Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Turcja
Autor Wiadomość
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Czw Paź 25, 2007 7:41 pm   

ja osobiscie zgadzam się z tym, że jesli jechać to tam gdzie mozna sporo zwiedzic :-) byłam z moim A w Grecji i w Turcji i zdecydowanie bardziej podobała nam sie Turcja ze względu właśnie na inną kulturę, inne zwyczaje i przede wszystkim zupełnie inny kraj niż kraje europejskie... dlatego marzy mi się podróż poslubna np. w Egipcie lub Tunezji....

zobaczymy co z tego wyjdzie, oby marzenie się spełniło :-) a pozostałych ludzi (turystów i tubylców) możemy po prostu brzydko mówiąc olać, bo będziemy mieć siebie i to będzie najważniejsze [smilie=d045.gif]
 
 
Martysia 
mammolina


Wiek: 37
Dołączyła: 23 Sie 2007
Posty: 538
Skąd: Milano
Wysłany: Czw Lis 01, 2007 6:57 pm   

mam nadzieję, że spełnią się marzenia każdej z nas:) ja byłam 2x w Grecji i 2x w Turcji i też bardziej podobała mi się Turcja, jest piękna, inna....i te meczety i nawoływania muezzina na modlitwę codziennie rano...:)
_________________
 
 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lis 02, 2007 8:50 am   

No to byłaś Martysia w trochę innej Turcji niż ja. :) Ty byłaś w tej prawdziwej, a ja w turystycznej, gdzie w hotelach pracowały tureckie kobiety poubierane w krótkie spódniczki, gdzie mężczyźni chodzili poubierani po europejsku, a jeśli ktoś się modlił to w ustronnym miejscu. Najbardziej muzułmańscy byli niektórzy goście hotelowi z krajów arabskich. Na pewno nie tubylcy. :)

Warto tam było pojechać ze względu na Efez i Pamukale, bo to są miejsca niezwykłe. I w zasadzie z wakacji w Turcji właśnie te wycieczki pamiętam najlepiej. Jedyny lokalny koloryt zobaczyliśmy na bazarze, gdzie pytali mojego kolegę czy jestem jego żoną. A mieliśmy po 15-16 lat. :lol:
 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Wto Lis 13, 2007 10:26 am   

może dlatego , że mieliście po 15-16 lat wspominacie to tak a nie inaczej, wtedy mogłaś to wszystko odbierać w trochę inny sposób niż teraz...
ja też mieszkałam w miasteczku turystycznym, jednak hotel organizowal nam wieczory tureckie, co wieczor byly jakies animacje ukazujace kulture Turecką. Poza tym wycieczki tez nam wiele pokazały... jak ktoś chciał to widział tę prawdziwą Turcję ...
 
 
Dorotka847 


Wiek: 39
Dołączyła: 19 Gru 2007
Posty: 426
Skąd: łódź
Wysłany: Wto Lut 12, 2008 3:31 pm   

Ja tez jestem fanką Turcji po 2 tygodniach tam spędzonych jest poprostu pieknie i nie można sie nudzic. Oczywiscie jesli ktos nie chce sie nudzic bo jak ktos chce leżec plackiem na plazy przez 2 tygodnie to chyba wszedzie sie wynudzi. My widzielismy Kapadocje -cos wspaniałego nie do opisania widoki, bylismy na wyprawie jepami (nie wiem jak to sie pisze:)) na statku no i zwiedziliśmy całą Alanye na własną reke wszystkie ruiny zamki jaskinie. Efekt mamy piekne zjecia i worek nie zapomnianych wspomnień. Ja jak najbardziej polecam na podróż poslubną dodam że w pażdzierniku było bardzo cieplutko ok 30 st. Co do zobaczenia prawdziwej Turcji to jak ktos chce to zobaczy a jak ma zamiar siedziec w hotelu to raczej nie :P

KAopadocja.JPG
Kapadocja na żywo jeszcze ładniejsza
Pobierz Plik ściągnięto 935 raz(y) 80.31 KB

_________________
Ostatnio zmieniony przez Dorotka847 Sro Lut 13, 2008 10:01 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Agha
[Usunięty]

Wysłany: Pią Kwi 11, 2008 3:10 pm   

Ja byłam w Turcji mając lat 17, obóz bez wycieczek, jedyna atrakcja rafting. Czuje w pewnym sensie niedosyt, a oglądając zdjęcia rodziny czy znajomych, chciałabym właśnie tam się wybrać w podróż poślubną.
Za Turcją przemawia jeszcze jeden atut - wylot z Łodzi :-)
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Pią Kwi 11, 2008 6:14 pm   

My byliśmy w Turcji w podróży poślubnej z BP Neckermann. Przecudownie....!


http://foto.onet.pl/3ox84,0go9wkwc4cwo
_________________

 
 
 
Agha
[Usunięty]

Wysłany: Pią Kwi 11, 2008 8:06 pm   

Wow, Kati akurat otworzyły mi się zdjęcia z nurkowania :-) świetne, fajna pamiątka :-)mam podobne z Egi[tu, co prawda nie tyle, ale pamiątka jest.

[ Dodano: Pon Cze 02, 2008 11:06 am ]
My się jednak zdecydowaliśmy na Turcję.
Ogólnie w przypadku podróży poślubnych są 3 opcje: Tunezja, Turcja i Egipt.
Turcja jest najbardziej optymalna. Mam nadzieję, że nasza podróż poślubna będzie równie udana jak Twoja Kati :-)
 
 
555 


Dołączyła: 02 Lis 2006
Posty: 1486
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Wrz 27, 2008 10:13 pm   

my, po wielu godzinach rozmow i dyskusji, rowniez zdecydowalismy sie na podroz poslubna do Turcji.. nasz wybor padl na hotel TIMO w miasteczku Konakli, region Alanya.. oczywiscie opcja all inclusive..
czytam Wasze super opinie i nie watpie, ze bedziemy sie swietnie bawic, natomiast chcialabym prosic o porady dotyczace tamtego regionu: co warto zobaczyc, gdzie warto sie wybrac, czego warto sprobowac.. na razie swoja wiedze opieram tylko na tym opisie, ale wierze, ze pomozecie..
_________________
 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Sob Wrz 27, 2008 11:29 pm   

555-jeśli chodzi o wycieckzi warto pojechać do Kapadocji, co do |Pamukalle my bylismy ale niestety nie zszokowalo nas to jakos ;) sle pojechac warto ze wzgledu na t ze co rok jest mniej tarasow do ogladania i w najblizszych latach prawdopodobnie zostana one zamknięte dla zwiedzajacych....ja osobiscie polecam rejs tatkiem, w porcie w Alanyi mozna kupic taka wycieczke za grosze a spedzic milo czas, wylegujac sie na stateczkiu i goladajac widocznki, ktorych nie obejrzy sie od strony lądu...
jesli chodzi o jedzonko to koniecznie kebab turecki i takie placki Guzleme-cos w rodzaju naszej pizzy ale lepsze i troszke w innym stylu robione ;) ale sprobuj a sama sie rpzekonasz ;) jesli Wasz hotel jest na odpowiednim poziomie, a jesli ma all to zapewne jest, to na pewno na posilki podadza Wam prawdziwe typowo tureckie jedzonko-nam smakowalo ono bardzo, wiec jesli bedzie okazja probujcie ;) jesli masz jeszcze jakies pytanka chetnie odpowiem ;)

ja sporo potrzebnych informacji znalazlam na www.forum.wakacje.pl , poszperaj ,moze i Ty znjadzxiesz tam odpowiedzi na nurtujace Was pytanka ;) a w jakim czasie wyejzdzacie tzn kiedy dokladnie i na jak dlugo?
 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Wrz 27, 2008 11:40 pm   

555, nie zapomnijcie o Efezie. Jest to wycieczka męcząca, ale miasto jest absolutnie niezwykłe i koniecznie trzeba je zobaczyć.
 
 
555 


Dołączyła: 02 Lis 2006
Posty: 1486
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Wrz 28, 2008 12:22 am   

a wlasnie, zapomnialam o jeszcze jednym problemie: jak praktycznie powinnismy rozwiazac sprawe strojow..? w Polsce bedzie wtedy dosc chlodno, w Turcji cieplo, przebrac sie powinnismy w samolocie..? czy raczej ubrac na cebulke i powoli rozbierac..? nie mam pomyslu.. i jakie stroje najlepiej zabrac..? letnie sukienki..?
_________________
 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Nie Wrz 28, 2008 12:25 am   

tak jak pisalam wyzej, ponawiam swoje pytanie-kiedy sie wybieracie do tej Turcji? bo bez tej informacji niewiadomo jaka bedzie pogoda i tam i tutaj.... mam jedną stronkę (ale adres moge podac jutro, bo ma ją w ulubionych na innym kompie) gdzie mozna sprawdzic codziennie informacje o pogodzie w alanyi. wtedy bedzie Wam latwiej dopasowac stroje....
 
 
555 


Dołączyła: 02 Lis 2006
Posty: 1486
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Wrz 28, 2008 12:58 am   

Olcia, nie doczytalam.. :oops: wyjezdzamy za poltora tygodnia, na tydzien..
_________________
 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Wrz 28, 2008 8:55 am   

Jak założysz cienkie długie spodnie, bluzkę z krótkim rękawem i ciepłą bluzę na wierzch, to ani nie zmarniesz za bardzo w Polsce, ani się nie zgrzejesz w Turcji. Poza tym wydaje mi się, że o tej porze roku tam wcale nie musi być aż tak ciepło, niestety :zalamany: więc ja bym się przygotowała na chłodniejsze pogody również.
 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Nie Wrz 28, 2008 10:39 am   

Ewa ma racje z ta pogodą, to niestety nie Egipt i zwłaszcza wieczorki są chłodne...jeszcze dziś doszukam się tej stronki to będziesz mogła przesledzić pogodę jaka tam panuje i się opwowiednio spakować i zabrać potrzebne rzeczy ;) ale Ci zazdroszcze tego wyjazdu :buja w oblokach:
 
 
555 


Dołączyła: 02 Lis 2006
Posty: 1486
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Wrz 28, 2008 11:15 am   

dziekuje, dziewczyny, za wszystkie rady i czekam, oczywiscie, na wiecej :))
jesli chodzi o pogode, to dla nas ~25st.C jest cieplem wystarczajacym, a ne meczacym :))
w ogole, idac za rada znajomych, ktorzy tez w tym roku byli w Turcji, postanowilismy z mężem wziac naprawde malo ubran, a dokupic na miejscu - podobno zarowno jakosc, jak i ceny sa rewelacyjne..
_________________
 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Nie Wrz 28, 2008 12:47 pm   

ceny faktycznie korzystne i musicie sie targować na maksa ;) zawsze zejda z ceny, a nawet jak sie nie targujesz to sie obrazaja ;) co do jakosci trzeba uwazac, bo mozna się spotkasc z wieloma podrobkami markowych ubran ale ich jakosc odbiega znacznie od jakosci tych oryginalnych... oczyiscie to nie jestregula, ale czesto my sie spotykalismy z taka sytuacją...
 
 
555 


Dołączyła: 02 Lis 2006
Posty: 1486
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Wrz 28, 2008 1:54 pm   

mam troche dowiadczenia w ocenie jakosci, wiec musi byc dobrze :))
_________________
 
 
Dorotka847 


Wiek: 39
Dołączyła: 19 Gru 2007
Posty: 426
Skąd: łódź
Wysłany: Pon Wrz 29, 2008 12:06 pm   

To może i ja jeszcze cos napisze. My byliśmy w tamtym roku na dwa tygodnie od 3 do 17 października. Pogoda była cudowna bardzo ciepło około 30 stopni wieczory może już chłodniejsze, ale na pewno nie zimne. Też byliśmy w Alani tyle, że prawie w samym centrum (około 20 min spacerkiem). Samo miasto zwiedzaliśmy sami (wg przewodnika marcopolo polecam). Widzieliśmy zamek o zachodzie słońca, czerwona wierze, jaskinie damlatas i nawet znaleźliśmy muzeum ataturka, ale było zamknięte. Z wycieczek byliśmy na 2 dniowej w Kapadocji, na rejsie statkiem (polecam ale jak jest ładna pogoda) i wyprawie yepami w góry Taurus. Na tyle starczyło nam czasu, ale jak będziemy tam znowu to zobaczymy resztę. Wszystkie wycieczki kupowaliśmy w tureckich biurach i były świetnie zorganizowane Np. Kapadocja 4 gwiazdkowy hotel polski przewodnik i cena o wiele niższa. Wiem, że było to dość ryzykowne, ale się opłacało, bo sporo kasy zaoszczędziliśmy. Kapadocję polecam na początku października, bo później robi się tam już dość chłodno. Jeszcze o pogodzie na dwa tygodnie dwa dni padało (nie cały dzień) raz była nawet ulewa. Jednak po tym deszczu morze miało niesamowicie niebieski kolor, woda ciepła Jak jechaliśmy to ubraliśmy się na cebulkę, ale jak jechaliśmy do hotelu było nam i tak gorąco.
Strasznie wam zazdroszczę tej Turcji, bo bawiłam się tam wspaniale. :wink:
_________________
 
 
555 


Dołączyła: 02 Lis 2006
Posty: 1486
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 29, 2008 7:48 pm   

dziekuję bardzo za porady, a zatem musimy sie rozejrzec za przewodnikiem :))
_________________
 
 
ppola 
Birdwoman


Wiek: 41
Dołączyła: 05 Wrz 2008
Posty: 2189
Skąd: Kanzas
Wysłany: Pon Wrz 29, 2008 7:55 pm   

oprocz marcopolo polecam jeszcze przewodniki wiedzy i życia (drogie jak licho ale moim zdaniem warte swojej ceny :) ), calkiem niezle przewodniki byly jako dodatek do Gazety Wyborczej - może ktoś z Twoich znajomych zbieral :) . A co do ciekawych miejsc to zgadzam sie z poprzedniczkami ze Kapadocja i Pamukkale przede wszyskim, rejs po morzu jest zawsze fajny (chyba ze sie ma chorobe morska jak ja). Jesli nie bedzies miala ochoty nic kupic nawet na nich nie patrz bo inaczej zaczna gadac i cie przekonywac ;) (ja osobiscie nie lubie takiego nagabywania), z ceny schodza zawsze, jedynie w resteuracjach i podczas kupowania jedzenia sie nie targujemy bo poprostu nie wypada i moze byc zle odebrane. A reszta wyjdzie w praniu :) ?ycze milej podróży ;)
_________________

Obudź się Gość :D
 
 
555 


Dołączyła: 02 Lis 2006
Posty: 1486
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 29, 2008 8:01 pm   

ja sie lubie targowac i chcemy sporo kupic, szczegolnie zloto, skory, moze jakies inne fajne ciuszki.. wiecie, ze w Koranie jest nakaz targowania, bo inaczej Allah nie poblogoslawi interesowi..?
_________________
 
 
ppola 
Birdwoman


Wiek: 41
Dołączyła: 05 Wrz 2008
Posty: 2189
Skąd: Kanzas
Wysłany: Pon Wrz 29, 2008 8:11 pm   

tak jak juz pisalam targowanie jest mile widziane ale nie jedzenia. jesli chodzi o zloto trzeba bardzo uwazac bo jest roznej jakosci, w miejscu w ktorym ja bylam (marmaris) zloto po stargowaniu kosztowalo mniej wiecej tyle co w polsce - jednak wiele osob kupowalo widzac w tym niebywala okazje, tak samo ze skorami ( w jedym sklepie chcieli nam wcisnac kurtke zaczeli od 800Euro a ja kychodzilismy chcieli juz 150 Eu, a za ta cene mozna zdecydowanie lepszy fason i jakosc kupic w polsce ;) ) wiec uwazaj i sprawdzaj wszystko kilkakrotnie, to narod handlarzy za darmo nic nie dadza ;) ?ycze udanego handlowania :)
_________________

Obudź się Gość :D
 
 
555 


Dołączyła: 02 Lis 2006
Posty: 1486
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 29, 2008 8:30 pm   

dziekuje, bede uwazac :))
_________________
 
 
Dorotka847 


Wiek: 39
Dołączyła: 19 Gru 2007
Posty: 426
Skąd: łódź
Wysłany: Sro Paź 01, 2008 6:00 pm   

polecałam marcopolo bo mieścił się do torebki :lol: i wszędzie można go było zabrać a ten z wyborczej to już nie bardzo :smile:
_________________
Ostatnio zmieniony przez Dorotka847 Sro Paź 01, 2008 6:02 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ppola 
Birdwoman


Wiek: 41
Dołączyła: 05 Wrz 2008
Posty: 2189
Skąd: Kanzas
Wysłany: Sro Paź 01, 2008 6:27 pm   

zgadzam sie ma twarda okladke i jest dosc ciezki, ale mimo tego jest dosc przydatny ;) mi osobiscie najbardziej odpowiadaja przewodniki wiedzy i zycia bo maja duuuuzo obrazkow, bo osobiscie wole miec na obrazku to o czym czytam bo jeszcze moze mi sie pomerdac ;)
_________________

Obudź się Gość :D
 
 
555 


Dołączyła: 02 Lis 2006
Posty: 1486
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 06, 2008 3:58 pm   

dzis bylismy w empiku i ogladalismy przewodniki, ale zaden nie przypadl nam do gustu.. albo za duze, albo za ciezkie, albo malo informacji.. :(( chyba skonczy sie na tym, ze wydrukuje informacje, ktore sciagnelam z internetu..

teraz mam do Was pytanie dotyczace ciuchow.. czy wystarczy taki zestaw:
- 2 sukienki letnie bez rekawow,
- 2 koszulki na ramiaczka,
- 2 pary dlugich lnianych spodni,
- 2 cieniutkie bluzki z dlugim rekawem,
- 2 kostiumy kapielowe,
- pareo,
- cienki sweterek rozpinany,
- klapki i sandalki,
- oczywiscie zapas bielizny..
_________________
 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Pon Paź 06, 2008 4:13 pm   

jak dla mnie wystarczająco ;) ale to zależy od każdego indywidualnie-powiem szczerze, że my z Turvji rpzwyeizlismy mnostwo czystych rzeczy wogole nie uzywanych, ale na wszelki wypadeczek trzeba bylo wziasc ;)

ponizej wklejam stronkę o Alanyi, tam są kamerki-można podglądnąć trochę co się tam dzieje ;) no i pogoda jest też podana...

http://www.alanya.bel.tr/translationPL/

a tutaj stronka polskiego biura podróży w Alanyi które organizuje tanie i przez wiele osób sprawdzane wycieczki.... wychodzi dużo taniej niż jak się jedzie z biura z którego się wylecviało. możnado nich napisać maila z rżnymi pytaniami-odpisują bez problemu i odpowiadają na wszystkie pytanka:

http://www.jolcia-adams-tour.com/wycieczki.htm
 
 
555 


Dołączyła: 02 Lis 2006
Posty: 1486
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 06, 2008 6:50 pm   

dziekuje za stronki, ja tez szukalam czegos na wlasna reke..
znalazlam strone, na ktorej mozna wyszukac mnostwo praktycznych informacji: http://turcjawsandalach.pl/
udalo mi sie stworzyc taki mini-przewodnik po Alanyi i mam zamia go wydrukowac i zabrac ze soba.. znalazlam rowniez plany miasta Alanyi..
chyba zabiore jeszcze kapelusz slomkowy i jedwabna chuste..
_________________
Ostatnio zmieniony przez 555 Pon Paź 06, 2008 6:55 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Pon Paź 06, 2008 8:54 pm   

my jeździliśmy na wycieczki z Jolcią ;)

raz o nas zapomnieli (czekaliśmy godzinę na busa na nurkowanie :evil: ) ale po interwencji przyjechał sam właściciel po nas i zawiózł nas na nabrzeże... tyle, że statku już nie było :lol: Ale wynajął motorówkę :twisted: i podwiózł nas do zatoki gdzie nurkowaliśmy. Także Jolcia gwarantuje dodatkowe atrakcje :lol: :lol: :lol: ale ogólnie ich polecam. Skorzystaliśmy z pammukkale, raftingu, nurkowania, rejsu statkiem, Alanya tour i aquaparku :mrgreen: Spoko było i taaanio!

[ Dodano: Pon Paź 06, 2008 9:57 pm ]
Ooo widzę, że dorobili się autokaru... :) My jeździliśmy busami :cool:
_________________

 
 
 
ppola 
Birdwoman


Wiek: 41
Dołączyła: 05 Wrz 2008
Posty: 2189
Skąd: Kanzas
Wysłany: Sob Paź 18, 2008 4:21 pm   

555 jak tam wycieczka udala sie bo widze ze powrocilas ;) Co zwiedzalas i ogolnie jak bylo? :)
_________________

Obudź się Gość :D
 
 
555 


Dołączyła: 02 Lis 2006
Posty: 1486
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Paź 18, 2008 4:40 pm   

ogolnie bylo super, ale wyjazd 7dniowy to stanowczo za krotko (jednak trzeba odliczyc jeden dzien na przeloty i transport).. poza tym w dzien wyjazdu byly w Polsce straszne mgly i lot opoznil sie o 4 godziny, wiec w hotelu bylismy dopiero na kolacji..
pogoda dopisala, w dzien bylo 30-35 st. C, w nocy około 20.. jednego dnia przechodzily nad naszym miasteczkiem burze, niesamowity widok blyskawic miedzy niebem a morzem.. niestety, nie udalo nam sie zadnej z nich sfotografowac.. poza tym byly to opady przelotne, intensywne, ale nadal bylo bardzo cieplo..
jesli chodzi o zwiedzanie, to od razu nastawilismy sie, ze z zadnych wycieczek zorganizowanych nie skorzystamy, natomiast przygotowalam taki mini-przewodnik do zwiedzania na wlasna rękę.. bylismy w jednym miejscu z tego przewodnika, na reszte zabrakło nam energii, ktora wyssał upał.. dodatkowo zlokalizowalismy w poblizu delfinarium i udalo nam sie wybrac na pokaz..
dni spedzalismy glownie na leniuchowaniu na plazy i zakupach (co bawilo bardziej mnie niz męża ;)) ) - jestem odrobine opalona (chociaz caly czas stosowalam krem z filtrem 50) i zaopatrzona.. udalo nam sie przywiezc sporo slicznych skorzanych rzeczy (torebki i buty), sporo niezlych jakościowo koszulek (głównie dla małża) i pamiątkowe drobiazgi..
jesli chodzi o standard hotelu, to byl on nieco nizszy niz 5* europejskich, ale tego sie spodziewalismy.. bylo czysto, komfortowo, niczego nam nie brakowalo, no moze mogło być odrobine wiecej mięs i wiekszy wybor owocow na posilkach.. no i zdecydowanie przeszkadzala nam ogromna ilosc natki pietruszki dodawana do wiekszosci potraw.. generalnie do kuchni tureckiej trzeba sie bylo przyzwyczaic..

ogolnie wyjazd oceniamy bardzo pozytywnie :)) postaram sie niedlugo wkleic kilka zdjęc..
_________________
 
 
ppola 
Birdwoman


Wiek: 41
Dołączyła: 05 Wrz 2008
Posty: 2189
Skąd: Kanzas
Wysłany: Sob Paź 18, 2008 4:43 pm   

No to super ze wypoczelas bo to najwaziejsze :) A co do kuchni tureckiej to faktycznie albo trzeba ja lubic albo sie przyzwyczaic ;)
Pozdrawiam cieplutko :)
_________________

Obudź się Gość :D
 
 
DotiUslu 


Wiek: 39
Dołączyła: 05 Paź 2008
Posty: 19
Skąd: Lodz/Tilburg
Wysłany: Wto Gru 02, 2008 7:18 pm   

Polecam Turcje jak najbardziej...Jesli chcecie wiecej spokoju wybierajcie Side a nie Alanye...Jest o wiele bardziej kameralnie:)
My wybieramy wlasnie do Turcji na podroz poslubna...:)
_________________
 
 
owieczka_foto 
Firma


Dołączyła: 28 Paź 2007
Posty: 452
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Gru 02, 2008 9:20 pm   

DotiUslu napisał/a:
Polecam Turcje jak najbardziej...Jesli chcecie wiecej spokoju wybierajcie Side a nie Alanye...


Side jest śliczne... szczególnie zachwycił nas antyk wynurzający się w każdym miejscu miasteczka.
_________________
mynewborn... fotografia od dnia narodzin, ciążowa, noworodkowa, niemowlęca, na chrzest i komunię
 
 
Marika007 

Wiek: 37
Dołączyła: 23 Lip 2008
Posty: 80
Skąd: z Łodzi
  Wysłany: Sob Kwi 18, 2009 1:02 pm   

My równiez jedziemy w podróż poslubna do Turcji i też się zastanawiamy czy właśnie nie zdecydować się na wycieczki fakultatywne z Jolcią. Rzeczywiście jest taniej niz przez biuro z którego wyjezdzamy. Najbardziej zalezy nam na Kapadocji, Pamukkale i mnie się marzy jeszcze delfinarium i pływanie z tymi cudownymi stworzeniami. Nie wiem na ile uda nam się to wszystko zrealizować, bo jedziemy tylko na tydzień. Słuchajcie dziewczyny powiedzcie mi bo nie wiem jak to wygląda, czy jak jade z biura podróży do Alanya, to pilot z naszego biura oprowadza nas po mieście czy to na własna rękę się zwiedza miasto?
 
 
owieczka_foto 
Firma


Dołączyła: 28 Paź 2007
Posty: 452
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Kwi 18, 2009 1:23 pm   

Marika007 napisał/a:
czy jak jade z biura podróży do Alanya, to pilot z naszego biura oprowadza nas po mieście czy to na własna rękę się zwiedza miasto?

jeśli jest to stacjonarny wypoczynek to raczej jest rezydent a nie pilot - zwiedzanie we własnym zakresie.
_________________
mynewborn... fotografia od dnia narodzin, ciążowa, noworodkowa, niemowlęca, na chrzest i komunię
 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Sob Kwi 18, 2009 8:45 pm   

jesli jedziecie z BP jako wypoczynek to nie ma pilota, jest tylko rezydent dokladnie tak jak mowi owieczka :) wszystko na wlasną reke, chyba ze wykupicie wycieczki fakultatywne, u nas w ofercie jak bylismy w Turcji byly tez krotkie kilkogodzinne wycieczki fakultatywne po meiscie i okolicy (oczywiscie za dodatkową oplatą)... a z jakiego BP jedziecie?
 
 
Marika007 

Wiek: 37
Dołączyła: 23 Lip 2008
Posty: 80
Skąd: z Łodzi
Wysłany: Nie Kwi 19, 2009 9:17 pm   

Z Triady, ale przeglądałam ofertę Jolci i rzeczywiście wycieczki fakultatywne duzo lepiej sie u nich opłacają, dlatego na miejscu będziemy do nich dzwonić :-)
 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Nie Kwi 19, 2009 9:25 pm   

my tez bylismy z Triady, od nich wykupilismy Pamukkale a na wlasna reke zalatwialismy rejs statkiem-polecam :) rejsik kupilismy w porcie 2 dni przed za polowe ceny tej co w Triadzie. Z Pamukkale u Jolci zrezygnowalismy, gdyz jest to kawal drogi i warto jechac wygodnie, a podobno u Jolci zdarzalo sie tak, ze jak bylo malo osob chetnych na dany termin to wyjazd byl busem, a tego kazdemu goraco wspolczuje-zwlaszcza ze jak my jechalismy bylo ponad 40 stopni.... no ale wybor nalezy do Was :) fakt faktem u Jolci jest duzo taniej....

[ Dodano: Nie Kwi 19, 2009 10:27 pm ]
a no i jeszcze co istotne, zdarzalo sie ze u Jolci zostawiali turystow ktorzy sie spoznili i musieli sie oni martwic o powrot na wlasna reke, a w Triadzie sprawdzali zawsze czy wszyscy sa i jakby co to czekalismy na niedobitkow. no ale to moge powiedziec z punktu widzenia klienta korzystajacego z wycieczki fakultatywnej BP z ktorym przyjechalismy, porownania bezporsedniego nie mielsimy, tylko tyle co z opinii innych....
 
 
owieczka_foto 
Firma


Dołączyła: 28 Paź 2007
Posty: 452
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Kwi 19, 2009 9:28 pm   

olciap6 napisał/a:
a podobno u Jolci zdarzalo sie tak, ze jak bylo malo osob chetnych na dany termin to wyjazd byl busem, a tego kazdemu goraco wspolczuje-zwlaszcza ze jak my jechalismy bylo ponad 40 stopni.... no ale wybor nalezy do Was :) fakt faktem u Jolci jest duzo taniej....

powiem tak... nie zawsze warto oszczędzać... nie wiem z jakiego biura, ale jak zobaczylismy ludzi na raftingu bez kaoków i kasków to cieszylismy się, że mamy porzadne biuro i nie marudzilismy na cenę... w którą wliczony był pyszny pstrąg z grilla po pływaniu:)
_________________
mynewborn... fotografia od dnia narodzin, ciążowa, noworodkowa, niemowlęca, na chrzest i komunię
 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Nie Kwi 19, 2009 9:35 pm   

owieczka masz racje :) czasami warto sie o wszystkim dowiedzic zeby pozniej nie zalowac... ja moge powiedziec ze nasz rejs byl identyczny (rowniez jesli chodzi o program,wyzywienie itp-porownywalismy ze znjaomymi ktorzy byli z Triadą) jak ten z Triady, wiec to moge polecic... co do Raftingu ja bym sie zastanawiala, podobnie obawailismy sie wycieczek....ale.... z tego co mi wiadomo Jolcia jest raczej sprawdzonym tamtejszym BP, no wiec mozna sie zastanawiac... wybor nalezy do Was :)
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Pon Kwi 20, 2009 7:06 am   

olciap6 napisał/a:
Z Pamukkale u Jolci zrezygnowalismy, gdyz jest to kawal drogi i warto jechac wygodnie, a podobno u Jolci zdarzalo sie tak, ze jak bylo malo osob chetnych na dany termin to wyjazd byl busem, a tego kazdemu goraco wspolczuje-zwlaszcza ze jak my jechalismy bylo ponad 40 stopni.... no ale wybor nalezy do Was :) fakt faktem u Jolci jest duzo taniej....
my byliśmy, busem... hehehe
no folklorystycznie było nie powiem ;) Ale klima była!
Problemem były ciasne siedzenia i mało miejsca na nogi. Ale daliśmy radę. Było warto - widoki bezcenne, nawet te 3 godz w każdą stronę nie zatarło wrażeń. A cena niższa więcej niż o połowę w stosunku do neckermanna
A na raftingu były kapoki, ale kasków nie :-)
_________________

 
 
 
owieczka_foto 
Firma


Dołączyła: 28 Paź 2007
Posty: 452
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 20, 2009 7:10 am   

Kati napisał/a:
cena niższa więcej niż o połowę w stosunku do neckermanna

my korzystaliśmy z Rainbow - porównanie wychodzi pewnie na niekorzyść.
_________________
mynewborn... fotografia od dnia narodzin, ciążowa, noworodkowa, niemowlęca, na chrzest i komunię
 
 
Dorotka847 


Wiek: 39
Dołączyła: 19 Gru 2007
Posty: 426
Skąd: łódź
Wysłany: Pon Kwi 20, 2009 9:55 am   

my byliśmy w 2007 roku i wszystkie 3 wycieczki kupiliśmy z lokalnych bp. Pierwszą jep safari od pacho tuours gdzie babka mówiła po Polsku itp. zapłaciliśmy taniej niż u rezydenta ale drożej niż w biurach prowadzonych przez Turków. Kapadocje wykupiliśmy już z biura typowo tureckiego gdzie dogadywaliśmy się po polsku/angielsku/rosyjsku i na migi. Wycieczka była zorganizowana świetnie hotel 4* rewelacyjne jedzenie i pokoje, polski przewodnik i bus z klimą. Dokładnie to samo co oferowała Jolcia tylko taniej :lol: i to sporo. Statek tak samo. Wykupiliśmy wycieczkę wieczorem dzień przed rejsem cena? dwie osoby za cene jednej :razz: Trochę zaryzykowaliśmy ale się opłacało bo mogliśmy za zaoszczędzone pieniądze zobaczyć coś jeszcze :D .
Wnioski jakie nam się nasunęły:
1. aby mieć 100% pewności że będzie super lepiej kupić wycieczki fakultatywne u rezydenta
2. nie kupować wycieczek w biurach typowo dla Polaków ponieważ są one gorsze pod względem organizacyjnym (np. kiepski hotel) albo droższe od takich samych w biurach prowadzonych przez Turków
_________________
 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Pon Kwi 20, 2009 11:13 am   

heh-no i zawsze przy zakupie w miejscowych bp pozostaje to ryzyko 50 na 50, czyli cos kosztem czegos...
 
 
Marika007 

Wiek: 37
Dołączyła: 23 Lip 2008
Posty: 80
Skąd: z Łodzi
Wysłany: Pon Kwi 20, 2009 11:14 am   

To może rzeczywiście jeszcze to przemyslimy. Tylko zastanawiam się nad ta Kapadocją, ponieważ u jolci jest mozliwość lotu balonem nad Kapadocją, a nie wiem czy Triada też oferuje taką możliwość w ramach tej wycieczki.
 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Pon Kwi 20, 2009 11:21 am   

w 2007r nie było takiej opcji w Triadzie
 
 
owieczka_foto 
Firma


Dołączyła: 28 Paź 2007
Posty: 452
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 20, 2009 6:24 pm   

Marika007 napisał/a:
jest mozliwość lotu balonem nad Kapadocją

w Rainbow była taka możliwość, ale kosztował z tego co pamietam ok. 250 EUR :(
_________________
mynewborn... fotografia od dnia narodzin, ciążowa, noworodkowa, niemowlęca, na chrzest i komunię
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl