Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Wesele w stylu Rockowym
Autor Wiadomość
shaham 


Wiek: 47
Dołączył: 03 Lip 2007
Posty: 10
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 12, 2007 7:51 pm   Wesele w stylu Rockowym

:twisted:
Zachęcam wszystkich do utworzenia w tym miejscu listy zespołów grających w stylu odróżniającym ich od innych rockowym zacięciem, mocnymi gitarowymi riffami i szorstkim wokalem. Zespołów skierowanych głównie do młodszego pokolenia oraz do tych wszystkich, którym muzyka taneczna nie kojarzy się tylko z obracaniem dookoła partnerki albo przytulaniem.
_________________
shaham
Ostatnio zmieniony przez shaham Sro Wrz 12, 2007 7:53 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
*lmyszka 
Moderator
EL jak elmyszka :P


Wiek: 40
Dołączyła: 26 Lis 2006
Posty: 2328
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 12, 2007 8:13 pm   

a znasz taki zespół bo ja nie spotkałam się, zresztą na weselu ciężko mieć zespół dedykowany tylko dla młodszego pokolenia, na weselu zazwyczaj przeważają starsze osoby, nie wyobrażam sobie muzyki w stylu tylko i wyłącznie rocka, na pewno bym się dobrze na takim weselu nie bawiła :?
_________________
 
 
 
shaham 


Wiek: 47
Dołączył: 03 Lip 2007
Posty: 10
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 12, 2007 9:54 pm   

Owszem przeważają osoby starsze, ale nie użyłem słowa "tylko" ale "głównie" (do młodszego), chociaż miałem na myśli bardziej STYL wykonania poszczególnych utworów, a nie sam repertuar. Utwory z repertuaru naszych dziadków czy z gatunków takich jak pop czy disco wykonywane w wersji "nieco odświeżonej" i profesjonalnie zaranżowanej potrafią przyciągnąć na parkiet ludzi o różnych gustach muzycznych i w różnym wieku. Zapewne nikt nie narzeka oglądając w telewizji rockowe wersje starych szlagierów w wykonaniu orkiestry tańca z Gwiazdami czy niezapomniane standardy po przeróbkach aranżacyjnych Adama Sztaby. Babcia też może zapomnieć o swym wieku "szalejąc" przy Santanie czy Zucchero.Oczywiście skłoniło mnie do podjęcia tego tematu odkrycie wśród ogłoszeń zespołów o takim charakterze. Posłuchaj ich wykonań i napisz czy rzeczywiście nie bawiłabyś się dobrze przy ich muzyce. Z Warszawy Kompania , z Poznania la guardia , w Łodzi Fraction Pozdrowienia
_________________
shaham
Ostatnio zmieniony przez Dorotka_ Nie Sty 17, 2016 7:54 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
*lmyszka 
Moderator
EL jak elmyszka :P


Wiek: 40
Dołączyła: 26 Lis 2006
Posty: 2328
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 12, 2007 10:29 pm   

zapoznałam się z repertuarem zespołów, i jeśli chodzi o zespół Komaponia to na rocka ich wykonanie mi nie wygląda, chociażby piosenka Szcześniaka jest zagrana żywcem z jego wykonania, zespół Fraction, kompletnie nie pasował by mi reperyuar na wesele, wykonania są właśnie zbyt rockowe, mało weselne ( nie mówie tu o tym co lubie, bo podoba mi się jak graj ale wesel rządfzi się swoimi zasadami :) ) zespół Laguardia typowe wykonanie ...

[ Dodano: Sro Wrz 12, 2007 10:30 pm ]
zaznacze tylko że nie jestem znawcą muzyki, to tylko moje zdanie :)
_________________
 
 
 
@Mac-erson 
Administrator
forum.wesele-lodz.pl


Wiek: 51
Dołączył: 10 Lis 2006
Posty: 323
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 12, 2007 11:48 pm   

Mała dygresja :)

Rockowe brzmienie super. jest tylko jeden minusik brzmienie takie jest męczące dla ucha przy dłuższym przebywaniu. Posłuchac 2, 3 kawałki w takim stylu super. Pójśc na godzinny koncert rockowy super. Ale cała noc rockerki może być już nie do wytrzymania (szczególnie dla tych starszych.)

Dla lubiących takie rockowe wersje przebojów zespoł fraction może być dobrym rozwiązaniem.
 
 
picasso mgi 
Firma

Dołączył: 25 Mar 2007
Posty: 29
Skąd: Wrocław
Ostrzeżeń:
 2/3/7
Wysłany: Czw Wrz 13, 2007 9:04 am   

Ja uważam, a jest to zdanie poparte dużym doświadczeniem, że zespół nie powinien być zorientowany na określony styl, czy gatunek muzyczny. Wesele w stylu rockowym moim zdaniem grozi poważną porażką, bo jednak jest to "zlot rodzinny" gromadzący osoby w różnym wieku, różnych gustów i temperamentu. Dlatego band grający na weselu nawet jeśli programowo nie gra rzeczy w stylu "siadła pszczółka na jabłoni" to jednak powinien mieć zróżnicowany program zawierający też np. stylizowane na folklor elementy. Jeśli są one zagrane energetycznie z tzw. "kopem", z żywą sekcją rytmiczną, skrzypcami, akustycznym akordeonem etc. Wtedy to rusza nie mniej niż rockowe hity :D
 
 
Tola09 

Dołączyła: 19 Lut 2009
Posty: 6
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 09, 2009 10:15 pm   

Chciałabym wznowić wątek, bo powyższe posty już trochę się "przeleżały", a dla mnie temat gorący. W tej chwili rozważamy 3 zespoły i na pewno nie są to zespoły typowo weselne: freshback, panmajster (newperson) i banda łysego. Na pewno nie chcemy urządzać wesela w oparach ciężkich gitarowych riffów, ale zdecydowanie lekkie, rockowe aranżacje bardziej nam odpowiadają, niż "tradycyjne, weselne" brzmienia prezentowane przez większość zespołów. Jeśli znacie jeszcze jakiś zespoł w rockowym klimacie, który ma doświadczenie w występach weselnych, to bedę wdzięczna za info. Dodam tylko, że newralgiczną kwestią jest wymowa i śpiewanie w języku angielskim - mój narzeczony jest na to bardzo wyczulony.

Czy rock przez całą noc jest bardziej męczący niż brzmienie elektronicznych klawiszy?
Zgadzam sie z moimi przedmówcami, że decyzja o wyborze takiego zespołu musi być dobrze przemyslana - tylko mała grupka zapaleńców zniosłaby 10 - cio godzinny koncert ostrej rockowej kapeli w jednej sali :) , ale myśle, że zespoły o tym wiedzą i na potrzeby występów weselnych odpowiednio modyfikują styl, do repertuaru dodając także piosenki "łączące" pokolenia. Na poparcie moich słów polecam genialne (IMO) wykonanie kawałka Jambalaya przez zespół panmajster - z kawałka zahaczającego o disco polo zrobili świetny folkowy numer, przy którym aż chce się tańczyć.
pozdrawiam
 
 
Tissaia 
pani stara*


Wiek: 38
Dołączyła: 14 Kwi 2008
Posty: 536
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 10, 2009 7:46 pm   

Weźcie pod uwagę jeszcze jedną kwestię: zespół rockowy z rockowym składem instrumentów (gitara, perkusja) może wam nie wytrzymać całej nocy. To jednak bardziej męczące niż muzyka biesiadna. Byłam na weselu, gdzie grał taki zespół, na początku zachwyt, fajne aranżacje, rockowy wokal... a koło 3 w nocy panowie ledwo zipieli i przerwy były koło 40 min... i tym samym wesele "siadło", bo goście chcieli jeszcze tańczyć, a zespół nie dawał rady.

Jeszcze coś od siebie: jak szukaliśmy zespołu, wodzireje biorąc pod uwagę nasz wygląd (narzeczony ma piękne, długie metalowe włosy) już na wstępie zaczynali tłumaczyć, że niemożliwym jest zrobienie wesela z samych ambitnych, rockowych kawałków. Podtrzymywał to każdy kolejny rozmówca, więc coś w tym na pewno jest.

Natomiast priorytet dobrej angielszczyzny popieram całym sercem i od razu mówię, że będzie ciężko, zespoły z dobrym wokalem obcojęzycznym mają zapchane terminy...
_________________
*Mój wieczór panieński, etap szaleństw w klubie, przyplątuje się jakiś facet i zwraca do mojej zamężnej już wtedy koleżanki:
-To ty jesteś ta panna młoda?
Koleżanka:
-Nie, ja jestem już pani stara...

Mission accomplished 06.06.09. :)
 
 
Tola09 

Dołączyła: 19 Lut 2009
Posty: 6
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 10, 2009 8:02 pm   

Tissaia,
Dzięki za wypowiedź i uwagę dot. wytrzymałości zespołu. Ciekawa jestem tylko jak to sprawdzić. W sumie twierdzą, że będą grać 10 godzin, ale... trochę mnie wystraszyłaś :) .
Co do ambitnych kawałków, to absolutnie nie mamy zamiaru serwować gościom takiej składanki - jak najbardziej chcemy też lżejsze kawałki (nawet takie typowo weselne), tylko zagrane na prawdziwych instrumentach.
ufff, nie myślałam, że wybór zespołu to taka ciężka sprawa - może zamiast od sali należało jednak zaczać od kapeli :) .
A Wy na jaki zespół się zdecydowaliście?
pozdrawiam serdecznie :)
 
 
ppola 
Birdwoman


Wiek: 41
Dołączyła: 05 Wrz 2008
Posty: 2189
Skąd: Kanzas
Wysłany: Pią Kwi 10, 2009 10:19 pm   

Tissaia napisał/a:
Jeszcze coś od siebie: jak szukaliśmy zespołu, wodzireje biorąc pod uwagę nasz wygląd (narzeczony ma piękne, długie metalowe włosy) już na wstępie zaczynali tłumaczyć, że niemożliwym jest zrobienie wesela z samych ambitnych, rockowych kawałków.
u nas bylo identyko ;) ale jeden zespol z ktorym sie spotkalismy ucieszyl sie ze moga troche "ostrzej " pograc. Powiedzieli nam ze zeby wesele nie padlo to w bloku muzycznym maga byc 1 gora dwa utwory zagrane ostrzej, inaczej moze byc ciezko ;) ( moj narzeczony oczywiscie sie obsmial z ich ostrzej - ale facet chociaz z nazwy znal Sleyera wiec jestem dobrej mysli ;) )
_________________

Obudź się Gość :D
 
 
Tissaia 
pani stara*


Wiek: 38
Dołączyła: 14 Kwi 2008
Posty: 536
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Kwi 11, 2009 1:06 am   

Tola09 napisał/a:
Ciekawa jestem tylko jak to sprawdzić.


Nie sprawdzi się - chyba, że masz jakieś opinie od ludzi, którzy bawili się z danym zespołem.
No i warto obejrzeć film, jeśli mają - zwłaszcza późniejsze godziny (o ile są na taśmie i kamerzysta nie skończył kręcić po 1...)

Cytat:
W sumie twierdzą, że będą grać 10 godzin, ale... trochę mnie wystraszyłaś :)


To zależy jeszcze od instrumentów i jak bardzo rockowe to ma być.

Cytat:
A Wy na jaki zespół się zdecydowaliście?


Na Next For You :)

Cytat:
ale facet chociaz z nazwy znal Sleyera wiec jestem dobrej mysli


Dobry zespół to nie takie nazwy słyszał :D
Kolejna anegdotka z życia: przy rozmowie o pierwszym tańcu nasz wodzirej zapytał oczywiście o wybrany utwór. Odpowiedzieliśmy trochę niepewnymi głosami (bo większość ludzi robi bardzo dziwne miny, słysząc w tym miejscu "Nightwish"), na co facet się roześmiał i zawołał "nie no jasne, znam, znam" :)) Chyba myślał, że podejrzewamy go o nieznajomość takiej kapeli...
_________________
*Mój wieczór panieński, etap szaleństw w klubie, przyplątuje się jakiś facet i zwraca do mojej zamężnej już wtedy koleżanki:
-To ty jesteś ta panna młoda?
Koleżanka:
-Nie, ja jestem już pani stara...

Mission accomplished 06.06.09. :)
 
 
mowczar 
Firma

Dołączył: 29 Cze 2007
Posty: 13
Skąd: Piotrków T.-Łódź
Wysłany: Nie Kwi 12, 2009 9:45 pm   

Poniewaz gram po weselach w skladzie, ktory gra na zywo i gramy sporo dosc rockowych numerow (jak na kapele weselna to moze nawet za duzo;) ) to powiem Wam tyle:
1) Jesli jest SPRAWNY gitarzysta to zawsze bedzie to brzmialo wporzo. My wszystkie rockowe numery gramy na 2 gitary el. - to poprostu slychac i nie da sie tego podrobic.
2) Trzeba zczaic czy mozna sobie pozwolic na tego typu numery czy nie - widac po reakcjach ludzi. Robimy czasem taki numer ze wychodzimy (2 gitarzystow) ze sceny do P. mlodych i gramy za plecami, pod nogami itd.;) No i 99% par jest wniebowzieta, ale np. raz zdarzylo sie nam ze podszedl ktos z gosci (nikt z najblizszej rodziny na szczescie;) ) i w bardzo niewybradnych slowach powiedzial nam, ze to nie jest koncert i zebysmy 'spadali' na swoje miejsce... niestety, i tak sie zdarza...
3) Nie jest prawda ze nie mozna wytrzymac calej nocy grajac na zywo - poprostu trzeba sie oszczedzac. My np. gramy na siedzaco (mozecie mi wierzyc lub nie, ale roznica pomiedzy staniem cala noc a siedzeniem jest kolosalna) i cala energie wkladamy w instrumenty i brzmienie - nie biegamy po scenie, dzielimy wokale itd.
Pozdrawiam wszystkich grajacych FULL LIVE! <czyli, zaleznie od regionu, pewnie ok. 10-40% zespolow;) >
 
 
 
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Czw Lis 12, 2009 2:52 pm   

Mnie taka wizja ostrzejszego grania bardzo się podoba:) Na weselu bedę miała glównie młodych ludzi - a dla rodziców zawsze można zagrać "Białego misia' w wersji nowoczesnej, he he:) A gitarzyści schodzący do pary młodej> jak dla mnie super! Czasami warto odejsć od tradycji:)
 
 
 
k.stakiewicz 


Wiek: 40
Dołączyła: 11 Lis 2009
Posty: 34
Skąd: Łódź - Radogoszcz
Wysłany: Czw Lis 12, 2009 3:26 pm   

ppola napisał/a:
facet chociaz z nazwy znal Sleyera wiec jestem dobrej mysli ;) )


Co to był za zespół ?


edit: poprawiłam cytat
kryszka
Ostatnio zmieniony przez kryszka Wto Paź 12, 2010 8:40 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
meg84 

Dołączyła: 02 Sie 2010
Posty: 8
Skąd: Łódź
  Wysłany: Pon Sie 23, 2010 11:24 am   Zespół na wesele z pazurem!

Marzy mi się zespół na wesele z rockowym zacięciem, grający przeboje muzyki rozrywkowej polskiej i światowej, minionej i współczesnej, który ma w repertuarze m.in. Wilki, Demono, Varius Manx, Blue Cafe, Perfekt, Elvisa, Beatlesów, Michaela Jacksona, U2, Stinga, Lennego Kravitza, Carlosa Santanę, kawałki znane i lubiane, fajnie zagrane.. 8)
Ewentualnie kapela z wokalistką o tzw. "czarnym" głosie.
Czy ktoś zna? Czy ktoś słyszał?
 
 
LinaMiódMalina 


Wiek: 36
Dołączyła: 05 Gru 2015
Posty: 239
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Sty 17, 2016 7:48 pm   

Odkopuję trochę ten zakurzony już wątek :) Czy ktoś z Was jest w stanie polecić zespół, który gra na weselach, ale odchodzi zdecydowanie od typowo biesiadnej stylistyki? Chodzi o repertuar "z pazurem", gdzie przewijać się będą głównie dobre, klasyczne rockowe i rock&roll'owe kawałki - ważne, żeby było 100% na żywo, tanecznie, z charyzmą i dużą dozą pozytywnej energii 8)
Obecnie, po krótkim poszukiwaniu najbardziej zainteresowały nas 2 zespoły:
- La Guardia
- Kwiaty Rocka
Moim zdaniem obie kapele super, ale może ktoś zna może coś w podobnym klimacie + dodatkowo z naszego łódzkiego podwórka ? ;)

musiałam usunąć linki do stron ;) Dorotka_ można je dopisać w spisie zespołów
_________________

Ostatnio zmieniony przez Dorotka_ Nie Sty 17, 2016 7:53 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl