Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Nauki u salezjanów
Autor Wiadomość
askapi 

Wiek: 45
Dołączyła: 01 Kwi 2007
Posty: 166
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 22, 2007 10:52 pm   Nauki u salezjanów

:super: Od dziś rozpoczeły się katechezy przedmałżeńskie w Duszpasterstwie akademickim W?ZEŁ przy Kościele św. Teresy w Łodzi. Byliśmy z moim A. na pierwszym spotkaniu i musze powiedzieć choć sceptycznie o tym myslałam, było bardzo przyjemnie. :) Nawet tak przyjemnie, że nie moge się doczekać następnego poniedziałku.
Polecam wszystkim właśnie ten kościółek. Zajęcia prowadzi ksiądz, który jest przemiły, rzeczowy i ma podejście do tematu.
_________________

 
 
 
anika007 

Dołączyła: 01 Sie 2007
Posty: 4
Skąd: Łódka ;)
Wysłany: Czw Gru 13, 2007 9:28 pm   

u Salezjanów? ... czy kościół św. Teresy? U Salezjanów nie odbywają się nauki przedmałżeńskie wiem do to moja parafia i musieliśmy zrobić je na Sienkiewicza :) dla mnie osobiście to wieeelka nuda i na nic się nam nie przydało.... czego oni właściwie chcieli nas nauczyć skoro jesteśmy 6 lat ze sobą a mieszkamy razem ponad rok? :roll: wydaje mi się, że nauki powinny być "dla chętnych" :lol:
Pzdr
 
 
Magda_M. 

Wiek: 40
Dołączyła: 27 Mar 2008
Posty: 8
Skąd: Łódź-Bałuty
Wysłany: Czw Mar 27, 2008 8:22 pm   

My w poniedziałek zaczynamy nauki w Kościele św. Teresy. Polecili nam je znajomi i mam nadzieję że nie będzie to przykry obowiązek a przyjemność na poczatek tygodnia :) Z tego co piszesz wynika że źle napewno nie jest i to mnie nastraja jeszcze bardziej pozytywnie :) Dzieki :)
_________________
16 Sierpień - to juz tak niedługo :)
 
 
Debussy 
pedagog specjalny


Dołączyła: 16 Lut 2008
Posty: 1712
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 29, 2008 7:23 am   

A czy na te nauki można chodzić w pojedynkę?
Bo np. mój przyszły miał już nauki przedmałżeńskie w szkole średniej...
_________________
Są tajemnice, które tylko niebo może ostatecznie odkryć...
 
 
Magda_M. 

Wiek: 40
Dołączyła: 27 Mar 2008
Posty: 8
Skąd: Łódź-Bałuty
Wysłany: Wto Kwi 29, 2008 12:32 pm   

My jednak chodzimy na nauki do mojej parafii czyli do Dobrego Pasterza na Bałutach. Można chodzić pojedynczo, a jeżeli ktoś ma kartkę ze szkoły (taką żółtą) to może przyjść tylko na ostatnie spotkanie.
Ogólnie nauki OK. Pan który je prowadzi cały czas podkreśla że musimy być pewni swojej decyzji itd. Nie ma żadnych gadek o mieszkaniu ze sobą przed slubem ani o naturalnych metodach zapobiegania ciąży itp.
Następna tura nauk zaczyna się 21 maja o godz. 17. Nauki odbywają się w salce na parterze plebanii.
Koszt dla osób które mają już kartkę ze szkoły średniej - 10 zł, dla pozostałych 20 zł. Spotkania są w środy o 17 i trwają około godzinki.
_________________
16 Sierpień - to juz tak niedługo :)
 
 
koteczek03 

Dołączyła: 11 Sty 2008
Posty: 26
Skąd: Boatcity
Wysłany: Nie Lut 01, 2009 7:32 pm   

witajcie, czy ktos ostatnio był na tym kursie??? bo skoro to duszpasterstwo akademickie to może to oznaczać, że zajęcia będą prowadzone sensownie i w sposób ciekawy dla młodych ludzi, ale nie musi i dlatego chciałabym się dowiedzieć
_________________
04.07.2009 :D
 
 
asiulek82 


Dołączyła: 08 Paź 2008
Posty: 257
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lut 03, 2009 5:27 pm   

Byłam wczoraj na pierwszej katechezie w Węźle. Pierwsze trzy spotkania prowadzi ksiądz proboszcz, następne księża akademiccy. Było dosyć ciekawie, myślę, że jeszcze ciekawiej będzie właśnie kiedy nauki prowadzić będą księża z Węzła. W sumie jest 8 spotkań plus poradnia, odbywają się w poniedziałki o 19. Wczoraj wszystko trwało 1,5 godziny. Najpierw była krótka msza a później katecheza. Nie wiem czy można zapisać się jeszcze na drugim spotkaniu. Gdyby ktoś był chętny to radzę zadzwonić i zapytać.
_________________
 
 
dominka 

Dołączyła: 25 Paź 2007
Posty: 12
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 04, 2009 2:53 pm   

Ja takze chodze do sw, Teresy i z kazdym spotkaniem nauki coraz bardziej mi sie podobaja. Ksieza i wykladowcy sa sensowni, z charyzma i wedlug mnie z dosc dobrym podejsciem do mlodych ludzi i obecnych czasow.

Jezeli chodzi o samodzielne uczeszczanie proponuje raczej namowic druga polowke na chodzenie razem. Samemu to nie ma sensu no chyba zeby tylko po papierek. A przeciez o to w tym nie chodzi...

pozdrawiam
 
 
magda0807 

Dołączyła: 29 Paź 2008
Posty: 4
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 06, 2009 6:21 pm   

Ja też chodzę na nauki do Św. Teresy i nadal nie wiem jaka jest cena tego kursu. I ile kosztuje poradnia? Orientuje się ktoś może?
 
 
dominka 

Dołączyła: 25 Paź 2007
Posty: 12
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Mar 08, 2009 12:43 pm   

Wydaje mi sie ze to bedzie oplata symboliczna. Co laska na sam koniec. Ale szczerze mowiac to nie wiem jak to sie odbywa...Moze ktos z innych kursow podpowie?
 
 
magda0807 

Dołączyła: 29 Paź 2008
Posty: 4
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 09, 2009 11:33 am   

Jedyne, czego się dowiedziałam, to to, że poradnia u Pana, który był na ostatnich zajęciach kosztuje 100 zł od pary... My dzisiaj prawdopodobnie idziemy wykreślić się z listy, bo gdzie indziej kosztuje ona o wiele mniej. A co do nauk to nadal nic nie wiem.
 
 
asiulek82 


Dołączyła: 08 Paź 2008
Posty: 257
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 23, 2009 11:17 am   

Rzeczywiście, poradnia kosztuje 50zł za osobę, plus trzeba kupić książeczkę za 15zł (jedną na parę)
_________________
 
 
Juska 


Dołączyła: 10 Mar 2013
Posty: 3084
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Maj 13, 2013 2:41 pm   

anika007 napisał/a:
u Salezjanów? ... czy kościół św. Teresy?


Ja tylko w kwestii formalnej - Salezjanie są na Wodnej w Łodzi, ale również należącym do nich kościołem i parafią jest św. Teresa. Także są i tu i tu :)
A obecnie na Wodnej prowadzone są kursy i ludzie bardzo sobie je chwalą :) Nie wiem tylko, jak z najbliższymi terminami :)
_________________
 
 
kapatka 


Wiek: 35
Dołączyła: 12 Maj 2014
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 13, 2014 1:31 pm   

Gdyby ktoś był chętny: najbliższe nauki u salezjanów w kościele św.Teresy (Duszpasterstwo Akademickie "Węzeł") zaczynają się 27 października o godz.19.
_________________


 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl