Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Formalności
Autor Wiadomość
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 27, 2006 9:56 pm   

Nie radzę iść przed terminem, chyba że będziecie akurat w okolicy. A może wystarczy telefon? O ile udzielają takich informacji przez telefon...
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Agnesia 


Wiek: 44
Dołączyła: 18 Maj 2005
Posty: 187
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 28, 2006 6:40 pm   

Tak też myślałam, żę nie ma co wcześniej wybierać się. W końcu to tylko urząd...
_________________
Szczęśliwa żona i mama!!!

Cieplutkie pozdrowienia Gość
 
 
 
misia-misia 
Working Mom :)


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Sty 2006
Posty: 1643
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 19, 2006 9:42 pm   

Dużo ciekawych informacji jest w tym temacie...
Jestem teraz na czasie z całą tą papierkową robotą i powiedzcie mi czy dobrze zrozumiałam to co napisałyście.

U mnie sprawa wygląda tak:
:arrow: ja jestem z Czestochowy więc w USC moim załatwiam mój akt urodzenia
:arrow: mój S. jest z Łodzi więc on swój załatwia na Piłsudskiego 100
:arrow: dalej... ten papierek w 3 kopiach za 75 zł ! będziemy załatwiali u mnie w USC bo u mnie jest ślub (dodam tylko ze u mnie jest tylko jeden USC a nie jak w Łodzi kilka więc nie bedzie problemu ze znalezieniem odpowiedniego :wink: )

Czy dobrze to zakumałam?

Potem te 3 kopie rozejdą się po świecie czyli: 1 dla nas do rączki, 1 dla parafii gdzie odbył się ślub, jedna do USC tak?Ale do którego USC?? Mojego w Czestochowie czy do Łodzi też trafi...
Tego juz chyba nie zakumałam... Pomocy.... :zdziwko:
_________________
 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 19, 2006 9:50 pm   

misia-misia napisał/a:
:arrow: ja jestem z Czestochowy więc w USC moim załatwiam mój akt urodzenia
:arrow: mój S. jest z Łodzi więc on swój załatwia na Piłsudskiego 100

Jeśli obydwoje się w tych miastach urodziliście to tak.

:arrow: dalej... ten papierek w 3 kopiach za 75 zł ! będziemy załatwiali u mnie w USC bo u mnie jest ślub (dodam tylko ze u mnie jest tylko jeden USC a nie jak w Łodzi kilka więc nie bedzie problemu ze znalezieniem odpowiedniego :wink: )

Byle to było USC któregoś z narzeczonych, nie ma znaczenia gdzie ślub.

Potem te 3 kopie rozejdą się po świecie czyli: 1 dla nas do rączki, 1 dla parafii gdzie odbył się ślub, jedna do USC tak?Ale do którego USC?? Mojego w Czestochowie czy do Łodzi też trafi...

Jedna kopia zostaje w kościele, drugą dostaniecie wy po podpisaniu w kościele, trzecią ksiądz wyśle do USC - tego USC, pod który podlega kościół.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
misia-misia 
Working Mom :)


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Sty 2006
Posty: 1643
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 19, 2006 10:14 pm   

Kryszka serdecznę dzięki za wyjaśnienie
Już teraz wiem o co w tym biega... :lol:
_________________
 
 
 
magda81 


Wiek: 42
Dołączyła: 09 Paź 2005
Posty: 221
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 21, 2006 7:19 pm   

mamy juz odpisy aktu urodzenia z urzedu, tylko wyjdzie ze ponad trzy miesiace ...
wystawione 14 kwietnia..a slub 15 lipca...chyba nie beda robic problemow :)
_________________
jeszcze tylko..

just married
Pozdrawiam Cię cieplutko Gość
 
 
 
gosiaczek 

Dołączyła: 27 Sie 2004
Posty: 645
Skąd: stąd i z owąd
Wysłany: Nie Kwi 23, 2006 6:05 pm   

A czy to ma znaczenie w przypadku aktu urodzenia? Akt urodzenia dostarczasz, żeby urząd wystawił dokument stwierdzający brak przeszkód do zawarcia małżeństwa. I dopiero na nim jest dokładnie napisane, do kiedy jest ważny.
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Kwi 23, 2006 10:01 pm   

Zależy. W jednym USC może być bardzo stary akt urodzenia (sprzed 20 lat np.), w innym musi być świeży. Akt urodzenia jest potrzebny tylko do załatwienia formalności w USC - do papierka o przeciwskazaniu do małżeństwa, do kościoła nie jest potrzebny.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 43
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 24, 2006 11:06 am   

W moim przypadku wzięli naprawde bardzo stary akt urodzenia :) Miał chyba tyle lat co ja, albo niewiele mniej :) Troche sie tylko boczyli, że był złożony :)
_________________

 
 
 
Lucky 

Wiek: 41
Dołączyła: 07 Lis 2005
Posty: 748
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Maj 27, 2006 1:48 pm   

A ja w innej parafii byłam chrzczona w innej brałam komunie jeszcze w innej bierzmowanie a ślub bede brała w jeszcze innej, obecnej już :shock:

Więc gdzie mam sie najpierw udac po odbiór papierów :?:
Według mnie to wszystko powinno być w jednej parafii, wmojej że tak powiem macierzystej czyli tam gdzie byłam chrzczona, ale jak jest to pojęcia nie mam :?
 
 
anna_b 


Wiek: 44
Dołączyła: 11 Gru 2005
Posty: 101
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Maj 27, 2006 1:59 pm   

anik napisał/a:
A ja w innej parafii byłam chrzczona w innej brałam komunie jeszcze w innej bierzmowanie a ślub bede brała w jeszcze innej, obecnej już :shock:

Więc gdzie mam sie najpierw udac po odbiór papierów :?:
Według mnie to wszystko powinno być w jednej parafii, wmojej że tak powiem macierzystej czyli tam gdzie byłam chrzczona, ale jak jest to pojęcia nie mam :?


Anik masz dobrego nosa ;) Wszystkie dokumenty dotyczące wydarzeń po chrzcie, czyli komunii, bierzmowania i ewentualnego wyjście za mąż ;) są przesyłane do tzw. macierzystej parafii, czyli tej, w której miałaś chrzest. Udajesz się tylko do tej jednej parafii, a oni wydadzą Ci odpis aktu chrztu z wszystkimi potrzebnymi adnotacjami o bierzmowaniu i komunii. :lol:
Czyli musisz tylko z tych wszystkich Twoich parafii pamiętać tę jedną -> pierwszą "macierzystą" :lol: :lol: :lol:
_________________
Ściskam Cię serdecznie Gość !
 
 
 
emilkaa 
więcej niż mama


Wiek: 41
Dołączyła: 28 Gru 2005
Posty: 674
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Maj 27, 2006 11:13 pm   

dobrze to wszystko wiedziec bo ja mam chyba tak jak anik... hehehe :) :)
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 28, 2006 12:11 pm   

odpisy aktów urodzenia załatwialiśmy z Michałem korespondencyjnie (W-wa i Zgierz) i już od dwóch tygodni mam oba u siebie. poszło bez problemowo.
akty chrztu z adnotacjami o bieżmowaniu też już mam (wydali od ręki, za 10 zł).
po pozwolenie na ślub w innej parafii idziemy w przyszłym tygodniu. i z tym, co na razie mamy pojedziemy do kościoła "od ślubu", żeby ustalić do dalej.
dowód nadal się nie znalazł, więc w poniedziałek idę złożyć dokumenty. trwa to miesiąc, więc odbiorę po powrocie. potem od razu do USC na Pabianickiej (skoro od ręki wydają, to wybierzemy USC Michała) i do kościoła z resztą brakujących dokumentów. to będzie trochę mniej niż 3 tygodnie przed ślubem. mam nadzieję, że się wszystko uda.
nie chcę myśleć co by było, gdyby dowód komuś zginął na miesiąc przed wyznaczoną datą ślubu ... :roll:
_________________
 
 
Megusia 

Wiek: 40
Dołączyła: 01 Maj 2006
Posty: 248
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 28, 2006 12:49 pm   

Nie wiem szczako, skąd u ciebie przekonanie, że wyrobienie dowodu trwa aż miesiąc. Ja w ciągu ostatnich 3 lat aż 2 razy wyrabiałam nowy dowód i za każdym razem zajmowało to ok. 2-2,5 tygodnia.
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 28, 2006 12:52 pm   

to nie jest moje przekonanie, tylko informacja, ktora uzyskałam dzisiaj w Delegaturze Łódź Polesie.
zresztą mnie, w chwili obecnej dwa tygodnie nie zbawią. musieliby być w stanie wydać mi dowód z dnia na dzień, żeby coś to zmieniło.
_________________
Ostatnio zmieniony przez szczako Pią Lip 28, 2006 12:59 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 28, 2006 2:17 pm   

Wyrabiałam nowy dowód 2 miesiące temu. I czeka się właśnie 1 miesiąc na odbiór. Być może są wcześniej i trzeba dzwonić się dowiadywać, ale miesiąc to jest założenie odgórne i taki termin widnieje na karteczce odbioru.

Aha - delegatura Łódź-Górna, w innych może krócej, może dłużej.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 28, 2006 10:59 pm   

słuchajcie, chyba się uda :)
dostałam zaświadczenie o zagubieniu dowodu (są na nim wszelkie informacje: imię, nazwisko, pesel, adres zameldowania), odbiór 28.08., ale pani powiedziała, że z tym świstkiem i innym dowodem tożsamości ze zdjęciem, powinnam załatwić sprawę w USC. więc jedziemy sprawdzić.
_________________
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 43
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lip 29, 2006 11:19 am   

W delegaturze Łódź-Widzew również czeka się na dowód miesiąc, wiem, bo wyrabiałam dowód :)
_________________

 
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lip 29, 2006 10:39 pm   

trafiłam na taką oto stronkę:
Przygotowanie do zawarcia małżeństwa w Kościele Katolickim.
_________________
 
 
Nikulec 

Wiek: 42
Dołączyła: 07 Lis 2006
Posty: 171
Skąd: łódź
Wysłany: Pon Lis 27, 2006 9:46 pm   ?lub konkordatowy a USC

Powiedzcie mi proszę czy ja coś muszę załatwić w USC biorąc ślub konkordatowy? Niektóre źródła mówią, że muszę iść zgłosić zamiar zawarcia związku małżeńskiego itp., a niektóre, że my załatwiamy wszystko TYLKO I WYŁ?CZNIE w kościele, który załatwia później wszystko za nas z USC do tygodnia po ślubie. Jak to jest naprawdę, bo ja już głupieję? Jak to wyglądało u Was?
 
 
adriannaaa 


Wiek: 44
Dołączyła: 08 Lut 2006
Posty: 659
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lis 27, 2006 9:56 pm   

oczywisccie, ze musicie COS zalatwic w USC. Przed slubem musicie zalatwic z urzedu dla ksiedza oswiadczeniaku rzeszkud zawarcia zwiazku malzenskiego - czyli zaswiadczenie, ze nie jestescie/ nie byliscie w zwiazku malzenskim. po slubie, to juz ksiadz, ktory udzielal wam slubu zglasza do odpowiedniego USC informacje o zawarciu zwiazku malzenskiego.
_________________



typ kobiety, co spala kotlety;)
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lis 27, 2006 10:47 pm   

zapraszam do zapoznania się z wątkiem :)
_________________
 
 
NiuniaOstry 

Dołączyła: 28 Sty 2007
Posty: 17
Skąd: Gdynia
Wysłany: Czw Mar 15, 2007 10:05 pm   

witajcie...prosimy o pomoc.....

Bierzymy slub kokordatowy......i bylismy swiece przekonani,ze do USC nie musimy isc wcale...............To jak to jest ?? ? nic nie rozumiemy:/


Ja urodzilam sie w Gdansku [obydwoje tu mieszkamy] a Kris w Tczewie...........Nie wiem juz gdzie i co mamy zalatwic pierw z tych papierow :( HELP!
_________________
*** 16. 06. 2007r *** Nasz Najpięknieszy Dzień !! !

Ostatnio zmieniony przez NiuniaOstry Czw Mar 15, 2007 10:16 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mischelle22 


Wiek: 42
Dołączyła: 27 Gru 2003
Posty: 1211
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 15, 2007 10:11 pm   

A skąd ksiądz ma wiedzieć, że nie ma przeciwskazań do zawarcia takiego związku?
?lub konkordatowy to jest przecież tzw.2 w 1 - czyli cywilny i kościelny razem - tylko w kościele.
Gdybyście chcieli tylko kościelny to nie musielibyście iść do USC, ale wtedy w świetle prawa nie bylibyście małżeństwem.
_________________

 
 
 
NiuniaOstry 

Dołączyła: 28 Sty 2007
Posty: 17
Skąd: Gdynia
Wysłany: Czw Mar 15, 2007 10:18 pm   

Nio tak to rozumiem.



Tzn.ze mamy isc tam i zalatwic formalnoci. a co z aktem urodzenia?
Ja urodzilam sie w Gdansku [obydwoje tu mieszkamy] a Kris w Tczewie...........Nie wiem juz gdzie i co mamy zalatwic pierw z tych papierow HELP

czyli tak:
Moj K musi poj. do Tczewa po akt urodzenia
Ja po swoj
Potem mozemy isc do USC tak?
_________________
*** 16. 06. 2007r *** Nasz Najpięknieszy Dzień !! !

Ostatnio zmieniony przez NiuniaOstry Czw Mar 15, 2007 10:21 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mischelle22 


Wiek: 42
Dołączyła: 27 Gru 2003
Posty: 1211
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 15, 2007 10:41 pm   

NiuniaOstry napisał/a:

czyli tak:
Moj K musi poj. do Tczewa po akt urodzenia
Ja po swoj
Potem mozemy isc do USC tak?



Tak - zgadza się.
Chyba, że załatwiacie formalności w Twoim USC to nie musisz brać od nich aktu bo mają na miejscu.
_________________

 
 
 
NiuniaOstry 

Dołączyła: 28 Sty 2007
Posty: 17
Skąd: Gdynia
Wysłany: Czw Mar 15, 2007 11:18 pm   

mischelle22 napisał/a:

Tak - zgadza się.
Chyba, że załatwiacie formalności w Twoim USC to nie musisz brać od nich aktu bo mają na miejscu.


Momencik, nie zrozumialam :oops: Moj K. musi miec swoj akt z Tczewa i wtedy do USC tu,gdzie bierzemy slub- W Gdansku tak? [On ma ale z 2003 r. a wazny jest tylko 6msc prawda :/ ]
_________________
*** 16. 06. 2007r *** Nasz Najpięknieszy Dzień !! !

 
 
Maja_Kris 


Wiek: 40
Dołączyła: 05 Mar 2007
Posty: 1020
Skąd: Łódż/Kanzas
Wysłany: Wto Mar 27, 2007 2:33 pm   

znalazłam jeszcze taki artuk.

Termin:
6 miesięcy przed wybraną datą ślubu należy zgłosić się do kancelarii parafialnej w celu ustalenia dokładnej daty ślubu (czasami należy tę datę potwierdzić w wyznaczonym przez księdza terminie).

3 miesiące przed ustaloną datą ślubu w kancelarii parafialnej spisuje się protokół przedślubny. Do spisania protokołu z dokumentów potrzebne będą cztery pierwsze pozycje (patrz wyżej - wymagane dokumenty). Po spisaniu protokołu przez 2 tygodnie w parafiach młodych głoszone są zapowiedzi. Młodzi przystępują po raz pierwszy do spowiedzi. W tym samym czasie należy rozpocząć uczęszczanie na kurs przedmałżeński (kurs trwa do 10 tygodni).

Nie wcześniej niż trzy miesiące przed uroczystością należy zdobyć z Urzędu Stanu Cywilnego zaświadczenie o braku okoliczności wykluczających zawarcie małżeństwa (zaświadczenie to jest ważne tylko 3 miesiące). W tym celu należy zgłosić się do U.S.C. z dowodami i skróconymi odpisami aktów urodzenia. Szczególne przypadki poznasz w rozdziale ?lub cywilny.

2 miesiące przed ślubem należy zacząć spotkania w poradni rodzinnej (mogą trwać nawet 6 tygodni).

Tydzień przed należy spisać akt ślubu. W tym celu stawiamy się z kompletem dokumentów (bez zaświadczenia o spowiedzi) w kancelarii parafialnej. Do spisania aktu ślubu zgłaszają się również dwaj świadkowie z dowodami osobistymi. Jeżeli świadkowie z jakiś przyczyn nie mogą się stawić wystarczy podać ich imiona, nazwiska, wiek oraz adresy.

Dzień przed ślubem po raz drugi przystępujemy do sakramentu spowiedzi.

W dniu ślubu należy przyjechać do kościoła na kilkanaście minut przed uroczystością. Wraz ze świadkami udać się do zakrystii. Musimy posiadać zaświadczenia o spowiedzi. Wobec świadków i księdza, który będzie udzielał sakramentu małżeństwa narzeczeni, składając podpisy, potwierdzają wolę wywarcia skutków cywilnych małżeństwa kanonicznego. Dokument podpisują także świadkowie, natomiast duchowny asystujący złoży swój podpis dopiero po zawarciu małżeństwa.

W ciągu 5 dni od zawarcia związku małżeńskiego ksiądz zobowiązany jest powiadomić o tym fakcie Urząd Stanu Cywilnego

Po około 2 tygodniach w Urzędzie Stanu Cywilnego gotowe są do odebrania skrócone odpisy aktu ślubu. Po odpisy ten może zgłosić się tylko jeden ze współmałżonków, ale z obydwoma dowodami osobistymi (do dowodów wbijane są odpowiednie adnotacje).
_________________
najszczęśliwsza żona na świecie :)
 
 
Spontana 

Dołączyła: 11 Paź 2006
Posty: 84
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Maj 19, 2007 10:49 pm   

No to załatwiliśmy papierki :D
Nie powiem żeby obyło się bez problemów zwłaszcza w urzędzie gdzie odbiera się akt urodzenia.
Wszystko byłoby ok gdyby nie głupi komentarz urzędniczki ...
Ale od początku, nie mieszkamy w Łodzi a co za tym idzie zależało nam by załatwić to w miare szybko bo mieliśmy tydzień urlopu. Rozumiem, że obowiązują jakiś terminy i kolejność zgłoszen a kwestia zamieszkania w innym mieście nie może być dla nas usprawiedliwieniem. Na akt czeka się średnio 7 dni, zatem by wziąć ten dokument i zanieść do drugiego urzędu potrzebowalibyśmy tydzień i jeden dzień. Składając wniosek zapytałam więc grzecznie czy byłaby jakaś możliwość przyspieszenia terminu odbioru. W odpowiedzi otrzymałam pełną wypowiedź, że jest strasznie dużo klientów i że nie mają nawet kiedy poszukać tych wszystkich zgłoszeń więc jeśli mam wpisane w dowodzie, że mieszkam po za Łodzią to odnajdą mi to w przeciągu trzech godzin. To było dla mnie całkowicie zrozumiałe i stwierdziłam, że mówi się trudno... Jak wstawałam z krzesełka i miałam wychodzić to ta... urzędniczka wyjechała do mnie z tekstem: " no a po za tym, to przecież nie od wczoraj wie pani że będzie brała ślub!"
Po takim stwierdzeniu nie mogłam pozostać obojętna :zly:
W pełni opanowana (choć w duchu myślałam tak: :krzeslem: ) zmierzyłam tę kobietę wzrokiem i powiedziałam stanowczo że nie rozumiem po co te komentarze! Pani się chyba tego nie spodziewała bo totalnie zmieniła wyraz twarzy...
Poszliśmy zapłacić za mój akt (oczywiście do drugiego budynku co wg mnie jest świadectwem dezorganizacji), w tym czasie narastała we mnie złość i postanowiłam, że nie zostawie tego tak. Poszliśmy prosto do kierownika... Po rozmowie, która była tak naprawdę prośbą z mojej strony otrzymałam akt po 1,5 h :)
Dzięki temu mogliśmy od razu pojechać i złożyć dokumenty do drugiego urzędu. :D
Tam na zaświadczenie czeka się też ok tygodnia ale też udało nam się je załatwić wcześniej ;) Tak więc wszystko dobrze się zakończyło, papieki zaniesione do kościoła :hurra:
Wracając jeszcze do aktu urodzenia to jeśli chcemy by odebrał je ktoś iny niż my to potrzebne jest nasze pisemne oświadczenie (co jest normalne) i 17 zł opłaty!!( to już przesada :bredzisz: )
?yczę wszystkim powodzenia przy załatwianiu formalności urzędowych :)
_________________

 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Sob Maj 19, 2007 11:29 pm   

Spontana ale z Ciebie twarda sztuka :mrgreen:
gratuluję tak szybkiego zaŁatwienia formalności :D
 
 
MonikaZgierz 

Wiek: 40
Dołączyła: 19 Lut 2007
Posty: 191
Skąd: Zgierz
Wysłany: Sro Cze 13, 2007 9:38 am   

Wczoraj byłam w USC w Zgierzu i byłam bardzo miło zaskoczona. Wszystko załatwiłam w ciągu 15 minut!! Nie musiałam wyciągać żadnego aktu urodzenia. Wszystko załatwiłam w jednym miejscu. Powiedziałam, że potrzebuję dokumenty do ślubu konkordatowego, pani poprosiła dowody ode mnie i mojego Kotka i powiedziała, że chwilkę potrwa drukowanie. Potem przeczytaliśmy dokumenty, podpisaliśmy, zapłaciliśmy 84 złote (tej samej pani bez biegania po kasach czy bankach) i mamy potrzebny dokument w trzech kopiach.
Dodam, że mój Kotek chciał akt urodzenia swojego taty ( który mieszka teraz za granicą). Myśleliśmy, że będzie potrzebne jakieś upoważnienie, a Pani nam powiedziała, że skoro jest synem to nic nie potrzeba. Dodatkowo doradziła, że aby nie trzeba było tłumaczyć, to wyda nam unijny. I akt ten załatwiliśmy za darmo!!!
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Cze 13, 2007 4:48 pm   

Szybko trwa tam, gdzie wszystko jest wprowadzone do komputera. W Łodzi wprowadzają do bazy tylko na bieżąco oraz te dokumenty, które są wyciągane przez ludzi. Inne muszą poczekać. :roll:
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Meli 


Dołączyła: 26 Kwi 2007
Posty: 7
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Cze 21, 2007 3:06 pm   

Dokładnie. w Zgierzu wszystkie dane mają w komputerze, więc odpis aktu urodzenia dostaje się od ręki. Natomiast w Łodzi na ten odpis trzeba czekać obecnie ok.2 tygodni...
 
 
fiona 

Dołączyła: 05 Maj 2007
Posty: 21
Skąd: Lodz
Wysłany: Pon Lip 09, 2007 12:03 pm   

a ja bylam dzis w USC na Widzewie i na akt urodzenia czeka sie prawie 3 tygodnie :(
na kartce gdzie sie sklada wnioski napisane ze zlozone w dniu dzisiejszym do odbioru 27.07.07 i nie ma zmiluj
 
 
EJ-ET 
Żona i Mama :))


Wiek: 43
Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 841
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lip 09, 2007 12:14 pm   

potwierdzam powolność wykonywania zadań łódzkiego USC na Piłsudskiego Fionko...ja też czekam 3 tygodnie, nawet całe a nie prawie...
To skandal! zważywszy że archiwum jest tuż obok okienka w którym składa się podanie o odpis aktu urodzenia...
Mam tylko nadzieję że na dokumenty ślubne czeka się krócej...
_________________
 
 
hawwa 


Wiek: 44
Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 99
Skąd: Łódź i...
Wysłany: Pon Lip 09, 2007 1:45 pm   

Nam sie przydarzyla sytuacja identyczna jak Spontanie. (Nam powiedziano ze za blisko 3 tygodnie mozemy odebrac zaswiadcz, podczas gdy bylismy w Polsce tylko na tydzien i potrzebowalismy jeszcze jechac po dokumenty do Gorzowa). Z ta sama uwagá zapewne od tej samej urzedniczki. Ale kiedy powiedziala, ze nie mamy nawet po co isc do Kierowniczki bo i tak nic nie zalatwimy przeszla sama siebie. Oczywiscie udalismy sie do jej przelozonej i wszystko zostalo zalatwione w 10 minut przez bardzo sympatyczná Pania kierownik.
Uwagi tej pani swiadcza tylko o jej braku kultury. A urzad powinien po prostu zatrudnic jeszcze jedna osobe do wypisywania zaswiadczen - jestem pewna ze to rozwiazaloby problem opieszalosci.
Nie moge zrozumiec dlaczego czas zalatwienia 1 papierka wydluza sie az do 3 tygodni (1 tydzien jeszcze bym zrozumiala), podczas gdy ja w swoim urzedzie w Gorzowie dostalam go od reki.
_________________
 
 
gebka 


Wiek: 40
Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 816
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lip 09, 2007 1:55 pm   

my idziemy dzisija po akty zobaczymy jak pojdzie :(
 
 
 
fiona 

Dołączyła: 05 Maj 2007
Posty: 21
Skąd: Lodz
Wysłany: Pon Lip 09, 2007 9:58 pm   

Hawwa masz racje niektore panie z tego urzedu sa przeokropne
moj narzeczony mieszka teraz w Lodzi ale urodzil sie w innym miescie oddalonym ok 100 km, zapytalam pani w okienku gdzie wydaja akty czy mozemy zalatwic to listownie wysylajac taki wniosek jakie tam leza, oburzona odpowiedziala ze to mozna recznie wypisac i ze tych wnioskow nie mozna tak sobie brac, natomiast ta ktora przyjmowala moj wniosek powiedziala zebym sobie wziela i wszystko wytlumaczyla z usmiechem
 
 
gebka 


Wiek: 40
Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 816
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lip 10, 2007 8:41 am   

Dziewczyny pomozcie bo juz sie zgubilam

ide dzisiaj wyciagnac akty urodzenia jak je odbiore to co dalej??
 
 
 
fiona 

Dołączyła: 05 Maj 2007
Posty: 21
Skąd: Lodz
Wysłany: Wto Lip 10, 2007 10:08 am   

a z tymi aktami musisz isc do kierownika USC wlasciwego dla swojej dzielnicy zeby dostac to zaswiadczenie o braku przeciwskazan do zawarcia zwiazku malzenskiego, bedziesz tam tez mowic jakie nazwisko przyjmie narzeczona/malzonka po slubie i jak sie beda nazywaly wasze dzieci tak zrozumialam tlumaczenie pani u ktorej skladalm wniosek o akt urodzenia
 
 
gebka 


Wiek: 40
Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 816
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lip 10, 2007 10:09 am   

acha super dzieki
 
 
 
fiona 

Dołączyła: 05 Maj 2007
Posty: 21
Skąd: Lodz
Wysłany: Wto Lip 10, 2007 10:12 am   

a jeszcze jedno, razem musicie isc we dwoje
zapomnialam dodac
jedna osobo tego nie zalatwi :)
 
 
gebka 


Wiek: 40
Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 816
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lip 10, 2007 10:20 am   

ale gdzie spisac w urzedzie czy po akty urodzenia bo akty wyciaga sie na widzewie a pozniej te papiery jesli ja z polesia a on z widzewa to gdzie??
 
 
 
*lmyszka 
Moderator
EL jak elmyszka :P


Wiek: 40
Dołączyła: 26 Lis 2006
Posty: 2328
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lip 10, 2007 10:21 am   

gebka wszystko w tym samym urzędzie :)
_________________
 
 
 
gebka 


Wiek: 40
Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 816
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lip 10, 2007 10:33 am   

to super dzieki :)
 
 
 
agnes 

Dołączyła: 29 Paź 2006
Posty: 21
Skąd: Lodz
Wysłany: Wto Lip 10, 2007 2:19 pm   

Mój M był dzisiaj w USC i dostaliśmy termin odbioru na 31.07. Zaczynam się denerwować, bo ślub mamy 1.09. Wiecie ile się czeka na zaśdwiadczenie o braku przeszkód do zawarcia związku? Muszę wziąć dzień urlopu i przyjechać specjalnie do Łodzi, żeby odebrać akt urodzenie i bardzo bym chciała odebrać w tym samym dniu to zaświadczenie. Myślicie, że to jest możliwe?
 
 
gebka 


Wiek: 40
Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 816
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lip 10, 2007 2:23 pm   

ja tez ide dzisiaj i tez mam slub 1 wrzesnia :) wiec oczekujemy razem ale mnie wystaszylas ze mozemy nie zdazyc
 
 
 
*lmyszka 
Moderator
EL jak elmyszka :P


Wiek: 40
Dołączyła: 26 Lis 2006
Posty: 2328
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lip 10, 2007 2:28 pm   

na zaświadeczenie o braku przeciwskazań czeka się tydzień i tego nie obejdziecie :( żeby je wydac muszę was sprawdzić a to trwa
_________________
 
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Wto Lip 10, 2007 3:09 pm   

to ja jednak się cieszę, że wzięłam ten cywilny bo przynajmniej nie musiałam tyle łazić za papierkami :D
 
 
agnes 

Dołączyła: 29 Paź 2006
Posty: 21
Skąd: Lodz
Wysłany: Wto Lip 10, 2007 3:09 pm   

Imyszka, ale mnie zmartwiłaś :( A jak wygląda sprawa, czy trzeba być osobiście przy składaniu wniosku o to zaświadczenie, czy przy odbiorze?
Jeszcze jedno, moj M dowiedział się, że do złożenia tego wniosku (o braku przeszkód) nie są potrzebne akty urodzenie, jeśli zaświadczenie odbiera się w tym samym urzędzie, co akty. Jednak nie jesteśmy pewni, bo dwie urzędniczki miały oddmienne zdanie na ten temat.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl