Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Lista prezentów ślubnych
Autor Wiadomość
Szpilka 

Wiek: 39
Dołączyła: 14 Sie 2006
Posty: 362
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lut 02, 2007 11:02 am   

ja podziekuje za liste - wole kopertke,a pozniej zrobic sobie wszystko po swojemy.. tym bardziej ze po slubie bedziemy remontowac wszystko wiec wtedy sie okaze czy np reczniki chcemy niebieskie czy zielone
_________________


Buziaki Gość
 
 
kiciucha 


Wiek: 40
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 913
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lut 15, 2007 8:19 pm   

M-P faktycznie niezbyt miłe bedzie to co zamierzasz zrobić, ale to Twoja wola.
Ja nie jestem za żadną listą. Jest to zupełnie nie w moim stylu. Jak sie zdubluja prezenty to trudno....na pewno kiedyś się przydadzą..... :razz:
_________________


 
 
 
fiona83 

Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 2952
Skąd: skądinąd
Wysłany: Pią Lut 16, 2007 8:21 am   

kiciucha napisał/a:
M-P faktycznie niezbyt miłe bedzie to co zamierzasz zrobić


Zależy w jaki sposób się poprosi ;)
Teraz bardzo "na czasie" jest umieszczanie wszelkiego rodzaju wierszyków wyrażających preferencje i wolę Młodych.

Z takim o pieniądzach zamiast prezentów też się spotkałam ;)

Te o maskotkach, datkach i innych zamiennikach kwiatów to już chyba standard ;)

Nie widzę w tym nic niestosownego. Wola Pary Młodej :)
 
 
Ropuucha 

Dołączyła: 06 Wrz 2006
Posty: 52
Skąd: Pabianice
Wysłany: Pią Lut 16, 2007 10:52 am   

Mój kolega z pracy wpadł na bardzo dobry pomysł, zrobił stronkę z prezentami i możliwością rezerwacji każdego z nich. SPrawdziło się rewelacyjnie, mówi że żaden prezent się nie zdublował, a goście często kupowali prezenty identyczne jak na zdjęciach mimo że nie podawał producenta. Obiecał że zrobi nam coś podobnego i trzeymam go za słowo :)
_________________
 
 
agnienia 

Wiek: 39
Dołączyła: 03 Sty 2007
Posty: 66
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lut 18, 2007 10:31 pm   

A ja uważam że lista prezentów jst dość kłopitliwą sprawą, bo nie powinno sie nikomu nic narzucać, a nie daj Boże wszyscy "rzucą sie" na najtańsze prezenty, a potem ktoś nie przyjdzie, bo go już nie bedzie stać na to co zostanie...w ogóle dla mnie prezenty nie graja roli, nawet sie nie zastanawiam, czy mi sie zwrooci, czy nie,
Chciałabym, żeby jak najwięcej bliskich przyszło na Moje ?więto, ale bez niepotrzebnego zarzenowania może, czy mają wystarczającą koperte, czy prezent...mi na tym nie zależy
 
 
 
MonikaZgierz 

Wiek: 40
Dołączyła: 19 Lut 2007
Posty: 191
Skąd: Zgierz
Wysłany: Wto Lut 20, 2007 10:01 am   

Ja nie będę robiła żadnej listy, ponieważ obserwowałam swoją rodzinkę na innych weselach i nikt nigdy nie kupował prezentu. Znajomi również dają koperty, bo powiedzieli że kasa zawsze się przyda a z prezentami to różnie bywa. A co do rodziny mojego Kotka to będzie około 3 par, których do tej pory nie poznałam i nie wiem jakie jest ich podejście do prezentów. Okaże się po weselu. Także z moich rozważań wynika, że mogę nie dostać żadnego prezentu, a jeżeli już będą to prawdopodobieństwo powtórki jest niewielkie. Poza tym liczą się ludzie a nie prezenty.
 
 
wiolka 

Wiek: 41
Dołączyła: 07 Mar 2007
Posty: 10
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 09, 2007 9:24 am   

A ja będę robiła taka listę, ale tylko dla młodych( przyjaciół, znajomych)
Są to te osoby,które poddają się tej modzie.
Wybieramy sklep w Manufakturze( no ale to prowadzić będzie nasza konsultantka).
Byłam na kilku takch ślubach, gdzie były listy prezentów. I jeżeli ,ktoś chciał z nich skorzystać to to robił.
Z regóły osoby starsze dają koperty i te, które nas nie znają- bo to najłatwiejsze.
A te osoby, którym będzie zależało aby podarować coś trwałego to wybiorą albo już upatrzony przez siebie prezent, albo skorzystają z naszej podpowiedzi.
Nie widzę w tym nic złego.
Aha tak liczą sie ludzie, ale sorry- nie widziałam wesela, na którym nie dawano prezentów.I nie wierzę, że nie chcielibyście aby wam je podarowano.
Wiolka
 
 
asia84 
żonka

Dołączyła: 10 Lut 2007
Posty: 819
Skąd: Łodź
Wysłany: Pią Mar 09, 2007 1:01 pm   

my też nie robimy listy. teraz coraz częściej daje się koperty, tak mi się wydaje. chociaż są osoby, które preferują prezenty. uważam, że taka lista może być pomocna i fajna dla par, które dopiero po ślubie ze sobą zamieszkają i nie mają jeszcze żadnego dorobku, jeżeli chodzi np o sprzęty kuchenne itp rzeczy. pozdrawiam
_________________


19 lipiec 2008 nasz dzień :)


Magia, która nas otacza sięga gwiazd...
 
 
kalina 

Wiek: 39
Dołączyła: 18 Sie 2007
Posty: 22
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Wrz 16, 2007 7:21 pm   

Ja nie jestem przekonana do robienia takiej listy, ale moja świadkowa zaproponowała,żebyśmy tylko zrobili taka listę rzeczy potrzebnych,a ona się już całą resztą, razem z drugim świadkiem zajmą. Więc mamy sobie niczym nie zawracać głowy,bo ona wszystko bierze w swoje ręce :) Mnie sie pomysł spodobał :) Odejdzie mi jeden problem... :D
_________________

Ślub cywilny 30.08.2008
 
 
 
aness 

Dołączyła: 15 Sie 2007
Posty: 81
Skąd: łódź
Wysłany: Sro Wrz 19, 2007 6:11 pm   

ja wole kopertę,z prostej przyczyny: przez ostatnie lata zgromadziłam tyle sprzętu że niczego nie potrzebuje i bez sensu żeby '"coś"leżało i się kurzyło :mrgreen:
 
 
Gabro 

Dołączyła: 15 Mar 2007
Posty: 699
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 21, 2007 2:01 pm   

My mieliśmy listę prezentów. Zapisaliśmy na niej te sprzęty, których jeszcze nie mieliśmy, po to, żeby nie mieć 2 żelazek, 3 odkurzaczy itp. Na listę wpisaliśmy zarówno prezenty droższe ( w założeniu dla kilku osób, które chciałyby się "zrzucić"), jak i tańsze. Dostaliśmy też koperty.
 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 25, 2007 10:59 pm   

Ja jeszcze nie wiem co powiem jak goście będą pytać, bo z jednej strony każdy grosz się przyda (zbieramy na nasz własny, mały dom), a z drugiej jescze nic swojego nie mamy (mieszkamy osobno, z rodzicami) i fajny prezent może być pamiątką na całe życie.
Mam nadzieję, że dzisiaj nikt już nie ma takich idiotycznych pomysłów, żeby kupować żlezka czy odkurzacze, ale np piękny komplet pościeli, haftowany obrus lub śliczny wazon mnie osobiście bardzo by ucieszył. Myślę, że moja mama na tyle mnie zna, że może gościom podpowiedzieć (jesli będą chcieli koniecznie coś kupić) co wybrać. Natomiast w gust mojej przyszłej teściowej zupełnie nie wierzę i obawiam się, że jak ona by podpowiedziała to musiałabym prezent schować do najgłębszej szafy. Więc jest to pewien problem.
Lista prezentów to dobry pomysł choć nie wiem czy bym się na niego zdecydowała. Ale kilka dni temu moja chrzestna zaskoczyła mnie propozycją prezentu. Spytała wprost czy chcę to dostać, a ponieważ jest to bardzo drogi prezent, rzecz, którą zawsze chciałam mieć to oczywiście powiedziałam, że będę bardzo szczęśliwa.
Mam jeszcze takie jedno małe marzenie... :oops: Ale mama o tym wie, więc może domyśli się, żeby komuś podpowiedzieć.

Listy prezentów przyjmuje sklep Porcella w Pasażu Łódzkim
 
 
Olala 
Pani Zona :)


Wiek: 44
Dołączyła: 01 Maj 2007
Posty: 1410
Skąd: moje miasto
Wysłany: Pon Paź 01, 2007 9:37 pm   

EwaM napisał/a:
Natomiast w gust mojej przyszłej teściowej zupełnie nie wierzę i obawiam się, że jak ona by podpowiedziała to musiałabym prezent schować do najgłębszej szafy.


wlasnie miedzy innymi dlatego tez postanowilismy zrobic liste prezentow. Ale nie zelazka i mikrofalowki, tylko taki prezent, ktorego sami bysmy sobie nie kupili byc moze na razie... mysle o serwisie porcelanowym. Znalazlam przesliczny w salonie Villa Italia w Manufakturze. W sumie to beda trzy serwisy: obiadowy, herbaciany i do kawy. No i odpowiednie do tego sztucce... poza tym lista jest wygodna, bo przynajmniej jest sie pewnym ze nie bedzie 3 zelazek i 2 odkurzaczy. Co wiecej, mysle ze dobrze jest robiac liste podac marke, model, kolor lub inne charakterystyki i adres sklepu(ow) jezeli na liscie sa przedmioty z roznych salonow. To ulatwi gosciom poszukiwania, no i obdaruja tym, co sie dokladnie chce. Moj brat na swoim weselu tak niestety nie zrobil, i bylo pare niespodzianek.
Taka lista to niestety jeszcze jeden "pozeracz czasu" w przygotowaniach, bo to wy musicie ja stworzyc, czyli pochodzic po sklepach. Ale sie oplaca...
_________________


 
 
 
zabeczka 

Dołączyła: 06 Paź 2007
Posty: 143
Skąd: obywatelka swiata
Wysłany: Sob Paź 06, 2007 4:30 pm   ja jeszcze o tym nie mysle,ale pomysl swietny

ja jeszcze nie zastanawialam sie nad prezentami...bo nawet nie mam jeszcze sali...ale lista to chyba swietne wyjscie,my juz wszystko mamy...wiec taki zestaw to swietna sprawa...dobry pomysl olala :)
 
 
Anuszka 


Wiek: 41
Dołączyła: 15 Maj 2007
Posty: 157
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Paź 23, 2007 12:05 pm   

po burzliwych dyskusjach stwierdzilismy, ze w sumie lepiej jaknam prezenty kupia, bo pewnie i tak nie bedziemy mieli czasu, zeby wydawac otrzymane pieniadze:) I prawdopodobnie wiekszosc skonczylaby na koncie w banku.

A tak bedziemy miec z glowy. No i pewnie czesc rodziny i tak przyniesie koperte...

Liste ustalilismy dlugo. Najpierw M. poszedl do Castoramy i wypisal wszystkie zabawki dla duzych chlopcow, ktore chcialby miec (wiertarke, szlifierki, wiertla widiowe itp), ja troche pogrzebalam w Internecie, no i zrobilismy jeszcze rundke po sklepach AGD wybierajac sprzet, ktory moze sie nam przydac. I tak powstala lista ok 40 pozycji w roznych przedziale cenowym.

Jak ja znajde, to moze wkleje, jezeli macie ochote.

Nie dawalismy listy gosciom - na zaproszeniu napisalismy, ze prosimy o potwierdzenie przyjscia do dnia... i ponizej telefony do naszych mam.

Lista, jak zauwazylismy okazala sie dobrym pomyslem, bo wiekszosc gosci pytala co bysmy chcieli, wtedy odsylalismy ich do mam, przypominajac, ze na zaproszeniu maja do nich telefony.


A grupa znajomych skrzyknela sie razem, zebrali okragla sume pieniedzy, powiedzieli nam ile maja i kazali wybrac cos, czego potrzebujemy.
Wybralismy piekarnik do zabudowy.
Spisalismy model i wlasnie nam taki kupia. Uwazam, ze to bardzo praktyczne:)
_________________
Miłość oznacza rozprowadzać ciepło, nie dusząc się przy tym wzajemnie. Miłość oznacza być ogniem, ale wzajemnie się nie spalać.

Phil Bosmans
 
 
gebka 


Wiek: 40
Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 816
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Paź 24, 2007 9:51 am   

a własnie sciagajac z Klanu :) mona zrobic taka strone internetowa na ktorej wpisuje sie liste prezentów blog lub tym podobne :)
 
 
 
mischelle22 


Wiek: 42
Dołączyła: 27 Gru 2003
Posty: 1211
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Paź 24, 2007 11:35 am   

Taką stronę można zrobić na Naszym portalu ślubnym nawet :)
http://forum.wesele-lodz....p=142483#142483
_________________

Ostatnio zmieniony przez mischelle22 Sro Paź 24, 2007 11:37 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SYLWECZKA 


Wiek: 39
Dołączyła: 01 Paź 2007
Posty: 680
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lis 03, 2007 8:33 pm   

My nie myślimy o liście prezentów, bo najbardziej odpowiadałoby nam gdybyśmy dostali pieniądze (przede wszystkim nie mamy gdzie mieszkać)!Chociaż jeszcze nie wiemy jak poinformować o tym naszych gości, tak by nikt nie poczuł sie urażony!Macie jakieś pomysły??
:wedding:
_________________
 
 
Maverick 


Wiek: 37
Dołączyła: 02 Kwi 2007
Posty: 246
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lis 03, 2007 8:39 pm   

Z tego co pamiętam, to niektóre Forumki miały wierszyki na zaproszeniach właśnie z prośbą o pieniążki. To wierszyki które na prędce znalazłam:

Goście nasi ukochani
my juz w domu wszystko mamy
chcecie coś nam podarowac
dajcie swince sie radowac

Prezent to jest zawsze kłopot,
Czy ma zegar być , czy robot?
By nie pisać długich książek
młodzi proszą o pieniążek.

Abyście wiele się nie głowili
i oblicz miłych swych nie skrzywili
gdy zobaczycie żelazek parę
lepsze pieniążki - dajcie nam wiarę

Pragnąc Przełamać Tradycje Stare
By Nie Mieć Na Przykład żelazek Pare
I Zaoszczędzić Przemiłym Gościom
łamania Głów Nad Prezentów Mnogością
Podpowiadamy: Mile Widziany I Bardzo Wygodny
Będzie Bilecik Ze Znakiem Wodnym
_________________
Ostatnio zmieniony przez Maverick Sob Lis 03, 2007 8:40 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Olala 
Pani Zona :)


Wiek: 44
Dołączyła: 01 Maj 2007
Posty: 1410
Skąd: moje miasto
Wysłany: Sob Lis 03, 2007 8:53 pm   

Bardzo sympatyczny jest ten drugi wierszyk, inne brzmia troche dziecinnie...

My mamy liste, ale wiemy ze dla niektorych bedzie to klopot "skladac sie" na prezent, i ze beda woleli dac koperte, i napiszemy (chyba, jeszcze pracujemy nad tym) tak:


Najmilsi Goście!

Będzie nam bardzo miło świętować razem z Wami dzień naszego ?lubu.

Jeżeli planujecie obdarować nas z tej okazji prezentem, wierzymy,
że ?lubna lista prezentów będzie dla Was pomocna.
Poprosiliśmy P. XXX, mamę Panny Młodej, o pomoc.
Jeśli zdecydujecie się na któryś z prezentów, bądź będziecie szukać
„współsponsorów”,
bardzo prosimy o kontakt pod numerem tel.: (0048) XXXXXX
Jeżeli jednak jest to dla Państwa kłopot,
Młodzi proszą o pieniążek aby móc skompletować wymarzone prezenty.

oczywiscie nie zalaczymy bileciku do zaproszenia!!!! Tylko jak ktos bedzie zainteresowany, to odeslemy do mojej mamy, a ona bedzie dawala liste z zalaczonym tym bilecikiem.
_________________


 
 
 
*lmyszka 
Moderator
EL jak elmyszka :P


Wiek: 40
Dołączyła: 26 Lis 2006
Posty: 2328
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lis 03, 2007 9:51 pm   

a czy ten tekst nie jest za długi?? bo wydaje mi się że na zaproszeniu dziwnie będzie wyglądało tak dużo napisane
_________________
Ostatnio zmieniony przez lmyszka Sob Lis 03, 2007 9:51 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Maverick 


Wiek: 37
Dołączyła: 02 Kwi 2007
Posty: 246
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lis 03, 2007 9:55 pm   

lmyszka napisał/a:
a czy ten tekst nie jest za długi?? bo wydaje mi się że na zaproszeniu dziwnie będzie wyglądało tak dużo napisane

Olala napisał/a:
oczywiscie nie zalaczymy bileciku do zaproszenia!!!!

Z tego co zrozumiałam, to będzie osobno :razz: :cool:
_________________
 
 
*lmyszka 
Moderator
EL jak elmyszka :P


Wiek: 40
Dołączyła: 26 Lis 2006
Posty: 2328
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lis 03, 2007 9:58 pm   

aha tego nie zrozumiałam :) trochę zakręcone, bo skąd ktoś ma widzieć aby zwrócić się z pytaniem do mamy?? :)
_________________
 
 
 
Maverick 


Wiek: 37
Dołączyła: 02 Kwi 2007
Posty: 246
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lis 03, 2007 10:06 pm   

lmyszka napisał/a:
aha tego nie zrozumiałam :) trochę zakręcone, bo skąd ktoś ma widzieć aby zwrócić się z pytaniem do mamy?? :)

Może jak ktoś zada pytanie Młodym odnośnie prezentu, to zostanie "skierowany" do mamy. W innym wypadku nie...
Być może "fama" się rozejdzie, żeby to z mamą się kontaktować :)
_________________
 
 
SYLWECZKA 


Wiek: 39
Dołączyła: 01 Paź 2007
Posty: 680
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lis 03, 2007 10:52 pm   

Dzięki za podpowiedzi :)
Wierszyki są super!Jeśli macie jeszcze jakieś to piszcie!
Myślicie że można taki wierszyk umieścić na zaproszeniu???
_________________
 
 
cosola 
full-time mum


Wiek: 40
Dołączyła: 04 Sty 2007
Posty: 730
Skąd: Łódź/Leicester, UK
Wysłany: Sob Lis 03, 2007 11:01 pm   

My raczej nie będziemy niczego takiego umieszczać na zaproszeniu, przecież zwykle jak kogoś zaprasza się na wesele to od razu pada pytanie co chcecie dostać prezent czy pieniądze :) przynajmniej my sie z tym spotkaliśmy.
A jak ktoś chce prezenty to taka lista jest ok, wystarczy powiedzieć, że w tej sprawie prosimy o kontakt np. z rodzicami :)
_________________
 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Nie Lis 04, 2007 11:16 am   

fajny pomysł z tymi wierszykami... my osobiscie nie myslelismy o liscie prezentow, jakos tak nawet nie przyszlo nam to do glowy... ale raczej sie na nia nie pokusimy, to juz predzej ten wierszyk o pieniazkach ;-)
 
 
Mariola 

Dołączyła: 09 Wrz 2007
Posty: 299
Skąd: ...
Wysłany: Nie Lis 04, 2007 12:20 pm   

Bardzo fajny pomysł z wierszykami. Chyba sama go zastosuje :)
 
 
Olala 
Pani Zona :)


Wiek: 44
Dołączyła: 01 Maj 2007
Posty: 1410
Skąd: moje miasto
Wysłany: Nie Lis 11, 2007 10:09 pm   

gdzies wlasnie przeczytalam, ze nie powinno sie zalaczac informacji o liscie prezentow w zaproszeniu, tylko poczekac, az zainteresowani goscie zaczna sie zwracac do was lub do rodziny z pytaniem o prezenty. Wtedy dopiero sie daje ow bilecik (zeby wiedzieli kto piecze sprawuje nad lista) i potem dopiero goscie zwracaja sie o pomoc do wyznaczonej osoby.

u nas juz nie ma problemu... jak tylko oglosilismy date wszem i wobec, rodzinka sama zaczela podpytywac, i juz wiedza ze jakas lista bedzie :D a reszte sie dotrze potem...
_________________


 
 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Nie Lis 11, 2007 10:13 pm   

no taki pomysł jest znacznie kulturalniejszy :-) jesli ktoś sam się dopytuje to warto zasugerować co by sie chciało otrzymać na prezent ślubny, ale takiej konkretnej liście prezentów przed weselem tjestem przeciwna. uważam , że to narzucanie się gościom...
 
 
Anuszka 


Wiek: 41
Dołączyła: 15 Maj 2007
Posty: 157
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lis 12, 2007 9:05 am   

A ja uwazam, ja bede mimo wszystko bronic listy gosci. Niektorzy goscie sami dopytywali co chcemy. I widac bylo taka tendencje - rodzina Michala w wiekszosci dala nam koperty, a moja rodzina i znajomi prezenty:)

Jestem przeciwna narzucaniu sie, ale jezeli goscie sami pytali, to ich odsylalam do mamy i tyle. I naprawde nikt nie poczul sie urazony:)
_________________
Miłość oznacza rozprowadzać ciepło, nie dusząc się przy tym wzajemnie. Miłość oznacza być ogniem, ale wzajemnie się nie spalać.

Phil Bosmans
 
 
Olala 
Pani Zona :)


Wiek: 44
Dołączyła: 01 Maj 2007
Posty: 1410
Skąd: moje miasto
Wysłany: Pon Lis 12, 2007 1:37 pm   

Mysle, ze lista jest dobra, i to wcale nie jest narzucanie sie. :wink:

To jest bardzo modne i wygodne: sama bedac zapraszana na wesela dopytuje sie o prezenty i ciesze sie jak jest lista, bo nie musze zastanawiac sie czy czasem nie kupie kolejnego zelazka i czy posciel ktora wybralam jest w kolorze, ktory odpowiada Mlodym...

u mojego brata tez byla lista, i byli bardzo zadowoleni z prezentow, a goscie nie czuli sie urazeni tylko im raczej ulzylo, bo nie musieli chodzic po sklepach, tylko wybrali sobie prezent z listy i popedzili do odpowiedniego sklepu... ku radosci Mlodych :D
_________________


 
 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Pon Lis 12, 2007 11:07 pm   

troszke zle sie zrozumialysmy-samej listy prezentów nie uważam za zły pomysł, jednak jesli goście nie pytają co byśmy chcięli na prezent to nie powinno się takiej listy pokazywać gościom i sie z nia narzucac.Weim, że nitkorzy tak robia, rpzy zapraszaniu gosci pokazują listę prezentów jakie chcieliby otrzymać. Jesli jednak ktoś pyta to sugerowanie nie jest nie a miejscu... hmmm..chyba wyjasnilam co mialam na mysli ;-)
 
 
Anuszka 


Wiek: 41
Dołączyła: 15 Maj 2007
Posty: 157
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 13, 2007 2:09 pm   

To ja wklejam nasza liste - nie podawalismy dokladnych cen, modeli i sklepow, wlasnie zeby sie nie narzucac. I uwzglednilismy rozne mozliwosci finansowe rodziny.

Poza tym lista jest dobra o tyle, ze czasami znajomi nie zaproszeni na wesele tez sie zrzucaja.

Przy okazji wypisalismy sobie rzeczy, ktorych potrzebujemy i ktore powinnismy kupic:) Taka lista na pewno bardzo sie przyda.

Mikrofalowka ok 300 zl

Suszarka do owoców i grzybów 90 zł

Krajalnica elektryczna 180 - 350 zł

Sokowirówka 90 - 250 zł

Gofrownica ( nie teflonowa!) ok 80 zł

Komplet pościeli z satyny bawełnianej może być z haftem 200 x 220 cm
(nie różowy i nie fioletowy) ok 150 zł

Komplet ręczników kąpielowych ok 40-50 zł sztuka

Pancerny (tzn solidny) czajnik z przyczepionym gwizdkiem (takim, którego nie można zdjąć) ok 150 - 300zł

Obrus lniany z 24 serwetkami biały, z haftem lub mereżką, ale lepiej z haftem obrus od 50 zł, serwetki od ok 7 zł sztuka

Komplet prześcieradeł kolorowych, bawełnianych (nie różowe, nie fioletowe; może być zielone, bordowe, białe, niebieskie...) ok 30 zł sztuka

Minipiekarnik do zapiekanek (nieduży) 150 - 240 zł

Elektroniczna waga kuchenna, dokładność do 1 g od ok. 100 zł

Frytownica 180 - 300zł

Wyciskarka elektryczna do cytrusów z pojemniczkiem 60 - 100zł

Blender z dużym, szklanym dzbankiem (1,2 - 1,5l) i ostrzem ze stali nierdzewnej ok 150 zł

Waza żaroodporna z podgrzewaczem 90zł

Szybkowar od 80 zł

Pojemniki próżniowe do przechowywania żywności + pompka ok 20-60 zł sztuka

Komplet mis kauczukowych do sałatek ok 20 - 50 zł sztuka

Wentylator stojący duży 50-100zl

Piła do drewna elektryczna stołowa 100zl

Młoto-wiertarka udarowa jakas dobra, coby się nie popsuła 100-150zl

Komplet kluczy oczkowych z uchwytem grzechotką 130-300zl
Przedłużacz na bębnie, np. 25m. 70-100zl

Sztućce

Dębowy stolik śniadaniowy - taca ~219 zł

Wok z rusztem i pokrywką, ok 30 cm średnicy albo patelnia wok od 200 zł

Toster na wyskakujące, chrupiące tosty 70 - 140 zł

Koc wełniany ok 200x220cm, ciepły, ładny z runa owczego ok 100 -130 zł

Komplet ręczników kąpielowych ok 40-50 zł sztuka

Noże do dekorowania owoców i warzyw ok 18 zł sztuka
(komplet ok 150 - 200 zł)

Noże japońskie albo inne kute 50 - 150 zł szt.

Komplet forem do ciasta silikonowych ok 33 - 45 zł sztuka

Patelnia żeliwna, ok 30 cm śr. ok 150 zł

Szlifierka kątowa Jakis bosh, albo co 130-200zl

Komplet dobrych wierteł widiowych 200zl

Szlifierka oscylacyjna jakis bosh, albo co 100-140zl
_________________
Miłość oznacza rozprowadzać ciepło, nie dusząc się przy tym wzajemnie. Miłość oznacza być ogniem, ale wzajemnie się nie spalać.

Phil Bosmans
 
 
SYLWECZKA 


Wiek: 39
Dołączyła: 01 Paź 2007
Posty: 680
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 13, 2007 11:00 pm   

to może jeszcze ktoś ujawni nam swoją listę prezentów? :)
_________________
 
 
zabeczka 

Dołączyła: 06 Paź 2007
Posty: 143
Skąd: obywatelka swiata
Wysłany: Sro Lis 28, 2007 3:25 pm   dopiero zaczynam nad nia myslec

dopiero zabralam sie do tworzenia listy prezentow, wszystko mamy wiec to troche skomplikowane, narazie szukam pomyslow, jak cos bede miala to napisze, ale w kazdym razie jestem za lista a nawet przeciw :)
_________________
 
 
kornik23 

Dołączył: 30 Lis 2007
Posty: 1
Skąd: wawa
Wysłany: Pią Lis 30, 2007 2:15 pm   

Anuszka, dzięki za listę prezentów, na pewno mi się przyda. To już niedługo :)
_________________
tu znajdziesz pomysł na prezent
 
 
Olala 
Pani Zona :)


Wiek: 44
Dołączyła: 01 Maj 2007
Posty: 1410
Skąd: moje miasto
Wysłany: Pią Lis 30, 2007 11:24 pm   

moja lista juz w nieoficjalnym obiegu! a jeszcze nie rozdalismy zaproszen!!! inikt sie nie obrazil o te "narzucane" prezenty, a nawet wrecz przeciwnie, wyreczylismy gosci. Z naszego zestawu porcelanowego juz sa "zaklepane" przez 2 gosci 2 zestawy herbaciane (2 po 12 nakryc, bo chcemy komplet na 24 osoby)! bardzo sie ciesze, ze sie lista u gosci przyjela! bedziemy mieli wymarzony prezent, a nie 5 kolder, 4 garnki i 6 zelazek!
_________________


 
 
 
aka 


Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 179
Skąd: Pabianice / Szkocja
Wysłany: Nie Gru 02, 2007 4:18 pm   

My chcemy mieć listę, ponieważ wolimy prezenty niż pieniądze, a najlepiej takie, żeby nam odpoiwadały
Tylko tu pojawia się problem - co wpisać na listę. Niestety odpadają wszelkie sprzęty elektryczne (obecnie nmieszkamy zagranicą i nie będziemy w stanie tego ze sobą zabrać, a jak wrócimy to ich gwarancja pewnie minie :( ).
Może macie jakieś pomysły?
_________________
 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Nie Gru 02, 2007 4:53 pm   

hmm...a patrzylas na te listy zamieszczone wczesniej w tym watku? nie ma nic co by Wam sie przydalo? Jakies komplety garnków, sztućców, zastawy?
 
 
aka 


Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 179
Skąd: Pabianice / Szkocja
Wysłany: Nie Gru 02, 2007 6:40 pm   

Już wstępnie wybrałam: garnki, pościel, zastawę (trochę pewnie będzie kłopot z przechowaniem tego u rodziców, no ale chyba jakoś to będzie :) ).
_________________
 
 
Olala 
Pani Zona :)


Wiek: 44
Dołączyła: 01 Maj 2007
Posty: 1410
Skąd: moje miasto
Wysłany: Nie Gru 02, 2007 10:39 pm   

ladny obrus... reczniki w komplecie... porcelane... moze jakis mniejszy sprzet, typu welofunkcyjny robot kuchenny, maszyna do kawy expresso... komplet sztuccow w walizeczce albo mniejszy... to ma gwarancje, ale sie nie psuje :wink:
_________________


 
 
 
aka 


Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 179
Skąd: Pabianice / Szkocja
Wysłany: Nie Gru 02, 2007 11:00 pm   

Fajne pomysly Olala
... tylko, że sztućce juz mamy, ekspres ciśnieniowy też. Robota mamy takiego małego i innego na razie nie chcemy ze względu na "niemobilność" ;) i gwarancję.
Więc zostaje porcelana, ręczniki i obrus (tylko jeszcze nie wiemy jaki duży będziemy mieć stół)
Naprawdę trudno coś więcej wymyśleć i się zastanawiam, czy to nie glupio tworzyć listę z paroma tylko rzeczami :?
_________________
 
 
Olala 
Pani Zona :)


Wiek: 44
Dołączyła: 01 Maj 2007
Posty: 1410
Skąd: moje miasto
Wysłany: Pią Gru 07, 2007 1:14 am   

Wiesz, my chcemy porcelane, zestaw dla 24 osob, a porcelana jest strasznie droga... na naszej liscie jest poki co zestaw obiadowy, do herbaty, bulionowki (wszystko z jednego "kompletu" porcelanowego) i poza tym walizeczka sztuccow (w sumie to dwie, bo 2 komplety po 12 nakryc) i pewno wpiszemy jakis duuzy obrus, albo 2, bo chcemy juz pod ta porcelane cos eleganckiego, moze z jakims pieknym haftem, ale jeszcze nie szukalismy... A to wszystko jest paskudnie drogie! dlatego lista tez bedzie krotka, ale konkretna. :)
_________________


 
 
 
aka 


Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 179
Skąd: Pabianice / Szkocja
Wysłany: Pią Gru 07, 2007 11:15 am   

A gdzie zamawiasz porcelanę?
Pytam, ponieważ słyszałam, że są sklepy, w których można stworzyć listę rzeczy, które się chce dostać. Potem goście mogą wybrać ile chcą kupić, w zależności ile przeznaczają na to pieniędzy. Mogą to być nawet dwa talerzyki ijedna filiżanka, a potem najwyżej ktos inny dokupi resztę.
Tylko nie wiem które sklepy takie listy prowadzą :(
_________________
 
 
Olala 
Pani Zona :)


Wiek: 44
Dołączyła: 01 Maj 2007
Posty: 1410
Skąd: moje miasto
Wysłany: Nie Gru 09, 2007 9:42 pm   

polecam Duca (w Galerii), Rosenthal (Manufaktura) i Villa Italia (to tam mamy zamowiona porcelane... tez Manufaktura)
_________________


 
 
 
aka 


Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 179
Skąd: Pabianice / Szkocja
Wysłany: Nie Gru 09, 2007 10:06 pm   

W tych sklepach prowadzą listy?
_________________
 
 
Olala 
Pani Zona :)


Wiek: 44
Dołączyła: 01 Maj 2007
Posty: 1410
Skąd: moje miasto
Wysłany: Nie Gru 09, 2007 11:00 pm   

tak, pytalam i wszystkie odwiedzilismy... dokladnie dopytaj o szczegoly...
_________________


 
 
 
zabeczka 

Dołączyła: 06 Paź 2007
Posty: 143
Skąd: obywatelka swiata
Wysłany: Pon Gru 10, 2007 6:39 pm   

chyba bede musiala sie tam przejsc, tylko nie mam kiedy, zobacze moze wynajde cos na ich stronie internetowej
_________________
 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Gru 10, 2007 7:21 pm   

Jeszcze Porcella - Pasaż Łódzki
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl