Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Formalności
Autor Wiadomość
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Cze 02, 2005 9:09 pm   

Maksimum 3 miesiące przed. :) Niejedni pewnie wolą mieć to z głowy wcześniej, chociaż potem i tak trzeba donieść np. zapowiedzi.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Mika 


Wiek: 44
Dołączyła: 19 Mar 2005
Posty: 1034
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Cze 02, 2005 9:16 pm   

Linka nie wcześniej niż 3 miesiące przed ślubem ponieważ dokumenty są ważne 3 miesiące. Kiedy natomiast pójdziesz to już zależy od Ciebie, Twojego kościoła. Jak tylko zbiorę wszystkie dokumenty to od razu pójdę żeby nie czekać i następną rzecz mieć z głowy.
_________________
http://www.biurotassa.pl
 
 
 
gambi 


Wiek: 44
Dołączyła: 05 Sty 2005
Posty: 509
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Cze 03, 2005 8:10 am   

jest dokladnie tak jak napisala Mika.
choc ja np z powodu wyjazdu bede zalatwiac w kosciele na miesiac wczesniej i ksiadz powiedzial, ze nie ma sprawy.
ale gdybym byla w Łodzi poszlabym to zalatwic jak najwcześniej, zeby sie pozniej nie martwić, że nie zdąrze.
_________________

Miłego dnia Gość ;)
 
 
 
megi 
Firma


Wiek: 42
Dołączyła: 16 Lut 2005
Posty: 739
Skąd: łódź
Wysłany: Pią Cze 03, 2005 10:00 am   

3 mies przed to mozna date zaklepac, ostatnie dokumenty donieslismy 3 tyg przed.. i nie wcale 3 mies tu ktos wprowadza w blad. urzad stanu mozna zalatwic 3 mies przed bo tyle wazny jest ten papierek. a ile par podejmuje decyzje miesiac przed slubem ze sie pobieraja, z roznych przyczyn i wszystko jest do załatwienia!(w ciagu miesiaca) :wink:
_________________

 
 
Gniesia 


Wiek: 43
Dołączyła: 28 Wrz 2004
Posty: 123
Skąd: Pilawa
Wysłany: Pią Cze 03, 2005 12:36 pm   

Powiedzcie mi jak to jest z tymi Urzędami Stanu Cywilnego.
My za zaświadczenie o braku przeszkód do zawarcia związku małżeńskiego w USC u mnie w Pilawie zapłaciliśmy nie 75 zł a 81.
Mój P. w Wawie na Pradze Południe w USC za skrócony odpis aktu urodzenia zapłacił 18 zł a nie 20 a ja 20zł.
Ja myślałam, że skoro to urząd to ceny są ustlone odgórnie a tu się okazuje, że co urząd to inne ceny :roll:
_________________
::: 23 lipca 2005r. :::
 
 
 
Ewela 

Wiek: 43
Dołączyła: 17 Sie 2004
Posty: 159
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Cze 20, 2005 10:29 am   

Dziewczyny jakie są Wasze doświadczenia?
Czy dokumenty z USC załatwia się "od ręki"? Czy trzeba troszke poczekać?
_________________
``1.10.2005.``
 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Cze 20, 2005 10:32 am   

Moje doświadczenia z czekaniem opisałam kilka postów wyżej. :)
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Dotka 


Wiek: 43
Dołączyła: 12 Mar 2005
Posty: 562
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Cze 20, 2005 4:43 pm   

Ewela najlepiej będzie jak przeczytasz posty "Formalności". Okazuje się, że w niektórych urzędach czekasz tydzień, kilka dni, w niektórych kilka godzin a zdarza się że można załatwić wszystko od ręki (podejrzewam, że tylko gdy jest mały ruch i panie mają czasu więcej). My formalności załatwiliśmy w jeden dzień.
_________________
 
 
 
Malgoosia 


Wiek: 43
Dołączyła: 14 Kwi 2005
Posty: 145
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lip 25, 2005 4:43 pm   

pytanie za 100 punktów: czy to tych wszystkich urzedow trzeba jezdzic osobiscie, czy moze odebrac połówka lub ktos z rodziny?
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lip 25, 2005 5:23 pm   

Malgoosiu - przeczytaj co napisałam na pierwszej stronie (taki długi wywód). Co, jak, gdzie i kto. :)
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Kot 


Wiek: 45
Dołączyła: 27 Kwi 2005
Posty: 1423
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 29, 2005 9:04 am   

Rozpoczeliśmy załatwianie wszystkich formalności związanych ze ślubem konkordatowym.
To dopiero początek
K pojechał po skrócony akt urodzenia do Zgierza i dostał go od ręki :D potem poszedł do parafii po akt chrztu i dostał za darmo :D
ciekawe czy dalej też będzie nam tak szybko i składnie szło :D
_________________
... pamiętasz była jesień....

 
 
joanna_25 


Wiek: 43
Dołączyła: 02 Lut 2005
Posty: 357
Skąd: łódź
Wysłany: Pią Lip 29, 2005 9:53 am   

Mam pytanie.
Mam w domu takie papiery: odpis aktu urodzenia i metryka chrztu.Czy te dokumenty się też przedawniają??czy mogę zanieść te co mam??

[ Dodano: Pią Lip 29, 2005 10:57 am ]
megi napisał/a:
3 mies przed to mozna date zaklepac, ostatnie dokumenty donieslismy 3 tyg przed.. i nie wcale 3 mies tu ktos wprowadza w blad. urzad stanu mozna zalatwic 3 mies przed bo tyle wazny jest ten papierek. a ile par podejmuje decyzje miesiac przed slubem ze sie pobieraja, z roznych przyczyn i wszystko jest do załatwienia!(w ciagu miesiaca) :wink:


no w miesiąc raczej się nie zdąży bo z tego co wiem to papier z USC "o nie istnieniu przeszkód zawarcia małżeństwa" trzeba załatwić najpóżniej miesiąć przed ślubem.Musi być miesięczny okres między jego wystawieniem a ślubem,tak na wszelki wypadek jakby jednak wyszly na jaw jakies okoliczności wyłączające ślub.
_________________
Pozdrawiam Cię Gość!


 
 
gambi 


Wiek: 44
Dołączyła: 05 Sty 2005
Posty: 509
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 29, 2005 10:16 am   

Joanna 25

jesli chodzi o odpis aktu urodzenia i metryke chrztu to najlepiej zapytac bezposrednio w kosciele, bo z tego co sie zorientowalam w roznych kancelariach inaczej traktuja te dokumenty. w jednych musza byc wazne 3 miesiace, w innych nie ma takich ograniczen.

podobnie zdziwilas mnie jesli chodzi o USC. w moim przypadku bedziemy zalatwiac to zaswiadczenie miesiac wczesniej, albo nawet krocej przed slubem i pani w Urzedzie na Gornej powiedziala, ze nie ma zadnych przeszkod, zeby zalatwiac to tak 'pozno'.
:wink:
_________________

Miłego dnia Gość ;)
 
 
 
joanna_25 


Wiek: 43
Dołączyła: 02 Lut 2005
Posty: 357
Skąd: łódź
Wysłany: Pią Lip 29, 2005 10:34 am   

gambi napisał/a:
podobnie zdziwilas mnie jesli chodzi o USC. w moim przypadku bedziemy zalatwiac to zaswiadczenie miesiac wczesniej, albo nawet krocej przed slubem i pani w Urzedzie na Gornej powiedziala, ze nie ma zadnych przeszkod, zeby zalatwiac to tak 'pozno'.
:wink:


:oops: sorry źle się wyraziłam.Małżeństwo nie może być zawarte przed upływem miesiąca od złożenia oświadczeń przez nupturientów w USC o nie istnieniu okoliczności wyłączających zawarcie małżeństwa.A nie od wydania przez kierownika USC tego zaświadczenia.I chodzi o małżeństwo cywilne a nie konkordatowe(w czerwcu miałam egzamin z pr.rodzinnego i już mi się miesza :oops: )

Mam jeszcze jedno pytanieBo gdzie indziej miałam chrzest i bierzmowanie.Mam iśc tam gdzie miałam chrzest i tam od razu dostanę też wpis o bierzmowaniu?Lub tam gdzie miałam bierzmowanie i dostanę wpis o chrzcie?Czy do każdego kościoła oddzielnie :?
_________________
Pozdrawiam Cię Gość!


Ostatnio zmieniony przez joanna_25 Pią Lip 29, 2005 10:39 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mika 


Wiek: 44
Dołączyła: 19 Mar 2005
Posty: 1034
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 29, 2005 10:38 am   

Joanno powinnaś pójść do parafii gdzie miałaś chrzest na świadectwie chrztu, które od nich dostaniesz powinni umieścić również adnotację, kiedy i gdzie miałaś bierzmowanie
_________________
http://www.biurotassa.pl
 
 
 
Kot 


Wiek: 45
Dołączyła: 27 Kwi 2005
Posty: 1423
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 29, 2005 11:09 am   

Mika ma rację. Ja ostatnio specjalnie dzwoniłam do kancelarii parafialnej, żeby się dowiedzieć czy muszę iść po zaświadczenie o bierzmowaniu i powiedzieli, że nie bo kościoły przesyłają miedzy sobą takie informacje czyli tam gdzie chrzest tam mają aktualne dane :D
_________________
... pamiętasz była jesień....

 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 29, 2005 12:53 pm   

Dokładnie. Wszystkie informacje o sakramentach spływają do kościoła, w którym byliśmy chrzczeni. Info o ślubie konkordatowym też tam wpłynie. I dlatego biorąc odpis aktu chrztu trzeba zaznaczać, że to do ślubu, bo wtedy przystawiają specjalną pieczątkę, że w księdze nie ma wpisu o ślubach.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
joanna_25 


Wiek: 43
Dołączyła: 02 Lut 2005
Posty: 357
Skąd: łódź
Wysłany: Wto Sie 09, 2005 7:26 pm   

KATI
o ile się nie mylę to Ty jesteś ze Zgierza?Proszę napisz mi gdzie odbierałaś odpis aktu urodzenia?W Zgierzu czy na Piłsudskiego w Łodzi?
Bo mój M. urodził się w Zgierzu ale krótko tam mieszkał i nie mamy pojęcia gdzie tam są USC itd.Wogóle nie znamy tego miasta.
Mam nadzieję że nie trzeba jechać do drugiego miasta po taki świstek.
Hm... dobrze że chociaż Zgierz niedaleko jest a jak ktoś się urodził się w Zakopanem to współczuję :?
_________________
Pozdrawiam Cię Gość!


 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 09, 2005 8:06 pm   

Kati jest na urlopie. :) Jeśli narzeczony urodził się w Zgierzu to odpis aktu urodzenia jest do odebrania tylko i wyłącznie w Zgierzu (ul. 1. Maja 5)
:arrow: http://www.zgierz.usc.pl/...ucywilnego.html
:arrow: http://www.zgierz.usc.pl/

Jeśli od zdarzenia upłynęłoby ponad 100 lat to wtedy sprawy załatwia się w Archiwum Państwowym w Łodzi. :wink:
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
joanna_25 


Wiek: 43
Dołączyła: 02 Lut 2005
Posty: 357
Skąd: łódź
Wysłany: Wto Sie 09, 2005 8:12 pm   

Dzięki Sokole Oko :wink: Jak zwykle można liczyć na Twoją pomoc.

Mam pytanie do Panien Młodych które mają ślub w październiku (jak ja).Macie już załatwione formalności czy jeszcze czekacie?
_________________
Pozdrawiam Cię Gość!


 
 
Kot 


Wiek: 45
Dołączyła: 27 Kwi 2005
Posty: 1423
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sie 17, 2005 12:30 pm   

Asiu mój narzeczony nigdy w Zgierzu nie mieszkał przyszedł tylko na świat w szpitalu w Zgierzu i też musiał jechać tam po swójakt urodzenia :wink:

Ale nie ma tego złego, do Zgierza z Łodzi nie daleko a poza tym tam wydają skrócone odpisy aktów urodzenia od ręki, mój Kuba był tam jakieś 20 minut i wyszedł z odpowiednim papierkiem


Tego samego niestety nie mozna powiedzieć o Łodzi, tu wszystkie akty niezależnie od dzielnicy wydawane są w USC na Piłsudskiego i ja czekałam 2 tygodnie :smut: złożyłam wniosek pierwszego dnia urlopu o świcie a po odbiór musiałam się stawić ostatniego dnia i to po południu :smut:

Powiedziano mi, że w Zgierzu to mają komputery au nas to wszystkiego na piechotę muszą szukać....

Jak tylko dostałam swój akt urodzenia to pojechaliśmy do USC na Górnej i tam niemal od ręki dostaliśmy w 3 kopiach zaświadczenia o braku przeciwskazań do zawarcia związku małżeńskiego :graba: (które wczoraj chciał zjeść Fox)
_________________
... pamiętasz była jesień....

 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Sro Sie 17, 2005 12:59 pm   

Taa ja owszem przez 23 lata mieszkałam w Zgierzu, ale urodziłam się w Łodzi (tam mieszkałam do 3 latek ;) ) i odbierałam swój akt właśnie na piłsudskiego... ;)

Jednak czekałam chyba tylko tydzień jak pamiętam :roll:
_________________

 
 
 
joanna_25 


Wiek: 43
Dołączyła: 02 Lut 2005
Posty: 357
Skąd: łódź
Wysłany: Sro Sie 17, 2005 8:52 pm   

Mój M. w końcu się zebrał i był dzisiaj w Zgierzu po odpis aktu urodzenia.Dostał w ciągu 5 minut papierek :shock: Ten to ma zawsze szczęście ( no i ja mu się trafiłam za żonę :wink: :lol: ). A na dodatek w Kościele gdzie bierzemy ślub mój M. miał bierzmowanie więc reszta papierków też mu odpada do załatwienia.

Dobra to idziemy niedługo załatwiać resztę.Ja mam bardzo stary odpis skrócony aktu urodzenia(mam nadzieję że może być bo nie chce mi się iść po nowy).
Zaświadczenie o braku przeszkód odbiera się w USC miejsca zamieszkania.... czy ktoś może mnie poinformować czy ja dobrze kojarzę że USC bałuty jest na Zgierskiej ?? ?Czy może jest jeszcze na Bałutach jakiś inny?
No i czy długo tam się czeka na ten papier??
Bo jak na Bałutach długo się czeka to bym poszła do innego urzędu.Podobno zmieniło się prawo ostatnio i teraz możemy zawrzeć związek małżeński w dowolnie przez nas wybranym USC na terenie całej Polski.
_________________
Pozdrawiam Cię Gość!


Ostatnio zmieniony przez joanna_25 Sro Sie 17, 2005 9:06 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sie 17, 2005 9:04 pm   

joanna_25 napisał/a:
Zaświadczenie o braku przeszkód odbiera się w USC miejsca zamieszkania....

Nie tyle się odbiera, co najpierw się idzie tam załatwiać zanosząc inne papierki. :wink: Musi to być USC właściwy dla miejsca zameldowania jednego z narzeczonych.


joanna_25 napisał/a:
czy ktoś może mnie poinformować czy ja dobrze kojarzę że USC bałuty jest na Zgierskiej ?? ?Czy może jest jeszcze na Bałutach jakiś inny?
No i czy długo tam się czeka na ten papier??

Dobrze kojarzysz. USC Bałuty jest na Zgierskiej niedaleko Rynku Bałuckiego. Ja załatwiając na Piłsudskiego czekałam równo tydzień, a ile tutaj to nie wiem. Na pewno musi to trochę potrwać żeby stwierdzili ten brak przeszkód. :wink:
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
joanna_25 


Wiek: 43
Dołączyła: 02 Lut 2005
Posty: 357
Skąd: łódź
Wysłany: Sro Sie 17, 2005 9:19 pm   

kryszka napisał/a:
[ Ja załatwiając na Piłsudskiego czekałam równo tydzień, a ile tutaj to nie wiem. Na pewno musi to trochę potrwać żeby stwierdzili ten brak przeszkód. :wink:


ach....wszędzie tylko czekać trzeba :? no ale jak około tygodnia to spoko, chyba zdążę się wyrobić z tymi papierami :wink:
_________________
Pozdrawiam Cię Gość!


 
 
Kot 


Wiek: 45
Dołączyła: 27 Kwi 2005
Posty: 1423
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 18, 2005 8:38 am   

My poszliśmy do USC na Pabianickiej i zaświadczenia dostaliśmy od ręki!

Musieliśmy wypełnić odpowiednie wnioski, mój K tak nabazgrał na swojej części że musieliśmy wypełniać jeszcze raz (to znaczy ja musiała :P )
Potem pani wzieła nasze dowody osobiste, skrócone akty urodzenia i znaczki skarbowe za 75złotych :wink: po 10 minutach już odbieraliśmy Zaświadczenia o braku przeciwskazań do zawarcia zwiazku małżeńskiego :graba:
_________________
... pamiętasz była jesień....

 
 
joanna_25 


Wiek: 43
Dołączyła: 02 Lut 2005
Posty: 357
Skąd: łódź
Wysłany: Czw Sie 18, 2005 6:55 pm   

:D no to jutro najprawdopodobniej idziemy po zaświadczenie o braku przeszkód do zawarcia małżeństwa.
Dzwoniłam dzisiaj do USC Bałuty i się wypytałam wszystko.
Odebrał bardzo miły pan :shock: :shock: w życiu nie spotkałam jeszcze tak uprzejmego urzędnika.Widocznie atmosfera ślubów tak na tych ludzi wpływa :D
_________________
Pozdrawiam Cię Gość!


 
 
Kasiawka 
Żonomama


Wiek: 44
Dołączyła: 17 Lut 2005
Posty: 1150
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 22, 2005 7:19 am   

Kot napisał/a:
... i znaczki skarbowe za 75złotych :wink:
Tzn. 75 zł od osoby?
_________________

Kasiawka szczęśliwa żona swojego męża
 
 
 
Kot 


Wiek: 45
Dołączyła: 27 Kwi 2005
Posty: 1423
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 22, 2005 8:47 am   

Całościowy koszt to 75złotych :D

Kasiak oboje z narzeczonym wypełniacie zapewnienia, że nie ma przeciwskazań do zawarcia związku małżeńskiego, kupujecie znaczki skarbowe za 75 złotych i w zamian otrzymujecie 3 Zaświadczenia o braku przeciwskazań...
_________________
... pamiętasz była jesień....

 
 
Kasiawka 
Żonomama


Wiek: 44
Dołączyła: 17 Lut 2005
Posty: 1150
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 22, 2005 9:24 am   

Kot napisał/a:
Całościowy koszt to 75złotych :D
Kasiak oboje z narzeczonym wypełniacie zapewnienia, że nie ma przeciwskazań do zawarcia związku małżeńskiego, kupujecie znaczki skarbowe za 75 złotych i w zamian otrzymujecie 3 Zaświadczenia o braku przeciwskazań...


Kurcze ale się zgapiłam pomyliłam odpis aktu chrztu z aktem urodzenia :cry:
oboje na razie mamy odpis aktu chrztu, a teraz jeszcze potrzebuje akt urodzenia.
Moze mam w domu, nie wiem tylko czy to sie tez nie przeterminuje
ale namieszałam :cry:
_________________

Kasiawka szczęśliwa żona swojego męża
 
 
 
Kot 


Wiek: 45
Dołączyła: 27 Kwi 2005
Posty: 1423
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 22, 2005 10:46 am   

Jeśli nie znajdziesz lub ten co masz nie będzie się nadawał to i tak w ciągu 10 - 14 dni wszystko można załatwić więc spokojnie zdążysz :D
_________________
... pamiętasz była jesień....

 
 
Kasiawka 
Żonomama


Wiek: 44
Dołączyła: 17 Lut 2005
Posty: 1150
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 22, 2005 11:11 am   

Kot napisał/a:
Jeśli nie znajdziesz lub ten co masz nie będzie się nadawał to i tak w ciągu 10 - 14 dni wszystko można załatwić więc spokojnie zdążysz :D


dzięki Kotku
_________________

Kasiawka szczęśliwa żona swojego męża
 
 
 
gambi 


Wiek: 44
Dołączyła: 05 Sty 2005
Posty: 509
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 22, 2005 11:18 am   

Kot napisał/a:
My poszliśmy do USC na Pabianickiej i zaświadczenia dostaliśmy od ręki!


Kot
bardzo mnie uspokoilas. my tez mamy USC na Pabianickiej i zastanawialam sie, ile potrwa zalatwianie zaswiadczenia, a tu taka niespodzianka. az milo slyszec :D
_________________

Miłego dnia Gość ;)
 
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 22, 2005 11:56 am   

mój odpis aktu urodzenia był baaardzo stary, a mimo tego pani w USC przyjęła go bez mrugnięcia okiem :) Więc to się chyba nie przedawnia. Natomiast w niektórych kościołach życzą sobie, żeby odpis aktu chrztu był z jak najbardziej aktualną datą... To tyle co ja wiem na ten temat...
_________________

 
 
 
joanna_25 


Wiek: 43
Dołączyła: 02 Lut 2005
Posty: 357
Skąd: łódź
Wysłany: Pon Sie 22, 2005 9:44 pm   

Pusiak napisał/a:
mój odpis aktu urodzenia był baaardzo stary, a mimo tego pani w USC przyjęła go bez mrugnięcia okiem :) Więc to się chyba nie przedawnia. Natomiast w niektórych kościołach życzą sobie, żeby odpis aktu chrztu był z jak najbardziej aktualną datą... To tyle co ja wiem na ten temat...


Mój też był baaaardzo stary.Zaraz po moim urodzeniu wydany,jeszcze w PRL i nie czepiali się w USC.
Właściwie to mogliby mi go oddać.Miałabym na pamiątkę :wink:

metrykę chrztu też mam jakąś starą.Ale jeśli mówicie że niektórzy księża wymagają nowej to trzeba iść załatwić :? swoją drogą dziwne: papiery, urzędy państwowe przyjmują stare a w kościele robią takie problemy :evil:
Nie chce mi się iść po te metryki :?
_________________
Pozdrawiam Cię Gość!


 
 
Kasiawka 
Żonomama


Wiek: 44
Dołączyła: 17 Lut 2005
Posty: 1150
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 23, 2005 6:38 am   

HUra :mrgreen: znalazłam w domu swój ODPIS AKTU URODZENIA jest bardzo stary, ale jak piszecie nie powinno być z tym problemu. R. nie ma odpisu, ale u niego chyba nie będzie problemu, bo powinni wydac od ręki. :mrgreen:
_________________

Kasiawka szczęśliwa żona swojego męża
 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 23, 2005 7:39 am   

joanna_25 napisał/a:
metrykę chrztu też mam jakąś starą.Ale jeśli mówicie że niektórzy księża wymagają nowej to trzeba iść załatwić :? swoją drogą dziwne: papiery, urzędy państwowe przyjmują stare a w kościele robią takie problemy :evil:
Nie chce mi się iść po te metryki :?

Trzeba mieć nowe odpisy chrztu, gdyż zawierają adnotację o przyjętych sakramentach (bierzmowanie, ślub). Od urodzenia mija trochę czasu i niejeden ślub można mieć za sobą. :wink:
Zależnie od parafii odpisy aktu chrztu są ważne od 1 do 6 miesięcy.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Kot 


Wiek: 45
Dołączyła: 27 Kwi 2005
Posty: 1423
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 23, 2005 8:16 am   

Dzisiaj idziemy do kancelarii parafiaslnej, mamy zaświadczenia z USC, zaświadczenia o odbytym kursie przedmałżeńskiem z liceum (ale bez poradni rodzinnej :roll: ), no i akt chrztu mojego narzeczonego, mój jest w tej parafii....

stresuję się bardzo, bo mimo że mieszkam tu już 8 lat to formalnie wciąż jestem zameldowana na Olechowie, boję się że odeślą nas dziś z kwitkiem, znaczy po pozwolenie czy licencję na Olechów :cry:

chociaż jest nikła iskierka, ksiądz chodzący po kolendzie niby mówił, że wszystko ok, że tu mam parafię

tylko, że dziś spotykamy się nie z nim a z panią z kancelarii :smut:
_________________
... pamiętasz była jesień....

 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 23, 2005 8:59 am   

Kocie na pewno wszystko będzie ok, jak załatwialiśmy pozwolenie to Mefiu kazali sie zgłosić po nie do parafii w której mieszka, a nie w której jest zameldowany :)
_________________

 
 
 
joanna_25 


Wiek: 43
Dołączyła: 02 Lut 2005
Posty: 357
Skąd: łódź
Wysłany: Wto Sie 23, 2005 11:55 am   

Kotku trzymam kciuki. daj znać jak poszło i czy Wam ksiądz darował tą poradnię
_________________
Pozdrawiam Cię Gość!


 
 
Kot 


Wiek: 45
Dołączyła: 27 Kwi 2005
Posty: 1423
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sie 24, 2005 8:45 am   

Poszło świetnie!
To znaczy protokół kanonicznego badania narzeczonych spisany. Ksiądz nie miał wątpliwości, że skoro mieszkam tu od 8 lat to to jest właśnie moja parafia i nie było z tym rzadnych problemów.
Wziął nasze zaświadczenia z liceum o odbytym kursie przedmałżeńskiem o porani wcale nie wspomniał! Daliśmy też zaświadczenia z USC.
Nie obyło się bez zgrzytów. W metryce chrztu mojego narzeczonego był błąd - ksiądz pomylił miejsce urodzenia, machinalnie wpisał Łódź :smut: ale ponieważ w dowodzie i papierach z USC był Zgierz to machnęli na to ręką i nie kazali iść po nową metrykę :graba:
Większy problem był u mnie. Kościół, w którym byłam bierzmowana nie przesłał do mojej parafii informacji, że byłam bierzmwana :dead: :dead: :dead: Muszę jechać na Olechów i przywieźć dodatkowe zaświadczenie :hm:

Zapowiedzi w mojej parafii będą już w najbliższe 2 niedziele, narzeczony dostał stosowną kartkę do swojej parafii. Mamy też iść już do 1 spowiedzi przedślubnej :hm: A w kancelarii parafialnej pojawić sie dopiero koło 8 października wraz ze świadkami :D
_________________
... pamiętasz była jesień....

 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sie 24, 2005 9:34 am   

No i widzisz Kocie :) Nie było się czemu tak bardzo martwić... Swoją drogą to dziwne, że nie dotarło zaświadczenie o bierzmowaniu... na ogół nie ma z tym problemów... Ja już jestem po pierwszej spowiedzi, Mefiu jeszcze nie, zapowiedzi wyszły i teraz czekamy do 9 września, żeby sie zgłosić i spisać dokumenty :)
_________________

 
 
 
joanna_25 


Wiek: 43
Dołączyła: 02 Lut 2005
Posty: 357
Skąd: łódź
Wysłany: Pią Sie 26, 2005 7:14 am   

A my odebraliśmy wczoraj zaświadczenie o braku przeszkód z USC i w przyszłym tygodniu idziemy do księdza.
Stresuję się bardzo :roll:

Hm... tylko nie wiem co z metryką chrztu i bierzmowania mojego M. Jeśli on miał bierzmowanie w tym kościele w którym mamy ślub to chyba nie musi przynosić już żadnych papierków?
_________________
Pozdrawiam Cię Gość!


 
 
Mika 


Wiek: 44
Dołączyła: 19 Mar 2005
Posty: 1034
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sie 26, 2005 7:16 am   

Ja mimo, że mam ślub w tym samym kościele co miałam bierzmowanie to i tak na akcie chrztu miałam adnotację o bierzmowaniu, kiedy i gdzie się odbyło.
_________________
http://www.biurotassa.pl
 
 
 
joanna_25 


Wiek: 43
Dołączyła: 02 Lut 2005
Posty: 357
Skąd: łódź
Wysłany: Pią Sie 26, 2005 7:35 am   

Mika no na akcie chrztu jest adnotacja o bierzmowaniu,to wiem...
Ale mnie interesuje czy kazali Ci wogóle przynieść te papiery??Bo skoro to ten sam kościół to chyba nie powinni wołać bo gdzieś mają w archiwum akt bierzmowania i chrztu.
Tylko że z tymi księdzami nigdy nic nie wiadomo.Skoro nawet metryka musi mieć nie więcej niż pół roku tzn. że jednak nie darują i trzeba płacić za kolejny papierek :?
_________________
Pozdrawiam Cię Gość!


 
 
Mika 


Wiek: 44
Dołączyła: 19 Mar 2005
Posty: 1034
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sie 26, 2005 7:40 am   

U mnie było troszkę inaczej niż zazwyczaj ja spisywałam protokół w mojej parafii natomiast ślub mam w innej i tutaj wszystkie papierki dostarczyłam, żeby można było spisać protokół
_________________
http://www.biurotassa.pl
 
 
 
Kot 


Wiek: 45
Dołączyła: 27 Kwi 2005
Posty: 1423
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sie 26, 2005 8:16 am   

Asiu ja spisywałam protokół w parafii, w której byłam chrzczona i nie musiałam wcześniej wyciągać od nich metryki chrztu. W momencie spisywania protokołu po prost wyjęli odpowiednie akta i to wystarczyło.
_________________
... pamiętasz była jesień....

 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sie 26, 2005 9:09 am   

Mysle joasiu, że Kot ma rację :) Skoro mają, to sobie znajdą i nic nie trzeba będzie płacić :)
_________________

 
 
 
joanna_25 


Wiek: 43
Dołączyła: 02 Lut 2005
Posty: 357
Skąd: łódź
Wysłany: Pią Sie 26, 2005 10:10 pm   

ok. to już wszystkie papiery mamy...oprócz zaświadczenia z poradni :?
tak się zastanawiam.Może iść zanieść te papiery księdzu jakoś niedługo przed ślubem,żeby już było mało czasu i żeby nam darował poradnię bo nie zdążymy jej załatwić?? :hm:
_________________
Pozdrawiam Cię Gość!


 
 
Mika 


Wiek: 44
Dołączyła: 19 Mar 2005
Posty: 1034
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Sie 27, 2005 5:32 am   

Joanno z tego co ja wiem najpóźniej protokół można spisać miesiąc przed ślubem, żeby jeszcze można było wywiesić zapowiedzi w 2 niedziele pod rząd w kościele narzeczonej i narzeczonego.
_________________
http://www.biurotassa.pl
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl