Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Chorwacja i Adriatyk
Autor Wiadomość
gosiaczek1 


Wiek: 44
Dołączyła: 10 Gru 2007
Posty: 48
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 23, 2008 6:01 pm   Chorwacja i Adriatyk

Wszyscy piszą o Grecji, Egipcie, Italii natomiast mój ukochany wpadł na pomysł by się wybrać się do Chorwacji nad Adriatyk. Takie trochę inniejsze miejsce niż wszyscy wybierają. Co sądzicie o tym pomyśle?? Czy był ktoś na Chorwacji?? :help: :help: (nadal nad tym pomysłem się zastanawiamy)
Ostatnio zmieniony przez gosiaczek1 Sro Sty 23, 2008 6:02 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Sro Sty 23, 2008 7:34 pm   

My byliśmy. Nie w podróży poślubnej ale też się chyba liczy :)

Polecam!!!! przepiękny kraj, mili ludzie, mnóstwo atrakcji. Byliśmy w zabytkwym Trogirze, zwiedziliśmy Split, Dubrovnik, Wodospady na rzece Krka, Medzugorje, Sibenik. Mamy 700 zdjęc :) Gdzieś tu wstawiałam...
_________________

 
 
 
cosola 
full-time mum


Wiek: 40
Dołączyła: 04 Sty 2007
Posty: 730
Skąd: Łódź/Leicester, UK
Wysłany: Sro Sty 23, 2008 8:17 pm   

Piękny kraj, byłam tam na tygodniowym rejscie (Split, Korcula, Hvar) pięknbe miejsca, mili ludzie, dobre jedzenie itp. itd. Polecam, ale raczej nie wrzesień bo pogoda może być w kratkę. Nam nie udało się dotrzeć do Dubrovnika, ale wszyscy się nim zachwycają więc pewnie warto :)
_________________
 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 23, 2008 8:56 pm   

Ja również byłam - gorąco polecam. Piękny kraj!
 
 
gosiaczek1 


Wiek: 44
Dołączyła: 10 Gru 2007
Posty: 48
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 23, 2008 10:44 pm   

my chcemy jechać w drugiej połowie sierpnia więc pogoda powinna jeszcze być :) ) przynajmniej tak zakładamy
 
 
klarysa 

Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 895
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 24, 2008 4:17 pm   

my tez bralismy pod uwage chorwacje, ale chyba jednak na podroz poslubna wybierzeny do grecji, a kiedys potem do chorwacji
 
 
Kaachao 

Wiek: 40
Dołączyła: 15 Gru 2007
Posty: 1
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lut 09, 2008 7:49 pm   

My też mamy zamiar wyjechać do Chorwacji na podróż poślubną. Pewnie będzie fajowo. :razz:
_________________

 
 
Trismegista 

Wiek: 40
Dołączyła: 06 Maj 2008
Posty: 2405
Skąd: to tu, to tam
Wysłany: Nie Cze 08, 2008 4:03 pm   

my tez jedziemy do Chorwacji (Makarska) w tym roku, wszyscy znajomi nam polecali, wiec licze, ze bedziemy zadowoleni:)
Gosiaczek, tez jedziemy w drugiej polowie sierpnia, moze sie gdzies miniemy ;)
 
 
Misiak87 
Misiakomamusia:)


Wiek: 36
Dołączyła: 13 Lis 2007
Posty: 1983
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Sob Cze 05, 2010 1:11 pm   

Trismegista napisał/a:
my tez jedziemy do Chorwacji (Makarska)

My też byliśmy w Makarskiej! Super. :D Polecam wszystkim. Niesamowite połączenie morza i gór.
_________________
 
 
bazyl 


Dołączył: 03 Lut 2010
Posty: 93
Skąd: gdansk
Wysłany: Sob Cze 05, 2010 1:55 pm   

no to kraje bałkańskie widzę przeżywają drugą młodość :)

a to dobrze bo tam przecież też jest pięknie :)
 
 
 
Suelen 


Wiek: 39
Dołączyła: 15 Sty 2007
Posty: 1258
Skąd: Zgierz
Wysłany: Sob Cze 05, 2010 2:01 pm   

również byłam w Chorwacji i to w Makarskiej :) buło super, cudowna krystaliczna woda, słoneczko, klimat, ludzie achh..


w tym roku jadę ciut za Chorwację :) bo zakochałam się w Adriatyku
_________________


19.09.2009 :mar
 
 
 
habibati 

Wiek: 39
Dołączyła: 21 Sty 2009
Posty: 23
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Cze 10, 2010 10:44 am   

My takze bierzemy pod uwage Chrowacje badz Czarnogóre, czy macie moze jakies namiary na kwatery badz niedrogi hotel w Chorwacji ? Chcielibysmy jechac autem i na wlasna reke zalatwic nocleg, ale nie bardzo jestem w stanie znalezc cos pewnego w dobrej cenie.
_________________
 
 
aggar 


Dołączyła: 07 Sty 2008
Posty: 205
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Cze 11, 2010 8:09 am   

habibati napisał/a:
My takze bierzemy pod uwage Chrowacje badz Czarnogóre, czy macie moze jakies namiary na kwatery badz niedrogi hotel w Chorwacji ? Chcielibysmy jechac autem i na wlasna reke zalatwic nocleg, ale nie bardzo jestem w stanie znalezc cos pewnego w dobrej cenie.


Też mam taki plan, na razie ja - mój mąż się opiera (oczywiście dla nas to już nie podróż poślubna). Namawiam go na wyjazd na północ Chorwacji, tyle że też nie mamy sprawdzonych namiarów.

[ Dodano: Sob Cze 12, 2010 9:12 am ]
Polecam stronę www.homelidays.com - my z tej strony zamawialiśmy kwatery w Portugalii, przeglądałam już ją pod kątem wyjazdu do Chorwacji i znalazłam kilka ciekawych ofert.
_________________

 
 
Marcka 


Wiek: 35
Dołączyła: 13 Sty 2010
Posty: 405
Skąd: łódzkie ;)
Wysłany: Pon Sty 24, 2011 4:45 pm   

hej, tez sie wybieramy z moim M w podroz poslubna do Chowracji ;)
orientujecie sie moze czy potrzebny jest paszport, czy wystarczy na dowod sie wybrac?
pozdrawiam :cool:
_________________
 
 
 
Misiak87 
Misiakomamusia:)


Wiek: 36
Dołączyła: 13 Lis 2007
Posty: 1983
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Pon Sty 24, 2011 9:05 pm   

Już to pisałam w Twoim dzienniczku, ale tu też napiszę bo w sumie od tego jest ten temat- do Chorwacji nie jest potrzebny paszport. Może się przydać tylko wtedy, gdy będziemy np chcieli sobie wyskoczyć do Bośni i Harcegowiny (czasem są organizowane do nich wycieczki przy okazji pobytu w Chorwacji).
Paszport nie jest także potrzebny podczas drogi do Chorwacji (Czechy/Austria/Słowenia).
_________________
 
 
Marcka 


Wiek: 35
Dołączyła: 13 Sty 2010
Posty: 405
Skąd: łódzkie ;)
Wysłany: Wto Sty 25, 2011 10:41 pm   

wiem, że pisałaś, ale wolałam napisać też w odpowiednim dziale ;)
Nie mniej jednak dzięki po raz kolejny za odpowiedź ;D
_________________
 
 
 
justinaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 10 Mar 2008
Posty: 1601
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lut 07, 2012 7:47 pm   

ponieważ powolutku planujemy tegoroczne wakacje i Chorwację też bierzemy pod uwagę, nasunęło mi się parę pytań :)
po pierwsze, czy w maju można liczyć na pogodę, nie chodzi mi absolutnie o upały, ale słońce w dużej ilości
po drugie w jakim rejonie są piaszczyste plaże? ja byłam parę lat temu w Makarskiej, ale tam plaża z tego co pamiętam była kamienista, może jakiś skraweczek był piaszczysty
i po trzecie, może jesteście na bieżąco i nie muszę szukać tych informacji w necie, ile kosztuje przejazd i w jakiej formie płatny (winietki, czy jakoś inaczej) przez poszczególne kraje po drodze
_________________

www.boatmummy.blogspot.com
www.lodzkiemamy.pl
 
 
szaraczarownica 
zgryźliwy tetryk


Wiek: 39
Dołączyła: 15 Mar 2008
Posty: 1429
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lut 07, 2012 9:32 pm   

justinaa napisał/a:
trzecie, może jesteście na bieżąco i nie muszę szukać tych informacji w necie, ile kosztuje przejazd i w jakiej formie płatny (winietki, czy jakoś inaczej) przez poszczególne kraje po drodze

Ja Ci częściowo mogę pomóc:
Słowacja - w sumie obojętne, czy kupicie 2 tygodniowe (7 euro sztuka), czy jedną miesięczną (14 euro), bo koszt wychodzi taki sam. Tyle, że z miesięczną macie mniej nadźgane na szybie.
Dostajecie dwuczęściową naklejkę na szybę, której większa część jest dziurkowana w momencie sprzedaży i trzeba ją nakleić w prawym górnym rogu przedniej szyby. Na drugiej części z tyłu jest taka ramka, w którą musisz wpisać nr rejestracyjny samochodu. Naklejkę i kupon "kontrolny" musisz przechowywać przez rok. Kupujcie na stacjach benzynowych na Słowacji, a nie jeszcze w Polsce, bo u nas doliczany jest 23% VAT i kurs też jest mało korzystny.
Węgry - dostajesz papierowy świstek, przed którego zakupem musisz podać nr rejestracyjny samochodu. Wszystkie dane: data ważności, nr rej., rodzaj winiety są wydrukowane na tym świstku, który BEZWZGLĘDNIE musisz zachować przez rok. Węgrzy nie mają żadnych naklejek na szybę, więc jeżeli jest kontrola, to ktoś się do Was zgłasza w domu i sprawdza ten papier, który się dostaje w momencie zakupu. I niech nikt nie myśli, że zagranicznych samochodów nie sprawdzają, bo moi rodzice rozmawiali z ludźmi z Polski, któzy przeszli taką kontrolę. Cena winiet: tygodniowa 2,975 HUF, miesięczna 4,780 HUF, więc tu bardziej się opłaca kupić miesięczną. I w praktyce jeszcze bardziej opłacalny jest zakup winiety na granicy słowacko-węgierskiej za euro. Wychodzi troszkę taniej - info zweryfikowane całkiem niedawno dwa razy: listopad 2011 i styczeń 2012.
Tu masz wszystko rozpisane: http://www.motorway.hu/AAK_Cikk/2012/1/PR20120112 kategoria D1 to samochody osobowe.
O, a tu jeszcze bardziej łopatologicznie po polsku: http://www.motorway.hu/Ro...012_LENGYEL.pdf
_________________

 
 
justinaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 10 Mar 2008
Posty: 1601
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lut 07, 2012 10:47 pm   

szaraczarownica, dzięki :)
_________________

www.boatmummy.blogspot.com
www.lodzkiemamy.pl
 
 
Aga1986 
Żołnierzowa Żona


Wiek: 38
Dołączyła: 15 Wrz 2009
Posty: 1572
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Maj 20, 2012 2:45 pm   

Razem ze znajomymi planujemy wyjechać w tym roku do Chorwacji na 2 samochody, na początku lipca. Właściwie nie wiemy od czego zacząć. Wiemy tylko, że Chorwacja... Z tego, co zdążyłam się zorientować, to lepiej wybrać Dalmację, niż Istrię... no i o Makarskiej czytałam dużo dobrego.
Misiak87, może jakieś dobre rady od czego zacząć? jak rezerwowałaś nocleg?
_________________



Tam skarb Twój, gdzie serce Twoje...
 
 
 
Misiak87 
Misiakomamusia:)


Wiek: 36
Dołączyła: 13 Lis 2007
Posty: 1983
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Nie Maj 20, 2012 6:20 pm   

Aga1986, na początek- zazdroszczę. :)
Wiesz, my jechaliśmy autokarem, przez biuro podróży, i to ono nam rezerwowało nocleg, ale wiem że jest możliwość zarezerwowania noclegu gdy jedzie się swoim autem, także poprzez biuro podróży (niestety to nasze się tym nie zajmuje, ale gdy szukałam dla nas wycieczki często spotykałam się z opcją "dojazd własny").
_________________
 
 
Aga1986 
Żołnierzowa Żona


Wiek: 38
Dołączyła: 15 Wrz 2009
Posty: 1572
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Maj 20, 2012 6:36 pm   

Misiak87, ahaa... no faktycznie teraz pamiętam, że jechaliście autokarem [smilie=12_new.gif]
a może ktoś inny ma jakieś dobre rady ? :help:
_________________



Tam skarb Twój, gdzie serce Twoje...
 
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Maj 20, 2012 7:01 pm   

Aga1986, myśmy rezerwowali e-mailem, znaleźliśmy kwaterę, napisaliśmy co chcemy i na kiedy, potem wpłaciliśmy zaliczkę żeby potwierdzić rezerwację. Teraz się zastanawiamy, czy jechac z noclegiem po drodze, czy bez, no ale u Nas dzieciaki, więc to trochę inaczej. My jedziemy do Breli, to około 40 km na południe od Splitu
_________________

 
 
 
ani 

Dołączył: 06 Cze 2009
Posty: 58
Skąd: Sieradz/Łask
Wysłany: Nie Maj 20, 2012 7:08 pm   

My byliśmy rok temu w Baśce Vodzie-tj. miejscowość położona od 2km od Breli o której pisze Pusiak. Pojechaliśmy w ciemno bez jakiejkolwiek rezerwacji i takie rozwiązanie polecam. Przy wjeździe do każdej nadmorskiej miejscowości stoją miejscowi którzy oferują swoje kwatery do wynajęcia-można przebierać. I tak w tamtym roku płaciliśmy 25 euro od pary a znajomi którzy rezerwowali za podobną mieli coś koło 40e.
 
 
Aga1986 
Żołnierzowa Żona


Wiek: 38
Dołączyła: 15 Wrz 2009
Posty: 1572
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Maj 27, 2012 8:55 pm   

o Breli i Baśce też myślimy, podobno b. fajne miejscowości :-)
Pusiak, jeśli jechalibyście w nocy, to myślę, że spokojnie możecie jechać bez noclegu, bo dzieciaki będą spać większość czasu, a jak zabierzecie jakieś gry-zabawy, żeby je czymś zająć, to nie będzie im bardzo ta droga doskwierać. Jeśli oboje macie prawo jazdy, to będziecie się zmieniać i powinniście dać radę, zawsze trochę zaoszczędzicie :wink:

ani, u nas odpada jechanie "w ciemno", bo dla 8 osób nie będzie tak łatwo z noclegiem, a jak dobrze pójdzie, to właśnie taką grupą się wybierzemy...
_________________



Tam skarb Twój, gdzie serce Twoje...
 
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Nie Maj 27, 2012 9:06 pm   

My jedziemy z noclegiem. Koszt noclegu to na całą rodzinę to 50 zł a wakacje to nie wyścigi. Przy okazji chcemy wpaść na obiad i kawę do Budapesztu ;) i pomoczyć nogi w największej kałuży w okolicy :)
_________________

 
 
 
justinaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 10 Mar 2008
Posty: 1601
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Cze 24, 2012 11:21 pm   

no i po urlopie!
my też byliśmy w Breli, którą poleciła nam Pusiak i moja koleżanka, ale tak naprawdę bliżej niż do Breli mieliśmy do Baski Vody, te dwie miejscowości są praktycznie ze sobą połączone, można się do nich przespacerować wzdłuż plaży, my częściej gościliśmy w Baśce, i jestem zdecydowanie fanką tej miejscowości
my byliśmy tutaj http://www.villamedic-brela.com/en/1/home
miejsce zabukowane w ciemno okazało się świetne, nie dość, że same apartamenty bardzo ładne, to świetna lokalizacja, 50 m do plaży, spokojnej, i zarazem 5 minut spacerkiem do centrum Baski z restauracjami, kawiarniami etc
w Chorwacji zdziwiło mnie w sumie dwie rzeczy, po pierwsze cena fileta z kurczaka :) ok. 30 zł/ kg!! i to, że poczta jest czynna bodajże tylko w pon do 17, w pozostałe dni do 15! więc zaadresowane kartki musiałam wysłać z ... Polski! :D
aa i jeszcze jedno, nie widziałam w Chorwacji żadnego McDonaldsa! nie, żebym jakoś szczególnie ich szukała, czy tęskniła, ale przeważnie Maci są na każdym rogu, a tu nie widziałam żadnego! :)
_________________

www.boatmummy.blogspot.com
www.lodzkiemamy.pl
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Pon Cze 25, 2012 7:43 am   

justinaa napisał/a:
nie widziałam w Chorwacji żadnego McDonaldsa!
Zdecydowanie na plus :) nie ma też aquaparków, tandety, wesołych miasteczek i budek z kebabem na każdym rogu. Ot taki dziwny kraj :) mnie się podoba

I do Breli śmigam 18 sierpnia :) :):)
_________________

 
 
 
magdaaaa 

Dołączyła: 16 Sie 2010
Posty: 23
Skąd: łódź
Wysłany: Pon Lip 30, 2012 7:41 pm   

justinaa a czy mozesz podac cene tego noclegu? bardzo fajnie to miejsce wyglada, rezerwowalas przez internet?
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Pon Lip 30, 2012 8:40 pm   

justinaa napisał/a:
nie widziałam w Chorwacji żadnego McDonaldsa
update... jest w Splicie jeden
_________________

 
 
 
justinaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 10 Mar 2008
Posty: 1601
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lip 31, 2012 7:42 am   

magdaaaa, tak rezerwowałam przez internet i robiłam przelew zaliczki, nocleg kosztował nas 66 Euro za apartament, ale trzeba się dopytywać o cenę konkretnie, bo zależy i od sezonu i od apartamentu
_________________

www.boatmummy.blogspot.com
www.lodzkiemamy.pl
 
 
All-me 


Wiek: 38
Dołączyła: 23 Kwi 2011
Posty: 1018
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lip 31, 2012 2:30 pm   

Byłam.Polecam.Widoki niesamowite...cudnie tam jest!!
_________________

Nasz Skarbeczek
 
 
Gacjusz_pl 

Dołączył: 25 Lip 2012
Posty: 20
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: Sob Gru 29, 2012 12:50 pm   

Szczególnie kamieniste plaże w Chorwacji i Dalmacji- niesamowita sprawa i z pewnoscią warto. Najlepiej zarezerwować wycieczkę wcześniej i wyjechac we wrześniu,kiedy jest najlepsza pogoda.
_________________
www.gacjusz.pl - Tanie noclegi Łódź. Hostel Gacjusz zaprasza :)
 
 
bambolea 


Dołączyła: 22 Lut 2012
Posty: 397
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Gru 31, 2012 11:54 am   

Ja osobiście jestem zakochana w Chorwacji ;-) Przepiękny kraj, a Dalmacja już w ogóle piękna. Polecam koniecznie odwiedzić Plitvice! To było najpiękniejsze miejsce jakie do tej pory widziałam na żywo. Polecam również Krk, zwiedzenie starej części Zadaru, rejsy na Kornati ;)
_________________
 
 
Ambrozja 


Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 1434
Skąd: Katowice
Wysłany: Pią Sty 18, 2013 11:54 am   

Dziewczyny, a czy macie może namiary na sprawdzone noclegi? Najbardziej interesują mnie noclegi blisko Jezior Piltvickich, bo chcemy się tam na 2-3 dni zatrzymać, no i później Makarska. Będę wdzięczna za pomoc :)
_________________
Kobiety są niewolnicami tylko tych, którzy potrafią je mocno trzymać i dogadzać ich kaprysom - Bolesław Prus
 
 
 
fotografialodz 
Firma


Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 248
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 07, 2013 12:30 am   

no jeziorka niezle https://www.google.pl/sea...=og&sa=N&tab=li
ja tez w tym roku mam zamiar pojechac.
Jak to jest z plazami w Chorwacji, wiem ze kamieniste, ale chodzi mi bardziej o dzieciaki mam dwoch maluchow 3 i 5 lat i sie zastanawiam czy jednak nie pojechac gdzies gdzie plaze sa z piaskiem.
Czy na plazach tak jak w u nas , sledz przy sledziu , bo przeciez tam plaze waskie ?
_________________
Pozdrawiam
Michał Jankowski

Fotografia Ślubna
 
 
Loczek_16 


Dołączyła: 23 Paź 2012
Posty: 1208
Skąd: PTB
Wysłany: Czw Mar 07, 2013 12:43 pm   

mogę się wypowiedzieć na temat rejonów Makarskiej :)
jeśli chodzi o plaże to są kamieniste, ale te kamienie są takie mniejsze, generalnie buty do wody na stópki to nie przeszkadza :) my byliśmy z 1,5 rocznymi maluchami (które miały przesłodkie małe buciki do wody :D ) i nic im się nie działo :) więc nie ma się co o dzieciaki martwić :)

Byliśmy w połowie lipca, jakiegoś mega tłoku na plażach nie było, ale było pełno :) sprawdzony sposób - rano panowie idąc po chleb zostawiali na plaży karimaty zajmując miejsce na późniejsze plażowanie - ubiegając pytanie, nikt tego nie kradnie :) wszyscy tak robią :) więc problem z miejscem rozwiązany.

A jeśli chodzi o noclegi.. my jechaliśmy bez zaklepanego noclegu :) na ulicach stoi pełno naganiaczy, którzy rozumieją i dukają po polsku i mają do zaoferowania dużo różnych pokoi bliżej i dalej plaży za rozsądne ceny :) znaleźliśmy nocleg w godzinę z widokiem na morze i blisko plaży :)
_________________
 
 
ani 

Dołączył: 06 Cze 2009
Posty: 58
Skąd: Sieradz/Łask
Wysłany: Pią Mar 08, 2013 8:00 pm   

Tłok to może i jest ale w centralnych punktach każdego miasteczka. Wystarczy się przejść kawałek i już luzik.
 
 
monika_zyga 


Wiek: 37
Dołączyła: 23 Paź 2006
Posty: 401
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 15, 2013 10:12 am   

My chcemy się wybrać do Chorwacji w lipcu. Czy ma ktoś aktualne informację?
Głonie chodzi mi jakie koszta, wszyscy mówią że jest tam tanio. Ale do osób które były to ile faktycznie Was wyniósło? Przejazdy, autostrady, noclegi, jedzenie?
Macie sprawdzone namiary na noclegi? Wszyscy polecają szukać na miejscu, ale chcemy jechać w 8 osób i mieć jakiś duży domek z kuchnią, więc chyba lepiej coś zarezerwować?
_________________
Zapraszam na mojego bloga o rozszerzaniu diety, BLW i nie tylko!
GuGuGa
 
 
 
Loczek_16 


Dołączyła: 23 Paź 2012
Posty: 1208
Skąd: PTB
Wysłany: Nie Mar 17, 2013 4:36 pm   

monika_zyga, my jechaliśmy w 6ke + 2 dzieci i pojechaliśmy w ciemno :) mieliśmy dwa "apartamenty" każdy z kuchnią i łazienką :)

Co do kosztów, na osobę ze wszystkim (posiłki przygotowywaliśmy w domu) wyniosło nas to ok. 1500-1600zł.

Ceny autostrad można sobie sprawdzić w internecie, w tej chwili nie pamiętam ile płaciliśmy :)za noclegi wyszło nas 16EUR/noc od osoby. Co do cen żywności też można znaleźć w necie na stronach tamtejszych supermarketów.

I najważniejsze :) Polecam wymianę PLN na kuny na miejscu, w kantorach w Chorwacji :) wymiana w Polsce kompletnie się nie opłaca :) Co więcej (w zależności od posiadanej karty) opłaca się płacić w Chorwacji kartą :)
_________________
 
 
ani 

Dołączył: 06 Cze 2009
Posty: 58
Skąd: Sieradz/Łask
Wysłany: Sro Mar 20, 2013 4:06 pm   

monika_zyga napisał/a:
My chcemy się wybrać do Chorwacji w lipcu. Czy ma ktoś aktualne informację?
Głonie chodzi mi jakie koszta, wszyscy mówią że jest tam tanio. Ale do osób które były to ile faktycznie Was wyniósło? Przejazdy, autostrady, noclegi, jedzenie?
Macie sprawdzone namiary na noclegi? Wszyscy polecają szukać na miejscu, ale chcemy jechać w 8 osób i mieć jakiś duży domek z kuchnią, więc chyba lepiej coś zarezerwować?

Nas 10 dniowy pobyt wyniósł ok 2700-3000zł(kompletny koszt) na dwie osoby. Byliśmy na początku lipca, bo później jest coraz drożej(kwatery). Gotowaliśmy też w domku, ale czasem się gdzieś wyskoczyło.. Na polskim morzem wydasz z taki pobyt może z 500zł mniej, a masz w zamian niepewną pogodę, temp. wody max 19st. A tam-woda 27st., zero chmur i piękne widoki.
 
 
Bryk 

Dołączył: 23 Mar 2013
Posty: 10
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Mar 23, 2013 11:45 pm   

Piękna sprawa taka podróż :) dla niektorych marzenia...
_________________
www.Wianeczek.pl - Polecam :)
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Nie Mar 24, 2013 3:20 pm   

Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---
Za rok znowu CRO ;) tym razem będzie Brać lub Hvar
_________________

 
 
 
ani 

Dołączył: 06 Cze 2009
Posty: 58
Skąd: Sieradz/Łask
Wysłany: Pon Mar 25, 2013 2:47 pm   

Bryk napisał/a:
Piękna sprawa taka podróż :) dla niektorych marzenia...

Dlaczego marzenia? To na prawdę nic wielkiego w dzisiejszych czasach. Wsiadasz w samochód i jedziesz:) Jak masz więcej kasy to autokar a nawet samolot. Godzina lotu i wygrzewasz się na plaży w Cro :wink:
 
 
e_linka2 

Dołączyła: 08 Lut 2010
Posty: 144
Skąd: Łódź/Rawa Mazowiecka
Wysłany: Nie Maj 05, 2013 10:08 pm   

Czy był ktoś z Was w Chorwacji na początku września (tj. pierwsza połowa)? Czy nadal jest wtedy pogoda? Jak z cenami - czy takie same jak w lipcu - sierpniu, czy jest nadal sporo obłożenie, czy może jest już trochę luźniej? Chcielibyśmy się wybrać z mężem w tym roku tam na wakacje - więc powoli zbieramy informacje.
 
 
ani 

Dołączył: 06 Cze 2009
Posty: 58
Skąd: Sieradz/Łask
Wysłany: Pon Maj 06, 2013 10:16 am   

We wrześniu zeszłego roku byli moi znajomi. Powiedzieli, że jeśli mieliby wybierać między pierwszą połową czerwca a wrześniem to brali by w ciemno to drugie. Jest jeszcze bardzo ciepło, woda nagrzana po sezonie, ceny niższe. Minus-zdarzają się już deszcze..
 
 
Skyler 


Wiek: 36
Dołączyła: 08 Sty 2013
Posty: 808
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 20, 2014 4:53 pm   

We wrześniu z roku na rok coraz więcej ludzi jeździ gdyż ceny są niższe. Z pogodą może być różnie ale i tak jest bardzo ciepło. My w tym roku wybieramy się w połowie lipca ale dalej na południe
_________________
Skyler

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl