Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Grecja
Autor Wiadomość
Majaa 


Wiek: 48
Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 93
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Paź 09, 2003 11:10 am   Grecja

My w podróży poślubnej byliśmy na Krecie.
Sam pobyt tam był ekstra. Odpoczęliśmy i oderwaliśmy się od codziennego życia.
Ale oczywiście mamy pewne ale.... Grecja a raczej Kreta jako taka nam się nie podoba. Odnieśliśmy wrażenie, że to jeden wielki plac budowy. Wszędzie coś się buduje. Jedynie morze rekompensowało pozostałe widoki.
Nie bardzo też przypadło nam do gustu przyprawianie dań mięsnych i warzywnych cynamonem.

I jeszcze jedno naszła nas taka refleksja po pobycie tam dlaczego Polsce stawia się takie wymagania przed przyjęciem do UE a w krajach członkowskich jest tak jak jest?
Ostatnio zmieniony przez Asiek Pią Kwi 18, 2008 5:02 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
@ice 
Administrator
Pan i Władca


Wiek: 45
Dołączył: 08 Paź 2003
Posty: 332
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Paź 09, 2003 11:24 am   Grecja

Ja w te wakacje tez bylem w Grecji i nie narzekam. Co do tego ze jest to wielki plac buduwy .... hm ... z tego co mi wiadomo to jest tak ze wzgledu na olimiade ktora ma sie odbyc w 2004 roku. Dostali spora kase on UE wiec inwestuja w co maga :-)

btw: byla to nasza podroz poslubna :)
 
 
 
Majaa 


Wiek: 48
Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 93
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Paź 09, 2003 12:17 pm   

Ale oni nie budują jakiś obiektów sportowych czy zaplecza dla olimpiady. Tam się buduje indywidualne domki, pokoje pod wynajem dla turystów. A czy na Krecie będą się odbywały jakieś zawody sportowe w ramach olimpiady? Raczej wątpię.
 
 
@ice 
Administrator
Pan i Władca


Wiek: 45
Dołączył: 08 Paź 2003
Posty: 332
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Paź 09, 2003 12:27 pm   

W sumie racja .... domki sa tam masowo budowane ale popatrz jaka masa ludzi sciagnie na ta olimpiade ... wnioskuje ze powstaja one po czesci dla turystow a po czesci dla tych ktorzy przyjada na olimpiade.

Swoja droga to przejezdzajac przez Saloniki powstawaly tam zarowno obiekty sportowe czy hale wystawiennicze jak i autostrady, drogi dojazdowe czy tunele.

Generalnie pobyt bardzo mi sie podobal i prowadzone budowy jakos mnie nie zrazily ... jedynym mankamentem sa ceny jakie tam maja.
2 lata temu moja (juz) malzonka byla w grecji z wojostwem i ceny byly nizsze niz w polsce natomiast teraz za litr mleka trzeba zaplacic okolo 6 PLN !! Chyba poglupieli po wprowadzeniu EURO.
_________________

Admin czuwa, Admin radzi , Admin NIGDY Was nie zdradzi :)
Zanim zadasz pytanie skorzystaj z wyszukiwarki - to nic nie boli.
Lekcja używania opcji szukaj
 
 
 
Majaa 


Wiek: 48
Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 93
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Paź 09, 2003 12:33 pm   

m jedzie to trzeba być na to przygotowanym. Mój mąż to miał takiego bzika, że wszystko przeliczał. Aż nudny w tym był. Ale nie skąpił mi niczego.
 
 
@ice 
Administrator
Pan i Władca


Wiek: 45
Dołączył: 08 Paź 2003
Posty: 332
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Paź 09, 2003 1:31 pm   

nie twierdze ze nie trzeba byc przygotowanym na wydatki ale troszke przesadzili z cenami :(
_________________

Admin czuwa, Admin radzi , Admin NIGDY Was nie zdradzi :)
Zanim zadasz pytanie skorzystaj z wyszukiwarki - to nic nie boli.
Lekcja używania opcji szukaj
 
 
 
Majaa 


Wiek: 48
Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 93
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Paź 10, 2003 10:06 am   

Oni żyją z turystów.
 
 
łosiu 

Wiek: 49
Dołączył: 17 Lut 2004
Posty: 16
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Pon Mar 08, 2004 3:44 pm   

co do grecji, to dlatego tam sa cały czas domy w budowie, bo ich prawo budowlane pozwala budowac dom nieskonczenie dlugo, a jak budowa jest nie skonczona to nie placą podatków. i dlatego wszedzie sa tam niewykonczone domy,
a co do wyjazdów, jakos nie ciągnie mnie za granice, jedynym państwem ktore bym chciał zwiedzic to jest irlandia, a jechac gdzies zeby tylko lezec na plazy to zadna przyjemnosc, polska jest pieknym krawjem i w te wakacje pojedziemy z moim kochaniem w bieszczady (nawet dwa razy w maju i lipcu).
_________________
-------------------------
POWER IS NOTHING
WITHOUT CONTROL
 
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Sro Maj 31, 2006 12:06 pm   

My zastanawiamy się nad Kreta w sierpniu... ktoś był ostatnio? Macie jakieś dobre rady? :)
_________________
chez alma |
 
 
Olusia 


Wiek: 41
Dołączyła: 17 Kwi 2006
Posty: 264
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Maj 31, 2006 1:05 pm   

Ja byłam zauroczona Kretą w zeszłym roku. Myśmy byli w małej miejscowości, więc nie było tłoku. A zdarzało się i tak że cała plaża dla nas. Pogoda i klimat tej wyspy bardzo mi odpowiadał.

Moim zadaniem nie należy płacić za żadne organizowane wycieczki, które proponują biura podróży, najlepiej wynająć samochód i samemu troszkę pojeżdzić, to się naprawdę opłaca i oglądasz to co chcesz.
_________________
 
 
pipi 


Wiek: 47
Dołączyła: 11 Lut 2004
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Maj 31, 2006 1:38 pm   

Tak zdecydowanie polecam zwiedzanie samochodem, a pożyczając samochód trzeba koniecznie zwrócić uwagę na ubezpieczenie w cenie ile poza ceną oficjalną i co obejmuje.

Bo nam rezydentka mówiła że trzeba być ostrożnym pożyczając auto, ale nie powiedziała o co chodzi tak konkretnie :roll:

A do zwidzania polecam płaskowyż Lassithia z jaskinią Zeusa, Gortynę, plażę 1000 palm tej z reklamy Bounti, klasztor z kawałkiem Krucyfiksa (nie pamiętam nazwy miejscowości), ale od płd. strony wyspy przy ujściu rzeki. Jeśli lubicie takie rzeczy to wędrówkę wąwozem (też nie pamiętam nazwy bo nie byłam tam), ale to trzeba wykupić w jakimś biurze podróży żeby zawieźli i odwieźli inaczej się nie da.
 
 
magda81 


Wiek: 42
Dołączyła: 09 Paź 2005
Posty: 221
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 01, 2006 5:35 pm   

Alma_ napisał/a:
My zastanawiamy się nad Kreta w sierpniu...

My tez myslimy nad Kreta, - koniec sierpnia, bierzemy pod uwage rowniez majorke, rodos... :) problem jest jak by nie bylo:)
_________________
jeszcze tylko..

just married
Pozdrawiam Cię cieplutko Gość
 
 
 
pinia_pinia 

Dołączyła: 19 Lip 2005
Posty: 331
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 01, 2006 5:41 pm   

My nie byliśmy co prawda na Krecie, ale Grecja lądowa nie podobała nam się :( Generalnie komercja, brak śródziemnomorskiego klimatu "wąskich uliczek". My wypożyczyliśmy samochód i w jedną dobę zjechaliśmy najważniejsze zabytki i miasta Grecji, ale nie zauroczyła nas w ogóle. No i dosyć drogo tam jest jeżeli chodzi restauracje, jedzenie i inne rozryki.
 
 
pipi 


Wiek: 47
Dołączyła: 11 Lut 2004
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sie 16, 2006 10:56 am   

Piniu_piniu ja przez 4 doby zjeździłam tylko pół Krety, to jak Ty w jedną dobę mogłaś obejrzeć główne zabytki na kontynencie :zdziwko: ?
Grecja ma klimat, tylko nie w głównych turystycznych miejscowościach, trzeba chodzić tam gdzie inni (turyści) nie chadzają.


PS. Poprawka polskich liter
Ostatnio zmieniony przez pipi Sro Sie 16, 2006 12:37 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
FifthAvenue 


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Lut 2006
Posty: 1028
Skąd: Lodz
Wysłany: Sro Sie 16, 2006 11:27 am   

Ja na Krecie spedzilam 3 tygodnie, a wyjechalam w przekonaniu, ze jeszcze wiele wiele zostalo do zobaczenia.....

Do do grecji ladowej - rozczarowaly mnie Ateny, ale byc moze rowniez dlatego, ze niestety tylko 2 dni tam bylam. W 2 dni nie da sie zobaczyc i poznac zadnego miasta, a juz na pewno nie takiego bogatego we wszystko jak Ateny.
Wlasnie z takich powodow nie lubie wycieczek objazdowych, gonienia z miejsca na miejsce, zeby tylko wiecej zaliczyc. Pozniej i tak te koscioly, riuny i inne zabytki ulatuja lub zacieraja sie gdzies tam we wspomnieniach...zostaja kolorowe fotki i tyle.
Jestem pewna, ze gdybym mogla spedzic w samych Atenach chociaz jeden tydzien, "na wlasna reke", moje odczucia zwiazane z tym miastem bylyby zupelnie inne.
_________________
DON'T HATE ME BECAUSE I'M BEAUTIFUL.HATE ME BECAUSE YOUR MAN THINKS I AM !


[/url]
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Sro Sie 16, 2006 3:15 pm   

Popieram Grecja - nie... :? nie podobało mi się
_________________

 
 
 
pinia_pinia 

Dołączyła: 19 Lip 2005
Posty: 331
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sie 16, 2006 3:21 pm   

pipi napisał/a:
Piniu_piniu ja przez 4 doby zjeździłam tylko pół Krety, to jak Ty w jedną dobę mogłaś obejrzeć główne zabytki na kontynencie :zdziwko: ?
Grecja ma klimat, tylko nie w głównych turystycznych miejscowościach, trzeba chodzić tam gdzie inni (turyści) nie chadzają.


PS. Poprawka polskich liter


Pipi może trochę przesadziłam :wink: Zwiedziliśmy Meterory, Katerinię, Saloniki, Dion, Trikkale (nie byliśmy natomiast na południu (m.in Ateny) i na peloponezie )
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Czw Sie 17, 2006 7:25 am   

A mnie Kreta urzekła, naprawdę :)

Przez 2 tygodnie mieszkaliśmy na jej poudniu, w małej rybackiej wiosce (Matala), gdzie nie wszyscy jeszcze zdają sobie sprawę z potęgi, jaką jest sprawnie działająca turystyka... :lol: Ale dzięki temu mogliśmy zobaczyć kawałek prawdziwej Grecji :D
Jedliśmy przepyszne greckie specjały w tawernach, w których nie ma menu i gdzie Grecy spędzają całe niedzielne popołudnia i wieczory, napatrzyliśmy się na cuda krajobrazu niepoznaczone hotelami co krok, napiliśmy prawdziwego domowego wina i Raki ;)

Staraliśmy się zobaczyć tyle, ile było racjonalnie możliwe, ale na Krecie co kilka kilometrów trafia się na miejsce zabytkowe, więc jestem pewna, że nie widzieliśmy nawet połowy :roll:

Pozostałości pałaców w Fajstos, Gortynie i Knossos (te ostatnie dość krzykliwie i kontrowersyjnie zrekonstruowane - trochę szkoda), port i muzeum archeologiczne w Iraklionie, niesamowita atmosferta wąziutkich uliczek i weneckiej architektury Rethymnonu, poturecka, kolorowa i hałaśliwa Chania - to absolutne minimum, które trzeba zobaczyć.

Poza tym wycieczka piesza wąwozem Samaria, który przeklinałam, na czym świat stoi... koszmarnie mecząca, w połowie myślałam, że nie dojdę i marzyłam, żeby złamać nogę albo żeby stało się cokolwiek innego, co mnie od tej drogi uwolni :?

I Elafonissi, różowa plaża, która wygladała dokładnie tak, jak powinien wyglądać raj :D

Ja podróż na Kretę jak najbardziej polecam, szczególnie jeśli ktoś zjedzie ze szlaków populatrnych wycieczek i zechce ją odkryć na własną rękę, trochę "od kuchni"... jest pyszna ;)
_________________
chez alma |
 
 
pipi 


Wiek: 47
Dołączyła: 11 Lut 2004
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 17, 2006 8:55 am   

Zazdroszczę Ci że udało Ci się zamieszkać na południu Krety :wink: (oczywiście w pozytywnym sensie)
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Pią Kwi 18, 2008 5:06 pm   

Kati napisał/a:
Popieram Grecja - nie... :? nie podobało mi się

Kati, a gdzie byłaś?

Temat Grecji ostatnio mnie interesuje. Szczególnie wyspy greckie. :smile:
_________________
 
 
MalaJu 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 2628
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 18, 2008 11:06 pm   

a mnie sie marza Cyklady, Santorini... W pracy wspolpracujemy ze szkola z Tinos. Bajkowe zdjecia.
Ostatnio zmieniony przez MalaJu Pią Kwi 18, 2008 11:13 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Sob Kwi 19, 2008 7:23 am   

Aa ja byłam na Riwierze Olimpijskiej i zdecydowane NIE :-? Kupa ludzi, same hotele upchane gęsto, brzydkie plaże, mętna woda.... ;/


na wyspie to byłam tylko na Skiathos i jest ładna, reszta pewnie też jest ok

na zdjęciach podoba mi się Thassos i Zakynthos oraz Rodos i pewnie tam się kiedyś wybiorę :wink:
_________________

 
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Sob Kwi 19, 2008 9:05 am   

Kati napisał/a:


na zdjęciach podoba mi się Thassos i Zakynthos oraz Rodos i pewnie tam się kiedyś wybiorę :wink:


A mnie ciągnie bardziej na Cyklady :) - najłatwiej chyba na wspomniane już Santorini, bo ma międzynarodowe lotnisko (jedyny mankament, że na Santorini brak ładnych plaż - na urlop z dzieckiem to ważne ;) ).
A z bliższych wysp greckich to podoba mi się Korfu, choć jak mówią ona taka mało grecka ;) , ale cudnie zielona.
Ech, rozmarzyłam się. :leb
_________________
 
 
tweety 


Wiek: 40
Dołączyła: 31 Sty 2004
Posty: 258
Skąd: łódź/londyn
Wysłany: Wto Kwi 22, 2008 9:03 pm   

Kati napisał/a:
Aa ja byłam na Riwierze Olimpijskiej i zdecydowane NIE :-? Kupa ludzi, same hotele upchane gęsto, brzydkie plaże, mętna woda.... ;/


na wyspie to byłam tylko na Skiathos i jest ładna


Kati zupelnie sie z Toba zgadzam. Ja tez bylam na Riwierze Olimpijskiej w Olimpic Beach, uwazam ze miejsce beznadziejne, jednak jezeli chodzi o inne czesci Grecji, to uwazam, ze warto tam pojechac. Mnie tam jakos strasznie ciagnie. W tym roku jade na Chalkidiki, dokladnie Hanioti.
Juz sie nie moge doczekac! :mrgreen:



edit: poprawiłam cytat
kryszka
_________________

Zeby Tobie Gość slonko ciagle swiecilo :)
Ostatnio zmieniony przez kryszka Sro Cze 04, 2008 12:33 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Wto Kwi 22, 2008 9:09 pm   

tweety :uscisk: :slonko:

Miłego urlopu!

i wpadaj częściej na forum
_________________

 
 
 
tweety 


Wiek: 40
Dołączyła: 31 Sty 2004
Posty: 258
Skąd: łódź/londyn
Wysłany: Czw Kwi 24, 2008 4:49 pm   

Dzieki Kati. Postaram sie wpadacz czesciej, ale wiesz jak caly dzien w pracy przy komputerze sie siedzi to sie nie chce juz pozniej:)

A ty sie wybierasz gdzies w tym roku?
_________________

Zeby Tobie Gość slonko ciagle swiecilo :)
 
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Czw Kwi 24, 2008 7:57 pm   

Wybieram się... nad nasze morze :) tam gdzie zawsze chętnie wracam - do Unieścia


koniec OT
_________________

 
 
 
MonikaZgierz 

Wiek: 40
Dołączyła: 19 Lut 2007
Posty: 191
Skąd: Zgierz
  Wysłany: Czw Kwi 24, 2008 9:44 pm   

Jeżeli ktoś jest zainteresowany Grecją, to z całą pewnością mogę polecić wyspę Rodos. Jest poprostu cudowna (oczywiście moim zdaniem). Jednakże należy zwrócić uwagę na położenie hotelu. Nasz znajdował się w miejscowości Faliraki (uważanej za miejscowość dla samotnych, ze względu na "bogate" życie nocne). W Miejscowości tej znajduje się jeden z największych ( a chyba nawet największy, ale pewna nie jestem) park wodny w Europie. Warto się tam wybrać, tym bardziej, że płaci się tylko za wejście na teren parku (opłata za cały dzień). Plaże Faliraki są równiez cudowne z możliwością zasmakowania wielu sportów wodnych (osobiście polecam lot spadochronem za motorówką, ze względu na cudowne widoki, no i można leciec we dwójkę :lol: ). Poza tym warto wynająć autko i zwiedzić wyspę. Do obejrzenia jest np.dolina motyli, starożytne miasta Kamiros i Archangelos, oczywiście Stolica wyspy Rodos-miasto Rodos, poza tym warto jechać na Parsonissi (chyba tak to sie pisze) i zobaczyć dwa różne morza (jedno wzburzone, drugie spokojne)rozdzielone około 150 metrowym "pasem" plaży.
Jednakże jak już wczesniej pisałam należy zwrócić uwagę na położenie hotelu, gdyż moja chrzestna była również na Rodos w miejscowości na litere K (ale nazwy niestety nie pamiętam) i mimo, że wyspa jej się niesamowicie podobała, to jak stwierdziła czuła się jak w sanotorium, bo w hotelu w którym była zakwaterowana byli prawie sami emeryci. Jej, jako osobie młodej (jest starsza ode mnie o 12 lat) dokuczał brak innych młodych par, z którymi mogłaby chociażby pogadać.
Ale oczywiście każdy w inny sposób chciałby spedzić swój urlop, więc to co mnie odpowiada może innym przeszkadzać.
Ja lubię aktywny wypoczynek ( zwiedzanie w ciągu dnia, a w nocy puby, kluby, dyskoteki) . Jeżeli ktoś ma podobne upodobania to z całą pewnością może jechać do Faliraki .
Acha! Jeżeli ktoś lubi wycieczki (tzw. fakultatywne), to nie radzę wykupywać u przewodnika, gdyż na plaży tą samą wycieczkę można wykupić dużo, dużo taniej. Polecam rejs katamaranem na malowniczą wypsę Symi.
Pozdrawiam wszystkie forumki i życzę udanych podróży poślubnych/ urlopów, bez względu na to gdzie je spędzicie.
 
 
Tissaia 
pani stara*


Wiek: 38
Dołączyła: 14 Kwi 2008
Posty: 536
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 30, 2008 9:56 pm   

Grecja brzydka? ?artujecie ;)
Byłam co prawda w Grecji tylko raz, ale było przepięknie, a plaże bajkowe. No i wtedy (2000) nie było jeszcze tak drogo. Pojechałabym z dziką radością jeszcze nie raz, naprawdę polecam.
_________________
*Mój wieczór panieński, etap szaleństw w klubie, przyplątuje się jakiś facet i zwraca do mojej zamężnej już wtedy koleżanki:
-To ty jesteś ta panna młoda?
Koleżanka:
-Nie, ja jestem już pani stara...

Mission accomplished 06.06.09. :)
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Czw Maj 01, 2008 6:47 am   

Tissaia napisał/a:
Grecja brzydka? ?artujecie ;)



Nie :-) nie żartuję. Piszę o tej części, którą widziałam. I do bajkowej to jej daleko.

Tam gdzie byłam już na pewno nie wrócę :lol: ale może skuszę się kiedyś na inne miejsce w Grecji :roll:
_________________

 
 
 
pipi 


Wiek: 47
Dołączyła: 11 Lut 2004
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Maj 05, 2008 8:14 pm   

Riwiera Olimpijska to się zgadzam beznadzieja, całe szczęście widziałam tylko przejazdem ;) . Kupa turystów i szeroka piaszczysta plaża, gdzie trzeba bić się o miejsce. Ale dużo ludzi właśnie tego szuka na wakacjach. AJa byłam trochę za Riwierą i na Krecie i oba wyjazdy były dla mnie przecudowne. piękne czyste ciepłe morze, śliczne zatoczki pyszne jedzonko w postaci owoców morza.
 
 
klarysa 

Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 895
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Maj 23, 2008 10:06 pm   

my sie wybieramy na zakynthos. to bedzie moj pierwszy pobyt w grecji, zostawilam ja sobie prawie na sam koniec zwiedzania europy i mam nadzieje, ze sie nie rozczaruje. wiem, ze moze byc miejscami brudno jak w hiszpanii ale piekne widoki mi to zrekompensuja :)
 
 
efina 


Wiek: 39
Dołączyła: 18 Mar 2006
Posty: 138
Skąd: lodz
Wysłany: Sob Maj 24, 2008 12:27 pm   Grecja/Kreta-moje marzenie :P

Moim marzeniem zasze było zwiedzić własnie Kretę no i sie spełni już we wrześniu :)
W zeszłym miesieacu bylismy juz wpłacic zaliczke..zaczełam juz nawet odliczać dni do naszego wyjazdu ( bedzie to nasza podróż poslubna i rocznica w jednym:) ).Postanowilismy sami zwiedzac wyporzyczonym autem na własna reke.
Moze ktos z was poleci miejsca ktore warto odwiedzic bedac na Krecie??
_________________
Jesteśmy małżeństwem od 27.10.2007 :)
 
 
klarysa 

Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 895
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 18, 2008 6:18 pm   

no i bylismy :) zakynthos jest super! mala kameralna wypsa, przepiekne widoki.

mieszkalismy nad zatoka laganas - woda jak w basenie: plytka, spokojna, ciepla. no i czysta (takiej chyba jeszcze nigdzie w europie nie widzialam). w kazdym miejscu morza wokol wyspy - czy to 2 czy 100 m od brzegu, widac jest dno.

a jedzenie... przepyszne, i ogromniaste porcje. w ciagu tygodnia przytylismy z mezem po 3kg - dla mojego meza to sporo, jeszcze nigdy tyle nie wazyl ;) a przeciez duzo chodzilismy i plywalismy ;)
 
 
ppola 
Birdwoman


Wiek: 41
Dołączyła: 05 Wrz 2008
Posty: 2189
Skąd: Kanzas
Wysłany: Pią Cze 26, 2009 11:07 am   

Na specjalne życzenie MalaJu coś o Krecie :)
Przed wczoraj wrociliśmy z podróży poślubnej z Krety. z racji tego że to byl taki a nie inny powod wyjazdu, chcielismy miec fajny hotel z all inclusive i wogole wszystko naj naj naj ;) Ale ze pieniedzy jakos duzo na zbyciu nie bylo to wykupilismy wycieczke z last minute 3 dni przed wyjazdem :)
My bylismy dokladnie w Gerani na zachód od Chanii, sam hotel super (Aegean Palace), pokój z basenem swietna sprawa - jesli chodzi o podroz we dwoje bo z dziecmi odradzam (caly basen ma 140cm glebokosci), jedzenie świetne i duzo. Przede wszystkim kuchnia grecka i warzywa w duzej ilosci. Ale hotel stal pośrodku niczego, najblizej bylo do plazy jakies 200m, i przystanku autobusowego - jakies 10m. Do sklepu po pocztówki mielismy prawie kilometr a po pamiatki jeszcze dalej. Ale z drugiej strony to byl plus bo nie bylo tłumów na plazy ani na spacerach :) Minusem hotelu bylo to ze byl tylko dla polaków, no i w zdecydowanej wiekszosci byly tam rodziny z dziecmi. Jak do samych dzieci nic nie mam, rozumiem ze byly marudne i zmeczone tak rodziców w wiekszosci powiesilabym na suchej galezi i patrzyla jak dyndaja. Za ich totalna bezmyslnosc oraz brak zrozumienia zarówno dla swoich dzieci jak i współtowarzyszy podtórzy. Przykladem moze byc rodzina z 2 dzieci ( 6 mcy i 3 lata) która wybrala sie z nimi na wyciezke autobusem w jedna strone 150 km, na miejscu kamienie i skałki ze dorosly czlowiek ma problem zeby nogi nie skrecic i do tego ponad 30 stopniowy upal i slonce. Nie dziwne ze dzieci ryczały i mialy wszystkiego dość.
Sama plaza jak to na wyspach greckich bywa kamienisto żwirowa, przydaja sie buty do chodzenia po kamieniach.
Mielismy w planach wyporzyczyc auto ale w koncu nie zdecydowalismy sie na to. Wykupilismy dwie wycieczki. Jedna była do Knossos, Heraklionu i Rethymna, to dla tych lubiacych historie i archeologie ( jak dla mnie bajka ale ja nie jestem obiektywna - jestem po archeo ;) ) Druga wycieczka była na plaze Elafonisi a po drodze zwiedzanie groty Hagia Sofia, monastyru i kilku wiosek. Plaza wyglada jak jakis egzotyczny obrazek, turkusowo lazurowa woda i bialo różowy piasek. Fantastyczna sprawa.
Mielismy wielka ochote na Santorini ale cena nas zabila - 135 euro od osoby.
A sam Kreta cóż, słyszałam stwierdzenie ze Grek rodzi sie zmeczony i całe życie odpoczywa i jest to świeta prawda. Wystarczy popatrzec jaki balagan maja na podwórkach czy wokół domów ( poza centrami turystycznymi) krajobraz jest specyficzny, zalezy co komu sie podoba mi akurat klimaty grecji pasuja. Drzewa oliwne, oleandry czy tamaryszki chyba zawsze beda mi sie podobały :)
co do Krety to jeszcze bym chciala kiedys zobaczyc wschód wyspy ale to za jakiś czas, póki co chyba musze od Grecji odpoczac ( w zeszlym roku bylam na Rodos a kilka lat temu na objazdówce po Grecji kontynentalnej)
_________________

Obudź się Gość :D
 
 
MalaJu 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 2628
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Cze 26, 2009 11:10 am   

dzieki, ppola :)
my bedziemy miec nieco inne aktrakcje, bo i mniej gwiazdek, i inne miejsce (koło stolicy), i wiecej zwiedzania na wlasną ręke. Santorini tez odpadlo wlasnie ze wzgledu na cene. mam lepsze pomysly na wydanie taaaakiej kasy w jeden dzien ;)
 
 
ppola 
Birdwoman


Wiek: 41
Dołączyła: 05 Wrz 2008
Posty: 2189
Skąd: Kanzas
Wysłany: Pią Cze 26, 2009 11:17 am   

MalaJu, jak bedziecie miali możliwość to pojedzcie sobie na plaze w miejscowości Vai - 5000 palmi i podobno piekna plaza ( w okolicy jest zakaz stawiania hoteli ;) ) tam krecili reklame Bounty :) , ja jeszcze tam na wschodzie to chcialabym zobaczyc wysepke Spinalonga, no i dokladniej Heraklion ( niestety muzeum Archologiczne do przyszlego roku jest zamkniete :( )
_________________

Obudź się Gość :D
 
 
podrozniczka 


Wiek: 47
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 393
Skąd: UK
Wysłany: Sob Cze 27, 2009 4:29 pm   

MalaJu ja bylam w Amoutarze 7-8 lat temu. Miasteczko nie jest duze. Generalnie jest tam jedna duza glowna ulica przy ktorej z jednej strony stoja hotele, restauracje i tawerny a po drugiej male sklepiki i generalnie droga na plaze. Ja bylam tam tylko tydzien. Moim zdaniem Kretenczycy sa sympatyczniejsi od "Grekow z ladu". Jest to miasteczko typowo turystyczne ale ma swoje uroki ( aczkolwiek przez 7 lat moglo sie bardzo zmienic). Wycieczka do Heraklionu obowiazkowa. Jesli lubisz spacery po plazy to tez dobre miejsce. Jak mowilam ludzie bardzo sympatyczni i tacy na luzie. Moim zdaniem urokliwe miejsce. Mnie sie bardzo podobalo. W jakim hotelu sie zatrzymacie?
_________________
 
 
 
MalaJu 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 2628
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Cze 27, 2009 9:51 pm   

co by zrobic sobie male baby wybor padl na hotel STORK czyli BOCIAN :)
 
 
podrozniczka 


Wiek: 47
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 393
Skąd: UK
Wysłany: Nie Cze 28, 2009 11:15 am   

MalaJu napisał/a:
co by zrobic sobie male baby wybor padl na hotel STORK czyli BOCIAN :)

My wlasnie wrocilismy z wakacji i w wiosce w ktorej mieszkalismy pelno bylo bocianow i bocianich gniazd. Tez mam nadzieje ze to byl dla nas znak :D
Nie kojarze Waszego hotelu ale na pewno sporo sie zmienilo od mojego ostatniego pobytu.
Mysle ze Amoudara jest przyjemnym miejscem na grzebanie w kapuscie 8)
_________________
 
 
 
MalaJu 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 2628
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lip 08, 2009 9:40 am   

ok, to napiszę w skrócie o naszych wakacjach.
Pojechalismy na Kretę z BP Ecco Holidays. Nie bede pisac, jakie to fajowe biuro etc, bo i tak zawsze wszystko zalezy od hotelu i zanim sie go wybierze, warto poczytac opinie w necie. My wybraliśmy hotel **+ z BB i nie żalujemy. Sniadania dosc monotonne, ale jak na tydzien to naprawde spoko :)
Na miejscu nie wykupywalismy wycieczek, bo to rozboj w biały dzień, a ja mam zboczenie "zawodowe" i wole sama i taniej, i bez poganiania. W związku z tym wypozyczylismy samochod (okazuje sie, ze przy stylu jazdy Grekow, im mniejszy tym lepszy, bo oni naprawde maja beznadziejny styl jazdy i latwo o stłuczke lub otarcia z innymi) i w dwa dni zwiedzilismy kilka miejsc. Oczywiscie, juz teraz poge powiedziec, ze jesli ktos chce zobaczyc naprawde piekne zakątki powinien wybrac miejscowosci na ZACHOD od Rethymnonu. My niestety, nie dojechalismy na sam zachod, gdzie sa laguny i piekne plaze ;/
Wycieczke na Santorini odpuscilismy sobie ze wzgledu na koszty - 125euro od osoby, co w naszym przypadku liczone podwojnie daje ok 1000zl za 9h zwiedzanie wyspy z autokaru. szkoda kasy. Moze zycie pozwoli pojechac tam kiedys na wiecej niz pol dnia.
Pogoda? Bardzo przyjemna, zawiewał przyjemny wiatr, caly czas swieciło slonce, wiec mozna sie opalic. Na zwiedzanie jednak za cieplo i po takim lecie, jakie mamy u nas, to na poczatku ogromny szok dla organizmu.
Przyroda piekna, typowo środziemnomorska - oleandry, palmy, daktylowce, winorośl, opuncje etc. Wszystko na skalach, bo Kreta to kraj roznorodny - z jednej strony morze, z drugiej gory i to wysokie - najwyzszy szczyt na ok 2500m npm, co robi wrazenie :)
Kuchnia? doswiadczenie potwierdza, ze nalezy jesc tanio i tak, gdzie jadaja tubylcy. najlepsze co jedlismy nie kosztowalo nas wiecej niz 10euro na dwie osoby z piwem wlacznie :) a kolacja w tawernie za 30 jurkow byla... malo satysfakcująca ;)

to tyle, chyba najdluzsza relacja w moim zyciu ;)
 
 
podrozniczka 


Wiek: 47
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 393
Skąd: UK
Wysłany: Sro Lip 08, 2009 4:12 pm   

A czy nazwa hotelu pomogla w zrealizoaniu "misji"? :wink:
_________________
 
 
 
MalaJu 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 2628
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lip 08, 2009 4:18 pm   

poki co, czekam na rezultaty. ale dam znac ;) :wink:

[ Dodano: Czw Lip 16, 2009 10:20 pm ]
odpowiedz dla Debussy:
nie jezdzilismy ichnimi autobusami, ale siec jest ok :) gdzies w necie widzialam nawet rozklad... pocz...
oto lektura obowiązkowa! http://forum.ocenyhoteli....poradnik-kreta/

aha, BTW - przygotujcie sie na dluga podroz do hotelu. od Heraklionu do Rethymnonu jest ok 70km.. kretymi drogami w górach. wylądujecie o 3.15, potem pol godziny do 45 min na bagaze, czyli dojedziecie na sniadanie :)
 
 
Debussy 
pedagog specjalny


Dołączyła: 16 Lut 2008
Posty: 1712
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 06, 2009 8:38 am   

Dwa dni temu wróciliśmy z Krety.

Jesteśmy bardzo zadowoleni i bardzo polecamy tę malowniczą wyspę :smile:
Byliśmy w miejscowości Georgioupoli, która jest usytułowana między dwoma większymi miastami Rethymno i Chania (do których odbyliśmy wycieczki autobusami ichniejszymi).
Kilka zdjęć (które i tak moim zdaniem nie oddają tych kolorów :razz: ).
Jechaliśmy z biura 7islands (dwie pary z Łodzi leciały), w Heraklionie była podstawiona luksusowa taksówka która zawiozła nas do naszego doceolowego miasteczka. Później również taksówkami zostaliśmy przewiezieni na lotnisko :)

Widok na Georgioupoli:

Najbardziej podobało mi się połączenie gór z krystalicznym i błękitnym morzem :)
Jedyne co mogę zarzucić, to rezydentka, która była kiepska... na nasze pytanie co może nam polecić do zwiedzania, bo wypożyczyć chcieliśmy samochód na jeden dzień, stwierdziła: "no możecie pojechać na południe albo zachód" :?
Pokój mieliśmy tzw. studio, duże, łazienka z ubikacją, telewizor, balkon... bardzo dobre warunki. Nasz hotel nazywał się "Fereniki".
Jedzenie bardzo dobre i duży wybór, w formie szwedzkiego stołu. Tawerna w której jedliśmy usytułowana przy samej plaży.

Rethymno:

Bardzo mi się podobały wąskie uliczki w stylu weneckim :)

Port w Chani:


Grecy bardzo sympatyczni, szkoda, że generalnie jedzenie jest tam drogie. Właściwie to nie tylko jedzenie, ale większość rzeczy.
Tanie są owoce: arbuzy i melony, woda butelkowana i pieczywo.

I jeszcze kilka innych zdjęć:



Wróciliśmy dwa dni temu i okazało się, że moi rodzice jadą w to samo miejsce :twisted:
Wylatują 11 sierpnia..
_________________
Są tajemnice, które tylko niebo może ostatecznie odkryć...
Ostatnio zmieniony przez Debussy Czw Sie 06, 2009 8:40 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
skalimonka 
żona skalimona


Wiek: 38
Dołączyła: 05 Gru 2008
Posty: 2003
Skąd: UK
Wysłany: Wto Paź 13, 2009 12:03 pm   

A ja polecam serdecznie Korfu. Piekna wyspa, najbardziej zielona ze wszystkich greckich wysp, mnostwo gai oliwnych, pogoda pewna (my bylismy od 1 maja i juz wtedy byly 32stopnie). Piekna niebieska, przejrzyscie czysta woda, jeżowce i plaszczki malutkie na wyciagniecie reki, polecam ponurkowac, ale nie z butla tylko samodzielnie na plyciznach - z rurka widac tyle samo... Polecam tez poruszac sie nie typowo turystycznymi szlakami, lecz na wlasna reke, bo wtedy mozna podziwiac widoki, jakich inni turysci nie widzieli (poczawszy od tego ze w ogole nie ma tam turystow, wiec mozna troche od nich odpoczac). Miasto Kerkyra piekne, stare, czulam sie jak w Wenecji, sporo zabytkow, mnostwo do zwiedzania, 2 forty, polecam tez pojechac do Achillonu, palacu cesarzowej Sissi z pieknymi ogrodami :) niezapomniane chwile... az sie rozmarzylam :) )
_________________
 
 
Basia.83 

Wiek: 40
Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 62
Skąd: okolice łodzi
Wysłany: Wto Paź 13, 2009 7:10 pm   

pojechałabym:)
 
 
Yoanna 
mamuśka


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lis 2007
Posty: 1441
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Paź 14, 2009 1:05 pm   

A my tydzień temu wróciliśmy z greckiej wyspy Zakinthos ;)

Jak na październik to pogodę mieliśmy rewelacyjną ok.25 stopni. Padało tylko przez jeden wieczór.. Przepiękne widoki, niesamowicie gościnni ludzie. Zero pośpiechu.. Mozna naprawdę zrelaksować się i cieszyć życiem :razz:
_________________
 
 
misiao1983 
To sem ja


Wiek: 41
Dołączyła: 12 Lut 2009
Posty: 1365
Skąd: To tu, to tam...
Wysłany: Nie Lut 21, 2010 8:59 pm   

My prawdopodobnie (już na 95 %) wybierzemy na podróż poślubną Kretę. Jakieś wskazówki w jakiej części wyspy wybrać hotel?
_________________


 
 
justinaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 10 Mar 2008
Posty: 1601
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lut 21, 2010 9:12 pm   

ja też się zastanawiam nad urlopem w tym roku w Grecji, myślałam też właśnie o Krecie chyba z grecosa
_________________

www.boatmummy.blogspot.com
www.lodzkiemamy.pl
 
 
słonko 
projektant - amator


Wiek: 41
Dołączyła: 19 Kwi 2007
Posty: 2226
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: Nie Lut 21, 2010 9:16 pm   

Yoanna napisał/a:
Przepiękne widoki, niesamowicie gościnni ludzie. Zero pośpiechu.. Mozna naprawdę zrelaksować się i cieszyć życiem :razz:


Potwierdzam. My z mężem byliśmy tam w drugiej połowie maja i również pogoda była boska. Upały ok. 30 stopni. Szczerze mówiąc oboje się zastanawialiśmy jak można tam wytrzymać w pełni sezonu :? Ja bym się chyba rozpłynęła. Mieliśmy cudowne wakacje i spóźniona podróż poślubną na pierwszą rocznicę ślubu.
_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl