejności, zaczynając od najważniejszej kończąc na najmniej istotnej.

1. Ilość kopii.
2. Wykorzystywany sprzęt do realizacji zamówienia.
3. Forma prawna (osoba cywilna czy firma).
4. Wybór dodatkowych klipów, które mogą zostać umieszczone w filmie.
5. Czas trwania filmu.
6. Doświadczenie wykonawcy.
7. Termin odbioru zmontowanego materiału filmowego.
8. Koszt usługi.

Z góry dzięki za odpowiedzi
_________________
Pozdrawiam
Elvid film studio
 
 
 
Agnieszka19 


Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1715
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 19, 2007 3:10 pm   

1.Doświadczenie wykonawcy.
2.Wykorzystywany sprzęt do realizacji zamówienia.
3.Koszt usługi.
4.Czas trwania filmu.
5.Ilość kopii.
6.Wybór dodatkowych klipów, które mogą zostać umieszczone w filmie
7.Termin odbioru zmontowanego materiału filmowego.
8.Forma prawna (osoba cywilna czy firma).

Jak dla mnie to taka kolejność :)
_________________


Nasz dzień 26.04.2008
 
 
 
Martysia 
mammolina


Wiek: 37
Dołączyła: 23 Sie 2007
Posty: 538
Skąd: Milano
Wysłany: Sro Wrz 19, 2007 3:46 pm   

1. Doświadczenie wykonawcy.
2. Wykorzystywany sprzęt do realizacji zamówienia.
3. Koszt usługi.
4. Czas trwania filmu
5. Wybór dodatkowych klipów, które mogą zostać umieszczone w filmie.
6 Ilość kopii.
7. Forma prawna (osoba cywilna czy firma)
8. Termin odbioru zmontowanego materiału filmowego.
_________________
 
 
 
!gosia! 

Wiek: 41
Dołączyła: 05 Cze 2007
Posty: 67
Skąd: Kutno
Wysłany: Czw Wrz 20, 2007 8:53 pm   

1. Doświadczenie wykonawcy.
2. Wykorzystywany sprzęt do realizacji zamówienia.
3. Koszt usługi.
4. Czas trwania filmu
5. Termin odbioru zmontowanego materiału filmowego.
6. Wybór dodatkowych klipów, które mogą zostać umieszczone w filmie.
7. Ilość kopii.
8. Forma prawna (osoba cywilna czy firma)
 
 
oleczkaaa 


Wiek: 38
Dołączyła: 13 Wrz 2007
Posty: 55
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 21, 2007 11:20 am   

Z tego co wymienilas to wszystko jest wazne bez wzgledu na kolejnosc..ale najwazniejsze jest tez to zebys miala na kasecie to co chcesz, bys nie byla pozniej zawiedziona i zebys bez problemu mogla sie w tej kwestii dogadac z kamerzyta. Jesli tylko masz jakas wizje jak ma wygladac Twoja kaseta weselna.
_________________
08.08.2008 r. :) :) Moja MAGICZNA data :)
 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 24, 2007 11:47 pm   

A dla mnie ważna jest jeszcze elastyczność wykonawcy i możliwość zawarcia na filmie swoich propozycji. Chyba dobry kamerzysta powinien zrobić wszystko co młodzi sobie wymyślą, oczywiście wcześniej o tym uprzedzony. Najgorzej jak ktoś wykonuje film sztampowo i nie bardzo sobie radzi z nowościami.
 
 
filmowiec 
Firma

Wiek: 43
Dołączył: 15 Mar 2004
Posty: 334
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 27, 2007 11:38 pm   

ja tez sie zastanawiam co dla mnie byloby by wazne gdybym korzystal... i wlasciwie nie wiem... bo tak w sumie to taki "kamerzysta" moglby krecic nawet komorka wazne zeby efekt finalny mi odpowiadal... reszta punktow uciekla mi z pamieci takze nastepnym razem pociagne dalej:)
_________________
Marcin vel filmowiec:)
 
 
 
sunrise 
Firma


Wiek: 48
Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 26
Skąd: łódź
Wysłany: Pią Wrz 28, 2007 2:16 pm   

Przede wszystkim odpowiedzialny,dobrze przygotowany z wyczuciem i co najmniej z 6 zmysłem:)realizator.Nienaganny wygląd i prezencja(prezencja - nieobowiązkowo ale miłe)Komunikatywny i miły!Wydając 1.500 lub 2000pln chcę od początku widzieć zaangażowaną i twórczą personę,która dobrze wtopi się w całość.Lubię mieć dobracowane szczegóły.Wszyscy wiemy ,że nie jest możliwe zrealizowaniwe etiudy"ślubno-weselnej" telefonem kom. ani inną konsumencką kamerą rodem "ze sklepu nie dla idiotów".Reszta raczej mało ważna,ale w granicy zdrowego rozsądku....Pozdrawiam DArek - oczywiście gdybym korzystał i potrzebował to tak by to wygladało.
Ostatnio zmieniony przez sunrise Pią Wrz 28, 2007 5:13 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
dotyk-aniola 

Dołączyła: 12 Gru 2007
Posty: 9
Skąd: skąd?
Wysłany: Sro Gru 12, 2007 4:45 am   

Doświadczenie wykonawcy dla mnie jest to chyba priorytet.
Jak firma ma to resztę można ustalić w umowie
 
 
Sorc 

Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 97
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Gru 12, 2007 7:56 am   

Ja zamiasta doswiadczenia nazwalbym to bardziej umiejetnosciami.

Zawsze mozna spotkac kamerzyste (fotografa tez) ktory faktycznie ma doswiadczenie, ale jego nagrania sa kiepskie.

Co do sprzetu to dla mnie tez bez roznicy czy komorka czy kamera za 30 tysiecy :) nie no zart, wiadomo ze komorka wyjdzie licho. To czego bylem swiadkiem na ostatnim weselu troche mnie zabilo... Szczerze mowiac myslalem ze sie z tym juz nie spotkam, a jednak sie mylilem. Wchodze do kosciola, a tu kamerzysta lata kolo mlodych a za nim... jego "kablowy"... dla mnie totalny sz0k. Pomyslalem sobie ze moze mu za ciemno w kosciele :) ale jak "kablowy" pojawil sie na sali weselnej wszystko bylo jasne. Dodatkowo dowiedzialem sie ze on zawsze pracuje z kablem (kablowym pewnie tez). dla mnie taki kamerzysta odpada nawet nie w przedbiegach, bo niechcialbym sie zabic o kabel pod nogami (albo kablowego :P ).

Na zakonczenie. Pomijajac wiekszosc punktow (liczba kopii, termin oddania- bo mysle ze takie rzeczy mozna ustalic). Oczekuje filmu ktory bedzie sie ogladalo lekko, przyjemnie i nie trwa wiecej niz 3 godziny :) Jak mam sie do kogos wybrac i ogladac 6 godzinny film to odpadam. Przede wszystkim chcialbym dostac film dobrej jakosci, bez drzacej reki operatora. Aha i niechcialbym zeby mi kamerzysta dawal po oczach supermocna lampa po oczach przez caly slub, bo skupic sie nie mozna na tym co najwazniejsze w takiej chwili. uff ale sie wypisalem :)

Aaa i wiem co jeszcze, nie wyobrazam sobie w swoim filmie tandetnych animacji pamietajacych czasy mojej komunii :) latajace obraczki, jezdzace limuzyny itp. Myslalem ze z tym tez sie juz nie spotkam, a jednak trafilem na taka plytke sprzed 2 lat.
 
 
kasia24 

Dołączyła: 09 Sty 2007
Posty: 39
Skąd: warszawa
Wysłany: Sro Gru 12, 2007 9:14 pm   

Aaa i wiem co jeszcze, nie wyobrazam sobie w swoim filmie tandetnych animacji pamietajacych czasy mojej komunii :) latajace obraczki, jezdzace limuzyny itp. Myslalem ze z tym tez sie juz nie spotkam, a jednak trafilem na taka plytke sprzed 2 lat.[/quote]

Dla mnie to jest najwazniejsze. Gust, wyczucie, smak, umiar w efektach.
Niestety niektórzy kamerzysci zatrzymali sie chyba w latach 90' i nie zauwazyli, ze sztuka filmowania poszła bardzo na przód.
 
 
Karolcia28 

Wiek: 44
Dołączyła: 15 Paź 2007
Posty: 12
Skąd: Tuszyn
Wysłany: Czw Gru 13, 2007 12:47 pm   

tu sie z Toba zgodzę, trzeba pamiętać ze większa ilość "firm" w Polsce to raczej osoby starsze które kiedyś wypłynęły jak montaż przebiegał na mikserze a w dobie komputerów niekoniecznie sobie radzą z najnowszym oprogramowaniem dla tego typu działalności.
JA takich nie polecałabym. Osobiście stawiam na młodych, kreatywnych ludzi.
Pozdrawiam.
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Czw Gru 13, 2007 1:34 pm   

Oprócz tego co już wymienione w tym temacie - ważne jest, żeby mieć dobre ujęcia, a nie np. takie gdzie widać tylko tyły głów (chociażby przy błogosławieństwie, przysiędze, powitaniem chlebem i solą, itd.). No i ja stawiam jednak na jakość (ostrość obrazu, dobre kolory).
Najmniej ważne na dzień dzisiejszy dla mnie? Obróbka (mam kilka programów i sama montuję swoje filmy od surowego nagranego materiału) i ilość kopii (jaki problem zrobić dziś samemu kopię DVD lub z DVD na kasetę?).
_________________
 
 
Sorc 

Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 97
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Gru 13, 2007 4:48 pm   

Asiek co do obrobki to niby zawsze mozna sobie cos przerobic jak ktos umie, ale chyba bym nie chcial bawic sie swoim materialem. Wole dostac finalny produkt zmontowany tak zeby mi sie podobalo, a nie musialbym to jeszcze przerabiac po swojemu. A co do samych kopii, to oczywiscie ze dla nikogo nie jest problemem przegrac sobie plytki dvd, ale skomponowanie okladek czy drukowanie plyt juz nie jest takie oczywiste dla kazdego.
Co do liczby kopii to minimum dla mnie to 3 kopie. Dla mlodych i dla rodzicow. Ewentualnie 4 kopia ktora mozna wlozyc na sam dol szuflady, zeby za kilka lat nie obudzic sie bez jakielkolwiek kopii :) A dla znajomych czy dalszej rodzinki to mozna samemu wypalic :)
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Czw Gru 13, 2007 5:08 pm   

Sorc napisał/a:
Asiek co do obrobki to niby zawsze mozna sobie cos przerobic jak ktos umie, ale chyba bym nie chcial bawic sie swoim materialem. Wole dostac finalny produkt zmontowany tak zeby mi sie podobalo, a nie musialbym to jeszcze przerabiac po swojemu.

Z takiego założenia wychodziłam przy wyborze kamerzyty na własny ślub, bo wtedy moja wiedza co do obróbki filmów była zerowa. :smile: Gdybym miała teraz wybierać kamerzystę to jednak wolałabym sama "pobawić się" montażem - ale ja to po prostu lubię. :) Dlatego napisałam, że dziś obróbka filmu nie ma dla mnie większego znaczenia - mogłabym dostać surowy materiał, byle tak jak wspomniałam - bardzo dobrej jakości i nakręcony "z głową".
Sorc napisał/a:
Ewentualnie 4 kopia ktora mozna wlozyc na sam dol szuflady, zeby za kilka lat nie obudzic sie bez jakielkolwiek kopii :)

Radziłabym jednak robić co kilka lat kopię filmu, żeby nie nie mieć nieprzyjemnej sytuacji za 10 lat z oryginalnymi płytami ze ślubu, których niestety już się nie odczyta.
_________________
 
 
VENUSFOTO-VIDEO 
Firma

Dołączył: 26 Gru 2007
Posty: 11
Skąd: Wieruszów/Wielun
Wysłany: Czw Gru 27, 2007 1:21 am   

Cytat:
Doświadczenie wykonawcy dla mnie jest to chyba priorytet.


mozna by z tym polemizowac dosc dlugo , naprawde jest ogromna roznica miedzy doswiadzczeniem a tym jak ktos pisal "zaangazowaniem" i pomyslem na film.

mozna nie miec doswiadczenia ale miec ten " 6 zmysl" pomysl i przedewszystki chec na zrobienie fajnego filmu i napewno tej osobie film uda sie bedziej niz temu co ma 10lat doswiadczenia a za grosz wyobrazni. nie mowie tutaj o samym prowadzeniu kamery bo tu akurat troche trzeba cwiczyc lecz o calej reszcie ktora jest bardzo wazna, wrecz najwazniejsza.
_________________
CANON XH-A1, Steadycam - wlasna konstrukcja ;) . I cala reszta ustrojstwa ;)

Pozdrawiamy
VENUS FOTO-VIDEO
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl