Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: mischelle22
Czw Lis 15, 2007 10:54 pm
Chirurgiczne usuwanie zeba
Autor Wiadomość
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Wto Kwi 17, 2012 6:00 pm   

moze Cie w ogole nie bolec, mnie tez nie bolalo a jeszcze troche i razem z ósemkami musiałabym wyrwac siódemki. Osemka uszkodziła mi rosnąc w poprzek siódemkę i gdybym to tak dalej zostawiła niestety mogłabym się pożegnać z kolejnymi zębami. Na szczęście przez przypadek sprawa wyszła i teraz siódemki mogą rosnąć śmiało :)

P.S.
z prywatnych kontaktów wiem, że już jedna forumowiczka poszła za moją radą i pozbyła się w identyczny sposób ósemek (w barlickim pod znieczuleniem ogólnym) a druga ma termin na koniec kwietnia-ciesze sie,ze moglam pomóc a tym samym zaoszczedzić i bólu i pieniążkow :) powodzenia całej reszcie w walce z ząbkami :)
 
 
Aga1986 
Żołnierzowa Żona


Wiek: 38
Dołączyła: 15 Wrz 2009
Posty: 1572
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 17, 2012 7:00 pm   

asia7, mnie też nic nie bolało, a sprawa wyszła na jaw, bo odczuwałam nadwrażliwość na ciepło/zimno po tej stronie szczęki. Dentystka powiedziała, żebym zrobiła zdjęcie i wtedy się okazało. Wszyscy byli zgodni, żebym zęba usunęła, bo może zacząć mi się psuć 7ka...
_________________



Tam skarb Twój, gdzie serce Twoje...
 
 
 
monika_zyga 


Wiek: 37
Dołączyła: 23 Paź 2006
Posty: 401
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 18, 2012 9:28 am   

olciap6, też chyba w przyszłości pójdę za Twoją radą.

Też chyba będę miała wszystkie ósemki do usunięciach jak widać na zdjęciu. Szczególnie na dole:



Ale narazie noszę aparat i ortodontka powiedziała, że poczekamy i zobaczymy czy one będą rosły, ale jak czytam wasze opinie to wydaje mi się że i tak powinnam je usunąć i nawet lepiej teraz póki mam aparat to reszta zębów będzie miała luz na układanie.
Na natępnej wizycie z nią porozmawiam. Może czekała, bo ostatnio dwie czwórki usuwałam.
_________________
Zapraszam na mojego bloga o rozszerzaniu diety, BLW i nie tylko!
GuGuGa
 
 
 
asia7 


Wiek: 38
Dołączyła: 28 Maj 2011
Posty: 659
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 18, 2012 9:33 am   

hmm to dziwne bo u mnie już dwóch odrębnych lekarzy widziało pantomograf i nic nie mówili, żeby teraz już usunąć, ew. w przyszłości jak zacznie rosnąć :roll: chyba będę to musiała w takim bądź razie skonsultować z kimś jeszcze...

może faktycznie w Barlickim
_________________
 
 
Aliana 


Dołączyła: 05 Lis 2010
Posty: 97
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 18, 2012 10:03 am   

Ja mam zatrzymane w kości, nie stykają się z innymi zębami i póki co nie zamierzają się ruszyć (i niech tak zostanie). Lekarz powiedział, że zaleca usuwanie tylko gdy pojawią się problemy bo komplikacje mogą być zbyt duże i jest to zbyt poważny zabieg, aby go wykonywać profilaktycznie. No ale pewnie każdy przypadek jest inny i podchodzą do tego indywidualnie
_________________

 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Sro Kwi 18, 2012 12:03 pm   

monika-widze ze masz bardzo podobne zeby jak ja :) w razie co moge podpowiedziec jak to w barlickim mozna zlatwic-bezbolesnie,na kase chorych i za darmo :)
mi powiedzieli,ze cale szczescie ze mam to z glowy bo nawet nie daje sobie sprawy jakie szkody takie osemki moga wyrzadzic. poza tym nie daj boze jakas akcja w ciazy-tylko na zywca mogliby Ci to zrobic....
a chyba ludzie sobie nie zdaja sprawy jak boli usuniecie osemek,zwlaszcza tych ktore rozna poziomo...
wolalam nie ryzykowac, ateraz juz zapomnialam,ze mialam jakies osemki :D
Aliana u mnie wlasnie z racji zatrzymania w kosci mialam zalecenie usuniecia
 
 
monika_zyga 


Wiek: 37
Dołączyła: 23 Paź 2006
Posty: 401
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 18, 2012 3:06 pm   

olciap6, zadam jeszcze pytania :)
Co dokładnie znaczy znieczulenie ogólne? Narkoza? Nie znam się, wiem że fajnie pozbyć się ich za jednym razem, ale czy to jest bezpieczne?
Ja miałam usuwane czwórki na zwykłym znieczuleniu, ale nic nie bolało i państwowo.

Jak długo od zapisania czekałaś na usunięcie?

Kto powinien stwierdzić że ósemki są do usuniecia? Dentysta, chiruryg stomatologiczny czy ortodonta?
_________________
Zapraszam na mojego bloga o rozszerzaniu diety, BLW i nie tylko!
GuGuGa
 
 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Sro Kwi 18, 2012 6:01 pm   

u mnie stwierdzil dentysta, ogolne znieczulenie tzn ze spisz i nic nie wiesz.
Uwierz mi czworki to pikus :) do takich ósemek jak Twoje trzeba rozciac dziasla a potem je pozszywac, a zeby wydlutowac. A spisz i nic nie wiesz, budzisz sie tylko z pozszywanym wszystkim :)
jest to jak najbardziej bezpieczena prywatnie kosztuje 2 tys zl-usuniecie wszystkich 4 znieczuleniu ogolnym.
Czekalam miesiac ale to ze wzgledu na to ze byly swieta
 
 
jaagacik 

Dołączyła: 13 Wrz 2012
Posty: 10
Skąd: Lodz
Wysłany: Pią Wrz 14, 2012 9:48 am   

Ja miałam usuwane ósemki chirurgiczne w znieczuleniu miejscowym. Konkretnie to wycinane z dziąseł. Jedną stronę góra i dół. Bez dłutowania, więc ząbki w całości wychodziły. Niestety dolna była przyrośnięta do kości i trzeba było ją... odwiercić. Dziwaczne uczucie jak w czaszce czujesz te wibracje. Potem elegancko szwy założone i nawet mój dentysta się nie zorientował, że tam było coś szyte :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl