Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Lista prezentów ślubnych
Autor Wiadomość
zabeczka 

Dołączyła: 06 Paź 2007
Posty: 143
Skąd: obywatelka swiata
Wysłany: Pon Gru 10, 2007 8:42 pm   

kurcze na stronach internetowych nie ma konkretow :(
_________________
 
 
Olala 
Pani Zona :)


Wiek: 44
Dołączyła: 01 Maj 2007
Posty: 1410
Skąd: moje miasto
Wysłany: Wto Gru 11, 2007 1:06 am   

tam my mamy zalozona liste slubna, mozesz sobie zobaczyc, co proponuja i ceny...

villa italia
_________________


 
 
 
aka 


Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 179
Skąd: Pabianice / Szkocja
Wysłany: Wto Gru 11, 2007 10:01 am   

Na tej stronie całkiem konretne są te zestawy. Z kolei porcella jest sklepem patronackim porcelany z ?mielowa, więc na stronie fabryki są wszystkie komplety przedstawione i możliwe do nich wrozy dekoracji.

Chyba zabeczka niezbyt dokladnie sprawdzała ;) zbyt zajęta była dobiciem do 150 postów : D - idzie na ilość a nie na jakość? ; )
_________________
 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Wto Gru 11, 2007 10:04 am   

bardzo mozliwe :D
 
 
Olala 
Pani Zona :)


Wiek: 44
Dołączyła: 01 Maj 2007
Posty: 1410
Skąd: moje miasto
Wysłany: Wto Gru 11, 2007 10:52 pm   

na stronkach fabrycznych rzeczywiscie mozna wiele zobaczyc...

ja tak szukalam szkla (Krosno) i sztuccow (Gerlach) i tak dokonalam wstepnego wyboru, potem przeszlam sie do sklepow (sklep Krosno w Manufakturze ma i szklo Krosno, i zestawy Gerlach) i okazalo sie ze nawet jak nie maja na sklepie, to moga zamowic.

Dzieki temu bedziemy mieli wymarzony prezent, niekoniecznie ograniczajac sie do tego, co zobaczylismy na polkach w sklepie. :)

Inaczej bylo z porcelana... zaciekawil mnie sklep i tam weszlam z ciekawosci (bo juz mialam inna porcelanke upatrzona, ale w Villa Italia porcelanka jest sliczna i cieniutka, a nie takie rympoly ja sie teraz robi, i zdecydowalismy sie zmienic sklep i liste...) :D
_________________


 
 
 
Petitka 
nareszcie żona:)


Wiek: 39
Dołączyła: 05 Maj 2007
Posty: 1166
Skąd: Zgierz
Wysłany: Sro Gru 12, 2007 5:51 pm   

Moim zdaniem taka lista to fajny pomysl, ale my raczej nie bedziemy takowej robic - mamy raczej tradycyjne rodziny, wiekszosc to starsi ludzie, ktorym nie bedzie sie chcialo jechac specjalnie do jakiegos sklepu, nie mowiac juz o internecie.
Po cichu liczymy na pieniazki, bo one naprawde by sie nam przydaly i mam nadzieje, ze goscie sami beda nas o to pytac. Fakt, ze chcialabym miec jakies pamiatki z slubu, ale mam nadzieje, ze dostaniemy karteczki z zyczeniami albo jakies ksiazeczki okolicznosciowe - uwielbiam takie rzeczy :!:
_________________

24.05.2008 na zawsze... :wedding:
 
 
 
Olala 
Pani Zona :)


Wiek: 44
Dołączyła: 01 Maj 2007
Posty: 1410
Skąd: moje miasto
Wysłany: Czw Gru 13, 2007 10:39 pm   

Petitko, pamiatki ze slubu z pewnoscia beda, a moze zrobisz ksiege gosci?
_________________


 
 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Czw Gru 13, 2007 10:51 pm   

myslę Petitko, że będa i kartki-które zostaną na pamiątkę i jakieś prezenciki też się znajdą. Ja jeszcze nie byłam na takim weselu, żeby wszyscy goście dostosowali się w pełni do prośby o pieniażki i nie dali żadnego prezentu :-) zawsze się jakaś istotka wyłamie i da jakiś prezencik-a Ty będziesz dzięki temu miała także pamiątkę :)

P.S.
ja też jakoś nie jestem za lista gości, jak zapytają co byśmy chcieli to i owszem możemy zasugerować, ale żeby tak z góry z listą wyskakiwać to raczej nie :]
 
 
aka 


Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 179
Skąd: Pabianice / Szkocja
Wysłany: Czw Gru 13, 2007 11:08 pm   

Nasza lista będzie tylko dla chętnych ;)
Zwłaszcza, że ciężko nam idzie wymyślanie i pewnie będzie zawierać tylko kilka pozycji :lol:
_________________
 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Gru 14, 2007 4:47 pm   

My na pewno będziemy prosić o pieniądze, ale oczywiście wszelkie prezenty też będą mile widziane i wydaje mi się, że trochę ich będzie. Już wiem, co planuje dla mnie moja chrzestna, bo bezpośrednio mnie spytała czy to chcę. Wiem też, że przypuszczalnie babcia będzie chciała pozostawić mi jakąś pamiątkę. W wyborze prezentu pomoże jej mama więc jestem pewna, że będę zadowolona.

Wydaje mi się również, że znajomi młodych niechętnie dają pieniądze - wolą coś osobistego co zostanie na dłużej. Ja również zawsze znajomym kupuję prezent. Z myślą o nich postaramy się stworzyć krótką listę prezentów, ale takich, że nie zależy nam na konkretnym modelu i firmie, żeby pozostawić gościom dużo swobody w kwestiach finansowych. Na razie mamy tylko jeden pomysł - zestaw do fondu. Mam nadzieję, że jeszcze coś się nam urodzi.
 
 
Olala 
Pani Zona :)


Wiek: 44
Dołączyła: 01 Maj 2007
Posty: 1410
Skąd: moje miasto
Wysłany: Pią Gru 14, 2007 10:39 pm   

olciap6 napisał/a:

P.S.
ja też jakoś nie jestem za lista gości, jak zapytają co byśmy chcieli to i owszem możemy zasugerować, ale żeby tak z góry z listą wyskakiwać to raczej nie :]


Olcia, my tez nie wyskoczymy, ale poczekamy, az goscie sami zaczna sie dopytywac, co nam kupic... w kazdym razie juz czesc gosci wie i czesc prezentu juz jest zamowiona przez jedne z najblizszych mi osob (moja babunia funduje mi serwis herbaciany na 12 osob, i moja przyjaciolka drugi serwis herbaciany, bo chcemy skompletowac 24 nakrycia)

a jak nie porcelana, to poprosimy o pieniazki... albo sami wtedy dokupimy to, czego brakuje do serwisu obiadowego i sztuccow, albo goscie nam calosc wykupia i zostanie pare groszy na inne dodatki, piekny obrus, tak dla przykladu. Ale nie narzucimy im od razu listy, poczekamy az sami sie zainteresuja... :)

[ Dodano: Pią Gru 14, 2007 10:42 pm ]
EwaM napisał/a:
My na pewno będziemy prosić o pieniądze, ale oczywiście wszelkie prezenty też będą mile widziane i wydaje mi się, że trochę ich będzie. Już wiem, co planuje dla mnie moja chrzestna, bo bezpośrednio mnie spytała czy to chcę.


no wlasnie, moja rodzinka tez bezposrednio zawsze pyta, czy juz cos wybrane, czy dopiero wybierzemy... bo zalezy im, zeby kupic prezent, ktory nam sie spodoba. Dlatego nie martwie sie, ze lista prezentow zostanie odebrana jako napraszanie sie o prezenty... tylko jako jeden problem z glowy, bo oszczedzamy im myslenia i szukania :D
_________________


 
 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Sob Gru 15, 2007 9:27 pm   

nie no w ten sposób, to i my zasugerujemy co chcemy jesli ktoś sam wyjdzie z inicjatywą :)
 
 
Martysia 
mammolina


Wiek: 37
Dołączyła: 23 Sie 2007
Posty: 538
Skąd: Milano
Wysłany: Sro Sty 23, 2008 10:33 am   

jestem jak najbardziej za lista. tez taka robimy, dla mnie to jedyne sensowne rozwiazanie i nie obchodzi mnie szczerze mowiac jaka bedzie reakcja gosci. szczegolnie tych starszych.
_________________
 
 
 
KaMi1982 


Wiek: 41
Dołączyła: 06 Sty 2008
Posty: 239
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 23, 2008 12:37 pm   

My, choć to może mało taktowne, będziemy prosić o pieniądze. Miszkamy razem od ponad roku, to niczego nam nie brakuje. A kasa się przyda, bo chcemy zaminić mieszkanko...
_________________

 
 
superbuzia 


Wiek: 44
Dołączyła: 02 Mar 2007
Posty: 83
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 23, 2008 10:55 pm   

Jesli goscie zapytają co byśmy chcieli to zasugerujemy ze wolimi pieniazki, ale zadnej listy nie robimy na 100%. Mieszkamy juz razem ponad rok i mieszkanko mamy juz urzdzone. Mamy nadzieje ze nasi goscie domysla sie ze prezentow bysmy nie chcieli.
_________________

 
 
Pamcia 


Wiek: 39
Dołączyła: 13 Lis 2007
Posty: 481
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sty 25, 2008 5:43 pm   

my tez nie robimy zadnej listy, oprocz pieniazkow niczego nie potrzebujemy ;)
po prostu nawet nie mamy miejsca na wiecej sprzetow, a dzieki roznym okazjom w roku nazbieralo sie wiele roznosci, mieszkamy razem prawie 2 lata i wszystko jest urzadzone :)
_________________


Nasza data: 08.08.2008!!
 
 
fastyna 
rudzielec :)


Wiek: 38
Dołączyła: 28 Wrz 2007
Posty: 582
Skąd: Rawa Mazowiecka
Wysłany: Nie Sty 27, 2008 8:51 pm   

my będziemy prosić też o prezenty w kopercie i rezygnujemy z kwiatów, w zamian za to bęzie osoba z fundacji "Obudźmy nadzieję" w której udziela się mój narzeczony. Zbierają kasę na budowę hospicjum więc wydaje mi się, że to będzie dobry pomysł. Ostatnio młodzi zebrali dla nich ponad 2000
_________________
 
 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Nie Sty 27, 2008 9:45 pm   

uważam ,że pomysł fajniutki :)
 
 
Alotka 

Dołączyła: 25 Lis 2007
Posty: 30
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 28, 2008 10:32 pm   

Ha! A mi się pomysł z listą podoba.

Amerykański wpływ, na pewno, ale od momentu kiedy przyszła teściowa wyjaśniła mi co i jak (w tym stanie akurat zwyczajowo nie daje się młodym pieniędzy) i pokazała jaki prezent sama dostała od 3 ciotek - maszynę do popcornu w kształcie ciuchci (złożyły się, bo drogie ustrojstwo było), rozumiem, popieram, ale jak zwykle, nic na siłę. Plus - to nie jest tak, że goście są kierowani do jakiegoś sklepu - tam raczej wybiera się rzeczy z różnych sklepów (i różnych przedziałów cenowych), zostawiając swoje imiona i nazwiska, a zainteresowani mogą zapytać czy taka para wybrała sobie coś w danym sklepie. Albo kupić coś samemu. Nic na siłę.

Mój ojciec listę uważa za wielki nietakt, i uważa, że lepiej już poprosić o pieniądze, ale wiem, że moi znajomi, którzy jeszcze studiują, będą mieli problem, czy nie dadzą np. za mało, a wolę, żeby przyszli niż stwierdzili, że nie stać ich na 200 zł w kopercie od osoby. Z drugiej strony, nie będę miała za bardzo jak przewieźć prezentów, więc - z pieniędzy się ucieszę. Myślałam jednak o opcji z listą on-line, w jednym czy 2 sklepach, albo zasugerowaniu znajomym, że na takich 2 czy 3 stronach mogą wybrać coś dla mnie i wysłać to na mój przyszły adres. Rodzice są baaardzo anty. :( Ale będąc na paru weselach u znajomych sama miałam problem z prezentem, kasy dawać nie chciałam ("macie tu ode mnie stówke, bo na więcej mnie na razie nie stać"???), a listy nie mieli...

Ale generalnie - nawet jeśli nie mam za dużo własnego dobytku - na ślub zapraszam ludzi, na których obecności mi zależy. Prezenty, jasne fajne i pomocne w starcie w nowym życiu, ale nie dla prezentu kogoś zapraszam.

A lista moim zdaniem może być tylko ułatwieniem, a nie domaganiem się różowego miksera znanej firmy. ;)
 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sty 29, 2008 7:26 pm   

Ja bym chciała taką listę zrobić dla gości, którzy nie chcą dawać pieniędzy, bo albo uważają, że nie wypada (np koleżanki i koledzy), albo chcą zostawić pamiątkę. I na pewno nie będę wskazywać konkretnego modelu, tylko pozostawię to gościom. Chciałabym wskazać takie rzeczy, które znajdują się w szerokim przedziale cenowym. Na razie mam 1 pomysł - zestaw do fondue. Można go kupić tanio, a mozna bardzo drogo. Jak ktoś to wybierze to kupi taki na jaki akurat go stać.
 
 
Hatifnatka 


Wiek: 40
Dołączyła: 10 Mar 2007
Posty: 948
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sty 29, 2008 7:46 pm   

my listy prezentów nie będziemy robić na pewno. jeśli rodzinka się zapyta czy wolimy pieniążki czy prezent to oczywiście zasugerujemy pieniążki (zresztą już mieliśmy kilka takich sytuacji przy zapraszaniu rodziny na wesele).
a inni goście niech się domyślą, co wolimy. uważam, że tak jest delikatniej, ale oczywiście nie potępiam innych sposobów. :)
_________________
 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Nie Lut 03, 2008 3:02 pm   

powiem tak-do tej pory listy prezentów nei planowaliśmy,ale... ze względu na to, że na targach wygralismy ślubną stronę internetową, to własnie na niej zamierzamy umieścić jakąś listę prezentów-oczywiście nie bedziemy narzucać gościom tego, że mają z niej korzystać-na wkładkach do zaproszenia będzie adres tej stronki, moze także na kopertach-każdykto tam wejdzie, bedzie mógł chociaż przejrzeć liste i zdecydować czy kupuje prezent czy da nam pieniazki... (chodzi o to, że nap znajomi ze studiow wolą kupić prezent niż dać pieniażki, co jest dla mnie nawet zrozumiałe-sami zaczynają dopiero pracować na własny rachunek, więc dla nich będzie to ułatwienie).
A lista na stronce będzie działać w ten sposób, iż każdy kto się zdecyduje na taki prezent, będzie mógł go tam "zaklepać" :) jak się zapisze na danyprezetn, prezent ten bedzie automatycznie znikał z listy :)
Pomysł podpowiedział nam Pan, który będzie tworzył ta stronę, uważam, że nie jest głupi (skoro ja która nie chciałam listy nawet się an to godzę ;) )

[ Dodano: Nie Mar 02, 2008 9:04 pm ]
może komus sie przyda-jedna z forumek w swoim dzienniczku wkleiła adres takiej stronki, na której mozna tworzyć własną listę prezntów ślubnych... więc ja wkleiłam link tutaj:

http://lista-osobista.pl/


super sprawa, można podawac linki do konkretnych prezentów, rezerwować je itp.
 
 
tofee 
zakochana w M.


Wiek: 43
Dołączyła: 15 Sty 2008
Posty: 569
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Mar 25, 2008 11:02 pm   

My taką właśnie robimy, z myślą raczej o znajomych ... od których trudno oczekiwać, że będą nam dawali pieniądze ...
Pamiętam jak koleżanka na każde pytanie o to co by chcieli powtarzała, że oni wolą pieniądze, jakoś niefajne mi się to wydało. Co innego ciotka, co innego kolega ze studiów.
_________________
Nasz dzień 23.05.2008r. ...
Jestem szczęśliwą żoną mojego męża :-)
 
 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Sro Mar 26, 2008 12:05 am   

dokładnie-zgadzam się z tofee....

a nasza lista prezentów wygląda nastepująco:

http://www.olaiarek.stron....php/lista.html
 
 
sistermonn 
:)


Wiek: 42
Dołączyła: 17 Lip 2007
Posty: 905
Skąd: Łódź - Górna
Wysłany: Sro Mar 26, 2008 9:52 am   

my żadnej listy prezentów nie robimy, bo w zasadzie wszystko kupiliśmy, jak się wprowadzaliśmy do naszego mieszkanka. Wiadomo, że nie każdego stać na to, żeby włożyć do koperty jakąś tam sumę pieniędzy. Miło będzie też dostać komplet pościeli, czy toster - zawsze się przyda ( choćby na działce) :D
 
 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Sro Mar 26, 2008 9:57 am   

a my wlasnie chcielismy uniknac problemu kilku tosterów, sokowirówek czy robotów :] bo wiele takich sprzetów juz amy, a zawsze znajda sie osboy które wola kupic prezent niz dać kaske.... więc ta lista jest dla nich-zeby nie kupowali czegokolwiek tylko to co my chcemy :]
 
 
sistermonn 
:)


Wiek: 42
Dołączyła: 17 Lip 2007
Posty: 905
Skąd: Łódź - Górna
Wysłany: Sro Mar 26, 2008 10:13 am   

Zawsze można będzie sprzedać te tostery czy sokowirówki na Allegro czy gdzieś indziej. Oczywiście wolałabym nie pozbywać sie prezentów ślubnych, ale jak nie bedzie innego wyjścia pewnie tak zrobię.
 
 
 
Kejti 


Wiek: 42
Dołączyła: 24 Lut 2008
Posty: 86
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Sro Mar 26, 2008 10:18 am   

Dokładnie tak samo pomyślałam ;) I w zasadzie raczej nie będę miała sentymentów do pozbycia się duplikatów :p
_________________


 
 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Sro Mar 26, 2008 12:50 pm   

a ja bym nie chciała sprzedawać moich prezentów ślubnych tylko z przyjemnościa patrzeć w przyszłości i wspominać.... z poczatku tez byłam przeciwna liście prezentów, ale tego typu argumenty (m.in.) mnie przekonały :]
 
 
sistermonn 
:)


Wiek: 42
Dołączyła: 17 Lip 2007
Posty: 905
Skąd: Łódź - Górna
Wysłany: Sro Mar 26, 2008 1:34 pm   

wiesz, ja też nie chce sprzedawać prezentów ślubnych, ale jeśli zajdzie taka konieczność, nie będę się wahać. Przynajmniej za pieniądze uzyskane ze sprzedaży będziemy mogli kupić coś co nam faktycznie się przyda.
 
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Sro Mar 26, 2008 5:23 pm   

sistermonn napisał/a:
wiesz, ja też nie chce sprzedawać prezentów ślubnych, ale jeśli zajdzie taka konieczność, nie będę się wahać.

czyli jednak może warto przemyśleć zrobienie listy prezentów? Wcześniej już pisaŁaś, że chętnie byście dostali komplet pościeli czy toster. NO i nie będziecie musieli nic sprzedawać.
 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Sro Mar 26, 2008 5:25 pm   

warto warto to wszystko rpzemysleć, ja tez byłam bardzo anty listom prezentów, ale po rozmowie z młodymi małżeństwamii po dłuższym przemyśleniu zmienilismy zdanie... nie żałuję i mam andzieję, że tym bardziej nie będę żałować po slubie i weselu :]
 
 
MalaJu 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 2628
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 26, 2008 5:33 pm   

tez sie skłaniam ku stworzeniu listy. Moze nie dokładnie podając model i nazwę sklepu, ale wypisać rzeczy, których jeszcze nie mamy i dopilnować (nie osobiście, oczywiście), żeby sie prezenty nie dublowały. ?elazka nie mam, ale dwóch tez nie potrzebuje ;)
 
 
sistermonn 
:)


Wiek: 42
Dołączyła: 17 Lip 2007
Posty: 905
Skąd: Łódź - Górna
Wysłany: Czw Mar 27, 2008 7:31 am   

Sajonara6 napisał/a:
sistermonn napisał/a:
wiesz, ja też nie chce sprzedawać prezentów ślubnych, ale jeśli zajdzie taka konieczność, nie będę się wahać.

czyli jednak może warto przemyśleć zrobienie listy prezentów? Wcześniej już pisaŁaś, że chętnie byście dostali komplet pościeli czy toster. NO i nie będziecie musieli nic sprzedawać.


Z pościelą to jest tak, ze zawsze sie przyda. Gorzej z mixerem, garnakami czy innymi podobnymi rzeczami.
Lista prezentów może jest i bardziej praktyczna i to rozsądne, ale nigdy nie lubiłam mówić wprost ( lub poprzez aluzję) co chce dostać.
 
 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Czw Mar 27, 2008 9:46 am   

a my nie mówimy, chyba że ktoś spyta to kierujemy na nasza strone :)

na wkładce do zaproszen pod wierszykiem ze zamiast kwiatów chcemy kupony toto lotka napisalismy "Nasza slubna strona internetowa: www..... "

Kazdy kto będzie chcial to tą listę znajdzie, kto nie będzie chciał, to ją oleje, nikomu nie narzucaliśmy tego , że musi kupić taki czy taki prezent :)
 
 
tofee 
zakochana w M.


Wiek: 43
Dołączyła: 15 Sty 2008
Posty: 569
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Mar 31, 2008 1:38 am   

Dokładnie zgadzam się z Ola ... jakbym była zainteresowana listą to weszłabym na stronkę, jeżeli miałabym inny pomysł na podarek dla pary ... to kupiłabym to co uznam za stosowne... nic na siłę, a do tego wiem że wiele osób jest zadowolonych z "uwolnienia ich od myślenia nad prezentem".
_________________
Nasz dzień 23.05.2008r. ...
Jestem szczęśliwą żoną mojego męża :-)
 
 
 
MalaJu 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 2628
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 01, 2008 8:30 pm   

bo to ma byc na zasadzie dobrowolnosci a nie przymusu. wtedy jest fair wobec gosci.
 
 
fiona83 

Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 2952
Skąd: skądinąd
Wysłany: Wto Kwi 01, 2008 8:37 pm   

My niczego nie sugerujemy - każdy da co chce, a jak nie da to też się świat nie zawali.
Ale ja nie o tym.

Ludzie chwalą się ostatnio swoimi listami prezentów i zadziwiają mnie ich ceny !!
Najtańszy 400zł, najdroższy 2000 :shock:
Wiem, że to wszystko jest dobrowolne, ale przeczytawszy taką listę jako gość dający w kopercie np. 300 zł poczułabym się jak bida z nędzą :-?
 
 
MalaJu 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 2628
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 01, 2008 9:00 pm   

my planujemy, zeby prezenty na liscie nie byly drozsze nic 300zł własnie, jak ktos bedzie chcial dac wiecej, to niech kupi dwa :) albo dorzuci koperte :)
a tak poza tym, to przeciez wiadomo, ze niektorzy goscie daja drozsze, np chrzestni, wiec ja zachowalabym spokoj. Niech kazdy kupi za tyle, na ile go stac/za ile chce.
Ostatnio zmieniony przez MalaJu Wto Kwi 01, 2008 9:01 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 02, 2008 1:00 pm   

Co do stronki olcip6 - ok, tylko szkoda, że to wy koordynujecie co kto wam kupi.

Ja wolałam, żeby listą zajmował się ktoś inny - bo raz, że nie było głupich sytuacji czyli pytania się mnie przez gości czy coś jest wolne albo co jest z tańszych rzeczy, a dwa, że wiadomo, że nie wszystko z listy dostaniemy, więc jakiś element niespodzianki też był.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Sro Kwi 02, 2008 1:25 pm   

też chcielismy, aby goście sami rezerwowali sobie prezenty, niestety Pan który robi nam tę stronkę powiedział, że nie ma takiej mozliwości na chwilę obecną i zrobił tak :]
oczywiście jesli ktoś będzie chciał zrobić nam niespodziankę i o tym powie, możemy podać namiary na świadków, którzy ewentualnie bedą tylko znali tę tajemnicę :)
Poza tym lista nie narzuca z góry , że musi byc to i koniec, zawsze jakaś niespodzianka może wypaść, choć nie ukrywam, że wolelibyśmy te prezenty z listy :) i wolelibysmy uniknąć chyba takich niespodzianek :) no ale zycie pokaże, jak się sprawa rozwiąże... nie bedziemy sie tez zloscic, jak ktoś nas zaskoczy innym prezencikiem, bedziemy zadowoleni z każdeego rodzaju upominku...

co do cen, specjalnie na liscie umiesciliśmy prezenty o różnej wysokości cenowej... co by każdy mógł cosik dopasować do siebie, a ewnetualnie jak nie przypasuje dać pieniążek :)
 
 
tofee 
zakochana w M.


Wiek: 43
Dołączyła: 15 Sty 2008
Posty: 569
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Kwi 02, 2008 3:07 pm   

My na swojej liście mamy i tanie i drogie prezenty. A to kwestia tego, że wiem że znajomi chętnie się zrzucają na coś bardziej "konkretnego".
Np lustrzanka za 1800 zł naszych znajomych bardzo nam się spodobała jako propozyzja prezentu dla nich i w 10 os (5 par) daliśmy im jako prezent od nas. Ja uważałam to za super prezent ( wiem, że robili sobie nią fotki w podróży poślubnej :buja w oblokach: super).

Ale są ludzie i opinie!!!

A co do koordynacji, to są stronki, gdzie rezerwacja przez kogos prezentu powoduje ze znika on sam z listy (przestaje byc widoczny) i nie trzeba nikogo dodatkowo angazowac, a samemu jak sie nie zaglada tez do konca nie wie sie co zostalo wybrane przez gosci :mrgreen:
_________________
Nasz dzień 23.05.2008r. ...
Jestem szczęśliwą żoną mojego męża :-)
 
 
 
_TomekK_ 

Dołączył: 05 Maj 2008
Posty: 1
Skąd: 3miasto
Wysłany: Pon Maj 05, 2008 11:00 pm   Internetowa lista prezentów

Siedzieliśmy ze znajomymi, którzy wkrótce mają ślub i rozmawialiśmy o odwiecznym problemie - czy robić listę prezentów. No i pojawił sie problem rodziny z całego kraju oraz kogoś, kto musiałby listy pilnować (nie chcieli jej zostawiać w jednym konkretnym sklepie). I tutaj wpadłem na pomysł, żeby rozwiązać to poprzez internet.
Postanowiłem, stworzyć listę prezentów on-line, każdy z gości wraz z zaproszeniem otrzymałby login i hasło do serwisu pary młodej (własny adres internetowy imiona .pl lub tez jakis wspolny, typu naszadres/imiona). Po zalogowaniu lista prezentów wraz z orientacyjnymi cenami, zdjęciami, lub adresami sklepów. Oczywiście wybór prezentu przez jakiegoś gościa czyni go niedostępnym dla innych.
Takie rozwiązanie wydaje mi się lepsze od tradycyjnego zostawiania listy w sklepie, ponieważ mamy większy wybór i nie każemy gościom często przepłacać, bo możemy napisać ogólnie: zestaw opakowań na przyprawy w kolorze srebrnym, a gość wybierze, czy kupi za 20, czy za 200zl. I co więcej, od razu wiemy ile nas lista kosztuje, a nie zrzucamy tej ceny na gości, narzucając im sklep, który z reguły do tanich nie należy.
Ponadto na takim portalu pary można by dodać dodatkowe rzeczy, poczynając od banałów takich jak mapka dojazdu do kościoła, a kończąc na galerii zdjęć weselnych.
Powiedzcie co sądzicie o takim pomyśle, czy ktoś byłby skłonny (czysto teoretycznie) wykupić taką listę i jaka kwota wydaje wam się rozsądna za taką usługę.
Z niecierpliwością czekam na opinie :)
Pozdrawiam
_________________
Tkk
 
 
Emi 


Wiek: 39
Dołączyła: 25 Cze 2007
Posty: 524
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 01, 2008 11:56 am   

My zrobiliśmy również taką listę :-) Jest ona umieszczona na naszej ślubnej stronie internetowej. Wydaje mi się, ze to lepsze rozwiązanie niż taka lista zostawiona w sklepie. Łatwiej dokonywać w niej zmian. Ogólnie uznaję pomysł, za trafiony :-)
_________________

 
 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Pią Wrz 12, 2008 12:20 am   

nasza lista na stronie weselnej się sprawdzila,wiekszosc prezentów dostalismy z listy, pojedyncze spoza od gosci ktorzy nie mieli dostepu do netu ;) a prezenty mimo to sie nie powtorzyly a my jestesmy z nich zadowoleni :)
 
 
justinaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 10 Mar 2008
Posty: 1601
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Paź 29, 2008 6:31 pm   

my listę prezentów zrobiliśmy w Excelu i rozesłaliśmy mailowo osobom, o których wiedzieliśmy, że wolą dać prezent, a nie pieniądze, ale w efekcie nie dostaliśmy NIC z listy :smile: tzn. owszem dostaliśmy np. serwis obiadowy ale inny niż był na liście, ale to akurat pozytywna zmiana :) aaa przepraszam dostaliśmy sztućce, które były na liście, ale o dziwo nie dostaliśmy żadnych "klasyków" czyli pościeli i ręczników

a wracając do samej listy prezentów to moi znajomi uznali, że była za skromna 8)
_________________

www.boatmummy.blogspot.com
www.lodzkiemamy.pl
 
 
Kamila M 


Dołączyła: 11 Maj 2010
Posty: 20
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Maj 11, 2010 9:40 am   

Mi osobiście pomysł z listą się bardzo podoba i sama chcę go wcielić w życie. Ostatnio moja najlepsza koleżanka wychodziła za mąż i zrobiła sobie taką listę na [xxx]. Goście dostali instrukcje: co, gdzie i jak. I przynajmniej nie martwili się co kupić. Sama mam dylemat zawsze jak idę na jakiś ślub, co kupić żeby Młodzi byli zadowoleni. Dlatego myślę, że to jest świetne rozwiązanie. ;)


edit: post wymoderowany ze względu na podejrzenie reklamy i Regulamin
kryszka
_________________
"Czekam na Ciebie i będę czekać, człowiek jest po to by kochać człowieka."
Ostatnio zmieniony przez kryszka Pią Maj 14, 2010 10:06 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kasia84kasia84 

Dołączyła: 19 Mar 2010
Posty: 21
Skąd: Z nikąd
Wysłany: Czw Maj 13, 2010 3:03 pm   

Mi również podoba się pomysł z listą prezentów, tylko co zrobić jeśli my w domu wszystko co potrzebne mamy?
Czy stosowne waszym zdaniem jest proszenie o pieniądze w jakimś np. wierszyku?

Aby ulżyć Wam udrękę
co za paczkę
dać w prezencie
Młoda Para podpowiada,
i zarazem pięknie prosi, zamiast kwiatów i prezentów,
by w kopertę włożyć grosik,
tyle, ile każdy może,
za co z góry
Szczęść Wam Boże!!
 
 
 
ava 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lut 2008
Posty: 3728
Skąd: Bełchatów/Łódź
Wysłany: Czw Maj 13, 2010 3:41 pm   

kasia84kasia84 tu masz cały wątek na ten temat -> http://www.forum.wesele-l...opic.php?t=9064
_________________
Nasz ślub - 05.09.2009r.

 
 
Weira 


Wiek: 38
Dołączyła: 07 Lis 2008
Posty: 649
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 13, 2010 4:32 pm   

U nas nie będzie listy prezentów. Wiem, że większość z naszych gości będzie wolała dać pieniądze. A jeśli ktoś chciałby ofiarować nam prezent, to wolałabym aby sam wybrał jaki i za jaką cenę. Każdy prezent się przyda, bo w domu pusta.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl